Recommended Posts

تحریم ها برادر من اصلا متوقف نمی شه خیالتون راحت اصلا ربطی هم به هیچ ماجرایی پیدا نمی کنه.
اونا می خوان ایران رو به هر روشی شده نابود کنن حالا یا تحریم یا نهایتا جنگ.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قضیه مشکوکه . یعنی مقامات آمریکایی انقدر احمقند که به همین راحتی لپ تاب و اینترنت و وبکم در اختیار شهرام امیری قرار بدن که به همین راحتی بتونه پیام خودش رو روی اینترنت بزاره . یه همچین چیزی خیلی مشکوکه . آمریکایی ها حتی تلفن و اینترنت شهروندان مشکوک رو شنود و بررسی می کنند . چطور ممکنه به یک همچین شخص مهمی چنین آزادی بدن . icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشین یادم رفت جواب یکی از دوستان رو بدم دارم پست مجدد می زنم .
برادر من سپاه سایبری یعنی راحت توی خود غرب از تکنولوژی ساخت خودشون علیه خودشون استفاده کنیم چه بسا این تصاویر هم از همین طریق به دست اومده باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فیلم دوم را چند بار دیدم!به طور قطع فیلم دوم برای خنثی کردن شوک وارد شده از فیلم اول ،به طور ناشیانه تولید و پخش شده است! اگر دقت کنید واضح است حتی طرز جمله بندی وحتی کلمات متعلق به یک ایرانی که فارسی روز ایرانه صحبت میکنه نیست!کلمات و جملات به فرهنگ امریکای شبیه است!یک ایرانی که بیش از یکسال نیست از ایران دور شده اینطور صحبت نمیکنه!100% اینها را به او دیکته کرده اند امریکایی ها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه دوستان منو اعدام انقلابي نكنن
من هنوز به فيلم اول مشكوكم
فكر نمي كنم سیا اینقدر مهربون یا دست و پا چلفتی باشه icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه دوستان منو اعدام انقلابي نكنن
من هنوز به فيلم اول مشكوكم
فكر نمي كنم سیا اینقدر مهربون یا دست و پا چلفتی باشه icon_idea[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
با شما موافقم مامورين سيا مهربون يا دست و پا جلفتي نيستند ولي شايد از پول زياد بدشان نيايد به قول معروف ذغال خوب هم بي تاثير نيست ( البته اين حدس من است )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان زیاد ذوق نکنید و برای خودتون تئوری نسازید.
مسایل سیاسی و امنیتی و اطلاعاتی اونقدر پیچیده و مبهم و در عین حال خانمان برانداز هستند که هیچکس نمیتونه در مورد اون با قاطعیت صحبت کنه. اینکه اصل ماجرا چی بوده و چی شده و چرا بعد از این همه مدت این ماجرا اومده تو بحث های خبری و چرایی اون ویدئو و خیلی چیزای دیگه... مشخص نیست و مطمئن باشید حقیقت اون چیزی نیست که وزرای امور خارجه دو کشور یا سخنگوهای اونها پشت تریبون میگن.
هزار و یک دلیل دیگر میتونه داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر من سپاه سایبری یعنی راحت توی خود غرب از تکنولوژی ساخت خودشون علیه خودشون استفاده کنیم چه بسا این تصاویر هم از همین طریق به دست اومده باشه.[/quote]
برادر من قضیه این بوده که شهرام امیری با استفاده از وبکمو لپتاپ و اینترنت و... که در اختیارش بوده تونسته یک پیام رو به ایران بفرسته!
دیگه ارتش سایبری و ونزوئلا و...هیچ کاره بودن!
سوال اینه چگونه این شرایط برای شخصی که تحت حفاظت بوده فراهم شده؟
جالبتر اینه که ایشون گفته توسط [color=red]تیپ ترور امریکا [/color] دزدیده شده و تحت [color=red]شکنجه[/color] و... قرار گرفته، درست؟
حالا چطور شده که بعد از شکنجه ایشون برای اعتراف دروغ تحت شکنجه بوده و الان امکانات رفاهی در اختیارش گذاشتن؟ الله اعلم! من که باور نمیکنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red][size=18]فیلم دوم از شهرام امیری[/size][/color]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/uvs100608-001.jpg[/img]
http://www.4shared.com/file/kMdplyB-/sds.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویدئو که امروز از سرویس های اطلاعاتی شیطان بزرگ بر روی سایت یوتیوپ قرار داده شد علیرغم تلاش بسیار طراحان این ویدئو، میزان ابهامات و گاف های داده شده بیانگر میزان دستپاچگی آمریکایی ها می باشد.

پخش فیلم شب گذشته ی مربوط به شهرام امیری از سوی واحد مرکزی خبر ، پیامی بزرگ را در دل خود داشت و آن اینکه :

«سرویس های اطلاعاتی ایران، سیستم اطلاعاتی ایالات متحده را جا گذاشته است.»

اما ویدئو که امروز از سرویس های اطلاعاتی شیطان بزرگ بر روی سایت یوتیوپ قرار داده شد علیرغم تلاش بسیار طراحان این ویدئو، میزان ابهامات و گاف های داده شده بیانگر میزان دستپاچگی آمریکایی ها می باشد.

فیلم مذکور حاوی سه دسته نکات اساسی است :

دسته اول : گاف ها

دسته دوم : سیگنالهای اطلاعاتی

دسته سوم : گمانه ها

دسته ی اول : گاف ها

1- در سراسر 162 ثانیه ی این ویدئو ، نگاه شهرام امیری بجای لنز، متوجه کنار دوربین است و اظهرمن الشمس است که متن آماده شده ی صحنه گردانان را میخواند ، متنی کاملا کتابی و مدرسه یی!

2- اواسط فروردین ماه گذشته ، شبکه «ای.بی.سی.نیوز » آمریکا در خبری انحصاری به نقل از برخی مسوولان آمریکایی نوشت : پناهندگی امیری «موفقیتی اطلاعاتی» در عملیات‌های سیا برای جاسوسی و تضعیف برنامه هسته‌ای ایران است و ریچاردکلارک از او با عنوان «دانشمند» یاد کرده و اذعان داشته است که :

«بیرون کشیدن یک دانشمند از برنامه، واقعا آن را مختل نخواهد ساخت»

حال باید گفت : چگونه است که در ویدئوی امروز ، امیری هرگونه دانشمند بودن خود را تکذیب کرده و خویش را یک کارشناس ساده ی بهداشت قلمداد می کند؟

3- شهرام در ابتدای این فیلم عنوان می دارد که : «قصد ادامه تحصیل را دارم» نه اینکه در حال ادامه تحصیل است. این یعنی اینکه شهرام بعد از اینهمه بی خبری و گم شدن ، تازه قصد ادامه تحصیل را دارد؟ آیا وی اگر ربوده نشده و به اسارت گرفته نشده است ، چرا باید از مدینه منوره در عربستان ، قید زن و فرزندی را که در این ویدئو به آنان عشق می ورزد ، بی خبر و اثر زده و به امریکا برود و پس از این همه مدت ، در این ویدئو عنوان بدارد که کاملا آزاد و در امان بوده و « قصد ادامه تحصیل » هم به وی دست داده ؟

4- در تمام متنی که جلوی امیری قرار داده اند تا بتواند روخوانی کند ، وی که در امان کامل بوده و آزادی تحصیل و چه و چه دارد ، و به خانواده ی خود عشق می ورزد و به جمهوری اسلامی هم اطمینان کامل دارد ، حاضر نشده تا مانند فیلمی که از صداوسیما پخش شد ، محل سکونت خود در امریکا را فاش نماید.

5- شهرام امیری در این فیلم ، هدف خود را از ارائه این سخنان ، پایان دادن به اتهامات علیه خویش عنوان کرده و همه می دانیم که از سوی جمهوری اسلامی هیچ اتهامی تاکنون به وی وارد نشده و انگشت اتهام به سوی امریکا و عربستان در این آدم ربایی است. اتفاقاً اگر اتهامی به امیری زده شده باشد از سوی خود امریکایی هاست که در اواسط فروردین ماه از شبکه یی همچون ای بی سی پخش شد . آیا این گاف برای نویسندگان متن پیش روی امیری گاف کمی است؟

6- « من هیچ علاقه یی به تحقیقات تسلیحاتی نداشته و در این زمینه هیچگونه تجربه و دانشی ندارم و یک پژوهشگر در زمینه بهداشت و حفاظت در برابر اشعه هستم »

این یکی دیگر از سخنان امیری در این ویدئوست ، و کاملا هویداست که دشمن با تحمیل این کلمات بر زبان امیری قصد دارد تا اینگونه بنمایاند که امیری بر خلاف گفته ی مقامات ایرانی «دانشمند هسته یی» نبوده و وی یک کارشناس ساده ی بهداشت بیش نیست . و دیگر اینکه بطرز زیرکانه ی بازهم بحث هسته یی ایران را با استفاده از کلمه ی « تسلیحات » به وادی تولید سلاح هسته سوق داده اند. درحالیکه در تمام یکسال گذشته که امیری ربایش شده است ، هیچ سخنی بجز « دانشمند هسته یی» از سوی مقامات کشورمان عنوان نگردیده است ، ضمن اینکه با ادای واژه «بهداشت» از لسان آقای امیری ، باز هم سعی در بیشتر دروغگو نشان دادن رسانه ی ملی داشته اند ، اما به طرز احمقانه یی فرموش کرده اند که «بهداشت حفاظت در برابر اشعه» فقط در آزمایشهای رادیولوژی بیمارستان (مثلا) نیست ، بلکه در سایتهای غنی سازی و پژوهشگاه های هسته یی و نیروگاه های برق هسته ای ، یکی از لازمترین نکات ، حفظ سلامت افراد در برابر تشعشعات رادیواکتیوی است و پرواضح است که متخصصانی برای این امر در صنعت هسته ای هر کشوری مشغول بکارند. پس اینکه امیری هیچ علاقه یی به تحقیقات تسلیحات هسته ای ندارد یکی از بدیهیات اعلام شده در دیپلماسی هسته ای کشور است ، و همچنین امیری می تواند دانشمند و پژوهشگر ( فوق لیسانس) در زمینه بهداشت تشعشعات هسته ای باشد.

7- امیری می گوید که برنامه اش در امریکا دریافت درجه دکتراست و پس از پایان تحصیل اگر برایش امنیت لازم فراهم شود!!...... سوال این است که اگر امیری عنوان می کند که او هیچکاره است ، و ربوده هم نشده و آنجا هم در امان است ، چه دلیلی دارد که نگران امنیت برگشت به ایران باشد؟ اگر همه ی اخبار را در مورد خویش شایعه و اتهام میداند ( اتهاماتی که معلوم نیست از سوی چه مرجعی به او زده شده؟) چرا به یک باره سفر حج را نیمه تمام گذاشته و زن وفرزند را نیز به امان خدا و جمهوری اسلامی رها کرده و پس از یکسال ، آنهم بلافاصله پس از افشا گری واحد مرکزی خبر صداوسیما ، پیدایش شده و از امن و آزادی در امریکا خبر میدهد؟

8- امیری در ابتدای فیلم میگوید که : قصد ونیت ادامه تحصیل را دارد... در حالیکه در اواخر فیلم می گوید که « در طی این مدتی که من درگیرفعالیتهای علمی و دانشگاهی هستم ، دلم برای همسر عزیزم آذر و پسرم امیرحسین خیلی تنگ شده است » دقت بفرمائید به افعالی که امیری استفاده میکند. شهرام در حالی که قصد ادامه تحصیل خود را به عمل نرسانده ، برای اینکار فعل حال «هستم» را بکار میبرد و از سویی ، برای جمله اول زمان حال را به کار می گیرد و جمله ی عاطفی را که نسبت به همسر و فرزندش بکار میبرد ، همان فعل ماضی مربوط به اسارت یکسال گذشته است.

9- امیری خطاب به خانواده اش میگوید : « من میخواهم آنها بدانند که هرگز آنها را ترک نکرده و همیشه دوستدار و عاشق آنها هستم». این یکی از کلیدی ترین گاف های نویسندگان متن است ، چرا که ادبیات امریکایی و حال و هوای نویسندگان هالیوودی در آن به خوبی مشهود است ، زیرا « هرگز آنها را ترک نکرده و ..» معادل « I want them to know that they never leave and not always friendly and I love them » می باشد ، تاکید نگارنده بر این نکته است که نویسنده ی امریکایی این متن ، never leave را که جایگزین « هرگز محبتتان از دلم نرفته » که متنی ایرانی است نموده در حالیکه ایرانیان برای اینکه ادامه داشتن محبت قلبی خویش را ابراز کنند به طرف مقابل نمی گویند : « هرگز شما را ترک نکرده ام» بلکه براحتی عنوان میدارد که « هرگز مهر شما از دلم بیرون نرفته ....یا هنوز هم در قلب من هستید....یا محبت شما همچنان در قلب من است..یا...»

اما ممکن است که منظور متن « هرگز آنها را ترک نکرده ام..» همان ترک فیزیکی باشد که اگر این باشد از زاویه ایی دیگر نیز نوعی گاف است چرا که اگر شهرام امیری هرگز خانواده اش را ترک نکرده باشد پس بی اختیار خویش از خانه و کاشانه دور شده و به بیان دیگر «ربوده» شده است. و در نهایت ادعای امیری مبنی بر شایعه بودن ربایش وی بی اساس بوده و در حقیقت او ربوده شده.

10- امیری عنوان میدارد که : من از همه درخواست میکن که پخش تصاویر خلاف واقع در مورد من را متوقف کنند و توضیح بیشتری نمیدهد که کدام تصویرش خلاف واقع است و منظورش از « همه » کیست؟ آیا این یک گاف نیست که از امیری نخواسته اند تا دلالیل خلاف واقع بودن تصاویر پخش شده از سوی ایران را عنوان کند؟ براستی اشکال آن تصاویر در چیست؟

11- گاف دیگر در این ویدئو آن است که امریکایی ها سعی داشته اند تا نشان دهند که امیری یک محقق و پژوهشگر است و دخالتی در برنامه های هسته ای ایران ندارد ، فلذا در امن و آزادی به سر میبرد.

آیا در فیلم شب گذشته ی واحد مرکزی خبر ، امیری نگفت که محقق و پژوهشگری بیش نیست ؟ و سیا قصد دارد وی را به زور چیز دیگری قلمداد کند؟

دسته دوم : سیگنالهای اطلاعاتی

سرویسهای دستپاچه شده امریکایی در کنار گاف های متعدد این فیلم کوتاه 162 ثانیه ای ، سعی کرده اند تا سیگنالهایی را نیز به افکار عمومی و همچنین به سرویسهای اطلاعاتی ایران منتقل کنند.

1- امیری را با ظاهری آراسته جلوی دوربین نشانده اند تا به بیننده اطمینان دهند که او در امن و امان و آسایش کامل است . امیریِ این ویدئو ، فربه تر از امیریِ واحد مرکزی خبر است ، که طبیعی است امیریِ شب گذشته مربوط به حدود دوماه قبل است ، ضمن اینکه این امکان وجود دارد که کرم های پف کننده ( که در دسترس مردم عادی نیز هست ) به صورت او زده باشند تا سلامتی و کنج راحتش در امریکا را برای بیننده به تصویر بکشند.

2- پشت سر شهرام امیری یک کره زمین قرار دارد که نقشه قاره امریکا و کشور ایالات متحده قرار داده شده که میتواند بیانگر این منظور از سوی طراح صحنه باشد که امیری براستی در امریکاست و یا اینکه خواسته تا از قول سرویسهای اطلاعاتی امریکا بگوید : «کره زمین سرای من است» و منظور اعمال همان سیطره استکباری آنهاست.

3- پشت سر امیری به طرزی مشکوک صفحه شطرنجی چیدمان شده است که به زعم نگارنده این سیگنال برای مخاطب عام نبوده و هدف طراحان صحنه ، فقط و فقط مسئولین اطلاعاتی ایران است. همه میدانیم که مهره های سفید در شطرنج ، آغاز کننده ی بازی بوده و همیشه یک حرکت نسبت به سیاه جلو هستند . و در نتیجه همیشه هجومی تر از مهره های سیاه هستند.

معتقدم این یک سیگنال از سوی سازمان سیا برای سربازان امام زمان(عج) است که ، ما با این ویدئو ، فیلم دیشب شما را خنثی کرده و در حقیقت به شما رودست زدیم.

دسته سوم : گمانه ها

نگارنده شب گذشته که فیلم واحد مرکزی خبر صداوسیما را میدیدم ، سخت دراین اندیشه بودم که صید و پخش این فیلم ، بزرگترین شکست سیستمهای اطلاعاتی سازمان سیا در طول تاریخ تاسیس این سازمان شیطانی است و باز هم در این اندیشه بودم که به زودی CIA برای ترمیم زخم سختی که از این پیروزی سربازان امام زمان(عج) برداشته حرکتی خواهند کرد که طراحی این ویدئوی کوتاه خبر از این واقعیت دارد.

اما در نهایت امر ، دو تحلیل کلی از این ویدئو میتوان داشت :

1- شهرام امیری به همان زیرکی که توانسته صداوتصویر خود را از طریق وب کم و یا... یه اطلاعات ایران برساند ، به همان زیرکی نیز در سراسر متن درخواستی امریکایی ها ، کدهایی مهم را نیز به درون ایران منتقل کرد ، اینکه حال عمومی وی خوب است ، اینکه هنوز به کشورش خیانتی نکرده است ، اینکه شیرازه خانواده اش را با دادن پیامهای دیشب و امروز(در هردو ویدئو) حفظ کرده و می کند ، اینکه در اوج اسارت به ایران و ایرانیان و نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار می کند ، اینکه با نگاه های معنادارش اجبار در قرائت متن را می فهماند. این احتمال بسیار قوی است که امریکایی ها به شهرام امیری در خصوص اخبار وی در رسانه ها اطلاعات غلط داده باشند تا او را مرعوب نموده و برای محتوای این ویدئو از وی همکاری بیشتری بگیرند.

2- شهرام امیری به اعتراف دوماه پیش شبکه abcnews امریکا و ریچارد کلارک ، در چنگال نیروهای امریکای کم آورده و پس از تخلیه اطلاعاتی (هرچقدر که بی اطلاعات باشد) به دامان امریکا پناهنده شده و ویدئوی شب گذشته ی صداوسیما ، یا مربوط به قبل از پناهنده شدن شهرام است و یا اصولا صابونی بوده است که زیر پای سیستمهای اطلاعاتی ایران انداخته شده.

سخت معتقدم که تحلیل دوم ، بنیانی سست داشته و تحلیل نخست بسیار ممکن تر است. بهر جهت شیطان بزرگ در این قضیه همانند قضیه ریگی ضربه یی اساسی نوش کرده و خدا میداند اکنون سازمان سیا و سرویسهای اطلاعاتی جهان تا چه میزان حیرت زده ی هوش ایرانی و توانایی فرزندان خمینی شده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که گفتم این ویدئو حاوی یک سری کدها به طرف ایرانی است

در ضمن این کدها فقط مربوط به اشیای پشت صحنه نمی شود

من مطمئن هستم تمام جمله های بیان شده از طرف شهرام امیری حاوی یک سری کدها به طرف ایرانی هست

یعنی اینکه جملات یک بخش ظاهری برای مخاطب عام دارند و یک بخش باطنی برای مخاطب خاص

امیدوارم این جنگ اطلاعاتی سلامت این مرد ایرانی با غیرت را به خطر نندازد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر من قضیه این بوده که شهرام امیری با استفاده از وبکمو لپتاپ و اینترنت و... که در اختیارش بوده تونسته یک پیام رو به ایران بفرسته!
دیگه ارتش سایبری و ونزوئلا و...هیچ کاره بودن![/quote]

اتفاقا خیلی هم ربط داره. مثلا اگر از قبل با استفاده از کدهایی تونسته باشن به ایران محل حصر خانگی او را پیدا کنند، بعد ارتش سایبری برای همینجاست. چه جوری؟؟ جواب ساده است: هک وبکم و نفوذ به لپ تاپ.

[quote]سوال اینه چگونه این شرایط برای شخصی که تحت حفاظت بوده فراهم شده؟
جالبتر اینه که ایشون گفته توسط تیپ ترور امریکا دزدیده شده و تحت شکنجه و... قرار گرفته، درست؟
حالا چطور شده که بعد از شکنجه ایشون برای اعتراف دروغ تحت شکنجه بوده و الان امکانات رفاهی در اختیارش گذاشتن؟ الله اعلم! من که باور نمیکنم![/quote]

خیلی ساده است. این هم جزو یکی از حربه های بازجویی است که بعد از یک دوره ی سخت ، فرد را در شرایطی راحت تر و عموما در انزوای بیشتر برای فکر کردن، راحت میگذارند.

البته این ها همه حدسیاته و من دفاع کردم که بگم امکانش هست نه اینکه واقعا همینه.

در مورد فیلم دوم:

یه نکته ای که دوستان نگفتند، این لباسی که شهرام امیری پوشیده که هم ایرانی و هم شیک هست. که مطابق با شرایطی است که به گفته ی فیلم دوم در اون قرار گرفته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی در گزارشی با اشاره به دلایل ساختگی بودن فیلم منتشرشده از سوی رسانه‌های آمریکایی آورده است: با مقایسه دو فیلم ویدیوئی که این روزها از این دانشمند هسته‌ای ایرانی منتشر شده، می‌توان به برخی نتایج قابل توجه رسید.

به گزارش شبکه ایران، رسانه‌های آمریکایی روز گذشته در واکنش به فیلم افشاگرانه‌ای که نشان می‌داد شهرام امیری دانشمند ایرانی زنده است و توسط نیروهای آمریکایی دزدیده شده،‌ فیلمی منتسب به شهرام امیری پخش کردند.

شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی در گزارشی با اشاره به دلایل ساختگی بودن فیلم منتشرشده از سوی رسانه‌های آمریکایی آورده است: اعتبار این فیلم ویدیوئی هنوز مورد تایید قرار نگرفته است اما زمان انتشار آن، این سوال را مطرح می‌کند که آیا این ویدئو در شرایط عادی تهیه شده است؟

این شبکه تلویزیونی در ادامه تاکید کرده است که با مقایسه دو فیلم ویدیوئی که این روزها از این دانشمند هسته‌ای ایرانی منتشر شده، می‌توان به برخی نتایج قابل توجه رسید:
1. با دیدن فیلم دوم و نحوه فیلمبرداری و گفتار شهرام امیری، این موضوع بسیار بدیهی به نظر می‌رسد که این فیلم صحنه‌سازی شده و مصنوعی است. فضای مصنوعی در این فیلم به حدی است که او در حالی که حتی یک پلک هم نمی‌زند، مشغول خواندن متنی است که پیش از آن، برای وی تهیه شده است. او حتی هیچ ایراد گفتاری در خواندن آن ندارد و بسیار سلیس و روان در حال خواندن آن متن است.

این در حالیست که در فیلم افشاگرانه‌ای که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، او به طور واضح در حال صحبت با دوربین است، او در حال صحبت، اشتباه گفتاری داشته و حتی مکث هم می‌کند. امیری طی صحبت مدام پلک می‌زند و بدیهی است که او در شرایطی عادی در حال صحبت کردن است.

2. موضوع دومی که نشانگر مصنوعی بودن فیلم دوم است، این است که شهرام امیری در فیلم دوم، از بازگشت به خانه و دلتنگی برای خانواده‌اش سخن می‌گوید و خواستار برگشتن به خانه می‌شود و این در حالیست که بنا بر ادعای رسانه‌های غربی، او اعلام کرده که پناهنده شده و مشغول ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های آمریکایی است.

3. فرض را بر این بگیریم که مقامات آمریکایی درست می‌گویند و وی به ایالات متحده پناهنده شده است، اما آنچه مبرهن است این است که طبق روال معمول، افراد یا بر اساس شرایط سیاسی و یا اقتصادی خود، به کشورهای دیگر پناهنده می‌شوند.

شهرام امیری در هر دو فیلم خود بر این موضوع تاکید دارد که وی فردی سیاسی نیست، بنابراین موضوع پناهندگی سیاسی وی را نمی‌توان تایید کرد و در خصوص پناهندگی اقتصادی نیز می‌توان گفت که شهرام امیری دانشمند هسته‌ای ایران بوده و مطابق معمول از حقوق خوبی در ایران برخوردار بوده و این موضوع نیز درخواست پناهندگی اقتصادی وی را رد می‌کند. بنابراین با رد دلایل سیاسی و اقتصادی برای توجیه پناهندگی وی هیچ دلیل خاصی باقی نمی‌ماند.

لينك خبر :http://www.rajanews.com/detail.asp?id=52298

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، شبكه ايران نوشت؛ رسانه‌هاي آمريكايي روز گذشته در واكنش به فيلم افشاگرانه‌اي كه نشان مي‌داد شهرام اميري دانشمند ايراني زنده است و توسط نيروهاي آمريكايي دزديده شده،‌ فيلمي منتسب به شهرام اميري پخش كردند.
شبكه تلويزيوني پرس‌تي‌وي در گزارشي با اشاره به دلايل ساختگي بودن فيلم منتشرشده از سوي رسانه‌هاي آمريكايي آورده است: اعتبار اين فيلم ويديوئي هنوز مورد تاييد قرار نگرفته است اما زمان انتشار آن، اين سوال را مطرح مي‌كند كه آيا اين ويدئو در شرايط عادي تهيه شده است؟
اين شبكه تلويزيوني در ادامه تاكيد كرده است كه با مقايسه دو فيلم ويديوئي كه اين روزها از اين دانشمند هسته‌اي ايراني منتشر شده، مي‌توان به برخي نتايج قابل توجه رسيد:
1. با ديدن فيلم دوم و نحوه فيلمبرداري و گفتار شهرام اميري، اين موضوع بسيار بديهي به نظر مي‌رسد كه اين فيلم صحنه‌سازي شده و مصنوعي است. فضاي مصنوعي در اين فيلم به حدي است كه او در حالي كه حتي يك پلك هم نمي‌زند، مشغول خواندن متني است كه پيش از آن، براي وي تهيه شده است. او حتي هيچ ايراد گفتاري در خواندن آن ندارد و بسيار سليس و روان در حال خواندن آن متن است.
اين در حاليست كه در فيلم افشاگرانه‌اي كه از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش شد، او به طور واضح در حال صحبت با دوربين است، او در حال صحبت، اشتباه گفتاري داشته و حتي مكث هم مي‌كند. اميري طي صحبت مدام پلك مي‌زند و بديهي است كه او در شرايطي عادي در حال صحبت كردن است.
2. موضوع دومي كه نشانگر مصنوعي بودن فيلم دوم است، اين است كه شهرام اميري در فيلم دوم، از بازگشت به خانه و دلتنگي براي خانواده‌اش سخن مي‌گويد و خواستار برگشتن به خانه مي‌شود و اين در حاليست كه بنا بر ادعاي رسانه‌هاي غربي، او اعلام كرده كه پناهنده شده و مشغول ادامه تحصيل در يكي از دانشگاه‌هاي آمريكايي است.
3. فرض را بر اين بگيريم كه مقامات آمريكايي درست مي‌گويند و وي به ايالات متحده پناهنده شده است، اما آنچه مبرهن است اين است كه طبق روال معمول، افراد يا بر اساس شرايط سياسي و يا اقتصادي خود، به كشورهاي ديگر پناهنده مي‌شوند.
شهرام اميري در هر دو فيلم خود بر اين موضوع تاكيد دارد كه وي فردي سياسي نيست، بنابراين موضوع پناهندگي سياسي وي را نمي‌توان تاييد كرد و در خصوص پناهندگي اقتصادي نيز مي‌توان گفت كه شهرام اميري دانشمند هسته‌اي ايران بوده و مطابق معمول از حقوق خوبي در ايران برخوردار بوده و اين موضوع نيز درخواست پناهندگي اقتصادي وي را رد مي‌كند. بنابراين با رد دلايل سياسي و اقتصادي براي توجيه پناهندگي وي هيچ دليل خاصي باقي نمي‌ماند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.