Arash

ناوشکن های ببر و پلنگ

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بنظر من بهتره تاپیک های ببر و پلنگ با هم ادغام بشن !

دوستانی در نیروی دریایی دستی دارن ، بلاخره تونستن از ببر و پلنگ بعد از انتقال به پاکستان تصویر ، چیزی پیدا کنند ؟!؟!؟!؟

کاربرانی که در فروم های پاکستانی هم هستند ، اگر می تونند در اینباره از کاربران پاکستانی پرس و جو بکنند ، شاید اونها چیزی بدونند و عکسی داشته باشند !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1407783234' post='401173']
بنظر من بهتره تاپیک های ببر و پلنگ با هم ادغام بشن !

دوستانی در نیروی دریایی دستی دارن ، بلاخره تونستن از ببر و پلنگ بعد از انتقال به پاکستان تصویر ، چیزی پیدا کنند ؟!؟!؟!؟

کاربرانی که در فروم های پاکستانی هم هستند ، اگر می تونند در اینباره از کاربران پاکستانی پرس و جو بکنند ، شاید اونها چیزی بدونند و عکسی داشته باشند !
[/quote]

ادغام شد

من مدت ها پیش خیلی گشتم ، ولی نتونستم چیزی پیدا کنم ، به نظر میاد که بعد از یک مدت خدمت اوراق شده باشن
اگرچه کم نیستن کسانی که میگن هنوز فعال هستن و حتی میگن به چشم دیدیم

فروم های معتبر پاکستانی رو لینک بدین ، اگه دارین
خودم میرم از این پاکی ها میپرسم با ببر و پلنگ ما چکار کردن icon_cheesygrin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر دوستان این تعارض بزرگ چه طوری قابل توجیهه که دوستان از یه طرف تامکت و فانتوم رو که هنوز هم جزو جنگنده های خوب دنیا محسوب میشن اسقاطی و از رده خارج میدونن و به ادامه پروازشون تو ایران معترضن ولی از اون طرف دائما حسرت سه تا فسیل دوران چرچیل و و روزولت رو که اگه باقی مونده بودن الآن بیش از هفتاااااااااد سال عمر داشتن می خورن و به مسئولین کشور به خاطر اسقاط اونها خورده می گیرن ؟ icon_eek
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط IRINavy، 21 مرداد 1393 - ???????!
مخفی شده توسط IRINavy، 21 مرداد 1393 - ???????!
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407829229' post='401301']
به نظر دوستان این تعارض بزرگ چه طوری قابل توجیهه که دوستان از یه طرف تامکت و فانتوم رو که هنوز هم جزو جنگنده های خوب دنیا محسوب میشن اسقاطی و از رده خارج میدونن و به ادامه پروازشون تو ایران معترضن ولی از اون طرف دائما حسرت سه تا فسیل دوران چرچیل و و روزولت رو که اگه باقی مونده بودن الآن بیش از هفتاااااااااد سال عمر داشتن می خورن و به مسئولین کشور به خاطر اسقاط اونها خورده می گیرن ؟ icon_eek
[/quote]

من اعتقاد دارم فانتوم ها رو هم باید از رده خارج کنیم .
اون ها هم چیزی بیش از آهن پاره های شناور نبودند
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='blender' timestamp='1407829849' post='401305']
من اعتقاد دارم فانتوم ها رو هم باید از رده خارج کنیم .
اون ها هم چیزی بیش از آهن پاره های شناور نبودند
[/quote]

عزیزجان اگر همین به قول شما آهن پاره ها را هم از رده خارج کنند ، بعد با چه چیزی دفاع کنیم ؟؟؟؟؟ نکنه منظور pc-7 ها است ؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='MR9' timestamp='1407830004' post='401308']
عزیزجان اگر همین به قول شما آهن پاره ها را هم از رده خارج کنند ، بعد با چه چیزی دفاع کنیم ؟؟؟؟؟ نکنه منظور pc-7 ها است ؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:
[/quote]
کلا فانتوم ها به جزء برای زدن داعش ، کاربرد دیگه ای براشون متصور نیستم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
دوستان پاکستانی که کلا منکر شدن !
یارو میگه پاکستان هیچ وقت از ایران کشتی نخریده
میگه اگه خریدی انجام شده ، شرکت خصوصی بوده برای اوراق کردن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1407837651' post='401344']
دوستان پاکستانی که کلا منکر شدن !
یارو میگه پاکستان هیچ وقت از ایران کشتی نخریده
میگه اگه خریدی انجام شده ، شرکت خصوصی بوده برای اوراق کردن ...
[/quote]
حرفشون احتمالا درست باشه
چون فکر کنم همین پاکستان خرابه های فولادی برج های دوقلوی آمریکا رو به عنوان ضایعات خرید(پاکستان =نمکی بین اللملی :laughing: )
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممکنه دانشجویانی که اون زمان رفتن پاکستان ، کشتی دیگری رو با ببر و پلنگ اشتباه گرفته باشند ؟!؟!؟

دوستان چک کنند که آیا در نیروی دریایی پاکستان کشتی ایی بوده که به ببر و پلنگ شباهت هایی بدهد !

این نکته رو بگم که پاکستان خواهران آرتمیس رو در خدمت داشته ( که البته گفته می شه که آرتمیس در خود ایران اوراق شده )

البته من چند جا دیدم ( یکیشون سنترال بوده ) که گفته شده که این 2 ناو بعد رفتن به پاکستان ، یک سفر به ایران داشته اند ! ویرایش شده در توسط Sami1993

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1407839222' post='401358']
ممکنه دانشجویانی که اون زمان رفتن پاکستان ، کشتی دیگری رو با ببر و پلنگ اشتباه گرفته باشند ؟!؟!؟

دوستان چک کنند که آیا در نیروی دریایی پاکستان کشتی ایی بوده که به ببر و پلنگ شباهت هایی بدهد !

این نکته رو بگم که پاکستان خواهران آرتمیس رو در خدمت داشته ( که البته گفته می شه که آرتمیس در خود ایران اوراق شده )

البته من چند جا دیدم ( یکیشون سنترال بوده ) که گفته شده که این 2 ناو بعد رفتن به پاکستان ، یک سفر به ایران داشته اند !
[/quote]

من بارها در این مورد سرچ کردم
همه چیز در حد شایعه است ، هیچ مدرکی ندیدم ، 3 شایعه ی اصلی :
یه عده ای میگن که توسط خود صنایع ایران (اگه اشتباه نکنم فولاد مبارکه سپاهان) اسقاط و بازیافت شدن

یه عده میگن پاکستان خرید و اسقاط کرد

یه عده هم میگن پاکستان خرید و وارد خدمت کرد و خیلی ها میگن ما به چشم دیدیمش توی پاکستان

اون کشتی ای که احتمالا دوستان توی پاکستان دیدن و اشتباه گرفتنش ، کشتی نظیم بوده ، ناوشکنی از کلاس Gearing که بسیار شبیه کلاس سامنر هست (همون کلاس ببر) و اوایل که دنبال ببر و پلنگ میگشتم توی نیروی دریایی پاکستان ، خودم هم فکر کردم همون ببر ماست... احتمالا به ایران سفر داشته ...

نظیم هم از رده خارج شده ...

این که اوراق شدن قطعی هست با این وجود ...
حالا یا بدست ما ، یا پاکی ها ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من ، به احتمال زیاد با همین نظیم اشتباه گرفتن !

با ببر و پلنگ مقایسه کنید !

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10292/USS_Wiltsie_28DD-71629.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10292/gearing.jpg[/img]

[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407829229' post='401301']
[/quote]

به نظر من موضوع حالت احساسی/سیاسی پیدا کرده است و از جنبه فنی خارج شده !

خواهران ببر و پلنگ که در خدمت دیگر کشورها بوده اند هم در همان بازه زمانی دهه 1990 بازنشته شده اند !

درباره امکان سنجی مدرن سازی مجدد این 2 که حتی شامل پیشرانه هم می شده ، باید از جنبه های مختلف مورد برسی قرار می گرفته که آیا به صرفه بوده یا نه ؟!؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1407847812' post='401399']درباره امکان سنجی مدرن سازی مجدد این 2 که حتی شامل پیشرانه هم می شده ، باید از جنبه های مختلف مورد برسی قرار می گرفته که آیا به صرفه بوده یا نه ؟!؟![/quote]
مدرن سازی که هیچ ! به نظر من خرید این 3 تا عتیقه که همون موقع هم حدود 30 سال عمر داشتن از ابتدا اشتباه بود و اگه هزینه اون صرف خرید تعداد بیشتری واسپر و کومباتانت میشد هم در جنگ و هم بعد اون صرفه و کارایی بیشتری برای ما به ارمغان میاورد.
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407907795' post='401578']
مدرن سازی که هیچ ! به نظر من خرید این 3 تا عتیقه که همون موقع هم حدود 30 سال عمر داشتن از ابتدا اشتباه بود و اگه هزینه اون صرف خرید تعداد بیشتری واسپر و کومباتانت میشد هم در جنگ و هم بعد اون صرفه و کارایی بیشتری برای ما به ارمغان میاورد.
[/quote]

گفته شده که اینها در جهت آموزش خدمه چهار کید کلاس خریداری شده !

حال این موضوع تا چه حد درسته نمی دونم !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1407910841' post='401585']
گفته شده که اینها در جهت آموزش خدمه چهار کید کلاس خریداری شده !

حال این موضوع تا چه حد درسته نمی دونم !
[/quote]
آخه این چه حرفیه ؟! عین این می مونه که برای آموزش خدمه تامکت موستانگ و اسپیتفایر خریده بشه icon_cheesygrin
این حرف های مسخره و بی مبنا همه استانداردهای آموزش نیروی دریایی رو زیر سوال می بره.
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان - حالا که بحث شناورهای کلاس کید ( همون کوروش ) شد ، کسی نمای cutaway این شناور را داره ؟؟؟؟ ( در اندازه بزرگ )

اگر اشتباه نکرده باشم از کلاس [color=#ff0000][size=6]اسپرانس [/size][/color]بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.