Recommended Posts

[quote name='oldmagina' timestamp='1404646073' post='390815']

سلام
نمی خواستم دیگه توی این تاپیک مطلب بذارم ولی در مورد حرف شما نتونستم از وسوسه نوشتن دست بکشم.
شما میتونید همینجا بفرمائید امیر کبیر برای توافق چی داد و چی گرفت ؟
اتفاقا روشی که انجام داد جالب بود و مصداق کامل مذاکره است ولی آیا می دانید چی واگذار کرد و چی بدست آورد؟
[color=#ff0000]ما سلیمانیه رو که مال خودمون بود دادیم رفت[/color] و قبول کردیم هیچ ادعایی در موردش نداشته باشیم . در مقابل[color=#ff0000] عثمانی مالکیت خرمشهر توسط ایران رو[/color] که عثمانی بهش حمله کرده بود و تصرفش کرده بود و بعدش هم تخلیه کرده بود و در نهایت [color=#0000ff]دست خودمون بود[/color] رو [color=#ff0000]به رسمیت شناخت.[/color]

این مذاکره ارز روم :
"[color=#000000][font=RNAFont, Tahoma][size=5]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3][b]انعقاد عهدنامه "ارز روم" میان دولت ایران و امپراتوری عثمان (1226 ش)[/b][/size][/font][/size][/font][/color][color=#000000][font=RNAFont, Tahoma][size=5]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3]در زمان سلطنت محمدشاه قاجار، والی بغداد به تحریک بازرگانان بصره که از رونق گرفتن بندر خرمشهر زیان دیده بودند، این بندر را مورد تجاوز قرار داد و پس از کشته و زخمی کردن عده‌ای، اموال بازرگانان را به غارت برد. در پی آن، دولت ایران نماینده‌ای به عثمانی فرستاد تا با آنان به مذاکره پرداخته، جبران خسارات وارده را خواستار شود. در این اثنا، دولت عثمانی مدعی شد که بندر خرمشهر جزء خاک عثمانی است و این حادثه را مساله‌ای داخلی می‌داند. در پی این ادعا، دولت ایران نیز تهدید کرد که به تلافی حمله به خرمشهر، شهر بغداد را هدف حملات خود قرار خواهد داد. اما دولت عثمانی که پس از جنگ‌های خود با روسیه، تمایلی به جنگ با ایران نداشت، نماینده‌اش را به ایران فرستاد و بندر خرمشهر را تخلیه کرد.[/size][/font][/size][/font][/color][color=#000000][font=RNAFont, Tahoma][size=5]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3]پس از آن، مذاکرات دو طرف آغاز شد در این اثنا بار دیگر کشتاری در کربلا روی داد و در آن ایرانیان مقیم کربلا قتل عام شدند. این حادثه، دولت ایران را به شدت عصبانی کرد اما با تلاش‌های سیاسی، مذاکرات صلح آغاز شد و پس از گذشت دو سال، قرارداد ارز روم در دهم خرداد 1226 ش برابر با 16 جمادی الثانی 1262 ق بین ایران و عثمانی امضا گردید. نماینده ایران در این کنفرانس، میرزا تقی خان فراهانی معروف به امیرکبیر بود که تلاش و تدبیر او، شگفتی و تحسین نمایندگان روس و انگلیس را برانگیخت. به موجب این پیمان دولت ایران از ادعای خود نسبت به سلیمانیه چشم پوشید و در عوض دولت عثمانی مالکیت ایران بر بندر خرمشهر و حق کشتی‌رانی در رودخانه شطالعرب را به رسمیت شناخت و مقرر شد که دولت عثمانی از بدرفتاری با زائران و بازرگانان ایرانی پرهیز کند.[/size][/font][/size][/font][/color][color=#000000][font=RNAFont, Tahoma][size=5]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3]"[/size][/font][/size][/font][/color]
[/quote]
علیک سلام
بزرگوار خودتون هم میگید ما دست از ادعامون در مورد سلیمانیه برداشتیم اونها هم حق مالکیت ما بر خرمشهر و حق کشتی رانی ما رو به رسمیت شناختند...
ادعا مالکیت ما بر سلیمانیه که بی ارزش بود.. و هیچ سودی نداشت...
مهم این بود که عثمانی مالکیت ما رو به رسمیت شناخت و دست از ادعا در مورد خرمشهر برداشت..! نکنه انتظار داشتید با اون وضعیت قاجار براتون قرارداد ورسای تنظیم میکردن..؟
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[quote]
گویا دل دوستان برای دلار 6 هزار تومنی تنگ شده ؟![/quote]

دقیقا این نکته.

اقتصاد ما نباید این قدر به واردات وابسته باشه. باید دانش رو به ارزش افزوده تبدیل کنیم و چرخه های اصلی اقتصاد رو داخل کشور داشته باشیم، تا با اخم و لگد و لبخند آمریکا، زندگی مردم تاثیری نبینه. کار اصلی اینه ولی عده ای از دوستان از این کار اصلی غفلت می کنند و عده ای هم از پایه مخالف هستند و فکر می کنند هرگز نمی تونیم قدرت اقتصادی بشیم (داخلی)

فرض کنید، مذاکرات کاملا به نتیجه برسه، چی میشه؟ تحریمها میره و ما هم همون فروشنده نفت هستیم. میشیم اواخر دوره هاشمی و اوایل خاتمی. بعد هم به بهانه حقوق بشر (همجنس گراها و ...) تحریمهای جدید و قطعنامه و ... دوباره میاد و میشین محور شرارت.

چاره ای جز حرکت برای تبدیل به یک قدرت علمی و اقتصادی جهانی نداریم و انرژی اصلی مون رو باید صرف این کار کنیم نه مذاکرات. مذاکره باید باشه ولی اهمیت فرعی داشته باشه.
[/quote]
سرور گرامي جناب HOSM
انتقاداتي را به حرفاتون دارم
- 35 سال از ابتداي انقلاب گذشته و 25 سال از پايان جنگ ، تازه حالا بايد به فكر اصلاح اقتصادمون باشيم ؟ ( يعني واقعا بايد مملكت ما اينطور اداره بشه ؟ )
- فرض محال ، اقتصادمون را طوري بستيم كه وابسته به دنياي خارج نباشيم . ( چي بگم والله ، وضعيت خودروسازي داخلي در مقايسه با توليد خودروهاي خارجي خودش نشون مي ده چكاره ايم )
- مي خواهيد با همسايگاني كه به عوض ما در حال تعامل با دنياي خارج هستند و با افزايش قدرت اقتصاديشون و فروختن همون نفتي كه ما از اون به عنوان بلا ياد مي كنيم ، توانائيهاي خودشون را گسترش مي دن چكار كنيد ؟ اونها هر روز بيشتر از روز گذشته قدرت مي گيرند و بدشان هم نمي آيد يك تكه اي از اين مملكت را به يغما ببرند .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من دانش لازم را در این زمینه ندارم که وارد بحث بشوم و فقط از کنار نظاره گر عزیزان هستم و برای نظاره بهتر از دوستان مطالب زیر را خواهشمندم.
1.دوستانی که از اصل مذاکره حمایت نمی کنند دلایل خود را بیان کنند.
2. دوستان چه مطالبی را مدنظر دارند که در صورت وقوع ان شرایط بتوانیم بگوییم ما بردیم.
من نظاره گر بی طرف نیست و خواهان مذاکره و رسیدن توافق با طرف های مقابل هستم.
هشت سال گذشته را دیدیم که برداشت طیفی از مذاکره و در نتیجه نوع مذاکره انها چه بر سر کشور اورد و چه پاسخی از ملت شنیدند .من هم بنا به دلایلی هم به این دولت رای ندادم.
اولویت اول این دولت نه انرژی هسته بلکه باید بهبود شرایط اقتصادی باشد که زایده تفکر دولت قبلی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1404647431' post='390822']
مذاکره بد نیست اخوی ولی حرف ما اینه که نتیجه اصلی از مذاکره حاصل نمیشه (هر چند به امید خدا شاید بشه نتایج کوچک تر و فرع ازش گرفت)
[/quote]
میخواهید چه نتیجه ای حاصل بشه ؟ یک قطعنامه دیگر با اجماع سازمان ملل تصویب بشه ! الزاما نتیجه کسب منفعت نیست بلکه جلوگیری از ضرر بیشتر هم میتونه نتیجه باشه ، ...

[quote]اقتصاد ما نباید این قدر به واردات وابسته باشه. باید دانش رو به ارزش افزوده تبدیل کنیم و چرخه های اصلی اقتصاد رو داخل کشور داشته باشیم، تا با اخم و لگد و لبخند آمریکا، زندگی مردم تاثیری نبینه. کار اصلی اینه ولی عده ای از دوستان از این کار اصلی غفلت می کنند و عده ای هم از پایه مخالف هستند و فکر می کنند هرگز نمی تونیم قدرت اقتصادی بشیم (داخلی)[/quote]
سوالم اینه که ما میدانستیم وابستگی شدید و ضعف های بسیار داریم و با این وضعیت میخواستیم قوی ترین کشورها و ائتلاف های نظامی-سیاسی دنیا رو مبارزه دعوت کنیم ؟!
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1404622708' post='390743']
سلام بر برادر عزیزم شهاب ثاقب
در درجه اول عرض کنم که به هیچ وجه مخاطب پست بنده حضرتعالی و یا دیگر دوستان و برادرانی که به روند مذاکرات (چه در گذشته - چه در حال) انتقاد داشته و یا دارند نیست. بدلیل اینکه همونطور که شما هم فرمودید انتقاد سازنده قطعا باعث پیشرفت و تعالی میشه و بنده هم به هیچ وجه انتقاد رو مترادف کارشکنی و تقابل با رهبری ندونسته ام. همانطوری که در گذشته انتقاد به عملکرد جلیلی توسط جناح مقابل رو هم تقابل با رهبری نمیدونستم.

بنده عرض کردم که :
[color=#808080]تا وقتی که حضرت آقا دستوری مبنی بر توقف مذاکرات صادر نکرده اند، و با توجه بر ولایت ایشون بر امت اسلام (خصوصا ملت ایران)[/color] [color=#ff0000]هرگونه تلاش در جهت [/color][color=#0000cd]تخریب[color=#ff0000] [/color]روند[/color][color=#ff0000] مذاکرات[/color] ، کارشکنی [color=#808080]در مقابل امر ولی امر هست و شرعا حرام[/color]
زمانی هم معظم له دستور به توقف مذاکرات بدهند ، هرگونه تلاش برای ادامه مذاکرات کارشکنی و حرام شرعی هست.

عنایت فرمودید که بنده اقدامات عملی و یا جملات تفرقه افکنانه را در جهت تخریب روند مذاکرات روحرام دونستم و نه انتقادات نظری معقول و سازنده رو

=====
مخاطب این پست من بیشتر اونهائی هست که بدون اینکه متوجه باشند، دارند به حضرت آقا جسارت میکنند
کسانی که میگن آقا با این مذاکرات مخالف هستند ولی باز هم میبینیم که این مذاکرات همچنان در جریان هست.
یعنی حضرت آقا در قبال قربانی شدن مصالح نظام و مملکت یا سکوت کرده اند و یا اینکه توان یا ابزار کافی برای مقابله با این مذاکرات (یا به قول برخی دوستان خیانت) رو ندارند که هر دو این مثالها غلط ، جسارت آمیز و حرام هست از نظر من
=====
بهرحال اگه باعث آزردگی خاطر شما شدم پوزش میخواهم
[/quote]
قصدم جسارت به هیچ کسی نیست ولی مثل قضه جام زهر امام میمونه ایران داره به ویرانه تبدیل میشه اگه تا الان قابل تحمل بوده به خاطر اینه که داریم از جیب میخوریم (مثل فروختن اسباب منزل)که آن هم کفگیرش به ته دیگ خورده و طرف غربی هم اینو خیلی خوب میدونه انکارش هم از جانب ما چیزی رو عوض نمیکنه .مسئولان هم میدونن که دیگه بیشتر از این نمیشه به مردم فشار آورد . شما نگاه به خودت نکن اگه یک عده سست عنصر کارایی بکنن نظام در مقابلشون در میاد و این کار باعث یک دومینو میشه . و ما نباید از این خط عبور کنیم (دلیلش هم اینه که تمام تحریمها مستقیم مردم را نشانه رفته )
پاینده باد ایران .مرگ بر روسیه
  • Upvote 7
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنام خدا
سلام به همه ی دوستان
از دوستانی که نظر مساعدی به مذاکره ندارند دعوت می کنم یک بازدیدی از شهرهای صنعتی مثلا شهر صنعتی البرز(بزرگترین شهر صنعتی ایران)داشته باشند حدود 500 کارخانه در این شهر صنعتی وجود دارد که اکثر آنها یا تعطیل اند یا با کمترین ظرفیت کار می کنند ویا مثل کارخانه مجاور ما (که مثلا فعال است و برند معروف و محبوبی در ایران دارد)شبها کانتینر کالاهای وارداتی چینی را تخلیه میکنند وروزها در جعبه های خودشان وبا مارک خودشان از کارخانه خارج می کنند
چند وقت پیش یک کارگر قدیمی که بیکار شده بود برای کار پیش من آمد تا پیش مدیر کارخانه توصیه کنم بلکه کاری به او بدهند !!
هیچ کاری از دستم برنیامد رفتم دستشویی یه گریه ی سیری یواشکی کردم :crying:
  • Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1404631852' post='390759']
می شه بپرسم کی اجتهادتون رو گرفتید و کی به درجه ی رفیع مرجع تقلید بودن نایل شدید !؟

[b]یعنی هم خدا رو از دست می دهیم و هم خرما رو .[/b]
هنوز هسته ای رو درست نکردند ، حقوق بشر آغاز شد !
[/quote]
[color=#ff0000]یعنی واقعا برام جالبه که شما معنای ولایت پذیری رو اینقدر وارونه متوجه شدید.[/color]
ولایت پذیری یعنی در کنار رهبر بودن و چشم به دهان رهبر دوختن. نه یک گام جلوتر و نه یک گام عقب تر.
نیاز نیست که حتما مجتهد باشی تا بفهمی که ترک امر خدا حرام است:
[color=#ff0000]ای کسانی که ایمان آوردید. از امر خدا اطاعت کنید. و اطاعت کنید از رسول خدا و اولی الامر خودتان[/color]
این فرمان خداست مبنی بر اطاعت از ولی امر. و آنچه که بدیهی است [color=#006400]سرپیچی از این حکم الهی هم مسلما حرام است[/color]. نکنه شما فکر میکنید که فرامین خدا برای این صادر میشوند که شما هر کدوم رو خودتون صلاح دونستید اجرا کنید و هر کدوم رو که صلاح ندونستید نفی کنید. (مصداق احکام مباح و مکروه و مستحب)
تا به این لحظه رهبری فرمان به توقف مذاکرات ندادند و با توجه به مبسوط الید بودن ایشون و شجاعتی که در برابر انحرافات از ایشون دیدم، فقط برای من یک مفهوم رو داره و اون هم نظر مثبت ایشون بر ادامه مذاکرات هست و بس ( و نه نظر مثبت ایشون بر تمامی نتایج حاصل از مذاکرات). پس من هم بعنوان مطیع مطلق ولایت از ادامه مذاکرات حمایت میکنم. والسلام
=======
یک نکته مهم: من نه طرفدار هاشمی و خاتمی هستم و نه احمدی نژاد و نه روحانی
پس اینقدر الکی به من برچسب چپ و راست نزنید.
من چراغ راه خودم رو پیدا کرده ام و اون نور جاودانه و ابدی ولایت هست و بس. دولتها میایند و میروند. ولی اونچه که باقی می مونه اولی الامر هست.
در قران اشاره شد به دعوت حضرت ابراهیم به پرستش خورشید و ماه و ستاره.
ایشون در جواب فرمودند که :لا یحب الافلین (من افول کننده گان رو دوست ندارم) :winking: :winking: . بنده هم افول کنندگان رو دوست ندارم. خواه هاشمی باشه و خواه احمدی نژاد و خواه دیگری
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1404646060' post='390814']
غیر از مذاکره چه کنیم دوستان ، مذاکره بد اخ تف ، ظریف و جلیلی هم ساده لوح و نادون ! خوب حالا چه کنیم ؟ بریم جنگ ؟ موشک قاره پیما با کلاهک 50 کیلوگرم تی ان تی بسازیم به تعداد 5 میلیون عدد تا آمریکا بترسه کوتاه بیاد ؟! ، ...

-------
مذاکره هم دستور دینه و هم عقله و هم عرف روابط بین الملل ، ...
علت تحریم های قبلی هم خیلی روشن و صریح شکست خوردن مذاکره بوده با این تفاوت که ابزار تقابل اونها تحریم بوده و ابزار تقابل ما راه اندازی سایتهای هسته ای و گسترش این برنامه ، و حالا نتایج ؟!
-------
با موضوعات از روی علایق ، حقد ، اگر بشود چه میشود و شعار برخورد نکنید ، نفس مذاکره نشون میده که انسانهای معقولی هستیم و طولانی شدنش میزان خرد و فهم سیاسی طرفین رو نشون میده که چقدر حاضرند از حماقت پرهیز کنند و به عرف ها و منطق های سالم رجوع کنند ، ...
-------
گویا دل دوستان برای دلار 6 هزار تومنی تنگ شده ؟!
[/quote]

لطف کنید حرف توی دهن کسی نگذارید . ( بند اول جمله ی شما )

دوما ، خب ، هر مذاکره باید نتیجه ای داشته باشه !؟ نتیجه ی این مذاکرات دقیقا چه خواهد بود ( با مسیر فعلی )

نتیجه ی این مذاکره ای که من می بینم فقط در بحث وحدت داخلی هست که یک عده از جامعه راضی بشوند وگرنه نتیجه ای در سطح ملی و بین المللی برای ما نداره چون هم طرف مقابل علاوه بر هسته ای سه چهارتا دستاویز دیگه به دست آورده و هم همون یک اهرم ما رو هم نابود کرد رفت .
خب ، قبل از هسته ای ، چندتا تحریم بود که یکیش داماتو بود .

بعدش هم اصولا هسته ای یک بهانه بود ، از سال 2001 که آمریکا تصمیم گرفت بیاد توی منطقه یک دفعه این بحث هسته ای رو بولد کرد تا بتونه ایران رو تحریم کنه .

کسایی هم که دم از صنعت و تولید می زنند ، آیا فقط تحریم مشکل اصلی صنعت ایرانه !؟[list=1]
[*]یا واردات بی رویه ،
[*]وام های بانکی با سود چهل درصد ( توی کل جهان که بانکداری اسلامی ندارند سود برای واحدهای تولیدی 1- 3 درصد )
[*]یا نظام مالیاتی ضعیفی که همه رو به سوداگری و دلال بازی سوق می ده !؟
[*]یا بروکراسی فرسوده ای که هم در برابر نوگرایی مقاومت می کنه و هم مانع از پوایی اقتصاد می شه !؟
[*]و ....
[/list]
[b]اینکه نتیجه ی کل مشکلات اقتصادی کشور رو به تحریم ربط بدهیم یک خود فریبی هست که دوستان دارند انجام می دهند .[/b] ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1404646060' post='390814']
غیر از مذاکره چه کنیم دوستان ، مذاکره بد اخ تف ، ظریف و جلیلی هم ساده لوح و نادون ! خوب حالا چه کنیم ؟ بریم جنگ ؟ موشک قاره پیما با کلاهک 50 کیلوگرم تی ان تی بسازیم به تعداد 5 میلیون عدد تا آمریکا بترسه کوتاه بیاد ؟! ، ...
مذاکره هم دستور دینه و هم عقله و هم عرف روابط بین الملل ، ...
[/quote]
آفرین
دقیقا من میخوام همین روبگم که دوستان من رو آوردن وسط این دعوای پرسپولیسی - استقلالی خودشون (ظریف - جلیلی)
[color=#ff0000]اگر مذاکره کردن بد بود که اولیاء ما هم از مذاکره پرهیز میکردن.[/color]
[color=#006400]پیامبر اکرم و صلح حدیبیه[/color] رو چطوری تفسیر کنیم اونوقت؟
[color=#006400]صلح امام حسن[/color] رو چی بگیم اونوقت؟
[color=#006400]پذیرش ولایتعهدی[/color] طاغوت توسط امام معصوم رو چیزی غیر از مذاکره و نتیجه اون بدونیم؟
تعبیر [color=#006400]نرمش قهرمانانه[/color] رهبری تاکید بر انعطاف و پویائی نظام داره یا ترک مذاکره؟

======
من به مذاکرات از منظر دیگه ای نگاه میکنم. hee_hee hee_hee
مذاکره کننده های ما در دوره های 8 ساله دارند به نوبت نقش پلیس بد و پلیس خوب رو بازی میکنن.
همین تاکتیک باعث شده که هم [color=#0000cd]هنوز غرب امید داره[/color] که با [color=#0000cd]مذاکره با پلیس خوب[/color] نتیجه بگیره و ایران رو غیر هسته ای کنه و هم ناگهان [color=#006400]با آمدن پلیس بد[/color] توافقات قبلی رو خیانت اعلام میکنیم و [color=#006400]کار رو یک مرحله جلو میبریم[/color] و وقتی که شدت عمل جهانی زیاد شد دوباره سر و کله پلیس خوب پیدا میشه و میگه ما حاضریم که دوباره مذاکره کنیم تا اعتماد سازی کنیم و ... :applause: :applause: :applause:

دوستان من به تدبیر رهبری اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید که در بلند مدت ضرر نمیکنید :rose: :rose: :rose:
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#ff0000]ای کسانی که ایمان آوردید. از امر خدا اطاعت کنید. و اطاعت کنید از رسول خدا و اولی الامر خودتان[/color][/quote]

برادر عزیز ، چرا برای خودت همین جور می ری جلو !؟

سخن مستقیم ولایت رو برای من بیار که می گه انتقاد به اقایون خلاف شرعه ، تا من گردن بزارم .
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1404659364' post='390868']
لطف کنید حرف توی دهن کسی نگذارید . ( بند اول جمله ی شما )

دوما ، خب ، هر مذاکره باید نتیجه ای داشته باشه !؟ نتیجه ی این مذاکرات دقیقا چه خواهد بود ( با مسیر فعلی )

نتیجه ی این مذاکره ای که من می بینم فقط در بحث وحدت داخلی هست که یک عده از جامعه راضی بشوند وگرنه نتیجه ای در سطح ملی و بین المللی برای ما نداره چون هم طرف مقابل علاوه بر هسته ای سه چهارتا دستاویز دیگه به دست آورده و هم همون یک اهرم ما رو هم نابود کرد رفت .
خب ، قبل از هسته ای ، چندتا تحریم بود که یکیش داماتو بود .

بعدش هم اصولا هسته ای یک بهانه بود ، از سال 2001 که آمریکا تصمیم گرفت بیاد توی منطقه یک دفعه این بحث هسته ای رو بولد کرد تا بتونه ایران رو تحریم کنه .

بحث اینه که به بهانه ی آلودگی هوا میاند واردات بنزین رو از خارج شروع می کنند و باز یک اهرم فشار دیگه می دهند به طرف خارجی ( حالا کی این وسط سود می بره به ما ربطی نداره )

کسایی هم که دم از صنعت و تولید می زنند ، آیا فقط تحریم مشکل اصلی صنعت ایرانه یا واردات بی رویه ، وام های بانکی با سود چهل درصد ( توی کل جهان که بانکداری اسلامی ندارند سود برای واحدهای تولیدی 1- 3 درصد ) یا نظام مالیاتی ضعیفی که همه رو به سوداگری و دلال بازی سوق می ده !؟ یا بروکراسی فرسوده ای که هم در برابر نوگرایی مقاومت می کنه و هم مانع از پوایی اقتصاد می شه !؟

[b]اینکه نتیجه ی کل مشکلات اقتصادی کشور رو به تحریم ربط بدهیم یک خود فریبی هست که دوستان دارند انجام می دهند . [/b]
[/quote]
بنام خدا
سلام دوست من
عزیزم من در سال 1384در شهر صنعتی البرز ساعت 7 صبح (اوج رفت وآمد سرویس کارگرها) ترافیک شدیدی وجود داشت که بعضی وقت ها مسیر 5 دقیفه ای نیم ساعت طول می کشید ولی در سال 1392 (وهمچنین حالا) شما در خیابان اصلی می توانید با سرعت 100 کیلومتر در ساعت تردد بکنید. خوب تمام مواردی که شما فرمودید آن زمان هم بود .
البته روند ایجاد تحریم ها همزمان شد با بدترین دوران مدیریت اقتصادی کشور در طول تاریخ!!
تصمیماتی گرفته شد که بی تردید اثرات مخرب آن از تحریم بیشتر بوده ولی در حال حاضر دوستان انصافا چاره ای به جز راهی که طی می شود به نظر نمی آید. ویرایش شده در توسط RAHRO313
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه بهانه ای که ما بهتره بگم مسئولین 8 سال قبل دست آمریکا دادن مثل بهانه دادن مادر خوارزم شاه به مچنگیز مغول بود با این تفاوت که چنگیز یه عقب مانده دست به شمشیر بود ولی آمریکا یه عاقل خودکار به دست که فعلاً چاقوش رو پشتش قایم کرده. آمریکا به دنبال اینه که بهانه اصلی رو بهش بدیم یعنی مذاکره نکردن و از درب قدرت وارد شدن اونوقت هست که دیگه در کوتاه مدت کشور به بحران وحشتناکی میرسه که از حمله چنگیز هم بدتر خواهد بود و به همین خاطر تیم مذاکره کننده از آزادی بیشتری نسبت به تیم قبلی برخوردار هست و به همین خاطر هم هست که رهبری گفتن که کسی خدشه ای در روند مذاکره تیم مذاکره کننده وارد نکنه. نتیجه مثبت این مذاکره حتی اگر امتیاز بیشتری داده بشه از نتیجه نداشتن اون و قطع شدن اون مثل فرق بهش تا بیایونه و کسانی که این واقعیت رو انکار میکنن و لج بازی در میارن باید نابود شدن همه مون رو با هم نگاه کنیم.
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما که قرار بود اینجوری وا بدیم چرا قبل از تحریم ها این کار رو نکردیم !!!؟
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجبا.....!!!
چقدر بعضیا خوب فرار به جلو میکنن!
الان مد شده هرکسی میاد یک فحش به احمدی نژاد و دولتش میده و میره
این روش هم آقای روحانی (علیه السلام) شروع کردن.... بعد گذشت 1 سال هنوزم تمام مشکلات ناشی از 8 سال قبل میدونه
و تو هر جلسه و فرصتی یک تیکه میندازه!!! بهرحال...
واقعیت مثل روز روشنه و نیاز به توضیح نداره
امام (ره) و امام خامنه ای به خوبی تکلیف رابطه با آمریکا مشخص کردن و خطی مشی مقاومت چندین بار بیان فرمودن..
اونهایی که ولایت مطلقه فقیه قبول دارن به خوبی میدونن که نظر رهبری چیه.... نیاز به هیچ جر و بحثی هم نیست!
  • Upvote 17
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadhossein' timestamp='1404661304' post='390878']
ما که قرار بود اینجوری وا بدیم چرا قبل از تحریم ها این کار رو نکردیم !!!؟
[/quote]
بنام خدا
سلام دوست من
این اتفاقات چند سال گذشته یک مبارزه بود در ابعاد سیاسی واقتصادی
اگر ما در جنبه های اقتصادی درست عمل می کردیم شاید مجبور نبودیم عقب نشینی سیاسی داشته باشیم
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.