blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

[quote name='angz' timestamp='1405768987' post='394319']
[b]    لحظه برخورد موشك به هواپیمای MH17[/b]

[CODE]
https://www.facebook.com/photo.php?v=4307241176353
[/CODE]
[/quote]

دوستان جای دیگری آپلود میکنید؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1405774127' post='394342']
دوستان جای دیگری آپلود میکنید؟
[/quote]

[url="http://www.mediafire.com/download/ztuutx1bcxy3qwz/%D9%84%D8%AD%D8%B8%D9%87_%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D9%85%D9%88%D8%B4%D9%83_%D8%A8%D9%87_"]لینک دانلود[/url]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1405761129' post='394296']
با تشکر از توضیح شما برادر عزیز -

بنده با توجه به فرموده جنابعالی باید یک مساله مهم را شفاف سازی کنم . (البته منظور بنده دوستان عزیز در این انجمن نیست - چه عزیزانی که بلحاظ فکری با انها قرابتی دارم و چه دوستان بسیار عزیز تری که شاید بلحاظ تحلیل مسائل یک مقدار با هم فاصله داریم .
بارها خدمت دوستان عرض کردم که در حوزه مفاهیم و پدیده های راهبردی ، نمی بایست تعصبات و گرایشات ذهنی دخالت داده شود ، چرا که هر تحلیلی بر این مبنا ، ( البته با عذر خواهی ) هیچ ارزش تحلیلی نخواهد داشت و صرفا" یک اظهار نظر شخصی خواهد بود و لاغیر .
در این ارتباط هم ، نه روسها ، نه امریکایی ها و نه هیچ کشور دیگر ، ارزش آن را ندارد که بنده قصد داشته باشم ، برای حمایت ازانها وقت خودم را تلف کنم . بنده شواهد منتشر شده را با رویدادهایی که در گذشته اتفاق افتاده را با هم ترکیب کرده و تحلیل خودم را بیان می کنم . حالا بعضی از دوستان این مساله را به حمایت از روسیه یا آمریکا یا رژیم صهیونیستی (العیاذباا...) تفسیر کنند ، به بنده هیچ ارتباطی پیدا نمی کند ، چرا که هر کس مسئول نظرات خودش بشمار می آید .

با تشکر
[/quote]
تحلیل با توهم توطئه فرق میکنه تحلیل باید فرض هاش بر پایه دلایل قابل استناد باشه !
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1405754767' post='394280']
میگم قضایای فوکر 70 در دهه 90 میلادی برای 777 تکرار نشه؟! هر چند اگر هم چنین چیزی یا مشابه اون باشه، اینبار امپراطوری پروپاگاندای آمریکایی اجازه بدنامی هواپیماشون و به تبع از دست رفتن بازار اون رو نخواهند داد. . .
[/quote]
نمیدونم اما اخرین اخبار که میگه هدف قرارگرفتن هواپیما به این خاطر بوده که میخواستن هواپیمای پوتین رو که چند دقیقه قبل از همون مسیر میرفته بزنن اما موشک اشتباها به این هواپیمای بخت برگشته خورده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه این فیلم درست باشه نشون میده یک موشک با هدایت مادون قرمز به احتمال زیاد و با اندازه تقریبا کوچک به هواپیما برخورد کرده. در این فیلم فقط نشون میده که موتور سمت راست هدف قرار گرفته و حتی بال هواپیما صدمه کمی دیده. این فیلم با این که موشک S-200 بهش برخورد کرده باشه به نظرم فرق داره و بوک محتمل تره. در این فیلم من صحنه ای از جدا شدن قطعات هواپیما در آسمان نمی بینم و هواپیما در کل فیلم سالم به نظر میاد پس ما افت فشاری در داخل هواپیما نباید داشته باشیم و این یعنی این فیلم به اون عکسی که از بعد از سقوط نشون داده شد و جسدهایی به همراه صندلی سالم مونده بودن ربطی نداره. نظر من بود ممکنه اشتباه باشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405782835' post='394376']
تحلیل با توهم توطئه فرق میکنه تحلیل باید فرض هاش بر پایه دلایل قابل استناد باشه !
[/quote]

ضمن احترام به نظر شما

هرکس علیه ایالات متحده ، روسیه ، رژیم صهیونیستی ، آلمان نازی ، و سایر ایسم های غربی موضع بگیرد ، دچار توهم توطئه است ؟؟؟ :thinking: :thinking: :thinking:

بنده صرفا" تحلیل خودم را بیان کردم ، جنابعالی هم اگر منظورتان این است که بنده دچار توهم توطئه هستم ، مشکلی نیست . فقط امیدوارم که حرف شما درست باشد و بعدا" پشت پرده این مسائل مثل 11 سپتامبر ، مثل شیوع آنفولانزای خوکی و مرغی ، مثل کمک کنندگان به داعش و بوکو حرام ، مثل قتل پاتریس لومومبا در کنگو ، مثل سوء قصدهای مختلف به جان فیدل کاسترو و....... در نیادید که موجب فضاحت علاقه مندان به ایالات متحده و به طور کل حوزه تمدنی غرب خواهد شد .
البته منظور بنده جنابعالی نیستید .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1405785487' post='394384']
ضمن احترام به نظر شما

هرکس علیه ایالات متحده ، روسیه ، رژیم صهیونیستی ، آلمان نازی ، و سایر ایسم های غربی موضع بگیرد ، دچار توهم توطئه است ؟؟؟ :thinking: :thinking: :thinking:

بنده صرفا" تحلیل خودم را بیان کردم ، جنابعالی هم اگر منظورتان این است که بنده دچار توهم توطئه هستم ، مشکلی نیست . فقط امیدوارم که حرف شما درست باشد و بعدا" پشت پرده این مسائل مثل 11 سپتامبر ، مثل شیوع آنفولانزای خوکی و مرغی ، مثل کمک کنندگان به داعش و بوکو حرام ، مثل قتل پاتریس لومومبا در کنگو ، مثل سوء قصدهای مختلف به جان فیدل کاسترو و....... در نیادید که موجب فضاحت علاقه مندان به ایالات متحده و به طور کل حوزه تمدنی غرب خواهد شد .
[/quote]
خوب همین ک اعتقاد دارین پشت پرده مثلا 11 سپتامبر چیزی هست نشون میده ک چقدر به توهم توطئه معتقدید خوشحال میشم یکم مستندات ارائه بدید موجب فضاحت ما شود ! فقط معتبر باشه اخرین باری که با یه نفر سر 9 11 بحث کردم ادعا میکرد برج های 2 قلو سازه اش المینیومی بوده !!
در مورد اینکه منظورتون من نیست هم از اون حرف ها بود اینجا فروم ادم ها نظرات متفاوتی دارن روش بحث میکنن تعارف که با هم نداریم ؟ حالا یه سری استانه تحملشون کمتر هست یا اختلاف عقیده بزرگتری دارن دعواشون میشه یه سری هم نه این دلیل نمیشه که اینطوری هر چی میخوایم بگیم تهش بگیم منظورم شما نیستید!
  • Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405788707' post='394390']
خوب همین ک اعتقاد دارین پشت پرده مثلا 11 سپتامبر چیزی هست نشون میده ک چقدر به توهم توطئه معتقدید خوشحال میشم یکم مستندات ارائه بدید موجب فضاحت ما شود ! فقط معتبر باشه اخرین باری که با یه نفر سر 9 11 بحث کردم ادعا میکرد برج های 2 قلو سازه اش المینیومی بوده !!
در مورد اینکه منظورتون من نیست هم از اون حرف ها بود اینجا فروم ادم ها نظرات متفاوتی دارن روش بحث میکنن تعارف که با هم نداریم ؟ حالا یه سری استانه تحملشون کمتر هست یا اختلاف عقیده بزرگتری دارن دعواشون میشه یه سری هم نه این دلیل نمیشه که اینطوری هر چی میخوایم بگیم تهش بگیم منظورم شما نیستید!
[/quote]

[right]اون کلیپ رو دیدی که خود امریکایی ها درست کردن؟ که صحنه اهسته زوم روی برج ها هست؟ قبل از اینکه ریزش برسه به پایین تر طبقات پایین منفجر میشن و از پنجره هاشون انفجار های کوچیک میزنه بیرون....اره داداش ساختمون بمب گذاری شده بود...حالا هر کی میخواد میتونه باور نکنه...[/right]
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شوخی جالبی بود !

همین میگم باید فرض بر مبنای جیزهای قابل استدلال باشه اینکه من اونجا یه کیلیپ دیدم که نشد حرف
  • Upvote 6
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسها از آمریکایی ها بدتر و آمریکایی ها از روس ها بدتر
خدا رو شکر جنگ سرد جدیدی بین این دو ابرقدرت استعمارگر شروع شده
درسته که ما نفعی نمی بریم از این جنگ حداقلش اینکه که ضرر هم نمی کنیم.
باعث میشه تا از تمرکز اونها از روی خودمون و مسائل مرتبط با ما کاسته بشه. فعلانه که اوباما و پوتین شب و روزشون شده اوکراین

موضع گیری های مسولان باید در این ضمینه ها هوشمندانه باشه.
خدا که اوضا اونها از این هم بدتر بشه تا طمع جنگ انداختن بین کشورها رو بفهمن و اینقدر جنگ گسترده بشه تا اروپا هم تو آتیش این جنگ بسوزه.
جنگ که همش مختص خاور میانه و افریقا که نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1405785487' post='394384']
ضمن احترام به نظر شما

[/quote]
برادر من نه هر کی پشت سر غرب حرف بزنه متوهم نیست
ولی بعضی از مواردی که اشاره کردید مصداق بارز توهم توطئه است
وقتی هیچ دلیل قابل استنادی برای اثبات موضوعی نداشته باشی
و بخوای صرفا بر پایه ی ضدیت با غرب اظهار نظر کنی و هر بلایی که به سرت میاد رو به دشمن ساخته و پرداخته ی ذهنت ارجاع بدی میشه توهم توطئه
برادر من وجود منفعت در اتفاقی برای یه طرف لزوما به معنای رابطه ی علت و معلولی نیست
  • Upvote 5
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405788707' post='394390']
[/quote]

جناب DEATH ، منظور بنده هم این بود که چرا که وقتی بنده و امثال بنده روی دست روی نقاط شبه آمیز حضرات حوزه تمدنی غربی ( اعم از روسها ، آمریکایی ها ، آلمانی ها و ..... ) می ذاریم ، جنابعالی و عزیزانی که با شما همفکر هستند ، از در دفاع ازعملکرد جنایت بار تمام این کشورهایی که نام بردم در می آیید .

درارتباط با حادثه 11 سپتامبرهم ، یکی از چند مهندس طراح این دو برج که اتفاقا" یکی از انها ایرانی هم بود در مورد سازه این دو برج ، با مجله نیوزویک مصاحبه کرد و خود این مهندس اعتراف کرد سازه این دو برج آنقدر قوی بود که با برخورد دو هواپیما ممکن بود که چند طبقه آن خراب شود ف نه اینکه از پی خراب شود

در مورد خود حادثه 11 سپتامبر هم آنقدر دلیل و مدرک وجود دارد که فضاحت طراحی آمریکایی ها را نشان دهد . در تایید این دلیل هم این که اساسا" حادثه 11 سپتامبر یک کودتای درون حکومتی در ایالات متحده بود و بهانه ای برای تسویه حساب میان ساختارهای قدرت در درون این کشور که از یک سو جناح جمهموری خواه و از سوی دیگر جناح دموکرات و از سوی دیگر لابی های نفتی و تسلیحاتی این کشور بود .

اتفاقا" یک نویسنده یهودی فرانسوی ( تیری میسان ) به تفصیل در مورد این حادثه صحبت کرده و کتابش هم در ایران ترجمه شده که اگر شد با سند و مدرک ارائه می کنم .

در ارتباط با حادثه هواپیمای مالزیایی هم کجای استدلال بنده غیر منطقی بود ؟؟ حداقل بجای به کار بردن واژه توهم توطئه ، دلایل خودتون را ذکر می کردید .
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405789341' post='394395']
شوخی جالبی بود !

همین میگم باید فرض بر مبنای جیزهای قابل استدلال باشه اینکه من اونجا یه کیلیپ دیدم که نشد حرف
[/quote]
شما ناراحت نباش دفعه بعد شما رو هم می بریم شاهد مراحل خرج گذاری برج بعدی باشید.

یک تاپیک توی سایت داشتیم که به طور مبسوط ب دلایل منطقی و ردست و حسابی این موضوع بررسی شده بود.
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به کلیپ ، توسط موشک با آشیانه یاب حرارتی هدف قرار گرفته !
این هواپیما قادر به دادن مانور های سنگین جهت فرار از دست موشک نیست ، اگر موشک مورد نظر بوک بود اولا به موتور هواپیما برخورد نمیکرد ، ثانیا در برخورد به موتور اثرات تخریبی بسیار بالاتر بر جا میذاشت ، حداقل اینکه بال هواپیما به سختی دمیج میدید که در فشار سنگین هنگام سقوط از بدنه جدا میشد که اینچنین نشده ؛ احتمال میدم در اثر برخورد یک موشک من پد به موتور همراه با انفجار موتور و آتش گرفتن مخازن سوخت و از کار افتادن سطوح کنترلی بال راست پرنده ، سیستم های داخلی هم قفل کرده و منجر به یک سقوط آزاد شده باشد ...
.
.
.
علاوه بر این احتمال شلیک موشک های هوا به هوا رو هم ناچیز ندونید ، میشه به جای من پد ، سایدویندر رو مد نظر قرار داد !
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم