deserthawk

پیشنهاد چند سلاح برای نیروهای مسلح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با خرید یکی از این ها ومهندسی معکوس کردنشون کار شما بسیار ساده تر میشه  tehransargarmi.blogfa.com/post/180   

این هم هست tehransargarmi.blogfa.com/post-187.aspx

www.aparat.com/v/UE1N9 اینم لینک فیلمش با نام کوادکوپتر کنترلی نانو

ونهایت چیزی که شما می خواهید www.aparat.com/v/r7Zkc

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

با تشکر

نظری در مورد وزنی که میتونند حمل کنند ندارید؟

اینم جالب بود

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب st0p

چند تا سئوال برام پیش اومد که با اجازتون یکی یکی میپرسم

بنظرتون یک پرنده در ابعاد نصف کف دست رو میشه با تیر کلاش زد ؟

فکر میکنم ابعاد چیزی که مد نظر جنابعالی بوده بزرگتر بوده باشد (البته احتمالا مانور پذیر بسیار زیاد کواد کوپتر هم بهش اضافه بفرمایید)

برد و حداکثر ارتفاع پروازی کمه و در کوه ها کنترل خاصی نمیشه داشت...میشه از یه سیستم رادیویی قوی تر و موتور قویتر استفاده کرد و از ارتفاعات کنترل کرد دستگاه رو(اینجا راهکار های دیگه ای هم هست که یکم پیچیده میشه کار)

فرض ما این هستش که دشمن در دید شماست و رودرو هستید

فرض جنابعالی چی بوده ؟ و منظور از اینکه در کوه کنترل خاصی روش نیست چیست ؟ (میبخشید چون متوجه نشدم میپرسم )

شما یه سمباده با درجه 500(نمیدونم دقیقا بهش چی میگن) بردارید و بیافتید به جون ملخ...صداش خیلی کمتر میشه

اینو شما امتحان کردید ؟

پس در حقیقت جنابعالی پهپاد شناسایی میخواهید بسازید

ولی بازیابی یک همچین پهپادی در شرایط خط مقدم بنظرتون چطور خواهد بود؟

خیر نمیشه

همونطور که گفتم فرض ما اینه که میخوایم سنگر های داخل کوه رو بزنیم پس کف دست امکان پذیر نیست(مواد منفجره کافی نداره)

فرض اینه که نیروهای ما وسط کوه های تو در توی غرب کشور هستن و دشمن هم توی کوه ها سنگر داره

منظورم این بود که امواج رادیویی ممکنه به پهپاد نرسن و...

نه،ولی احتمال 99 درصدی وجود داره که این کار صدا رو کم میکنه چون اگه این ملخ هارو دیده باشید(ملخ های پلاستیکی معمولی)زائده های بسیار زیادی دارن که خودش باعث میشه صدای زیادی تولید بشه

نه پهپاد شناسایی باید دوربین های قوی و FLIR و اینجور چیزا داشته باشه و تداوم پروازی بسیار بالا که برای اون هم طرحی دارم

طرح بنده که نیاز به بازیابی نداره چون انتحاری هست و قطعاتش بسیار کوچک میشن...و طرح شما هم به همچنین چون واقعا ارزشش رو نداره

و توضیحی بدم در مورد اون پهپاد اضافی:یک رابط هست بین کاربر و دستگاه که مثل ماهواره های ارتباطی کار میکنه که خیلی از ما دور نمیشه و بیشتر برای شرایطی مثل همون عملیات بالهای سرخ که مثال زدم طراحی شده...

سایز کف دست و مداومت پروازی 10 دقیقه و ارتفاع حداکثر 20-30 متر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برد را اگر بتونید بین 3000 تا 4000 متر در بیارید عالی می شه ، می شه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکم قیمت زیاد تر میشه ولی میشه...یه فرستنده قوی،گیرنده قوی،آنتن بزرگ و تغذیه مناسب برد رو بالا میبره و البته محیط هم شرط مهمی هست مثلا هرچی فلز کمتری در مسیر باشه برد بیشتر میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در واقع این پهباد برای جنگ های شهری می خواهد ساخته بشه نه جنگ در کوه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب warjo

بنظرتان برای جنگ شهری کمی برد بلندی نیست ؟

بنده روی 400 متر حساب کرده بودم نهایت 500 متر

شما این برد را برای جنگ شهری در نظر گرفتید ؟

---------------------------------------------------------------------

بنده به آدرسی که جناب مهدی دادند رفتم

و با فروشنده تماس گرفتم (لازم میدونم مجددا از جناب مهدی تشکر کنم )

ایشونم با حوصله جواب دادند

ایشون برای 50 گرم حمل بار یک کواد 30*30 پیشنهاد دادند (باید امشب با کارتون چندتا تست ابعاد برای ذهنم بزنم )

درمورد هلکوپتر هم فرمودند برای بار 50 گرم یک هلکوپتر 990 هزار تومنی معرفی فرمودند شش کانال و طول 50 سانتیمتر برد 200 تا 300 متر

برای بار 15 گرم هم هلکوپتر 28 سانت و قیمت 670 هزارتومن و شش کانال برد 200 متر

حالا یک قیمت و ابعاد  بازار را داریم فرض کنیم بعد از کپی سازی بشه نصف این قیمت تموم کرد (بعید میدونم بشه با چین در قیمت رقابت کرد)

در مورد کم کردن ابعاد و افزایش بارهم ایشون فرموند اینا در رنج خودشون بهترین و بهینه ترین طراحی رو دارند

محدودیت ها الان کمی بهتر مشخص شد

برد ارتباطی

حجم ارتباطات

وزن حمل شده

سیستم شناسایی

یک سئوال هم داشتم

مواد منفجره ایی وجود داره که بشه بهش شکل داد و بجای بدنه پلاستیک ماده منفجره رو مستقیم بکار برد توی بدنه؟

اون نارنجکی هم که جناب warjo لطف کردند فرمودند 185 گرم تازه مینی نارنجک هستش و 185 وزنشه احتمالا برای حمل و نقلش باید یک تانک هوایی بسازیم

اگر بزرگواران لطف کنند یک عدد برای وزن کل سیستم انفجاری بدند برای حوزه نهایت سه متری هدف که هدف نفر را از کار بندازه تشکر میکنم

طرح بنده که نیاز به بازیابی نداره چون انتحاری هست و قطعاتش بسیار کوچک میشن...و طرح شما هم به همچنین چون واقعا ارزشش رو نداره

و توضیحی بدم در مورد اون پهپاد اضافی:یک رابط هست بین کاربر و دستگاه که مثل ماهواره های ارتباطی کار میکنه که خیلی از ما دور نمیشه و بیشتر برای شرایطی مثل همون عملیات بالهای سرخ که مثال زدم طراحی شده...

سایز کف دست و مداومت پروازی 10 دقیقه و ارتفاع حداکثر 20-30 متر

فکر کردم از ارتفاع بالا منظورتان مثلا 1000 پا رو میفرمایید

نه 20 یا سی متر منطقیه فرمایشتان

بهمین جهت فکر کردم سیستم شناسایی میخواهید بسازید

-------------------------------------------------------------------

یکی از نمونه های معرفی شده در سایتی که جناب مهدی معرفی کردند

حالا یا عکس را دستکاری کردند یا واقعا اینقد در حالت عادی مبهمه فاصله ایی هم با دوربین ندارد

ابعاد 38*38

http://8pic.ir/images/fus1pfxswzk30p2uatjj.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا به سایت زیر برود ودر قسمت محصولات =اکتا روتور دوربرد شماره 1 را مشخصاتش رو ببینید اگر با مهندسی معکوس چیزی نصف این درست کنید فوق العاده است= davinuas.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا به سایت زیر برود ودر قسمت محصولات =اکتا روتور دوربرد شماره 1 را مشخصاتش رو ببینید اگر با مهندسی معکوس چیزی نصف این درست کنید فوق العاده است= davinuas.com

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

بنظر کمی بزرگ نمیرسه

بعدشم فکر کنم قیمت اینا زیاد باشه

نظرتون چیه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سئوال هم داشتم

مواد منفجره ایی وجود داره که بشه بهش شکل داد و بجای بدنه پلاستیک ماده منفجره رو مستقیم بکار برد توی بدنه؟

اون نارنجکی هم که جناب warjo لطف کردند فرمودند 185 گرم تازه مینی نارنجک هستش و 185 وزنشه احتمالا برای حمل و نقلش باید یک تانک هوایی بسازیم

اگر بزرگواران لطف کنند یک عدد برای وزن کل سیستم انفجاری بدند برای حوزه نهایت سه متری هدف که هدف نفر را از کار بندازه تشکر میکنم

در مورد ماده منفجره بگم که TNT و C4 و بسیاری دیگه شکل میگیرن که البته بدرد این کار نمیخورن چون نرم هستند...و البته فک کنم به محض اینکه بخواین اون رو پرواز بدید منفجر بشه(شوک الکتریکی و بنگ)

البته باید به اینم توجه کرد که اگه سایز رو کمی ببرید بالا میتونید چیزایی رو بسازید که احتمالا این فروشنده های ایرانی مسخره میکنن اگه بهشون بگید...

چند وقت پیش یه موتور دیدم با سرعت حدودا 90000 دور در دقیقه(نود هزار دور)حالا شما سه تا از این موتور رو به همراه سه ملخ چهار پره و بدنه سبک پلاستیکی پهپاد در نظر بگیرید

تداوم پروازی بالایی هم نیاز نیست...به نظر من همین که مثال زدم چیزی حدود 2-3 کیلو رو میتونه بلند کنه..با توجه به اینکه یه مدل دیدم تا فک کنم 100 کیلو رو بلند میکرد(صد کیلو)و بدنه ای در حدود اکتا کوپتر های این سایت داشت  شاید کمی بزرگتر(davinuas.com)

با توجه به اینکه در مناطق شهری کاربرد داره

بهتره:

از محافظ ملخ استفاده بشه(ممکنه به در و دیوار بخوره)

قابلیت اوج گیری و پایین اومدن سریع رو داشته باشه

یه چیزی داشته باشه تا بتونه شیشه هارو بشکنه و وارد ساختمان بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد ماده منفجره بگم که TNT و C4 و بسیاری دیگه شکل میگیرن که البته بدرد این کار نمیخورن چون نرم هستند...و البته فک کنم به محض اینکه بخواین اون رو پرواز بدید منفجر بشه(شوک الکتریکی و بنگ)

البته باید به اینم توجه کرد که اگه سایز رو کمی ببرید بالا میتونید چیزایی رو بسازید که احتمالا این فروشنده های ایرانی مسخره میکنن اگه بهشون بگید...

چند وقت پیش یه موتور دیدم با سرعت حدودا 90000 دور در دقیقه(نود هزار دور)حالا شما سه تا از این موتور رو به همراه سه ملخ چهار پره و بدنه سبک پلاستیکی پهپاد در نظر بگیرید

تداوم پروازی بالایی هم نیاز نیست...به نظر من همین که مثال زدم چیزی حدود 2-3 کیلو رو میتونه بلند کنه..با توجه به اینکه یه مدل دیدم تا فک کنم 100 کیلو رو بلند میکرد(صد کیلو)و بدنه ای در حدود اکتا کوپتر های این سایت داشت  شاید کمی بزرگتر(davinuas.com)

با توجه به اینکه در مناطق شهری کاربرد داره

بهتره:

از محافظ ملخ استفاده بشه(ممکنه به در و دیوار بخوره)

قابلیت اوج گیری و پایین اومدن سریع رو داشته باشه

یه چیزی داشته باشه تا بتونه شیشه هارو بشکنه و وارد ساختمان بشه

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر میشد موادی پیدا کرد که مثل پلاستیک فرم بگیره عالی بود حالا با یک مکانیسم انفجاری خاص

البته یک نکته هم نباید مغفول بمونه که برای ترکش زایی چه باید کرد ؟

مثلا اگر از لوله های آلومنیومی توی سازه استفاده کنیم و توش مواد منفجره جاسازی کنیم ترکش زایی ایجاد میکنه

--------------------------------------

جناب st0p

بنظرم ابعاد پهپاد خیلی حیاتی توی طرح هرچی ریزتر و ارزونتر

یعنی کارایی بیشتر

تو نظر خودم مثل یک نارنجک هدایت پذیر فرضش میکنم

--------------------------------------

دو تا مورد اولی خوبه ولی سومی فکر نمیکنم تو جنگ شهری کارایی داشته باشه چون اصلا دیگه شیشه ایی بکار نمیمونه توی این جنگ ها

بعدشم اگر ارزون باشه یکی میتونه انتحاری بزنه دومی بره داخل از همون پنجره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز این موادی که فرمودید همین جوری منفجر نمیشن........

با اجازه رفقا حقیر کمی پر حرفی کنم

اول ببینیم برای درست کردن چیزی که بپره چی ها لازم داریم:

1_استراکچر و بدنه

هرچقدر سبکتر بهتر

2_ پاور پلن و موتور

سوختی یا الکتریکالی

3_ موشن کنترل تولز

رادیو کنترل چند ککاناله_ پمپ ها و ......

*******************************************************************************************************************

این هلی کوپترهایی که با نام تجاری میشناسمشون هیچکدوم به کار ما(شما) نمیاد

اولا

بدنه سنگینی دارن(نسبت به نمونه نظامی)

دویما" موتورهای به درد نخور و در پیتی دارن(مانوربیلیتی هم ندارن)

سیما"رادیو کنترلهاشون چون کدینگ نیستن با یک کیت و چهارتا خازن و دیدود و..........میشه روشون نویز انداخت

و تو بازی و سناریوی جنگی بکار نمیان(در مقابل دشمنان پیشرفته که اکثر دشمنان ما هستند اصلا به کار نمیان)

*************************************************************************************************************************

در بحث موترور نیاز به دور خیلی بالا نیست

چون دور رو بر اساس ملخ و پراپلر تایین میکنن

و اگر دور بالا بره ایر فویل" به استال میفته(سپریشن)

حالا باید چیکار کرد؟؟؟؟؟

چیکارش رو شما بزرگواران و مهندسان عزیز باید بگین

ساختن چنین چیزی مثل طرح احمد عزیزم دیگه کار فرد نیست

و کار گروهی رو میطلبه

برای مثال تو همین سایت خودمون حتما مهندس مواد داریم؟

متریال بدنه رو میتونن این عزیزان درست کنن که خیلی راحته

برای مثال این چوبهای  ماهیگیری اصلی بدنشون اون چیزیه که لازم دارین(مثال زدم)

الترونیک من هم حتما داریم که کارهای رادیو رو میتونن درست کنن

کامپیوتر و برنامه نویسی هم که  عزیزانی مثل احمد جان متخصص هستند

البته بعضی چیزها رو باید بخرید

مثل موتور..................................

موتور هم لازم نیست نو باشه

از خیلی ابزار میتونین موتور استوک بدست بیارین هم سوختی هم الکترونیک

******************************************************************************************************************

در مورد مواد انفجاری

هم دوستان وارد باید نظر بدن

اما طیف وسیعی از مواد شدید النفجار هست که تی ان تی و ...............در مقابلشون هیچن

******************************************************************************************************************

دوست عزیزی که بهشون قول داده بودم عکس ارپیجی بزارم

شرمنده

والا هنوز وقت نکردم برم دنبال کتاب

کمی درگیر روزمرگی های زندگی شدم

دوستان ببخشید

سخنان حقیر در هم و برهم و نازیباست

بگذارید به حساب

کهن ذهنی  بنده و به قولی هوای ما رو داشته باشین  :rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمد جان چیزی که من منظورم بود نصف اون یعنی در ابعاد 15*15 بود چون هم برد خوبی داره وهم زاویه دیدخیلی کمی داره .وبرای کاهشوزن هم میشه از پلاست مقاوم در بدنه بجای فلز به کار برد

و از ویژگی های دیگه ی اون اینه که  حتی اگر یکی از موتور هاش از کار بیفته به راحتی میپره وهچنین دارای خلبان خودکاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب warjo

بنظرتان برای جنگ شهری کمی برد بلندی نیست ؟

بنده روی 400 متر حساب کرده بودم نهایت 500 متر

شما این برد را برای جنگ شهری در نظر گرفتید ؟

بنده به آدرسی که جناب مهدی دادند رفتم

و با فروشنده تماس گرفتم (لازم میدونم مجددا از جناب مهدی تشکر کنم )

ایشونم با حوصله جواب دادند

ایشون برای 50 گرم حمل بار یک کواد 30*30 پیشنهاد دادند (باید امشب با کارتون چندتا تست ابعاد برای ذهنم بزنم )

درمورد هلکوپتر هم فرمودند برای بار 50 گرم یک هلکوپتر 990 هزار تومنی معرفی فرمودند شش کانال و طول 50 سانتیمتر برد 200 تا 300 متر

برای بار 15 گرم هم هلکوپتر 28 سانت و قیمت 670 هزارتومن و شش کانال برد 200 متر

حالا یک قیمت و ابعاد  بازار را داریم فرض کنیم بعد از کپی سازی بشه نصف این قیمت تموم کرد (بعید میدونم بشه با چین در قیمت رقابت کرد)

در مورد کم کردن ابعاد و افزایش بارهم ایشون فرموند اینا در رنج خودشون بهترین و بهینه ترین طراحی رو دارند

محدودیت ها الان کمی بهتر مشخص شد

برد ارتباطی

حجم ارتباطات

وزن حمل شده

سیستم شناسایی

یک سئوال هم داشتم

فکر کردم از ارتفاع بالا منظورتان مثلا 1000 پا رو میفرمایید

نه 20 یا سی متر منطقیه فرمایشتان

بهمین جهت فکر کردم سیستم شناسایی میخواهید بسازید

- يكي از بزرگترين دردسرهاي جنگهاي شهري ، سنگرهاي تيربار در فاصله 1000 تا 1500 متر هست كه خفه كردنشون مشكلات زيادي داره ، اين برد را به اين جهت پيشنهاد دادم .( 3000 متر برد طولي براي اجراي مانورهاي در نظر گرفته شده پيش از رسيدن به هدف  )

- نارنجكي كه مثال زدم تنها 17 گرم مواد منفجره داره

- به نظر من 200  تا 250 گرم مي تونه وزن مطلوب مهمات باشه ، اما اگه از فيوز الكتريكي استفاده مي كنيد بايد وزن مدار و باطري مورد نياز براي تحريك فيوز را هم محاسبه كنيد .

- خيلي از قطعات كواد را مي شه حذف كرد ، مثل محافظهاي ملخها يا روپوش بدنه ، به اين نكته توجه داشته باشيد كه بعضي پهپادهاي شناسايي كوچك از مقواي كلفت و تاشو براي ساخت بدنه ، بالها و ... استفاده مي كنن . با جناب greenliving موافقم كه بهتره كواد را خودتون  طراحي كنيد . يادتون باشه كواد مربوطه يكبار مصرف هست .

- بايد بتونيد با استفاده از حداكثر زمان پرواز و حداكثر سرعت افقي كواد ، برد عملياتي اونرا بدست بياريد .

- براي تقويت برد ارتباط مي شه از فرستنده پرقدرت تري استفاده كرد .

دوستان مطلع ديگري توي ميليتاري هستن ، نمي دونم چرا توي بحث شركت نمي كنن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز این موادی که فرمودید همین جوری منفجر نمیشن........

با اجازه رفقا حقیر کمی پر حرفی کنم

اول ببینیم برای درست کردن چیزی که بپره چی ها لازم داریم:

1_استراکچر و بدنه

هرچقدر سبکتر بهتر

2_ پاور پلن و موتور

سوختی یا الکتریکالی

در بحث موترور نیاز به دور خیلی بالا نیست

چون دور رو بر اساس ملخ و پراپلر تایین میکنن

و اگر دور بالا بره ایر فویل" به استال میفته(سپریشن)

درسته،در مقابل گرما کاملا مقاوم هستن در مقابل موج های مایکروویو مقاوم هستن(برنامه mythbusters)یه بار همچین کاری کردن...در مقابل گلوله مقاوم هستن ولی با یه شوک کوچیک الکتریکی منفجر میشن

بدنه میشه از پلاستیک های مقاوم استفاده کرد که مقاومت خوبی دارن و همزمان دوام خوبی هم دارن

موتور هم همونطور که قبل تر گفتم برای این سایز و این کاربرد سوختی کاربرد نداره و باید از موتور های الکترونیک براشلس استفاده بشه

من فقط مثال زدم و اصلا دلیل به استفاده نبود اینی که گفتم(یه چیزی در حد 20 هزار دور لازمه)

خيلي از قطعات كواد را مي شه حذف كرد ، مثل محافظهاي ملخها يا روپوش بدنه ، به اين نكته توجه داشته باشيد كه بعضي پهپادهاي شناسايي كوچك از مقواي كلفت و تاشو براي ساخت بدنه ، بالها و ... استفاده مي كنن .

من توی پست قبلیم اصرار به استفاده از محافظ ملخ داشتم و دلیلش هم گفتم اینجا یکم بازترش میکنم

با توجه به اندازه کوچیک پرنده ما ثبات پروازی زیادی نداره و به سختی میشه یه جا نگهش داشت و با توجه به اینکه کوچه های تنگ میتونن یه سنگر خوب برای آدم بدا بشن احتمال زیادی وجود داره که پرنده به جایی بخوره

و البته باید بدونید که محافظ توی این سایز از اسفنج ساخته میشه و شاید کمتر از 10 گرم وزن داره

ویرایش شده در توسط st0p
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

از جناب قاسملو بابت  دسته بندی تشکر میکنم

در حقیقت دراین مدت که در خدمت بزرگواران هستم در حال کسب تجربه جدیدم

راستشو بخواهید ما یک کواد کوپتر قرضی گرفته بودیم که با اون چند عملیات کمین در منطقه سبز شمال انجام دادیم (البته شمال خیلی سبز هستش و خیلی خوب میشه یک کواد رو در اندازه حتی 50*50 را هم مخفی کرد و با یک صدای انحرافی طرف مقابل را کاملا غافلگیر کرد)

چیزی که بنظرم میرسه اینه که بعد از صحبت های ارزشمند دوستان به این نتیجه رسیدم که دوباره و شاید صدباره راهی رو که میخواهم برم رو مرور کنم

هدف تیم ما این بود که نارنجک هدایت پذیر یا مین ضد نفر و ضد زره قابل پرواز تولید کند که انعطاف لازم را جهت اجرای کمین یا انتحاری داشته باشد

راستش بعد از اون قرض کردن و دیدن قیمت 5 میلیونی اون وسیله تصمیم گرفتیم کمی توی اسباب بازی ها سیر کنیم که البته جناب اقا مهدی هم یک سایت معرفی کرده بودند

و بنده و دوستان هم زیاد گشتیم در حقیقت فروشندگان این قطعات دقیق نمیدانستند چه وزنی را این ابزار میتواند تحمل کند اما حسن بزرگشان قیمت کمشان و تولید زیادشون بود (که این از نون شب هم برای طرح ما واجب تر هستش)

مشکل بزرگ  بنده این است که دوستان همه اکادمیک هستند و اگر پروژه محدود و دقیق باشد بدون هیچ چشمداشتی انجام میدهند یا فوقش هزینه قطعات را لحاظ کنند (که بعید میدانم لحاظ کنند) ولی مشکل این است که دقیق بهشون خواسته ام را منتقل کنم

و اگر هر روز صورت طرح رو عوض کنم ممکنه خسته بشند یا بگند احتمالا کار بیهوده ایی هستش

بهمین جهت اگر برای بزرگواران مقدور هستش در نوشتن سناریو مشخص کمک فرمایند اگر به نتیجه شفاف رسید اقدام کنیم

- يكي از بزرگترين دردسرهاي جنگهاي شهري ، سنگرهاي تيربار در فاصله 1000 تا 1500 متر هست كه خفه كردنشون مشكلات زيادي داره ، اين برد را به اين جهت پيشنهاد دادم .( 3000 متر برد طولي براي اجراي مانورهاي در نظر گرفته شده پيش از رسيدن به هدف  )

- نارنجكي كه مثال زدم تنها 17 گرم مواد منفجره داره

- به نظر من 200  تا 250 گرم مي تونه وزن مطلوب مهمات باشه ، اما اگه از فيوز الكتريكي استفاده مي كنيد بايد وزن مدار و باطري مورد نياز براي تحريك فيوز را هم محاسبه كنيد .

- خيلي از قطعات كواد را مي شه حذف كرد ، مثل محافظهاي ملخها يا روپوش بدنه ، به اين نكته توجه داشته باشيد كه بعضي پهپادهاي شناسايي كوچك از مقواي كلفت و تاشو براي ساخت بدنه ، بالها و ... استفاده مي كنن . با جناب greenliving موافقم كه بهتره كواد را خودتون  طراحي كنيد . يادتون باشه كواد مربوطه يكبار مصرف هست .

- بايد بتونيد با استفاده از حداكثر زمان پرواز و حداكثر سرعت افقي كواد ، برد عملياتي اونرا بدست بياريد .

- براي تقويت برد ارتباط مي شه از فرستنده پرقدرت تري استفاده كرد .

دوستان مطلع ديگري توي ميليتاري هستن ، نمي دونم چرا توي بحث شركت نمي كنن

جناب warjo

برای این برد ابعادی که بنظرتون بتونه در محیط جنگی دوم بیاره چقدر هستش ؟ 10*10 یا مثلا 50*50 ؟

---------------------------

اگر اون 17 گرم بدون فلز بود بسیار عالی میشد چون همین فردا میشد یک وسیله با برد 200 متر با همین مواد ساخت البته فکر کنم قیمتش چیزی در حد 800 هزارتومن تموم میشد

ولی فکر کنم برای اثر گذاری باید فلز دورش باشه

-------------------------------------

200 تا 250 گرم فکر کنم ابعاد وسیله رو زیاد کنه حالا نظر جنابعالی چیست ؟ در حقیقتباید بین کم کردن وزن و کوچک کردن ابعاد به یک نقطه بهینه برسیم ان شالله

-----------------------------------

اگر میشد مواد منفجره رو مثلا بشه با چیزی مخلوط  کرد که مثل مقوا شکل بگیره خیلی عالی میشه یعنی هم بدنه هم مواد منفجره یکی میشه کلی در وزن صرفه جویی میشه بسیار زیاد

-----------------------------------------

خوب این سیستم ارسال و دریافت تقویت شده قیمتش را زیاد میکنه وزنشم هم بیشتر میشه و در یک چرخه افزایش قیمت میافتیم

احمد جان چیزی که من منظورم بود نصف اون یعنی در ابعاد 15*15 بود چون هم برد خوبی داره وهم زاویه دیدخیلی کمی داره .وبرای کاهشوزن هم میشه از پلاست مقاوم در بدنه بجای فلز به کار برد

و از ویژگی های دیگه ی اون اینه که  حتی اگر یکی از موتور هاش از کار بیفته به راحتی میپره وهچنین دارای خلبان خودکاره.

جناب مهدی

اون 30*30 بود با برد 10 کیلومتر ؟

شما در مورد مشخصات فنی دیگر اون وسیله تو سایتش چیزی پیدا کردید اگر میشه لطف کنید بفرمایید

اگر ابعاد 30*30 هم باشه با اون برد خیلی خوبه

من توی پست قبلیم اصرار به استفاده از محافظ ملخ داشتم و دلیلش هم گفتم اینجا یکم بازترش میکنم

با توجه به اندازه کوچیک پرنده ما ثبات پروازی زیادی نداره و به سختی میشه یه جا نگهش داشت و با توجه به اینکه کوچه های تنگ میتونن یه سنگر خوب برای آدم بدا بشن احتمال زیادی وجود داره که پرنده به جایی بخوره

و البته باید بدونید که محافظ توی این سایز از اسفنج ساخته میشه و شاید کمتر از 10 گرم وزن داره

جناب st0p

اگر بتونیم مواد منفجره رو بعنوان بدنه بکار ببریم کلی مشکل حل میشه

------------------------------------------------------------------------------------------------------

بزارید از یک سئوال کاملا واضح شروع کنم

آیا میشود از مواد منفجره بعنوان بدنه استفاده کرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.