deserthawk

پیشنهاد چند سلاح برای نیروهای مسلح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

حرف شما درسته راستی چند وقته به فکر اینم که همان گونه که هواپیما سوخت گیری هوایی میکنه پهپاد هم میتونه درواقع من یک طرحی برای پهباد سوخت گیر هوایی دارم نظر شما چیه؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای صدای کوادکوپتر دو تا قسمت هست که صدا میده یکی موتورها که چیزی ازش نمیدونم یکی پره ها که هوا رو به جریان در میاره واسه پره ها اگه بتونین تغییر در شکلشون بدین چیزی مثل کاری که رو هلیکوپتر های رادارگریز سعی شده انجام بشه میشه صدای این بخشو کمتر کرد http://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/modernplanes/sikorsky/sikorsky-rah-66a-comanche.png مثل این پره ها که تو هلیکوپتر کمانچی انجام دادن بخوصوص نوک هر پره رو کمی تغییر بدین صداشو کمتر میکنه موتورها که من سر در نمیارم چطوری صداشو کم میکنن ولی باید راهی باشه حالا موقع ساخت موتوری میسازن که صدای کمتری تولید میکنه یا چیز دیگه ندانم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حرف شما درسته راستی چند وقته به فکر اینم که همان گونه که هواپیما سوخت گیری هوایی میکنه پهپاد هم میتونه درواقع من یک طرحی برای پهباد سوخت گیر هوایی دارم نظر شما چیه؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

نظر خوبیه چون مداومت پروازی رو زیاد میکنه فقط بنظرم این عملیات برای هواپیماهای خلبان دار هم سخته برای پهپاد که بیشتر

ولی چند وقت پیش یک همچین چیزی رو دیدم ولی الان هرچی سرچ میکنم پیدا نمیکنم

برای صدای کوادکوپتر دو تا قسمت هست که صدا میده یکی موتورها که چیزی ازش نمیدونم یکی پره ها که هوا رو به جریان در میاره واسه پره ها اگه بتونین تغییر در شکلشون بدین چیزی مثل کاری که رو هلیکوپتر های رادارگریز سعی شده انجام بشه میشه صدای این بخشو کمتر کرد http://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/modernplanes/sikorsky/sikorsky-rah-66a-comanche.png مثل این پره ها که تو هلیکوپتر کمانچی انجام دادن بخوصوص نوک هر پره رو کمی تغییر بدین صداشو کمتر میکنه موتورها که من سر در نمیارم چطوری صداشو کم میکنن ولی باید راهی باشه حالا موقع ساخت موتوری میسازن که صدای کمتری تولید میکنه یا چیز دیگه ندانم

جناب موسوی

موتور را باعایق صدا در اطرافش میشه کنترل کرد

مسئله همون صدای پره هاست بنظرم

البته بازم عرض میکنم باید به یک سناریوی متعدد برسیم که بعدش ببینم چقدر میتونیم ادامه بدیم

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

نظر خوبیه چون مداومت پروازی رو زیاد میکنه فقط بنظرم این عملیات برای هواپیماهای خلبان دار هم سخته برای پهپاد که بیشتر

ولی چند وقت پیش یک همچین چیزی رو دیدم ولی الان هرچی سرچ میکنم پیدا نمیکنم

جناب موسوی

موتور را باعایق صدا در اطرافش میشه کنترل کرد

مسئله همون صدای پره هاست بنظرم

البته بازم عرض میکنم باید به یک سناریوی متعدد برسیم که بعدش ببینم چقدر میتونیم ادامه بدیم

http://defence.pk/threads/northrop-darpa-to-demonstrate-autonomous-uav-refuelling.64328/

در مورد پره اینی که گفتم رو هلیکوپتر جواب داده حالا نمیدونم رو پهپاد با اون شکل پره ها جواب میده یا نه

ویرایش شده در توسط mahdimousavi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://defence.pk/threads/northrop-darpa-to-demonstrate-autonomous-uav-refuelling.64328/

در مورد پره اینی که گفتم رو هلیکوپتر جواب داده حالا نمیدونم رو پهپاد با اون شکل پره ها جواب میده یا نه

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب موسوی

بله باید تست بشه

ان شالله بمحض اینکه به سناریوهای مناسب برسیم تست ها رو افزایش میدیم

آدرس هم فکر کنم برای جناب مهدی باشه برای سوختگیری هوایی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای کم کردن صدا نمیشه به فرض از یک مولد فرکانس استفاده کرد که صدا رو تا حد زیادی کم کنه....نویز تولید کنه و با صدای موتور برخورد کنه که همدیگر رو دفع کنن....چنین کاری تا به حال انجام شده  ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم سلام و ممنون از محبتی که به بنده دارید  :rose:

حقیقت ماجرا این است که حقیر خود را در مقابل شما بزرگواران واقعا بیسواد میبینم

چرا که اموخته های ما برای ده های پیشین است و حتی این کار کردن با اینترنت را هم چند سالی نیست که نیم بند یاد گرفتیم.

و واقعیت این است که امید ایران و ایرانی خون های جوان و تفکرات نو شما و امثال شما بزرگواران است.

جسته و گریخته مطالبی عرض میکنم خدمتتان ایدوارم مفید واقع شود.

1_ در مورد ملخ یا همان پراپلر هم اکنون پیشرفته ترین کمپانی با نام هافمن پراپلر" که شرکتی دو ملیتی المانی و امریکایی است پیشتاز عرصه ساخت انواع پراپلر است

میتوانید در یونایتت استید پتنت" طرح حایشان را پیدا کنید.

اما واقعیت این است که ساختن ملخ فناوری بسیار پیچیده ایی دارد و این که شما

بتوانید ملخی با حداکثر پرفرمنس و بیصدا بسازید خودش اختراعی بس عظیم است

چرا که علاوه بر مواد کامپوزیت نیاز به دستگاهای تراش چند محوره و مولتی کالیبر دارید که فقط در وزارت دفاع موجود است

و یکی هم در بندر عباس در صنایع کشتی سازی شهید ........

2_بقول رفیقمان و خودتان نیاز به مهمات مانند انواع پرتابه ها و گلوله های انرژی جنبشی در طرح شما احساس نمیشود

چرا که مواد منفجره های اگسپلوزیو" در ایران عزیزمان تولید میشوند

در انواع مختلف  و موادی مانند تی ان تی کم کم از بسیاری تولیدات کنار گذاشته شده و در اینده میشود

البته حسن تی انتی عمر بالا و فساد ناپذیری و قیمت ارزانش هست که تا کنون رقیبی برایش یافت نشده.................

القصه شما فعلا به فکر استراکچر و نرم افزارهای موجود باشید که مسیله مهمات در اینده بسیار راحت حل میشود.

3_ هزار دلار 1000 برای طرح شما تقریبا شبیه شوخی است

همانگونه که میدانید الان اگر یک کنترل از راه دور چند کاناله قابل کد گذاری بخرید خودش بیشتر از هزار چوق قیمت دارد

سیستمهای عکسبرداری و احتمالا تصویر برداری و ارسال و دریافت

و انواع ایسی ها؟؟؟ قابل برنامه نویسی هم که جای خود دارد.....

4_بزرگوار شما در طرح تان نیاز به دو چیز اساسی دارید

سرعت

و 

مانور پذیری

اگر دو پارامتر موجود در طرح شما لحاظ شود بنده به شخصه قول میدهم در یک میدان تیر با چند ین تیر انداز ماهر و مجهز به سلاح های گلوله زن

امکان اثابت پرنده شما تقریبا صفر است....

5_ در مورد سناریو

همین که ابزار شما بتواند در پشت یک دیوار و یا ساختمان ،سنگر ،جان پناه و.................

جسمی 200 گرمی را به پایین پرت کند

80 درصد نیاز نبردهای امروزی را جوابگو است............

در مورد شلیک کردن هر نوع گلوله و پرتابه ایی یادتان باشد

که لوازم تجاری مورد استفاده شما توان مقاومت در برابر شوک ناشی از لگد و درگ" لحظه ایی را صد درصد نخواهد داشت..............

عرضم به حضور سخن فراوان است و زمان محدود

اگر اجازه بدهید در فرصتی دوباره خدمت میرسم

و سرتان را درد می اورم.

با احترام

کوچگ شما" :rose:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام بر شما برادر عزیز

عرض شود بسیار خرسندم که جوانان مومن و سختکوشی همچون شما به جای وقت گذرانی های بیمورد و کال اف دیوتی بازی کردن(این را در سایتت خودمان یاد گرفته ام و نمیدانم چیست)

به فکر پیشرفت ایران عزیزمان هستید.

مایلم به استحضار برسانم که امکان شلیک پرتابه ارپیجی به هلیکوپتر و هواگردها در عمل وجود ندارد و یا تقریبا ناممکن است!!!

البته در جنگ مجاهدین علیه شوروی سابق در افغانستان

در کوه های بدخشان با استفاده از نازل خروجی

که بک بالاست" حاصل را دور میکرد این عمل توسط سرویس امریکایی سیا به مجاهدین اموزش داده شد که زیاد موفق نبودند

این را در کتابی دقیقا خوانده ام فرردا بروم سر کار از کتابخانه برایتان میگیرم عکس میگذارم ببینید"

********************************************************************************************************************8

مطالب دیگری که مایلم با شما در میان بگذارم بحث خرج پرتابه در ارپیجی است

همانگونه که میدانید

برای این سلاح قدیمی انواح پرتابه ها طرحی شده

که جدیدترین ان خرج گود 2/5مرحله ایی تاخیری  توسط صنایع یا مهدی که انشا الله بزودی رونمایی میشود

و طرح شما در مورد فیوز مجاورتی سالها پیش در شوروی سابق اجرا شده

*********************************************************************************************************************

در مورد موشکی که نزدیک هدف داخل اب برود

هم بحث تکنلوژیک مطرح میشود

که از حوصله عزیزان خارج است

همینقدر بدانید شما برای دستیابی به چنین تکنلوژی عظیمی اول باید بتوانید

موشکی که از جو خارج میشود را با انگل مناسب

و مهمتر متریال مناسبتر به زمین باز گردانید

ایا فکر میکنید باا امکانات کنونی طرح شمادر داخل کشور اجرایی است؟؟

با تشکر از توجه شما که دقت کافی را به طرح بنده نشان دادید.

در مورد بحث هایی که شما فرمودید باید خدمتان عرض کنم که در مورد RPG خیلی خوشحال می شوم طرح سلاحی که شما فرمودید را زودتر ببینم و این که دهانه خروجی به چه شکلی بوده است. شما فرمودید که افغانی ها از آن طرح نتوانسته اند استفاده مفیدی ببرند در صورتی که بنده طی مطالعاتی که داشته ام بسیار مشاهده کردم که از این سلاح برای هدف قرار دادن هواگرد نیز استفاده شده است. بطور مثال عرض کنم در زمان جنگ تحمیلی یکی از شهیدان بزرگوار که اگر اشتباه نکرده باشم نامشان عاصمی بوده طرحی برای این منظور داده بودند. در افغانستان نیز خودتان و بعضی شواهد می گویند استفاده شده بود و هنوز نیز استفاده می شود و در موگادیشو نیز این طرح توانسته هلیکوپتر بلک هاک آمریکایی را سرنگون کند. آیا امکان ندارد با استاندارد سازی این سلاح از آن استفاده کرد؟ در موگادیشو نیروهایی که از آن استفاده کرده بودند از سودانی هایی یاد گرفته بودند که از افغانستان برگشته بودند. آنها تنها لوله هایی را به خروجی پرتاب جوش کرده بودند و هیچ استاندارد سازی صورت نگرفته بود.

خیلی خوشحال شدم که شنیدم این چنین طرحی در کشور ما نیز در حال اجرا شدن است (نصب فیوز تاخیری) چرا که علاوه بر بحث هواگرد در بحث مقابله با نفرات زمینی نیز بسیار موثر می آید بطوری که در تحقیقات ارتش آمریکا در مورد تاثیر انفجار گلوله با فیوز مجاورتی نسبت به انفجار نقطه ای در مورد کسی که در سنگر حفره روباه پناه گرفته است احتمال اصابت به چندین برابر افزایش یافته و به بالای 50 درصد نیز رسیده است.

در مورد موشکی که وارد آب می شود بحث بسیار فراوان است و بنده به دلیل اینکه دوستان قبلا در مورد آن بحث کرده بودند توضیج بیشتری ندادم. ابتدائی ترین موردی که بنده عرض مردم و دوباره باید بگم این است که این موشک اصلا قرار نیست بالستیک باشد بلکه موشک کروز است. در مورد هدایت موشک کروز در مرحله پیش از ورود به آب می توان موارد زیادی را پیشنهاد نمود که بنده هدایت راداری فعال و یا هدایت راداری با استفاده از رادار مادر (غیر فعال) را پیشنهاد می کنم. بعد از رسیدن به یک فاصله معین نسبت به هدف موتور مرحله اول موشک خاموش شده و آن قسمت از کل موشک جدا می شود و به آب انداخته می شود. سپس موشک به آرامی به آب فرو می رود و بصورت اژدر و حتی بصورت اثرات سوپر کویتاسیونی به راه خود ادامه می دهد. در مورد سیستم های کنترلی به نظرم بزرگترین پیچیدگی قابلیت جدا کردن اختیار از قسمت موتور قبلی به موتور جدید است که باید حل شود وگرنه بقیه موارد بصورت عادی انجام خواهد شد. بنده این میزان دانش را در کشور می بینم و می دانم چنین کاری ممکن است. در مورد سیستم های الکترونیکی و راداری بنده اطلاعات زیادی ندارم ولی آن را هم ممکن می دانم اگر دوستان راهنمایی بفرماییند ممنون می شوم. در مورد قسمت متریال هم تخصص بنده در همین زمینه است و می دانم انجام شدنی است.

با تشکر از دوستان مشارکت کننده در بحث

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از توجه شما که دقت کافی را به طرح بنده نشان دادید.

در مورد بحث هایی که شما فرمودید باید خدمتان عرض کنم که در مورد RPG خیلی خوشحال می شوم طرح سلاحی که شما فرمودید را زودتر ببینم و این که دهانه خروجی به چه شکلی بوده است. شما فرمودید که افغانی ها از آن طرح نتوانسته اند استفاده مفیدی ببرند در صورتی که بنده طی مطالعاتی که داشته ام بسیار مشاهده کردم که از این سلاح برای هدف قرار دادن هواگرد نیز استفاده شده است. بطور مثال عرض کنم در زمان جنگ تحمیلی یکی از شهیدان بزرگوار که اگر اشتباه نکرده باشم نامشان عاصمی بوده طرحی برای این منظور داده بودند. در افغانستان نیز خودتان و بعضی شواهد می گویند استفاده شده بود و هنوز نیز استفاده می شود و در موگادیشو نیز این طرح توانسته هلیکوپتر بلک هاک آمریکایی را سرنگون کند. آیا امکان ندارد با استاندارد سازی این سلاح از آن استفاده کرد؟ در موگادیشو نیروهایی که از آن استفاده کرده بودند از سودانی هایی یاد گرفته بودند که از افغانستان برگشته بودند. آنها تنها لوله هایی را به خروجی پرتاب جوش کرده بودند و هیچ استاندارد سازی صورت نگرفته بود.

خیلی خوشحال شدم که شنیدم این چنین طرحی در کشور ما نیز در حال اجرا شدن است (نصب فیوز تاخیری) چرا که علاوه بر بحث هواگرد در بحث مقابله با نفرات زمینی نیز بسیار موثر می آید بطوری که در تحقیقات ارتش آمریکا در مورد تاثیر انفجار گلوله با فیوز مجاورتی نسبت به انفجار نقطه ای در مورد کسی که در سنگر حفره روباه پناه گرفته است احتمال اصابت به چندین برابر افزایش یافته و به بالای 50 درصد نیز رسیده است.

در مورد موشکی که وارد آب می شود بحث بسیار فراوان است و بنده به دلیل اینکه دوستان قبلا در مورد آن بحث کرده بودند توضیج بیشتری ندادم. ابتدائی ترین موردی که بنده عرض مردم و دوباره باید بگم این است که این موشک اصلا قرار نیست بالستیک باشد بلکه موشک کروز است. در مورد هدایت موشک کروز در مرحله پیش از ورود به آب می توان موارد زیادی را پیشنهاد نمود که بنده هدایت راداری فعال و یا هدایت راداری با استفاده از رادار مادر (غیر فعال) را پیشنهاد می کنم. بعد از رسیدن به یک فاصله معین نسبت به هدف موتور مرحله اول موشک خاموش شده و آن قسمت از کل موشک جدا می شود و به آب انداخته می شود. سپس موشک به آرامی به آب فرو می رود و بصورت اژدر و حتی بصورت اثرات سوپر کویتاسیونی به راه خود ادامه می دهد. در مورد سیستم های کنترلی به نظرم بزرگترین پیچیدگی قابلیت جدا کردن اختیار از قسمت موتور قبلی به موتور جدید است که باید حل شود وگرنه بقیه موارد بصورت عادی انجام خواهد شد. بنده این میزان دانش را در کشور می بینم و می دانم چنین کاری ممکن است. در مورد سیستم های الکترونیکی و راداری بنده اطلاعات زیادی ندارم ولی آن را هم ممکن می دانم اگر دوستان راهنمایی بفرماییند ممنون می شوم. در مورد قسمت متریال هم تخصص بنده در همین زمینه است و می دانم انجام شدنی است.

با تشکر از دوستان مشارکت کننده در بحث

برادر عزیز سلام

چشم بزودی برایتان تصویر را میفرستم

عارضم به حضورتان

ماشا الله شما که به این کامپیوتر وارد هستید با برنامه ایی شکل شلیک را به هلیک.پتر نشان بدهید چرا که بسیار مشتاقم ببینم چگونه میشود

با انگل مناسب هلیکوپتر شکار کرد با ارپیجی....................

در جنگ تحمیلی

هم روش به این صورت بوده

که جهاد تپه  و جان پناه درست میکرده و رزمندگان با قرار گرفتن در تاج خاکریز ارپیجی را به شکل مورب شلیک میکردند

که ان هم در صد موفقیت خیلی کم است مخصوصا در دشت باز.............

در مورد موگادیشو وبلک هاواک هم عارضم

که هلیکوپتر مورد نظر در حال هاور" بوده و احتمالا تخلیه نیرو یا تجهیزات

که از بالای ساختمانی هم سطح مورد اصابت قرار گرفتته..............................

****************************************************************************************8

در مورد موشک اژدری شما هم عارضم(امروز چقدر عارض شدم خخخخخخخ icon_cheesygrin )

رفیق عزیز حقیر

بیشتر حرفهای شما را نفهمیدم که اشکال از بنده است البته 

که باید بروم موارد مورد اشاره شما را از یک فرد وارد به امر بپرسم تا ببینم منظورتان چه بوده

البته هرچه که هست شما عزیزم وارد به امور هستید

و اگر وقت داشتید لطفا همینها را به زبان ساده تر بگویید تا بیشتر فیض ببریم با دوستان سپاس" :rose:

فقط انجای فرمایشات شما را فهمیدم

فکر کنم منظورتان چیزی شبیه اگزوست فرانسوی یا هارپون امریکایی باشد

با این فرق که داخل اب برود؟؟؟

درست است؟؟

باز هم از نظر حقیر دو مورد مطرح میشود

1_ همان که عرض کردم

نیرو و فشار عظیمی به سازه در زمان برخورد به اب وارد میشود که کمتر سازه ایی تاب و توان مقاومت در مقابل ان را دارد

و اگر به گفته شما حتی با شکم و پهلو وارد اب شود این شوک بیشتر هم میشود(اگر در استخر با شکم شیرجه بزنید چه میشود؟)

اگر با نوک هم وارد شود بحث محاثباتی

و انگل اف اتک مطرح است و متریال مورد استفاده در  کرو" ابتدایی موشک...................

2_ دومی اینکه

موشک مورد نظر شما باید دو موتره و مولتی انجین باشد تا هم در هوا هم در زیر اب کار کند

3_سرعت اژدر بسیار پایین است

ومدتهاست

که اژدر از دکترین دفاعی خیلی کشورها حذف شده

4_ چهار اینکه خواهش میکنم هر کجا از عرایض بنده مشکل و ایرادی دیدید

گوشزد کنید که بسیار خرسند میشوم

از شنیدن

نظر دوستان و بزرگوارانی مانند شما

با احترام

کوچک شما از زنجان" :rose:  :rose:  :rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام مجدد

در مورد پرنده انتحاری :

- نارنجک دستی با وزن 180 گرم وجود داره با شعاع کشندگی 2 متر ، کلا نگران این بخش کار نباشید .

- اگه طرحی برای ساخت ملخ بی صدادارید می تونید از تکنولوژی چاپ سه بعدی کمک بگیرید .

//////////////////////////////////////////////////////////////

در مورد اژدر هوا پرتاب :

ژاپنی ها دهه چهل اژدرType 91ساختن که هواپرتاب بود ، با سرعت 333 کیلومتر در ساعت و از ارتفاع 20 متر به داخل آب می افتاد !ایده شما کاملا شدنیست .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم سلام و ممنون از محبتی که به بنده دارید  :rose:

حقیقت ماجرا این است که حقیر خود را در مقابل شما بزرگواران واقعا بیسواد میبینم

چرا که اموخته های ما برای ده های پیشین است و حتی این کار کردن با اینترنت را هم چند سالی نیست که نیم بند یاد گرفتیم.

و واقعیت این است که امید ایران و ایرانی خون های جوان و تفکرات نو شما و امثال شما بزرگواران است.

جسته و گریخته مطالبی عرض میکنم خدمتتان ایدوارم مفید واقع شود.

1_ در مورد ملخ یا همان پراپلر هم اکنون پیشرفته ترین کمپانی با نام هافمن پراپلر" که شرکتی دو ملیتی المانی و امریکایی است پیشتاز عرصه ساخت انواع پراپلر است

میتوانید در یونایتت استید پتنت" طرح حایشان را پیدا کنید.

اما واقعیت این است که ساختن ملخ فناوری بسیار پیچیده ایی دارد و این که شما

بتوانید ملخی با حداکثر پرفرمنس و بیصدا بسازید خودش اختراعی بس عظیم است

چرا که علاوه بر مواد کامپوزیت نیاز به دستگاهای تراش چند محوره و مولتی کالیبر دارید که فقط در وزارت دفاع موجود است

و یکی هم در بندر عباس در صنایع کشتی سازی شهید ........

2_بقول رفیقمان و خودتان نیاز به مهمات مانند انواع پرتابه ها و گلوله های انرژی جنبشی در طرح شما احساس نمیشود

چرا که مواد منفجره های اگسپلوزیو" در ایران عزیزمان تولید میشوند

در انواع مختلف  و موادی مانند تی ان تی کم کم از بسیاری تولیدات کنار گذاشته شده و در اینده میشود

البته حسن تی انتی عمر بالا و فساد ناپذیری و قیمت ارزانش هست که تا کنون رقیبی برایش یافت نشده.................

القصه شما فعلا به فکر استراکچر و نرم افزارهای موجود باشید که مسیله مهمات در اینده بسیار راحت حل میشود.

3_ هزار دلار 1000 برای طرح شما تقریبا شبیه شوخی است

همانگونه که میدانید الان اگر یک کنترل از راه دور چند کاناله قابل کد گذاری بخرید خودش بیشتر از هزار چوق قیمت دارد

سیستمهای عکسبرداری و احتمالا تصویر برداری و ارسال و دریافت

و انواع ایسی ها؟؟؟ قابل برنامه نویسی هم که جای خود دارد.....

4_بزرگوار شما در طرح تان نیاز به دو چیز اساسی دارید

سرعت

و 

مانور پذیری

اگر دو پارامتر موجود در طرح شما لحاظ شود بنده به شخصه قول میدهم در یک میدان تیر با چند ین تیر انداز ماهر و مجهز به سلاح های گلوله زن

امکان اثابت پرنده شما تقریبا صفر است....

5_ در مورد سناریو

همین که ابزار شما بتواند در پشت یک دیوار و یا ساختمان ،سنگر ،جان پناه و.................

جسمی 200 گرمی را به پایین پرت کند

80 درصد نیاز نبردهای امروزی را جوابگو است............

در مورد شلیک کردن هر نوع گلوله و پرتابه ایی یادتان باشد

که لوازم تجاری مورد استفاده شما توان مقاومت در برابر شوک ناشی از لگد و درگ" لحظه ایی را صد درصد نخواهد داشت..............

عرضم به حضور سخن فراوان است و زمان محدود

اگر اجازه بدهید در فرصتی دوباره خدمت میرسم

و سرتان را درد می اورم.

با احترام

کوچگ شما" :rose:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب greenliving

عرض کردم که

شکسته نفسی میفرمایید والا بنده یک صدهزارم این مطالبی که شما میفرمایید را هم نمیدانم

پس بحث سواد مشخص شد

که بنده همچنان بیسواد ماجرا هستم و درس یاد میگیرم از محضرجنابعالی و بقیه بزرگواران (اینم از باب تعارف عرض نمیکنم ان شالله درس ها را خوب یاد بگیرم )

اما در مورد مواردی که فرمودید

1. فرمایشتان در مورد طراحی ملخ صحیح است به احتمال فراوان زیرا اگر کار راحتی بود تاا الان همه دنیا از هلکوپتر بی صدا میساختند پس نمیتونند و احتمالا سختیش باعث اینه که نمیتونند

اما در مورد ابزارکه فرمودید چون طرحی که مد نظر ماست بسیار جمع وجور و کوچک هستش با ابزارهای جدیدی مثل چاپ سه بعدی شاید بشه روش حساب کرد البته شاید

نظر جنابعالی چیست ؟

-------------------------------------------------------------------------------

2.در مورد مهمات در حقیقت یک رابطه دو طرفه بین مهمات و طراحی ما باید برقرار بشه

براساس هدف ما میخوایم یک موجود ریز و انتحاری بسازیم که در نزدیکترین حالت ممکن به هدف منفجر شده و هدف رو از چرخه عملکردش خارج کنه (و به اطراف هم اسیب جدی نزنه احتمالا اون فیلم رزمی که لینکش رو قرار دادم دیدید برای یک تار مو اسکندریه رو نمیخوایم آتش بزنیم ) صد درصد به فکر کشتن یا از بین بردن هدف نیستیم همینکه از گردونه رزم خارج بشه و چند نفر رو به خودش مشغول کنه کافیه

حالا بنظر جنابعالی سبک وزنترین مهماتی که بتونه در یک فاصله یک یا دو متری انسان را از کار بندازد چیست یا چی رو پیشنهاد میکنید براساس تجربیاتتون؟

-----------------------------------------------------------------------------

3. راستشو بخواید همش به زیر یک کیلومتر و بهتر بگم همش زیر 500 متر فکر میکنم 1000 دلار یک چیزی در حدود 3 میلیون هستش فکر کنم کمی بشه ارزونتر تمومش کرد ارتباطات را

چیزی که مد نظر بنده هستش بار هدایتش (بخش مانور اتوماتش خودکاره ) بیشتر با سربازه نه با خود وسیله

دوربینش هم بیشتر برای اینه که طرف فقط بفهمه کجا باید منهدمش کنه یعنی دقت فراوان جاسوسی مد نظرم نیست بیشتر یک چیز یکبار مصرف

ولی بفرمایش شما باید قیمت مجدد بگیرم البته چون وسیله رو میخوام کوچک بسازیم احتمالا قیمت این ابزار هم بالا میره

-----------------------------------------------------------------------

4. مانور پذیریش عالیه ولی سرعتش نه

بنظرم بشه با یک الگوریتم مارپیچ بشه کمبود سرعت رو جبران کرد (توی شکار پرنده زیاد دیدم که مانور پرنده خیلی ثابته بهمین جهت شکارچی میتونه بزنه توی هوا پرنده را اما اگر حس کنه که اطرافش خطری هست و مانور های غیر از امتداد خط پروازش بده زدنش سخته )

--------------------------------------------------------------------

5.همانطور که عرض کردم قصدم پرتاب نیست ولی نظر بدی هم نیست

بیشتر میخوام وقتی سرباز حفره ایی باز در جان پناه طرف مقابل میبینه با ابزار چشمی و حرکت ساده این وسیله رو به سمت هدف هدایت کنه و در نزدیکترین حالت ممکن منفجر بشه

یعنی دقیقا باید کاری کنم که طرف یا توی یک محوطه صد درصد بسته قرار بگیره یا هر ان احتمال بده ده 15 تا ازاین حشرات انتحاری بهش حمله کنند

اصلا دنبال شلیک نیستم چون بنظرم پرنده رو بزرگ میکنه و غیر عملیاتی

و در نهایت تشکر میکنم از وقتی که قرار دادید و توضیحاتی که بیان فرمودید

بزرگوارید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام مجدد

در مورد پرنده انتحاری :

- نارنجک دستی با وزن 180 گرم وجود داره با شعاع کشندگی 2 متر ، کلا نگران این بخش کار نباشید .

- اگه طرحی برای ساخت ملخ بی صدادارید می تونید از تکنولوژی چاپ سه بعدی کمک بگیرید .

//////////////////////////////////////////////////////////////

در مورد اژدر هوا پرتاب :

ژاپنی ها دهه چهل اژدرType 91ساختن که هواپرتاب بود ، با سرعت 333 کیلومتر در ساعت و از ارتفاع 20 متر به داخل آب می افتاد !ایده شما کاملا شدنیست .

دوست عزیز لطفا نارنجک 180 گرمی که در نیروهای مسلح ایران استفاده می شود را نام ببرید.  سپاس"

تا یادم نرفته این قسمت رو یک بار دیگه با دقت بخونید

بزرگواری در بازدیدشون از صنایع دفاعی در اوایل دهه هشتاد فرمودند:

اول دشمن رو بشناسید،بعد سلاح بسازید"

البته فرمایش شما صحیحه و کار نشد نداره

The original Type 91 aerial torpedo entered service in 1931, corresponding to the year 2,591 of the Imperial Japanese calendar, leading to its model designation. This was the beginning of a protracted developing process toward a true aerial torpedo culminating in 1941.

Classic tactic[edit]

The first revision of the Type 91 aerial torpedo needed to be launched carefully, with the airspeed not exceeding 130 knots (or 240 km/h, 150 mile/h) and at an altitude no higher than 30 m (98 ft), with slower airspeeds resulting in better precision. This 'classic' approach was actually easier to carry out in obsolete biplanes or planes with fixed landing gears, whereas the modern, fast Nakajima B5N as used by the IJN carrier strike force's 1st Air Flotilla was not an easy plane to handle at these slow airspeeds.

The development project team at Yokosuka Naval Arsenal of Ko-Hon or Imperial Japanese Navy Air Service reasoned that the maximum range of any aerial torpedo could be less than 2,000m (or 2,187 yd, 1.8 nautical mile). When aircraft launches a torpedo in running speed 40 knots, the targeted ship steaming in 30 knots would surely turn hard to maneuver around. It is mandatory for torpedo-bomber pilot attacking, or running into the target as close as possible.

The second tactic[edit]

Another approach, called the second tactic, was developed for torpedo-bombing runs in shallow water ports. Here, the aircraft was supposed to fly in at an even slower 100 knots (or 185 km/h, 115 mile/h) and at an altitude of 10 m (32.8 ft) in the midst of intense AA fire. The only way to do this in a B5N2 was to lower the landing gear and flaps to increase drag and lift. The aviators of torpedo-bombing units trained this in the shallow waters of Kagoshima Bay by late August 1941 but felt uncertain about their chances of success.

The first tactic[edit]

The torpedo-bomber unit of the carrier Akagi was the first to receive ten samples of the new rev.2 torpedo in August 1941. It was a marked improvement, allowing an approach in excess of 160 knots (or approx. 300 km/h, 185 mile/h) and at 20 m (66 ft) altitude.

Immediately all the torpedo units changed to the first tactic, the gears and flaps are retracted in the wings and flew in faster speed at higher altitude .

• A torpedo released at a range of 800 meters (875 yd) from the target at a speed of 300 km/h, at height of 60 meters (196 ft), would dive into the water entry point 290 meters ahead in 324 km/h, at an entry angle of 22 degrees, after 3.5 seconds. That torpedo runs under the water for 500 meter, and hits the target after 21 second.
  • A torpedo released at a range of 620 meters (678 yd) from the target at a speed of 300 km/h (185 mile/h), at height of 10 meters (33 ft), would dive into the water entry point 120 meter (130 yd) ahead in 304 km/h (190 mile/h), in entry angle of 9.5 degrees, after 1.4 seconds. The torpedo will then run under the water for 500 meters (547 yd), and hitting the target after 21 seconds.

In the morning of the Coral Sea, on May 8, 1942, B5N torpedo-bomber units of The 5th Air Flotilla penetrated the American defenses at 0910[JST],[6] swooped to USS Lexington (CV-2) and USS Yorktown (CV-5). USS Yorktown CV-5 was attacked by four B5N2s in one unit of Zuikaku (Lucky Crane), led by squadron leader Lt Cmdr Shimazaki, and averted all four torpedoes. Large USS Lexington CV-2 was attacked by 3 units of total fourteen B5N2s, and was struck by the last two torpedoes to port. The Lt Sato unit of Zuikakuattacked first, followed by the Lt Iwamura unit, and the last was the Lt Ichihara unit of Shokaku (Flying Crane), in the crane wings attack formation. Those B5Ns were approaching to the ship in the full speed over 204 knots (or 378 km/h, 235 mile/h) faster than known torpedo-bomber aircraft should. Captain Frederick Carl Sherman in the bridge of CV-2 watched a B5N shot down with the torpedo near the ship. He saw that the tail section of the torpedo was covered with box-like attachment. He reported that he had found the reason why the B5N2s could launch Type 91 aerial torpedo at such high speed.

Fast torpedo-bombing tactic[edit]

As for a high speed torpedo bombing run in 300 knots (or 556 km/h, 345 mile/h), the maximum altitude for release was limited at 300 – 350 m (984 - 1,148 ft). The strength of contra-rotating propeller limited launch height . A torpedo, tested at 100 m in very high speed from P1Y land-based attacker Ginga at Yokosuka arsenal, veered upon water entry because of a crack in a screw blade. The minimum release height was also limited to 40 m (131 ft) in a high speed run. If it were released lower than 30 m (98 ft) in a high speed run, the torpedo might skip on the water's surface.

With authorization from the Imperial Japanese Navy Air Force, Army Air Force pilot, Major Hideo Sakamoto established the fast torpedo-bombing tactic, with his Ki-67 twin-engine bomber aircraft having good maneuverability, at Yokosuka Naval airbase in January 1944. He found the releasing parameters of the tactic after 300 tests. A Ki-67 with 1 tons torpedo starts steep dive at an altitude of 1,500m (approx. 5,000 ft) above water level and launches the torpedo in two styles.[7]

1. Launch in speed range 370–460 km/h, at 30-120m high (or speed 200-248knots (230-285mile/h) at altitude 98–394 ft)
  2. Launch in speed range 460–560 km/h at 50-120m high (or speed 248-302knots (285-348mile/h) at altitude 164–394 ft)
Skidding right and left[edit]

Tactics were needed because the killed in action rate of aviators in torpedo bombing squadrons was high, 30 - 50% in the beginning of World War II. In the latter stages of the Pacific War, the rate was up to 90% and 100% during daytime operations.

Skilled aviators had their own tactics to survive, skidding right and left with varying speed (180 knots to 70 knots) at less than 10 meters high in the midst of water splashes of AA gunfire, to avoid a curtain of intense AA barrage controlled by the Fire-control system typical of US Navy warships.[8]

photo shows the typical tactic of torpedo bombing, a B6N Tenzan in torpedo bombing attack of USS Yorktown (CV-10). The original series of photos shows the sequential right and left side-skidding tactic of the crew. In this second photo, the B6N is skidding to its left, or toward the right in the photo, and the flak shell explodes to its right, or to the left in the picture. It was coming up to counterattack near the Truk islands, in the evening of February 17, 1944. It was one of four B6N Tenzan of a torpedo squadron in 2nd A.G or 582 A.G. Two out of four aircraft ditched on their way back and the crews were rescued. The remaining two aircraft returned safely to base. Original photo is PD, the Property of US Government.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم احمد جان بنده کوچک شما قاسملو" هستم.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب greenliving

عرض کردم که

شکسته نفسی میفرمایید والا بنده یک صدهزارم این مطالبی که شما میفرمایید را هم نمیدانم

پس بحث سواد مشخص شد

که بنده همچنان بیسواد ماجرا هستم و درس یاد میگیرم از محضرجنابعالی و بقیه بزرگواران (اینم از باب تعارف عرض نمیکنم ان شالله درس ها را خوب یاد بگیرم )

اما در مورد مواردی که فرمودید

1. فرمایشتان در مورد طراحی ملخ صحیح است به احتمال فراوان زیرا اگر کار راحتی بود تاا الان همه دنیا از هلکوپتر بی صدا میساختند پس نمیتونند و احتمالا سختیش باعث اینه که نمیتونند

اما در مورد ابزارکه فرمودید چون طرحی که مد نظر ماست بسیار جمع وجور و کوچک هستش با ابزارهای جدیدی مثل چاپ سه بعدی شاید بشه روش حساب کرد البته شاید

نظر جنابعالی چیست ؟

-------------------------------------------------------------------------------

2.در مورد مهمات در حقیقت یک رابطه دو طرفه بین مهمات و طراحی ما باید برقرار بشه

براساس هدف ما میخوایم یک موجود ریز و انتحاری بسازیم که در نزدیکترین حالت ممکن به هدف منفجر شده و هدف رو از چرخه عملکردش خارج کنه (و به اطراف هم اسیب جدی نزنه احتمالا اون فیلم رزمی که لینکش رو قرار دادم دیدید برای یک تار مو اسکندریه رو نمیخوایم آتش بزنیم ) صد درصد به فکر کشتن یا از بین بردن هدف نیستیم همینکه از گردونه رزم خارج بشه و چند نفر رو به خودش مشغول کنه کافیه

حالا بنظر جنابعالی سبک وزنترین مهماتی که بتونه در یک فاصله یک یا دو متری انسان را از کار بندازد چیست یا چی رو پیشنهاد میکنید براساس تجربیاتتون؟

-----------------------------------------------------------------------------

3. راستشو بخواید همش به زیر یک کیلومتر و بهتر بگم همش زیر 500 متر فکر میکنم 1000 دلار یک چیزی در حدود 3 میلیون هستش فکر کنم کمی بشه ارزونتر تمومش کرد ارتباطات را

چیزی که مد نظر بنده هستش بار هدایتش (بخش مانور اتوماتش خودکاره ) بیشتر با سربازه نه با خود وسیله

دوربینش هم بیشتر برای اینه که طرف فقط بفهمه کجا باید منهدمش کنه یعنی دقت فراوان جاسوسی مد نظرم نیست بیشتر یک چیز یکبار مصرف

ولی بفرمایش شما باید قیمت مجدد بگیرم البته چون وسیله رو میخوام کوچک بسازیم احتمالا قیمت این ابزار هم بالا میره

-----------------------------------------------------------------------

4. مانور پذیریش عالیه ولی سرعتش نه

بنظرم بشه با یک الگوریتم مارپیچ بشه کمبود سرعت رو جبران کرد (توی شکار پرنده زیاد دیدم که مانور پرنده خیلی ثابته بهمین جهت شکارچی میتونه بزنه توی هوا پرنده را اما اگر حس کنه که اطرافش خطری هست و مانور های غیر از امتداد خط پروازش بده زدنش سخته )

--------------------------------------------------------------------

5.همانطور که عرض کردم قصدم پرتاب نیست ولی نظر بدی هم نیست

بیشتر میخوام وقتی سرباز حفره ایی باز در جان پناه طرف مقابل میبینه با ابزار چشمی و حرکت ساده این وسیله رو به سمت هدف هدایت کنه و در نزدیکترین حالت ممکن منفجر بشه

یعنی دقیقا باید کاری کنم که طرف یا توی یک محوطه صد درصد بسته قرار بگیره یا هر ان احتمال بده ده 15 تا ازاین حشرات انتحاری بهش حمله کنند

اصلا دنبال شلیک نیستم چون بنظرم پرنده رو بزرگ میکنه و غیر عملیاتی

و در نهایت تشکر میکنم از وقتی که قرار دادید و توضیحاتی که بیان فرمودید

بزرگوارید

1_ در مورد چاپ سه بعدی اطلاعات اندکی دارم تقریبا هیچ چیز نمیدانم عزیز

اما یک ملخ

باید چندین مشخصه داشته باشد.

قوام و دوام

طراحی(نوع پیچش و لبه های حمله لدینگ ایجها،تریدینگ ایجها و ........)

برای مثال مشکلی که اکثر ملخ های غیر استاندارد دارن لیفت کمی ایجاد میکنند

و در صورت افزایش توان و دور به استال" میفتند........................................

بعد این چاپ سه بعدی از چه جنسی ملخ چاپ میکند؟؟

2_ بله دیدم برادر دیگه هر فیلمی شما عزیزانم اینجا بذارید ما از سر بیکاری تماشا میکنیم

و ارزوی پیروزی حق بر باطل"

نظر حقیر بر موادی مانند املسیون نیترو یا پینترو و موادی از این قبیل است

و فیوزهای ضربه ایی است البته فقط نظر است

باید ببینید پروژهتان بهکدامین سو میرود.

3_ دوست عزیز البته خودتان بهتر میدانید در پروزه تحقیقاتی همیشه باید دست و دلباز بود

و صد البته قیمت اولیه طرح همیشه چندین برابر تولید انبوه میشود.

4_ بله فرمایش شما صحیحه تازه شما با نمره 5 و 6 میرین شکار 

با گلوله زن که تقریبا ناممکن میشه زدن شیی با مانوریبلیتی بالا

مگر اینکه حرکت هاش تکراری باشه

و خط سیر بعدی رو بشه حدس زد.

5_ البته که در این صورت نور الا نور میشه

ادمیزاد یاد این فیلممهای علمی تخیلی میفته

فکرش رو بکنین تو یک نقطه شهری دها عدد از این پرنده با شبکه

به هم وصل باشن و هوشمند

حتی فکرش هم تن ادم رو به لرزه میندازه

خواهش میکنم وظیفه است" :rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.