basijee

شهادت 17 نفر از مرزداران سراوان در حمله گروهک تکفیری "جیش العدل"

Recommended Posts

[quote name='vahidg' timestamp='1383224819' post='346317']
اره احتمالا نقاط حساس رو همون ادمای (به قول دوستمون) جوجه کباب خور (و ایضا دلستر) تعیین می کنند.
احتمالا باید یه قتل عام بالای 1000 نفر صورت بگیره نا شرایط استراری بشه.
دوستان فکر می کنند کشور های همسایه ما یه چیزی تومایه های کشورای اروپایی هستند ولذا اساسا برای اینها شرایط حساس اصلا تعریف نشده.
[/quote]

داریم منطقی صحبت میکنم درسته؟
پس بهتره احساسی و از روی خشم و بدون اطلاعات کافی صحبت نکنیم
نقاط حساس کاملا مشخصه
مثلا همین سراوان قبل از این اتفاق
از نقاط خطرناک بود
چرا؟یه قسمتی بین ایران و افغانستان و پاکستان هست که بهش میگن مثلث مرگ!
اکثر قاچاق مواد مخدر از این قسمت هست...
سراوان هم که فاصله ی کمی با این قسمت داره میشه نقطه ی حساس مرزی
همین...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبری تاسف بار اینبار هم از مرزهای شرقی

[center]
[b][b] [url="http://aftabnews.ir/fa/news/216859/%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82%DA%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%AE%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%D8%AF"]قاچاقچیان موادمخدر سرباز نیروی انتظامی را به شهادت رساندند[/url][/b][/b][/center]

[color=#003E6A][font=tahoma, Arial][size=2][background=rgb(238, 245, 251)]رییس پلیس کرج گفت: قاچاقچیان مواد مخدر بامداد امروز هنگام فرار از ایستگاه ایست و بازرسی یک سرباز نیروی انتظامی این شهرستان را به شهادت رساندند.[/background][/size][/font][/color]

[color=#010101][font=Tahoma, Arial][size=3][color=#FF0000][b]آفتاب:[/b][/color] ˈسید حسین سید حقیقی ˈروز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر در گرمدره این شهرستان ، دستگیری این افراد در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ساعت 40/3 دقیقه بامداد امروز خودروی این قاچاقچیان در منطقه مشاهده شد که نیروهای انتظامی قصد متوقف کردن آن را داشتند که موفق نشدند.

وی گفت: لحظاتی بعد طرح مهار و کنترل معابر این شهر به اجرا درآمد که قاچاقچیان بدون توجه به ایست ماموران با زیر گرفتن یک سرباز کلانتری گرمدره به نام فخرالدین حسن زاده از محل گریختند که در ادامه با تعقیب و گریز انجام شده ،خودرو قاچاقچیان متوقف و دو تن از سرنشینان آن دستگیر شدند.

حقیقی گفت: پس از این حادثه سرباز مصدوم بلافاصله به بیمارستان شهید مدنی کرج انتقال یافت که متاسفانه به دلیل شدت مصدومیت به شهادت رسید.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.[/size][/font][/color]

[quote name='vahidg' timestamp='1383224819' post='346317']
اره احتمالا نقاط حساس رو همون ادمای (به قول دوستمون) [color=#ff0000]جوجه کباب خور[/color] (و ایضا دلستر) تعیین می کنند.
احتمالا باید یه قتل عام بالای 1000 نفر صورت بگیره نا شرایط استراری بشه.
دوستان فکر می کنند کشور های همسایه ما یه چیزی تومایه های کشورای اروپایی هستند ولذا اساسا برای اینها شرایط حساس اصلا تعریف نشده.
[/quote]اینا کارشون از جوجه کباب گذشته دیگه ! کلاس کارشون به جوجه کباب نمی خوره گوسفندو هم خیلی وقته کنار گذاشتن خبر موثق دارم که جدیدا کمتر از خاویار به حلقوم مبارک وارد نمی کنند !!! ویرایش شده در توسط lordashrafi
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان تنها راه موجود و کم هزینه که قابل انجامه اینه که سپاه بیاد نیروی انتظامی رو از مرز خارج کنه و مرز رو به بسیجیان ویژه بسپره....!
و گرنه با این یک قرون ده شایی که به نیروی انتظامی میدهند...!
البته یه کار هایی هم هست که در قد و قواره ناجا نیست..!
راستی یه عزیزی پرسید شما خودت تا حالا مرز رو دیدی..!؟
من منطقه ای رو دیدم که اگر ترافیک ماشین های قاچاق رو ببنید با خودتون میگید لابد اینجا ازاد راه تهران کرجه..!
بعد هم میبیند یکی از عزیزان ناجا وایستاده اونجا داره ماشینی 200 تومن (تک تومنی البته مال 8 سال پیشه..! ولی شرایط عوض نشده شاید قیمت عوض شده باشه...!)عوارض میگیره..!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا مشخصه که یه جای کار(یا همه جای کار) میلنگه و هیچی سر جای خودش نیست.
منم شنیده بودم که این کارا انجام میشه لب مرز.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که جوان هستند و هنوز به معنی واقعی وارد اجتماع و فضای کار نشدند دقت کنند . این اوضاعی که میبینید حاصل نوع مدیریت سنتی پدران ماست ! نکاته مهم تر اینکه ((انسان بودن)) و ((کار درست بودن)) خیلی مشکله ! خیییییییییییییییلی ! یعنی جنگ تمام عیاره ! اگر مرد جنگ نیستید الکی نیاید اینجا نظر بدید و بعد از چند سال که رفتید سر کار و زندگی همه این نظرات آرمان گرایانه یادتون بره و به خیل عظیم انسانهای بی خیال و باری به هر جهت و در یک کلام ((حزب باد)) بپیوندید ! این سایت هیچ چیز که نداشته باشه حداقل محلی برای عبرت گرفتن و تصمیم گرفتن است . قراره فیلم سرتیپ 2 شهید ((غلامعلی بیگی)) که به نظرم در سال 84 در منطقه نگور در درگیری با اشرار شهید شد رو براتون بذارم تو آپارات . مملکت ما برای درست شدن از این آدمها لازم داره . اگر مردش نیستی حداقل عرصه رو خالی کن برای کسی که میتونه . چون مملکت ما مملکت آدمهای غرغرو هست . همه سر هم غر میزنن (از مدیران لایق تا کارمندان و کارگران نا لایق) و در اکثر موارد کار خودشون رو درست انجام نمیدن ! این ماه محرم برید فکر کنید امام حسین برای چی شهید شد ؟ خارجی ها حداقل دنیا رو دارن . ما اگر دست از پا خطا کنیم ، نه دنیا رو داریم و نه آخرت رو ! این خط ((_)) و اینم نشون ((X)) !
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1383234164' post='346331']
الان تنها راه موجود و کم هزینه که قابل انجامه اینه که سپاه بیاد نیروی انتظامی رو از مرز خارج کنه و مرز رو به بسیجیان ویژه بسپره....!
و گرنه با این یک قرون ده شایی که به نیروی انتظامی میدهند...!
البته یه کار هایی هم هست که در قد و قواره ناجا نیست..!
راستی یه عزیزی پرسید شما خودت تا حالا مرز رو دیدی..!؟
من منطقه ای رو دیدم که اگر ترافیک ماشین های قاچاق رو ببنید با خودتون میگید لابد اینجا ازاد راه تهران کرجه..!
بعد هم میبیند یکی از عزیزان ناجا وایستاده اونجا داره ماشینی 200 تومن (تک تومنی البته مال 8 سال پیشه..! ولی شرایط عوض نشده شاید قیمت عوض شده باشه...!)عوارض میگیره..!
[/quote] من معتقد هستم که به جای حذف مرزبانی توان ان را زیاد کنند .در استان ا.غ مرزبانی هم هست و بسیج ویژه هم است .حفاظت از مرز و ظیفه نیروهای مرزبانی است و گشت های شناسایی رزمی کار بسیج ویژه است .برخی از پایگا ها هم هستند که دو یگان با هم استفاده می کنند که در اصل پایگاه مال یک یگان است ولی حسب الامر فرماندهی یگان دیگر نیرو دارد .
وقتی که نیرو انتظامی در برخی از حوادث شهری ناکارامد شد .ان بخش از وظایف را به سپاه محول نکردند بلکه یگان ویژه تشکیل شد .حال که کار مرزبانی در برخی از مناطق می لنگد چاره کار تقویت ان است . هنگ مرزی به نظر من باید کبری در اختیار داشته باشد و به طور کل برخی از تجهیزات زرهی نیروی زمینی ارتش در اختیار هنگ مرزی گذاشته شود.
بسیج ویژه هم مشکلات خود را دارد .اتفاقاً هستند افرادی که بین انان که به نماز و روزه پایبند نیستد .مسئله رشوه هم کم کم حل می شود و نسبت به سالیان گذشته کم شده است .
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

کل مرز رو 50 متر دیوار بکش یه راهی واسه بریچ پیدا میکنه داداشمون (عبدالرئوف بود اسمش؟! خیلی رافت نشون میده لامصب...)
سیستان به یه مسیح بلوچستان دیگه نیاز داره و بس...
سیستان اون روزی دوباره به این روز افتاد که مسیحش رو از دست داد...
حالا شما ار‌کیو 170 ببر اونجا نصب بکن همراه با نوهد و صابرین که با هم اونجا باشن، باز همین اشه و همین کاسه...

متاسفانه دوستان اصلا اطلاعی ندارن که عملیات به چه صورت اتفاق افتاده... ماجرای عملیات، با فیلمی که ازش گذاشتن فرق میکنه... ماجرای عملیات با هوش یه سرگرد (حداقل درجه‌ی کسی که یه پاسگاه رو بهش بدن همینه دیگه...) زیاد جور در نمیاد... ماجرای عملیات با تجهیزات و امکانات یه پاسگاه عادی نیروی انتظامی جور در نمیاد...

اینکه این عملیات چطوری صورت گرفته که این تعداد شهید دادیم، خیلی مسئله‌ی مهمی هستش که متاسفانه کسی بهش توجهی نداره...

یه سری فیلم شوما خودت به من دادی در خصوص همون یارو که با دوتا از رفقاش تو 40 ثانیه یه پایگاه رو با سه تا کمری مجهز به سایلنسر خالی کردن، ماجرای این همه شهید بیشتر اونجوری میزنه...

اینکه یه وانت فرستادن و اون یه وانت هم با ار‌پی‌جی زدنش، واقعا در سطح هوش یه سرگرد یا سرهنگ تمام با کلی تجربه‌ی صفر مرزی هست؟؟؟ بابا تو بانه که روزی 5000 نفر سیویل میره و میاد 3-4 تا وانت پر از نیرو با هم میرن و با فاصله و هیچ جوری نمیشه این سه تا رو با ار‌پی‌جی زد و گیرشون اورد! اونم همشون رو با هم...
این تکنیک که یه وانت با 7-8 تا نیرو پشت وانت فرستادن و رفیق من هم یه ار‌پی‌جی زد و همشون کشته شدن و بعدش سربازا ریختن بیرون و ما هم قهرمانانه با توپ 82 اونا رو زدیم و اینا، اینا خیلی مزخرف تر از اونی هستن که بشه باورش کرد!!...این چیزا و این حرکات مال عهد بوقه!!... ما اگر بازم قرار باشه اینجوری کشته بدیم، که همون بهتر جمع کنیم نیروی نظامیمون رو بدیم همون امریکا بیاد برامون امنیت تامین کنه...

[quote]بعد هم میبیند یکی از عزیزان ناجا وایستاده اونجا داره ماشینی 200 تومن (تک تومنی البته مال 8 سال پیشه..! ولی شرایط عوض نشده شاید قیمت عوض شده باشه...!)عوارض میگیره..![/quote]
یکی میگفت تو بندر، مسیری که اتوبوس موتوبوس‌ها و جنس های قاچاقی رد میشن، افسرا سر و دست می‌شکنن که خودشون وایسن و یکیشون بخواد بره مرخصی، پول میگیره از سایر رفقاش که فلان شخص رو بذاره جای خودش! :|
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

چون بحثها به اینجا رسید و مساله مسیح کردستان و مسیح سیستان مطرح شد

من میخوام رک یه مساله ای رو بگم

متاسفانه شهید شوشتری خیلی زود شهید شد ... یعنی دقیقا خطرش حس شد که دستور ترور ایشون داده شد

قطعا با توجه به این مساله که ایشون سابقه زمان جنگ رو هم در شناسایی سیستان و پاکستان و افغانستان( منبع : کتاب بابانظر، شهید نظرنژاد از تیپ 21 امام رضا علیه السلام) داشتند و همچنین نیروهای بسیار قهاری از هر نظر ( شهیدان زلفی از نظر جغرافیای انسانی و طبیعی و همچنین شهیدان پرورش و شفیع زاده و جعفرخانی و ... از نظر کنترل امنیتی و اطلاعاتی و پیشگیری قبل از درمان ) داشتند ، فوق العاده کار کردند ولیکن با هرچه پررنگ تر شدن نقش راهکارهای این شهیدان بزرگوار ، متاسفانه در حادثه ای که کمتر کسی فکر میکرد در روز وحدت پیش بیاد ، یک سردار آسمانی دیگر به جمع آسمانی های جمهوری اسلامی اضافه شد ...

به هرحال، همون موقع هم از نظر تحلیل شخصی به قاطعیت گفتم که اثرات عملکرد شهید شوشتری و تیم همراهش، قوی بود ولیکن مثل کسی میمونه که شش ماه باید تحت نظر دکتر باشه ولی دو ماه بوده .... درسته شش ماه دیگه هم سرپاست شاید، ولی بعدش کله پا میشه ...

در کل ، مساله سیستان همیشه گفتم : مالی و قاچاقی هست در بعد اول و مهم ش

و مساله کردستان ، عقیدتی
حالا در این میان نقش عربستان و اصول وهابی هم بیاد وسط رسما یمشه قوز بالاقوز ، که نبرد رو نه تنها از اقتصادی و قاچاقی میکشاند به سمت عقیدتی بلکه سبب سواستفاده گسترده قاچاقی ها هم میشه ...
و به نظر من با توجه به چیزایی که از سیستان دیدم و وضع اسف بار اقتصادی و خشکسالی ودیگر مسایلی که شاید بهتر باشه مطرح نشه تا وحدت حفظ بشه .... حقیقتا این سیستان آدم بشو نیست ...

بهتر هست دوستان کتاب اسدالله علم رو در باب سیستان مطالعه کنند .... این مرد زیرک انگلیسی پرور، خوب شناخته جنس اون منطقه رو ...

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1383245132' post='346353']
سلام

چون بحثها به اینجا رسید و مساله مسیح کردستان و مسیح سیستان مطرح شد

من میخوام رک یه مساله ای رو بگم

متاسفانه شهید شوشتری خیلی زود شهید شد ... یعنی دقیقا خطرش حس شد که دستور ترور ایشون داده شد

قطعا با توجه به این مساله که ایشون سابقه زمان جنگ رو هم در شناسایی سیستان و پاکستان و افغانستان( منبع : کتاب بابانظر، شهید نظرنژاد از تیپ 21 امام رضا علیه السلام) داشتند و همچنین نیروهای بسیار قهاری از هر نظر ( شهیدان زلفی از نظر جغرافیای انسانی و طبیعی و همچنین شهیدان پرورش و شفیع زاده و جعفرخانی و ... از نظر کنترل امنیتی و اطلاعاتی و پیشگیری قبل از درمان ) داشتند ، فوق العاده کار کردند ولیکن با هرچه پررنگ تر شدن نقش راهکارهای این شهیدان بزرگوار ، متاسفانه در حادثه ای که کمتر کسی فکر میکرد در روز وحدت پیش بیاد ، یک سردار آسمانی دیگر به جمع آسمانی های جمهوری اسلامی اضافه شد ...

به هرحال، همون موقع هم از نظر تحلیل شخصی به قاطعیت گفتم که اثرات عملکرد شهید شوشتری و تیم همراهش، قوی بود ولیکن مثل کسی میمونه که شش ماه باید تحت نظر دکتر باشه ولی دو ماه بوده .... درسته شش ماه دیگه هم سرپاست شاید، ولی بعدش کله پا میشه ...

در کل ، مساله سیستان همیشه گفتم : مالی و قاچاقی هست در بعد اول و مهم ش

و مساله کردستان ، عقیدتی
حالا در این میان نقش عربستان و اصول وهابی هم بیاد وسط رسما یمشه قوز بالاقوز ، که نبرد رو نه تنها از اقتصادی و قاچاقی میکشاند به سمت عقیدتی بلکه سبب سواستفاده گسترده قاچاقی ها هم میشه ...
و به نظر من با توجه به چیزایی که از سیستان دیدم و وضع اسف بار اقتصادی و خشکسالی ودیگر مسایلی که شاید بهتر باشه مطرح نشه تا وحدت حفظ بشه .... حقیقتا این سیستان آدم بشو نیست ...

بهتر هست دوستان کتاب اسدالله علم رو در باب سیستان مطالعه کنند .... این مرد زیرک انگلیسی پرور، خوب شناخته جنس اون منطقه رو ...

یا حق
[/quote]بله بنده هم فرصت دیدن سیستان رو داشتم فقر -جنایت و کار اجباری برای کودکان در آنجا بیداد میکند جنایتکاران زیادی در سیستان تربیت و به تمامی نقاط کشور ارسال میشوند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین راه برای تامین امنیت مرزهای شرقی تلاش برای ایجاد امنیت پایدار با محوریت مردم بومی است؛ دقیقا همان کاری که شهید شوشتری دنبال میکرد و این امر با بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی قابل دستیابی است.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر میخواهید مملکت آباد شود ، بگردید امثال این آدمها را پیدا کنید . سرهنگ تمامی که جلسه تودیع معارفه را ول میکند و تعدادی نیرو را ور میدارد می برد در منطقه درگیری با اشرار و به بچه هایش روحیه میدهد و خود نیز مثل بقیه به نبرد می پردازد و نهایتا به درجه رفیع شهادت نائل می شود . من معتقدم یکی از دلایلی که خداوند بر سر ما عذاب نازل نمی کند ، زندگی کردن امثال این انسان ها در بین ما در این لجن زار جامعه امروز است . و الا هیچ قومی مستحق تر به عذاب نیست از قومی که حسین (ع) دارد ولی بی راهه خودش را ادامه می دهد .
[b] [url="http://www.aparat.com/v/2nS4d"][size=3]آخرین لحظات زندگی شهید سرتیپ دوم غلامعلی بیگی (هنگ مرزبانی)[/size][/url][/b]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مستند رو دیشب دیدم، کسی 5 قسمت قبلیش رو نداره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

قسمت های قبلی ش چیز خاصی نداشتند به جز همونایی که همه مون میدونیم و دیدیم ... و البته دیوار کشی خط مرزی و شرایط اسف باری که وجود داره

درست نیست اینجا بگم ولی طبق آماری که سال 90 در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح شد ، با این وضع سرباز گیری ایران ، مرزهای ما ........... نیرو کم دارد ....

مصوب شده بود برای دو سه سال جذب نیرو رو اختصاص بدن سیستان و استان های مرزی اونجا ولیکن به دلیل یه سری مسایل حاد امنیتی و غیره که پیشامد کرد و می نمود ! لغو شد این سهمیه خاص مناطق مرزی شرقی

مشکلات کم نیست تو سیستان و به صورت بلندمدت قطعا تنها راه حل داره ، حالا این وسط تا وقتیکه مشکلات حل بشه باید کوتاه مدت جبران بشود و اونم میسور نیست جز :

پیشمرگان بلوچ و سیستانی و نیز تامین امنیت مرز با کمک سپاه( به نظر من بهترین طرح، استفاده از پیشمرگان بلوچی و سیستانی هست به سبک غرب کشور)

و نیز راه بلند مدت هم که دوستان اشاره نمودند ....

باور کنید باور کنید باور کنید سخت هست :

بعد 70 سال تازه مفهوم توالت رو بفهمی .... و جهاد بسیج دانشجویی برا خودت و خانواده ت توالت بسازه ....

خیلی حرف هست

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

باور کنید باور کنید باور کنید سخت هست :

بعد 70 سال تازه مفهوم توالت رو بفهمی .... و جهاد بسیج دانشجویی برا خودت و خانواده ت توالت بسازه ....

خیلی حرف هست
[/quote]

اخه مشکل اینجاست که اینا خودشون نمیخوان. متاسفانه یه محیط ایزوله قبلیه ای برای خودشون ساختند و هر اون چیزی که از خارج از قبیله بیاد اینا باهاش مخالفت می کنند. خصوصآ اینکه حکومت مرکزی رو هم دشمن میدونند و به سختی حاضر به همکاری برای اباد کردن منطقه خودشون هستند. وقتی بچه های اینا از 7-8 سالگی میفتن تو دست یه مشت معلم دینی وهابی دیگه امیدی هست که بشه سربه راهشون کرد؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.