death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='basijee' timestamp='1406631115' post='397415']
شکست های ارتش و نیروهای نظامی ریشه اش توی تعصب نداشتنن به ملیت نیست، ریشه اصلی اش توی فسادی هست که توی سیستم اداری و نظامی عراق است، الان مسئولیت های مختلف نظامی و اداری را توی عراقی به قیمت های بالا از چند ده هزار دلار تا چند میلیون دلار می فروشند، کسی که با پول به مسئولیت میرسه، بیشتر از این که فکرش به درست کردن وضعیت باشه، دنبال پول درآوردن هست و بس
[/quote]
سوال من رو متوجه نشديد من از اوضاع عراق مثل شما مطلع نيستم ولي خوب احزاب ملي رايشون كجاست چرا احزاب اصلي به 3 دسته شيعه و سني و كرد تبديل شدن؟ من تاحالا نشنيدم بگن فلان حزب ملي گراي عراق فلان تصميم رو گرفت !!! يا فلان نظري داره و قدرت داشته باشه !!! جايگاه احزاب ملي كجاست ؟ تو مجلس كجان ؟ وقتي قانون اساسي رو مينوشتن كجا بودن ؟ چرا قدرتي ندارن چرا ملت وقتي نصف كشور رو هواست نشستن نگاه ميكنن اون يه عده اي هم كه ميرن به فتواي مذهبي جهاد ميرن ؟ اگه گروه هاي ملي در يه كشور قدرت داشته باشن اصولا اين اتفاق نبايد بيفته اگه اين تعصبي كه ميگيد نهادينه باشه در جامعه داعش نبايد پايگاهي داشته باشه تو اون كشور

اصلا همين مرجعيت شيعه عراق چرا فاميليش سيستاني هست اصالتا مال ايران هستن ديگه خيلي بعيد ميدونم يه مرجع عراقي بتونه همين نفوذ روتو ايران پيداكنه خيلي بعيد
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1406632859' post='397426']
سوال من رو متوجه نشديد من از اوضاع عراق مثل شما مطلع نيستم ولي خوب احزاب ملي رايشون كجاست چرا احزاب اصلي به 3 دسته شيعه و سني و كرد تبديل شدن؟ من تاحالا نشنيدم بگن فلان حزب ملي گراي عراق فلان تصميم رو گرفت !!! يا فلان نظري داره و قدرت داشته باشه !!! جايگاه احزاب ملي كجاست ؟ تو مجلس كجان ؟ وقتي قانون اساسي رو مينوشتن كجا بودن ؟ چرا قدرتي ندارن چرا ملت وقتي نصف كشور رو هواست نشستن نگاه ميكنن اون يه عده اي هم كه ميرن به فتواي مذهبي جهاد ميرن ؟ اگه گروه هاي ملي در يه كشور قدرت داشته باشن اصولا اين اتفاق نبايد بيفته اگه اين تعصبي كه ميگيد نهادينه باشه در جامعه داعش نبايد پايگاهي داشته باشه تو اون كشور

اصلا همين مرجعيت شيعه عراق چرا فاميليش سيستاني هست اصالتا مال ايران هستن ديگه خيلي بعيد ميدونم يه مرجع عراقي بتونه همين نفوذ روتو ايران پيداكنه خيلي بعيد
[/quote]شيعه خودش رو وابسته به مكان و نژاد نميدونه علي الخصوص در مورد مرجعيت . البته منكر فروپاشي به دليل كمرنگ شدن مليت نيستم و اعتقاد دارم مذهب هم تا حدودى ميتونه وظيفه ملي گرايي در حفظ تماميت ارضي رو به عهده بگيره اما تشييع ديدى فراتر از مليت رو ميتونه به آدمى بده و روياي برابرى و برادرى كه در شعار هاى مناديان به اصطلاح آزادى موج ميزنه رو ميتونه پوشش بده .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شکی وجود نداره که مرزهای جغرافیایی بزودی بیش از پیش رنگ خواهد باخت اما اینکه آینده جهان چه شکلیه الله اعلم!
قوم گرایی رو باید به شکل جدی نگاهی نو بهش انداخت چون در مقابل کشور سیالی مثل ایالات متحده ما بشدت آسیب پذیریم ولی آرمانگرایی شیعی خیلی در ایجاد یه کل یکپارچه خوب عمل خواهد کرد...هلال شیعی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][b]مفسر اسرائیلی:

تنها کشوری که به معنای واقعی ملت شده است در خاورمیانه [color=#ff0000]ایران [/color]است.

شما در ایران تفاوتی در پوشش مردم پایتخت یعنی تهران با مردم اذری تبریز یا مردم فارس زبان شیراز یا شهر کردنشینه کرمانشاه نمیبینید.

در ایران پوشش محلی ازاد است ولی پوشش مردم در این جغرافیا یک دست شده است زیرا کسی در مورد پوشش قومی خود احساس یگانه سازی با اجبار نمیکند.

اما در ترکیه مردم جنوب کشور که عرب هستند پوشش عربیشان با مردم استانبول مشخص است یا مردم دیاربکر کردنشین عموما پوشش کردی خود را برای اینکه نشان دهند کرد نیستن حفظ کرده اند.

مردم ایران بیشتر از آن که تصور کنیم در هم تنیده شده اند.[/b][/size]
  • Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]نه تنها ما بلکه خود بشار اسد هم آخرش نفهمید از چه مذهبی داره پیروی می کنه[/right][/font][/color][/quote]

بشار علوی مذهب هست و اونها با دست بسته نماز می خونن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1406639545' post='397449']
بشار علوی مذهب هست و اونها با دست بسته نماز می خونن.
[/quote]
[right]هجب موجوداتی هستند این علویان[/right]
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86_%28%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%29
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1406632859' post='397426']

[color=#ff0000]اصلا همين مرجعيت شيعه عراق چرا فاميليش سيستاني هست اصالتا مال ايران هستن ديگه خيلي بعيد ميدونم يه مرجع عراقي بتونه همين نفوذ روتو ايران پيداكنه خيلي بعيد[/color]
[/quote]

با احترام این گفته ی شما درست نیست ...

شیعه و تشیع فراتر از نژاد و یا منتصب به یک کشور بودند هست .... و این بحث ها برای شیعیان حل شدست ...

با توجه به متن بالا ، از قضا میشه که یه عراقی هم در ایران اینقدر محبوبیت پیدا کنه .... [b]شما رو ارجاع میدم به خاندان صدر و امام موسی صدر خودمون[/b] ... اصلیت خاندان صدر از جبل عامل لبنان بودند ... سیستانی عزیز هم میتونه به مرور زمان به مثالی مشابه صدر تبدیل بشه ...
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شیعه یک آرمان است، آرمانی که یک وجهش کربلاست و ظلم ستیزی و یک وجهش انتظار است و عدالت طلبی...
مفهومی به نام ولایت و ولایت طلبی شیعه را بسیار بالاتر از امام تفکرات مهاجم امروز جهان قرار می دهد...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mopmop' timestamp='1406642484' post='397455']
[right]هجب موجوداتی هستند این علویان[/right]
[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86_%28%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%29"]http://fa.wikipedia..../علویان_(سوریه)[/url]
[/quote]

طی سالهای اخیر بخصوص بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی بسیاری از علویان و زیدیه و..... رسما از فقه شیعه امامیه پیروی میکنند یعنی شیعه دوازده امامی محسوب میشوند.رهبر معظم انقلاب نیز در پی درگذشت حافظ اسد بگونه ای از او تقدیر کردند که انسان یقین به عاقبت به خیری حافظ اسد میکرد. ویرایش شده در توسط ya_ali

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ساعتی پیش سه انفجار مهیب شهر حلب رو لرزوند . بعدا مشخص شد انفجارها ناشی از انفجار تونل های زیر زمینی بوده که در نردیکی ساختمان پلیس قدیم، نزدیک مسجد خسرفیه و جنوب مسجد سلطان که مسلحین ادعا میکنن محل استقرار عناصر ارتش سوریه هست منفجر شده.
حمله به ارتش سوریه از طریق حفر تونل های زیر زمینی و انفجار اونها مسئله جدیدی نیست و مسلحین بارها حملات مشابه این چنینی انجام دادن.
محل انفجارها نزدیک قلعه تاریخی حلب در بافت قدیم شهر حلب بوده و بعد از انفجار هم درگیری های سنگین در اطراف قلعه آغاز شده و تا حالا هم ادامه داره.
از میزان خسارات و تلفات این سه انفجار هنوز خبری منتشر نشده.

کلیپ : [url="http://fs2.filegir.com/a7up/10513641_250177801846065_411997182_n.mp4"]http://fs2.filegir.c...411997182_n.mp4[/url]

*
ارتش سوریه پس از اینکه دو روز پیش مسلحین خطاب رو تصرف کردن و همچنین دیشب حاجز بطیش در جنوب محرده رو تصرف کردن و برای کاهش فشار از محرده عملیاتی رو در ریف حماه غربی آغاز کرده که هدفش تصرف روستاهای تحت کنترل جبهه النصره بین دو شهر مسیحی نشین محرده و سقیلبیه یعنی حیالین، جلمه و تل ملح هست.
این روستاها دو ماه پیش پس از اینکه چند بار دست به دست شدن به تصرف جبهه النصره دراومدن و ارتباط زمینی بین دو شهر محرده و سقیلبیه قطع شد.
گزارش ها حاکی از اینه که ارتش سوریه روستای حیالین رو تصرف کرده و درگیری های شدید در جلمه و تل ملح ادامه داره. در همین اثنا هم جبهه النصره در تریمسه روستای صفصافیه رو با راکت مورد اصابت قرار داده و تلاش هایی هم برای حمله به صفصافیه صورت داده.

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/10527754_250126545184524_8278934311120206046_n.jpg[/img][/center]

*

داعش به مردم روستاهای اطراف تیپ 93 صحرایی واقع در عین عیسی در شمال رقه هشدار داده که خونه هاشون رو ترک کنن چرا که قراره داعش به زودی به تیپ 93 حمله کنه. تازه چهار روزه داعش لشکر 17 رو تصرف کرده و ظاهرا حالا هم خیال داره تیپ 93 رو هم بگیره.

داشتم نگاه میکردم اگر شرایط طوری رقم بخوره که عناصر تیپ 93 عین عیسی هم بخوان فرار کنن آیا جایی برای فرار وجود داره یا نه. اگر همین مسیر عین عیسی به غرب رو ادامه بدن به شهر منبج در ریف حلب که در کنترل داعش هست میرسن پس این گزینه کنار میره . اگر بخوان به جنوب برن به شهر رقه میرسن که بازم در کنترل داعش هست پس مسیر جنوب هم منتفی هست. اگر به سمت شمال برن به شهر مرزی تل ابیض(کری سبی) که بازم دست داعش هست میرسن ولی برخی روستاهای غرب تل ابیض کردنشین هست در دست کردهاست که مشغول جنگ با داعش هستن اگر ارتش سوریه خوش شانس باشن میتونن به این روستاهای کردنشین فرار کنن که چندان هم از عین عیسی دور نیست. ولی یک مسیر شرق هم وجود داره که با طی مسافت 120 کیلومتری به شهر حسکه ختم میشه که حسکه هنوز دست ارتش سوریه و کردهاست ولی این راه طولانی و پرخطره و از اون مهمتر در برخی روستاهای مسیرش داعش حضور داره.
بنابراین بهترین گزینه پناه بردن به روستاهای کردنشین هست که البته پناه دادن کردها به ارتش سوریه در گذشته هم سابقه داشته. در جریان تصرف فرودگاه نظامی منغ در اوت 2013 فراری های ارتش سوریه به روستاهای کردنشین تابعه عفرین در ریف حلب شمالی پناه بردن و اونها هم بهشون پناه دادن.

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/10514687_250119445185234_7579602331506075158_n.jpg[/img][/center]

[b][size=5]نقل قول از پیج فعال سوریه[/size][/b]

مصاحبه با یکی از نیورهای مقر 17

کلیپ : [url="http://fs2.filegir.com/a7up/10546100_261233730751376_815681163_n.mp4"]http://fs2.filegir.c...815681163_n.mp4[/url]

**
امروز صبح نیروهای ارتش مقرها ی داعش رو در شهر طبقه بمباران کردند ....

با توجه اتفاقات مقر 17 اخیرا فرودگاه طبقه و نیروهای سوری مستقر در اون توجه زیادی رو به سمت خودشون جلب کردند ...

**
امروز در سایت های موافقین به طور مداوم اسامی کسانی که به تدریج به مقر 93 عین عیسی رسیدند منتشر شد ...

**
تصویری از بمباران محیط لشکر 121 حسکه توسط ارتش

[center][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/BtoZ-PuCEAISJot_large.jpg[/IMG][/center]

**
تزریق نیروی تازه نفس به داعش .... به طور مداوم در حال آموزش نیرو هستند ....

[center][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/BttwWAqIEAAC4Ph_large.jpg[/IMG][/center]
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این نقشه دقیق مشخص کرده که در حال حاضر هر قسمت از سوریه در اختیار چه گروهی قرار داره

http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/5/5/403045_471.png

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='A7Up' timestamp='1406652375' post='397487']
با احترام این گفته ی شما درست نیست ...

شیعه و تشیع فراتر از نژاد و یا منتصب به یک کشور بودند هست .... و این بحث ها برای شیعیان حل شدست ...

با توجه به متن بالا ، از قضا میشه که یه عراقی هم در ایران اینقدر محبوبیت پیدا کنه .... [b]شما رو ارجاع میدم به خاندان صدر و امام موسی صدر خودمون[/b] ... اصلیت خاندان صدر از جبل عامل لبنان بودند ... سیستانی عزیز هم میتونه به مرور زمان به مثالی مشابه صدر تبدیل بشه ...
[/quote]
خيلي دوست دارم بدونم تو تاريخ 200 ساله اخير ايران چند مرجع مثل ايت الله بروجردي امام و اينا كه خيلي جامع الشرايط شدن همه حرفشون رو ميخوندن خارجي بودن ؟ به قول يه يارويي كه قبلا خيلي بود الان خيلي نيست شما 2 تاش رو بگو !

بحث من قومي قبيله اي نيست اصلا شما مثال هم بياري موضوع گفته من اينه كه نماد اين ملي گرايي عراقي ها كجاست كوش؟ چند تا حزب ملي قوي دارن ؟ ملت اگه خيلي تعصب رو عراقي بودنشون دارن چرا نصف كشور رو كرد ها گرفتن نصفش رو داعش ؟ اينا حتي مرجعي كه اعلان جهاد كردش براشون هم عراقي نبوده !
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1406664093' post='397526']
خيلي دوست دارم بدونم تو تاريخ 200 ساله اخير ايران چند مرجع مثل ايت الله بروجردي امام و اينا كه خيلي جامع الشرايط شدن همه حرفشون رو ميخوندن خارجي بودن ؟ به قول يه يارويي كه قبلا خيلي بود الان خيلي نيست شما 2 تاش رو بگو !

بحث من قومي قبيله اي نيست اصلا شما مثال هم بياري موضوع گفته من اينه كه نماد اين ملي گرايي عراقي ها كجاست كوش؟ چند تا حزب ملي قوي دارن ؟ ملت اگه خيلي تعصب رو عراقي بودنشون دارن چرا نصف كشور رو كرد ها گرفتن نصفش رو داعش ؟ اينا حتي مرجعي كه اعلان جهاد كردش براشون هم عراقي نبوده !
[/quote]

برادر عزیزم ، منظور بنده همون بندی بود که قرمز کردم ونه کل نوشته های شما ...

وقتی که ما معمولا سر یک موضوعی بحث و صحبت میکنیم ، قرار نیست که همه چیز رو درهم مخلوط کنیم و بعد همرو باهم جمع بندی کنیم ...

هریک از اوون مواردی که شما ذکر کردی خودش تفسیر و چرایی مربوط به خودش رو داره و در یک زمینه ای که مطعن هستم تفسیر اشتباه میکنید رو با دلیل و ارجاع عرض کردم .

اوون حرفتون نمیخونه یا دلیلی بر وضعیت فعلی عراق نیست . همین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

قبل از قضایای عراق ، مدتها قبل که اسنادش هم تو همین سایت موجود هست بحث اینکه چطوری موج به عراق میرسه و شروع میشه شده بود

ولی به هرحال

امروز عراق همونطور که دوستان اشاره کردند حاصل دیروز و حتی امروزی هست که منصب خرید و فروش می شود !

تصورش رو بکنید

در مناطق کردنشین به پول ما ایرانی ها تا چند میلیون تومن حتی برای خرید رای یک نفر ! اقدام میکنند

خودم مخم سوت کشید ولی اگر از ابوی که رفته بود دیدن برخی اقوام تو مناطق کردنشین نشنیده بودم باور نمیکردم ...

جالبیش کجاست ؟>

وقتیکه پیگیری بیشتر میکنیم میفهمیم که بععععععععععععععله ، باید هم این مقدار پول خرج کنند چرا ؟ چون صدبرابرش رو از ترانزیت و گمرک مرزی همانند مرز ایران میگیرند....

خاندان طالبانی و بارزانی هرکدام سهم جداگانه ای از کامیون های سوختی دارند که وارد و خارج میشن

پلیس کردستان ! رسما بنده ی پول هست ، بهش پول بده سر سه سوت تمام مجرمان رو میگیره .... مجرمان پول بیشتر بدن پدر خودتو درمیاره

عراق اوضاعش ماله خیلی وقت پیش هست .....

اینو راجع به عراق گفتم

درسته ؟

تقریبا همینو برای سوریه هم میشه گفت ! تقریبا

حزب بعث ماشالله به جای اینکه تک حزبی باشه فساد رو کم بکنه ! ماشالله بزنم به تخته بدتر منشا فساد بود .... !

یا حق
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.