Recommended Posts

شما یه رژه و مانور دیدن فکر نکنین خبریه

بازدارندگی کشور ما رو نیروی هوافضا سپاه با موشک های بالستیکش تامین میکنه

من تو این مورد خاص نیروی هوایی کشورمون رو کنار میزارم و فقط رو توان موشکی بحث می کنم

توان موشکی ایران طوریه که با تامین پدافند موشکی توسط کشورهای عربی باز هم از اون میترسند

اما این توان موشکی برای مقابله با کشورهای آمریکا و اسراییل هستن

که اسراییل هم با اون قدرت بالای نظامیش از اون میترسه

به نظرتون وقتی آمریکا و اسراییل بدونن راحت میشه ایران رو قلو قم کرد اینکارو نمی کنن؟

وقتی ما تهدیدی از یک کشور احساس میکنیم چندتا چشمه کار اطلاعاتی برا اونا کافیه نیاز به نشان دادن نیرو نظامی هم نیست

البته کشور در دراز مدت به دنبال هواپیمای پنهانکار هست و تا اون موقع توان موشکی و عنایت امام زمان (عج) از این کشور حفاظت میکنه

بازوی فشار ایران به کشور های مختلف بیشتر فشار ا

پس بهتره که هواپیماهای جنگنده ما در مقابل رقیبی مثل عربستان فقط فرار کنن !

با اصرار صرف بر توانایی موشکیمون فقط داریم صورت مسئله رو پاک میکنیم . ...

• Upvote 5
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز یه سری از خبرگزاری ها تیتر زده بودن که گویا قرار داد تهاتر نفتی ما با روسیه داره به فاز پایانی و اجرایی میرسه.چند روز قبلش گفتن چیزایی که در ازای دادن نفت قراره بگیریم شامل:غلات، تجهیزات صنعت نفت و گاز، ژنراتورهای تولید برق، صنعت خودرو سازی و ... هست.
به نظرم اگر واقعا همچین تهاتری قرار باشه اجرا بشه خوب هست چون به جای واردات چیزای بنجول از چین مطابق روند قبلی لااقل چیزای به درد بخور وارد میشه.

حالا ممکنه این وسطا یه چیزایی هم اشتباهی وارد کشور بشه؟مثلا یه تعدادی هواپیمای نظامی و قطعات پشتیبانی.
فک کنم آپگرید درست و حسابی میگ 29 ها و ورود تعداد قابل توجهی از مدلهای جدیدش در اولویت باشه.

چون ما تجربه کار با میگ 29 رو داریم.
پروژه هایی هم که یه زمانی همیشه خودمونو با اسمشون راضی نگه میداشتیم که نتیجه ای جز برهان نداشتن متاسفانه.

البته گفتن ارزش این تهاتر نفتی 20 میلیارد دلار هست ولی فک کنم بتونیم افزایشش بدیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادرعزیز الو ضمن سلام و تشکر

اول اینکه قرار نیست این تجهیزات که تهیه اش برای هر ارتشی یک امتیاز فوق العاده است همین جوری بدون بسم الله وارد یک درگیری بشن و ازشون استفاده بشه! یه سری کار  قبل از استفاده اینها انجام خواهد شد که بازم اینا بهترین هاش رو در دست دارند!!!

دوم اینکه شما رو چه حسابی می فرماید که حجم آتش سنگین  دیگه کاربرد چندانی نداره! نکنه درگیری های امروزه رو که می بینید فکر می کنید که همیشه  فقط قرار است که درگیری ها به این صورت باشه که یکی قایم بشه و یکی بیاد سراغش و تق!

نخیر دوست عزیز هنوز هم اگر لازم بشه و موقعیتش پیش بیاد ارتشها مجبورن با ستون های زرهی رو در روی هم قرار بگیرند که حجم آتش سنگین این چنینی می تونه هر نیرویی رو به فنا بده!و هر خط دفاعی رو به چالش اساسی بکشونه!  بی فایده خطاب کردن این حقیقتا درست نیست!

سوم اینکه مگه قرار است طرف مقابل سوار دوچرخه بیاد و یا توی برجک دیدبانی قرار بگیره و شلیک کنه که بخواد از اصابت گلوله همین جوری بترسد!!! یا ما در رزمایشهامون کسی به سمتمون شلیک میکنه! یا با وجود احتمال حمله به ما کاروان پرتابگر موشک راه میندازیم! و میگیم بله ما اینیم! فکر نمی کنید یکم زیاد روی می کنید در این مورد!(یک ذره شعور برای دشمن چیزی بدی نیست واقعا!)

چهارم اینکه واقعا فکر می کنید حجم آتش سنگین ارتش بعث عراق حقیقتا در جنگ بی تاثیر بود! و ما وقتی همچین صحنه هایی رو می بینیم فقط باید در برابرش چهچهه بزنیم! که بله ما سختتر از اینها رو هم دیدیم! این یعنی چه؟!

پنجم اینکه شب گذاشته شده تا ملموس تر باشه برامون نه اینکه روز یه جور دیگه ای هست!

با سلام

دوست خوبم ممنون بابت توضيحات و ياد آوريهاتون اما

درمورد بحث اولتون كه شكي در اون نيست  من هم باهاتون هم عقيده ام و در حرفهاي من هم چيزي غير اين نبود

منتها سعوديها از اين كليپ اهدافي داشتند كه با ديدن پيامهاي شما و ديگر دوستان كم كم دارم مطمين ميشم بهش رسيده اند

هراسان كردن دشمن آينده يكي از وظايف ارتشهاست و اينكار رو سعوديها دارن خوب انجام ميدن( دقيقا شبيه كارهايي كه داعش انجام داد با ترسناك جلوه دادن خودش و كار رو بجايي رسوند كه همه ديديم )

در ضمن اگرهمين داعش رو نيگاه كنيد خواهديد ديد كه فقط سلاح مدرن نيست كه ميجنگه

ارتش عراق رو آمريكا بازسازي كرد، آموزش داد، آبرامز و هامر و هاموي و.. بهش داد ديدين حدود 40-50هزار نيروي مجهز ارتش عراق در برابر3-4 هزار داعشي دمپايي پوش چطور ميدونو خالي كرد؟

داعشي هايي كه سنگين ترين سلاحشون دوشكا  و آرپي جي بود!!!

ببيند فقط سلاح نيست كه در ميدون رزم  كارايي داره فاكتورهاي  پيروزي در يه نبرد خيلي گسترده تر از اين حرفها هستند

از اينها بگذريم

وقتي سعوديها براي هراسان كردن ما كليپ پخش ميكنن وظيفه من و امثال منه كه بكوشيم اثر اين سمو خنثي كنيم كه جوون اين مملكت فكر نكنه  ديگه آخر دنياست

رجزخوني شنيدي؟ نشنيدي قبل دربي و شهرآورد چه كري هايي خونده ميشه؟ نشنيدي چي ميگن ؟ يكي از فلسفه هاي رژه رفتن يا حتي خود رزمايش همينه (دركنار امادگي نيروها)

اما بحث دومتون

من نميگم بحث آتش پر حجم ديگه كاربرد چنداني نداره

" تاكتيكهاي نبردهاي مدرن ميگن"

"ارتشهاي مدرن ميگن"

اينكه ارتشهاي مدرن بجاي ساخت  سلاح ها و مهمات عادي و ارزونتر ميرن سراغ مهمات دقيقتر اما گرونتر، اينكه حتي نهاجاي ما هم شعار هر هدف يه بمب رو در دستور كار قرار ميده ونه فرشي از بمب رو!!!

اينه كه دقت امروزه ميشه مولفه اول همه سلاح ها!

اينه كه تمام كشورها و ارتشهاي مدرن رويكردشون  دقت محور شده و نه آتش محور

اينها رو من نميگم! ارتشهاي مدرن دنيا و استراتيژيستهاي بنام ميگن!!

كمي تحقيق كنين ميبينين كه اينگونه استفاده از آتش پرحجم هنوز ميتونه بخشي از يه نبرد باشه همانطوركه شمشير هنوز هم يه سلاح هستش ( دست داعش كه بيوفته اثرش دسته كم در بعد رواني از صدتا ام 16 بيشتره!!!!)

خوب اينكه شمشير اينجا دست داعش جواب داده يا اينكه هنوزهم بعنوان يه سلاح كلاسه بندي ميشه دليل بر رزو آزمد بودنش نيست

دليل نيست كسي كه خوب شمشير بزنه و در حد عالي هم شمشير بزنه رو بيايم بگيم مناسب نبردهاي امروزه

نياز نبردهاي امروز چيه؟

اينه كه مهمه

مهمات دقيق دور ايستا

موشك و راكتها و گلوله هاي هدايت شونده از دور

يعني وايسا در چند كيلومتر دورتر از برد اين فرش آتش و اين حجم سنگين اتش و دونه دونه تانكها و توپهاشو شكار كن

ببينم بازم موثره حجم اتششون؟

من هم گفتم آتش پر حجم مختص نبردهاي كلاسيك قديمي بود و نه نبردهاي مدرن امروزي

شما كمي تحقيق كنيد ميبينيد حتي براي خمپاره ها و گلوله هاي توپ و راكتها و بمبهاي سقوط آزاد هم كيتهاي هدايت و كنترل ساخته شده تا اونها رو دقيق كنن و بجاي حجم سنگين آتش، دقت در تيراندازي و انهدام هدف داشته باشن

اينكه شما هنوز تاكتيكهاي جنگ جهاني دوم رو دوست دارين مشكل بنده نيست

يه ديدي هم به تاكتيكهاي مدرن روز بزنين بد نيست

بحث سومتون:

نه بنده معتقدم كه همينهايي كه شما ميبنيد امروز اين آتش بازي رو راه انداختن فردا اگرنيمچه اتيشي روبروشون باشه (حتي يك چهارم همين آتيشي كه خودشون ريختن) اونوقت خواهيم ديد كه ميتونن همنطوري كار كنن يا نه

صحبت سر اين بود كه دوستان غرق در يه كليپ تبليغي نشتن كه مثه اينكه شدن!!!

ميگين نه؟ جنگهاي اين چند سال اخير اعراب از جنگ جهاني دوم به بعد رو مطالعه اي بفرماييد

گنده گنده اشون كه عراق بود و تفاوت ماهوي با همشون داشته و داره  نبردهاشو مطالعه بكنيد عربستان كه خيلي پاينتره و از استاندارد  پاينتري برخورداره

من اين عزيزان و تواناييشونو از نزديك ديدم

بزگترين كمپاني نفتي دنيا آرمكو عربستانه كه يكي از بزرگترين شركتهاي حمل نفت دنيا (نفتكش) با نام ولا هم زير مجموعه اش

بروزترين و مدرنترين تانكرها رو هم دارن

سالهاست هم دارن

و من هم سالهاست از نزديك ميبينمشون و سطح  استفاده و اشرافشون به تكنولوژي روز و توان حتي كاربريشونو دارم بعينه ميبينم

بزرگترين صادركننده نفت نيان با مدرنترين تجهيزات بارگير و پهلو دهي كشتي

دريغ از يه مديريت سعودي و يا يه كارشناس سعودي

دريغ از توان استفاده از اين همه تكنولوژي مدرن

يه نيگاه به آمار سقوط جنگنده هاي مدرنشون با اونهمه پشتيباني كشورهاي سازنده بندازين بد نيست(بعد مقايسه كنيد با جنگنده هاي قديمي و فرسوده ما اونهم در تحريم مطلق)

بحث چهارمتون

در جنگ ما با عراق هيچ چيزي بي تاثير نبود، حتي اون پير زني كه پشت جبهه سربند ميدوخت

بنده هيچگاه منكر تاثير هيچ جزيي هرچند كوچك برجنگ نبوده و نيستم، اما همين بنده نوعي معتقدم اگر ما بخواهيم با همون تاكيكهاي جنگ 8 ساله امون بجنگيم كلاهمون پس معركه است

درضمن

همونجا هم كه بحث آتش و حجم اون مطرح بود بهتره يه سري به اسناد بزنيم تا ببينيم دقت بالاتر آتشباري ايران در برابر حجم بسيار بسيار بيشتر آتش اونها چطورموثرتر افتاد

در نبردهاي هوايي و دريايمون هم دقيقا ما ثمره دقت بيشتر سلاح هامونو خورديم دربرابر آتش پر حجم اونها

ميدوني دربرابر حجم بالاي شليك موشكهاي ماليوتكا دقت اندك موشكهاي تاو چه تاثيري داشت؟

تازه اون يه نبرد كلاسيك بود كه هردو طرف به سبك و سياق قديمي تقريبا ميجنگيدن

و جالب اينجاست هربار كه يكي از طرفها رو به تاكتيكهاي مدرن آورد پيروزي نسبي رو كسب كرد

بحث پنجمتون

بله بحث ملموس بودن و تاثير گذارتر بودن اين شليكها در شب رو خود بنده عنوان كردم، دقيقا اونا هم اين مساله رو بخوبي ميدونستن كه كي و چگونه ميتونن رو دشمن احتمالي آينده اشون تاثير بزارن

سخن پاياني:

هيچگاه و هيچگاه و هيچگاه دشمن رو دسته كم نگرفتم، نه عربستان و نه حتي كوچيكتر از اون امارات رو!!

برخلاف نظر بيشتر دوستانم دراين سايت، هميشه اعتقاد داشته و دارم كه دشمن اول ما باديه نشينان كناره پاييني خليج فارسن و بعد اسراييل و آمريكا هستند

معتقدم اونقدر كه ريسك حمله و تهاجم از اينها هست از طرف اسراييل و امريكا نيست

كلا سعوديها بدجورجو گير شدن با ديدن چهارتا اسباب بازي(سقوط موصل بدست يه مشت دمپايي پوش كلاشنيكف بدست!!!! ثابت كرد كه اگر مردش مرد نباشه، آبرامزو هامر و هاموي هم اسباب بازين!!!) واين جو اسباب بازي گرفتن!! خطر حماقتشونو بيشتر ميكنه

در غرب و اسراييل مشاورها، كارشناس ها،استراتي‍ژيست ها و تحليلگرهايي هستند كه سرسوزنهاي موثر در يه نبرد رو برآورد ميكنن و ريسكهاي احتمالي يك جنگ رو ميسنجن و با دونستن توان ما  كمتر مايل به  دادن نظري موافق تهاجم به ايران هستند اما دراينسو سعوديها از اينگونه كارشناسها محرومن و اما از بادكنكهاي بي خاصيت اسباب بازي دوست پر!!

عربستان ميتونه تهديدي جدي براي ما باشه اگر ما فقط براي نبرد ناهمطراز مقابل امريكا آماده بشيم

عربستان درهمه ابعاد زمين، دريا و هوا درحال تجهيز خودشه، اما استانداردهاي رزميشون پايينه( منتها  دارن بهتر ميشن)

براي اينكه دوستان نپرسن از كجا فهميدم استانداردهاشون پايينه، دوستان رو ارجاع ميدم به آمار وحشتناك سقوط جنگنده هاي عربستاني!! حتي براي مايي كه درتحريميم و بهمون قطعه نميدن، جنگنده هامون فرسوده و بدون قطعه هستن  و از پشتيباني سازنده ها برخوردار نيستيم، چنين آماري به مراتب كمتر از نيروي هوايي سلطنتي عربستان با اونهمه مستشار و قطعه و بروزرساني و تعمير و نگهداري و دادن جنگنده نو و مدرن غربي، هستش

به اين ميگن استاندارد پايين رزمي

يعني ناتواني در استفاده از اين سطح تكنولوژيف هرچند اين پايين بودن استاندارد و توان رزمي اونها نبايد ما رو فريب بده كه عربستان براي ما خطري نداره

دشمن رو هرچند ضعيف همب اشه نبايد دسته كم گرفت،  تجربه اي كه عراق در آغاز حمله به كشور خودمون به خيال خام فتح چند روزه خوزستان با منطق ظعيف بودن ما داشت

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال برای من پیش آمد و فیلم را دوباره دیدم

این حجم آتش در مقابل اتفاقاتی و آتش زمان جنگ تحمیلی آنچنان چیزی نیست و منورها بیشتر آسمان را روشن کرده بودند و روشنی گلوله ها هم از تیر رسام می آمد

آنقدر که دوستان می گویند حجم بالایی ندارد ،همین آتش را با چند دستگاه کاتیوشا هم می توان اجرا کرد که کاتیوشا کارش همین است 

حالا در فیلم چیزی خاصی مدنظر دوستان است که من از آن غافلم؟ممنون می شوم نکته فیلم را بگویید

والا آنچیزی که ما از شخم زدن شنیده ایم خمسه خمسه بود که بعدا شد یک گلوله برای یک متر مکعب برای مدت حداقل 10 دقیقه ، چیزی که دقیقا شما لرزش زمین را حس کنی و زمین زیرپای شما بلرزد و با هر انفجار خاکریز یا سنگری ناپدید شود، که البته دیگر یا بهتر بگم امروز با افزایش قدرت افراد و افزایش پراکندگی نیروها نسبت هزینه آتش به تلفات دشمن زیاد می شود

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من این کلیپ رو 6 ژوئیه توی یک مکانی به عنوان یادگاری گذاشته بودمش الان 6 دسامبر است! شش ما بعد! تقریبا همون موقع که این رزمایش در حال برگزاری بود اینو دانلود کرده بودم که دیروز دیدم و آپلودش کردم، حالا من تو این شش ماه من با این خوف چطور سر کرده ام خدا میداند!

اگر قرار بر ترس باشد می تونیم یه چندتا انفجار اتمی ببینیم و بیشتر و بهتر بترسیم! چه کاریه به قول شما از این بادیه نشینان بتنرسیم...!

----------

دو دوست گرامی میشه بفرمایید آتش مستقیم رو که اینجا منظور ماست چگونه میشه هدایت پذیرش کرد؟ مثلا گلوله های تانک و تیربارها سنگین و توپ های مستقیم زن رو چگونه میشه هدایتشون کرد؟

مگه کسی اینجا از آتش منحی زن و هدایت اون حرفی زد! اصل هدایت پذیر کردن مگر غیر از این است که اصلاح مسیر به سمت هدف است؛ حالا چطور می تونیم یک گلوله تانک رو هدایت پذیر کنیم(نفرمایید موشک هایی که از لوله تانک ها شلیک می شود که قیمت بالا و مقدار استفاده ازشون اونقدر اندک هست که بشه از تاثیر گذاری در نبردها بی خیالشون شد!) یا یک گلوله تیربار کالیبر بالا رو که مسیر حرکتش رو به سمت هدف اصلاح کند و دقیق بره بخوره به هدفش!

اصلا کدوم ارتشی همچین چیزی داره و یا قصد داره و یا برنامه ریزی و یا داره تمرین میکنه که از حجم آتش سلاح های مستقیم زنش کاسته و به سمت دقت در هدف گیری و کم کردن قدرت آتش مستقیمش برود؟!

ترجیح میدم که درباره اکثر مطالبتون با عرض پوزش چیزی نگم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من این کلیپ رو 6 ژوئیه توی یک مکانی به عنوان یادگاری گذاشته بودمش الان 6 دسامبر است! شش ما بعد! تقریبا همون موقع که این رزمایش در حال برگزاری بود اینو دانلود کرده بودم که دیروز دیدم و آپلودش کردم، حالا من تو این شش ماه من با این خوف چطور سر کرده ام خدا میداند!

اگر قرار بر ترس باشد می تونیم یه چندتا انفجار اتمی ببینیم و بیشتر و بهتر بترسیم! چه کاریه به قول شما از این بادیه نشینان بتنرسیم...!

----------

دو دوست گرامی میشه بفرمایید آتش مستقیم رو که اینجا منظور ماست چگونه میشه هدایت پذیرش کرد؟ مثلا گلوله های تانک و تیربارها سنگین و توپ های مستقیم زن رو چگونه میشه هدایتشون کرد؟

مگه کسی اینجا از آتش منحی زن و هدایت اون حرفی زد! اصل هدایت پذیر کردن مگر غیر از این است که اصلاح مسیر به سمت هدف است؛ حالا چطور می تونیم یک گلوله تانک رو هدایت پذیر کنیم(نفرمایید موشک هایی که از لوله تانک ها شلیک می شود که قیمت بالا و مقدار استفاده ازشون اونقدر اندک هست که بشه از تاثیر گذاری در نبردها بی خیالشون شد!) یا یک گلوله تیربار کالیبر بالا رو که مسیر حرکتش رو به سمت هدف اصلاح کند و دقیق بره بخوره به هدفش!

اصلا کدوم ارتشی همچین چیزی داره و یا قصد داره و یا برنامه ریزی و یا داره تمرین میکنه که از حجم آتش سلاح های مستقیم زنش کاسته و به سمت دقت در هدف گیری و کم کردن قدرت آتش مستقیمش برود؟!

ترجیح میدم که درباره اکثر مطالبتون با عرض پوزش چیزی نگم!

من فکر میکنم این تجهیزات اعراب که بهترین های کارخانه های سلاح سازی دنیا هم هستند متاسفانه فقط یکجا خوب جواب میدهند.... در مقابل ایران!

چون اون موقع سیل مستشارهای نظامی  با بدیع ترین طرح و تاکتیک های نظامی با بروز ترین استراتژی ها و خدمات پشتیبانی تقریبا آنلاین از سراسر جهان در اختیار این برادران عرب قرار میگیره دقیقا مثل جنگ هشت ساله!

یه تانک توی جبهه کوچکترین ترکشی بهش اصابت میکرد خدمه فرار میکردن خط عقب یه نوشو برمیداشتن میومدن جلو در همین هنگام دو تا تانک از مرز عربستان و کویت وارد میشد.

خلاصه که اینکه این تجهیزات فقط جلوی ما کارای خواهند داشت و البته کشورهای مثل عراق و سوریه و در غیر این مورد نتیجش مشابه حمله عراق به کویت میشه....

در مورد کلیپ هم چیز خاصی نبود و در واقع اصلا چیزی نبود که بشه چیزی از در اورد

احتمالا شلیک چند نفربر برادلی با توپ های 25 میلی متری بوده که نمونشو ما میتونیم با نفربرهای بی ام پی 2 و توپ های 30 میلیمتریشون اجرا کنیم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فکر میکنم این تجهیزات اعراب که بهترین های کارخانه های سلاح سازی دنیا هم هستند متاسفانه فقط یکجا خوب جواب میدهند.... در مقابل ایران!

چون اون موقع سیل مستشارهای نظامی  با بدیع ترین طرح و تاکتیک های نظامی با بروز ترین استراتژی ها و خدمات پشتیبانی تقریبا آنلاین از سراسر جهان در اختیار این برادران عرب قرار میگیره دقیقا مثل جنگ هشت ساله!

یه تانک توی جبهه کوچکترین ترکشی بهش اصابت میکرد خدمه فرار میکردن خط عقب یه نوشو برمیداشتن میومدن جلو در همین هنگام دو تا تانک از مرز عربستان و کویت وارد میشد.

خلاصه که اینکه این تجهیزات فقط جلوی ما کارای خواهند داشت و البته کشورهای مثل عراق و سوریه و در غیر این مورد نتیجش مشابه حمله عراق به کویت میشه....

در مورد کلیپ هم چیز خاصی نبود و در واقع اصلا چیزی نبود که بشه چیزی از در اورد

احتمالا شلیک چند نفربر برادلی با توپ های 25 میلی متری بوده که نمونشو ما میتونیم با نفربرهای بی ام پی 2 و توپ های 30 میلیمتریشون اجرا کنیم

حکایت شیر شدن تیم های دسته چندمی در برابر استقلال و پرسپولیس هست چون در برابر این دو تیم همه بازیکنان انگیزه بیشتر از حد معمول پیدا می کنند ولی در برابر دیگر تیم های بسیار ضعیف تر انگیزه خاصی ندارند و یا به قولی انرژی فعال سازی شون به حد کمال نمی رسه! در مقابل ارتش های دیگر انگیزه ای جز زنده ماندن و به سلامت رد شدن از درگیری نخواهند داشت خوب نتیجه چی می خواد بشه؟!

این کلیپ قرار نبود چیزی خاصی هم داشته باشه! فقط مقداری از آتش مستقیم رو در این رزمایش آل سعود، رو نشون میداد که دوستان برداشت کردند که یا ایها الناس نترسید این چیزی نیست و بدرد نمی خورد و مال دوران پاریرینه سنگی است و اله و بل و....!(با عرض معذرت از محضرشون)

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز کی گفته همشون با نفت  دارن این کارا رو می کنن به طور مثال ایالت دبی امارات مقدارفوق العاده از نفت امارات رو دارهوهمه وسعت وقدرت این ایالت داره با توریست میچرخه ولی در کل دوستان من نیمی از عمرم رو بین این اعراب بودم وبا اونا زندگی کردم و تو اینچند ساله فهمیدم که اونا از ایران وایرانی می ترسن و نیمی از عربستان دشمنی با ایران رو دوست ندارن و تنها کسایی که در میان اعراب مته به خشخاش میزارن خاندان ال سعودن که به خودی خود برای ما هیچن در ضمن ما که میگیم پول نفتمون چی شد این رو بدونید که با همون پول نیمی از قطر و امارات جز مالکیت ایرانه.

ویرایش شده در توسط mahdifly
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خلاصه مباحث این تاپیک تا به الان:

1. هواپیماهای عربستانی از هواپیماهای ما خیلی پیشرفته تر هستند.

2. خلبانان ما از خلبانان سعودی خیلی برتر هستند.

3. ما با توان موشکی خودمون میتونیم زیر ساختهای عربستان رو منهدم کنیم.

4. ما در غیاب برتری هوائی، شبکه کارآمدی از شبکه های تار عنکبوتی پدافندی رو داریم که میتونه هواپیماهای مهاجم به کشورمون رو از کار بندازه یا اونها رو در دسترسی به اهداف شون ناکام بگذاره

5. ....

من اینجا چند تا سوال دارم (که هر کدوم شون چند بخش داره)

(قبل از مطرح کردن سوالاتم بگم که بنده کوچکترین رعب و وحشتی از سعودی ها ندارم و اعتقاد دارم که در یک نبرد برابر هیچگونه شانسی رو در برابر ما ندارند. اما در زمان شرایط نابرابر ، شاید بتونند که موی دماغ ما بشند و مقداری ما رو اذیت کنند )

هدف من از طرح این سوالات اینه که نقاط ضعف خودمون و نقاط قوت دشمن مون رو بهتر بشناسیم .

با این کار میتونیم که برای رفع نقاط ضعف مون برنامه ریزی مناسب تری داشته باشیم و راهکار مقابله با نقاط قوت دشمن و خنثی کردن اونها رو هم در زمان کمتری بدست بیاریم.

الف - پدافند ما

1. آیا عربستان به موشک های ضد رادار مجهز هست؟ منظورم اینه که میتونه قبل از شروع موج اول حمله، با کور کردن رادارهای ما ؛ شبکه پدافندی ما رو دچار اختلال کنه؟ (صدام در اواخر جنگ از این طریق تونست به ما آسیب هائی رو وارد کنه)

2. آیا عربستان به سلاح های دور ایستا و دوربرد مجهز هست که بتونه قبل از ورود به دام پدافندی ما، به پدافند ما آسیب برسونه؟ (حمله میگ 25 عراقی به رادار سوباشی همدان با بمب های هدایت لیزری دور ایستا و شهادت جمعی از بهترین کارشناسان پدافندی ما در فردای پذیرش قطعنامه)

3. آیا عربستان به هواپیماهای ویژه جنگ الکترونیک مجهز هست که بتونه اونها رو همراه جنگنده بمب افکن هاش کنه و در زمان حمله به خاک ما، توان الکترونیک - راداری ما رو دچار اختلال و یا آسیب کنه؟ (بلائی که آمریکائی ها بر سر پدافند قدرتمند عراق در جنگ اول خلیج فارس آوردند)

توان ضربه متقابل

4. آیا عربستان هواپیماهائی در اختیار داره که بتونه محل دقیق شلیک موشک های ما به خاک خودش رو بفهمه و بتونه در ضربه دوم هوائی (بعد از موشک باران عربستان توسط ما) سکوهای موشکی ما رو هدف قرار بده؟ (منظورم سکوهای ثابت هست و نه متحرک)

5. آیا عربستان هواپیماهائی رو در اختیار داره که بطور تخصصی برای جنگ دریائی و شکار کشتی ها و ناوها ، ساخته و یا آپگرید شده باشند؟ (منظور مختل کردن توان دریائی ما هست - تهاجم ناوها به سواحل عربستان یا پشتیبانی دریائی از انتقال نیروهای زمینی به خاک عربستان از طریق دریا) (مثل کاری که ما با ماوریک های فانتوم ها مون با نیروی دریائی عراق انجام دادین- عملیات مروارید و ...)

------

اخطار : من در این پست فقط در خصوص نیروی هوائی سعودی سوال دارم، پس دوستان به هیچ وجه، به هیچ وجه و به هیچ وجه ؛ در خصوص قابلیتهای رزمی نیروهای مسلح کشور توضیح ندهند ، چون ممکنه که ندونسته این کارشون منجر به نشت اطلاعاتی (افشای اطلاعات نظامی) از برخی از قابلیت های مخفی و اعلام نشده نیروهای مسلح کشورمون بشه

-------------

پ.ن 1 : هدف من در وهله اول شناخت توانائی های رزمی دشمن هست و بعد ارائه راهکار برای خنثی کردن این توانائی ها  :winking:

پ.ن 2 : اگر دوستان موافق هستند، یک تاپیک تخصصی در خصوص آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف نیروی هوائی سعودی ایجاد بکنیم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1نه 2نه 3فکرکنم4 بله با تفاسیر هنوز عربستان برای ما خیلی قوی نیست.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مهم خود عربستان نیست مهم شرکای این اعراب ترسو هستند با هرکی تونسته پیمان نظامی بسته مهمترینشون هم آمریکاست فقط کافیه تعداد پایگاهای نظامی کشورهای دیگرو تو این سرزمین بشماریم وقتیم خودش نتونه بجنگه یعنی بترسه هزینه عملیات نظامی رو تامینن میکنه و کشوری مثل آمریکا نقش مزدور عربستانو بازی میکنه

ویرایش شده در توسط ldmdff
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1نه 2نه 3فکرکنم4 بله با تفاسیر هنوز عربستان برای ما خیلی قوی نیست.

چون کسی از دوستان به سوالات من جواب کاملی نداد، مجبور شدم  که خودم یه خورده تحقیق کنم 

جواب سوالهای خودم  hee_hee  hee_hee

1.  عربستان موشک ضد رادار آلارم رو در اختیار داره

http://en.wikipedia.org/wiki/ALARM

2. عربستان تعدادی سلاح های دور ایستای  AGM-154 رو به آمریکا سفارش داده

http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-154_Joint_Standoff_Weapon

3. نمی دونم که آیا تورنادوهای عربستان به استاندارد ECR مجهز شده اند که توانائی سرکوب پدافند هوائی دشمن رو داشته باشند یا نه؟

4. آواکس های سعودی توانائی تشخیص تقریبی سمت پرتاب شدن موشک های بالستیک ما رو دارند ولی امکان مشخص کردن مختصات دقیق محل پرتاب رو ندارند.

5. در خصوص رزم دریائی هواپیماهای سعودی هم استرایک ایگل های سعودی توان حمل و پرتاب ماوریک و هارپون رو دارند.

-------

تا اینجا توان رزمی دشمن رو درست متوجه شدم یا اینکه جائی اشتباه کردم؟  :winking:

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چون کسی از دوستان به سوالات من جواب کاملی نداد، مجبور شدم  که خودم یه خورده تحقیق کنم 

جواب سوالهای خودم  hee_hee  hee_hee

1.  عربستان موشک ضد رادار آلارم رو در اختیار داره

http://en.wikipedia.org/wiki/ALARM

2. عربستان تعدادی سلاح های دور ایستای  AGM-154 رو به آمریکا سفارش داده

http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-154_Joint_Standoff_Weapon

-------

تا اینجا توان رزمی دشمن رو درست متوجه شدم یا اینکه جائی اشتباه کردم؟  :winking:

برای موارد یک و دو که عنوان کردین؛

فکر میکنم سکوی پرتاب باید بیاد تو محدوده پدافندی تا بتونه آسیب برسونه! چون خیلی برد بلند نیستن....

با توجه به سامانه‌های پدافندی برد بلند ما (تلاش-باور-صیاد-اس۲۰۰ و...)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای موارد یک و دو که عنوان کردین؛

فکر میکنم سکوی پرتاب باید بیاد تو محدوده پدافندی تا بتونه آسیب برسونه! چون خیلی برد بلند نیستن....

با توجه به سامانه‌های پدافندی برد بلند ما (تلاش-باور-صیاد-اس۲۰۰ و...)

هر دو اینها از هواپیما شلیک میشند.

مثلا موشک AGM-154 از فاصله 130 کیلومتری قابلیت پرتاب رو داره.

در خصوص موشک های ضد رادار هم اگر اشتباه نکنم با توجه به اینکه برای انهدام باید بر روی امواج ارسالی از منبع ارسال امواج راداری قفل بشه و به اون سمت حرکت کنه تا رادار رو منهدم بکنه، مسئله بعد مسافت نباید خیلی مهم باشه  icon_wink چون احتمالا به محض دریافت امواج راداری ، موشک شلیک میشه و با سرعت 2400 کیلومتر بر ساعت به سمت رادار حرکت میکنه و قبل از اینکه بشه عکس العمل دفاعی مناسبی داشت به رادار اصابت میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر دو اینها از هواپیما شلیک میشند.

مثلا موشک AGM-154 از فاصله 130 کیلومتری قابلیت پرتاب رو داره.

در خصوص موشک های ضد رادار هم اگر اشتباه نکنم با توجه به اینکه برای انهدام باید بر روی امواج ارسالی از منبع ارسال امواج راداری قفل بشه و به اون سمت حرکت کنه تا رادار رو منهدم بکنه، مسئله بعد مسافت نباید خیلی مهم باشه  icon_wink چون احتمالا به محض دریافت امواج راداری ، موشک شلیک میشه و با سرعت 2400 کیلومتر بر ساعت به سمت رادار حرکت میکنه و قبل از اینکه بشه عکس العمل دفاعی مناسبی داشت به رادار اصابت میکنه.

منظورم از سکوی پرتاب؛ لانچر زمینی نبود! همون هواپیما مد نظرم بود... چون روی انواع پرنده ها میتونه لانچ بشه از این عنوان استفاده کردم...

دقیقا به دلیل همین برد گفتم سکوی پرتاب باید بیاد تو محدوده پدافندی ما!

موشک آلارم هم کمتر از ۱۰۰ کیلومتر برد داره... ممکنه موشک با توجه به سرعت و قدرت مانور و... بتونه رادار رو منهدم کنه ولی پیش از اینکه لانچر موشک به برد مورد نیاز (۹۳ کیلومتر) برسه توسط سامانه های پدافندی دور برد شکار میشه...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.