siavash75

خیلی جالب! هر ایرانی در خانه حدود 12 میلیون ! نرم افزار در خانه دارد!

Recommended Posts

[quote name='sorena_ir_army' timestamp='1387290527' post='354023']
فقط یک نرم افزار Maya در بسته های نرم افزاری گردو و کینگ حدود 6000 دلار قیمت دارد حال حساب کنید همه ی این چند ده گیگ نرم افزار چه قیمت گزافی دارند!
[/quote]

دوست عزیز مایا و مکس قیمتشون کمتر .... 3675 دلار خرید کاملشونه ..... آپدیت 2575 دلار از نسخه پایین تر به نسخه بالاتر .... تازه اجاره ای ماهانه و سالانه هم داره که خیلی کمتره .... ماهانه 195 دلاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط نرم افزار نیست که فیلم هم هست
من از یکی از دوستان که خارج از ایران زندگی میکنه پرسیدم گفت خرید فیلم اونجا از 60 تومن به بالاست
تصورشو بکن من حدود 500-600 تا فیلم دانلود کردم چقدر میشه؟
ایضا بقیه دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1387290688' post='354024']
صحبتی میفرمایید ها
نرم افزار برای این که مخاطب داشته باشه باید نو آورانه باشه
باید نقایص نرم افزار های دیگه رو بپوشونه باید کاربردی باشه
و از همه مهم تر باید فضای رقابت وجود داشته باشه تا ما هم در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشیم
اجرا کردن کپی رایت مثل جلوگیری از واردات خودروی خارجی به داخل هست
چرا مردم ماشین داخلی میخرن؟چون کیفیتش بهتره؟یا صنعت خودروسازی ما رشد بسزایی داشته؟
نه خیر فقط برای قیمت پایینش هست
وقتی بیای کپی رایت رو اجرا کنی چون کسی به علت قیمت بالای نرم افزار ها نمیتونه نرم افزار خارجی بخره مجبوره از نرم افزار های بنجل داخلی استفاده کنه اینطوری فضای رقابتی از بین میره
ولی حداقل الان که همه چیز رایگانه حداقل فضای رقابت وجود داره
شما توجه بفرما
همین بازی کال آف دیوتی یا وارکرفت اگر راهی برای ورود به داخل نداشت بازی هایی مثل مبارزه در خلیج عدن و گرشاسپ یا سیاوش هیچ وقت به این حد نمیرسیدن چون فضایی برای رقابت وجود نداشت و کمپانی های بازی سازی هر چیزی تولید میکردن ملت مصرف میکردن
همین نبود کپی رایت بوده که باعث شده بازی ساز ها روی بازی هاشون کار کنند تا بتونند مشتری جلب کنند
وقتی مشتری باشه دیگه نیازی به ارتقای کیفیت نیست شما این رو هم مد نظرت باشه
[/quote]
یعنی باید سرمو بکوبم به دیوار به خاطر این قیاس!!!
ببخشید شما پول نرم افزارهای خارجی رو پرداخت کردید که اونو مقایسه میکنید با نرم افزارهای ایران؟
اصلا کدوم شرکت غول جهانی میتونه با ویندوز 500 تومنی- آفیس 1000 تومنی و کال آف دیوتی 2000 تومنی رقابت کنه؟
هر وقت قیمت ویندوز+آفیس و کال آف دیتوی و چه و چه رو به قیمت واقعیش خریدید اونوقت میتونید بزنید تو سر جنس ایرانی!!
نوآوری وقتی صرف میکنه که سودآوری داشته باشه!! و گرنه چه فایده وقتی یه محصول نرم افزاری و خلاقانه ساختی -توی بازار به قیمت 500 تومن دست به دست بشه! ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشید شما پول نرم افزارهای خارجی رو پرداخت کردید که اونو مقایسه میکنید با نرم افزارهای ایران؟
هر وقت قیمت ویندوز+آفیس و کال آف دیتوی و چه و چه رو به قیمت واقعیش خریدید اونوقت میتونید بزنید تو سر جنس ایرانی [/quote]
ربطش رو متوجه نمیشم
تو سر مال ایرانی هم نزدم شاید منظورم رو بد رسوندم
ببینید منظور من از این که نرم افزار بنجل ایرانی مصرف کنه
این بود که اگر کسی نتونه نرم افزار های مورد نیازش رو از بین نرم افزار های تولید داخل و خارج انتخاب کنه
به مرور تولیدات ما در این زمینه بنجل میشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرکت‌های نرم افزاری اگر همشون بد هم باشند ما نمیتوانیم برای دزدی،دلیل تراشی بکنیم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammaddanger' timestamp='1387294789' post='354044']
شرکت‌های نرم افزاری اگر همشون بد هم باشند ما نمیتوانیم برای دزدی،دلیل تراشی بکنیم...
[/quote]
آها
ببینید
ما نباید راه سلطه به خودمون رو برای طاغوت باز کنیم
با خرید نرم افزار های اونها داریم به کمپانی های بزرگ اونها کمک میکنیم
و براشون ارز آوری میکنیم اونا هم همین پول هارو میچپونند تو حلق فرزند حروم زادشون اسرائیل
دزدی کجا بود؟اینا غنیمتی هستند
داریم توی جنگ اقتصادی از اینها غنیمت میگیریم :mrgreen:
دوستان از این به بعد قربتا الی الله نرم افزار دانلود کنن ویرایش شده در توسط reza2250
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه جای دنیا این کارو میکنن. مثل خیلی دوستای من! :)

ولی دیگه اینطوری مثل ایران توی پابلیک نمیفروشن اینها رو!!!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خودم ایرانیم ولی اثری از تمدن چند هزار ساله و فرهنگ اسلامی در این ملت نمی‌بینم! ویرایش شده در توسط mohammaddanger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1387295419' post='354047']
يه ميني کينک گرفتم 22000 تومن! قيمت کل نرم افزارهاش فکرکنم يک مليون دلار بشه!!!!
بايد براي نرم افزارهاي داخلي قانون کپي رايت بشدت اعمال کرد هر شرکتي هم
تخطي کرد بيچارش کر...د منتها نرم افزاهاي خارجي بويژه مال شرکتهايي مثل
ماکروسافت رو نبايد رحم کرد اصلا واجبه قفل شکستش رو استفاده کني!!!!!!
روي هر لپتابي هم ديديد نرم افزار اويجينال غربي نصب هست پاک کنيد قفل شکستش
رو نصب کنيد!!!!! مثل جنگ ميمونه که از دشمن غنيمت ميگيري!

اينم يه جور جهاد اقتصادي با آمريکا هست!!! من برم ويندو هشت Enterprise رو نصب کنم
به کوري چشم قانون گذار آمريکايي که ما رو تحريم ميکنه.....
[/quote]
icon_cheesygrin
خیلی زیبا بود.

[b] [size=5][url="http://www.military.ir/forums/topic/20802-پذیرش-حساب-نشدۀ-کپی‌رایت؛-تحمیل-هزینۀ-گزاف-به-ک/page__hl__کپی+رایت"]پذیرش حساب نشدۀ کپی‌رایت؛ تحمیل هزینۀ گزاف به کشور[/url][/size][/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظرات دوستان جالب بود!!...
ولی وقتی نیگا میکنی، می‌بینی تیم تهیه کننده‌ی کال اف دیوتی بالای 250 نفره! که لااقل یه سال روی پروژه کار کردن!( فک کن!! 12 ماه حقوق 250 نفر رو بدی!) و اخر سر، بازی رو میفروشه هر نسخه 50-60 دلار...
نهایتش میشه چی؟؟
میشه اینکه شما یا پول داری و میخری... یا پول نداری و میری گیم نت بازی میکنی(ایجاد شغل برای دیگران!) یا پول نداری و میری یه بازی عادی میخری...

حالا، شما میگی اون بازی یا برنامه‌ی مزخرف ایرانی، چرا؟‌چون بابت افیس 300 دلار پول ندادی و از 98 درصد امکاناتش هم استفاده نمیکنی!! پیش‌فرض رو سیستم فوتوشاپ نصب میکنی و میگی بقیه مزخرفن!! چرا؟ چون پولش رو ندادی...
وقتی قرار باشه پولش رو بدی، برا اتلیه‌ات یه نرم‌افزار ساده‌ی 200 هزاری میخری و طرف فوتوشاپ 1 ملیون و نیمی نمیری! :)...

الان پدر برنامه نویس های داخلی در اومده... چرا؟ چونکه هر زمینه‌ای رو بخوان کار بکنن، یه نرم‌افزار چندصد دلاری به قیمت کمتر از 1000 تومن قابل تهیه هست! کی میاد برنامه‌ی شما رو بخره؟؟؟

در صورتی که اگر من بدونم ملت نمی‌تونن افیس بخرن، همین فردا میرم تو کار یه ورد پراسسر یا یه اسپرد شیت...صد تا شرکت دیگه هم میرن...!!!
همین الان افیس هست، اپن افیس هست، کلی پک نرم‌افزاری شبیه به افیس هست در خارج از کشور که به دلیل قیمت بالای افیس، یا اساسا سیستم عامل های مختلف که وجود دارن مورد استفاده قرار میگیرن...!!!

یه اپ برا فیس بوق هست که برنامه نویسش گفت من رو از گوگل دعوت کردن برم کار بکنم، ولی فک کردم سیستم دونیشن رو توی این سایت راه بندازم و شما به من دونیت کنین و نرم‌افزار رو رایگان دانلود کنین!! هر ماه داره تشکر میکنه به دلیل اینکه درامدش 4-5 هزار دلار هستش از هیچی!! اون فقط یه اپ نوشته که به صورت رایگان در تمام دنیا استفاده میشه! ولی هزاران نفر هستن که نفری 1 دلار یا بیشتر بهش دونیت میکنن!! همون در ماه میشه کلی پول( البته اونا هزینه و قسط و مسط و اینا ظاهرا سالیانه هستش و مهم نیست که در طول یک ماه چقد پول در اوردن!)....

ما همچین سیستمی رو نداریم... چرا؟ چون بازار کپی رایت نداره!! اگر بخوایم مقایسه بکنیم با بازار ماشین، مثل این نیست که بگیم جلوی ورود ماشین های خارجی رو ببنیدم!! مثل این می‌مونه که یه نفر بیاد توی نمایشگاه و بگن اقا این سمند 20 ملیون، این مرسدس بنز اس400 رایگان!! شما باشی کدوم رو بر میداری؟! :|...

من یه برنامه نویسم و تا اونجایی که ممکنه، سعی میکنم از برنامه های رایگان مثل فایر فاکس، اوپن افیس، کا‌ام‌پلیر استفاده بکنم....برای ویرایش عمومی عکس هام از لایت روم که رایگانه استفاده میکنم... سعی میکنم کمترین استفاده رو از برنامه های پولی داشته باشم تا حمایتی هرچند ناچیز کرده باشم... :(
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينم بگم روسيه هند و برزيل هر سه به قانون کپي رايت پيوستند ولي نود و نه درصد
از نرم افزارهاي قفل شکسته استفاده ميکنند!!!! تمام کساني که قفل نرم افزارها رو
ميشکونند هم مال اين سه کشور هستند...! الان هر نرم افزاي که داريد Patch يا crack ش رو ببينيد
سازندش هندي يا برزيلي يا روسي!!!!
هند و روسيه هم قطب نرم افزار دنيا هستند در زمينه صادرات نرم افزار....

خلاصه اينکه ترحم بر پلنگ تيز دندان ستمکاري بود بر گوسپندان!
رحم نکنيد....! بويژه به محصولات ماکروسافت که اصلا واجبه
قفل شکستش رو استفاده کردن!
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نداشتنش چند تا مزیت داره که دوستان برشمردن
معایبی هم داره که یکی از عمده ترنشون وابستگی به نرم افزارهای خارجیه
چون قیمتشون صفره تولید داخلشون دیگه نمی صرفه

تا حالا فکر کردید که مایکروسافت که یک ریال از ایران گیرش نمیاد، چرا ویندوز فارسی برای ما میسازه یا روی آفیس یه قفل و فعال سازی درست و درمون نمیگذاره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1387298008' post='354057']
نداشتنش چند تا مزیت داره که دوستان برشمردن
معایبی هم داره که یکی از عمده ترنشون وابستگی به نرم افزارهای خارجیه
چون قیمتشون صفره تولید داخلشون دیگه نمی صرفه

تا حالا فکر کردید که مایکروسافت که یک ریال از ایران گیرش نمیاد، چرا ویندوز فارسی برای ما میسازه یا روی آفیس یه قفل و فعال سازی درست و درمون نمیگذاره؟
[/quote]
برای جاسوسی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1387298064' post='354059']
برای جاسوسی
[/quote]
و ایضا جلوگیری از هر کار داخلی.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.