امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='SoheilEsy' timestamp='1371143754' post='315870']
یک نکته هم بگم ... شاهد - 129 در بیشتر طول پرواز بر روی اتوپایلوت قرار دارد ...

مثلا یک منطقه مرزی را تعیین می کنند و پهپاد بطور دائم روی آن منطقه پرواز می کند ... در صورتی که به چیز مشکوکی بر بخورد آلارم میدهد و موقعیت را اعلام می کند ...

سیستم جالبی هست :cowboy:
[/quote]

[quote]افشای اطلاعات ممنوع بوده و هست[/quote]

تکرار تخلف تکرار تخلف تکرار تخلف .....
شاید بنده اشتباه میکنم شاید این اطلاعات رو رسما ارگان های نظامی منتشر کردن و ما بی خبریم
شایدم قوانین مملکتی و این سایت عوض شده و باز هم ما بی خبریم
از ایشون متعجب نیستم که به رویشون ادامه میدن از این متعجبم که چرا برخوردی صورت نمیگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بحث فایده ای هم داره !؟

یا جناب اسپهبد قصد دارن ثابت کنن که فرماندهان نظامی ما مردم را خدایی نکرده جیگر کرده اند !؟

[quote name='rh8' timestamp='1371198964' post='315960']
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1371143754' post='315870']
یک نکته هم بگم ... شاهد - 129 در بیشتر طول پرواز بر روی اتوپایلوت قرار دارد ...

مثلا یک منطقه مرزی را تعیین می کنند و پهپاد بطور دائم روی آن منطقه پرواز می کند ... در صورتی که به چیز مشکوکی بر بخورد آلارم میدهد و موقعیت را اعلام می کند ...

سیستم جالبی هست :cowboy:
[/quote]

[quote]افشای اطلاعات ممنوع بوده و هست[/quote]

تکرار تخلف تکرار تخلف تکرار تخلف .....
شاید بنده اشتباه میکنم شاید این اطلاعات رو رسما ارگان های نظامی منتشر کردن و ما بی خبریم
شایدم قوانین مملکتی و این سایت عوض شده و باز هم ما بی خبریم
از ایشون متعجب نیستم که به رویشون ادامه میدن از این متعجبم که چرا برخوردی صورت نمیگیره
[/quote]

برادر این سیستم مشابه هرمس - 450 هست !!!

من چی گفتم که شما تهمت افشای اطلاعات می زنید !؟

تمام پهپاد های مدرن دنیا این قابلیت رو دارند ...

حتی مهاجر-2 و ابابیل هم این قابلیت رو دارن ... این کجاش افشای اطلاعات هست !؟

چرا به بعضی افراد که اطلاعات حساس رو افشا می کنن گیر نمی دید !؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[b]من چی گفتم که شما تهمت افشای اطلاعات می زنید !؟[/b]

[/quote]
یکی تحلیل میکنه این ظاهرا شبیه فلان پهپاده پس میتونه این سیستمم داشته باشه ولی جملات شما چیز دیگه ای رو میرسونه
در ضمن بار اولتون نیست این یه روند کلیه که شما دارید و هرزگاهی یه سری اطلاعات تو تایپیک ها یا استاتوس ها بروز میدید ( فقط لطفا نمونه نخواید که همه میدونن )
من دشمن شما نیستم اصلا شما رو نیمشناسم هر کس دیگری هم که به قول شما اطلاعات حساس رو افشا کنه لازمه که باهاش برخورد بشه ویرایش شده در توسط rh8
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371196547' post='315955']
[quote name='arminheidari' timestamp='1371194179' post='315951']
[quote name='013579' timestamp='1371193626' post='315948']
پوزششششششششششششششششششششششششش.....بطلب.....تا پوزش تو را نطلبیده.
الان و دقیقا به این نتیجه رسیده ام...شما بحث نداری...دغدغه هم نداری...فقط یه چیزهایی توی ذهنت هست که فکر میکنی اول و آخر همه چیزه، وسلام...
در ضمن توان درک و نقد گفتار دیگران را هم نداری...اگر داشتی تا الان، جنگ نا متقارن را پیگیر شده بودی...رفته بودی ببینی، نیروی هوایی چه جایگاهی در کشور داره...
شما بیجا می کنید که توان نظامی کشورمو .. قدرت و دانشی را که با خون دل خوردن، بی خوابی کشیدن صدها هزار دانشمند و محقق نخبه (که حداقل منطقشان صدها برابر جناب عالیه) به دست آمده است را...هی میکنید، پی کارش...
[/quote]

جناب 013579 حق با شماست و من بشخصه معذرت می خواهم
حالا شما باتوجه به اطلاعات موجود ما را راهنمایی کنید و ذهنیت خود را بسط دهید
تا بدانیم پشت این همه توهین به دوستان چه منطق و دلایلی دارید
اگر منطق ودلیل خوب و محکم دارید این جا جای بیانش است نه بیان شعار
[/quote]
من به شما هیچ توهینی نکردم .. اگر از جانب من هم احساس توهین کرده اید .. نفهمیده ام و معذرت می خواهم...
اما من با این دوستمون آسپهبد حرف دارم، که چرا و واقعا چرا؟ .. تا این حد بر ضعف نظامی کشور تاکید دارند؟
ما جنگ الکترونیک را از زمان جنگ شروع کردیم...ما پهپاد را از زمان جنگ شروع کردیم...ما نیروی هوایی را تیغ برنده ایی میدانیم که در روز لزومش، باید دشمن را غافلگیر کند، پس متناسب با این دیدگاه امکانات و راهکارهایی را فراهم کرده ایم...چون نمیتونن به ما بگویند، باید منکر شویم؟...چقدر من باید مفهوم غافلگیری را تشریح کنم؟ نمونه آوردم، جهانی (RQ-170) ... دوستان توجه نمیکنند...
این چیزهایی که بعضی از دوستان دارند بحث میکنند .. خوب عقیم است ..
رهبر این مملکت، دشمن را در عالی ترین سطح تهدید میکند...ما برای خودمان خیال بافی میکنیم و یادمان رفته .. امروز برای دست یابی به یک سری اطلاعات صنعتی و علمی باید پوستمان کننده شود...چه برسد به اطلاعات نظامی .. همان اطلاعاتی که اولاترین اطلاعات مورد توجه آمریکا ست...

[quote name='arminheidari' timestamp='1371195213' post='315954']
[quote name='013579' timestamp='1371194710' post='315952']
تمامی دوستان را ارجاع میدهم به مطالعه و بررسی جز به جز،. مصاحبه ی سردار سلامی .. در شبکه ی دو سیما .. بعد از شکار RQ-170 ... برای درک درست فناوری پهپاد در ایران...
در مورد شاهد 129 هم، رجوع شود به گفته های سردار حاجی زاده، در شبکه ی خبر ... این کلیپ ده دقیقه ایی .. نود درصد شک ها را بر طرف و سوالات دوستان را نیز پاسخ خواهد داد...
خواهش میکنم .. خواهش میکنم .. خواهش میکنم .....دوستان پای Sentinel را به این ماجرا نکشند...
[/quote]

منظور شما کدوم بخش و کدوم حرف ها است
در صورت امکان مشخص کنید که بشود رویش بحث کرد
[/quote]
من از GPRS استفاده میکنم، آن هم اینور مملکت...
.................................................
همونی که سردار سلامی، اشاره می کنند به پهپادهای کوچک و بزرگ ایران...سرچ کن توی گوگل، حداقل متنش که پیدا میشه...
یه تراک ده دقیقه ایی هست، که سردار حاجی زاده اشاره میکند به کاربردهای 129 و اتفاقا اشاره ایی هم به، به صرفه بودنش دارند.
[/quote]

کجای اون ؟ دقیق بگو

-------------
دوستان تو بحث کردن قرار نیست دیگری را قانع کنیم یا قانع شویم
قرار است از دیگری چیزی یاد بگیریم
کمی صبر کرده و به هم تند نتازید

[quote]آقا آرمین...بیا فعلا بی خیال آسپهبد بشیم، بریم سر بحث خودمون...[/quote]
خوشم می آد جلو خودش دورش می زنی

[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]من در مورد RQ-170، زیاد در اینترنت گشت و گذار زده ام .. به این نتیجه رسیده ام که 170 پرنده ایی فوق استراتژیکه .. سطح تکنولوژی اش هم خیلی از پهپادهای مشابه آمریکایی (در بعد مخفی کاری و الکترونیک - ایکس-45، ایکس-47، فانتوم ری و حتی لاکهید UCLASS) برتره .. پس جمع بسن آن با یه چیزی مثل شاهد 129 و ایوب .. دیگه خودت میدونی، منظورم چیه.....[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد جنگ الکترونیک هم، بر عکس به نظر من امروز ما یه قدرت پیشرو در جنگ الکترونیک هستیم...اتفاقا جالبه که چند تا از ماموریت های ذکر شده برای شاهد 129، کاملا در حوزه ی جنگ الکترونیک قرار میگیره .. مثل منحرف کردن بمب و موشک ..این خودش نشون میده که ما توجه بالفعلی به حوزه ی جنگ الکترونیک داریم...[/background][/font][/color][/right]
[/quote]

اتفاقا چون می دانیم آر کیو 170 پهانکار بود و استراتژیک جناب اسپهبد گفتند پهباد شاهد 129 لو می رود
چون از آرکیو 170 در پنهان کاری بسیار پایین تر است و دشمن هم نه همه ولی دارای بعضی سیستم های شناسایی است
که من در این حرف موافق جناب اسپهبد هستم

ذکر کردم ما قدرت جنگ الکترونیک خود را می دانیم
ولی این قدرت برتری مطلق ایجاد می کند بویژه در رویارویی مستقیم جای بحث دارد
آیا جنگنده ها یا پدافند ما می توانند با جنگ الکترونیک آواکس یا دیگر سیستم های دشمن مقابله کنند؟
آنهم در یک جنگ همه جانبه؟ وقتی دشمن هشیار و در حالت تهاجمی است؟ ویرایش شده در توسط arminheidari

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rh8' timestamp='1371200357' post='315963']
[quote]

[b]من چی گفتم که شما تهمت افشای اطلاعات می زنید !؟[/b]

[/quote]
یکی تحلیل میکنه این ظاهرا شبیه فلان پهپاده پس میتونه این سیستمم داشته باشه ولی جملات شما چیز دیگه ای رو میرسونه
در ضمن بار اولتون نیست این یه روند کلیه که شما دارید و هرزگاهی یه سری اطلاعات تو تایپیک ها یا استاتوس ها بروز میدید ( فقط لطفا نمونه نخواید که همه میدونن )
من دشمن شما نیستم اصلا شما رو نیمشناسم هر کس دیگری هم که به قول شما اطلاعات حساس رو افشا کنه لازمه که باهاش برخورد بشه
[/quote]

برادر عزیز ... چند وقت پیش نمایشگاه بود ... فکر کنم اگر شما اونجا بودید مسئولین غرفه هارو اعدام می کردید ! icon_cheesygrin
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر عزیز ... چند وقت پیش نمایشگاه بود ... فکر کنم اگر شما اونجا بودید مسئولین غرفه هارو اعدام می کردید ! icon_cheesygrin [/quote]
شما در جایگاه اون مسئولین نیستید
اونها به نمایندگی ارگانشون مطابق اختیاراتشون و با هماهنگی ارگانشون حرف میزنن و به بالا دستیاشون هم پاسخگو هستن
ولی شما در جایگاه یک فرد غیر مسئول فقط اجازه دارید اطلاعاتی که رسما علنی شده رو بروز بدید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرمین...
گفتگوی ویژه ی خبری 1390/09/19 .. از شبکه ی دو سیما پخش .. سردار سلامی اشاره کردن به، تعدد(پرنده هایی بسیار کوچک تا پهپادهای دور برد رادارگریز)، سیستم های جمع آوری اطلاعات بسیار پیشرفته، سیستم های کنترلی پیشرفته و...، و حتی اشاره به وجود پهپادهای استیلث دوربرد در ایران...
صحبت سردار حاجی زاده در شبکه خبر، که به توانمندی ها و کاربردهای شاهد پرداخت...
نکنه .. اینها رو ندیدی؟
باور کن یه سرچ توی اینترنت بزنی، پیداشون میکنی...
........................................
حق با توست...برتری مطلق نه تنها برای ما، بلکه برای هیچ کس وجود خارجی ندارد...اصلا چنین چیزی نوعی کماله غیر ممکنه...
با برآورد واقعیت های امروز، در میابیم که، ما نسبت به هر مهاجمی در خاورمیانه مطلقا دست بالا را داریم...این واقعیت از حوزه های ژئوپلتیک و اکونومی و زیست بوم ایران به آسانی قابل استخراجه...حالا اون را با دانش نظامی فراهم شده تلفیق کن...میشه قدرت برتر منطقه...
بعد در مورد شاهد...ما این پرنده را که نمیخواهیم بفرستیم، قندهار یا دیمونا...این پرنده ماموریت های به صرفه ی خودشو داره... ویرایش شده در توسط 013579

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]گفتگوی ویژه ی خبری 1390/09/19 .. از شبکه ی دو سیما پخش .. سردار سلامی اشاره کردن به، تعدد(پرنده هایی بسیار کوچک تا پهپادهای دور برد رادارگریز)، سیستم های جمع آوری اطلاعات بسیار پیشرفته، سیستم های کنترلی پیشرفته و...، و حتی اشاره به وجود پهپادهای استیلث دوربرد در ایران...[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]صحبت سردار حاجی زاده در شبکه خبر، که به توانمندی ها و کاربردهای شاهد پرداخت...[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]نکنه .. اینها رو ندیدی؟[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]باور کن یه سرچ توی اینترنت بزنی، پیداشون میکنی...[/background][/right][/font][/color][/quote]

اینها بیشتر کلی گویی است و اگر هم بخواهیم به آن استناد کنیم باید چندین مصاحبه و صحبت را جمع و بررسی کرد
آیا جمله ای برای بیان جزئیات گفته اند؟

در مورد پرنده های دوربرد رادارگریز هم اشاره ها به سمت سفره ماهی است
که شکار آرکیو 170 توسط ما ، توانایی امکان شناسایی شدن سفره ماهی را تایید می کند

در جمع آوری اطلاعات هم سیستم های بصری و عکس برداری در صحبتها خیلی بحث شده و کپی از تجهیزات آرکیو170

[quote]با برآورد واقعیت های امروز، در میابیم که، ما نسبت به هر مهاجمی در خاورمیانه مطلقا دست بالا را داریم...[/quote]
نه در هر زمینه ای
نیروی هوایی ما نسبت به کشورهای همسایه در ضعف هستند و دوستان امیدوار به ساخت تعداد بالای شفق و قاهر است که ضعف ما را در نیروی هوایی بپوشاند
از سوی دیگر اگر دقت کرده باشید ما با نیروی موشکی، جنگ الکترونیک و پهبادها به دنبال پوشاندن ضعف شدید نیروی هوایی هستیم

حتی در زمینه نیروی دریایی هم ما ضعف های جدی داریم
جای چند زیردریایی اتمی و ساخت پیشرانه اتمی در نیروی دریایی ما کاملا مشهود است
حالا ناوشکن ها و ناو هواپیما بر در صرفه الان ما نیستند و در یک دید کلی فضای خالی بزرگی برای ناوگان معین می کنند
. ما با کمک ساختار جغرفیایی و نیروی موشکی و تاکتیک قایق های پر سرعت و جنگ نامتقارن هزینه بالایی برای جنگ احتمالی برای دشمن مشخص کرده ایم

[quote]بعد در مورد شاهد...ما این پرنده را که نمیخواهیم بفرستیم، قندهار یا دیمونا...این پرنده ماموریت های به صرفه ی خودشو داره...[/quote]

تازه رسیدی به بحث من و جناب اسپهبد
که کاربرد این شاهد 129 یا این نوع پهبادها برای ما چیست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به یک نکته کوچک اشاره می کنم لطفا گیر ندید که داری چی چی رو افشا می کنی ... بنده خودم به قوانین حفاظت اطلاعات آگاه هستم ...

ما برای کنترل مرزها یا هر ماموریت دیگه ای نمی توانیم به سیستم های جمع آوری اطلاعات ابتدایی اکتفا کنیم ... رادارهای (SAR (Synthetic-aperture radar که روی پهپاد های ما نصب میشن به دلیل وزن زیاد قابلیت حمل توسط هر پهپادی را ندارند و ما مجبور هستیم از پرنده هایی مثل شاهد - 129 استفاده کنیم ...

یک شاهد - 129 حدود 500,000 $ ارزش دارد ... که قیمت خود هواپیما یه بخش کوچک از این مبلغ هست و بقیه مربوط به سیستم های جمع آوری اطلاعات هست ...

حالا من یک سوال دارم ... آیا پهپادهایی مثل ابابیل و مهاجر توانایی انجام ماموریت های شاهد - 129 را دارند !؟

سقف پروازی این دو نسل از پهپادها قابل مقایسه هست ؟؟؟

آیا مداومت پروازی قابل مقایسه هست ؟؟؟

آیا مقدار تسلیحاتی که توسط شاهد - 129 حمل می شود با پهپادی مثل ابابیل قابل مقایسه هست ؟؟؟

البته پهپادی مثل سایه که مدتی هست وارد خدمت شده مداومت پروازی حدود 24 ساعت دارد ... ولی نمی تواند ماموریت های شاهد - 129 را انجام دهد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000]....[/color] در حالی که همین ترکیه چهار سال است که از کلاس پهباد های با مدوامت پروازی بالا استفاده می کند. نتیجه چه می شود سه گردان نیرو نمی توانند شش پژاکی را محاصره و یا حتی پیدا ودر گیر شود.از این اتفاق ها چندین بار در سال رخ می دهد این پهباد ها پس کجا هستند و چه موقع به درد می خورند.پرواز هلی کوپتر که خطر ناک است، پرواز هواپیما در یک چنین شناسایی به درد نخور است لذا تنها را حل پهباد است پهباد
ستاد و پایگاه های پژاک فقط پوشش هوایی دارد .ستاد در بخش عراقی قندیل است و پایگاه های اصلی در خاک ایران شامل ،جاسوسان ،شهیدان ،مارمیشو می باشد که که بیشترین پوشش هوایی این پایگاه ها هم توسط دوشکا و تک تیر انداز ها انجام می شود

[color=#ff0000]از انتشار اطلاعات غیررسمی و حساس نظامی خودداری کنید [/color]
[color=#ff0000]پست شما ویرایش شد [/color]
[color=#ff0000]Cheka[/color]
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000][b]دوستان محترم خصوصا جناب 013579 ، لطفا در خلال بحث از ادبیات توهین آمیز و تحقیر کننده استفاده نکنید ، فروم محلی برای تضارب آراست و مطمئنا نظرات و اطلاعات همه با هم یکی نیست لذا با ادبیات منطقی بحث رو ادامه بدید وگرنه مجبور به ویرایش پست ها و قفل کردن تاپیک خواهم شد [/b]

[b]همچنین انتشار اطلاعات اعلام نشده درباره ی تجهیزات جمهوری اسلامی ایران ممنوع است [/b][/color]

[color=#ff0000][b]با تشکر از همکاری شما [/b][/color]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کدام کلی گویی؟...حاجی زاده، حتی از استفاده های غیر نظامی شاهد هم گفت...جناب سلامی هم بسیار دقیق گو هستند و اگر اسرار دارند که منظورشان را کامل بیان کنند، نباید ایشان را عوام فریب قلمداد کرد...اصلا گفته ی شما صحیح اینها حرفهای کلی...مرد مومن ما دنبال کلیاتش میگردیم...
اما در مورد نیروی هوایی .. بله درست میگویید ما بهترین (از بعد فنی) نیروی هوایی منطقه را نداریم، ولی توانمند ترین نیروی هوایی منطقه را داریم .. اون هم به خاطر سرمایه گذاری در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری خاص...
داداشم .. در بحث فنی نیروی دریایی من ورود نمیکنم چون هیچی نمیدونم...فقط تائید میکنم که کم توجهی شده...
در مورد سفره ماهی هم ... تنها طرح پنهانکار ایران نیست ... مدرک ندارم ولی عقل دارم که بمب افکن را چه به عملیات شناسایی ویژه...
در مورد170 ... وجود یه تصویر الکترواپتیکال از این پرنده، دلیلی بر ناتوانی این پرنده در پنهانکاری نیست...به موازات اون هم نمیشه گفت فناوری استیلث سقوط کرده...
به خاطر همینه که میگم RQ را بیخیال شویم...اولا خود پرنده را نا چیزتر از آنچه که هست می بینیم .. از طرفی ارزش شکارش، سقوط آزاد میکند...
برای شاهد گفته های سرادار حاجی زاده، نسبتا کافی است...
در مورد آسپهبد...ایشون تا به خاطر توهینش به ملت شریف ایران عذرخواهی نکرده و به دنبال آشنایی واقعی با ماهیت جنگ روانی و همین طور استراتژی غالب نامتقارن نرود، از دید من فردی قابل اعتماد نیست
جناب cheka، واقعا متشکرم...شرمنده که نسبت به توهین واقعا بزرگ این دوستمون به ملت، واکنش نشون دادم...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371213455' post='316004']
کدام کلی گویی؟...حاجی زاده، حتی از استفاده های غیر نظامی شاهد هم گفت...جناب سلامی هم بسیار دقیق گو هستند و اگر اسرار دارند که منظورشان را کامل بیان کنند، نباید ایشان را عوام فریب قلمداد کرد...اصلا گفته ی شما صحیح اینها حرفهای کلی...مرد مومن ما دنبال کلیاتش میگردیم...
اما در مورد نیروی هوایی .. بله درست میگویید ما بهترین (از بعد فنی) نیروی هوایی منطقه را نداریم، ولی توانمند ترین نیروی هوایی منطقه را داریم .. اون هم به خاطر سرمایه گذاری در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری خاص...
داداشم .. در بحث فنی نیروی دریایی من ورود نمیکنم چون هیچی نمیدونم...فقط تائید میکنم که کم توجهی شده...
در مورد سفره ماهی هم ... تنها طرح پنهانکار ایران نیست ... مدرک ندارم ولی عقل دارم که بمب افکن را چه به عملیات شناسایی ویژه...
در مورد170 ... وجود یه تصویر الکترواپتیکال از این پرنده، دلیلی بر ناتوانی این پرنده در پنهانکاری نیست...به موازات اون هم نمیشه گفت فناوری استیلث سقوط کرده...
به خاطر همینه که میگم RQ را بیخیال شویم...اولا خود پرنده را نا چیزتر از آنچه که هست می بینیم .. از طرفی ارزش شکارش، سقوط آزاد میکند...
برای شاهد گفته های سرادار حاجی زاده، نسبتا کافی است...
در مورد آسپهبد...ایشون تا به خاطر توهینش به ملت شریف ایران عذرخواهی نکرده و به دنبال آشنایی واقعی با ماهیت جنگ روانی و همین طور استراتژی غالب نامتقارن نرود، از دید من فردی قابل اعتماد نیست
جناب cheka، واقعا متشکرم...شرمنده که نسبت به توهین واقعا بزرگ این دوستمون به ملت، واکنش نشون دادم...
[/quote]
استفاده غیر نظامی که یکی از آن راهنمایی و رانندگی است بحثی ندارد
بحث بر سر استفاده نظامی است و ارزش آن که جناب قدر توضیحات خوبی دادند

منظور ما از عدم کلی گویی در توان کشور اشاره به قابلیت ها است
برای مثال رادارهای پسیو یا همان سفره ماهی یا ... که رونمایی شده است نشان دهنده توان ما هستند و اگرنه گفتن این که ما قوی هستیم یا در زمینه جنگ الکترونیک قدرت اول هستیم دلیل نیست

بحث زیرسوال رفتن فناوری پهانکاری با شکار آرکیو مطرح شده و برای تجهیزات ما هم صدق می کند
وقتی روی فناوری حرف در بیاید برای همه کاربران شامل می شود

در مورد جناب آسپهبد فکر می کنم شما برای خودتان دوخته اید و ایشان را محکوم کرده اید در حالی که ایشان توهینی نکرد

[quote name='gader' timestamp='1371208959' post='315991']
[color=#FF0000]....[/color] در حالی که همین ترکیه چهار سال است که از کلاس پهباد های با مدوامت پروازی بالا استفاده می کند. نتیجه چه می شود سه گردان نیرو نمی توانند شش پژاکی را محاصره و یا حتی پیدا ودر گیر شود.از این اتفاق ها چندین بار در سال رخ می دهد این پهباد ها پس کجا هستند و چه موقع به درد می خورند.پرواز هلی کوپتر که خطر ناک است، پرواز هواپیما در یک چنین شناسایی به درد نخور است لذا تنها را حل پهباد است پهباد
ستاد و پایگاه های پژاک فقط پوشش هوایی دارد .ستاد در بخش عراقی قندیل است و پایگاه های اصلی در خاک ایران شامل ،جاسوسان ،شهیدان ،مارمیشو می باشد که که بیشترین پوشش هوایی این پایگاه ها هم توسط دوشکا و تک تیر انداز ها انجام می شود

[color=#FF0000]از انتشار اطلاعات غیررسمی و حساس نظامی خودداری کنید [/color]
[color=#FF0000]پست شما ویرایش شد [/color]
[color=#FF0000]Cheka[/color]
[/quote]

ضعف ترکیه در استفاده از پهبادها است تا خود پهبادها
سابقه ما از استفاده به جنگ تحمیلی باز می گردد که به موجب آن مدیریت اطلاعات توسط پهبادها را نیز در درون خود توسعه دادیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این ضعف که من گفته ام مربوط به ایران بود نه به ترکیه .ترکیه در کلاس تاکتیکی پهباد های چالدران،بیرق دار و بایقوش را تولید وصادر کرد .اما این نیازش را تامین نکرد و لذا رو به MALE اورد طرح انکا و کارایل را ریخت و هرون را خرید و برای پریداتور درخواست خرید داد. این کلاس هم نیاز ایران در شرایط غیر جنگی امروز است و برای فرماندهان در مناطق عملیاتی باید دید از بالا را فراهم کرد که پیوسته باشد و حرکت لحظه به لحظه قوای خصم و خودی را نشان دهد و از کمین افتادن نیروهای خودی جلوگیری کند و اتش توپخانه را هدایت کند .لازم است اما نه به تعداد زیاد بیست عدد ان کل نیاز های ما را پوشش می دهد .تجربه گرجی ها نشان داد که استفاده از این کلاس در مقابل هواپیما های دشمن اشتباه است
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1371220425' post='316026']
این ضعف که من گفته ام مربوط به ایران بود نه به ترکیه .ترکیه در کلاس تاکتیکی پهباد های چالدران،بیرق دار و بایقوش را تولید وصادر کرد .اما این نیازش را تامین نکرد و لذا رو به MALE اورد طرح انکا و کارایل را ریخت و هرون را خرید و برای پریداتور درخواست خرید داد. این کلاس هم نیاز ایران در شرایط غیر جنگی امروز است و برای فرماندهان در مناطق عملیاتی باید دید از بالا را فراهم کرد که پیوسته باشد و حرکت لحظه به لحظه قوای خصم و خودی را نشان دهد و از کمین افتادن نیروهای خودی جلوگیری کند و اتش توپخانه را هدایت کند .لازم است اما نه به تعداد زیاد بیست عدد ان کل نیاز های ما را پوشش می دهد .تجربه گرجی ها نشان داد که استفاده از این کلاس در مقابل هواپیما های دشمن اشتباه است
[/quote]

تو تجربه سوریه پهبادها نمره خوبی گرفتند و می گیرند، بویژه زدن مراکز تجمع با کمک توپخانه و شناسایی پهبادها
توی درگیری ها با پژاک هم کمک هایی کرد که ابعاد آن را نمی دانم ولی می دانم صابرین از آن استفاده کردند
توی اسرائیل هم پهبادها شناسایی های موفقی انجام دادند

ولی نوع پهبادها را در هرسه مثال نمی دانم که بیشتر از چه نوعی استفاده شد ولی حدس بر ابابیل و انواع ساده تر می باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    1 member