mahdavi3d

همفکری کاربران برای رفع اشکالات برنامه نویسی

Recommended Posts

توی شرط while بجای || از && استفاده کنید
[CODE]while ((q!="q") || (q!="Q"))[/CODE]
به
[CODE]while ((q!="q") && (q!="Q"))[/CODE]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1373730240' post='321329']
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373729803' post='321327']
نه تا جایی که من میدونم تو c میشه استفاده کرد. اما قضیه سی‌شارپ رو نمیدونم.
[/quote]
من هم برای سی شارپ گفتم و نه سی . البته تا جایی که من میدونم ، چون من برنامه نویس سی شارپ نیستم .
[/quote]

حافظه ام میگه سی شارپ از c پشتیبانی می کند اما برعکسش نه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

عاخه هدف ما اینه که اگر یکی از کاراکتر ها وارد شد، خارج بشه از برنامه.... در صورتی که اگر اند باشه، نیاز میشه که هر دو طرف شرط برقرار بشن تا خارج بشه....
بیخیال ویژوال استودیو الان جلو دستمه تست میکنم...

بله تایید میشه به صورت دوتایی وایل قبول نمیکنه ظاهرا!!‌:) با این حساب، باید قبلا مقدار دریافت شده رو تبدیل به حرف کوچیک یا بزرگ بکنیم و بعد ببریم تو حلقه! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1373742994' post='321374']
[quote]
[/quote]

عاخه هدف ما اینه که اگر یکی از کاراکتر ها وارد شد، خارج بشه از برنامه.... در صورتی که اگر اند باشه، نیاز میشه که هر دو طرف شرط برقرار بشن تا خارج بشه....
بیخیال ویژوال استودیو الان جلو دستمه تست میکنم...

بله تایید میشه به صورت دوتایی وایل قبول نمیکنه ظاهرا!!‌ :) با این حساب، باید قبلا مقدار دریافت شده رو تبدیل به حرف کوچیک یا بزرگ بکنیم و بعد ببریم تو حلقه! :neutral:
[/quote]

عبارتی که نوشتم میگه تا زمانیکه کاراکتر ورودی مخالف q و Q باشه ادامه بده (اما اگه با یکی برابر بود متوقف شو)

در شرط while هر عبارت که مقدار boolean برگردونه قابل قبوله
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/2aeyhxcd%28v=vs.71%29.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]این شرط [color=#000088]while[/color][color=#000000] [/color][color=#666600](([/color][color=#000000]q[/color][color=#666600]!=[/color][color=#008800]"q"[/color][color=#666600])[/color][color=#000000] [/color][color=#666600]||[/color][color=#000000] [/color][color=#666600]([/color][color=#000000]q[/color][color=#666600]!=[/color][color=#008800]"Q"[/color][color=#666600])) [/color][color=#000000] از نظر منطقی درست نیست.[/color][/size]

[size=4][color="#000000"]دلیلش هم تو تصویر زیر میبینید :[/color][/size]

[color="#000000"][size=2][img]http://s3.picofile.com/file/7844796769/cs.png[/img][/size][/color]

یعنی چه q بزنید و چه Q شرط همواره مقدارش true هست و حلقه متوقف نخواهد شد.

راه حل را هم دوستمون گفتن به جای || از && استفاده کنید.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:) راست میگید!! اشتباه کردیم!!!! این && اند هستش که یکی غلط باشه، جفتش غلط میشه و میاد بیرون!‌:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1373741770' post='321369']
اگر دوستان سوالات PHP هم داشتن من میتونم کمکشون کنم، البته .net هم کار کردم ولی مدت زیادی هست که کار نکردم و برخی چیزاش فراموشم شده و راهنمائی دقیقی نمیتونم بکنم.
[/quote]
داداش من عاشق بانک اطلاعاتی و php هستم.اگه خدا بخواد یه دوره برا اونا هم باید برم.البته خوبی های سی شارپ اینه که تحت سرور هم میشه نوشت.ولی ویندوز.خانواده های دیگه سی رو نمیدونم!آیا اونا رو هم میشه تحت سرور نوشت؟

[quote name='IR-Craft' timestamp='1373745984' post='321396']
[size=4]این شرط [color=#000088]while[/color][color=#000000] [/color][color=#666600](([/color][color=#000000]q[/color][color=#666600]!=[/color][color=#008800]"q"[/color][color=#666600])[/color][color=#000000] [/color][color=#666600]||[/color][color=#000000] [/color][color=#666600]([/color][color=#000000]q[/color][color=#666600]!=[/color][color=#008800]"Q"[/color][color=#666600])) [/color][color=#000000] از نظر منطقی درست نیست.[/color][/size]

[size=4][color=#000000]دلیلش هم تو تصویر زیر میبینید :[/color][/size]

[color=#000000][size=2][img]http://s3.picofile.com/file/7844796769/cs.png[/img][/size][/color]

یعنی چه q بزنید و چه Q شرط همواره مقدارش true هست و حلقه متوقف نخواهد شد.

راه حل را هم دوستمون گفتن به جای || از && استفاده کنید.
[/quote]
راست میگید.من اشتباه کردم.
پس یه تابع اضافی حذف میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این برنامه برای معدله:
[CODE]
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
//////////////////////////////////*_(irartesh)_*
namespace FSGco
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
///////////////////////////////
Console.Write("How many lessons do you enter?:");
int tedad = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
string[] book = new string[tedad];
int[] number = new int[tedad];
int[] vahed = new int[tedad];
int m=1;
double mo = 0;
double v=0;
int n=0;
double s;
////////////////////////////////
int r = 0;
for (int i = 0; i < tedad; i++)
{
r += 1;
Console.Write(r + ".lesson:");
book[i] = Console.ReadLine();
Console.Write(r + ".Number:");
number[i] =Convert.ToInt32( Console.ReadLine());
Console.Write(r+".Unit:");
vahed[i] = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
v+=vahed[i];
n += number[i];
m=number[i]*vahed[i];
mo += m;
}
s = mo / v;
Console.WriteLine();
Console.WriteLine("lesson\tNumber\tunit");
Console.WriteLine("_______________________________________________");
for (int i = 0; i < tedad; i++)
{
Console.WriteLine(book[i]+" \t "+number[i]+ " \t "+vahed[i]);
}
Console.WriteLine("Total of num:" + n + "\t\tTotal of unit:" + v);
Console.WriteLine("adjusted:" +s);
Console.ReadLine();
}
}
}
[/CODE]

چطوره؟نقص داره جایی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]سلام[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]دوستان عزیز عملگرهای && و || فقط برای if عمل می کنند و تا جایی که من میدونم برای شرط حلقه while نمیشه اونها رو به کار برد. [/background][/right][/font][/color][/quote]
خب این حرف اشتباه هست. این دو عملگر مثل بقیه عملگرهای عمومی سی شارپ در تمام قلمرو سی شارپ قابل استفاده هست.

[quote]حافظه ام میگه سی شارپ از c پشتیبانی می کند اما برعکسش نه [/quote]
این حرف هم اشتباهه.
برای مثال برای استفاده از یه عنصر آرایه دو بعدی در دو زبان به شکل زیر عمل میشه :[CODE]
c# :
x=a[1,3];

[/CODE]
[CODE]
c/c++ :
x=a[1][3];
[/CODE]

میبینیم که هیچ کوم از هم پشتیبانی نمیکنن.

irartesh عزیز استادتون اجازه نمیده به شکل win form کار کنید؟؟؟

این شکل کنسولی برنامه ها مال عقد بوقه و هیچ جا هم کاربرد نداره مگر تو کارای تخصصی و سیستمی که نیازی به رابط گرافیکی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IR-Craft' timestamp='1373784141' post='321444']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]سلام[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]دوستان عزیز عملگرهای && و || فقط برای if عمل می کنند و تا جایی که من میدونم برای شرط حلقه while نمیشه اونها رو به کار برد. [/background][/font][/color][/right]
[/quote]
خب این حرف اشتباه هست. این دو عملگر مثل بقیه عملگرهای عمومی سی شارپ در تمام قلمرو سی شارپ قابل استفاده هست.

[quote]حافظه ام میگه سی شارپ از c پشتیبانی می کند اما برعکسش نه [/quote]
این حرف هم اشتباهه.
برای مثال برای استفاده از یه عنصر آرایه دو بعدی در دو زبان به شکل زیر عمل میشه :[CODE]
c# :
x=a[1,3];

[/CODE]
[CODE]
c/c++ :
x=a[1][3];
[/CODE]

میبینیم که هیچ کوم از هم پشتیبانی نمیکنن.

irartesh عزیز استادتون اجازه نمیده به شکل win form کار کنید؟؟؟

این شکل کنسولی برنامه ها مال عقد بوقه و هیچ جا هم کاربرد نداره مگر تو کارای تخصصی و سیستمی که نیازی به رابط گرافیکی نیست.
[/quote]
داداش گفت اول تو کنسول کدها و نحوه استفاده و عملکردشو بهت یاد میدم بعد میریم رو فرم تا اونجا خیالم راحت باشه کدها و کارایی هاشونو بلدی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irartesh' timestamp='1373777249' post='321431']
اگر دوستان سوالات PHP هم داشتن من میتونم کمکشون کنم، البته .net هم کار کردم ولی مدت زیادی هست که کار نکردم و برخی چیزاش فراموشم شده و راهنمائی دقیقی نمیتونم بکنم.
[/quote]
داداش من عاشق بانک اطلاعاتی و php هستم.اگه خدا بخواد یه دوره برا اونا هم باید برم.البته خوبی های سی شارپ اینه که تحت سرور هم میشه نوشت.ولی ویندوز.خانواده های دیگه سی رو نمیدونم!آیا اونا رو هم میشه تحت سرور نوشت؟
[/quote]
متاسفانه نه، php یه زبان سمت وب هست نه application development.
خوبی ها و ضعف های خاص خودش رو داره ولی همیشه web development سختر از application development هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1373784770' post='321446']
[/quote]
[/quote]
خوبی ها و ضعف های خاص خودش رو داره ولی همیشه web development سختر از application development هست.
[/quote]

داداش این استادم خیلی مرد خوبیه.تا حالا ازش بیزاری نکردم.روانشناس هم هست.بهش گفتم سی ++ گفت سی شارپ.نه اینکه بگیم سی ++ بلد نیست.اتفاقا بهم گفت من تو دوتا دستام ماژیک میگیرم سمت راست سی++ مینویسم و سمت چپ سی شارپ.هر جا از هر کدوم خوشت اومد انتخاب کن.و من سی شارپ رو انتخاب کردم.
جدیدا بهش گفتم php یه زبانی رو گفت یادم نمیاد اسمش.ولی خیلی ازش تعریف می کرد.دوست دارم اون کلاس هم برم.
____________________________________________________________________________________
یه سوال عمومی:در ساخت یک برنامه میشه از چند زبان استفاده کرد یا فقط یک زبان؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه کتاب خوب برا برنامه‌نویسی مطلب معرفی کنید.

[quote]یه سوال عمومی:در ساخت یک برنامه میشه از چند زبان استفاده کرد یا فقط یک زبان؟[/quote]
تو برنامه‌نویسی میکروکنترلر‌ به زبان سی در بعضی مواقع لازم میشه از اسمبلی هم استفاده کرد. البته تو ابتدا و انتهای برنامه، اسمبلی بودن کدها رو به کامپایلر معرفی میکنیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چندزبانی تو وب که اصلا خوراکه!!!!‌شما همزمان از جاوااسکریپت، Css, PHP و غیره استفاده میکنی!!!!!

اونی که استادتون فرمودن حضرت پایتون نبود؟!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irartesh' timestamp='1373785233' post='321447']
[quote name='AliMH' timestamp='1373784770' post='321446']
[/quote]
[/quote]
[/quote]

داداش این استادم خیلی مرد خوبیه.تا حالا ازش بیزاری نکردم.روانشناس هم هست.بهش گفتم سی ++ گفت سی شارپ.نه اینکه بگیم سی ++ بلد نیست.اتفاقا بهم گفت من تو دوتا دستام ماژیک میگیرم سمت راست سی++ مینویسم و سمت چپ سی شارپ.هر جا از هر کدوم خوشت اومد انتخاب کن.و من سی شارپ رو انتخاب کردم.
جدیدا بهش گفتم php یه زبانی رو گفت یادم نمیاد اسمش.ولی خیلی ازش تعریف می کرد.دوست دارم اون کلاس هم برم.
____________________________________________________________________________________
یه سوال عمومی:در ساخت یک برنامه میشه از چند زبان استفاده کرد یا فقط یک زبان؟
[/quote]
بله میشه ولی تو طراحی صفحات وب نه! یعنی شما نمی تونی یه جا با پرل بنویسی یه جا با php یه جای دیگه رو با CF یا زبان دیگه ای.
ولی تو برنامه نویسی های application میشه DLLرو تو یه زبان دیگه نوشت و یا Activex رو و یا .net library رو و تو یه زبان دیگه ازش استفاده کرد.
و یا حتی میشه تو شرایطی به صورت Inline از اسمبلی و سی کنار هم استفاده کرد، البته تحت ویندوز این کار نیاز به دسترسیهای خاصی داره و تو شرایط driver نوشتن در سطح کرنل میشه.
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373785457' post='321448']
دوستان یه کتاب خوب برا برنامه‌نویسی مطلب معرفی کنید.

[quote]یه سوال عمومی:در ساخت یک برنامه میشه از چند زبان استفاده کرد یا فقط یک زبان؟[/quote]
تو برنامه‌نویسی میکروکنترلر‌ به زبان سی در بعضی مواقع لازم میشه از اسمبلی هم استفاده کرد. البته تو ابتدا و انتهای برنامه، اسمبلی بودن کدها رو به کامپایلر معرفی میکنیم.
[/quote]
بله تو این قبیل سیستم ها مثل که پروسسور های ARM و AVR و ... چون سیستم عاملی مثل ویندوز محدودیت دسترسی به CPU ایجاد کنه وجود نداره لذا میشه. روی همین cpu های pc هم میشه خیلی ساده ولی ویندوز به علت سطح دسترسی بالا محدود کرده.
البته به این معنی نیست که نمیشه تحت ویندوز اسمبلی نوشت ولی مثل پیچوندن لقمه دور سرمون میمونه چون نه دسترسی داری که بخوای دسترسی سطح پائین انجام بدی و نه یه اینترفیس مناسب وجود داره برای برنامه نویسی توش و از همه مهمتر تمامی event ها رو خودت باید دستی ازAPI های ویندوز بگیری.(یادش بخیر یه زمانی باهاش کار میکردیم ... ولی شما ازین تجربیات نکنین پیر میشید، من حتی rootkit ساده ای هم با اسمبلی تحت ویندوز 98 و nt نوشتم fi_lone_ranger )
[quote name='senaps' timestamp='1373789036' post='321452']
چندزبانی تو وب که اصلا خوراکه!!!!‌شما همزمان از جاوااسکریپت، Css, PHP و غیره استفاده میکنی!!!!!

اونی که استادتون فرمودن حضرت پایتون نبود؟!!
[/quote]
جاوا اسکریپ زبان برنامه نویسی سمت سرور نیست بلکه زبان برنامه نویسی سمت کلایتنه و قابل مقایسه با PHP نیست که سمت سروره.
و CSS و HTML اصلا زبان برنامه نویسی نیستن بلکه فقط زبان GUI برای کاربره ویرایش شده در توسط AliMH

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.