Parviz

تاپیک جامع قطعنامه ها و تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران

Recommended Posts

[color=#222222][font='Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(255, 255, 255)]

آمریکا تقریبا یه حرکت ناپلئونی انجام داد ، هدف این هست روحانی موضع تندی اتخاذ کنه و راه احمدی نژاد رو پیش بگیره تا توجیح تحریم ها ادامه پیدا کنه و یا اینکه موضع انفعالی و ضعیفی رو اتخاذ کنه که پیش از مذاکرات بتونند امتیازات بزرگتری رو بگیرند ، بعید نیست در آینده نزدیک آمریکایی ها سخن از مذاکره مستقیم با رهبری رو مطرح کنند ! ...[/background][/size][/font][/color]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='hosm' timestamp='1372712229' post='319177']
برادر نازنینم جناب آقای مهندس مهدوی عزیز
با شما موافقم که برخی کالاها رو نمیشه زودی تولید کرد ولی در نظر بگیرید که کدوم صنعت بیشتر از همه نیازمند این جور چیزا بوده و کدوم صنعت کمتر از همه از تحریم ناله کرده؟
جواب هر دو سوال در کمال افتخار صنایع نظامی هستند.
بازار سیاه که نمرده، هیچ وقت نمیشه در دنیا جلوی چرخش پول و کالا رو گرفت. در دنیای ماتریالیستی پول بدی، یارو ناموسش رو هم میده چه برسه به کالا :-) فقط چند دلار این ور و اون ور میشه.

مشکل ما در صنایع حساس نیست. مشکل اینه که تقریبا 10 سال قبل تو مملکت ECU ساخته ایم ولی هنوز هم پراید بابت واردات ECU و .. حدود 2000 دلار ارزبری داره.
[/quote]البته. ولی خوب اینکه مجبور بشویم هی از بازار سیاه تهیه کنیم هم خودش به نوعی ظلم هست دیگر.... البته در این مورد بحثی ندارم، فقط منظورم این بود که نمی شود هر کالایی را فوری در جواب تحریم، تولید کرد.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='AliMH' timestamp='1372712245' post='319178']
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1372687085' post='319069']
mjb عزیز، فرمایشا می فرمایید ها... این نیروگاه از زمانی که استارت کارش زده شده تا امروز که کار می کنه، چند سال شده؟ چقدر روش کار شده؟ اگر کار نکند که دیگر باید از این شکلک استفاده کنیم: raised_eyebrow
اصولا آن چیزی که در مورد این نیروگاه مهمه، بحث ساخت قلب راکتور و سیستم های کنترلی و مباحث ایمنی هسته ای مربوطه هست وگرنه بقیش که دیگه مثل نیروگاه های معمولی هست و تفاوتی ندارد...
اینجاست که همان دیدگاه فنی که عرض کردم پیش می آید: آیا نیروگاه های هسته ای قدرت آن چیزی است که باید دنبالش باشیم یا خیر؟ و این چیزی نیست که بنده و شما بتوانیم سریع پاسخ بدهیم. باید توسط آدم های خبره و اینکاره، کار کارشناسی صورت بگیرد... مزایا و معایبش بررسی شود (و اگر شده به اطلاع افکار عمومی رسانده شود) و بر این مبنا تصمیمگیری شود.
[/quote]
من تصور میکنم شما اخبار نیروگاه بوشهر رو از اول تا به امروز دنبال نکردین که این نظر رو دادین، مشکل روسیه از روز اول تهیه ژنراتور 1000 مگاواتی بود که اولش قرار بود از آلمان بگیرن که آلمان ها وقتی خبردار شدن برای ایرانه ندادن! (یکی از علت های تاخیر طولانی مدت بوشهر) و مجبور شدن خودشون شروع به طراحی ژنراتورهای فوق قوی بکنن (الان برای نمونه مپنا با این همه ادعاش فقط میتونه ژنراتورهای زیر 166 مگاواتی تولید بکنه) و انخصار تولید این قبیل ژنراتورها فقط در دست زیمنس و ge و یه شرکت ژاپنی هست (البته جدیدا یه شرکت چینی هم شنیدم وارد شده) الان چیزی که دکتر عباسی گفته (و تو گزارشات آژانس اتمی هم اومده) مشکل از ژنراتور هست نه ایمنی راکتور.
[/quote]جدا؟ از این مورد بی اطلاع بودم.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما در خبرهای مربوط به ساخت و ساز بوشهر (اگر درست یادم باشد) داشتیم که متخصصین روس، اجازه ورود افراد ایرانی به محل قلب راکتور را حتی در زمان نصب، نمی دادند. بنده اطلاعاتم محدود به همین اخبار عمومی است:[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://hamshahrionline.ir/details/131595"]http://hamshahrionli.../details/131595[/url][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://hamshahrionline.ir/details/104276"]http://hamshahrionli.../details/104276[/url][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.tabnak.ir/fa/news/287815/%D9%82%D9%84%D8%A8-%D8%B1%D8%A2%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%BE%D8%AF"]http://www.tabnak.ir...ر-دوباره-می‌تپد[/url][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://pe.rian.ru/iran/20130610/130769159.html"]http://pe.rian.ru/ir.../130769159.html[/url][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ژنراتورهای مپنا:[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.mapnagenerator.com/SitePages/products/generator.aspx"]http://www.mapnagene.../generator.aspx[/url][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]--------------[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته منظورم اشاره به مشکل روس ها نبود! منظورم این بود که اگر خودمان بخواهیم چنین نیروگاهی با چنین ابعادی بسازیم، چالش های اصلی کجاها خواهد بود. (و البته بنده ژنراتور را مد نظر قرار نداده بودم، چون اطلاع نداشتم)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما در مورد قلب راکتور هم باز بعید می دانم توانایی ساخت چیزی در حد و اندازه های VVER-1000 وجود داشته باشد و بحث ایمنی را کماکان مطرح می دانم. مگر اینکه شما صحبت های بنده را خلاف واقع بدانید.[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aaa84' timestamp='1372695607' post='319107']
[right]من نميخوام با شما كل كل كنم ولي ميخوام بگم Aspahbodببينين جناب[/right]

[right]اون بحث تركيه ايران و برزيل قابل انجام نبود چراش چون تركيه زيرساخت لازم برا دپو رو نداشته و نداره كه اون موقع هم مطرح بود كه برا اعتمادسازي در تركيه دپو بشه[/right]

[right]در مورد افغانستان آمريكايي ها مجبور به فرار هستن بدليل عدم اقناع افكار عمومي شون پس بهترين فرصت برا چانه زني و امتياز گيري هستش سفر طالبان به ايران واسه مذاكره چيز كمي نيست و پس گرفتن حرفشون مبني بر محور شرارات اتفاقاً در موضع قدرت ظاهر ميشه نه تسليم شدن ما[/right]

[right]در آخر تبديل اورانيوم به پودر كار بسيار عاقلانه اي بود كه باعث شد نتونن مانور بدن ايران داره بمب ميسازه با اورانيوم غني شده 20 درصد[/right]
[/quote]

خیلی جالبه الان شما این دلیلو از کجا آوردین؟ دلیل اصلی این بود که آمریکا گفت این روش باعث نمیشه ایران خودش به دنبال غنی سازی بیشتر نره در حالی که ما منتظر بودیم آمریکا بیاد در همین مورد باهامون مذاکره کنه اونا گفتن کلا ما این رو قبول نداریم.

[quote][color=#0000ff]به نظر شما بهتر نیست با توجه به مشکلات فعلی برای مدتی با اسرائیل مذاکرات تاکتیکی صلح کنیم!!؟؟..[/color][/quote]

نصیر جان خطری می زنی. یعنی کل خط مشی نظامو بذاریم کنار؟ یاد یه بنده خدایی یه جا دیگه افتادم که بعد از آتیش زدن کمک های حزب الله به غزه گفت که این فلسطینیا همه وهابی شدن، وهابی ها هم که اصلا مسلمون نیستن. پس میتونیم الان دیگه اسرائیلو به رسمیت بشناسیم! خدا رحم کنه!

[quote]مثل افراد 150 سال پیش تا میگید اعتدال بر میگردن میگن میخوایید تسلیم بشیم.
خب معلومه تا وقتی تفاوت اعتدال و تسلیم شدن را نفهمیدیم اوضاع بهتر ازین نخواهد شد.[/quote]

خوب دوست عزیز واقعا چیزی به نام اعتدال در این بین وجود نداره دیگه! طرف مقابل دست برتر رو داره. به هیچ وجه هم از مواضع خودش کوتاه نمیاد. یکی از دوستان خیلی خوب اینو توضیح دادن:

[quote]نگاه بکنید ؛ پول های ما رو اوباما برداشته ؛ من هی میرم بهش میگم بهم پس بده ، بهم میگه تو دوچرخه میخوای چیکار بده به من تا پول هات رو بهت بدم ؛ ما یکم اینور میریم اونور میریم ؛ به نتیجه میرسیم که بدون پول نمیشه کاری کرد ؛ پس دوچرخه رو بهش میدیم ؛ بعدش سوار دوچرخه میشه بهمون میگه تو چرا تو هوای تابستونی با شلوار اومدی بیرون ؛ برو شلوارک بپوش تا پولت رو بدم ؛ ما میریم شلوارک میپوشیم ؛ بعدش ما میریم پیشش بهش میگیم پولومن رو بده ؛ میگه من با دوچرخه میرم تو پشت سرم بدو واق واق کن ؟ اینم انجام بدیم ؟[/quote]

[quote]سلام دوستان

اصلاً‌بحث اسراييل نيس اگه بخواهيم به تغييراتي كه در منطقه اس و ما تحت عنوان بيداري اسلامي ميشناسيم از ديد من خود رژيم صهيون هم نميتونه تحليل درستي از آينده داشته باشه نمونه اش تغييرات ظاهري در بين حاكمان قطر بعنوان اسپانسر اصلي تحولات تروريستي تحت عنوان انجام اصلاحات خب سوال اينجاس آمريكا چه احساس خطري كرد كه با اين نمايش ظاهري خواست يه مانوري بده ؟

من معتقدم اوضاع در منطقه طوريه كه حتي خود آمريكا هم الان راضي راضيه كه بخواد سر برگرداندن صلح امتيازات اساسي بده نمونه اش همين سوريه 700 نظامي رو اوردن اردن كه تمركز مقاومت رو بهم بزنن در حاليكه تركيه هم با توجه به اوضاع احوال داخليش حمايت هاي خودش كم كرده حتي كار تا جايي رفته كه حرف از بستن كريدوره انتقال سلاحه

من معتقدم با توجه به اين مشاركت مردمي كه نشان انسجام در داخله تنها كشوري كه ميتونه امتياز بگيره از تحولات ايرانه البته بگم نه گرفتن صرف امتياز بلكه در جاهايي هم بايد سر كيسه رو شل كرد همين تحريم ريال و خودرو با وجود رأي ملت به اعتدال از ديد من دست پاچگي آمريكاس كه اشتباه بزرگي مرتكب شد چون ملت پيام اعتدال دادن اونا باز اشتباهي فكر كردن ملت جا زده
[/quote]

دوست عزیز اسم کوچیکتون چیه یه کم سخته بهتون گفت aaa84.

شما تمام این ها رو در این حالت دارین در نظر می گیرین که آمریکا الان تو موضع ضعفه. خیر. این طور نیست. این بیشتر سیاست های اوباماست که با پنبه سر می بره که الان این طور به نظر میاد وگرنه همین آمریکای اوباما نشون داده که به وقتش از زمان بوش هم خطرناک تره. ما هم تا موقعش نمیتونیم بفهمیم از این بازیاشون واقعا چه هدفی رو دنبال می کنن.
بحث اصلی هم بحث اسرائیله. فقط خوندن این که یهودیا تا چه حد نفوذ دارن تو دولت و رده های بالای اجتماعی آمریکا باعث میشه سر آدم گیج بره. برای مثال شاید 2-3 درصد جمعیت آمریکا یهودی باشه. اما حدود 10-20 درصد فارق التحصیلای لیسانس آمریکایی یهودین. این میزان تو دکترا به 50 درصد می رسه! یعنی بخش عظیمی از نخبه های آمریکا یهودین و همه ی اون ها به این کشور فشار میارن تا از اسرائیل حمایت کنه. وگرنه آفریقای جنوبی زمان آپاراتاید هم بمب اتم داشت. اما چون روابطش با اسرائیل خوب بود باهاش چقدر همکاری ها هم که نکردن و نلسون ماندلا رو هم بهش برچسب تروریست زدن و صرفا به خاطر افکار عمومی تحریم سلاح کردنش (که همون اسرائیل نقضش می کرد).

[quote]نکته دیگر بحث اقتصاد است
دوستان از سیاست حرف می زنند که چه می کند یا نمی کند
ولی به نظر شما ما در اقتصاد خود چه چیز جز نفت داریم که روی آن بایستیم
یک محصول غذایی پرقدرت نداریم ، چیزی چون گندم یا گوشت
یک محصول صنعتی قوی نداریم چون ماشین یا لباس
یک محصول فرهنگی نداریم چون توریست داخلی

شما برای مقابله با دشمن چند برگ برنده داشته باشید و موجب گردش خوب اقتصادی باشد
و ما یکی بیشتر نداریم و آن نفت است[/quote]

مشکل اینه که تحریم های بانکی به موارد غیر نفتی خیلی بیشتر ضربه می زنن. رقابت توی محصولات دیگه زیاده اما توی مباحثی مثل نفت نه.
البته یادمون باشه که دلیل این که الان ما یه اقتصاد متنوع درست و حسابی نداریم وجود خود نفت هست. یه مطالعه ای در مورد بیماری هلندی بکنین به راحتی میشه با تمام کشور های صادر کننده ی نفت تطبیقش داد. به نظرم اگه تحریم های بانکی برداشته بشه ولی تحریم انرژی نه یه فرصت طلایی برای ما به وجود میاد که در دراز مدت وضع اقتصادمونو درست کنیم.

[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ه نظرم، این نگاه، نگاه درستی نیست.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]هر کالایی را که نمی شود به صورت ضربتی تولید کرد! یک کالایی ممکنه به چندین دهه زیرساخت سازی و تجربه و دانش نیاز داشته باشد! و در عین حال نیاز فوری شما هم باشد![/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]مثلا اگر یک رله خاص فقط در زیمنس تولید می شود و فقط در انحصار این شرکت هست و سالها تحقیقات انحصاری برای تولیدش در زیمنس انجام شده! شما هم الان نیاز فوری داری! چگونه می خواهی تامین کنی؟[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اینکه صنعت ما به چه سمت و سویی برود، باید در اختیار و تابعی از برنامه ریزی های کَلان خودمان باشد، نه اینکه هی مجبور باشیم نگاه کنیم که فلان چیز تحریم شد، پس برویم بسازیم! حالا نه زیرساختش وجود دارد، نه دانشش! چه باید کرد؟[/font][/size][/quote]

حرف شما کاملا درسته مهدوی جان. ولی اگه تحریم وجود نداشت، آیا ما اصلا به این فکر میفتادیم که بریم به سمت ساختن همین رله یا ساچمه؟ قبول دارم که خیلی چیز ها رو نمیشه ضربتی تولید کرد و خیلی چیز های دیگه رو هم شاید باید دهه ها روشون وقت بذاریم، اما به هر حال مجبور شدیم یه تکونی به خودمون بدیم و این باعث میشه که زیر ساخت هایی تو کشور ایجاد بشه که به هیچ وجه امکان نداشت قبلا بریم سراغش. باز هم نقش تحریم نفت و بیماری هلندی رو نباید نادیده گرفت (که البته با شناختی که ازتون دارم به احتمال زیاد در موردش اطلاع دارین).
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا الان این همه بحث شد ولی به نتیجه خاصی نرسیدیم
یک کشور اگر میخواد به جایی برسه ودر بین قدرت های جهان جایی داشته باشه باید اقتصاد قوی داشته باشه اقتصاد قوی از کجا میاد؟تو یک تعریف ساده شما باید وقتی علمی تولید میکنین قدرت صنعتی سازی تولید انبوه و وابسته کردن کشورها رو به تولیدات خودت رو هم داشته باشی
الان ایران داره روش شوروی سابق رو ادامه میده و نه چین
الان اقتصاد ما چقدر طول میکشه با این اوضاع به یک نقطه ارمانی برسه
===================================
دوستان میگن هرچیزی خواستیم از بازار سیاه تهیه میکنیم عزیز دل این حرف مال موقعی بود که دلار وارد ایران میشد و مشکل مالی نبود نه الان که برای تهیه دارو هم ما مشکل تهیه ارز داریم

امریکا با ایجاد اشوب در سوریه به راحتی با یک تیر چند نشان رو زد غیر اون نتایجی که همه ما میدونیم یکی از اهدافی امریکا دنبال میکرد کمتر کردن ذخایر دلار ایران بود که به راحتی بهش رسید
پس با این اوصاف قضیه خرید از بازار سیاه اونقدر ها هم راحت نیست
==================================
دوستانی که میگن امریکا نمیخواد سر به تن ایران باشه چرا امریکا اینقدر حرف از مذاکره مستقیم میزنه ؟؟فقط به خاطر جو روانیه ؟؟

از این حرفش چه سودی میبره؟؟؟

چرا و بر چه مبنایی ایران این درخواست ها رو رد میکنه؟؟
==================================
خبر زیر هم جدیده بخونین تا بفهمین ایران تا چه حد تنها شده حتی بهترین دوستان که میلیارها دلار ایران مفت و مجانی دستشونه
[url="http://www.asriran.com/fa/news/283201/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF"]http://www.asriran.c...-از-ایران-رفتند[/url]
=================================
اینم جالبه!!!
http://www.asriran.com/fa/news/283205/%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D9%88%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84 ویرایش شده در توسط 9km
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote][/right]
[right]خیلی جالبه الان شما این دلیلو از کجا آوردین؟ دلیل اصلی این بود که آمریکا گفت این روش باعث نمیشه ایران خودش به دنبال غنی سازی بیشتر نره در حالی که ما منتظر بودیم آمریکا بیاد در همین مورد باهامون مذاکره کنه اونا گفتن کلا ما این رو قبول نداریم[/right]
[right][/quote][/right]

[right]سلام دوستان[/right]

[right]جناب اسپهبد عزيز شما برو راجه به اون قرار داد مطالعه بفرما يكي از موانع اينكار كه اون زمان هم مطرح بود اين بود طبق قرارداد بايد مدت 1.5 يا 1 سال اورانيوم غني شده در تركيه دپو بشه همون اول كار مطرح شد كه شما كه اين قرار داد رو امضاء مي كني كجا ميخواي تو تركيه دپو كني[/right]
[right]بابا سيمان نيس كه اورانيوم غني شدس واسه نگهداريش شرايط و ضوابط خودش رو ميخواد كه تركيه هنوز هم نداره پس از خودم در نميارم كافيه به اون زمان و آرشيو مطبوعات بنگرين[/right]

[right][quote][/right]
[right]شما تمام این ها رو در این حالت دارین در نظر می گیرین که آمریکا الان تو موضع ضعفه. خیر. این طور نیست. این بیشتر سیاست های اوباماست که با پنبه سر می بره که الان این طور به نظر میاد وگرنه همین آمریکای اوباما نشون داده که به وقتش از زمان بوش هم خطرناک تره. ما هم تا موقعش نمیتونیم بفهمیم از این بازیاشون واقعا چه هدفی رو دنبال می کنن.
بحث اصلی هم بحث اسرائیله. فقط خوندن این که یهودیا تا چه حد نفوذ دارن تو دولت و رده های بالای اجتماعی آمریکا باعث میشه سر آدم گیج بره. برای مثال شاید 2-3 درصد جمعیت آمریکا یهودی باشه. اما حدود 10-20 درصد فارق التحصیلای لیسانس آمریکایی یهودین. این میزان تو دکترا به 50 درصد می رسه! یعنی بخش عظیمی از نخبه های آمریکا یهودین و همه ی اون ها به این کشور فشار میارن تا از اسرائیل حمایت کنه. وگرنه آفریقای جنوبی زمان آپاراتاید هم بمب اتم داشت. اما چون روابطش با اسرائیل خوب بود باهاش چقدر همکاری ها هم که نکردن و نلسون ماندلا رو هم بهش برچسب تروریست زدن و صرفا به خاطر افکار عمومی تحریم سلاح کردنش (که همون اسرائیل نقضش می کرد).[/right]

[right][/quote][/right]

[right]جناب اسپهد گرامي نزن اين حرفا نشد كه[/right]

[right]ببينين اگه پست هاي قبلي من رو ببينين من هم در بحث با كابر " هوسم " گفتم كه گلوگاه هاي اقتصادي دست يهوديانه[/right]

[right]و در مورد آمريكا شما ميگي در موضع قدرت من ميگم برعكس چراشم اينه سياست آمريكا زور محوره و اين چيزي نيس كه اوباما بتونه عوض كنه بلكه توسط لابي هاي قدرت توسط آمريكا اعمال ميشه حالا شما در نظر بگير كشوري كه يه زماني پسند نمي كرد وزير به خاورميانه بفرسته و با سفيرش كارها رو طبق برنامه هاش در منطقه دنبال ميكرد حالا كار بجايي رسيده كه وزير امور خارجه اش 24 ساعته اينجاس ببينين اين نوع سفرها معناي خاص خودش رو داره پس يكي از دلايلي كه نشون ميده آمريكا در موضع ضعفه و همچنين ديگه اون قدرت اقتصادي قبلي رو هم نداره كه بگه من ميزنم و نمي دونم داغون ميكنم و از اين حرفا و ديگري اش باطلاق افغانستان و بحث ديگه سوء استفاده چين از اين موقعيت و رشد همه جانبه اش كه زنگ خطر واقعي داره واسه آمريكا و بحثهاي ديگر بحث عدالت خواهي جوامع انساني كه ممكنه دوستان بگن اين از سياست هاي احمدي نژاد و من ميگم برعكس اگه از ايران هم نشأت بگيره از انقلاب خميني نشأت گرفته نه سياست هاي غلط دولت چون سياست هاي اين دولت باعث بيزاري از ما شده نمونه اش نظر افكار عمومي راجه به ايرانه كه در اروپا نزديك 50 و در آمريكا بالاي 60 منفيه اين نظر سنجي ها هست در رسانه ها و توسط كارگروهاي معتبر انجام شده هرچند دوستان حالا ميان ميگن جهت دار بوده و نبايد باور كرد ولي اينا واقعيتاس[/right]

[right][b]اون دوستاني كه ميگن سياست يعني تسليم بايد بگم كوچكترين اطلاعي از اصول اوليه سياست هم ندارن سياست يعني امتياز دادن و امتياز گرفتن و خاص ما هم نيس بلكه خاص كل كشورهاس و هيچ كشوري حتي امريكا هم نميتونه بدون دادن امتياز سياست هاي خودش رو پيش ببره[/b][/right]

[quote name='hosm' timestamp='1372711093' post='319172']
چند نکته:

1 - دوستان لطفا درباره دوره آقای احمدی نژاد خیلی به سیاه نماییها توجه نکنند معلوم نیست اگر شرایط جهانی طور دیگری رقم می خورد، با این حجم کار در این دولت، نتایج دیگری رقم نمی خورد.
2 - لزوما تمام فرمایشات کاندیداهای محترم در مناظره ها حرف درستی نیست. با حفظ احترام همه این بزرگواران، برخی از حرفها به شدت بوی مجانی بودن می دادند. به عنوان مثال کی گفته که ساختار سازمان برنامه به دلیل آمریکایی بودن منحل شد؟؟ اولا ساختار آمریکا کلملا ایالتی است نه متمرکز ثانیا، این سازمان مرحوم، چندان هم علیه السلام نبود وگرنه رئیس جمهور بیکار نبود که کاری کند که به ضرر دولتش باشد. این سازمان یکی از نقاط سرطانی کشور شده بود و چند مدیر سیاسی بعلاوه چند جوجه کارشناس مقیم تهران، حتی برای قند و چای استانداریی مثل اصفهان تصمیم می گرفتند. موارد بسیاری از ایجاد رانت برای حتی کارشناسان جزء این مرکز و گروکشی ها و ... درباره بودجه ادارات استانهای کشور وجود داشت. [b]وجود سازمان برنامه ریز و هماهنگ کننده اتاقهای فکر استانی [/b]خوب است ولی ایجاد سازمانی در تهران و دادن اجازه آب خوردن همه مملکت به آن [b]دقیقا یادگار رضا شاه [/b]است (هرچند در دوره رضا شاه به علت اینکه دولت کلا کمتر از 4000 کارمند داشت، این کار غلط نبود)

حالا یک سوال
با توجه به شرایط موجود و اینکه این تحریمها الآن هستند، در یکی دو سال آینده، از نظر دوستان بهترین استراتژی در زمینه های سیاسی و اقتصادی چیست؟
[/quote]

[right]من گفتم شما ميخواين كار رو به دفاع از دولت بكشين[/right]

[right]در مورد احياء سازمان كه از انحلالش حرف زدين پست قبلي هم گقتم خود دولت دهم هم فهميده اشتباه بوده خواست احياء كنه نخبگان اينكار گفتن ان شاء الله دولت بعد چرا منحل كردي كه بخواي احياء كني حالا شما چرا اصرار مي كني من نميدونم[/right]

[right]اين رو ميذارم اميدوارم بخونين كه فقط يه نمونه جزئيه[/right]
[right][b] [size=3]سرنوشت وعده های احمدی نژاد در سیاست خارجی[/size][/b][/right]
[right]
[url="http://aftabnews.ir/fa/news/199504/%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D9%88%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84"]http://aftabnews.ir/...یاست-خارجی-جدول[/url][/right]

[right][b]در ضمن اون دوستاني كه ميگن بهانه واسه غرب زياده بگم اولاً اين بهانه رو ما با سياست هاي شعاري دست اونا داديم و ثانياً وظيفه ديپلماسي اينه بهانه رو از دست دشمن گرفتن[/b][/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
نگاه کنید در تولید چند بحث مطرح است اول چیزی که مطرح می شود احساس نیاز است دومین مسئله سود اوری است . مثال قبلی من یک مثال استما چقدر واردات اینگونه کالاها را داریم که می شود با یک طرح با یک فکر نیاز را از داخل کشور براورده کرد چقدر در قسمتهای گوناگون ما می توانیم با یک ایده خوب این کارها را انجام بدهیم .
بحث های در تولید است مثل تکنولژی که گاهی مواقع ما از خارج عقب تریم این یک ضعف است یا نیروی انسانی ارزان که در این زمینه از چین عقب تریم اما خیلی چیز ها هم ما داریم مواد خام بحث انرژی که ما در اختیار داریم که باید ما نقاط ضعف خود را پوشش دهیم و از نقاط قوت خود استفاده کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]متن انگلیسی تحریم های مربوط به صنعت خودرو ایران رو خوندم. اگر همونطور که بقیه کشورها تحریم های بیمه ای و پولی ایران رو از ترس آمریکا رعایت کردن، در قبال صنعت خودرو هم اینکارو بکنن، صنعت خودرو سازی ما از این هم وضعش بدتر میشه.[/right]
[right]موضوع اینه که این تحریم فقط مربوط به حصور مستقیم یک شرکت خودروسازی (مثل پژو یا رنو یا خودروساز های چینی) یا ارسال مستقیم یک قطعه کامل که در خودرو اسمبل میشه (مثل ای سی یو، گیربکس ) نیست. بلکه مواد اولیه ای رو هم که میتونه در ساخت قطعات خودرویی بکار بره تحریم میکنه غیر مستقیم!! مثل انواع ورق های خاص و آلیاژی که در ساخت بدنه بکار میره و در کشور تولید نمیشه. انواع مفتول برای تولید پیچ و مهره برای خودرو، مواد اولیه پلاستیکی و تزریقی و حتی قطعات قالب ای که در ماشین آلات ای بکار میره که برای صنعت خودرو قطعه میزنن !! اینطوری حتی اون دسته از اقلامی هم که در داخل کشور تولید میشدن ، بواسطه اینکه مواد اولیه شون از خارج باید تامین شه یا ماشین الات تولیدشون نیاز به قطعات داره، با مشکل این تحریم جدید مواجه میشن. سابق از این مشکلات قطعه سازان خودرو محدود به طلب بالا از خودرو سازا و مشکل تامین ارز برای تامین مواد اولیه و ثبت سفارش بود و در طرف فروشنده مشکل تحویل دادن نبود. الان در این بخش هم مشکل پیدا کردیم.[/right]
[right]همه چیز به شدت برخورد مقام های آمریکایی با این قضیه بستگی داره، چون بعضی تحریم ها رو خیلی سختگیرانه اجرا میکنن و خیلی از شرکت های غیر آمریکایی از ترس اینکه تو لیست سیاه آمریکا قرار نگیرن، قید همکاری با شرکت های ایرانی رو میزنن.[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][color=#800000]آمریکا کاملاً جلوی صادرات نفت ایران را می گیرد![/color][/b]

[color=#0000CD]ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت آمریکا، گفت که نه تنها تحریم‌های تازه‌ای علیه صنعت نفت ایران در راه است، بلکه بازارهای جهانی قدرت تحمل کاهش مجدد صادرات نفت خام ایران را در صورت تشدید تحریم های بین المللی علیه این کشور دارند.[/color]
به گزارش انتخاب ؛ برخی ناظران اعلام می کنند که نمایندگان مجلس آمریکا قصد دارند در تابستان جاری تحریم های جدیدی را علیه نفت ایران اعمال کنند و هدف آنان از تحریم های جدید جلوگیری کامل از صادرات نفت توسط ایران است.
وزیر انرژی آمریکا، در مصاحبه با رویترز گفته است که به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا و عراق، جمهوری اسلامی ایران دیگر به هیچ وجه عامل مسلط بازار نفت به شمار نمی رود.
ارنست مونیز، تأکید کرده است که ظرفیت تولید و ذخایر نفت اعضای مهم سازمان اوپک نظیر عربستان سعودی آنقدر بالاست که می توانند کاهش مجدد صادرات نفت ایران را جبران کنند؛ به همین خاطر وزیر انرژی دولت آمریکا ابراز اطمینان کرده که با تحریم های جدید دولت آمریکا، بازارهای جهانی به سهولت کاهش مجدد صادرات نفت ایران را تحمل می‌کنند.
وی افزوده است که از نظر فنی مدیریت کاهش مجدد صادرات نفت ایران امکان‌پذیر است.
به گزارش منابع نفتی، تحریم‌های بین المللی صادرات نفت ایران را به ٧٠٠ هزار بشکه در روز کاهش داده که در نتیجۀ آن درآمدهای ارزی این کشور از محل صادرات نفت شدیداً کاهش یافته و واحد پول ملی، ریال، نیز ٧٠ درصد ارزش خود را از دست داده است.
در نتیجۀ این وضع، دست کم ٥٠ درصد نیروی فعال جامعه را بیکاران تشکیل می دهند و دست کم ٥٠ درصد واحدهای تولیدی کشور ورشکسته و تعطیل شده‌اند.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF8C00]۱۱ تير ۱۳۹۲[/color][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.entekhab.ir/fa/news/119138[/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
سلام دوستان

جناب اسپهبد عزيز شما برو راجه به اون قرار داد مطالعه بفرما يكي از موانع اينكار كه اون زمان هم مطرح بود اين بود طبق قرارداد بايد مدت 1.5 يا 1 سال اورانيوم غني شده در تركيه دپو بشه همون اول كار مطرح شد كه شما كه اين قرار داد رو امضاء مي كني كجا ميخواي تو تركيه دپو كني
بابا سيمان نيس كه اورانيوم غني شدس واسه نگهداريش شرايط و ضوابط خودش رو ميخواد كه تركيه هنوز هم نداره پس از خودم در نميارم كافيه به اون زمان و آرشيو مطبوعات بنگرين
[/quote]

شما منبعی اصلا برای این حرفتون دارین؟ با یه سرچ میشه حرفای مقامات آمریکایی رو در این زمینه دید و خیلی راحت میشه دلیل اصلیشون رو دید. گفتن هیچ تضمینی وجود نداره که ایران باز هم نخواد اورانیوم 20 درصد غنی کنه. دوما که ترکیه زیمبابوه نیست که مشکل داشته باشه تو دپو کردن. ماشاالله تحریم هم نیست که بهش لوازم مورد نیازشو ندن. شما یه جا دیدین در این مورد حرف زده شده باعث نمیشه که دلیل اصلی این باشه. اتفاقا این نشون میده که آمریکایی ها بیشتر دنبال بهانه بودن که این قرارداد پیگیری نشه و از هر جایی بهانه جور می کردن.

[quote]
و در مورد آمريكا شما ميگي در موضع قدرت من ميگم برعكس چراشم اينه سياست آمريكا زور محوره و اين چيزي نيس كه اوباما بتونه عوض كنه بلكه توسط لابي هاي قدرت توسط آمريكا اعمال ميشه حالا شما در نظر بگير كشوري كه يه زماني پسند نمي كرد وزير به خاورميانه بفرسته و با سفيرش كارها رو طبق برنامه هاش در منطقه دنبال ميكرد حالا كار بجايي رسيده كه وزير امور خارجه اش 24 ساعته اينجاس ببينين اين نوع سفرها معناي خاص خودش رو داره پس يكي از دلايلي كه نشون ميده آمريكا در موضع ضعفه و همچنين ديگه اون قدرت اقتصادي قبلي رو هم نداره كه بگه من ميزنم و نمي دونم داغون ميكنم و از اين حرفا و ديگري اش باطلاق افغانستان و بحث ديگه سوء استفاده چين از اين موقعيت و رشد همه جانبه اش كه زنگ خطر واقعي داره واسه آمريكا و بحثهاي ديگر بحث عدالت خواهي جوامع انساني كه ممكنه دوستان بگن اين از سياست هاي احمدي نژاد و من ميگم برعكس اگه از ايران هم نشأت بگيره از انقلاب خميني نشأت گرفته نه سياست هاي غلط دولت چون سياست هاي اين دولت باعث بيزاري از ما شده نمونه اش نظر افكار عمومي راجه به ايرانه كه در اروپا نزديك 50 و در آمريكا بالاي 60 منفيه اين نظر سنجي هست در رسانه ها

اون دوستاني كه ميگن سياست يعني تسليم بايد بگم كوچكترين اطلاعي از اصول اوليه سياست هم ندارن سياست يعني امتياز دادن و امتياز گرفتن و خاص ما هم نيس بلكه خاص كل كشورهاس و هيچ كشوري حتي امريكا هم نميتونه بدون دادن امتياز سياست هاي خودش رو پيش ببره
[/quote]

دوست عزیز. شما که حرف منو تأیید کردین. میگم سیاست اوباما اینه که با پنبه سر ببره. یعنی بدون هارت و پورت و قلدر بازی ظاهری کار خودشو بکنه. اگه بوش عین آدمیزاد دیپلومات نمیفرستاد به خاطر سیاست های جمهوری خواهانه. هدف دموکرات ها و جمهوری خواها هم یکیه. فقط دموکراتا بدون سر و صدا کارشونو پیش می برن ولی جمهوری خواهان خیلی علنی کار می کنن. فکر نکنین دیپلماسی زمان بوش دیپلماسی همیشگی آمریکاست.
اقتصاد آمریکا هم در حال بهبوده. سرمایه گذار هایی که قبلا میرفتن چین الان دارن تو خود کشورشون سرمایه گذاری می کنن و اقتصادشون داره رونق میگیره.
از افغانستان هم داره میاد بیرون و داره هم مطمئن میشه که مثل عراق ایران توی این کشور نفوذ نداشته باشه. آمریکا امکان نداره که کمک ایرانو در این زمینه قبول کنه.
بحث عدالت خواهی جوامع انسانی هم به راحتی با تبلیغات و رسانه هاشون منحرف میشه کما این که همین الانشم دارن به راحتی کل دنیا رو رو دستشون می چرخونن. فقط یه نگاه بندازین به اسنودن. انقدر تبلیغ کردن که مردم آمریکا، قربانیای اصلی جاسوسیایی که اسنودن فاششون کرده، میگن که باید این بشر محاکمه بشه!

برای کشورای ضعیف جلوی آمریکا و هر ابرقدرت دیگه ای سیاستی که شما میگین یعنی تسلیم! چون این کشور به هیچ وجه حاضر نیست از منافع خودش کنار بیاد. تا الانم هر بار یه کشور برای منافع آمریکا خطر ایجاد کرده بهش حمله شده مگر این که بمب اتم داشته. این کشور منافع خودش و اسرائیلو دنبال می کنه و اگه کشورای ضعیف بخوان جلوشو بگیرن با قدرت بسیار زیادش مقاومتو در هم میشکنه. سیاستی که شما میگین تنها در صورتی به معنای تسلیم نیست که برای مثال در مورد عربستان به کار بره.

میدونین اگه با روش شما پیش بریم چه اتفاقی میفته؟ بذارین بگم. غنی سازی رو تعلیق می کنیم و میریم میشینیم پای میز مذاکره. میگیم باید تحریما رو بردارن. اونام می گن مثلا تحریم طلا! رو برمیداریم تا بعد. اگه قبول کنیم یعنی چی رو در قبال چی دادیم رفته. قبول نکنیم میگن آی دنیا ایران میخواد بمب بسازه با مذاکره هم داره وقتو تلف میکنه. به فرض قبول کنیم. میگیم ما میخوایم حق غنی سازیمون به رسمیت شناخته بشه. بعد از کلی مذاکره این ها به هیچ وجه حاظر نمیشن این کارو بکنن. میگن اگه راه بیای فعلا تحریما رو بر میاداریم تا بعد. اول غنی سازی 3 درصدتم متوقف کن 80% اورانیوم غنی شدت رو هم بده بره. قبول کنیم صرفا تحریم بنزین رو بر میدارن! این روند همین طور ادامه داره. رادیو دارو رو در عوض بستن سایت فوردو بهمون میدن! بعدشم میگن برای رفع تحریم بانک مرکزی باید کلا جمع کنید هسته ای رو بره. بقیه ی تحریم ها رو هم وقتی بر میداریم که حقوق بشر و به رسمیت شناختن اسرائیل و غیره و اینا حل بشه. نتیجش تسلیم بی قید و شرطه دیگه! چیزی باقی نمونده دیگه!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته شاید بگید خنده داره ولی این ها رو بخونید دلیل مشکلات کنگره ی آمریکا ( تحت نفوذ اوانجلیست ها ) و کلا غربی ها رو با ما می دونید ... می فهمید چرا این انگلیس اینقدر سر ایران زوم کرده بود و از هیچ فرصتی برای تجزیه و نسل کشی ایرانی ها ( جنگ جهانی اول که نصف ایرانها رو کشت ) و جنگ جهانی دوم ( قحطی معروف که خیلی ها رو کشت ) رو گردان نیست ...

این مشکلات فراتر از این چیزهاست که در ظاهره

[url="http://www.escapeallthesethings.com/iran-prophecy.htm"]http://www.escapeall...an-prophecy.htm[/url]
[url="http://www.bibleprophecy.net/"]http://www.bibleprophecy.net/[/url]
[url="http://biblicalexaminer.org/W_Iran%20in%20Prophecy.html"]http://biblicalexami...n Prophecy.html[/url]
[url="http://www.alphanewsdaily.com/Warning%206%20Russia%20Iran%20Invasion.html"]http://www.alphanews...n Invasion.html[/url]

اینکه این چیزها اشتباه هستند زیاد مهم نیست چون طرق مقابل بهش عمیقا اعتقاد داره ....

نکته ی مهم اینه که این ها فقط لینک هایی هستند که در جستجوی اول گوگل و بینگ به دست میاد ....

_____

من بحث های خودم رو طبق همون حرفم در پنجشنبه می گم .... این رو فقط محض اطلاع پست کردم

ارنستو جان یک چیزی خوبی می گه : خیلی ها یادشون رفته که صاحب اصلی زمین بازی ، خداست !

حالا [b]شاید بهم بخندید[/b] ولی من عمیقا اعتقاد دارم که اگه خودمون رو از داخل درست کنیم ( بخصوص نظام مالی و پولی کشور و بانکها ) این مشکلات خارجی هم به لطف خدا برطرف می شه .... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote][/right]

[right]
دوست عزیز. شما که حرف منو تأیید کردین. میگم سیاست اوباما اینه که با پنبه سر ببره. یعنی بدون هارت و پورت و قلدر بازی ظاهری کار خودشو بکنه. اگه بوش عین آدمیزاد دیپلومات نمیفرستاد به خاطر سیاست های جمهوری خواهانه. هدف دموکرات ها و جمهوری خواها هم یکیه. فقط دموکراتا بدون سر و صدا کارشونو پیش می برن ولی جمهوری خواهان خیلی علنی کار می کنن. فکر نکنین دیپلماسی زمان بوش دیپلماسی همیشگی آمریکاست.
اقتصاد آمریکا هم در حال بهبوده. سرمایه گذار هایی که قبلا میرفتن چین الان دارن تو خود کشورشون سرمایه گذاری می کنن و اقتصادشون داره رونق میگیره.
از افغانستان هم داره میاد بیرون و داره هم مطمئن میشه که مثل عراق ایران توی این کشور نفوذ نداشته باشه. آمریکا امکان نداره که کمک ایرانو در این زمینه قبول کنه.
بحث عدالت خواهی جوامع انسانی هم به راحتی با تبلیغات و رسانه هاشون منحرف میشه کما این که همین الانشم دارن به راحتی کل دنیا رو رو دستشون می چرخونن. فقط یه نگاه بندازین به اسنودن. انقدر تبلیغ کردن که مردم آمریکا، قربانیای اصلی جاسوسیایی که اسنودن فاششون کرده، میگن که باید این بشر محاکمه بشه!

برای کشورای ضعیف جلوی آمریکا و هر ابرقدرت دیگه ای سیاستی که شما میگین یعنی تسلیم! چون این کشور به هیچ وجه حاضر نیست از منافع خودش کنار بیاد. تا الانم هر بار یه کشور برای منافع آمریکا خطر ایجاد کرده بهش حمله شده مگر این که بمب اتم داشته. این کشور منافع خودش و اسرائیلو دنبال می کنه و اگه کشورای ضعیف بخوان جلوشو بگیرن با قدرت بسیار زیادش مقاومتو در هم میشکنه. سیاستی که شما میگین تنها در صورتی به معنای تسلیم نیست که برای مثال در مورد عربستان به کار بره.

میدونین اگه با روش شما پیش بریم چه اتفاقی میفته؟ بذارین بگم. غنی سازی رو تعلیق می کنیم و میریم میشینیم پای میز مذاکره. میگیم باید تحریما رو بردارن. اونام می گن مثلا تحریم طلا! رو برمیداریم تا بعد. اگه قبول کنیم یعنی چی رو در قبال چی دادیم رفته. قبول نکنیم میگن آی دنیا ایران میخواد بمب بسازه با مذاکره هم داره وقتو تلف میکنه. به فرض قبول کنیم. میگیم ما میخوایم حق غنی سازیمون به رسمیت شناخته بشه. بعد از کلی مذاکره این ها به هیچ وجه حاظر نمیشن این کارو بکنن. میگن اگه راه بیای فعلا تحریما رو بر میاداریم تا بعد. اول غنی سازی 3 درصدتم متوقف کن 80% اورانیوم غنی شدت رو هم بده بره. قبول کنیم صرفا تحریم بنزین رو بر میدارن! این روند همین طور ادامه داره. رادیو دارو رو در عوض بستن سایت فوردو بهمون میدن! بعدشم میگن برای رفع تحریم بانک مرکزی باید کلا جمع کنید هسته ای رو بره. بقیه ی تحریم ها رو هم وقتی بر میداریم که حقوق بشر و به رسمیت شناختن اسرائیل و غیره و اینا حل بشه. نتیجش تسلیم بی قید و شرطه دیگه! چیزی باقی نمونده دیگه[/right]

[right][/quote][/right]

[right]ما شاءالله تا آخرش فيلنامه رو آنطور كه خودت خواستي نوشتي عزيزجان بابا لااقل نوشته ها رو بخون تعامل به معناي تسليم نيس اين بار هزارم[/right]

[right]ادامه تعامل يعني تعليق عجب ،،، چرا نگفتين ادامه همين شعارها و يكدندگي باعث شده سونامي سرطان تو كشور راه بيفته دليل اصليش كودهاي خطرناك كشاورزي وارداتي از چين چرا به معضلات دارو اشاره نمي كنين كه در اثر همين تحريم ها چه بلايي سر ما اورده چرا به اين اشاره نمي كنين كه تو اخبار چنان با آب و تاب داره ميگه نفت مي فروشيم در حاليكه در حسرت گرفتن پولشيمو بجاي پولش محصولات قتل و عام اين ملت رو از سر ناچاري وارد مي كنيم يا همين حرفاي آقاي ولايتي كه گفتن بخاطر تحريم 30 ميليارد دلار چين و 30 ميليارد دلار هند بدهي دارن كه نمي تونيم پولش بگيريم[/right]

[right]طوري ميگه استقلال چرا نمي گي اكثر تأسيسات پالايشگاهي از بازار سياه و ساخت آمريكاس چرا نگفتين پايان اين مسير بجايي رسيده كه بقول آقاي محسن رضايي جز حزب الله و سوريه با كسي ارتباط نداريم البته اون قضيه آمريكاي جنوبي هم كه باد هوا شده ميليارد ها دلار هزينه در عمل عايداتي نداشته[/right]

[right]چرا به ماجراي گرفتن گندم آلوده و برنج آلوده هندي و پاكستاني در عوض بدهي هاشون چيزي نگفتين چرا نگفتين ملتي كه برنج هندي پسند نمي كرد بخوره الان در صف برنج هندي واي مي ايسته چرا از عزت بر باد رفته ملت چيزي نمي گين چرا از تضعيف قدرت ژئوپوليتيك ايران چيزي نگفتين چرا از صنعت هوايي پوسيده چيزي نگفتين[/right]

[right]چرا نمي گين با قاچاق محصولات همون كسايي كه ميگيم مرگ بر آنها سر پاييم[/right]

[right]چرا نمي گين در شعار ميگيم مرگ بر فلان و در عمل ميگيم به ما دارو بدين كه و محصولات هاي تك كه مبادا فلج بشيم يا منت اين و اون رو بكشيم واسه واردات محصولات اونها[/right]

[right]چرا نگفتين اون نزديك 19 ميليوني كه رأي به اعتدال و تعامل به جهان دادن به گفتمان تقابل رأي ندادن نمي خواين بگين كه ترسيدن نه اون نزديك 19 ميليون بعلاوه رأي هاي آقايان رضايي و ولايتي نگران ويرانيه كشورشونن[/right]

[right]شما كه عزيزجان دوست داري از حرف هاي من فيلم نامه بچيني اون طوري كه دوست داري باز بگم[/right]

[right]اول تعامل با جهان سياست تسليم شدن نيس تقصير دوستان هم نيس تو اين 8 سال چيزي به اسم ديپلماسي سازنده شاهدش نبودن كه ذهنيتشون الان ياري كنه[/right]

[right]دوم سياست مد نظر شما رو بهش ميگن افغانيزه كردن ايران و تبديل شدن به كره شمالي[/right]

[right]حالا سوال شما كه ميگي ما بمب بسازيم و اقتدار بدست بياريم نظرتون راجه به حرف رهبر چيه كه گفتن حرامه[/right]

[right]شما ميگي آمريكا ضعيف نيس با پنبه سر ميبره من ميگم بالعكس كاملاً هم ضعيف چون لابي سلاح تو آمريكا اونقدر قدرت داره كه نذاره آمريكا دست از سياست ها تهاجميش برداره و همچنين نظرت رو جلب مي كنم به حرفاي رهبري راجه به پيچ تاريخي ميدوني منظور چيه منظور اينه جهان از سيطره قدرت تك قطبي امريكا بعد جنگ سرد داره خارج ميشه[/right]

[right]بابا صدها سال كار كردن به اينجا رسيدن يكي ميگه همه چيز رو خودمون توليد مي كنيم يكي ميگه تا آخر وايسيم آخه يكي نيس بگه توان ساخت يه ريز تراشه رو داريم كه اين حرفا رو ميزنيم[/right]

[right]توصيه ام اينه بي احساس واقعيت هاي جهان رو ببنين متأسفانه اونقدر بدروغ گفتن خودكفا شديم در حالي كه يه ارز بالا ميره تازه ملت فهميدن چيزي به اسم خودكفايي سرابي بيش نبوده حتي كنسانتره دامدارا هم از اون ور آب ميومد[/right]

[right]ديپلمات كارش گرفتن بهانه است ديپلمات كارش رفع موانع اس نه به اسم شعار بي محتواي چون تقابل ويران كردن كشور نيس[/right]

[right]راجه به بحث قرار داد ايران و تركيه و برزيل از شما ميخوام برين موانع فني اين كار رو كه در اون زمان مطرح شد ببينين طوري هم ساده نگين كه تركيه تحريم نيس و مي تونست زيرساخت ها رو آماده كنين بحث انرژي هسته اي و اين اجازه رو به تركيه به اين سادگيها اگه ميدادن الان دنيا پره ابرقدرت بود[/right]

[right]واقعيات ها رو بايد ديد و آينده رو بر روي اون برنامه ريزي كرد نه با احساسات و نميدونم ساخت بمب اتم كه طبق گفته بزرگان همين انقلاب در صدر رهبر ، چيزي جز دردسر واسه سازندگانش نداشته برا ما چه چيزي ميتونه داشته باشه[/right]

[quote name='100' timestamp='1372758630' post='319258']
سلام

البته شاید بگید خنده داره ولی این ها رو بخونید دلیل مشکلات کنگره ی آمریکا ( تحت نفوذ اوانجلیست ها ) و کلا غربی ها رو با ما می دونید ... می فهمید چرا این انگلیس اینقدر سر ایران زوم کرده بود و از هیچ فرصتی برای تجزیه و نسل کشی ایرانی ها ( جنگ جهانی اول که نصف ایرانها رو کشت ) و جنگ جهانی دوم ( قحطی معروف که خیلی ها رو کشت ) رو گردان نیست ...

[url="http://www.escapeallthesethings.com/iran-prophecy.htm"]http://www.escapeall...an-prophecy.htm[/url]
[url="http://biblicalexaminer.org/W_Iran%20in%20Prophecy.html"]http://biblicalexami...n Prophecy.html[/url]
[url="http://www.alphanewsdaily.com/Warning%206%20Russia%20Iran%20Invasion.html"]http://www.alphanews...n Invasion.html[/url]

اینکه این چیزها اشتباه هستند زیاد مهم نیست چون طرق مقابل بهش عمیقا اعتقاد داره ....

نکته ی مهم اینه که این ها فقط لینک هایی هستند که در جستجوی اول گوگل و بینگ به دست میاد ....

_____

من بحث های خودم رو طبق همون حرفم در پنجشنبه می گم .... این رو فقط محض اطلاع پست کردم

ارنستو جان یک چیزی خوبی می گه : خیلی ها یادشون رفته که صاحب اصلی زمین بازی ، خداست !

حالا [b]شاید بهم بخندید[/b] ولی من عمیقا اعتقاد دارم که اگه خودمون رو از داخل درست کنیم ( بخصوص نظام مالی و پولی کشور و بانکها ) این مشکلات خارجی هم به لطف خدا برطرف می شه ....
[/quote]

[right]خب جناب 100 اين جمله آخري در سياست هاي داخلي خلاصه ميشه يعني شايسته سالاري بي توجه به سليقه احزابي[/right]

[right]صاحب زمين خداس بر منكرش لنعت حالا يعني با توجه به اين حرف بايد نشست و دست رو دست گذاشت ديگران به بهانه اي كه ما دستشون داديم ثروت اين مملكت رو مفت بي انكه پولي بدن ببرن و يا اين كشور ويران بشه در اثر سياست هاي غلط[/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1372758630' post='319258']
سلام

_____

حالا [b]شاید بهم بخندید[/b] ولی من عمیقا اعتقاد دارم که اگه خودمون رو از داخل درست کنیم ( بخصوص نظام مالی و پولی کشور و بانکها ) این مشکلات خارجی هم به لطف خدا برطرف می شه ....
[/quote]
کاش خلاصه منظورت را می گفتی

ولی این عکس ها جالب بود
http://www.bibleprophecy.net/iran.jpg

[quote]صاحب زمين خداس بر منكرش لنعت حالا يعني با توجه به اين حرف بايد نشست و دست رو دست گذاشت ديگران به بهانه اي كه ما دستشون داديم ثروت اين مملكت رو مفت بي انكه پولي بدن ببرن و يا اين كشور ويران بشه در اثر سياست هاي غلط[/quote]
منظور جناب 100 این است تا ما کی پایه درست اقتصادی نداشته باشیم سیاست خارجی تاثیری چشمگیری در رشد اقتصاد ندارد
ساده منظورش اینه که برای این گوری که گریه می کنید جنازه ای نیست

چیزی که خود من هم پیش از این اشاره کردم
سیستم اقتصادی ایران فاسد است و تا آن را درست نکنیم ، کاری نمی توان انجام داد
سیاست خارجی و روابط تاثیر دارد که ما تحریم ها را در دوران احمدی نژاد و روابط را در دوران خاتمی خوب دیدیم
اما وقتی سیستم بیمار است سیاست خارجی ناخودآگاه تبدیل به مخدر اقتصاد می شود

کجای سیستم اقتصادی آمریکا که مدام صدا و سیما آن را ناکارآمد می کند اجازه می دهد عده ای از هیچ یک شبه به اوج برسند
در حالی که در این چهار سال اخیر، فقط این چهار سال چقدر آدم از هیچ به میلیارد رسیدند بدون هیچ تلاشی
در سیستم اقتصادی آمریکا راه های پیشرفت مشخص است و اگر تلاش کنی پیشرفت می کنی
اما در این جا برعکس است وضعیت تحصیل کرده های کشور را ببین .
این ها همه نشانه یک سیستم اقتصادی بیمار است

من مخالف روابط خارجی نیستم که مزایای آن را در زمان دولت اصلاحات دیدم و میزان کار و درآمد و رشد را لمس کردم
و برعکس آنرا هم الان دیدم ، دیدم که روابط چگونه سرنوشت یک جوان را می تواند خراب کند
اما اقتصاد را اول با در اصول درست کرد و بعد به فکر رشد آن افتاد
دیوار اقتصاد ما از ریشه کج است و به این وضع تا ثریا کج می شود

[b]زمانی اقتصاد ما سالم است که تولید درآمد و سود بیشتری از دلالی داشته باشد[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/283201/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF"]آخرین کشتی های چینی هم از ایران رفتند [/url][/b]
[/center]
[indent=1]این دو شرکت کشتیرانی چینی که جزء 10 شرکت برتر کشتیرانی جهان هستند، از معدود شرکت هایی بودند که علی رغم تحریم های کشتیرانی و بیمه ای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران همچنان با ایران همکاری می کردند.[/indent]
دو شرکت کشتیرانی چینی اعلام کردند که به دلیل تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه برنامه هسته ای ایران، دیگر با ایران همکاری نمی کنند.

به گزارش [url="http://www.asriran.com"]عصر ایران[/url] به نقل از رویترز، "شرکت خطوط کشتیرانی چین" (CSCL) و شرکت کشتیرانی " COSCO" چینی اعلام کردند که همکاری های خود با ایران را متوقف کرده اند.

رویترز می نویسد در تاریخ 27 ژوئن(6 تیر 1392) شرکت کشتیرانی چین (CSCL) به یکی از گروه های حامی تحریم ایران در آمریکا(گروه متحد در برابر ایران هسته ای = UANI) نامه ای نوشته و تاکید کرده که از تاریخ اول ژوئیه (10 تیر) دیگر با ایران همکاری نخواهد کرد.

این دو شرکت کشتیرانی چینی که جزء 10 شرکت برتر کشتیرانی جهان هستند، از معدود شرکت هایی بودند که علی رغم تحریم های کشتیرانی و بیمه ای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران همچنان با ایران همکاری می کردند.

بنا به گزارش رویترز دفتر شانگهای شرکت چینی "COSCO" در نامه خود به گروه " متحد در برابر ایران هسته ای" اعلام کرده است که همه بارگیری های این شرکت به مقصد بنادر ایران از اول ماه ژوئن متوقف شده است و کلیه همکاری های این شرکت با ایران از تاریخ اول ژوئیه (10 تیر 1392) متوقف می شود.

در هفته ها و روزهای گذشته شرکت های کشتیرانی از جمله شرکت های کشتیرانی "اور گرین" و " یانگ مین" تایوان ، خطوط کشتیرانی پاسیفیک سنگاپورو دو شرکت کشتیرانی کره جنوبی اعلام کردند که دیگر با ایران همکاری نمی کنند.

مارک والاس مدیر گروه " متحد در برابر ایران هسته ای" (UANI) که یکی از گروه های لابی گر طرفدار اسراییل و مخالف ایران در آمریکا است، می گوید اعلام قطع همکاری شرکت های کشتیرانی چینی و تایوانی نشانه ای از تشدید محاصره اقتصادی ایران است.

والاس که گروه تحت رهبری او از لابی گر های معروف برای تشدید تحریم ها علیه ایران است، می افزاید:" این نشان دهنده انزوای بیشتر ایران و این مساله است که روز به روز از دوستان ایران در جامعه بین المللی کاسته می شود."

http://www.asriran.com/fa/news/283201/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوندن این مطلب هم ضرر نداره
http://www.asriran.com/fa/news/283289/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%82%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1372767431' post='319301']
خوندن این مطلب هم ضرر نداره
[url="http://www.asriran.com/fa/news/283289/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%82%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF"]http://www.asriran.c...-زیر-بار-نرفتند[/url]
[/quote]

[right]حالا اگه فرد بزرگي چون اقازاده رو متهم به غرب گرايي نكنن ببين در مصاحبه اش چي گفتن ايشون[/right]

[right][b][color=#ff0000]آقازاده با اشاره به تحولات در بحث هسته‌یی در سال‌ 87، گفت: در آن مقطع نشانه‌هایی از سوی غربی‌ها برای حل موضوع دیده شد و رهبری جلسه‌ای ترتیب دادند که من هم در آن شرکت داشتم و نظراتم را گفتم مبنی بر اینکه می‌توان با رویکرد جدید که از سوی غربی‌ها مطرح شده است مساله را پیش برد و رهبری تصمیم گرفتند که رویکرد غربی‌ها مورد توجه قرار گیرد و ما دنبال مساله برویم اما برخی زیر بار قضیه نرفتند. [/color][/b][/right]
[right][b][color=#ff0000]وی اظهار کرد: معتقدم لازم نبود هزینه‌های سال‌های بعد از 87 به کشور تحمیل شود. [/color][/b][/right]
[right][b][color=#ff0000]رییس پیشین سازمان انرژی اتمی کشورمان در پاسخ به اینکه چه کسی و یا به چه دلیلی آن رویکرد عملی نشد، گفت: رییس‌جمهور نظر موافق با آن رویکرد نداشتند و اختلاف بنده با آقای احمدی‌نژاد هم از همین جا شروع شد. آقای احمدی‌نژاد تحلیل‌هایی داشتند و فکر می‌کردند نباید به سمت آن رویکرد برویم[/color][/b][/right]

[right][b]بدترين نوع هزينه و تحريم هم از سال 89 به بعد وارد شده[/b][/right]

[right][size=4]اين جملات هم قابل تأمله[/size][/right]

[right][b][color=#ff0000]آقازاده که از سال 64 تا 76 وزیر نفت دولت‌های میرحسین موسوی و هاشمی رفسنجانی بوده است و از سال 76 تا سال 88 ریاست سازمان انرژی اتمی را بر عهده داشته است در ادامه این گفت‌وگو گفت: در مقاطعی غربی‌ها به دنبال آن بودند که تعلیق ایجاد شود اما اکنون تقریبا این مساله در دستور کار آنها نیست. آنها امروز تمرکزشان بر غنی‌سازی 20 درصد یا بالاتر است. تاریخ مصرف مساله تعلیق گذشته است. [/color][/b][/right]
[right][b][color=#ff0000]وی اضافه کرد: من در آن سال‌ها مخالف هرگونه تعلیق بودم و اکنون نیز مخالف تعلیق هستم. بحث دانش هسته‌یی یک قابلیت است. من در آن دوران اصرار داشتم که باید به این قابلیت برسیم و دانش هسته‌یی ایجاد شود تا موانع موجود برطرف شود و به نقطه‌ای برسیم که غیرقابل برگشت باشد. اکنون این قابلیت به وجود آمده است. [/color][/b][/right]

[right][b][color=#ff0000]رییس پیشین سازمان انرژی اتمی کشورمان تصریح کرد: امروز باید مذاکرات شفاف برگزار شود. نکته کلیدی این است که کسی نباید مذاکرات را در قالب‌های ابهام پیش برد. باید شفاف‌سازی انجام شود، هم غربی‌ها و هم ما مقاصد خود را شفاف بیان کنیم. در گذشته ابهامات میان طرفین زیاد شده و طرف‌ها نسبت به یکدیگر شکاک بودند اما این واقعیت موجود نیست. [/color][/b][/right]
[right][b][color=#ff0000]وی ادامه داد: واقعا در ایران ابهامی وجود ندارد که ما نتوانیم آن را حل کنیم و این مسائل چیزی نیست که آقای روحانی نتواند آن را حل کند. [/color][/b][/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.