hamed_713

بدون سرنشین آر.کیو-170 جانور قندهار (RQ-170 Sentinel)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میشه تعریفتون از «نسل» رو بیان کنید؟
میدونید فرق هواپیمای نسل چهارم با نسل سوم چیه؟
در کل صنعت هوانوردی نظامی از برادران رایت تا حالا، پنج نسل به وجود آمده، اونوقت شما یک هواگرد که برای جانشینی نسل پنج های فعلی در حال توسعه است را سه تا پنج نسل عقب تر از یک هواگرد عملیاتی فعلی می دانید.

احساس نمی کنید که اغراقهای شما، کل دستاورد با ارزشی که در قضیه RQ-170 به دست آمد را زیر سوال می بره؟

آخه برادر من این حرفه که شما توی یک فروم نظامی می زنید؟

به احترام تازه ورود بودن شما ادامه نمی دهم ...
خوش آمدی.

سلام، داداش...
سوالات بسیار خوبی رو مطرح کردید...فقط مسئله اینه که من تا دو سه روزی جایی میرم که به اینترنت دسترسی ندارم...
برگشتم ، به روی چشم حتماً تفاوت اغراق و الکترونیک نسل بعد رو برای شما، توضیح میدم...
فقط شما لطف کن یکی دو روزی، تفاوت تکنولوژی عملیاتی سیا و پنتاگون رو تو اینترنت بررسی کن...به علاوه ی بلک پروجکت های ، صنایع نظامی آمریکا رو...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ، جناب Lord-Soldier...
راستش، من کارم فیتیله پیچ شد و به دو سه روز نرسید...
قبل از پرداختن به توضیحات و پاسخ به گفته های شما بهتره چند تکه جمله از سردار حاجی زاده رو اینجا، نقل کنم تا با بعد فکری من بیشتر آشنا بشید...

1-همایش روز پیروزی.....((وی با تأکید بر اینکه با شکار این هواپیما پیشرفته‌ترین فناوریهای پهپادی و شناسایی در اختیار ایران قرار گرفته است، گفت: اینکه ما تنها به بحث مهندسی معکوس بپردازیم، یک بحث ابتدایی است و ما تلاش می‌کنیم تا بهترین استفاده را از این فناوری‌ها داشته باشیم که البته بومی‌سازی بعضی از این فناوری‌ها ممکن است تا مدتها طول بکشد چرا که این سیستم‌ها در اختیار پیشرفته‌ترین کشورهای جهان نیز قرار ندارد.))

2-نشست خبری ، قبل از رزمایش پیامبر اعظم7.....((وي در پاسخ به اين پرسش كه "آيا RQ170 جاسوس خوبي بود يا نه؟"، با خنده گفت: جاسوس خوبي بود، اما در حق آمريكا خيانت كرد. آمريكا آخرين فناوري‌هاي خود را روي آن پياده كرده بود و براي اهميت آن همين بس كه در اختيار سازمان سيا قرار داشت. هنوز راجع به تجهيزات جاسوسي نصب شده روي آن و توانمندي‌هايش صحبتي نكرده‌ايم. RQ170 بسيار پيشرفته و به‌روز است و تا لحظه قبل از دستيابي به آن،‌ نه تنها ما، كه ديگران نيز از سنسورها و تجهيزات آن بي‌اطلاع بوده‌اند.))

3-خبرگزاری فارس ،1391/02/03.....((وی با بیان اینکه علت اینکه خیلی نمی‌توانیم راجع به این هواپیما صحبت کنیم این است که این هواپیما برای ما یک سرمایه ملی محسوب می‌شود و حرف زدن ما یعنی دادن اطلاعات و نباید به راحتی آن را خرج کنیم.)) ... ((فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد: بیش از 50 سال فناوری آمریکایی‌ها چه در حوزه هواپیماهای با سرنشین و چه هواپیماهای بدون سرنشین در این هواپیمای جاسوسی (RQ170) جمع شده است. همه فناوری‌هایی که آمریکایی‌ها در هواپیماهای F35، بمب افکن استیلز، پورکت و غیره داشته در این هواپیما وجود دارد و این‌ها کاملا زیر سؤال رفته است.))

4-مشرق نیوز ، 1391/05/21.....((وي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به ادعاي برخي رسانه‌هاي بيگانه مبني بر عدم دستيابي ايران به اطلاعات مهم درباره RQ 170 آيا احتمال به پرواز در آوردن اين پهپاد براي اثبات ادعاي ايران وجود دارد يا نه؟ گفت: ما قبلا با كدهايي كه داده‌ايم، اين مساله را ثابت كرده‌ايم. اصل موضوع اين است كه در اين پهپاد صدها نوع تكنولوژي به كاررفته است كه هركدام از آنها به لحاط عملياتي اطلاعاتي و تكنيكي براي ما ارزشمند است و ما به آنچه دشمن نمي‌خواست دست يافتيم .))

بارها گفته ام و باز هم میگم، 170 یه پروژه ی خاص اطلاعاتیه...
از نسل پرسیدی برادر من ، اتفاقاً و از قضا همین دم صبحی داشتم مقاله ایی رو میخوندم که اشاره ایی کلی به موضوع نسل هواپیماهای جنگنده (میدونم rq، رزمی نبوده) داشت .. ویژگی برتر و بارز نسل حاضر (نسل پنج) پرنده های آمریکا ، جدای از بحث رادارگریزی که مقوله ایی پیچیده است ، الکترونیک و سنسورهای دقیق و یکپارچه شده هستش...به گفته ی مسئولان نظامی و صنعتی آمریکا 170 نسل بعدی پرنده های بدون سرنشین حساب میشه، یعنی بعد از فناوری کنونی (نسل 5) ، البته از بعد دیوایسها و معماری صنعتی و الکترونیک .. تا اینجای کار مشخصه که rq، یه چیزی نزدیک به 10 سال از این بعد از رقبای خودش جلوتره .. حالا شما در نظر داشته باش که این معماری و دیوایسهای صنعتی رو با فناوری الکترونیک نسل بعد (بعد از نیمه هادی ها) ، در این پرنده پیاده کرده اند، فناوری الکترونیکی که هم به خاطر هزینه و هم به خاطر ویژگی های برترش، حالا حالاها ، به دنیای فناوری عادی وارد نمیشه و در آینده هم استفاده ی گسترده ازش غیر منطقی و غیر اقتصادی خواهد بود و حتی ریسک تکنولوژیک خواهد داشت ... حالا شما 10 رو به علاوه ی 20 سال تکنولوژی کن و به من بگو میشه چند نسل؟...این تازه به خود پهپاد بر میگرده ، بحث در حوزه ی سنسورها و تجهیزات شناسایی و سامانه های ارتباطی ، از این هم پیچیده تر میشه ، چرا که این سامانه ها علاوه بر اینکه دیوایس هایی نوین رو در اختیار ایران قرار میدهند ، دانشهایی رو برای ایران باز میکنند ، که ایالات متحده با چنگ و دندان و به عنوان، دستاوردهای روز موادا برای خودش، روی آنها حساب باز کرده بود...

اما در مورد اظهار نظر شما در مورد ذهنیت من از ارتش عراق و دفاع مقدس...شما ، گستردگی ارتش عراق رو با آموزشها، همکاریها، کمکها، مشاوره ها و سخت افزار نظامی شرق و غرب عالم جمع بزن ، بعد بیا به من بگو که این نیروی نظامی رو میشه انگشت کوچیکه ی آمریکا حساب کرد یا نه؟ ... جهت بسط آگاهی های شما...چند جمله در زیر می آورم...
1-در مورد اعزام نیرو به جبه های جنگ با ایران از سوی، کشورهای عرب تحقیق کن...مثلاً العروبه ی یمن یا داوطلبان سودانی.
2-پیوند اطلاعاتی آمریکا و عراق (ماهواره های شناسایی، آواکس ها و در کمال نا باوری، استفاده ی از پهپادهای شناسایی).
3-شوروی بزرگترین، تامین کننده ی نیروهای عراقی بود.
4-انگلیس و بلژیک از پیمانکاران ساخت پناهگاه های زیر زمینی عراق بوده اند.
5-فرانسه در اواخر جنگ قصد داشت یه بمب اتم به عراق اعطا کند .. جدای از بحث تحقیقات برای ساخت بمب در خاک عراق با کمک کشورهای غربی.
6-کمکهای صنعتی و دانشی غرب برای تولید جنگ افزار شیمیایی و بیولوژیک.
7-کمک انگلیسی ها برای انتقال آسان تجهیزات فوق پیشرفته به عراق .
8-مین های ضد نفر ایتالیایی و خمپاره های دو زمانه ی فرانسوی، که در آن زمان تکنولوژی ایی فوق پیشرفته قلمداد میشد.
9-فرانسه و میراژها.
10-مصر رو جا نندازم، که کانالی مهم برای انتقال تجهیزات به عراق بود.
11-کویت و پول باد آورده ی نفت.
12-برزیل و قرارداد همکاری هسته ایی ده ساله.
13-توطئه های سیاسی و اقتصادی گسترده از سوی غرب و شرق.
14-و خیلی چیزهای دیگه که شاید هیچ وقت گفته نشود...

برادر من هنوز هم متاسفی ، برای افکارم؟؟؟
یادم رفت بگم ، ما از 18 کشور مختلف اسیر جنگی داشتیم داداش...
از خوش آمدگویی شما ، از صمیم قلب سپاسگذارم... :rose:
ممنون که جسارت شرکت در بحث رو داشتی... :rose:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من یه سوال دارم
نمیدونم چرا هر عکسی که از این پهپاد دیدم چه رو زمین چه رو آسمون یه رنگه اما این پهپاد که ما گرفتیم یه رنگه دیگس ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.

ابتدا لازمه که از همه پوزش بطلبم...در این تاپیک متاسفانه جایی از NRO نام برده ام که در اصل بحث مطرح شده مربوط به NGA بوده...
مطالعه ی دو لینک زیر هم خالی از لطف نیست...

فقط از دوستانی که زبانشون خوبه درخواست میکنم ، ترجمه فارسی (دقیق) دو صفحه ی بالا را در این تاپیک درج کنند...

این عکسهایی که جناب SoheilEsy، آپلود کردند ، به احتمال قریب به یقین، همون RQ-170 شکار شده در ایران هستش .. نه به خاطر رنگ و شکل و شمایلش ، بلکه به خاطر شماره 91 درج شده در درب ارابه ی فرود جلویی .. اگر در مستند شکار طبس دقت کنید، آن هنگام که ویدئوهای رمز گشایی شده ی مرتبط با سامانه ی FMV هواپیمای شکار شده در ایران رو نشون میده .. اونجایی که درب ارابه ی جلویی برای فرود، باز میشه ، شماره ی 91 به وضوح قابل تشخیص هستش...

amirsaha عزیز ، شرمنده که دیر جوابت رو میدم ... رنگ این پرنده (اینی که در ایرانه)، به احتمال بسیار زیاد علاوه ی بر خواص امحا و در مواردی کاهش بازتاب امواج رادیویی ، توان تخفیف بازتابش برخی از طیفهای غیر رادیویی امواج الکترومغناطیس رو هم دارد ... (از مادون قرمز بسیار دور تا فرا بنفش دور) ... البته نه تا این حد که با پرواز در ارتفاع بالا هیچ سیستم الکترواپتیکالی توان رصدش را نداشته باشد ... خود این رنگ یکی از پدیده های تکنولوژی پنهانکاریه ، چرا که افراط و تفریط در طراحی اش میتوانست موجب به دست نیامدن پنهانکاری مطلوب بشه ... حتی شاید بتوان ادعا کرد که این رنگ برای استتار بهتر به گونه ایست که تا حدودی هم ، پرنده را در رنگ غالب محیط مخفی میکند (گر خواهی نشوی رسوا ،،، هم رنگ جماعت شو).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من تو کتم نمیره این پهپاد رو هک کرده باشن ، اگر کسی در تئوری راهی داره بیان کنه !

سلام.
اتفاقاً هم هکش کردن، هم فریبش دادن...
میخوام به این موضوع بپردازم و ذهنیات خودم رو بریزم رو دایره ، ولی به اجازه ی مدیران نیاز دارم...
فقط همین رو بگم که از بعد عقلی و طبیعی فقط و فقط هک جواب میده و لا غیر...
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.
اتفاقاً هم هکش کردن، هم فریبش دادن...
میخوام به این موضوع بپردازم و ذهنیات خودم رو بریزم رو دایره ، ولی به اجازه ی مدیران نیاز دارم...
فقط همین رو بگم که از بعد عقلی و طبیعی فقط و فقط هک جواب میده و لا غیر...

شما اون راه هک رو توضیح بفرمایید ببینیم چگونه است !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل دوستان اینه که فکر می کنند هک کردن یه چیز عجیب غریبیه که مثلا مثل فیلما یه فایل میره داخل و همه چیز رو دست کاری می کنه و اطلاعات رو دسته بندی و هزارتا کار دیگه !

نخیر ، هک کردن به معنی اینه که شما بتونی به سیستم قربانی نفوذ کنی از طریق مشکلات امنیتیش و بعد از اون قسمتی رو تغییر بدی یا اینکه کل اطلاعات رو از بین ببری یا اینکه اطلاعات مورد نظر رو بیرون بکشی. خوب ما اگر فقط با جمرهای جی پی اس تونسته باشیم به شیوه فریب مختصات القایی خودمون رو برای فرود داده باشیم به آرکیو ، این خودش میشه هک کردن . چرا؟ چون 1- باگ رو پیدا کردیم 2- تغییراتی داخل سیستم ایجاد کردیم 3- به هدفمون رسیدیم و پهپاد رو فرود آوردیم . اصولا هرجایی شما در جمینگ مختصات مورد نظر خودت رو به موشک ، نشاه گذار لیزری و ... دادی از شیوه جمینگ فریب استفاده کردی...

با توجه به چیزی هم که از گفته ها و مستند شکار بر میاد باید همینکار انجام گرفته باشه. کار دیگه ای هم در اون مدت زمان کم امکان پذیر نیست ! چون آرکیو که اپن سورس نبوده که کدهاش در دسترس ما باشه ! ... ما فقط قسمت هدایت رو مورد حمله قرار دادیموگرنه خودتون هم دیدید که دسترسی به اطلاعات پروازی و ... چند ماهی از ما وقت گرفت تا اعلام شد .. ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما اون راه هک رو توضیح بفرمایید ببینیم چگونه است !

RQ-170 یکی از پیچیده ترین ساخته های نظامی آمریکاست...اگر به منه، میگم که از یه آواکس هم قدرتمندتره...اما این سیستم پیچیده نهایتش به چند دستور ساده ی کدگذاری شده ختم میشه ، حالا به نظر شما کشف و شبیه سازی این دستورات هدایتی و کنترلی، اینقدر سخت و دشوار هستش که سپاه نتونه، دستور، شرایط و المانهای لازم برای فرود خودکار این پرنده ، در منطقه ایی دلخواه را فراهم کند؟؟؟ ... اتفاقآ در گزارش خبری داستان اولین شکار هم ، کمی به این موضوع اشاره شد...البته من القای مختصات جی پی اس رو ضعیف میدونم، ولی رد نمیکنم (میتونیم به عنوان یکی از بخش های عملیات بهش نگاه کنیم) ، چرا که جی پی اس تنها سیستم ناوبری این پرنده نبوده ... مثلاً همین FMV پهپاد ، یکی از وظایفش ، میتونه ناوبری باشه ... از بعد دیگه شما باید مختصات سه بعدی رو شبیه سازی کنی ، این کار نیاز به چند آنتن مجزا، موقعیت دقیق و آنی پهپاد (که غیر ممکنه) و یه سری محاسبات مختلف داره...
ما میتونیم به این فکر کنیم که آمریکایی ها به ذهنشون خطور نکرده ، که ممکنه روزی یه جایی یه سامانه ایی دستورات تاپ سیکرت رو شبیه سازی کنه و به این پرنده دستور لغو ماموریت و لندینگ رو بده...
من اینجوری حدس میزنم.......هواپیما وارد حریم هوایی ما شد .. به طرقی ما متوجه شدیم که در محدوده ی کمینمون هستش .. در قدم اول ارتباطش را با ماهواره ها از طریق اخلالگری امواج ، قطع کردیم .. به سرعت دستورات شبیه سازی شده را برایش ارسال کردیم (به عنوان پایگاه زمینی) .. و طبق دستورات پهپاد با پایگاه زمینی، لینک ارتباطی میگیره .. در اینجاست که مختصات دقیق این پرنده از طریق لینک ارتباطی به دست میاد و به نوعی کنترل 170 کاملاً به دست ما می افته .. حال به RQ دستور حضور و فرود در مختصات شمال طبس داده میشود .. و پرنده بدون هیچ درک و شعوری، اطاعت میکند .. وسلام...
خیلی پیچیده بود؟؟؟
شواهد عمومی ایی هستش که ، ما از عملیات این پرنده آگاهی داشته ایم...مثلاً اولین خبر تصویری از پهپاد که سردار حاجی زاده به مراقبت های دقیق الکترونیکی اشاره میکنند.
اگر باب میلتون هست ، بقیه اش رو هم بنویسم...البته این ها همه اش حدس و گمانه ... فردا راست از آب در نیاد ... از سایت بیرونم کنید ...
ببخشید من اینقدر خودم رو با اون عزیزانی که این کار شگرف رو انجام دادند ،جمع بستم...سو تفاهم نشه که ما کاره ایی بودیما ، نه اینها همه اش حدس و گمانه...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا تا به حال با شبیه ساز پرواز کار کردید؟ اگه کار کرده بودید این رو نمی گفتید ... چون داخل شبیه ساز شما کار نسبتا ساده ای رو در پیش دارید ، مختصات مسیر پرواز رو ابتدا وارد می کنید ، سپس با توجه به پیاگاه نقطه فرود و شرایط باد ، یکی از باند ها رو انتخاب می کنید. بعد به قول معروف سیک می کنید به باند که اون هم فرآیند ساده ای و همش ! روی مختصات پرواز می چرخه .... فقط این وسط شما باید چرخ ها رو باز کنید و در ارتفاع معین دست به کاهش ارتفاع بزنید ... کلا ناوبری هماپیما چه با اف ام اس و چه با آی ان اس روی مختصات پروازی و ارتفاع پرواز داخل هر روت پروازیه ! پس شما اگه این مختصات رو تغییر بدید پرنده به هر مسیری که شما بخوهاید پرواز می کنه .... این مختصات هم در کتب هوانوردی موجوده .... پس مطمئنا مختصات بهش القا شده .... دلیلش هم سیستم ناوبریه هواپیماست .... برای سیستم های شرقی و غربی هم تفاوتی نمی کنه

حالا شما چه القا کردن مختصات رو قوی بدونید چه ضعیف ناوبری هواپیما ها به همین شکله ... فقط در مورد پهپاد ها به جای اینکه سوئیچ های هواپیما دستی خاموش و روشن بشند ، این وظیفه هم میفته به عهده خود سیستم ناوبری.... در کل پرواز بدون ارتباط با بیرون کاری نداره ... همین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا تا به حال با شبیه ساز پرواز کار کردید؟ اگه کار کرده بودید این رو نمی گفتید ... چون داخل شبیه ساز شما کار نسبتا ساده ای رو در پیش دارید ، مختصات مسیر پرواز رو ابتدا وارد می کنید ، سپس با توجه به پیاگاه نقطه فرود و شرایط باد ، یکی از باند ها رو انتخاب می کنید. بعد به قول معروف سیک می کنید به باند که اون هم فرآیند ساده ای و همش ! روی مختصات پرواز می چرخه .... فقط این وسط شما باید چرخ ها رو باز کنید و در ارتفاع معین دست به کاهش ارتفاع بزنید ... کلا ناوبری هماپیما چه با اف ام اس و چه با آی ان اس روی مختصات پروازی و ارتفاع پرواز داخل هر روت پروازیه ! پس شما اگه این مختصات رو تغییر بدید پرنده به هر مسیری که شما بخوهاید پرواز می کنه .... این مختصات هم در کتب هوانوردی موجوده .... پس مطمئنا مختصات بهش القا شده .... دلیلش هم سیستم ناوبریه هواپیماست .... برای سیستم های شرقی و غربی هم تفاوتی نمی کنه
حالا شما چه القا کردن مختصات رو قوی بدونید چه ضعیف ناوبری هواپیما ها به همین شکله ... فقط در مورد پهپاد ها به جای اینکه سوئیچ های هواپیما دستی خاموش و روشن بشند ، این وظیفه هم میفته به عهده خود سیستم ناوبری.... در کل پرواز بدون ارتباط با بیرون کاری نداره ... همین

اف ام اس ... آی ان اس ... یه لینک فارسی بده ببینم چی هستند ، بعد بیام توجیه کنم چرا و چگونه؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://en.wikipedia....nagement_system

http://en.wikipedia....vigation_system

بستگی به مدل هواپیما یکی از این دو و یا ترکیبی از این دو در ناوبری هواپیما ها استفاده میشند ! مثلا یک FMS و یک INS و ترکیبات دیگه ... لیتک اول بهتره مطالعه کنید چون جدیدتره کلا نسبت به هدایت INS....

کل پرواز یعنی مختصات دهی پرواز به این نصفه صفحه !

B737-300_FMC.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادرم ، میدونی همین الان هم بعضی از مکالمات شنود شده از جنگ جهانی دوم هستش که رمز گشایی نشده ؟
تعداد زیادی از دوستان ما در میلیتاری کلا خیلی علاقه ای به مسائل علمی محض ندارند و فکر میکنند که علوم نظامی محض هستند و همه متخصص هستند وگرنه قصد داشتم مخابرات ماهواره ای رو در یک سلسله مقالاتی توضیح بدم ، بهر حال همونطور که اساتید میلیتاری هم میدانند مخابرات ماهواره ای به صورت یک آپ لینک و یک داون لینک هستش ، در پروفایل عادی پرواز پهپاد ها ، پهپاد از طریق آپ لینک اقدام به ارسال اطلاعات به ماهواره میکنه و ماهواره به ایست ارگاه زمینی منتقل میکنه ؛ یعنی شما برای دریافت اطلاعات ارسالی از پهپاد به ایستگاه زمینی میبایست بر فراز پهپاد اقدام به اسنایفیگ یا شنود بکنید یا اینکه در محدوده ایستگاه زمینی دستگاه گیرنده وصل بکنید ! سقف پروازی سنتینل و پنهانکاری آن عملا اقدام به شنود از بالا را منتفی میکند ؛ در مورد ایستگاه زمینی هم بی خیال بشوید بهتر است !
پس در تئوری راهی برای کشف اطلاعات ارسالی از پهپاد به ایستگاه زمینی وجود ندارد !
در مورد اطلاعات ارسالی از ایستگاه زمینی به پهپاد ، چند مسئله خاص وجود دارد که قابل توجه است :
در این نوع از ارتباط حجم اطلاعات ارسالی با کدینگ ریل تایم هم که باشد بسیار کم است !
در نتیجه اگر ما فرض بکنیم که قرار بر ارسال دستور از ایستگاه زمینی باشد ، این دستورات میتواند بر اساس لیست یکبار مصرف باشد ؛ چرا که کم حجم بوده و دارای المان های ثابتی است ، پس رمز گشایی این ارتباط غیر ممکن است !
گرچه اصولا پیدا کردن لینک ارتباطی بین این دو بسیار سخت است ...
این توضیحات میبایست این فرض رو که ما به لینک ارتباطی دو طرفه دسترسی داشتیم و مدت ها آن را شنود کرده ایم و... را از بین برده باشد :|
اما واقعیت اینه که بجز موارد خاص مانند عملیات کشتن بن لادن که گفته میشه سنتینل ارتباط ریل تایم برقرار کرده بود ؛ در پرواز های شناسایی این پهپاد به صورت کور عمل میکند و تا جایی که میتواند از ایجاد ارتباط خود داری میکند ، مانند عملیات ایران ... این یک راه عقلانی و منطقی میباشد ...
تا اینجا من در مورد اینکه ایران بتونه به لینک ارتباطی پهپاد بدون پرده نگاه بکنه صحبت کردم ؛ اگر مدعیان هک کردن پهپاد جواب بدهند ، در مورد خود پهپاد هم صحبت خواهم کرد :|
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ﻧﺎﻭﺑﺮﻯ IRS ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺪﻳﺪ ﺗﺮ ﻫﺴﺖ.ﺩﻗﺖ ﺑﺎﻟﺎﺗﺮﻯ ﻧﻴﺰ داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.