Goebbels

زرهی غربی یا زرهی شرقی؟! مسئله این است

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1384674760' post='348609']

این دید شرقی غربی ...
ولی الان دید جمهوری اسلامی هم واردش شده
و من دید زرهی جمهوری اسلامی رو بیشتر میپسندم و به نظر من قوی تر از بقیه هست ! ( چشششششششششمک)

[/quote]
راجب دید جمهوری اسلامی ایران هم توضیح بدید لطفا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:blushing: :blushing: :blushing: :blushing:

توضیحاتی کوچک یا شاید بشه گفت : چشمه هایی کوچک از درک مفهوم زرهی نوین، در نبردهای 33 و 22 روزه ش اومده ...!

ما دید زرهی مون ( نه صرفا زرهی بلکه در ترکیب با استراتژی و تاکتیکی زرهی و ضد زره و برتری هوایی با دشمن و ... امثالهم) در حال حاضر به قطع و یقین یکی از پیشرفته ترین متدهای نبرد زرهی و ضدزرهی هست...

حداقل از دید من که واقعا قدرتمند و سهمگین هست

و خنده دارترین و در عین حال جالب ترین قسمت ش این هست که ایران از تجهیزاتی که استفاده میکنه برای این دید زرهی که واقعا در حالت اول، در نگاه ساده انگارانه ( بدون اطلاع از تاکتیک و نیز دکترین نظامی ش) روده بر میشی ! چون تقریبا یک نسل عقب تر هست از بسیاری تانک های مدرن جهان ولی در اون قسمت هایی که پاشنه آشیل نسل تانک های مدرن هست رسما یک قدم جلوتر از بقیه هست ....

یه مثالش در توپ های لیزری هست که به عینه کارایی ش رو دیدم و باورنکردنی هست تجهیز نیروها به این نیرو .... که بماند

یا حق
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه من بخوام مطلبی رو اضافه کنم این هست که
در مورد شرقی که حجم زیاد نیرو مورد نظر هست ، در کشور ما ( قبل از انقلاب ) برنامه برا این بود که اگر شوروی ( از شمال شرق ) حمله کند با وجود توان زرهی خیلی قوی توان مقابله زیادی وجود ندارد و در اون قسمت تا رسیدن به رشته کوه زاگرس پایگاه خیلی مهمی ساخته نشد و همه پایگاه ها چه نیروی هوایی چه نیروی زمینی و هوانیروز در پشت رشته کوه های زاگرس و البرز ساخته شد چون تانک جماعت به کوهستان که میرسه به مشکل میخوره و اونموقع هست که نیروی هوایی و هوانیروز حالشون رو میاره سر جاش

حالا ما باید بیایم ببینیم کسایی که میتونن برای ما مشکل ایجاد کنند کیا هستند خب خدا رو شکر در سمت شمال شرق و شرق که دشت های بازی داریم دشمن خاص و قوی ای که نیروی زرهی توانمند داشته باشیم نداریم
حالا میمونه شمال غرب ، غرب و جنوب غرب که در شمال که ترکیه و آذربایجان هستاند که نیروی زرهی خوبی هم دار اند ولی با مشکل کوهستانی بودن منطقه طرف هست اند که زرهی کارایی زیادی نداره
در غرب هم که عراق هست تغریبا همین شرایط وجود داره
میمونه جنوب غرب که همونطور که در جنگ 8 ساله خودمون دیدیم جاهای عبوری زیادی چه به لحاظ موانع طبیعی و چه به عنوان موانع دست ساز نداره
جنوب میمونه که با توان موشکی دریایی که داریم لندیگ کرافت ها با اون سرعت کمشون شانس زیادی برای رسیدن به سواحل جنوبی ندار اند
پس به نظر من ما اول و آخر با یک حجمه سریع و با تعداد بالای زرهی روبرو نمیشیم و همنطور خودمون هم نمیتونیم از این تاکتیک استفاده کنیم پس بنابراین به نظر من زرهی ما باید بیشتر از کیفیت برخوردار باشد تا کمیت چون در آخر تعداد درگیری اونقدر نیست که نیاز به کمیت بشه و با زرهی با کیفیت و آتش پشتیبانی خوب ( چه توپخانه چه راکتی و چه موشکی ) میتونیم دفاع جانانه ای داشته باشیم

حرف آخر ما عراق نیستیم که آمریکا برای جنگ 91 1500 تا تانک آبرامز بیاره و تو دشت هاش جولون بده ( کلا برام سوال هست که سال 91 ما کلا چند تانک داشتیم و یا عراق چقدر تانک داشت ، عراق رو نمیدونم ولی خودمون فکر نکنم به 1500 تا میرسید بماند که هیچ کدام هم کیفیتی برابر با آبرامز نداشت

از قدیم گفته اند یکی مرد جنگی به از صد هزار ویرایش شده در توسط arash666
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که یادم مونده عراق 91 بیش از 5 هزار تانک داشت

البته توجه داشته باشیم که استفاده زرهی برای ما فقط بکار بردن اون ضد زرهی حریف نیست.

مثلا اگر از طرف شمال غرب دشمن با 30 لشکر پیاده حمله کنه و مناطقی رو بگیره و استحکامات بسازه، برای پس گرفتن اون نیاز به زرهی هم هست.
یک جنبه از زرهی یعنی : امکان پیشروی زیر آتش سنگین دشمن ویرایش شده در توسط Lord-Soldier
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قصد دارم این تاپیک رو ادامه بدم اما پیش از اینکه این کار صورت بگیره سوالی دارم :

ما در بخش زرهی نه کمیت شرق رو داریم نه کیفیت غرب رو حالا تکلیفمون چیه؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قصد دارم این تاپیک رو ادامه بدم اما پیش از اینکه این کار صورت بگیره سوالی دارم :

ما در بخش زرهی نه کمیت شرق رو داریم نه کیفیت غرب رو حالا تکلیفمون چیه؟

عذر میخوام ولی با توجه به مسایلی که از شما در خصوص زرهی یاد گرفتم ما در حال حاضر با توجه به شواهد حتی کیفیت شرقی و کمیت غربی هم در خصوص زرهی با توجه به کشورهای همسایه ( ترکیه تعداد تانکهای لئوپارد ام60 سابرا و... آذرباییجان تی 90 ) نداریم .ولی از اونجایی که مخاطب این سایت افرادی هستند که در آینده ممکن هست به دانشگاهای افسری جذب بشن. آموزه های شما ممکن سطح تفکر ایجاد کنه که برای آینده زرهی کشورمناسب باشه. من  در خانواده نظامی بزرگ شدم با افراد زیادی از نیروی زمینی برخورد داشتم متاسفانه سطح اطلاعات به خصوص در مسایل زرهی فوق العاده پایینه.

با تشکر از شما به خاطر اطلاعات خوبتون.

ویرایش شده در توسط mahan23
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام به همه دوستان

ما دو راهکار بیشتر نداریم یا باید زرهیمونو با توجه به آموختهامون از مزیتهای غربی و شرقی ارتقا بدیم که یعنی باید وایستیم تا ذوالفقار...که فکر نکنم به عمر ما قد بده یا در بخش ضد زره سرمایه گزاری کنیم که اونم قابلیتهای زرهیو نداره مثل یگان نیزه بلندهای یونانی لشکر اسکندر میمونه که فقط جهت دفاع در برابر سواره نظام سنگین اسلحه ایران خوب بود نه تهاجم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.