EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

من در مورد امام نامیدن رهبری توسط دیگران با مصطفی جان موافقم.

مگر ملک عبدالله نیست؟ مگر امیرقطر نیست؟ اینها از همون اول میگفتن امام خامنه ای. صرفا هم فکر کنم به دلیل اینگونه جا افتادن مقام رهبری در انقلاب ما بوده. همین.

به قول آقا مصطفی میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است. یا مثلا در مورد شیعیان نیجریه که جون میدن برای آقا. عجیب نیست؟

اما به نظرم چندان نمیشه به این الفاظ دل بست. حتی اگر هم واقعا اعتقاد بهش داشته باشند. اون چیزی که دنیای واقع رو رقم میزنه عملکردهاست. حتی گرایش صرف هم حاصلی نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث مصاحبه نیست کل موضع این هست که حالا این بنده خدا همین لفظ رو به این شکل توی انگلیسی هم بیان می کرد ولی موضوع اینجاست که مجری بی بی سی دقیقا اون لفظ رو خاص به کار می برد و منظورش دقیقا انقلاب ایران بود ولی اون بنده خدا منظورش این بود که سیستمی شبیه انقلاب اسلامی ایران در آینده نخواهد بود نه اینکه این انقلابشون اسلامی نیست .
کما اینکه یکی از شعارهای اساسی اخوان المسلمین حکومت اسلامی هست پس چجور قابل حضم هست که انقلابی که این گروه (به فرض این گروه انقلاب می کنه) می خواد بکنه اسلامی نباشه.
من در اون تاپیک تونس و بعدترش اشاره کرده بودم این انقلابها با شعار اقتصادی شروع شد چون اون زمان دست پشت پرده داشت کار خودش رو می کرد ولی این شعارها کم کم داره رنگ عوض می کنه و اسلامی میشه چیزی که غرب رو کمی وحشت زده کرده.

غربیها من نگفتم می فهمن هر چند می فهمن و بعدا هیچ وقت این کلمه رو برای رهبر استفاده نکردن ولی این بنده خدا می فهمه چی می گه.

آقا مصطفی من از اون افرادی نیستم که جو ورشون داره و فکر کنن ما میگیم ولی امر مسلمین جهان واقعا توهم بزنم که بله اینطوری هست ولی من معتقدم ایشون اگر فقط نفوذ کلام داشته باشن خیلی از مشکلات حل خواهد شد.اتفاقا شاید باز خوب نظرم رو نرسوندم این بنده خدا شاید اعتقاد کامل مثل من وشما به رهبر خودمون به اون معنایی که ما داریم نداره ولی به عنوان اینکه ایشون رو مهره ای تاثیر گذار و فردی پاک می دونه شکی نیست و این دقیقا چیزی هست که مجری بی بی سی و در کل رسانه های غربی در پی اون هستن که به شکلی القا کنن این فرد هم مثل بقیه مردمه و خیلی اشتباهات هم داره.

از این روش رسانه داخلی و ....تا حدودی قبول دارم و می بینم .
اما معنای کلی تمام این حرفها و بیانیه ها این هست رهبر ما توصیه هایی به مردم مصر کردن و اونها هم شنیدن و تائید کردن و دقیقا همون موضوعی رو که رهبر اشاره کردن یعنی یک حرکت اسلامی باید باشه ولی در صورتی که انقلابی بود و سرنگونی با حکومتی اسلامی در مبنا ولی ممکنه متفاوت در اجرا باشه.
اونها هم دقیقاهمین رو گفتن یعنی اونها در مبنا اعتقاد به حکومتی اسلامی دارن ولی در اجرا بارها اعلام کردن نه ممکنه ولی فقیه و نه انقلاب اسلامی و نه جمهوری اسلامی ایران ممکنه در اون حضور نداشته باشه و باید با شرکت تمام گروهها و تمام مردم مصر باشه .

همونی که رهبر ما گفتن و همون هدف اخوان المسلمین ولی هر کدوم از رسانه ها ی یک برداشت برای استفاده شخصی کردن بی بی سی برداشت برای استفاده خودش مبنی بر مخالفت و دست رد به رهبر و رسانه ما برای اینکه بخوان 100 درصد به نفع خودمون تعبیر کنن.
ولی من معتقدم اخوان المسلمین حرف رهبر رو فهمیدن و درست برداشت کردن و جوابشون هم دقیقا همونه که رهبر گفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=green]
سوال‌ : آيا مي‌شه اسم اين اتفاقي كه الان در مصر افتاد رو انقلاب اسلامي گذاشت؟[/color]
[color=darkblue]پاسخ : [b]نه. اين يك انقلاب اسلامي نيست[/b]! [size=18]چون اخوان‌المسلمين رهبري اين انقلاب را بعهده ندارد[/size]. و [b]شعار اين انقلاب نيز اسلامي نيست.[/b]
بعد از خروج حسني مبارك، انتخاباتي برگزار خواهد ‌شد كه ن[b]تيجه‌ي آن يك مجلس دموكراتيك و يا شورا خواهد بود.[/b] در آن زمان مردم تصميم خواهند گرفت كه حكومت آينده چه باشد. [b]مردم قوانين اسلامي يا هر قانون ديگري كه بخواهند انتخاب مي‌كنند.[/b][/color]

[color=green]سوال : رهبر جمهوري اسلامي در نماز جمعه اين هفته در مورد اتفاقات مصر اظهار نظر كرده و گفته كه يك انقلاب سراسري اسلامي در منطقه در حال شكل گيري است واكنش اخوان المسلمين به صحبت هاي ايشان چيست؟[/color]
[color=darkblue]پاسخ : من از 'امام' خامنه اي و تمام كساني كه از انقلاب مصر حمايت مي كنند تشكر مي كنم. اما شرايط مصر كاملاً با ايران فرق مي‌كند. در مصر احزاب زيادي فعاليت مي‌كنند. [b]احزابي مانند اسلامگراها، ملي‌گراها و چپ‌گراها. بنابراين قانون اساسي بايد تغيير كند.[/b] مردم بايد نمايندگان خود را انتخاب كنند...! [/color]

اپراي عزيز.
نمي‌دونم شما درست متن رو مطالعه نفرمودي، يا با برداشت مطالعه فرمودي، يا در واژه‌هايي كه در بالا هست، تفسير ديگري مي‌بيني!
مثلاً وقتي طرف مي‌گه «اخوان المسلمين رهبري انقلاب را بعهده ندارد.»، شما برداشتت اينه كه طرف از اهالي برره‌ي سفلي هست و افعال معكوس بكار مي‌بره!
يا مثلاً وقتي مي‌گه «شعار اين انقلاب نيز اسلامي نيست» اينطور برداشت مي‌كني كه شعارشون اسلاميه!

يا وقتي مي‌گه «مردم قوانين اسلامي يا هر قانون ديگري كه بخواهند انتخاب مي‌كنند.» منظورش اينه كه ما حكومتي اسلامي تشكيل مي‌ديم و مردم قوانين اسلامي رو انتخاب مي‌كنن و بقيه رو هم دك مي‌كنيم!!

يا وقتي مي‌گه يه حكومت دموكراتيك پارلماني بوجود بياد كه هركس، نمايندگان خودش رو انتخاب كنه، اينطور برداشت مي‌كني كه يه حكومت اسلامي رو ميارن روي كار!

يا وقتي كه مي‌گه من از امام خامنه‌اي و همه‌ي كسائي كه از مصر حمايت مي‌كنن تشكر مي‌كنم. ولي مصر فرق مي‌كنه و احزاب مختلف هستن و چپگرا و ملي‌گرا و مسلمان و غيره همه هستن و اين انقلاب، اسلامي نيست و يه جنبش عمومي مردم مصره، برداشتت اينه كه مثل حرف رهبرمون، ايشون مي‌گه يه انقلاب اسلامي در مصر در حال شكل‌گيريه و همه خواهان برقراري حكومت اسلامين.

---------------------------------------------

حالا يا واقعاً من دارم اشتباه مي‌كنم و به زبون ديگه‌اي گفته شده، يا شما با يه پيش‌فرض تو ذهنت داري اين مسائل رو عنوان مي‌فرمايي.

چون چيزي كه در موضع‌گيري‌هاي اخوان‌المسلمين، چه در گذشته و چه در حال حاضر اومده، ارتباط چنداني به حكومت اسلامي نداره. كما اينكه اساساً نظريه‌ي حكومت اسلامي وقتي تبيين نشده، انتظار تشكيل حكومت اسلامي به خودي خود انتظاري عبث هست. مصر هم مثل ايران نيست كه بخواد سيستم جديدي رو ابداع كنه! از همين الان هم درمورد آينده نظرشون رو دادن!!

البته اگه نظر شما حقيقتاً اينه، من بهش احترام مي‌ذارم و اون رو متين مي‌دونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
در انقلاب اسلامي ايران هم فقط يك گروه دخيل نبودند آن زمان هم در ايران از چپ ماركسيستي تا راست ليبرال و از ملحد تا اسلام گرا در اين حركت حضور داشتند ولي هر كدام هدف خود را دنبال مي كردند . براي امام و پيروان ايشان هدف بر انداختن نظام شاهنشاهي بود . براي برخي هدف اوليه برانداختن شاه بود و نه حتي نظام شاهنشاهي . مثلا نهضت آزادي حتي سر كار بودن شاه را هم قبول داشت و فقط نقشي در حد ملكه انگليس براي او قاپل بود . اما در روند حركت انقلاب كم كم اينها جدا شدند و حتي مقابل روند انقلاب قرار گرفتند . اينكه اخوان المسلمين ادعا مي كند چون ما رهبر نيستيم پس حركت اسلامي نيست هم جاي تعجب دارد . مگر مظهر اسلام در مصر فقط اخوان المسلمين است ؟ كه بود يا نبود آن در رهبري يك حركت وجه تمايز آن باشد . به هر حال هم اكنون مصر ميدان زور آزمايي جديد آمريكا به نمايندگي بلوك غرب و ايران به نمايندگي اسلام گرايان شده است و اينكه بر خلاف قضيه تونس كار آينقدر كش پيدا كرده نتيجه اين است كه هنوز هيچكدام نتوانسته اند برتري نسبي پيدا كنند . فعلا هدف برانداختن مبارك است و همه سعي مي كنند متحد باشند و اختلافي ميانشان بروز نكند و پس از آن تازه كار اصلي شروع مي شود و عوامل و متغيرهاي جديدي وارد عرصه مي شوند . اين خاصيت سياست است كه هر حرفي را بايد به مقتضاي شرايط زد . حالا اگرچه نماينده اخوان المسلمين جواب ديپلماتيك مي دهد ولي از روند حركت همه با خبرند و فعلا اين اسراپيل است كه كماندو و تجهيزات به مصر مي فرستد و اين آمريكاست كه ناو جنگي و تفنگدار اعزام مي كند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين هم يه خبر درباره مواضع اخوان المسلمين درباره ايران٬عربستان و آمريكا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «دکتر کمال الهلباوی» عضو ارشد گروه اخوان المسلمین نسبت به توصیه‏های «ملک عبدالله» پادشاه عربستان به آمریکا برای حمایت از مبارک واکنش نشان داد.

وی دیشب در گفتگوی زنده با شبکه العالم گفت: [color=red][size=18]"آمریکا برای مبارزه با انقلاب مصر، نیازی به نصیحت‏های ملک عبدالله ندارد. آمریکایی‏ها آزادی، دموکراسی و اسلام را نمی‏خواهند و خودشان به همان راهی می‏روند که حکام عرب می‏خواهند و لازم نیست که این کار به آنان توصیه شود!".[/size][/color]

الهلباوی درباره مواضع شخصیت‏های سعودی درباره انتفاضه مصر افزود: [size=18]"[color=red]ملک عبدالله و مفتی‏های سعودی، اهل سنت نیستند؛ [/color][/size]چون اگر سنی بودند باید به سنت پیامبر(ص) و صحابه و دستورات قرآن عمل می‏کردند. قرآن می‏گوید که با فحشاء و منکر مبارزه کنید اما عبدالله و مفتیان سعودی با حمایت از مبارک، فحشاء و منکر را تشویق می‏کنند".

سخنگوی سابق اخوان در مقابل، از مواضع دبیرکل حزب‏الله لبنان تشکر کرد و گفت: "ما از سید حسن نصرالله تشکر می‏کنیم. او از انقلاب مصر حمایت کرد و با این اقدام وی، تعداد کشورهای حامی انقلاب افزایش یافت".

[color=red][size=18]وی که دو شب پیش در مصاحبه با بی‏بی‏سی از ایران و مواضع مقام معظم رهبری درباره مصر قدردانی کرده بود، دوباره این سخنان را تکرار کرد و گفت: "ما به دولت ایران افتخار می‏کنیم؛ ما به دولتی که در برابر هیمنه غرب ایستاده است افتخار می‏کنیم؛ ما به دولتی که سران آن شجاع هستند افتخار می‏کنیم؛ ما به دولتی که بر خلاف کشورهای اسلامی دیگر به پیشرفت‏های علمی و تکنولوژیک رسیده است افتخار می‏کنیم".[/size][/color]

این رهبر اپوزیسیون دولت مصر در رابطه با اتهام طرفداران مبارک به مخالفان مبنی بر اینکه تحت تأثیر نیروهای خارجی قیام کرده‏اند هم گفت: "هیچ کشور خارجی در انقلاب نقش ندارد. اما اگر کشوری خارجی در مسایل مصر دخالت می‏کند آن کشور، اسرائیل است که لوله گاز را منفجر کرد تا انقلابیون را متهم به اخلال کند".

دکتر الهلباوی درباره سرنوشت حسنی مبارک هم گفت: "آمریکا بین دو راه سرگردان مانده است؛ اول این که مبارک بسرعت برود و دوم اینکه وی همچنان بر سر قدرت باقی بماند. اوباما و کلینتون طرفدار راه اول هستند اما سفیر آمریکا طرفدار راه دوم است. به نظر من مبارک باید به اسرائیل برود چون یک عمر مزدور آنان بود و اینک هم بهترین راه برای او این است که نزد صهیونیست‏ها برود".

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/146902

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مي‌خواستم در مورد مسايل منطقه هم سخناني بگويم كه الحمدلله سخنان مقام معظم رهبري در اين زمينه كامل و واضح بود و مردم ما هم الحمدلله بسيار هوشيار هستند و نياز به ذكر هيچ مطلبي نيست؛ اما اين را هم از بنده به عنوان حسن ختام كلام داشته باشيد. شما مي‌بينيد كه آمريكايي‌ها در مقابل موج اسلام‌خواهي و حتي آزادي‌خواهي، موج استكبارستيزي و صهيونيسم‌‌ستيزي ديگر نمي‌توانند مقاومت كنند. در چنين وضعيتي به نظر شما آنها چه مي‌كنند؟ تا جايي كه به ضررشان نباشد با احتياط با اين قيام‌ها همراهي مي‌كنند، تا آنجا كه آمريكاي جهانخوار به دولت مصر مي‌گويد: آقا! كوتاه بيا و ژست دموكراتيك به خودش مي‌گيرد! اين جرثومه فسادي كه تمام جنايت‌هاي دوران معاصر زير سر اوست، دارد مي‌گويد كوتاه بيا. اين همراهي در تونس، در مصر و در هر كشوري كه تحركي صورت بگيرد، ادامه خواهد داشت.

پيش‌بيني شما از اين همراهي چيست؟ آينده دور اين همراهي را چه مي‌بينيد؟ آينده نزديك اين همراهي‌ها اين است كه اگر بتواند، اين حركت‌ها را از مسيرشان منحرف و يا با ايجاد آشوب، مردم اين منطقه‌ها را از قيام خودشان پشيمان مي‌كند. ولي آينده دور چگونه خواهد بود؟ يك كمي محاسبه كنيد. مي‌خواهم كوتاه سخن بگويم. بنده پيش‌بيني مي‌كنم و محاسبات هم همين را مي‌گويند كه در آينده ان‌شاءالله نه چندان دوري اينها مي‌فهمند كه نمي‌توانند در مقابل حركت اسلام‌خواهي بايستند. البته الان هم اين را فهميده‌اند. پس بايد چه كار كنند؟ خواهيد ديد كه به اين نتيجه خواهند رسيد كه بايد بيايند و موج‌هاي بعدي اسلام‌خواهي را خودشان در منطقه سازماندهي كنند.

شما اين پيش‌بيني را نمي‌كنيد؟ چرا صبر كنند كه موج اسلام‌خواهي بلند شود و بعد براي كنترل آن هزينه‌هاي زيادي را بپردازند؟ از همان اول موج‌هاي اسلام‌خواهي و تحرك‌هاي اسلام‌خواهي را در منطقه شكل مي‌دهند. آيا اين پيش‌بيني معقول به نظر مي‌رسد كه قدم بعدي را بگويم؟

فهمش خيلي راحت است. وقتي مي‌بينند دور، دور اسلام‌خواهي، آزادي‌خواهي يا حتي استكبارستيزي و صهيونيسم‌ستيزي است، مي‌گويند چرا ما اين كار را نكنيم؟ خودمان مي‌آييم و يك حركت ايجاد مي‌كنيم. اين طور نيست كه اينها بگويند حالا كه دستمان لو رفته، مي‌رويم و حركت ديگري را انجام مي‌دهيم. يقين داشته باشيد كه راه ديگري ندارند. تمام راه‌ها را بشمريد. راه ديگري نمانده. مجبورند اين راه را بروند.

بعد از شما سوال مي‌كنم اگر اينها بخواهند در منطقه يك حركت اسلام‌خواهانه و استكبارستيزانه و حتي به صورت ظاهري ضد صهيونيسم راه بيندازند كه خودشان آن را هدايت كنند، دست كدام كشور خواهد بود؟ خواهش مي‌كنم با محاسبه پاسخ بدهيد. بنده تصورم اين است كه اينها اين حركت را به صورت فرامنطقه‌اي در كنار فلسطين اشغالي انجام خواهند داد. چرا؟ چون ده سال است كه به دنبال تغيير نقشه خاورميانه بوده‌اند و تا به حال نشده است. حركت اسلام‌خواهانه‌اي كه توسط صهيونيست‌‌ها و غربي‌ها سازماندهي شود، فرامنطقه‌اي خواهد بود و حركتي است كه مي‌ايد و سعي مي‌كند در چند كشور خودي نشان بدهد. منطقه آغازين آن كجا خواهد بود؟ فرض كنيد كه ما منطقه آغازين را پيش بيني نمي‌كنيم، ولي اگر يك حركت به ظاهر اسلام‌‌خواهانه توسط استكبار در منطقه شكل بگيرد و بخواهد نقشه خاورميانه را به هم بزند، بايد مرز بين اردن و سوريه و عراق و عربستان را به هم بريزد تا نقشه خاورميانه عوض شود. حتي بايد به مرزهاي سوريه و تركيه هم تعدي كند.

چرا نقشه خاورميانه بايد به هم بريزد؟ چرا حيات استكبار به موضوع بسته است؟ علتش را از كساني بپرسيد كه بيش از ده سال است دارند فرياد مي زنند كه نقشه خاورميانه بايد تغيير كند. بايد دوره بگذاريم و در مورد اين موضوع بحث كنيم كه چرا اين قضيه اين قدر براي استكبار مهم است؟

اين حركت اسلام‌خواهانه‌اي كه بخواهد نقشه خاورميانه را به هم بريزد و يك جنگ داخلي منطقه‌اي را به راه بيندازد، با يك منطق ديگر هم جور در مي‌آيد. وقتي انتفاضه شروع شد، شارون گفت اگر انتفاضه خاموش نشود، مردم خاورميانه بايد منتظر اتفاقات مهمي باشند. طبق پروتكل‌ها آنها رفتند و سربازان مسيحي را آوردند و به جنگ مسلمان‌ها در منطقه فرستادند تا خودشان امنيت پيدا كنند، ولي نتيجه نگرفتند. بعد تصميم گرفتند از سربازان مسلمان عليه مسلمانان استفاده كنند. پيش بيني بنده اين است كه اينها يك حركت فرامرزي اسلام‌خواهي در منطقه به راه مي‌اندازند. اول شعارهاي اسلامي مي‌دهند، بعد شروع مي‌كنند به قلع و قمع و نابود كردن مسلمانان منطقه. آيا آمريكا براي تضعيف اسلام‌خواهي در منطقه راه ديگري دارد؟ تا فردا صبح وقت داريد فكر كنيد ببينيد راه ديگري وجود دارد يا نه؟

اگر به اينجا برسيم، آيا شبيه ظهور سفياني كه در روايت فرموده‌اند كه در خاورميانه خواهد بود، نيست؟ آيا در روايات نفرموده‌اند كه سفياني ابتدا ادعاي اسلام‌خواهي و آزادي‌خواهي مي‌كند، ضد استكبار شعار مي‌دهد، ولي از داخل با آنها بسته و بعد مي‌آيد فرامرزي عمل مي‌كند، مرز بين اردن و سوريه را به هم مي ريزد، مرز سوريه و تركيه را به هم مي‌ريزد، مرز عراق و سوريه را به هم مي‌ريزد، مرز عراق و عربستان را به هم مي‌ريزد. سفياني‌اي كه ما در روايات خوانده‌ايم، عيناً همين نقشه تغيير خاورميانه را عمل مي‌كند. اولش هم با يك موج اسلام‌خواهي است و پشتش هم غربي‌ها هستند.

الان به وضع منطقه كه نگاه مي‌كنيم مي بينيم شرايط از نظر تحليل سيلسي و تحليل اوضاع منطقه خيلي به سفياني نزديك شده. مي‌پرسيد سفياني كي ظهور مي‌كند؟ بنده كه خبر ندارم، ولي در مقام تحليل عرض مي‌كنم كه خيلي به هم نزديك شده است. بگذريم از اخباري كه قبل از ظهور در مورد سرنگون شدن برخي از حكام ستمگر در منطقه وجود دارند. حالا ديگر در آنت جزييات وارد نمي‌شوم.

ما در چه شرايطي به سر مي‌بريم؟ انصافاً شرايط ما خيلي به شرايط آخرالزمان نزديك شده است. اين آمادگي را در خودتان داشته باشيد، وضع منطقه را با بصيرت تعقيب كنيد، با بصيرت به تقويت امنيت جمهوري اسلامي بپردازيد كه يك راه بيشتر ندارد و آن هم تقويت ولايت است. وقتي اوضاع منطقه به هم ريخت، تنها نقطه باثبات و امنيت كجاست؟ مملكت شيعي ايران[صلوات حضار]

ان‌شاءالله همه آرزوهاي مردم مظلوم و نازنين ايران اسلامي مه محقق خواهند شد و ما خواهيم ديد كه سال‌ها مرگ بر آمريكا گفته‌ايم، مرگ آمريكا را به چشم خواهيم ديد؛ سال‌ها مرگ بر اسراييل گفته‌ايم؛ مرگ اسراييل را واهيم ديد. سال‌ها عليه ظلم و ستم و استكبار فرياد زده‌ايم، ظلم و استكباري كه تمدن غرب بر آن بنا نهاده شده است؛ فروريختنش را ان‌شاءالله خواهيم ديد و خون شهدا اثر خودش را خواهد گذاشت. آن وقت است كه تازه جلسات روضه‌خواني راه مي‌اندازيم و مي‌نشينيم و در بهار آزادي جاي شهدا را خالي و پاي ركاب آقا امام زمان(عج) براي ابا عبدالله الحسين(ع) گريه مي‌كنيم. علمداران آقا امام زمان(عج) براي علمدار حسين(ع) چه گريه‌اي بكنند. آيد به جهان اگر حسين دگري / حاشا كه برادري چو عباس آيد. ان‌شاءالله كه شما جزو علمداران آقا باشيد.

دعا كنيم خدايا ! تحولات منطقه را مقدمه عاجل ظهور آقا امام زمان(عج) قرار بده. پيامبر گرامي وعده فرموده است كه فتنه‌هاي آخرالزمان موجب رسوايي منافقين خواهد شد. خدايا! فتنه 88 را كماكان موجب رسوايي منافقين كه تا كنون رسوا نشده‌اند، قرار بده. خدايا! در برابر ديگان ما دست‌هاي مجروح رهبر ما را به دستان پر بركت مهدي فاطمه متصل بفرما. خدايا! در اثر صلابت اسلام و عزت مسلمين و اقتدار جامعه اسلامي ما دشمنان را روز به روز دچار اشتباهات بيشتر بگردان و آنان را با اشتباهات خودشان نابود بگردان.

خدايا! مردم مصر را به عالي‌ترين بصيرت و به پيروزي‌هاي غيرمترقبه فراوان‌تر از مجاهدتي كه دارند، برسان.
خدايا! منافقاني را كه در مصر بخواهند قيام مردم را منحرف كنند و كافراني را كه بخواهند پشت پرده بر اين قيام آثار سوء بر جاي بگذارند، رسوا و نابود بگردان. موجبات تحول تمام مردم مسلمان و نجات و خلاصيشان از مكايد كفار و مستكبران عالم را فراهم بگردان.

يك دعاي بين‌المللي فرامذهبي و فرا اسلامي هم بكنيم. خدايا! مسيحيان مظلوم عالم را كه تحت ستم صهيونيست‌ها هستند با ظهور آقا امام زمان(عج) و پشت سر ايشان حضرت مسيح بن مريم(ع) از زير يوغ ستم صهيونيست‌ها نجات عنايت فرما.

خدايا! نابودي صهيونيسم را در برابر ديدگان ما و با دستان ما محقق بگردان. دل رهبر عزيز انقلابمان را هر لحظه شادتر بگردان. بهترين اخبار شادي‌آفرين را براي مردم مسلمان منطقه، براي مردم ايران اسلامي، براي قلب نايب امام زمان(عج) در اين هفته به ارمغان بياور. و صلي الله علي محمد و آله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشالله که اقا امام زمان ظهور میکند و پشت ایشان حضرت عیسی و نایب بر حقش حضرت خامنه ایی او را در رسیدن به هدفش یاری میکنند.
از رییسان سایت خواستاریم برای 22 بهمن که قراره راهپیمایی میلیونی برگزار بشه تبلیغی... ادرس هارو اعلام کنند ..... به هرحال فضای مجازی هم به این چیزا نیاز داره الان تو هر سایتی میری از راهپیمایی یه عده در 25 بهمن خبر میدهند انگار نه انگار راهپیمایی اصلی در 22 بهمن هست icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان من تحلیل خودم رو دادم و همیشه همه ما نظری میدیم امید و تلاشمون این هست که به حق نزدیکتر باشه.
اما برداشت من از صحبتهای این فرد این هست که ایشون دقیقا فهمیدن که بی بی سی دقیقا دنبال چی هست و با چند حرف هوشمندانه نه سیخ رو سوزوندن و نه کباب رو موضعی که هم استقلال رای داشت و هم حقوق درش رعایت شده بود.
من فکر می کنم الان دیگه خنده داره بگیم کسی یا کسانی یا جریانی غیر از اخوان المسلمین توانایی هدایت و سازماندهی این قضایا در مصر رو داشته باشه ولی اخوان مثل انقلابیون ما چون در اکثریت بودن و رهبری داشتن که بی حرف و حدیث هر چی می گفت مردم میگفتن چشم مجبور شده روشی سیاسی و زیرکانه در پیش بگیره.

سوال اول که نوشتید همون نظر قبلی خودم رو دارم مجری شبکه هدفش و منظورش دقیقا انقلاب اسلامی به معنای خاص یعنی نوعی که در ایران 32 سال پیش اتفاق افتاد هست بود و این فرد هم دقیقا همونی رو گفتن که رهبر گفتن و گفتن نه این اون نیست و این درسته نظر رهبر هم همینه.
ولی در مورد رهبری این فکر می کنم یه جواب زیرکانه تاکتیکی بود وگرنه هیچ گروه و جریانی الان در مصر توانایی اینکه بخواد این اتفاقات رو در مصر مدیریت کنه وجود نداره.
شعار این انقلاب اسلامی نبود ولی داره میشه فعلا پاشون رو اینجا گیر دادن که مبارک برود ولی من یه تحلیل قبلا با شما داشتم در مورد اینکه در برخی شرایط اگر نیروی نظامی بنای عقب نشینی رو بزاره دیگه شاید نشه جلوی شکست رو گرفت حالا هم تمام گروه ها در مصر فعلا روی این تمرکز کردن و این به نظر من شاه کلید هست و این اتفاق یعنی عقب نشینی بی بازگشت.
ولی باز معتقدم امکان تنحراف در این حرکت هست عین تونس دیدیم عملا اتفاق خاصی نیافتاد یکی رفت دوستش نشست جاش اولین جایی هم که رفت اروپا بود به دستبوسی قبله های آمالش اونجا.

نظر این فرد در مورد نظام دمکراتیک هم باز از همین دست هست اونها می خوان به مردم مصر با زبان بی زبانی بگن هر چی شما بخواین همون میشه ولی آیا به نظر شما اگر قرار باشه هر کسی دیگاه خودش رو بعد از این اتفاقات مطرح کنه رای مردم چه خواهد بود؟
این رای هر چی هست من نوعی بهش کار ندارم ولی عین حرف رهبر هست که حالا بعد از این جریانات مردم مصر در مورد نوع حکومت تصمیم می گیرن.
باز اینجا اخوان دارن حرکت تاکتیکی می کنن ولی از کسی پوشیده نیست اگر قرارباشه اخوان بدون سانسور و.... در انتخابات شرکت کنه بالای 70 درصد پارلمان رو خواهد گرفت.(حداقل برداشت من این هست).
من برای روشن شدن بیشتر هم رای بودن این بنده خدا و نظر رهبر یک تکه از بیانات امام خامنه ای رو می زارم :
[b]قیام ملت مسلمان مصر، یك حركت اسلامی و آزادیخواهانه است. من بنام ملت و دولت انقلابی ایران به شما ملت مصر و ملت تونس درود میفرستم و پیروزی كامل شما را از خداوند عزیز مسألت میكنم. من به شما و قیامتان افتخار میكنم. شك نیست كه قیام ملتها، بسته به اقتضائات جغرافیائی و تاریخی و سیاسی و فرهنگی،در هر كشوری دارای مختصات منحصر‌به‌فرداست و نمیتوان چیزی را كه در انقلاب كبیر اسلامی در 30 سال پیش در ایران واقع شد، عیناً در مصر یا تونس یا هر كشور دیگر اسلامی انتظار داشت، لیكن مشتركاتی هم وجود دارد كه در آنها، تجربیات هر ملتی می‌تواند برای ملتهای دیگر به كار آید.[/b]

سوال و جواب دوم هم باز همونی بود که عرض کردم و این فرد دقیقا همونی رو گفت که رهبر گفت منتها خیلی دیپلماتیک و زیرکانه .لی من باز یه جمله در این مورد از بیانات اقا میزارم تا تحلیل راحتتر بشهو بفهمیم که بی بی سی در پی ایجاد یک جو روانی خاص بود که این فرد با زیرکی اون رو مدیریت کرد شاید اگر این شبکه می دذونست برایند این نشست و مصاحبه این هست هیچ وقت این کار و این مصاحبه رو ترتیب نمی داد.
رهبر فرمودن:[b]
برادران و خواهران عزیز! اینها تجربیات ما است، من به عنوان برادر مسلمان شما و از سر تعهد دینی، آن را با شما درمیان گذاشتم. بوقهای تبلیغاتی دشمن مانند همیشه فریاد خواهند كرد كه ایران میخواهد دخالت كند، میخواهد مصر را شیعه كند، میخواهد ولایت فقیه را به مصر صادر كند و میخواهد و میخواهد... این دروغها را سی سال است میگویند تا ملتهای ما را از یكدیگر جدا و از كمك یكدیگر محروم كنند ومزدوران آنها هم آن را تكرار میكنند. «يُوحِی بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ مَا فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَمَا يَفْتَرُونَ»(9). با این ترفند‌ها، هرگز وظائفی را كه اسلام بر دوش ما گذاشته است رها نخواهیم كرد. و الله من وراء القصد.
واستغفرالله لی و لكم.[/b]

ولی در کل باز من معتقدم اگر مردم مصر حتی رایشون بر بودن سیستمی لائیک باشه و به شکلی احزاب دیگر غیر از اخوان قدرت اصلی در مصر بشوند باز برای من محترم هست اگر رای مردم باشه همین.

باز هم من اشاره میکنم اخوان نمی تواند از یکی از ادعاهای تاریخی خودش در طول تاریخ تاسیسش که اسلامی بودن حکومت هست عدل کنه وگرنه دیگر هویت اخوان رو نداره ولی منظور اونها چیزی دقیقا مثل مال ما نیست اونها برخوردی دیپلماتیکتر دارن.

من دیگه بحث رو ادامه نمی دم که تبدیل به جدل بشه فکر می کنم حرفام به اندازه کافی روشن بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا از اینکه انقلاب تونس و مصر برای جهان عرب و غرب، غافلگیرکننده بوده یا خیر، اشتباه است اگر تصور کنیم غرب، بر روی این دو انقلاب، حساب‌های ویژه باز نکرده باشد. به گزارش گروه بین الملل مشرق، این قطعاً اشتباه است اگر خیال کنیم غربی ها اجازه می دهند اسلامگرایان به اهداف خود دست یابند بنابراین باید در اهداف استعمارگران نوین، تأملی ویژه داشت.
پایگاه اطلاع رسانی "طریق الاسلام" در این باره آورده است: این خطایی است که بارها جهان اسلام و جهان عرب، مرتکب آن شده و بابت آن، بهای بسیار سنگینی را پرداخت کرده اند و چه بسا مهم ترین عامل استیلا و سیطره غربی‌ها بر جهان اسلام و مسخ هویت مسلمانان را باید در عدم تأمل در اهداف این استعمارگران ملاحظه کرد.
"مالک بن نبی" اندیشمند بزرگ الجزایری درباره حوادث جاری در قرن گذشته و بویژه درباره وضعیت تونس و به قدرت رسیدن "حبیب بورقیبه" رئیس جمهور تونس در این کشور پس از استقلال می‌گوید: این اشتباه است اگر تصور کنیم استعمارگران، احتمال آزادی و استقلال مستعمرات خود را در نظر نگرفته باشند زیرا حتی اگر در اوج قدرت هم باشند باز به این موضوع می‌اندیشند.
وی می افزاید: درباره تونس بد نیست بدانید که فرانسه، از پیش، برای چنین وضعیتی فکر کرده بود و‌ بنابراین، هنگام مواجه شدن با آن، با توجه به نقشه‌های طراحی شده و برنامه‌های ریخته شده به جای اینکه قدرت را به شیخ "عبدالعزیز الثعالبی" رئیس حزب الدستور بدهد تا در این کشور حکومتی اسلامی به پا کند،‌ آن را به بورقیبه داد تا از تونس، دژی سکولار بسازد که برآورنده خواسته‌های پاریس باشد و او نیز دقیقاً چنین کرد؛ چه، در غیر این صورت، فرانسه هیچ گاه راضی به استقلال تونس نمی‌شد و به همین دلیل بود که پس از خروج از این کشور، زمام امور را به حزب جدید "الدستور" به رهبری "الماطری" و "بورقیبه" سپرد و همه می‌دانند، آنها چه بسترسازی‌هایی که برای حضور استعمار فرانسه در تونس فراهم نساختند.
به اعتقاد مالک بن نبی، این موضوع درباره الجزایر و جریان اصلاح طلبی که در آن زمان توسط شیخ علامه "عبدالحمید بن بادیس" در آن کشور رهبری می‌شد، نیز صدق می‌کرد و آن شیخ نیز به دلیل عدم توجه به مطامع و افکار و اندیشه‌های استعمار فرانسه، چه امتیازاتی که از روی اشتباه و خطا به آنها نداد و استعمار فرانسه با استفاده از این فرصت، جای پای ملی‌گرایان الجزایری را در این کشور مستحکم گرداند تا کم کم جای اسلامگرایان را در رهبری کشور به دست گیرند.
وی ادامه داد: باید بدانیم که احتمال وقوع چنین انقلاب‌هایی نزد غربی‌ها بدقت بررسی شده و آنها با دقتی بیشتر، چگونگی برخورد با این وضع و انتخاب جایگزین‌های مناسب را بررسی کرده و نفوذهای لازم برای بر سر کار آوردن مهره‌های خود در آن کشورها را انجام داده‌ و احزاب سیاسی را برای پذیرش این مهره‌ها تحت عنوان "اصلاح طلب" آماده نموده‌اند؛ بنابراین تقاضای غرب از مزدوران مستبد و دیکتاتورشان، با هدف اعطای آزادی‌های بیشتر و از جمله آزادی سیاسی، در این راستا صورت می‌گیرد تا مهره‌های مورد نظر ایشان جای پای خود را مستحکم‌تر کرده و فضای بیشتری جهت شرکت در حوادث داشته باشند.
بن نبی معتقد است که این ساده لوحی محض است اگر تصور کنیم کشوری چون آمریکا، منافع خود را مثلاً وابسته به یک حاکم مستبد یا یک دیکتاتور نماید، بی‌آنکه نیم‌نگاهی به احزاب سیاسی و نفوذ در رهبران آنها نداشته باشد،‌ بلکه باید بدون هیچ شک و تردیدی دانست که کشوری چون آمریکا از مدت‌ها پیش در مطبوعات و پارلمان و ارتش و دیگر نهادها و ارگان‌های استراتژیک کشورهای مورد نظر خویش نفوذ کرده است.
به گفته وی، امروز کسانی که اوضاع مصر و تونس را دنبال می‌کنند و از نیات و اهداف غرب بخوبی آگاهند و از تاریخ بی‌اطلاع نیستند، می‌دانند که غرب، اکنون در این دو کشور، درصدد فراهم سازی زمینه ورود به مرحله جدیدی از استعمار معنوی است که مهم ترین ویژگی آن، این است که با رضایت مردم فریب خورده و بی‌خبر از همه جا همراه است؛ مردمی که نمی‌دانند در پس تقاضای دادن آزادی بیشتر توسط غرب به ایشان، چه نیات و اهدافی نهفته است و بالطبع این موضوع، برخی مواقع حتی بر روحانیون و متدینین نیز پوشیده می‌ماند.
این اندیشمند الجزایری تأکید می کند که اسلامگرایان در دو کشور تونس و مصر، باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که اکنون که در موضع قدرت قرار دارند، خود را با اقتدار، برای گرفتن زمام امور جامعه مطرح کنند و اجازه ندهند، افرادی با عنوان اصلاح طلب که جهان غرب تلاش دارد وجهه آنها را به هر طریق ممکن توجیه نماید، زمام امور را در این کشورها به دست گیرند و انفلاب ایشان را تباه کنند.
وی با بیان اینکه "این نه به صلاح دو ملت تونس و مصر و نه به صلاح جهان عرب و اسلام است که اسلامگرایان اجازه دهند، چنین افرادی زمام امور کشورهایشان را به دست گیرند"، گفت: ارتکاب چنین اشتباهی را باید حماقت محض دانست بویژه آنکه در حال حاضر و با توجه به روند امور، غرب بشدت از به قدرت رسیدن اسلام و اسلامگرایان در این دو کشور به وحشت افتاده است.

لينك مطلب : http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=28791

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام مجدد.

نظریه دست داشتن غرب در حرکت مردمی مصر ممکنه از طرف خود غربیها مطرح شده باشه برای جلوگیری از ایجاد موارد مشابه در کشورهای دیگه! یعنی مردم سایر کشورها از ترس اینکه مبادا حرکت ما هم در راستای اهداف غرب باشه، هیچ اقدامی علیه دولتهاشون نکنن!

من معتقدم افرادی مثل سیدحسن نصر الله و امام خامنه ای، تیمهایی بسیار قدرتمندتر از ماها برای تحلیل این مسائل دارن و وقتی اونها از اصل حرکت حمایت می کنن (و البته درمورد انحرافش به مردم هشدار میدن) نشون دهنده این مطلبه که این نوع حرکات نمیتونه از سوی غرب شروع شده باشه. اما تلاش برای سوار شدن بر اون، اقدامیه که غرب انجام میده.

درسته که غرب در خودزنی ید طولایی داره، اما همیشه، موقع خودزنی، از همون مرحله اول، هدف خودش رو نشون میده. چه قضیه 11 سپتامبر، چه ویکی لیکس و چه ... .

توجه به این نکته هم ضروریه که اصولا غرب هدفش بزرگ نشون دادن خودشه و اینکه همه چیز رو تحت کنترل داره. بنابراین، مطرح کردن نظریه ایجاد انقلاب در مصر توسط غرب، دقیقا در راستای همین هدفه. یعنی اشراف کاملا اطلاعاتی و عملیاتی غرب در دنیا. درحالیکه حقیقت غیر از اینه. (مثل همون قضیه سریال ظهور یا فیلمهای هالیوودی که هرجای دنیا هرکاری میخوان می کنن!)

غرب اگه میخواست انقلابی کنترل شده ایجاد کنه، اون رو تو مصر (که فعلا مهمترین تکیه گاه اسرائیل و به تبع اون امریکاست) ایجاد نمی کرد. از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس شروع می کرد.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انقلاب مصر و موج اعتراضات در این کشور با فرآخوان تجمع در روز 25 ژانویه در صفحه "کلنا خالد سعید" در فیس بوک آغاز شد.
صحفه "همه ما خالد سعید هستیم" به "سعید" جوان مصری اشاره دارد که چند ماه پیش از این بر اثر شکنجه پلیس، جان سپرد اما مسئولان از پذیرش مسئولیت آن خودداری کرده بودند.

"وائل غانم" شهروند مصری و مدیر منطقه ای گوگل در قاهره مسئول این صفحه است که نخستین فراخوان تجمع علیه حسنی مبارک رئیس جمهور مصر در قاهره را مطرح کرد.

تجمع چند هزار نفری در روز 25 ژانویه گذشته در روزهای پس از آن به تجمعات و راهپیمایی ها میلیونی در قاهره برای سرنگونی مبارک تبدیل شد.

[align=center][img]http://www.asriran.com/files/fa/news/1389/11/20/165647_171.jpg[/img][/align]

[url=http://www.not.ir/news/148244.aspx]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=blue][size=18]40 کشته در شانزدهمين روز انقلاب مصر [/size][/color]

بنابر گزارش چهارشنبه (20 بهمن) خبرنگار پرس تي‌وي از قاهره، اخوان‌المسلمين، اصلي‌ترين حزب مخالف دولت حسني مبارک اعلام کرده است که نيروهاي امنيتي با حمله به سوي تظاهرکنندگان در شهر الخارجه واقع در جنوب مصر به روي آنان آتش گشوده و حدود 40 تن را کشته‌اند.

اين در حالي است که خبرهاي رسيده از ميدان آزادي (التحرير) شهر قاهره، پايتخت مصر، از حضور جمعيت بي‎شمار معترض به حکومت مبارک حکايت دارد.

با اين وجود، به رغم انتشار اخباري مبني بر افزايش تعداد کشته‎هاي انقلابيون مصري، ماموران کميته حقوق بشر سازمان ملل متحد پس از بازديد از 9 بيمارستان اين کشور شمال افريقا، هم‎چنان شمار تلفات قيام مردمي در اين کشور را دست‌کم 300 نفر گزارش داده‎اند.

مردم مصر درحالي شانزدهمين روز اعتراض‌هاي خياباني عليه مبارک را آغاز کرده‎اند که عمر سليمان، معاون تازه منصوب رئيس جمهور مصر گفته است، دولت نمي‌تواند اعتراض‌هاي بلند مدت را تحمل کند.

اظهارات اخير معاون رئيس جمهوري مصر در حالي ابراز شد که بيش از 50 هزار تن از مردم اين کشور سه‌شنبه با تجمع در مسير حرکت خودروي احمد شفيق، نخست وزير تازه منصوب شده اين کشور در قاهره، ضمن ممانعت از ورود او به دفترش، استعفاي فوري وي و ساير اعضاي کابينه مبارک را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان خشمگين همچنين با وجود وعده دولت براي ايجاد اصلاحات در قانون اساسي اين کشور، روز سه‌شنبه به سوي ساختمان پارلمان و وزارت کشور مصر در قاهره تظاهرات کردند.

عمر سليمان نيز اعلام کرده است که دولت براي انتقال آرام و صلح‌آميز قدرت يک برنامه و جدول زماني تعيين کرده است، اما مردم معترض در خيابان‌هاي مصر مي‌گويند که نمي‌توانند به دولت اعتماد کنند.

هم‎چنين گفته مي‎شود، احساسات ضد امريکايي در ميان مردم مصر افزايش يافته و معترضان واشنگتن را مسئول باقي ماندن مبارک در قدرت مي‌دانند.

در همين حال، بسياري از مردم شهر اسکندريه، دومين شهر بزرگ مصر در اعتراض به حمايت دولت امريکا از مبارک بر خلاف اظهارات اخير باراک اوباما، رئيس جمهور امريکا براي انتقال سريع قدرت در اين کشور، تظاهرات کرده‌اند.

همچنين، هزاران نفر از کارگران بخش‌هاي مختلف صنعتي در مصر در شهرهاي سوئز و اسماعيليه تحصن کرده‌اند.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/147244
[color=blue][size=18]ساختمان پارلمان مصر تخلیه شد [/size][/color]

نیروهای امنیتی به کارکنان مجلس مردمی و مجلس شورای این کشور (پارلمان) دستور دادند تا ساختمان مجلس را ترک کنند.

به گزارش فارس، شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که به کارکنان شورای مردمی و مجلس شورا گفته شده تا دفاتر خود را ترک کنند.

منابع امنیتی نگرانی از اشغال این ساختمان توسط اعتصاب کنندگان را عامل این جابجایی اعلام کرده‌اند.

شب گذشته تظاهرات‌کنندگان تا ساعاتی از شب به تظاهرات خود در مقابل مجلس شورا و ساختمان دولت ادامه دادند و پس از آن جوانان خیابان‌های اطراف را بستند و هرکس که قصد ورود به این خیابان را داشت، مورد بازرسی قرار می دادند.

پیش از این منابع خبری اعلام کردند که همزمان با ادامه اعتصاب مردم، ساختمان نخست وزیر مصر تخلیه شد.

از سوی دیگر شبکه الجزیره اعلام کرد که احمد شفیق نخست وزیر حسنی مبارک جلسات کابینه مصر را در دفتر وزارت هواپیمایی برگزار می‌کند.

بنا بر این خبر همزمان با محاصره ساختمان نخست وزیری توسط جوانان معترض، جلسات هیئت دولت به دلیل بسته بودن ساختمان نخست وزیری در ساختمان وزارت هواپیمایی برگزار خواهد شد.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/147257

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=blue][size=18]همه موافقان و مخالفان انقلاب مصر از نگاه «آسياتايمز» [/size][/color]

نشريه «آسياتايمز» در مطلبي به بررسي موافقان و مخالفان انقلاب در مصر پرداخته و به نام كشورهايي كه خواهان و يا مخالف وقوع انقلاب در مصر هستند، اشاره كرده است.

[color=blue]به گزارش «تابناك»، این نشریه در گزارشی تحليلي، از ايران، تركيه، سوريه و در بخشي آمريكا از موافقان وقوع انقلاب در مصر نام و از روسيه، چين، اردن، اسرائيل، عربستان و در بخشي آمريكا به عنوان مخالفان انقلاب مصر نام برده است.[/color]

بنا بر این گزارش، تركيه با سخنراني «رجب طيب اردوغان»، نخست وزير خود، موضعش را در موافقت با انقلاب در مصر اعلام كرد. ايران نيز با سخنراني آيت الله «خامنه اي»، رهبر انقلاب، آشكارا به حمايت از حرکت مردم مصر پرداخت؛ رویداد جالب اين است كه رهبر ايران، بيشتر بر جنبه ملي گرايانه انقلاب مردم مصر تأكيد ورزيده و حتي از رهبر جريان ملي گراي مصر، يعني «جمال عبدالناصر» نام برده است.

افزون بر این، سوريه نيز هرچند به دليل اختلافاتي كه با اسرائيل و همچنين سياست هاي مصر در قبال اسرائيل دارد، موافق تغيير قدرت در مصر و رفتن مبارك است، موضعي دوگانه دارد.

«آسيا تايمز» مي افزايد، مخالفت عربستان، اردن و اسرائيل با انقلاب مصر آشكار است، ولی چين و روسيه، موضع خود را به گونه ای دیگر فاش كرده اند؛ چين، تظاهرات مردم مصر را تظاهراتي خوانده كه از بیرون هدايت مي شود و آن را يك نوع «انقلاب رنگي» نامیده است، به گونه ای كه نشريه چيني «گلوبال تايمز»، عين اين معنا را در سر مقاله خود آورده و مخالفان را به توطئه چيني و دستور گرفتن از خارج متهم كرده است.

موضع روسيه هم تفاوتي با موضع چين ندارد؛ خبرگزاری روسی «ريانووستي» در تحلیلی نوشته است: انقلاب مصر از سوی آمريكا هدايت مي شود و افزون بر اين، «سرگئي لاوروف»، وزير خارجه اين كشور نيز به تندي در برابر خواست مردم براي رفتن «مبارك» واكنش نشان داده و گفته است كه مصر، يكي از متحدان استراتژيك روسيه و نیز از كشورهاي كليدي در خاورميانه است و تظاهرات مردم، در واقع، نتيجه دخالت خارجي است و اين خارجي ها بايد اجازه دهند كه مردم مصر خود تصميم بگيرند.

اين در حالي است كه مقامات اين دو كشور، در برابر اظهارات دبير كل سازمان ملل ـ كه خواستار توجه به خواست مردم در مصر شده است ـ واكنش نشان داده و دبير كل سازمان ملل را از چنين موضع گيري برحذر داشته اند؛ اما هرچند آمريكا نیز در ظاهر خواهان رفتن مبارك است، مي كوشد اصل تظاهرات مردم مصر را ناديده بگيرد و به این ترتیب، يك نوع انتقال حكومت بي دردسر از «حسني مبارك» به عمر سليمان را در سر مي پروراند كه در واقع، نوعي مخالفت با اصل خواسته هاي مردم مصر است.

گویا، ممکن است، رويارويي موافقان و مخالفان جنبش مردم مصر در آينده اي نزديك، به ايجاد ائتلاف هاي منطقه اي بين اين كشورها منجر شود؛ چه اينكه هم اكنون مي توان تشكيل محور منطقه اي ايران، تركيه، قطر و سوريه را در منطقه دید.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/147015
[color=blue][size=18] دعوت دو کشور منطقه از مبارک برای پناهنده شدن [/size][/color]

اخبار رسیده از امارات متحده عربی حاکی از آن است که شاهزاده «عبدالله بن زاید آل نهیان»، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی عصر روز گذشته با سفری اعلام نشده به مصر، با «حسنی مبارک»، رئیس جمهور مادام العمر این کشور دیدار و پیغام محرمانه شیخ «خلیفه بن زاید آل نهیان»، امیر امارات متحده عربی را تحویل وی داد.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، در مورد مضمون این پیغام نیز مطلبی در رسانه ها منتشر نشده اما یک منبع آگاه به خبرنگار ما گفت: مقامات ارشد دولت امارات متحده عربی تصمیم گرفته اند برای برون رفت مصر از بحران سیاسی جاری در این کشور، از «حسنی مبارک» دعوت کنند که به امارات پناهنده شود و ما بقی عمر خود را در این کشور در آرامی بگذراند.

در همین حال برخی منابع بحرینی اعلام کردند که ملک «حمد بن عیسی آل خلیفه» نیز دو روز پیش پیامی شفاهی برای «حسنی مبارک» ارسال کرده است. گفته می شود وی نیز در این پیام خود ضمن حمایت از «مبارک» به وی پیشنهاد کرد که برای حفظ آبروی خود، هرچه سریع تر به یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پناهنده شود. پادشاه بحرین از پناهنده شدن «مبارک» به بحرین نیز استقبال کرد.

گفتنی است این پیام شفاهی پادشاه بحرین به دیکتاتور مصر توسط شیخ «خلیفه بن عبدالله آل خلیفه»، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ملی بحرین به ژنرال «عمر سلیمان»، رئیس سازمان امنیت مصر تحویل داده شد تا آن را به «حسنی مبارک» برساند.

شایان ذکر است خبر ارسال این پیغام در خبرگزاری رسمی بحرین منتشر شده اما در مضمون این خبر آمده که ملک «حمد بن عیسی» در مورد روابط دو جانبه قاهره – منامه پیغامی برای «حسنی مبارک» ارسال کرده است.

پیش از این نیز در خبری اعلام شد که «عمر سلیمان» به «حسنی مبارک» پیشنهاد کرده طی سفری درمانی به آلمان برود و در آنجا اعلام شود که مدت درمان وی کمی طول خواهد کشید و بدین ترتیب «مبارک» با حفظ آبروی خود، به آرامی قدرت را به معاونش «عمر سلیمان» تحویل دهد.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/147193

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه نکته جالب
کشور عربی پس از موج شورش های اسلام خواهی در جهان اسلام درخواست گسترش همکاری های دو جانبه به ایران دادند.

به گزارش جهان درحالیکه هر روز اخباری از گسترش اعتراضات مردمی در کشورهای عربی منتشر می شود و مصر بیش از دیگر کشورها شاهد حضور انقلابی مردم در اعتراض به هیات حاکمه است، ۳ کشور عربی با ارسال نماینده و یا نامه جداگانه از مسئولین ایران درخواست کردند تا حوزه روابط اقتصادی و سیاسی خودشان را گسترش دهند.
یکی از این کشورها که سابقا علیه ایران با کشورهای غربی و آمریکائی همکاری می کرد در جدیترین درخواست خود از سیاست های هسته ای ایران دفاع همه جانبه کرده است و از مسئولین ایران خواسته است که از آنها حمایت کنند.
این درحالی است که امریکا که ظاهرا حامی دولت های دست نشانده خود در منطقه بوده است پس از شروع درگیری و اعتراض در این کشورها کاملا خود را عقب کشیده و کمترین حمایتی از عمال خود در مقابل مردم نکرده است.همین موضوع باعث وحشت حکام برخی از این کشورها شده است کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با نداشتن استقلال در تعیین سرنوشت مواجه هستندو از همین رو تلاش دارند موقعیت خود را با نزدیک شدن به ایران تحکیم کنند.
در همین حال برخی رسانه های غربی نیز از این موضوع اظهار نگرانی کرده اند. محافل رسانه ای آمریکا و انگلیس بالاتفاق معتقدند کاخ سفید از حوادث مصر غافلگیر شده و در تناقضی دو سر بن بست گرفتار آمده است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت:تظاهرات گسترده علیه حسنی مبارک، نه تنها پیوند میان واشنگتن با مهمترین هم پیمان عرب خود را متزلزل کرده بلکه پیوند عمیق و ۶۰ ساله ایالات متحده با اسرائیل را نیز در مخاطره انداخته است. .از سوئی قدرت گرفتن اسلامگرایان در نهایت سبب بی ثباتی و دور ساختن مصر از آمریکا و در عوض نزدیک شدن آن به ایران خواهد بود.

http://bultannews.com/fa/pages/?cid=39810

نمونه اش الجزایر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عبدالباري عطوان:
مبارك بايد به پاي ميز محاكمه كشيده شود

خبرگزاري فارس: سردبير روزنامه "القدس العربي " با انتقاد از كساني كه خواستار كنار گذاشتن شايسته مبارك از قدرت هستند، نوشت مبارك بايد به دليل اهمال در امور امنيت ملي مصر به پاي ميز محاكمه كشيده شود.

به گزارش فارس، "عبدالباري عطوان " سردبير روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي " در سرمقاله امروز خود نوشت: برخي بدنبال ابقاي رژيم كنوني "حسني مبارك " و ناكام گذاشتن انقلاب جوانان مصري هستند. اين افراد زمزمه‌هايي مي‌كنند مي‌گويند مبارك بايد به شيوه‌اي شايسته از قدرت كنار برود زيرا او يكي از فرماندهان برجسته ارتش مصر است كه نيروي هوايي اين كشور را در طول جنگ اكتبر 1973 هدايت كرده است.

* خطاهاي مبارك نابخشودني است

وي تاكيد كرد: مقصود اين افراد از شيوه‌اي شايسته اين است كه وي تا پايان دوره رياست‌جمهوري‌اش يعني سپتامبر آتي در اين پست باقي بماند و سپس انتخابات رياست‌جمهوري جديد برگزار شود. انتخاباتي كه شخص حسني مبارك و فرزندش جمال در آن شركت نخواهد داشت. استعفاي جمال از حزب ملي حاكم نيز بيانگر اين حقيقت است كه او قصد ندارد در اين انتخابات نامزد شود.
عطوان در ادامه مي‌نويسد: ما در اين بحثي نداريم كه مبارك يكي از قهرمانان جنگ اكتبر بوده و شايستگي تقدير نيز به همين دليل را داد اما اين به آن معنا نيست كه بايد راه رياست‌جمهوري او همچنان باز بماند. او مرتكب اشتباهات و خطاهايي شده است كه بايد بدليل اتها‌م‌هايي كه بر او وارد است، محاكمه شود.

* خيانت‌هاي مبارك براي همه عيان است

فروش گاز به اسرائيل به قيمت نيم‌بهاي بازارهاي جهاني، تبديل كردن مصر بزرگ به نگهباني براي حمايت از مرزهاي اسرائيلي، تيراندازي به قصد كشت به سوي آفريقايي‌هايي كه فقط به مصر پناه مي‌آوردند، ناديده گرفتن شبكه‌هاي جاسوسي مختلف در مصر، توطئه‌هايي كه براي به زانو در آوردن ملت مصر صورت مي‌گرفت و واگذار كردن آب رود نيل همه و همه باعث مي‌شود كه بتوان از قهرماني‌هاي مبارك در جنگ اكتبر عبور كرد و وي را به دليل اهمال در امور امنيت ملي مصر به پاي ميز محاكمه كشاند.

ما در اينجا نمي‌خواهيم از توطئه سكوت قاهره در قبال جنگ غزه و حمله اسرائيل به جنوب لبنان يا احداث ديوار فولادي براي گرسنه نگه‌داشتن فلسطيني‌هاي تحت محاصره تحميلي سخني بگوييم. زيرا اين امور به اندازه كافي آشكار و واضح هستند و نيازي به شرح بيشتر وجود ندارد. اما به واقع نمي‌توانيم ميزان خساراتي كه به مصر و ملت آن طي 30 سال حاكميت مبارك وارد شده است را ناديده بگيريم.

* مبارك ملت خود را تحقير كرده است

مبارك مردم مصر را گرسنه نگه داشت و تلاش كرد تا غرور آنها را در هم بشكند. به همين دليل عنان مافياي كاري را رها گذاشت تا اين مافيا گوشت و پوست مردم را بجود و خون آنها را بريزد. رژيم مبارك از شيوه‌هاي مختلف سركوب استفاده كرد تا مردم را به زانو در بياورد و دولتي تشكيل دهد كه در درون خود جز فساد چيزي نداشته باشد.

* ترفندهاي مبارك براي ماندن در قدرت مردم را راضي نمي‌كند

زماني كه مبارك تمام رهبران حزب ملي از جمله پسرش جمال را كنار گذاشت و دادستان كل مصر حكمهايي مبني بر ممنوع الخروج بودن بسياري از وزاري دولت را صادر كرد و تمام دارايي‌هاي اين افراد را بلوكه كرد و حتي به آنها اتهام چپاول و غارت بيت‌المال وارد كرد، اين سوال ذهن همه را مشغول كرد كه چه كسي موجب شد تا شمشير اين افراد طي 30 سال گذشته بر گردن مردم مصر باشد؟ چگونه ممكن است كه رئيس‌جمهور مصر اين افراد را در مرتبه ملائكه قرار دهد و درهاي خزانه‌هاي مصر را به روي اين افراد باز كند تا ثروتهاي ملي را هرطور كه مي‌خواهند، غارت كنند؟

* قياس مبارك و ملك فاروق اشتباه است

كساني كه ادعا مي‌كنند مبارك بايد به شيوه‌اي شايسته از قدرت كنار گذاشته شود، در مجادلات خود مثال "ملك فاروق " را عنوان مي‌كنند. او كسي بود كه در بندر اسكندريه زماني كه سوار كشتي به مقصد ايتاليا مي‌شد، اين سعادت را داشت كه بطور رسمي از مصر وداع كند.
عطوان مي‌نويسد: برغم تمام ملاحظاتي كه ما درباره نحوه حكومت ملك فاروق داريم، اما اين اعتقاد را داريم كه او رژيمي دموكراتيك را بنيان نهاد. وي هيچ‌گاه خود را تنها نامزد انتخابات پارلماني نكرد به تعددگرايي سياسي و نيز قانون اساسي احترام مي‌گذاشت. در جنگ 1948 فلسطين وارد شد. هرچند كه او يك عرب ملي‌گرا نبود و به واسطه معاهداتي كه با بريتانيا داشت استقلال كشورش را محدود كرده بود.
ملك فاروق فاسد بود اما فسادش در مقابل فساد رژيم مبارك ناچيز و اندك بود. زماني كه من شخصا با او در مسافرخانه محقري كه در جزيره در جنوب ايتاليا قرار داشت، ملاقات كردم متوجه شدم كه او مردي نبود كه ميليونر يا ميليارد بوده باشد. او و خانواده‌اش با صدقات شاهزادگان سعودي زندگي مي‌كردند.
مبارك و خاندانش با بيش از 40 ميليارد دلار به پناهگاه خود در عربستان خواهند رفت و به صدقه كسي نيز نيازي نخواهند داشت. لذا مقايسه مبارك با شاه جواني كه مطالبات مردم خود را شنيد و رفت و دستش به خون هيچ انسان بي‌گناهي آلوده نشده بود، درست نيست. مبارك شخصي است كه به اراذل و اوباش خود دستور قتل مردم بي‌گناه مصر را صادر كرد و خواست ملت خود را ناديده گرفت.

* مبارك از دوگل و چرچيل هم بدتر است!

نويسنده در ادامه به عملكرد و سرنوشت ژنرال "شارل دوگل " در فرانسه و ژنرال "ونستون چرچيل " در انگلستان مي‌پردازد و مي‌نويسد: دوگل مقاومت فرانسه را تا خارج كردن تمام نازي‌هاي شكست‌خورده ادامه داد و چرچيل نيز كشورش را تا پيروزي بزرگ در جنگ جهاني دوم هدايت كرد. اما در اواخر سالهاي دهه شصت جوانان فرانسوي عليه دوگل تظاهرات كردند و خواستار رفتن او از قدرت شدند. او كه واقعا يك قهرمان تاريخي بود در مقابل خواست مردم تسليم شد و از زندگي سياسي كناره‌گيري كرد و به خانه‌اش رفت تا باقي عمرش را به دور از هياهو سپري كند. چرچيل پس از جنگ جهاني دوم تلاش كرد كه كشورش را بازسازي كند اما زماني كه مردمش ديگر نخواستند او و حزبش را انتخاب كنند، نيروهاي امنيتي وابسته به چرچيل مردم را تحت پيگرد و مجازات قرار ندادند. زيرا مردم به خوبي مي‌دانستند كه بايد مرحله جديدي را آغاز كنند و اين مرحله با زمان جنگ فرق داشت. لذا كسي كه براي دوره جنگ مناسب بود ديگر براي دوره صلح و انجام طرح‌هاي توسعه مناسب نيست.

* اتهام مبارك از شيراك كمتر است؟

ژاك شيراك يكي ديگر از قهرمانان تاريخ فرانسه است كه اكنون به پاي ميز محاكمه كشيده شده است در حالي كه دچار بيماري فراموشي "آلزايمر " شده است. دليل محاكمه او يك تخلف مالي بسيار اندك در مقايسه با حاكمان عربي است. اما تفاوت اين كشورها با دولتهاي عربي اين است در آنها قانون به ملتها احترام مي‌گذارد و همه بايد به آن پايبند باشند.

* مبارك مسئول تمام جنايات زيردستان خود است

مبارك مسئول تمام خطاهايي است كه رژيمش و تمام عناصرش مرتكب شده‌اند و اين انصاف نيست كه تنها زيردستان او ممنوع‌الخروج شوند و دارايي‌هايشان بلوكه شود و تحت پيگرد قانوني قرار گيرند اما ارشد آنها [مبارك] از احترام و عزت و فراري امن و شايسته برخوردار شود.
كساني كه مي‌گويند، بايد با رهبران نظامي با تكريم برخورد شود و به آنها احترام گذاشته شود و از هرگونه پيگرد قانوني مصون باشند زيرا در مراحلي از تاريخ كشور از وطن دفاع كرده‌اند.

* مبارك بايد مانند انور سادات هزينه خيانت‌هاي خود را بدهد

چرا "انور السادات " را فراموش مي‌كنند. او قهرمان واقعي جنگ بود. او كسي بود كه تصميم جنگ [عليه اسرائيل] را گرفت و آن را اجرا كرد. اما به شيوه‌اي شايسته آنچنان كه اين افراد از آن سخن مي‌گويند مسافر آخرت نشد. او هزينه امضاي پيمان اهانت‌بار كمپ‌ديويد را به مردم مصر با خون و زندگي‌اش پرداخت كرد. مبارك نيز با تمام وجودش اين توافق‌نامه را پذيرفت و حتي پا را از آن فراتر گذاشت و براي جلب حمايت آمريكا تا جايي كه مي‌توانست به اسرائيلي‌ها نزديك شد و با آنها پيمان دوستي بست.

*حمايت تل‌آويو از رژيم مبارك تصادفي نيست

اين تصادفي نيست كه اسرائيل بيش از هر طرفي به مبارك و رژيمش لطف دارد و تمام تلاش خود را صرف ابقاي اين رژيم مي‌كند. آنچه كه ويكي‌ليكس درباره سرتيپ "عمر سليمان " جانشين احتمالي مبارك فاش كرده است دليلي بر صحت ادعاي من است. زيرا آنچه كه براي اسرائيل در درجه نخست مهم است، امنيت و منافعش است نه امنيت و منافع ملت مصر.

*پاسخ كوبنده معترضين ميدان التحرير به عمرسليمان

خدا را شكر مي‌كنيم كه تمام گفت‌وگوهايي را كه سليمان با نمايندگان احزاب مخالف در مصر آغاز كرد به شكست انجاميد و پاسخ حقيقي اين گفت‌وگوها از سوي مردم در ميدان تحرير و شهرهاي مختلف مصر فرياد زده شد. صدها هزار مصري در سراسر اين كشور تظاهرات كردند و خواستار سرنگوني رژيم مبارك و محاكمه تمام عناصر آن شدند.
اين ملت مصر است كه لايق رفتاري شايسته است و بلكه بايد نتيجه اين انقلاب بزرگ را كه چهره منطقه را تغيير خواهد داد، بچشد. درود بر اين امت و رهبران جوان و شهداي آن.
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8911200609
[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.