worior

پیشنهادات و انتقادات به منظور (بهبود محتوای علمی) سایت

Recommended Posts

خوب معمولا دو قسمت كلي براي يك مقاله در نظر گرفته ميشه، يكي بخش ادبي و ديگري قسمت فني .
مواردي كه به ذهن من ميرسه :
نوشتن متن به زبان ساده و استفاده از واژگان مناسب
استفاده از قسمت هاي اصلي يك مقاله نظير چكيده ، معرفي ، قسمت تئوري و ازمايش ها ، نتيجه گيري ( با توجه به مقالات مختلف متفاوته )
ارائه عكس ، نمودار يا جداول مرتبط
ارائه منابع جديد و ارزشمند براي مقاله
عدم هدايت افراد به نتيجه گيري اشتباه از طريق متن
ارائه معادل هاي لاتين كلمه هاي مهم
استفاده درست از علائم نگارشي
پرهيز از نوشتن مطالب نا مرتبط با متن

فعلا اين ها مد نظرمه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
به نظر من حق مسلم ماست که بدانیم چه کسانی مثبت میدهند و چه کسانی منفی

من از مدیران سایت جدا خواهان این مساله هستم

یا مثبت و منفی رو بردارید و صرفا تشکرها رو بزارید ( که به نظر من بهترین کار هست )

یا این حق طبیعی یک انسانی که خداوند وی را آزاد آفرید بهش برگردانید

چه معنی داره این حق مسلم ما ازمون گرفته بشه به خاطر اینکه کدروتی حاصل بشه یا نه ؟

الان فضا رو با همین کارتون غبارآلود کردید

مگر غبارآلود و فتنه انگیز چطوره ؟

دوست و دشمن و بی طرف از هم شناخته نشن !

اینجا موافق و مخالف و بی طرف از هم شناخته نمیشن

خواهشا مدیران پیگیری کنند

یا حق
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1404235873' post='389598']
سلام

یا مثبت و منفی رو بردارید و صرفا تشکرها رو بزارید ( که به نظر من بهترین کار هست )

چه معنی داره این حق مسلم ما ازمون گرفته بشه به خاطر اینکه کدروتی حاصل بشه یا نه ؟

یا حق
[/quote]
شما که خوت وی ای پی هستی میبینی !
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1404235873' post='389598']
سلام

یا حق
[/quote]
با اینکه داشتم روی مطلبی کار می کردم اما گفتم یه پاسخی بدم.
ببین ادیب خان، اگه یادتون باشه در انجمن همین کار صورت می گرفت و می تونستی مثبت و منفی های خودت رو ببینی، اما بعد از گذشت یه مدتی واقعا برای بسیاری دردسر ساز شد، مثلا من از این متن شما خوشم نمی آمد و منفی میدادم، بعد شما که نگاه می کردی و میدیدی siavash75 منفی داده به پستت سریع پیام خصوصی می فرستادی و میگفتی چرا منفی میدی؟ مگه من چی گفتم و از این حرفها (این یه مثال بود، یه وقت نگید که با شما بودم!)
در راستای همین موضوع مدیران این قابلیت رو برای دیگر کاربران برداشتند تا نتونند ببینید کی به کی منفی داده یا مثبت، واقعا هم کار خوبیه، ببینید دیگه دوستان هر چی که به ذهنشون برسه رو نمی گن، من خودم با منفی خیلی مخالف بودم اما وقتی این وضعیت رو دیدم واقعا فهمیدم منفی بهترین راه برای کنترل هستش و واقعا یه عامل بازدارنده
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نه برای عموم دوستان منظورم هست

به هرحال فردا روزی ممکن هست من هم وی پی ان نباشم !

فکر فردا رو باید کرد ! چشمک

سیاوش جان ببخشید الان دیدم پست تون رو

عارض بشم خدمت تان که در مناظره و مباحثه این چیزها طبیعی هست

من از سال 2007 تو این بحر بودم و واقعا برام چیز خاصی نیست این مساله و اتفاقا به نظرم درستش همون هست

یا منفی نزاریم یا اگر گذاشتیم دسترسی دیدن باشه

اما پیشنهاد خودم : مثل خیلی از فروم های دیگر : تنکس خالی با امتیاز

ویرایش مجدد : یک پیشنهاد دیگر هم نشان دادن مثبت و منفی به صورت جدا از هم هست ( اگر بر فرض حاضر به پذیرش نشان دادن نام شخص مثبت یا منفی دهنده نباشیم)

یا حق
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادیب جان امکانش نیست که فقط بشه مثبت ها رو دید حالا شما چه گیری دادی ؟ :mrgreen:

میشه سیستم تغییر پیدا کنه به سپاسگزاری و صرفا یا شما سپاسگزاری کنی و یا نکنی همانند سایر انجمن ها

الان این چیزا مهم نیست به نظرم فکری به حال سایت بکنیم که داره از دست میره و تولید محتواش به صفر رسیده :-x
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

سایت از نظر محتوا به نظر من مثل مجله جنگ افزار پر هست و اشباع هم شده ولی چون ماها به نسبت چند سال پیش خیلی پیشرفت کرده سطح سوادمون دیگه این مسایل و تاپیک های عادی ارضامون نمیکنه

من خاطرم هست سال 81 چقدئر غصه میخوردم که تو اینترنت ایران و سرویس های وبلاگی همیشه اسم علوم نظامی غریب بود و به ندرت اسمی از نظامی گری بود

هرچه چلوتر اومدیم سطح سوادمون به خاطر مجلاتی همچون جنگ افزار و سایتهایی همچون میلیتاری و دانشجو و سنترال کلوب و آیرواسپیس رفت بالاتر

بعد یواش یواش خودمونم سرمون رفت تو حساب کتاب !

دیگه الان شاید اگر مقاله های اون موقع رو میخونیم میگی زکی ! این بهش آخه میگن مقاله ؟

ولی همون مقاله رو اون سالها صدبار میخوندیم !

اما چیزی که یک سایت به خصوص نظامی رو به نظر من ارتقا میده : تجزیه و تحلیل نظامی و شرح وقایع میدان نبرد هست

مثلا دو تاپیک سوریه و عراق

شاید دوستان خبر نداشته باشند ولی من با همین دو تاپیک اینقدر آدم معرفی کردم به این سایت که نگو و نپرس .... یعنی محل کارمون همیشه وقتی میپرسند چطور اینقدرآپدیتی درجا سایت رو میارم بالا و میگم برو عضو شو !

گاهی اوقات سطح علمی به مقالات ناب نظامی هست

گاهی هم تجزیه و تحلیل و بیان نظرات و شکل گیری مباحثه

گاهی هم اطلاع رسانی آخرین اخبار مناطق درگیری

از این نظر سایت میلیتاری خدایی خداییش رودست نداره تا حال حاضر و قسم میخورم صداوسیما و دیگران باید بیان لنگ بندازند اینجا !

یا حق
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علیکم سلام

حرف شما درسته ادیب جان اما ...

اولا من که تحلیل زیاد و آنچنانی ندیدم البته بعضی از دوستان زحمت می کشند و تحلیل می کن اما اکثر بحث های این دو تاپیک یا نژادیه یا چالشی و هیچ فایده ای نداره و فقط صفحه پر می کنه

بعدشم درسته که تحلیل خوبه اما نباید رسالت اصلی سایت فراموش بشه هنوز هزاران موضوع هست که میشه ازش مقاله در آورد و هزاران کار نکرده هست

انشالله که وضع بهتر شه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عوامل محترم سایت
بنده با اینکه آدم با سابقه ای در این سایت نیستم اما میخوام فضولی کنم و چندتا نکته رو برای پویایی بیشتر سایت بخدمتون عرض کنم :
1- جستوگر سایت بسیار ضعیف است. بارها شده که یه مطلب مورد دلخواهمو در جستوجوگر سرچ کردم و بهش نرسیدم اما از طریق گوگل به اون مطلب در سایتتون رسیدم icon_eek
2- اگه میشه مثبت منفیهارو کاری کنید که بصورت تفاضلی نشون نده بلکه بصورت مجزا نشون بده. تفاضلی نشان دادن باعث میشه که مشارکت و پویایی در مورد اون مطلب کمتر بشه و بازدید کننده تصور کنه که این سایت 20 یا 30 نفر بیشتر بازدید کننده نداره.
3- اگه میشه سرویس آپارات بگیرید و تمام فیلم های جذابو در اون آپلود کنید. انقدر فیلمای نظامی جذاب در سایت هست که با انجام این کار یه تبلیغ بزرگ برای سایت میشه.
4- اگه میشه بخش تحولات عراق و سوریه رو برا ی عموم آزاد کنید. دانستن این جور مطالب برای عموم مردم بسیار ضروری است. متاسفانه کسانی که عضو نیستند حتی نمیدونند که چنین تاپیکی وجود دارد. میتونید محدودیتهایی رو برای کسایی که عضو نیستند قائل بشید اما از دانستن در مورد این مطالب دیگران رو محروم نکنید.
5- لطفا تاپیکهایی که کپی پیست هستند رو از مابقی تاپیکها جدا کنید و یه اسم دیگه براش بزارید. مثلا یه رقابتی افتاده بین بعضی از افراد سایت که منتظرند تا مشرق یه خبر نظامی بزاره و اونو کپی پیست کنند بعنوان تاپیک icon_eek
در آخر توفیق شما رو از خداوند خواستارم :rose: :rose: :rose:
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 11 تیر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 11 تیر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
منو هر روز بُن نکنید. از هفت روز شش روزش منو بُن میکنید به چه دلیل؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='htavasoli' timestamp='1404246540' post='389641']
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عوامل محترم سایت
بنده با اینکه آدم با سابقه ای در این سایت نیستم اما میخوام فضولی کنم و چندتا نکته رو برای پویایی بیشتر سایت بخدمتون عرض کنم :
1- جستوگر سایت بسیار ضعیف است. بارها شده که یه مطلب مورد دلخواهمو در جستوجوگر سرچ کردم و بهش نرسیدم اما از طریق گوگل به اون مطلب در سایتتون رسیدم icon_eek
2- اگه میشه مثبت منفیهارو کاری کنید که بصورت تفاضلی نشون نده بلکه بصورت مجزا نشون بده. تفاضلی نشان دادن باعث میشه که مشارکت و پویایی در مورد اون مطلب کمتر بشه و بازدید کننده تصور کنه که این سایت 20 یا 30 نفر بیشتر بازدید کننده نداره.
3- اگه میشه سرویس آپارات بگیرید و تمام فیلم های جذابو در اون آپلود کنید. انقدر فیلمای نظامی جذاب در سایت هست که با انجام این کار یه تبلیغ بزرگ برای سایت میشه.
4- اگه میشه بخش تحولات عراق و سوریه رو برا ی عموم آزاد کنید. دانستن این جور مطالب برای عموم مردم بسیار ضروری است. متاسفانه کسانی که عضو نیستند حتی نمیدونند که چنین تاپیکی وجود دارد. میتونید محدودیتهایی رو برای کسایی که عضو نیستند قائل بشید اما از دانستن در مورد این مطالب دیگران رو محروم نکنید.
5- لطفا تاپیکهایی که کپی پیست هستند رو از مابقی تاپیکها جدا کنید و یه اسم دیگه براش بزارید. مثلا یه رقابتی افتاده بین بعضی از افراد سایت که منتظرند تا مشرق یه خبر نظامی بزاره و اونو کپی پیست کنند بعنوان تاپیک icon_eek
در آخر توفیق شما رو از خداوند خواستارم :rose: :rose: :rose:
[/quote]

+++++++
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موافقم،

[size=3](مثبتام ته کشیده بود، اه که این قانون محدودیت مثبت ها چقدر مسخره هست!)[/size]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1404276134' post='389750']
با سلام -
1- برای این انجمن یک [size=6][color=#FF0000]کتابخانه [/color][/size]درست کنید .
2- تاپیک های را پس از مدتی که استنباط می شود که کامل شده اند را تدوین وبا تبدیل آن به بصورت PDF ، در یک مکان مجزا، در اختیار کاربران بگذارید .
3- دوستانی که به کتابخانه های علوم نظامی دسترسی بیشتری دارند و یا کتابخانه هایی که کتب نظامی منتشر شده را در اختیار دارند ، در صورتی که از این کتابها نسخه دیجیتالی موجود هست را در این کتابخانه آپلود کنند .
4- دوستانی که به سایت هایی که در دسترس همه نیست ، دسترسی دارند ،اگر تمایل دارند ، می توانند کتابهایی را با توجه به علاقه مندی و یا ایجاد یک نظر سنجی میان کاربران ، در این کتابخانه آپلود کنند .

با تشکر :rose: :rose:
[/quote]

درضمن برای دوستانی که پیشنهاد خوبی ارائه می دهند که مورد استقبال قرار می گیرد ، جایزه ای در نظر بگیرید :mrgreen: :mrgreen:
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال از مدیران سایت ! چرا برخی مدیران قسمت های زیر دستشون رو رها کرده اند و هیچ فکری به حال بهبودش نمی کنند ؟ نمی گم هر روز مطلب بزارند ! هفته یه مطلب خبری ! :neutral: هم دریغ می کنند دوستان ! این قضیه مثل ادعای مالکیت جزایر سه گانه اماراته ! درسته که حقی نداره ولی هی میگه تا از موضوعیت نیفته ! این مدیران هم باید یکسری مطالب هدفدار بزارند ! خبری در مورد سلاح پیشرفته برخی رو ترغیب می کنه تاپیک زده بشه داخل اون زمینه !
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.