worior

پیشنهادات و انتقادات به منظور (بهبود محتوای علمی) سایت

Recommended Posts

میشه تاپیکهای بهتر رو بالای رول نگه داشت و تاپیکهای معمولی رو پایین تر که بیشتر دیده بشه تاپیک خوب
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
در دموکراسی گفته میشه که برای رسیدن به یک دموکراسی درست باید افرادی که حق رای دارند فیلتر بشوند ، برای مثال افرادی که به سن بلوغ نرسیده اند حق رای نداشته باشند یا افرادی که وابسته فکری هستند حق رای ( اصولا ) نباید حق داشته باشند ، افرادی که فقیر هستند و نیاز مالی دارند ( اصولا ) نباید حق رای داشته باشند ، افرادی که سابقه کیفری داشته اند ( اصولا ) نباید حق رای داشته باشند، چرا که این ها قادر به تصمیم گیری منطقی و صحیح نیستند ...
چرا در سیستم امتیاز دهی سایت هیچ گونه فیلتری برای رای دهندگان اعمال نمیشود؟
برای مثال یک شخصی که تازه وارد سایت شده به اندازه کاربری که یک سال عضو سایت بوده اعتبار و توانایی اعمال رای دارد ؟
اگر مکانیزمی برای فیلتر کردن امتیاز دهندگان ایجاد بشود بسیار عالی خواهد بود ؛ برای مثال در انجمن برای هر فروم و هر بخش یک گروهی شکل بگیرد و کاربر در هنگام عضویت یکی از این گروه ها را انتخاب بکند و صرفا توانایی امتیاز دادن به پست های آن بخش و بخش های عمومی مانند اخبار را داشته باشد ...
به عبارتی توانایی اعمال رای بنده و شما اصولا نباید یکسان باشد .... اگر یکسان باشد رای بنده و شما به یک میزان ارزش خواهد داشت ؛ برای مثال مثبت شما به تایپک محمد مهدی به اندازه منفی بنده به آن ( که در حوزه تخصصی من نیست ) خواهد بود و این سیستم امتیاز دهی بجز جلوگیری از اسپمینگ و ترولینگ ( که چندان هم موفق نیست ) ارزش دیگری نخواهد داشت ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

نكته اي توجه من را به خودش جلب كرد و بهتر ديدم اون را اينجا بيان كنم .
در حال حاضر انجمن سايت از بخش هاي اصلي :
[b] [url="http://www.military.ir/forums/forum/3-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/"]بخش داخلی[/url] ، [url="http://www.military.ir/forums/forum/9-war-and-history-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%ac%d9%86%da%af-%d9%88-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae/"]War and History - بخش جنگ و تاریخ[/url] ، [url="http://www.military.ir/forums/forum/4-air-force-forum-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d9%87%d9%88%d8%a7%db%8c%db%8c/"]Air force Forum - بخش نیروی هوایی[/url] ، [url="http://www.military.ir/forums/forum/5-army-forum-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c/"]Army Forum - بخش نیروی زمینی[/url] ،[/b] [b] [url="http://www.military.ir/forums/forum/6-navy-forum-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c/"]Navy Forum - بخش نیروی دریایی[/url] ، [url="http://www.military.ir/forums/forum/8-news-section-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%ae%d8%a8%d8%b1/"]News Section - بخش خبر[/url] ، [url="http://www.military.ir/forums/forum/7-non-military-forums-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d8%ae%d8%b4%d9%87%d8%a7/"]Non-Military Forums - سایر بخشها[/url] تشكيل شده[/b]

پيشنهاد مي كنم بخشي را هم با عنوان امنيت / اطلاعات / امنيت و اطلاعات / حفاظت، امنيت ، اطلاعات / ... به بخش هاي اصلي افزوده بشه تا بشه يكسري از تاپيك ها را سر و سامان بهتري داد . ویرایش شده در توسط warjo
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 17 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط worior، 17 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
متاسفانه من زیاد میبینم که سایت دان میشه، اگر سرورمجازی دارید بهتره از Apache به Ngnix مهاجرت کنید خیلی از مشکلاتتون برطرف میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط worior، 17 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
اصلاح شد ! :blushing: ویرایش شده در توسط fakoor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 17 دی 1392 - دلیلی ارایه نشده است
[quote name='fakoor' timestamp='1389126657' post='357962']
سلام . من تازه عضو شدم . دوستان بچه های این سایت با هم اردو هم میرن ؟
[/quote]
[b] پیشنهادات و انتقادات به منظور (بهبود محتوای علمی) سایت[/b]

این الان کجاش به این مربوط بود رفیق؟ میتونی در قسمت بروز رسانی هرچی که دلت خواست بنویسی، تازه اونجا افراد بیشتری میتونن باهات تبادل نظر بکنند. :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
يك سوال دارم از دوستان : در اولين مرجع نظامي ايران و تنها مرجع نسبتا سالم مونده ، بايد اينقدر رو هوا حرف زد ؟!

مي دونيد چرا اينقدر حرف هاي ما خريدار نداره ؟! چون رفرنسي نداريم براي حرف هامون !

دوستان بهتره بريد و از منابع معتبر استفاده كنيد براي حرف هاتون و تاپيك ها !
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1390063463' post='360128']
يك سوال دارم از دوستان : در اولين مرجع نظامي ايران و تنها مرجع نسبتا سالم مونده ، بايد اينقدر رو هوا حرف زد ؟!

مي دونيد چرا اينقدر حرف هاي ما خريدار نداره ؟! چون رفرنسي نداريم براي حرف هامون !

دوستان بهتره بريد و از منابع معتبر استفاده كنيد براي حرف هاتون و تاپيك ها !
[/quote]

خب اخوی یه کم بیشتر باز کن مطلب رو و دقیق به مصادیقش اشاره کن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثال ساده اش :
اگر شما مي خواهي تاپيك دقيقي داشته باشي بهتره واسه هر حرفت يك رفرنس داشته باشي ، دقيقا مثل مقاله نوشتن ، ترجيحا وقتي مي خواهيم تاپيك بزنيم ، چندتا مقاله در اون زمينه رو بخونيم و بعدش چكيده اون ها رو ارائه ميديم ، آخر سر هم منابع رو قرار بديم . حالا خود من چون تعداد رفرنس هام معمولا زياده نمي نويسم كه خودش كار اشتباهيه چون سرقت ادبي حساب ميشه ...

يا فرضا وقتي ما ادعايي داريم كه مثلا موتور هايي كه فلان و فلان ويژگي ها رو دارند داخل فلان هواگرد استفاده شده.، شما ملزم به ارائه رفرنس هستيد كه طبق اين منابع من دارم حرف ميزنم ، حالا ارزش منبع هم به كنار ...

يا وقتي ادعا مي كنيم موتور ايكس اصلا از چرخه برايتون استفاده نمي كنه ، خوب باز هم رفرنس ارائه بديد كه اصلا موتور جتي با اين ويژگي ها از چه چرخه ترموديناميكي ميخواد پيروي كنه ؟! ( كارايي چرخه هاي ديگه براي موتور جت ) و اگر فقط حدسيات ما باشه اين موضوع بهتره در موردش حرف نزنيم چون در محدوده علمي ما نيست !

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب بله مطلب بسیار متینی هست، یه راهش الزام اخلاقی خودمون به این مسأله هست، راه دومش هم همون پیشنهادیه که من دادم و اینکه یکی از شرایط اخذ امتیاز فنی این مساله باشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب پس بهتر نيست همينجا در مورد شرايط گرفتن امتياز فني تاپيك ها رو بررسي كنيم ؟! اساس نامه اي براي داوري ها ! ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1390121372' post='360245']
مثال ساده اش :
اگر شما مي خواهي تاپيك دقيقي داشته باشي بهتره واسه هر حرفت يك رفرنس داشته باشي ، دقيقا مثل مقاله نوشتن ، ترجيحا وقتي مي خواهيم تاپيك بزنيم ، چندتا مقاله در اون زمينه رو بخونيم و بعدش چكيده اون ها رو ارائه ميديم ، آخر سر هم منابع رو قرار بديم . حالا خود من چون تعداد رفرنس هام معمولا زياده نمي نويسم كه خودش كار اشتباهيه چون سرقت ادبي حساب ميشه ...

يا فرضا وقتي ما ادعايي داريم كه مثلا موتور هايي كه فلان و فلان ويژگي ها رو دارند داخل فلان هواگرد استفاده شده.، شما ملزم به ارائه رفرنس هستيد كه طبق اين منابع من دارم حرف ميزنم ، حالا ارزش منبع هم به كنار ...

يا وقتي ادعا مي كنيم موتور ايكس اصلا از چرخه برايتون استفاده نمي كنه ، خوب باز هم رفرنس ارائه بديد كه اصلا موتور جتي با اين ويژگي ها از چه چرخه ترموديناميكي ميخواد پيروي كنه ؟! ( كارايي چرخه هاي ديگه براي موتور جت ) و اگر فقط حدسيات ما باشه اين موضوع بهتره در موردش حرف نزنيم چون در محدوده علمي ما نيست !
[/quote]

مسئله منبع نگاری در مجامع علمی بحثی بسیار مهم هست و جدی ،

اما کاربران چندان با این مهارت آشنایی ندارند و اکثر اوقات افراد میخوان مطالب رو بعنوان موضوعی که فقط خودشون میدانند بکار ببرند ، ایحال در مورد اخبار و اظهارات مسئولان رسمی و سیاسی کشور ذکر منبع امری جدی و اجباری هست ...
در مقالات تخصصی هم کسانی که وارد هستند لازمه که رعایت کنند و کسانی که وارد نیستند دست کم لینک منابعی که مطالب رو ازشون ترجمه و یا برداشت میکنند قرار بدن ،..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب دليل اين امر اينه كه هنوز خيلي از ما به اين درك نرسيديم كه اين منابع هست كه به حرف ما اعتبار ميده نه خود حرف هاي ما !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.