mph1

ابداعات نازیها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام دوستان می خواستم خواهش کنم هر کس هر چیزی رو که راجع به ابداعات آلمان نازی و تکنولوژیشون می دونه اینجا لیست کنه تا همه استفاده ببرن همچنین اگر نیاز به توضیح مفصل داشت در کنار تیتر اون مطلب لینک اون تاییک رو هم درج کنه! ساخت فولکس واگن ساخت هواییمایی که رو با بالا مانند ماهواره شروع به حرکت می کرد و متفقین آن را سویر تکنولوژی نامیدند(مانند بازی قلعه ی ولفنشتاین) ام-یی 44 که آلمان برای آن یک وسیله ابداع کرد و یک سلاح مانور یذیر ساخت(همان لوله که باعث می شد بدون دیده شدن روسها رو بکشن) یگان های چتر باز که از معروفترین ابداعات آنهاست و برای فرود آمدن در یشت خطوط متفقین استفاده شد همچنین در یک فیلم مستند نشون داد که اولین بار اونا کاتیوشا رو ابداع کردن البته به صورت ساکن و روسها متحرکش رو ساختن و به نام خودشون ثبت کردند استفاده از توی هشتاد ضد هوایی در آفریقا برای انهدام تانک های دشمن توسط فیلد مارشال اروین رومل جنگ روانی و تبلیغاتی که در جنگ جهانی دوم آلمان فقط با یه عده ی محدود به مرزها و شهرها می رفتند و بین مردم می انداختند که متحدین تا یک ماه دیگر به ایران می آیند همچنین اگر کسی چیزی از کمک های آنها به ایرانیان اطلاع داره خواهشمند اطلاع رسانی هستم برای نمونه ایستگاه راه آهن مشهد که قبلا یرچم نازیها در آن بود ولی متاسفانه وقتی متفقین تشریف کثیفشون رو آوردن اون رو کندن یا ساختمون شهرداری تبریز و همچنین ساختمان دانشکده ی یزشکی مشهد که ساخت معماران و مهندسین نازی می باشد لازم به ذکر است که این ساختمان دندانیزشکی مشهد با وجود طرحهای فراوان هرگز جزو گزینه های اصلاح برای عقب نشینی ساختمانها قرار نگرفت!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من از همه ی این ها مهمتر همون طراحی و ساخت فولکس واگن بود که نیازی به آب رادیاتور نداره ..... فرمان ساخت و طاحی چنین ماشینی رو هیتلر بعد از اینکه بهش خبر دادند که نیرو ها به خاطر یخ زدگی آب رادیاتور ماشین ها در روسیه گیر افتادند داد . :evil: icon_cheesygrin :| :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من ساخت جت رزمی Me-163 یکی از موفقیتهای بزرگ آلمان بود. هر چند این جت به تولید انبوه نرسید ولی طرح بسیار شجاعانه و پیشرفته ای داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد پيشرفتهاي آلمان نازي تنها كلمه ي حيرت انگيز به نظر ميرسد.تصوير چند جت آلماني را

برايتان قرار ميدهم.
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

اين بحث واقعا گسترده است و نميتوان آن را در چند پست پايان داد.بايد در فرصت مناسب به

بحث بپردازيم.ولي در مورد كمكهاي آلمان به ايران بايد به اين نكته اشاره كنم كه واقعيتهاي اين

موضوع كاملا مشخص نيستند ولي آنچه مسلم است اين است كه آلمان به نيروهاي آزاد

عشايري سلاح و مهمات ميداد تا بر ضد انگليسيها بجنگند.البته اين يكي از كمكهاي آلمان به

ايران بعد از اشغال ايران بود.

اميدوارم آقا مصطفي عزيز در بحث شركت كنند و ما را بي اطلاع نگذارند.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از همه ی این ها مهمتر نازی ها تلاش برای ساخت سفینه ی فضایی هم داشتند که موفق نشدند و از دیگه طراحی هاشون می شه به موشک های بالستیک که در ززمان جنگ جهانی دوم ساخته شد اشاره کرد که اون رو به طرف لندن برای اولین بار پرتاب کردند . icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصویر

این جنگنده که تنها جنگنده عملیاتی در جنگ جهانی بود که از نیروی محرک راکتی استفاده میکرد و توسط طراحی به نام الکساندر مارتین لیپیچ در شرکت مسراشمیت ساخته شد و سال ساخت آن به 1941 باز میگردد! این جنگنده توانایی دستیابی به سرعت 0.83 ماخ (960 کیلومتر بر ساعت) را داشت که در آن یک رکورد محسوب میشد. کوچک ، سریع و چالاک بود که توانایی درگیری بیشتری به آن داده و امکان مورد هدف قرار گرفتن توسط دشمن را کاهش میداد. مجهز به دو توپ 30 میلیمتری (هر کدام با 60 تیر) بود و میتوانست تا ارتفاع 12000 متری صعود کرده و تنها در عرض یک دقیقه به ارتفاع 3666 متری میرسید! تنها مشکل آن برد کم (40 کیلومتر) بود.

شرکت در جنگ از 1944 بود. بطوريكه انتظار میرفت هواپيما فوق العاده سريع بود و براي مدتی جنگنده های متفقین کاملا شکست خورده و نمیدانستند در برابر آن چه کنند؟ این جنگنده ها بصورت تک یا گروهی از ارتفاع زیاد به سمت هواپیماهای دشمن شیرجه و آنها را غافلگیر میکردند. معمولا از ارتفاع 9000 متری روی گروه پروازی بمب افکنهای دشمن قفل کرده و سپس تا ارتفاع 12000 متری اوج گرفته و به سمت آنها شیرجه میزد. این روش باعث میشد که مهمات کمتری برای سرنگونی بمب افکنها مصرف شود و امکان شلیک به سمت چهار بمب افکن و نابودی آنها وجود داشت.

این جنگنده ها از می 44 تا بهار 45 تنها با 14 تلفات موفق به سرنگونی 9 فروند بمب افکن B-17 موسوم به دژ پرنده شدند که موفقیتی بسیار بزرگ بود.

البته بعد مدتی متفقین به نقطه ضعف این جنگنده پی برده (تمام شدن سریع نیروی موتور) و جنگنده های متفقین صبر میکردند تا این جت به ارتفاع صعود کرده و شیرجه بزند و بعد از اینکه نیروی موتور راکتی تمام شد که بصورت گلایدر در میامد به آن حمله میکردند. هر چند به علت قدرت مانور بسیار زیاد چندان موفق نشدند.

سر انجام بدلیل هزینه عملیاتی زیاد در می 45 خلبانان Me-163 به گروه پروازی Me-262 فرستاده شدند و پروازها متوقف شد
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جهان الان باید بعضی از ابداع های خودش رو مدیون نازی ها باشه . واقعا نازی ها هر چقدر ضرر زدن با جنگ ولی در عوضش علم زیادی رو به دنیا دادن و رفتند و این بحث بسیار گسترده ای است .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آیا این واقعا درسته که می گن تکنولوژی هوایی آمریکا و روس همون تکنولوژی نازی هاست؟من خودم این طور فکر می کنم مثلا یاک-130 شبیه فانتوم هست!یا مثلا اف-14 از نظر موتور شباهت خاصی به سری فولکروم داره مثلا همین فولکروم ها رو از میگ-29 معمولی تا 35ش رو همش رو همین قالب سوار کردند!همون عکسی که رایش مارشال گذاشت چقدر شبیه میگ 21 هست؟(از نظر ورودی موتور)بعدشم آقا سعید هم تو وبلاگش عکس اوا براون افسر سابق اس اس رو گذاشته بود!(نمی دونم اسمش چی بود فقط می دونم گشتایو بود) البته نظر شخصی من این هست که آمریکا و روس فقط بهینه سازی کمی هم انجام می دن! icon_cheesygrin :evil: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعدشم آقا سعید هم تو وبلاگش عکس اوا براون افسر سابق اس اس رو گذاشته بود!

کی گذاشته بودم؟! چکار به زن مردم دارم! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعدشم آقا سعید هم تو وبلاگش عکس اوا براون افسر سابق اس اس رو گذاشته بود!

کی گذاشته بودم؟! چکار به زن مردم دارم! :mrgreen:

منظورت پیرزن مردم است دیگه برادر؟! :evil: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرمنده آقا سعید حالا چرا عصبانی میشی منظورم ون فن براون بود icon_cheesygrin :mrgreen: :| :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حيف نيست از اين همه چيز حرف زديد ولي از تانكهاي تايگر حرف نزديد؟
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون هواپیمای جنگنده که دارای دماغه ای غیر معمول هست در اون بالا . چیز جالیبی هست . از دماغش راکت پرتاب می شده که به فرمان مستقیم هیتلر هم ساخته شده بوده ولی همزمان با روزهای مرگ رایش سوم بوده و تعداد بسیار کمی ازش موجود هست . من نمیدونم این هواپیما با اون دماغه ی عجیب چجوری از روی زمین بلند می شده چون آیرودینامیکش خیلی ناجوره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ریه مطلب جالب.حالا که فلنکر جان به این مطلب اشاره کردن باید بگم یه یاروی روس در انگلیس یه آهنگ واسه تانک های تایگر!!!خونده که خیلی هم قشنگ ولی قدیمی هست!یه سری از متن هاشم این هست: it's the eye of the tiger its the cream of the fight icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.