Goebbels

آشنایی با تانک آلتای ترکیه

امتیاز دادن به این موضوع:

29 ارسال ها در این موضوع

یک سوال ناشیانه! آیا تانکهای امروزی رادار دارن؟ اگر دارن چطوریه؟ هوایی یا سطحی؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1389712349' post='359397']
یک سوال ناشیانه! آیا تانکهای امروزی رادار دارن؟ اگر دارن چطوریه؟ هوایی یا سطحی؟
[/quote]

یه سری از تانک ها سیستم دفاع فعال دارن که با رادار های کوچیک که تقریبا(بستگی به تانک و سیستم دفاعش داره)360 درجه رو پوشش میده.این رادار ها موشک هارو ردگیری و رهگیری میکنه و تو هوا میترکونتشون!حالا نمیدونم میتونن تانک یا هواپیما رو هم پیدا کنن یا نه!
1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اسانید سایت بهتر میتونن جواب بدن اما رادار به اون نوعی که فکر میکنید ندارن یه میدان مغناطیسی در دور تانک ایجاد میکنن هر پرتابه ای که وارد این میدان شه رو میتونن شناسایی کنن (کلا این درک من از داستان بود حالا شاید دقیقا درست نباشه)
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]برای تانک یکسری الزامات حفاظتی تعیین میشود و در چهارچوب همین الزامات است که برای سطوح مختلف سطح حفاظتی متفاوتی در نظر گرفته میشود.[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]صرف نظر از اینکه صفحات جانبی برجک التای بر خلاف تصور شما عمودی هم نیست و زاویه دار است باید توجه داشت که استفاده از برخی اصول زرهی مثل زره زاویه دار (یا شیب دار) و سطح این استفاده (زاویه ای که اعمال میشود) بسته به نیاز و همان الزام حفاظتی دارد[/right][/font][/color][/quote]
با تشکر البته اطلاعات بنده در مورد تانک تنها به شندیده ها محدود می شه و شخصا تخصص آنچنانی ای در این زمینه ندارم و مطلبی هم که به عرض رسوندم نظر یکی از کارشناسان زرهی کشور بود که شخصا ازشون پرسیدم. ایشون کلا نسبت به برجک انتقاد داشتن.
ضمنا در مورد آینه بغل هم سوال بنده بی جواب موند! آیا تانک دیگری هم هست که از آینه استفاده کنه؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از جناب گوبلز
می خواستم بپرسم ایا از سیستم حفاظت فعال این تانک اطلاع دارید ؟گویا قرار شده بود همان سیستم تانک کره جنوبی بر روی این نصب شود
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از جناب گوبلز
می خواستم بپرسم ایا از سیستم حفاظت فعال این تانک اطلاع دارید ؟گویا قرار شده بود همان سیستم تانک کره جنوبی بر روی این نصب شود

همش تبلیغات بود امسال قرار بود تحویل ارتش ترکیه بشه 

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همش تبلیغات بود امسال قرار بود تحویل ارتش ترکیه بشه 

امسال چند روزه بر اونا شروع شده.

در ضمن اخرین اطلاعی که من دارم اینه که دو سری اول 250 تایی بذو حفاظت فعال تولید میشن و از سری سوم حفاظت فعال نصب میشه

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امسال چند روزه بر اونا شروع شده.

در ضمن اخرین اطلاعی که من دارم اینه که دو سری اول 250 تایی بذو حفاظت فعال تولید میشن و از سری سوم حفاظت فعال نصب میشه

متوجه نشدم تحویل شدن ؟

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متوجه نشدم تحویل شدن ؟

2015 قرار که واردتولید انبوه بشن که هنوز چند روزه  2015شروع شده.

ترکیه دو تا همسایه داشته که پارسال توشون جنگ جریان بوده .فرماندهان ترک به این نتیجه رسیدن که بدون حفاظت فعال تانک اسیب پذیره .حال توش موندن بدون حفاظت تحویل بگیرن یا صبر کن تا سال 2018 که حفاظت فعال اماده میشه؟

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز عزیز باتشکر یه سوال پیش پاافتاده دارم ببخشید دیگه
این تانک باتوجه به مشخصات اعلام شده مدرنتره یا ذالفقاره ایران کدوم کاراییشون بیشتره؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب گوبلز عزیز باتشکر یه سوال پیش پاافتاده دارم ببخشید دیگه
این تانک باتوجه به مشخصات اعلام شده مدرنتره یا ذالفقاره ایران کدوم کاراییشون بیشتره؟

ذوالفقار با آلتای قابل قیاس نیست از لحاظ تکنولوژی و به مراتب پایین تره خصوصا نسخه جدیدش (سیستم IFF و گزینه نصب حفاظت فعال و سیستم پویش زمین و .............)

این پست شما و بالا آمدن تاپیک باعث شد یاداوری بشه که تاپیک رو ادامه بدم ، به زودی انشالله

6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="Goebbels" post="475833" timestamp="1446655311"]

ذوالفقار با آلتای قابل قیاس نیست از لحاظ تکنولوژی و به مراتب پایین تره خصوصا نسخه جدیدش (سیستم IFF و گزینه نصب حفاظت فعال و سیستم پویش زمین و .............)

این پست شما و بالا آمدن تاپیک باعث شد یاداوری بشه که تاپیک رو ادامه بدم ، به زودی انشالله[/quot جناب گوبلز عزیز من متوجه نشدم کدومشون بهتره یعنی اون سیستمهاکه فرمودین رو کودومشونه؟
داخل پرانتز من اکثر تایپیک های شمارو مطالعه میکنم چون خدایی خیلی زحمت میکشین ومفصل وپرباره بخدا قصدم تعریف وتمجید الکی نیست وواقعیته
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="mina68" post="475910" timestamp="1446678357"][quote name="Goebbels" post="475833" timestamp="1446655311"]

این پست شما و بالا آمدن تاپیک باعث شد یاداوری بشه که تاپیک رو ادامه بدم ، به زودی انشالله[/quot جناب گوبلز عزیز من متوجه نشدم کدومشون بهتره یعنی اون سیستمهاکه فرمودین رو کودومشونه؟
داخل پرانتز من اکثر تایپیک های شمارو مطالعه میکنم چون خدایی خیلی زحمت میکشین ومفصل وپرباره بخدا قصدم تعریف وتمجید الکی نیست وواقعیته[/quote]
خب معلومه منظورش اینه که تانک آلتای بسیار پیشرفته تر و بهتر از ذوالفقاره، تقریبا هیچ سیستم بروزی بر روی تانک ذوالفقار نصب نیست
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ame="mina68" post="475910" timestamp="1446678357"]
خب معلومه منظورش اینه که تانک آلتای بسیار پیشرفته تر و بهتر از ذوالفقاره، تقریبا هیچ سیستم بروزی بر روی تانک ذوالفقار نصب نیست

اخه داداش گرامی یعنی بعداز این همه سال تحقیق وتلاش جهت توسعه تانک ذالفقار ماحصلش حتی قابلیت رقابت با تانک ساخت ترکیه رو نداره پس با این کیفیت نازل اصلا ارزش تولید داره ویاارزش اختصاص اینهمه بودجه رو داره؟وایا اگه ما عوض صرف اینهمه نیرو وبودجه از تولیدات کشورهایی مثل کرواسی که مابهشون دسترسی داریم استفاده میکردیم صرفه اقنصادی بهتری نداشت؟ وسوال بعد تو سایت مشرق نوشته بود تانک ذالفقارتو لیست ده تانک برتر جهان هستش حتی یادمه تو اون رده بندی بالاتر از تانک التای بود چقدر این رده بندی درست وقابل استناده؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.