worior

تصاویر نیروهای ویژه جدید عراقی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان اوایل این صفحه بحث تجهیزات نیروهای ایرانی رو کردید بیشتر برمیگرده به بحث بودجه نظامی به نظرم. چون ایران توی 16 کشور منطقه از آخر دومه نفر پانزدهم هستیم تا جایی که میدونم.
بعضی سیاسیون نفهم و نامرد ما هم هی میزنن تو سر بودجه نظامی یادمه یکیشون گفته بود که خرج کردن برای بودجه نظامی مثه اینه که پِهِن بخری بریزی وسط کویر!!!!
تا وقتی یه همچین طرز فکر های احمقانه ای باشه نمیشه زیاد توی این حوزه پیش رفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من كه در حضور شما اساتيد شاگردي بيش نيستم
ولي با مرور عمليات هاي حاج قاسم تو عراق( مخصوصا آمرلي و حضور نيرو هاي سپاه قدس ايضاً وجود قوات الخاصة ) با يه حساب 2*2=4 ميفهميم كه هميشه تجهيزات عامل برتري نيست.
به قول يكي از دوستان:
اين نيروي ويژه ي عراق انقد به خودش بسته نميدونه از كدوم استفاده كنه
يا
اينا يه كوله پشتي دفترچه راهنما ي وسايلي كه به خودشون بستن رو همراه دارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان من كه در حضور شما اساتيد شاگردي بيش نيستم

یادش بخیر.....

اون زمان که ما میگفتیم این یگان ویژه هیچی نیست، همه فحشمون میدادن....

اما این مسئله نباید باعث بشه که فک کنیم تجهیزات چیزی نیست....

همین تجهیزات اینا دست نیروی ویژه‌ی واقعی و منظم...(نظم در جنگ بسیار مهمه...) خیلی خیلی خیلی خطرناک و کارا میشه....

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادش بخیر.....

اون زمان که ما میگفتیم این یگان ویژه هیچی نیست، همه فحشمون میدادن....

اما این مسئله نباید باعث بشه که فک کنیم تجهیزات چیزی نیست....

همین تجهیزات اینا دست نیروی ویژه‌ی واقعی و منظم...(نظم در جنگ بسیار مهمه...) خیلی خیلی خیلی خطرناک و کارا میشه....

مثلا فرض کن نوهد این تجهیزاتو داشته باشه!

..........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حق با شماست جناب سناپس
ولي
بازم ميگم
تجهيزات عامل برتري نيست
يه مثال ساده
مثلا شما بين 3 تا زورگير هستي كه هر 3 تا چاقو دارن ولي از نوع رفتارشون ميشه فهميد كه كار باهاش رو بلد نيستن(منظورم اين نيست كه نيروي ويژه هيچي حاليش نيست!)
ولي شما استاد فنون رزمي...
اگه منطقي نگاه كنيم شايد شما زخمي بشي ولي اونارو خلع سلاح ميكني و از پسشون بر مي آي

دقيقا كاري كه داعش داره با ارتش عراق خصوصا با نيروي ويژه انجام ميده
مطمئن هستم كه همه ي ما عكس هايي از هاموي و امرپ هاي غنيمتي داعش ديديم
و بيشتر از اين مطمئنم كه همه ميدونيم عراق به كمك كشور هاي ديگه احتياج داره تا از شر داعش خلاص شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثلا فرض کن نوهد این تجهیزاتو داشته باشه!

..........

دارد

نکنه میخواهی بگید ندارد

شماها یک سوال جواب بدید ! من میخوام بدونم ک اگه نوهد تجهیزات نداشت به این قابلیت رزمی می رسید ؟

بس کنید دیگه  خوبه همه چی جلو چشممون هست بازم خیال پردازی میکنید

نه به اون ک صابرین رو یا کوچیک میکنید یا بلعکس انقدر بزرگش میکنید ( قابلیت انچام هرگونه عملیات در هر نقطه جهان) بدون اینکه  اصا بدونید وظیفه این تیپ چیه

واسه نوهد ک دیگه بدتر تو ذهنتون یک تیپ تکاوری است (متاسفم)

شما که می گید نوهد تجهیزات ندارد مثلا به من جواب بدید که اون تجهیزاتی که ازصابرین گرفته بودند مثلا چه چیزه خاصی نسبت به نوهد دارد که تو اینترنت همش میگید اگه نوهد مثل صابرین بود !!!!!!!!!  

همین نیروهای عراقی مثلا الان واقعا چه جیز خاص و دست نیافتنی دارند که مثلا  تو عکس های نوهد تا حالا دیده نشده است !!! 

الکی از خودتون روشن فکری در نیاریید شماها اول برید وظیفه تعریف شده یک یگان را ببینید چیه بعد بیایید مثلا نقد کنید

درباره سوال بالا هم بگم که فکر نکنید چیزه واقعا ( واقعااااااا) خاصی را پیدا نمی کنید واسه هر نمونه ک بگید جواب دارم 

اسلحه هم نگید که من سریع نوع وظیفه این تیپ و نیروهای ویزه اسراییل (شینست 13) و sas و کمین حزب الله و.... و.... رو میکشم وسط 

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وظایف تیپ نوهد دقیقا شبیه به SF امریکا هستش ولی ما این وظیفه رو در حال اجرا توسط سپاه قدس می‌بینیم....

ارتش کلا کنار گذاشته شده و فقط به صورت نمادین هست...

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دارد
نکنه میخواهی بگید ندارد
شماها یک سوال جواب بدید ! من میخوام بدونم ک اگه نوهد تجهیزات نداشت به این قابلیت رزمی می رسید ؟
بس کنید دیگه  خوبه همه چی جلو چشممون هست بازم خیال پردازی میکنید
نه به اون ک صابرین رو یا کوچیک میکنید یا بلعکس انقدر بزرگش میکنید ( قابلیت انچام هرگونه عملیات در هر نقطه جهان) بدون اینکه  اصا بدونید وظیفه این تیپ چیه
واسه نوهد ک دیگه بدتر تو ذهنتون یک تیپ تکاوری است (متاسفم)
شما که می گید نوهد تجهیزات ندارد مثلا به من جواب بدید که اون تجهیزاتی که ازصابرین گرفته بودند مثلا چه چیزه خاصی نسبت به نوهد دارد که تو اینترنت همش میگید اگه نوهد مثل صابرین بود !!!!!!!!!  
همین نیروهای عراقی مثلا الان واقعا چه جیز خاص و دست نیافتنی دارند که مثلا  تو عکس های نوهد تا حالا دیده نشده است !!! 
الکی از خودتون روشن فکری در نیاریید شماها اول برید وظیفه تعریف شده یک یگان را ببینید چیه بعد بیایید مثلا نقد کنید
درباره سوال بالا هم بگم که فکر نکنید چیزه واقعا ( واقعااااااا) خاصی را پیدا نمی کنید واسه هر نمونه ک بگید جواب دارم 
اسلحه هم نگید که من سریع نوع وظیفه این تیپ و نیروهای ویزه اسراییل (شینست 13) و sas و کمین حزب الله و.... و.... رو میکشم وسط 

سلام

من وارد بحث نمیشم ، دلیلی نمیبینم بشم ، ولی این قسمتش خیلی باحال بود که گفتید :

نه به اون ک صابرین رو یا کوچیک میکنید یا بلعکس انقدر بزرگش میکنید ( قابلیت انچام هرگونه عملیات در هر نقطه جهان) بدون اینکه اصا بدونید وظیفه این تیپ چیه

میشه شما بگین وظیفه ش چیه ؟؟؟ چون سردار گشتاسبی گفتند :

یگان ویژه صابرین از یگان‌هایی است که تشکیل آن نیاز مبرم و ضروری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ چراکه با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص و ویژه در همه محورها و عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، امنیت در مرزهای داخلی و برون‌مرزی تشکیل شد.

- مأموریت صابرین با نیروهای ویژه‌ای مثل «نیروی قدس سپاه» و «تیپ نوهد ارتش» چه تفاوتی دارد؟

نوع مأموریت ما از هر جهت با "نوهد" تفاوت دارد. مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حفظ و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در مقابله با معاندین و گروه‌های خارجی است. لذا در برخی از یگان‌ها این مأموریت‌ها وجود ندارد. در صابرین هم در داخل و هم در مرزهای بیرونی ما حافظ دستاوردهای انقلاب هستیم. مقابله با معاندین که دنبال دهن‌کجی به ارزش‌ها و اساس انقلاب اسلامی هستند،‌ تنها وظیفه ماست و به دیگر یگان‌های ویژه محول نشده است.

پی نوشت: از سیستم محل کار پست رو فرستادم که هنوز مشکل داره و هیچ کدام از امکانات ویرایشی و...رو نشون نمیده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من وارد بحث نمیشم ، دلیلی نمیبینم بشم ، ولی این قسمتش خیلی باحال بود که گفتید :

نه به اون ک صابرین رو یا کوچیک میکنید یا بلعکس انقدر بزرگش میکنید ( قابلیت انچام هرگونه عملیات در هر نقطه جهان) بدون اینکه اصا بدونید وظیفه این تیپ چیه

میشه شما بگین وظیفه ش چیه ؟؟؟ چون سردار گشتاسبی گفتند :

یگان ویژه صابرین از یگان‌هایی است که تشکیل آن نیاز مبرم و ضروری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ چراکه با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص و ویژه در همه محورها و عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، امنیت در مرزهای داخلی و برون‌مرزی تشکیل شد.

- مأموریت صابرین با نیروهای ویژه‌ای مثل «نیروی قدس سپاه» و «تیپ نوهد ارتش» چه تفاوتی دارد؟

نوع مأموریت ما از هر جهت با "نوهد" تفاوت دارد. مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حفظ و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در مقابله با معاندین و گروه‌های خارجی است. لذا در برخی از یگان‌ها این مأموریت‌ها وجود ندارد. در صابرین هم در داخل و هم در مرزهای بیرونی ما حافظ دستاوردهای انقلاب هستیم. مقابله با معاندین که دنبال دهن‌کجی به ارزش‌ها و اساس انقلاب اسلامی هستند،‌ تنها وظیفه ماست و به دیگر یگان‌های ویژه محول نشده است.

پی نوشت: از سیستم محل کار پست رو فرستادم که هنوز مشکل داره و هیچ کدام از امکانات ویرایشی و...رو نشون نمیده

سلام

این متن من مربوط به کسانی است  که مثلا میگفتند افراد این تیپ بی عرضه هستند سوسول تشریف دارند( خودمونی عرض میکنم) مثل بقیه بدنه سپاه هستند کاری از پیش نمی برند و....

و اون افرادی که می گوییند این تیپ هرکاری می تواند بکند در هر نقطه جهان و..... بگدریم این دو خط واسه تخیلات ذهنی بعضی افراد بود تو انواع تاپیک مقایسه نوهد با صابرین و دلتا و.... زیاد می بینیم

البته بحث تجهیزات هم هست مثلا فلانی ندارد اون دارد و.. icon_eek

سپاه  یک تیپ ویزه نداشت که نسبت به بقیه بدنه سپاه از هر لحاظ ( بدنی تکنیکی و....) برتر باشد اصلا سپاه تکاور ( تکاور واقعی) نداشت نیاز به همچنین تیپی احساس می شد و تشکیل هم شد ولی  این تیپ در حد یک تیپ تکاور است تیپی که کارهایی میکند که بقیه تیپ های سپاه نمی تونند مثلا تصرف چریکی یک منطقه یا مثلا دفاع از یک نقطه  تا رسیدن نیروی کمکی و کمین و.....نه بیشتر

من به شخصه افراد این تیپ را از لحاظ جسمی کاملا با یک تکاور نیرو دریایی ارتش یا افراد نوهد قابل مقایسه می دونم (تاکتیک بماند)

اما یک نیروی نظامی می تواند از این هم فراتر برود مثلا چه کار کند ترور یک نفر تو عمق خاک خودش چه در زمان صلح چه جنگ  رهایی گروگان  نفوذ در  یک سازمان ( پادگان و جامعه یا روستا یا و.....) اما چنین نیرویی فقط چند تا کشور دارند که شامل ما اسراییل و امریکا و انگلیس که نوهد هم تو این ضمینه قرار می گیرد بقیه هرچی دارند در حد همون تکاوری است

این دو تیپ خیلی فرق دارند بی رودروایسی یک نوهدی یک صابرین می توند باشد ولی یک صابرنی یک نوهدی نه! شما ک نمیخواهی بگید صابرین مثلا می توند با یک c130 وسط پاکستان فرود بیاد به یک زندان حمله کند یک نفر رو نجات  بدد  یا مثلا افراد این تیپ ( شهیدان جاسوسان را برا مثال در نظر بگیر) می تونند بروند چند ماه مثلا فلان  شهر دشمن مثلا یک مطرب بشوند یا یک رقاص یک گروه رقص یا یک کاسب یک محل یا و..... معلومه ک نه یک تکاور دریایی ارتش هم نمی توند چون اصلا اموزش چنین مسائلی  را ندیدند و چیزی کمی هم نیست که بخواند برند خودشون یاد بگیرند

البته صابرین بازهم خیلی جا کار دارد فقط 14 سالشه بی تجربست هنوز و البته یک سری مسائل هم سر این موضوع تجربه هست ( مسئله شهید شدن اون 12 نفر)

یک نکته واسه نیروهای قدس , بخشی از این نیروها اموزش خاص نظامی می بینند نه همه بیشتر اطلاعاتی هست

حرف من هم واسه تجهیزات بود که کشیده شد به این مسئله

پ ن : پست تکمیل می شود

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول از همه باید اطلاعات رو کاملا از سپاه جدا کنیم....

اطلاعات دنبال ریکروت و به قولی به کار گیری عوامل و همچنین تعقیب اونهاست... به همین دلیل می‌بینی مثلا یه جاسوسی که اساتید دانشگاهی رو میبرده خارج و این صحبتا، رو سال 2010 میگیرن، اونوقت فیلم میذارن که سال 2001 تو ترکیه زیر نظر داشتن یارو رو...!!!! پس کارای اطلاعات، کاملا اطلاعاتی و ممکنه چند سال طول بکشه مگر در موارد خاص... :)

سپاه، بیشتر عملیاتیه....

برای به کار گیری مردم در داخل، بسیج و برای به کار گیری مردم در بیرون از ایران از نیروی قدس استفاده میکنه.... سپاه قدس، کارش اموزش و تجهیز و حمایت از نیروهای محلی تحت امر هست...

حالا، وقتی نوبت به اموزش و به کار گیری و تجهیز میرسه، یه کسی باید این کار رو بکنه و یا مثلا نیروهای عملیاتی مورد نیاز و این صحبت ها....

همچنین، خود سپاه در کارهای داخلیش هم نیاز به نیروی نخبه‌ی همه کاره داره که مشخصا به نظر میرسه صابرین این کار رو میکنه....

بنابراین، صابرین بازوی عملیاتی سپاه، در هرجای دنیاست... هر جا لازم باشه تحت امر سپاه قدس در بیرون از ایران، و هر جا لازم باشه در داخل و همراه با یگان ها و نیروهای عادی سپاه هستن....

بر اساس کلیپ های تیپ 48، مشخصا یه مستشار با لباس صابرین که در اون زمان لااقل ما این لباس رو فقط برای صابرین میدونستیم( همین الان برخی دیگه از واحد های سپاه مثل اماد هم اون استتار رو دارن ولی منهای رنگ های قهوه‌ایش! :) )... در هر گروه عملیاتی هست....

بنابراین، وظیفه‌ی دیگه‌ی صابرین، حمایت و اموزش و ولی بیشتر همون حمایت نیروهای عمومی و عادی یا حتی نیروهای تکاوری! سپاه در عملیات های درون مرزی هستش...

در بحث ضد شورش هم در تاپیکم در خصوص صابرین، عرض کردم که نیرو قطعا اموزش های تخصصی ضد شورش میبینه...

با این حال، به نظر میرسه صابرین تمام اموزش ها رو برای تمام نیروها داره چرا که اموزش های قواصی و ضدشورش و کوهستان و عملیات و .... رو همه رو در نیروهای شهید شده‌ی صابرین دیدیم... مگر اموزش مقدماتی بوده باشه اینها...

پس در کاربری بین‌المللی صابرین به عنوان بازوی عملیاتی شکی نیست.... حالا کار اطلاعاتی هم میکنه یا نه رو من معتقدم که قطعا میکنه! :))) چون رده هایین سپاه هم کار اطلاعاتی میکنن حالا یگان ویژش دیگه...

پس صابرین در خارج از ایران، به عنوان واحد‌های عملیاتی و به قولی بازوی نیروهای اطلاعاتی سپاه قدس عمل میکنن...( بادیگارد، نیرویی که اموزش میده؟ همراه نیروی اطلاعاتی و یا هر چیز دیگه)...

---------------

همین وظایف برای نوهد هم متصور هست....

اما شخصا نوهد رو بیشتر شبیه به سپاه قدس میبینم و با وظایفی شبیه به اون...

ظاهرا ارتش تمایلی به عمومی کردن عملیات هاش نداره و اگر عملیاتی داشته نوهد، ما ازش خبری نداریم.... با این حال، سطح عملیات ویژه‌ی نوهد اونقدر ها هم بالا نیست  و از طرفی، اونقدر هم حفاظتی نیست که هیچ کاری نکنن! لااقل نیروهای چتربازش اونقدر که باید حرفه‌ای نیستن و در سطح دنیا.... حالا در سطح داخل چطوری اند یک بحث دیگه هستش....

موضوع اینه که سپاه خیلی راحت میتونه از اموزش های نیروهای مخصوص ( توسط امریکایی ها) به ارتشی های عراق و یا مثلا کشورهای لبنان برخوردار شده باشه...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من قشنگ متوجه شدم سطح اطلاعاتی شما عزیزان از تیپ های سپاه چقدر هست و خدا رو هم شکر میکنم که هنوز مع الوصف بسیاری از مسائل ، سازمان رزم سپاه لو نرفته واقعا خوشحال شدم

برای اینکه سازمان رزم سپاه رو حتی برای ذره ای هم شفاف نکنم حرفی نمیزنم

فقط بدونید ، اوووووووووووووووووپس شما کجا و حقیقت سازمان رزم سپاه به خصوص در زمینه تکاور کچا !

الحمدلله رب العالمین

من همیشه انتقاد داشتم به نحوه اطلاع رسانی توانایی های نیروهای مسلح ولی هرچه بیشتر پیش میرم تازه میفهمم چرا بعد این همه سال حتی سیا و موساد هم در تشخیص صحیح نقاط ضعف و قوت نیروهای مسلح باقی موندن

واقعا باعث خوشحالی هست این مساله که چقدر ناشفاف هست توانایی های نیروهای مسلح به خصوص سپاه

فقط یک اشاره بسیار گذرا ساده و اجمالی به عملیاتی میکنم که ریگی اگر نیروی انتظامی سیستان سوتی نمیداد به هلاکت میرسید یا دستگیر میشد ... می کنم تا ببینند دوستان هنوز خیلی مونده بفهمند چی به چی هست

همین نیروهایی که میفرمایند 14 سال هست تشکیل شدند و از این حرفها ( که از نظر اسلام رد شده کامل هست همانند فرمانده لشکر 19 ساله ) دو هفته تمام در یک شبه خاکریز 10 متر در10 متری .... بدون اینکه حتی برای توالت رفتن هم از اونجا خارج بشن در منطقه کمین زدند .... بدون هیچ اثر و ردی ... تمام کارهاشون تو همون میزان جا بود و بس

تیم ریگی با محافظین حرفه ای ش در حال عبور بود .... شهید سید محمود موسوی قفل کرده بود رو ریگی ... هدف باید زنده دستگیر میشد مگر اینکه خودش نخواد .... بیسیم نیروی انتظامی بی جهت اطلاعاتی که بهش مربوط نیست رو لو داد
درگیری شروع شد ... در فاصله دو متری ریگی ، از دست شهید موسوی در رفت ... با دراگانوف یکی کاشت توی پاش ... اما کار از کار گذشته بود ... درگیری خیلی سریع جمع شد با کشته شدن همراهان ریگی و زخمی شدن خودش ولی متاسفانه فرارش ...

دوست عزیز ، بهترین تکاوران جهان الان تمام آموزش های حتی محرمانه شون هم در اختیار نیروهای امام زمان عج الله قرار داره و هر روز با اونها تمرین میشه .... نه برای یادگیری ، برای ضد یادگیری ..... یکی تک تیرانداز میشه یکی ضد تک تیرانداز .... ضد تک تیرانداز انسان برترتری هست ... یک تک تیرانداز تمام عیار هست که قراره ضد تک تیرانداز دیگر کار بکند

بچه های صابرین و نوهد ... همه شون در حد خودشون خوبند ... ولی شکی نیست کسی در جهان قوی تر هست که :

شهادت آرزوش باشه

یا حق
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بچه های صابرین و نوهد ... همه شون در حد خودشون خوبند ... ولی شکی نیست کسی در جهان قوی تر هست که :

شهادت آرزوش باشه

اگر این ملاک باشه، این جنازه‌های پزاک بودن که تو یوتوب منتشر میشد، نه فیلم غنائم پژاک از این نیروی قوی تر جهان! و فیلم جمع اوری پیکرهاشون....

من نمیدونم سپاه بعد از این شکست، چطوری پژاک رو مجبور کرده که بره... و اصلا ایا پژاک بعد از این عملیات، با توجه به حجم نیرو و اتیش سپاه و صد البته زمستون، چاره‌ی دیگه‌ای داشته یا نه و اصلا اونجا دیگه براش قابل دفاع بوده یا نه( سوالات مزخرف با جواب های واضح و مشخص تر! :))) )، اما وقتی فرصت کرده بره تجهیزات نیروها رو جمع کنه و فیلم بگیره و به عنوان غنائمش پخش بکنه...

من این نیرو رو نمی‌گم قوی ترین...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما شخصا نوهد رو بیشتر شبیه به سپاه قدس میبینم و با وظایفی شبیه به اون...

ظاهرا ارتش تمایلی به عمومی کردن عملیات هاش نداره و اگر عملیاتی داشته نوهد، ما ازش خبری نداریم.

در دوره ی اموزشی سربازی چون تیپ 65 کنار پادگان اموزشی هست افسران اموزشی هی از قدرت های محیر العقول اینها برای ما آشخورها تعریف میکردند یکبار یکی از افسرهای اموزشی به ما گفت در دهه ی هفتاد و در زمان رژیم صدام حسین  چند نفر تکاور تیپ 65 رفته اند  پرچم روی گنبد حرم امام حسین رو باز کرده اند و اورده اند تهران icon_eek  البته من که باور نکردم همچین چیزی رو چون با عقل جور در نمیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

میثم جان چون جنس تفکرات من و شما کاملا متفاوت هست من بحثی با شما ندارم ، صرفا ارجاع تون میدم به سوال از سردار سلیمانی راجع به شهید سردار تقوی که ایشون در پاسخ گفتند حیف نبود شهید نشه تقوی >؟

برادر عزیز، انشاالله زیاد صبر نمیکنی برای اینکه تجربه کنی ارتفاعاتی همچون جاسوسان و نیروهای گریلای تمام عیار پژاکی رو

مطمئن باشید با این تجهیزی که اینها شدند ... به سراغ ما هم میان

شما و تمامی تکاوران فوق حرفه ای این سایت و فضای مجازی به علاوه تمامی تکاوران ارتش های ترکیه امریکا اسرائیل ....برید تو ارتفاعات قندیل بزرگ و بدون دادن تلفات فقط یک متر ،زیاد هم نه ... یک متر از قندیل بزرگ رو بگیرید

دوست عزیز ....یکبار وقتی بری روی ارتفاعات جاسوسان تازه میفهمی باید حقیقتا بیش از یک لشکر شهید میدادیم تا میرسیدیم به اون بالا .... 13 شهید که هیچی ی ی ی ی ی نیست
بهترین تکاوران جهان رو امریکایی ها هم حساب کنی، با اون توانایی های خاص شون ، اگر دقیقا به جای بچه های صابرین با همون میزان توانایی ها بودند ... می دیدی نمی تونستند بهتر از اون عمل کنند

البته مسایلی هست راجع به این عملیات که سپاه واقعا نمیخواد بیان ش بکنه ، منم چون نمیدونم کل ماجرا رو نمیتونم بگم فقط همین بس که شهید جعفرخان و ... مخالف عملیات بود ولی عین دفاع مقدس

وقتی گفتند باید بری عملیات

میری عملیات ، چک و چونه ت رو میزنی قبلش، جواب داد، داد .... نداد میگی جانم فدای اسلام ... همونطوری که شهید سردار چراغی ها و ...گفتند

بچه های صابرین میدونستند دارند میرن کجا و میدونستند هم چی میشه ... اگر صابرین نمی پذیرفت بره رو ارتفاعات یک لشکر دیگه میپذیرفت با تقریبا یک تا دو گردان تلفات ( حداقل حداقل)

پس صابرین فدا شد .... هرچند مسئولیت عملیات برعهده کسانی بود که بعدا هم به خاطر اشتباه شون توبیخ هم شدند

ولی به هر صورت: صابرین ... سر خم نمیکنه .... حتی اگر بدونه عملیات مصادف هست با خودکشی

ولی همین خودکشی اینا با کمترین تلفات ممکن هم بود و بیشترین نتایج ....

نمیگم موافق عملیات بودند چون نبودند ...ولی دستور رده مافوق ...دستور رده مافوق هست ... من و شما هم هیچی نیستیم بخواهیم بگیم نمیریم عملیات

تو دفاع مقدس ش هم بر سر خیلی ها این بلا اومد ... کتاب دسته یک رو مطالعه بفرمایید کاملا میفهمید منظورم چیه و چه بر سر صابرین اومد

یا حق
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.