Parviz

تاپیک جامع قطعنامه ها و تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران

Recommended Posts

[quote name='9km' timestamp='1372824026' post='319413']
ضمانت اجرایی بهتر از این هست شما اگر با ایران معامله کردین دیگه نمیتونین با امریکا معامله کنین و اگر احیانا معامله کردین برای برگشت به بازار امریکا باید جریمه بپردازی به نوعی باج گیری مدرنه
و تو این اوضاع هم کسی نمیاد معامله رو با امریکا رو به خاطر ایران به خطر بندازه
[/quote]
خوب همین حرف چه هزینه ای برای امریکا به بار میاره؟؟ آیا به همین راحتی که شما میگید بوده؟ مگر قبلا همچنین قوانینی در امریکا تصویب نشده بود علیه ایران ولی چرا الان دارن این تحریم های جدید موثر میشن؟

من میخوام ازین حرفها به نتیجه ای برسم نه حرفهای شعاری!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1372850510' post='319484']
ضمانت اجرایی بهتر از این هست شما اگر با ایران معامله کردین دیگه نمیتونین با امریکا معامله کنین و اگر احیانا معامله کردین برای برگشت به بازار امریکا باید جریمه بپردازی به نوعی باج گیری مدرنه
[/quote]
خوب همین حرف چه هزینه ای برای امریکا به بار میاره؟؟ آیا به همین راحتی که شما میگید بوده؟ مگر قبلا همچنین قوانینی در امریکا تصویب نشده بود علیه ایران ولی چرا الان دارن این تحریم های جدید موثر میشن؟

[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گراميجنس تحريمها متفاوت شده است و بر همين اساس راه هاي قبلي مقابله با تحريمها جواب نمي دهد و بايد به فکر راه هاي جديد بود . تحريمهاي قبل بخشي بودند اما تحريمهاي فعلي ارتباطات بين بخشها را هدف گرفته اند . به عنوان مثال قبلا شما از کشوري جنس نمي توانستيد وارد کنيد . همان جنس را واسطه مي خريد و گران تر به شما مي فروخت . اکنون پول و بانک شما تحريم شده و شما نمي توانيد همان پول را به واسطه بدهيد تا عوض شما خريد کند . يا بر فرض که خريد کنيد حمل و نقل آن به واسطه تحريم کشتي راني بسيار هزينه بر و زمان بر مي شود و در واقع نمي توانيد حمل کنيد . زمان انجام تحريمها هم به دليل رکود اقتصادي حاکم بر دنيا و نياز کمتر به نفت و همچنين افزايش توليد نفت کشورهاي عربي و دستيابي به تکنولوژي نوين استخراج نفت توسط آمريکابازيادي عرضه نفت در بازار و کاهش تقاضا مصادف شده در نتيجه کشوري که قبلا نفت را از ما مي خريد به تدريج مي تواند نفت مورد نياز خود را جايگزين کند در نتيجه درآمد نفتي ايران به عنوان يک کشور نفتي کاهش يافته و قدرت مانور سابق را ندارد .اين قضيه در داخل هم مصادف با قانون هدف مندي يارانه ها شده و تورم و شوک اقتصادي را مضاعف کرده است . ضمن اينکه قيمت دلار به صورت مصنوعي در بازار داخل ثابت مانده بود و اين باعث شده بود که واردات کالا از خارج مقرون به صرفه تر از توليد در داخل شود . حتي يک سفر دبي کمتر از يک سفر مشهد هزينه داشت .ضمن اينکه به هر حال مراودات ما با دنيا بسيار کمتر از مراوات اقتصادي آمريکا با دنيا است . در مجموع شرايط فعلي شرايط کسي است که مدتها در حال خوردن خوابيدن و تن پروري بوده و فعاليت کمي داشته و ناگهان نياز به فعاليت زياد و کار در شرايط سخت را پيدا مي کند .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای حل شدن مشکل چرا شما این سوال رو نمیپرسی که چه هدفی داریم میخواهیم به کجا برسیم و چقدر تلفات بدیم؟؟؟

ایا این روشی که در پیش گرفتیم درسه؟؟
به خاطر خود خواهی زیاد با جون 76میلیون ادم دارن بازی میکنن انگار نه انگار
ما هنوز تو تهیه دارو برای بیمارانمون دچار مشکلیم چقدر بیمار باید بمیرن که بلاخره بتونیم تو ساخت مثلا فلان دارو خود کفا بشیم
چقدر نفت مفتی بدیم هند و چین وبا گرفتن برنج وگندم سرطان زا تسویه کنیم ... چون ما مشت محکمی میخوایم بزنیم به دهن استکبار!!!

حالا با این اوصاف که فقط یک گوشه کوچیک مشکلات کشوره و خود شما هم کاملا متوجه هستین چطور میخواهیم بشیم یک کشور قدرت مند
با فدا کردن مردم میخواهیم پوزه استکبار رو به خاک بمالیم[/quote]

من واقعا نمیدونم کجای حرف من نامفهومه. من نه حرفی از خودکفایی زدم نه از پوز استکبار به خاک مالیدن نه از این که باید با دنیا رابطمون قطع بشه. برای صدمین بار می گم هدف ما از برنامه ی هسته ای فقط و فقط امنیته! ما صرفا می خوایم امنیت خودمونو تأمین کنیم. یک دور دیگه هم میگم امنیت.

[quote]
جناب اسپهبد گرامي

خب شما بگو دليل كمك ميلياردي آمريكا هر سال به كشورهاي ضعيفي چون مصر و پاكستان و كشورهاي آفريقايي و سازمانها بين المللي چون يونسكو چيه ؟
نميخواين بگين انسان دوستانه كه ؟
همين چند سال پيش بود كه خواست كمك به پاكستان هموني كه بمب اتمي داره و از ديد شما مقتدر رو كم كنه كه دولتياي پاكستان شروع به ناسازي كردن
همين چند سال پيش يونسكو قانوني در حمايت از كودكان فلسطيني وضع كرد و آمريكا كمك هاي ماليشو قطع كرد كه باعث ضعف شديدش شده
نمونه اين زياده حالا شما فكر كن اين آمريكا كه كم نمياره بقولتون خب دليل شل كردن سر كيسه چيه نمي خواد بگي كه ميخواد خودشو پيش ملت ها خوش بندازه كه خندم ميگيره
حالا يادم رفت دليل كاهش روابط بوسني بعد جنگ هاي داخليش با ايران در ازاي كمك هاي آمريكا بود در زمينه هاي مختلف خب حالا لابد آمريكا نمي تونست بزنه بوسني رو يا همين كرواسي در قبال كمك به شورشيان سوري طبق گفته ها مجوز ورود به اتحاديه گرفته خب چرا مجبورش نكردن ؟
اينجا كه دپلماسي مفهوم پيدا ميكنه كه از ديد شما نشستن پشت ميز و چاي خوردن و تعارفات الكيه ولي
ديپلمات سربازيه كه بي سلاح عازم ميدان جنگه كه هم بايد سلاحشو از دشمن بگيره و هم دشمن رو شكست به اين دليله كه ديپلمات هاي موفق هميشه در تاريخ ماندگار و شعار محورها موضوع طنزه اس ام اس ها
البته بازم ميگم دوستان در اين 8 سال گذشته ديپلماسيه فعال نديدن كه ذهنيتشون الان ياري كنه
پيامبر اكرم آن نگين بشريت يه ماجراي صلح حديبيه هم دارن نه
[/quote]

این موارد قشنگن. چون ریز بینانه تر باید بهشون نگاه کرد.

کمک ها به کشور های فقیر بیشر جنبه ی امنیتی داره. هدف از اون ها بیشتر کم کردن نا آرامی ها و یا قدرتمند تر کردن نیرو های نظامی تو این کشور هاست تا اتفاقاتی مثل سومالی توشون نیفته. چون همون طور که همه می دونیم کشور هایی که مثل سومالی بشن برای کل منطقه خطر ایجاد می کنن (مثالش دزدای دریایی) که برای هیچ کشوری خوب نیست. به غیر از این در کل بخش خیلی کوچیکی از بودجه ی آمریکا صرف چنین کمک هایی میشه. برای مثال کمک هایی که به پاکستان می کنه بیشتر برای اینه که این کشور نشه یه چیزی مثل افغانستان که طالبان توش جولان میده وگرنه آیا قبل از جنگ افغانستان خبری از این کمک ها بود؟
هزینه هایی مثل یونسکو که اصلا در برابر بودجه ی این کشور به حساب نمیان. میشه تبلیغات برای حقوق بشر و از این حرفا و این که "ما محقیم که به دنیا حکومت کنیم". داریم در مورد آمریکا حرف می زنیم. کشوری که فقط بودجه ی یک سال نظامیش از کل اقتصاد ایران بیشتره.

مورد بوسنی خیلی جالبتره. موضوع اینه که آیا بوسنی اصلا می خواست که جلوی آمریکا بایسته با اصلا یه کشور مطرح باشه تو دنیا؟ نه. همون زیر دست بودنو ترجیح میده برای همین یه مقدار پول گرفت و والسلام. ما هم اگه حاضریم اهدافمونو به پول بفروشیم خیلی راحت می تونیم اشاره کنیم. تمام "مشکلات" حل میشه. کرواسی هم همین طوره. قصد و هدفش چیز دیگه ایه. این کشورا صرفا میخوان زندگیشونو بکنن و به یه میزان نسبتا کم قناعت کردن. این هم روشیه.

همون طور که قبلا هم گفتم دیپلماسی بین یه کشور قوی و یه کشور ضعیف که می خواد به جرگه ی قوی ها بپیونده بی معنیه وگرنه در بقیه ی حالات مشکلی به وجود نمیاد. اگر هم فکز می کنید با دیپلماسی حتی سرعت تحریم کردن ما کم میشه می تونیم بایستیم و تماشا کنیم. هر چی باشه آقای روحانی "شیخ دیپلمات" هستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر منظورتون از امنیت بمب اتمیه که فکر میکنم هست و اصلا چرا نباشه, این ما و این شما و این تاریخ. غرب و حتی روسیه به هیچ وجه و تحت هیچ عنوان و با هر هزینه ای اجازه ی دستیابی به بمب اتم رو به ما نمیدن چون اتمی شدن ما مصادفه با آغار تلاش برای دستیابی به بمب اتم توسط عربستان و ترکیه و چند کشور دیگه و آغاز مسابقه ی اتمی در خاور میانه و از دست رفتن برتری استراتژیک اسراییل که به هر نحوه ای مانعش میشن و اگه دیروز توافق میکردیم امتیاز میگرفتیم امروز توافق کنیم تحریم ها برداشته میشه و فردا تواغق کنیم بیشتر تحریم نمیشیم و هر روزی که میگذره بر ضرر ماست
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]

[/quote]
دوست عزیز اولا همچین تحریم هایی تا الان نشده بودیم که بخواهیم مقایسه کنیم
دوما هیچ کشوری حاضر نیست معامله با امریکا رو به خاطر ایران از دست بده پ
فکر میکنم این مسئله یک چیز ثابت شده است وغیر قابل انکار
======================================
دوستان چرا فکر میکنین بمب اتم باعث میشه ما امنیت داشته باشیم یعنی دوره جورج بوش یا قبل تر امریکا از اتم اران میترسید که حمله نمیکرد
دوباره میگم کره شمالی هم انواع موشک . کلاهک اتمی داره امریکاهم بهش حمله نمیکنه ولی چه فایده ای داره اوضاع کره شمالی که کاملا مشخصه به چه روزی افتاده
ایران هم داره همونجوری میشه
الان شما توضیح بده ما چطور با داشتن بمب اتم علاوه بر امنیت میتونیم بر تحریم ها رو خنثی کنیم ویرایش شده در توسط 9km

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alpacino66' timestamp='1372855235' post='319502'] اگر منظورتون از امنیت بمب اتمیه که فکر میکنم هست و اصلا چرا نباشه, این ما و این شما و این تاریخ. غرب و حتی روسیه به هیچ وجه و تحت هیچ عنوان و با هر هزینه ای اجازه ی دستیابی به بمب اتم رو به ما نمیدن چون اتمی شدن ما مصادفه با آغار تلاش برای دستیابی به بمب اتم توسط عربستان و ترکیه و چند کشور دیگه و آغاز مسابقه ی اتمی در خاور میانه و از دست رفتن برتری استراتژیک اسراییل که به هر نحوه ای مانعش میشن و اگه دیروز توافق میکردیم امتیاز میگرفتیم امروز توافق کنیم تحریم ها برداشته میشه و فردا تواغق کنیم بیشتر تحریم نمیشیم و هر روزی که میگذره بر ضرر ماست [/quote]

فاصله كسي كه توانايي ساخت چيزي رو داره با كسي كه اونو داره چقدره؟

---------------

البته اميدخان ما نمي تونيم مثل كره شمالي تهديد كنيم كه حمله نكنيد وگرنه...! بيشتر در برابر اين نوع سلاحشون مي تونه به ما كمك كنه نه موارد ديگه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1372859104' post='319513']
[/quote]

[/quote]
[/quote]
عزیز دل چرا شما از جواب دادن به سوال من تفره میرید؟؟ من سوالاتم رو به صورت شماره بندی لیست میکنم
1: هزینه اجرای این قوانین برای امریکا؟؟
2: هزینه مطالعاتی این قوانین برای امریکا؟؟
3: نحوه اجرای این قبیل تحریم ها؟؟ آیا به این حرف که اگه با اونا باشی نمیتونی با من باشی برای یه شرکت کافیه؟ و اگر این شرکت هیچگونه مراوده ای با امریکا نداشته باشه چه ابزار دیگه در دست امریکاست؟
4: آیا ما نمیتونیم از یه کشور واسطه مثل کوبا (چون عملا هیچ شرکتی در کوبا مثل ایران نمیتونه با هیچ شرکت امریکائی همکاری داشته باشه) به عنوان واسطه استفاده کنیم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1372864011' post='319530']
[/quote]

[/quote]
[/quote]
عزیز دل چرا شما از جواب دادن به سوال من تفره میرید؟؟ من سوالاتم رو به صورت شماره بندی لیست میکنم
3: نحوه اجرای این قبیل تحریم ها؟؟ آیا به این حرف که اگه با اونا باشی نمیتونی با من باشی برای یه شرکت کافیه؟ و اگر این شرکت هیچگونه مراوده ای با امریکا نداشته باشه چه ابزار دیگه در دست امریکاست؟
4: آیا ما نمیتونیم از یه کشور واسطه مثل کوبا (چون عملا هیچ شرکتی در کوبا مثل ایران نمیتونه با هیچ شرکت امریکائی همکاری داشته باشه) به عنوان واسطه استفاده کنیم ؟
[/quote]
دوست گرامی شما عادت داری لقمه دور سرت بچرخونی؟؟

عزیز دل هر چه قدر برای امریکا هزینه داشته باشه و وقت بزارن برای مطالعه
ضرر کننده اصلی ما هستیم نه اونا حالا باز شما بیا بگو برای اونا هزینه داره
اصلا ما بتونیم از کل کشورها به عنوان واسطه استفاده کنیم
فکر میکنی اونا عاشق چشم و ابروی ما هستن که مفتی برامون کار کنن اولا هر کاری رو اگر اگر اگر بتونن انجام بدن به چندین برابر قیمت انجام میدن و اگر همین معامله رو امریکا رد یابی کنه اون کشور مشمول جرمیه میشه وتا نپردازه نمیتونه با امریکا معامله ای انجام بده
پس اون کشور به خاطر از دست ندادن بازار امریکا این ریسک رو انجام نمیده واگر هم بده صابون جریمه رو به تنش باید بماله

نحوه اجراش رو هم دارین میبینین هر از چند گاهی اگر اخباری رو گوش بدین میشنوین که فلان بانک انگلیسی جریمه چند میلیون دلاری رو بابت معامله با ایران به امریکا پرداخت میکنه یا کره یا ژاپن که پول های ایران رو به خاطر همون تحریم ها بلوکه میکنه
یا حتی هند و یا حتی بزرگترین شریک تجاری ایرا چین ارجمند که پول های نفت ایران رو بلوکه کرده و نمیده

===================================
بحث شما شده مثل صحبت های مسئولین نفتی ما که میگفتن امریکا توانایی تحریم نفی رو نداره نمیدونم قیمت بالا میره امریکا متضرر اصلیه و در اخر ما قربانی شدیم و گاز هم همینطور و هنوز که هنوزه دارن میگن تحریم نفت رو ما هیچ تاثیری نداشته و نداره
حالا شما بیا بگو امریکا با این تحریم ها ضرر کرده و به خاطر مطالعه این دست تحریم ها بسیار هزینه پرداخت میکنه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1372867231' post='319534']
[/quote]

[/quote]
[/quote]
[/quote]

فکر میکنی اونا عاشق چشم و ابروی ما هستن که مفتی برامون کار کنن اولا هر کاری رو اگر اگر اگر بتونن انجام بدن به چندین برابر قیمت انجام میدن و اگر همین معامله رو امریکا رد یابی کنه اون کشور مشمول جرمیه میشه وتا نپردازه نمیتونه با امریکا معامله ای انجام بده
پس اون کشور به خاطر از دست ندادن بازار امریکا این ریسک رو انجام نمیده واگر هم بده صابون جریمه رو به تنش باید بماله

نحوه اجراش رو هم دارین میبینین هر از چند گاهی اگر اخباری رو گوش بدین میشنوین که فلان بانک انگلیسی جریمه چند میلیون دلاری رو بابت معامله با ایران به امریکا پرداخت میکنه یا کره یا ژاپن که پول های ایران رو به خاطر همون تحریم ها بلوکه میکنه
یا حتی هند و یا حتی بزرگترین شریک تجاری ایرا چین ارجمند که پول های نفت ایران رو بلوکه کرده و نمیده

بحث شما شده مثل صحبت های مسئولین نفتی ما که میگفتن امریکا توانایی تحریم نفی رو نداره نمیدونم قیمت بالا میره امریکا متضرر اصلیه و در اخر ما قربانی شدیم و گاز هم همینطور و هنوز که هنوزه دارن میگن تحریم نفت رو ما هیچ تاثیری نداشته و نداره
حالا شما بیا بگو امریکا با این تحریم ها ضرر کرده و به خاطر مطالعه این دست تحریم ها بسیار هزینه پرداخت میکنه
[/quote]
والا من تو کل جملاتم و پستهام این جملات رو نگتم که الان شما به جای منم فکر میکنین!!
[quote]حالا شما بیا بگو امریکا با این تحریم ها ضرر کرده و به خاطر مطالعه این دست تحریم ها بسیار هزینه پرداخت میکنه[/quote]
شما همه جا همین طوری فکر میکنین؟ یعنی یه کار مطالعاتی یعنی لقمه پیچوندن دور سر؟
من 4 تا سوال منطقی پرسیدم که شما به جای جواب به سوالات به بحث ضرر ما پرداخین و نیت خوانی من! عزیز دل شما بهتره به صورت مطقن(املائشو مطمئن نسیتم) جواب سوالات رو بدید نه به جای من فکر کنین که من میخوام چه نتیجه ای بگیرم!!
وقتی فکر میکنی که به جای جواب به 4 تا سوال منطقی شروع به نیت خوانی میکنی چطور میخوای راه حل منطقی هم در این کشور برای مشکلات پیدا بشه، ما فقط دنبال نیت خوانی هستیم به جای کار مطالعاتی.
کار مطالعاتی میگه که اول ساز کار طرف مقابل رو به طور کامل بشناس راه کارهای اجرائیشو بدون ، هزینه های اجرای اولیه و هزینه های اجرای ثانویه رو بدست بیار و هزینه ادامه این تصمیمات رو محاسبه کنی، سپس میتونی بشینی مقابل طرف !!
اصلا نیت من از این سوالات رسیدن به نقاط ضعف و قوت امریکائی ها و راه کارهای استفاده و یا نحوه مذاکره با اونها هست(در صورت مذاکره)
در مورد سوال 4 ام، باز شما تفره رفتی و من فقط مثال زدم، واقعا با دیدن این لحن متوجه شدم که هنوز خیلی مونده تا کشور ما یه کشور توسعه یافته بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بم اتمی شعییان حضرت امیر المومنین علی علیه السلام حس شهادت طلبی است که به تاسی از مولایمان اباعبدالله الحسین علیه السلام در وجودمان جاری می باشد تا زمانی شهادت طلبی در وجود شیعیان جاری میباشد امریکا که هیچ شیطان هم نمیتواند کاری از پیش ببرد
به قول دکتر عباسی دشمن امروز حس شهادت طلبی ما را هدف گرفته است
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]مسعود دانشمند، عضو هیات‌رییسه اتاق بازرگانی درباره افزایش بهای مبادلات تجاری می‌گوید: 4/5 ‌میلیارددلار تخمین اضافه هزینه‌ای است که بابت دور زدن تحریم خطوط کشتیرانی باید پرداخت شود. او با اشاره به اینکه برای تغییر مسیر کالاها باید دست‌کم صددلار در هر تن اضافه هزینه کنیم، می‌افزاید: بنادر ما سالانه پذیرای نزدیک به سه‌میلیون کانتینر خارجی بودند. اگر ظرفیت هر کانتینر را به‌طور متوسط 15 تن در نظر بگیریم بنابراین سالانه چهار‌میلیاردو500‌میلیون‌دلار بر هزینه حمل بار اضافه می‌شود.[/b]

در پی اجرایی‌شدن تحریم‌های جدید تمامی خطوط معتبر کشتیرانی دنیا، همکاری و سرویس‌دهی مستقیم خود به بندر شهیدرجایی را که به‌عنوان نخستین بندر وارداتی با سهم 37‌درصدی و دومین بندر صادراتی با 13‌درصد سهم مبادلات است؛ قطع کرده‌اند.

بندر شهیدرجایی در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز، مهم‌ترین بندر تجاری ایران به‌شمار می‌رود. این بندر اصلی‌ترین بندر کانتینری ایران نیز هست و در میان بندرهای کانتینری در جهان رتبه ۴۴ و در بین بندر‌های منطقه مقام چهارم را دارد.

[color=#0000ff]علیرضا چشم‌جهان، معاون امور کانتینر و لجستیک تایدواتر خاورمیانه با بیان اینکه ۳۰ خط معتبر کشتیرانی دنیا، همکاری و سرویس مستقیم خود به بندر شهیدرجایی را قطع کرده‌اند، خاطرنشان می‌کند: با قطع تردد هر ۳۰ خط کشتیرانی و عدم همکاری آنها با بندر شهیدرجایی، حمل محموله‌ها و کالاهای این بندر از طریق شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و والفجر صورت می‌گیرد.[/color]

چشم‌جهان اما تصریح می‌کند که قرار داشتن بندر شهیدرجایی در لیست‌سیاه تحریم‌ها، ربطی به قطع همکاری ۳۰ خط کشتیرانی معتبر با ایران ندارد زیرا هر نام دیگری نیز در بندر شهیدرجایی وجود داشت باز هم این اتفاق صورت می‌گرفت.

[color=#0000ff]سیدحمید حسینی، عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی ایران هم می‌گوید: پس از توقف صادرات فرآورده‌های نفتی کانتینری ایران در سال ۱۳۹۱ توسط خطوط کشتیرانی اروپایی، خطوط کشتیرانی چینی و کره‌ای نیز از ابتدای سال ۱۳۹۲ اقدام به توقف این صادرات کرده‌اند.[/color]

درواقع در پی اجرایی شدن تازه‌ترین تحریم‌ها، دو شرکت بزرگ کشتیرانی چین روابط با ایران را قطع کردند. رویترز با اشاره به این خبر گزارش داد که بسیاری از واردات ایران از جمله واردات مواد خوراکی و کالاهای مصرفی از طریق کشتی منتقل شده بنابراین جدیدترین تحریم‌های آمریکا علیه ایران این واردات را با مشکل روبه‌رو می‌سازد و به این ترتیب تهران به تجارت زمینی وابستگی بیشتری پیدا می‌کند که این امر به افزایش بهای کالا منجر می‌شود.

[color=#0000ff]مسعود دانشمند، عضو هیات‌رییسه اتاق بازرگانی درباره افزایش بهای مبادلات تجاری می‌گوید: 4/5 ‌میلیارددلار تخمین اضافه هزینه‌ای است که بابت دور زدن تحریم خطوط کشتیرانی باید پرداخت شود. او با اشاره به اینکه برای تغییر مسیر کالاها باید دست‌کم صددلار در هر تن اضافه هزینه کنیم، می‌افزاید: بنادر ما سالانه پذیرای نزدیک به سه‌میلیون کانتینر خارجی بودند. اگر ظرفیت هر کانتینر را به‌طور متوسط 15 تن در نظر بگیریم بنابراین سالانه چهار‌میلیاردو500‌میلیون‌دلار بر هزینه حمل بار اضافه می‌شود.[/color]

دانشمند توضیح می‌دهد: تحریم خطوط کشتیرانی و بنادر کشور به معنای توقف بخش عمده مبادلات نخواهد بود، بلکه به معنی‌گران‌شدن تبادلات است.

هوشنگ ادهمی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران نیز در گفت‌وگو با شرق اظهار می‌کند: مصوبه تحریم‌های کنونی شش ماه قبل به تصویب کشورهای تحریم‌کننده رسیده و در طول این مدت فعالان حوزه بازرگانی از این مصوبه اطلاع داشته‌اند. بر همین اساس نیز از دو ماه قبل اثر این تحریم‌ها خودنمایی کرد و هیچ بیمه‌ای خطوط کشتیرانی مبادله‌کننده با ایران را تضمین نکرد.

ادهمی اضافه می‌کند: برای مقابله با این جریان شرکت‌های بیمه‌گر جایگزین را شناسایی کرده و با آنها قرارداد بسته شد اما این شرکت‌های جدید حاضر به همکاری در صورت پرداخت مبالغ بیشتر شدند.

پهلوگرفتن سفارش‌های ایرانی در بنادر کشورهای همسایه و حمل مجدد آن با خطوط کشتیرانی ایران به کشور نیز سبب گران‌تر تمام‌شدن کالاهای ورودی به کشور می‌شود.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/229109
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان چرا فکر میکنین بمب اتم باعث میشه ما امنیت داشته باشیم یعنی دوره جورج بوش یا قبل تر امریکا از اتم اران میترسید که حمله نمیکرد
دوباره میگم کره شمالی هم انواع موشک . کلاهک اتمی داره امریکاهم بهش حمله نمیکنه ولی چه فایده ای داره اوضاع کره شمالی که کاملا مشخصه به چه روزی افتاده
ایران هم داره همونجوری میشه
الان شما توضیح بده ما چطور با داشتن بمب اتم علاوه بر امنیت میتونیم بر تحریم ها رو خنثی کنیم[/quote]

در دورات جرج بوش طرح حمله به ایران هم ریخته شد و اگه مشکلات جنگ افغانستان و عراق نبود واقعا اتفاق میفتاد. قبل ترش آمریکا از واکنش شوروی می ترسید وگرنه تا این کشور فروپاشید به عراق حمله کرد. بعدش شروع کردن به جور کردن بهانه برای جنگ با کشور های مختلف.

برای رفع تحریم ها هم باید صبر کرد. انقدر صبر کرد که اون ها متوجه بشن با فشار آوردن نمیتونن کشور رو وادار به عقب نشینی از خواسته هاش کنن. در این صورت به خاطر منفعت خودشون باهات کنار میان. همون طور که بلاخره با چین و هند کنار اومدن و همون طور که با کره ی شمالی کنار خواهند اومد. الان کره ی شمالی هم دقیقا داره همین راهو دنبال می کنه. دقت کنین به حرفاشون: آمریکا:"کره ی شمالی باید برای خلع سلاح و تنش زدایی وارد مذاکره بشه" کره ی شمالی:"اگه قراره گفت و گویی در مورد تنش زدایی صورت بگیره بین دو تا کشور اتمی خواهد بود و آمریکا باید کره رو به عنوان یک قدرت اتمی بپذیره".

[quote]البته اميدخان ما نمي تونيم مثل كره شمالي تهديد كنيم كه حمله نكنيد وگرنه...! بيشتر در برابر اين نوع سلاحشون مي تونه به ما كمك كنه نه موارد ديگه![/quote]

منظورتون رو متوجه نمیشم میشه یه کم واضح تر بگین؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1372870255' post='319539']
[quote name='9km' timestamp='1372867231' post='319534']
[/quote]

[/quote]
[/quote]
[/quote]

[/quote]
والا من تو کل جملاتم و پستهام این جملات رو نگتم که الان شما به جای منم فکر میکنین!!
[quote]حالا شما بیا بگو امریکا با این تحریم ها ضرر کرده و به خاطر مطالعه این دست تحریم ها بسیار هزینه پرداخت میکنه[/quote]
شما همه جا همین طوری فکر میکنین؟ یعنی یه کار مطالعاتی یعنی لقمه پیچوندن دور سر؟
من 4 تا سوال منطقی پرسیدم که شما به جای جواب به سوالات به بحث ضرر ما پرداخین و نیت خوانی من! عزیز دل شما بهتره به صورت مطقن(املائشو مطمئن نسیتم) جواب سوالات رو بدید نه به جای من فکر کنین که من میخوام چه نتیجه ای بگیرم!!
وقتی فکر میکنی که به جای جواب به 4 تا سوال منطقی شروع به نیت خوانی میکنی چطور میخوای راه حل منطقی هم در این کشور برای مشکلات پیدا بشه، ما فقط دنبال نیت خوانی هستیم به جای کار مطالعاتی.
کار مطالعاتی میگه که اول ساز کار طرف مقابل رو به طور کامل بشناس راه کارهای اجرائیشو بدون ، هزینه های اجرای اولیه و هزینه های اجرای ثانویه رو بدست بیار و هزینه ادامه این تصمیمات رو محاسبه کنی، سپس میتونی بشینی مقابل طرف !!
اصلا نیت من از این سوالات رسیدن به نقاط ضعف و قوت امریکائی ها و راه کارهای استفاده و یا نحوه مذاکره با اونها هست(در صورت مذاکره)
در مورد سوال 4 ام، باز شما تفره رفتی و من فقط مثال زدم، واقعا با دیدن این لحن متوجه شدم که هنوز خیلی مونده تا کشور ما یه کشور توسعه یافته بشه.
[/quote]
کار مطالعاتی پیچوندن لقمه دور سر نیست سوال پرسیدن در مورد مسئله ای که برای همه جوابش روشنه پیچوندن لقمه دور سره

دوست گرامی کی دنبال پیدا کردن نیت شما بود؟؟

شما سوالات و صحبت های خودتون هم یادتون میره؟؟
=================================
ایا شما دنبال پیدا کردن هزینه پرداختی امریکا برای اجرای این تحریم ها بودین یا نه؟؟؟شما دقیقا سوالت این بود که امریکا با این تحریم ها چه هزینه ای پرداخت میکنه درسته ؟
حالا شما بعد از شنیدن جواب سوالات به بنده داریین میگین که نیت خوانی میکنم و چه وچه.....بحث کردن با شما فایده ای نداره ویرایش شده در توسط 9km
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دور زدن تحریم icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
این کارها یعنی منتقل کردن فشار به مردم خیلی قشنگ از کلمات استفاده میکنن
===========================
یک ماه پیش بود که تعرفه واردات ابزار الات صنعتی از هر کیلو 30000به هر کیلو 150000 هزار ریال رسید یعنی در عرض یک ماه غیر از افزایش های یک سال گذشته در جا قیمت ها چند برابر شد
چرا این جوری شدچون میخواستن تحریم ها رو دور بزنن
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1372860916' post='319518']
[quote name='alpacino66' timestamp='1372855235' post='319502'] اگر منظورتون از امنیت بمب اتمیه که فکر میکنم هست و اصلا چرا نباشه, این ما و این شما و این تاریخ. غرب و حتی روسیه به هیچ وجه و تحت هیچ عنوان و با هر هزینه ای اجازه ی دستیابی به بمب اتم رو به ما نمیدن چون اتمی شدن ما مصادفه با آغار تلاش برای دستیابی به بمب اتم توسط عربستان و ترکیه و چند کشور دیگه و آغاز مسابقه ی اتمی در خاور میانه و از دست رفتن برتری استراتژیک اسراییل که به هر نحوه ای مانعش میشن و اگه دیروز توافق میکردیم امتیاز میگرفتیم امروز توافق کنیم تحریم ها برداشته میشه و فردا تواغق کنیم بیشتر تحریم نمیشیم و هر روزی که میگذره بر ضرر ماست [/quote]

فاصله كسي كه توانايي ساخت چيزي رو داره با كسي كه اونو داره چقدره؟

[/quote]
فاصله اش بین چند هفته تا چند ماهه ولی لازمه اش چیه؟اخراج ناظرین آژانس و خروج از npt منتقل کردن اورانیوم ها و اقداماتی از این قبیل درست وقتی که چندین سازمان اطلاعاتی دنیا و ده ها ماهواره روی فعالیت ما تمرکز کردن و در صورت این اقدامات مطمینا در کمتر از یک هفته واکنش نظامی از طرف غربی ها داده میشه و در صورت موفق بودنش ما علاوه بر اینکه ذخایرمون رو از دست میدیم اما نکته ی خطرناک ترش اینه که برای حفظ آبرو و وجهه ی خودمون وادار میشیم که واکنش نشون بدیم و اگر جواب ما زیادی محکم باشه (چیزی مثل حمله ی موشکی وسیع به پایگاه های آمریکا یا بستن تنگه ی هرمز )با عکس العمل دوباره ی اون ها عملا یا باید وارد جنگی تمام عیار بشیم و یا آبرو و اقتدارمون رو از دست بدیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.