MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

گرامی همون وقت که شما می فرمائید عراق شهر سردشت رو با شیمیایی بمباران کرد ! آیا ما هم همین کار رو کردیم ؟ 

ما همین الان هم توانایی این رو داریم که بدون سلاحهای غیر متعارف و فقط با همین موشکهای خودمون با سر جنگی متعارف کشوری فسقلی رو که خودش رو به اسم اسرائیل میشناسه ، به شکل کامل از صحنه روزگار محو کنیم . 

دوست عزیز به گفته بعضی مسئولین زمان جنگ من جمله آقای رفسنجانی یکی از دلایلی که تصمیم گرفتن جنگ رو تموم کنن این بود که عراق تهدید کرده بود تبریز رو شیمیایی بزنه و ...

نکته دیگه شما حاضری اسرائیل نابود بشه در ازای نابودی چند شهر بزرگ کشور مثل تهران ؟ در ضمن متحدین اسرائیل چی؟ مگه دشمن ما فقط اسرائیلیه؟ امریکا چی ؟ چه بازدارندگی در برابر اتم آمریکا داریم ؟

ما باید بیشترین ضربه رو بزنیم و کمتریم ضربه رو بخوریم

متاسفانه تو دنیای ما منطق قدرت حرف اول رو میزنه نه منطق عقل همین آمریکا اگه قدرت نظامی نداشتیم فکر میکنید با ما سر میز مذاکره میشست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز به گفته بعضی مسئولین زمان جنگ من جمله آقای رفسنجانی یکی از دلایلی که تصمیم گرفتن جنگ رو تموم کنن این بود که عراق تهدید کرده بود تبریز رو شیمیایی بزنه و ...

نکته دیگه شما حاضری اسرائیل نابود بشه در ازای نابودی چند شهر بزرگ کشور مثل تهران ؟ در ضمن متحدین اسرائیل چی؟ مگه دشمن ما فقط اسرائیلیه؟ امریکا چی ؟ چه بازدارندگی در برابر اتم آمریکا داریم ؟

ما باید بیشترین ضربه رو بزنیم و کمتریم ضربه رو بخوریم

متاسفانه تو دنیای ما منطق قدرت حرف اول رو میزنه نه منطق عقل همین آمریکا اگه قدرت نظامی نداشتیم فکر میکنید با ما سر میز مذاکره میشست؟

شما برو این حرف رو به رهبری بزن اگه واقعا به نظرتون این حرفشون اشتباهه !

استفاده از بمب هسته ای کیلویی نیست ، کلی راهکار برای مقابله بازم وجود داره ... . بمب هسته ای تو ویترینه ولی بقیه تسلیحات یک واقعیت عملی ... .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

گفته شده در مورد موشک های بالستیک اون سه مورد رعایت بشه و بمب اورانیومی و پلوتونیومی نباید ساخته بشه که با محدودیت های پلوتونیوم (تولید) و غنی سازی (سانتریفیوژ) ساز و کارش ایجاد شده ...

مشکل همینه خیلی راحت میتونست بگه هر گونه تحقیق یا توسعه بر روی کلاهک ها یا سیستم های انفجاری مشکوک به کاربرد دوگانه یا کلا هسته ای و اسمی از خود موشک یا حامل نیاره.

ولی از خود موشک ( حامل ) اسم برده. نگرانی من از تفسیر به مطلوب طرف مقابل هست که با این متن امکانش مفتوحه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/441345/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

به گزارش مشرق، پس از مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 که امروز در وین به پایان رسد، خبرگزاری فارس، متن برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و 1+5 (برجام) را به زبان انگلیسی منتشر کرد که در بخشی از این متن به افراد و شرکتهایی اشاره شده که با اجرای توافقنامه از لیست تحریم ها بیرون خواهند آمد.

در این میان اسامی افراد و شرکتهای وابسته به نیروهای مسلح نیز وجود دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

بنیاد تعاون سپاه

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه

سردار سید مهدی فرحی رییس سابق سازمان هوافضای وزارت دفاع و معاون فعلی آماد و امور تحقیقاتی و صنعتی وزارت دفاع

پرویز فتاح رئیس سابق بنیاد تعاون سپاه و رئیس فعلی کمیته امداد امام خمینی(ره)

سردار علی حسن‌تاش

نیروی هوافضای سپاه پاسداران

نیروی قدس سپاه پاسداران

صنایع موشکی الغدیر

صنایع اپتیک اصفهان

ابراهیم محمودزاده، مدیرعامل سابق صاایران

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه

بانک انصار

سردار جواد  درویشوند

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

مصطفی محمدنجار وزیر اسبق دفاع

سردار محمدرضا نقدی رئییس سازمان بسیج مستضعفین

علی اشرف نوری مسئول سابق اداره سیاسی سپاه

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه

صنایع شیمیایی پارچین

سردار رستم قاسمی فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه

گروه صنایع شهید احمد کاظمی

ابوالقاسم مظفری شمس فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

سردار علی شمشیری جانشین سابق وزارت دفاع

صنایع الکترونیک شیراز

قرارگاه سازندگی قائم(عج)

قرب کربلا

قرب نوح

سردار محمد حجازی معاون سابق ستاد کل نیروهای مسلح

مهرداد اخلاقی مدیرعامل سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

دانشگاه مالک اشتر

محمد مهدی نژاد نوری رئیس سابق دانشگاه مالک اشتر

باطری سازی نیرو

صنایع هوایی قدس

سردار مرتضی رضایی قائم مقام اسبق سپاه

سردار مرتضی صفاری فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه

سردار رحیم صفوی فرمانده سابق کل سپاه و مشاور و دستیار ارشد نظامی رهبر معظم انقلاب

صنایع شهید باقری

صنایع شهید همت

صنایع شهید خزاری

صنایع شهید ستاری

صنایع صیاد شیرازی

صنایع یامهدی

یاس ایر

سردار محمدرضا زاهدی فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه

سردار محمد باقر ذوالقدر قائم مقام اسبق سپاه و معاون فعلی قوه قضائیه

بانک قوامین

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم صورت صحیح تر مطلب مربوط به موشک این باشد

توسعه برنامه دفاعی موشکی کشور که قبلا در قالب ماده 41 از فصل هفتم منشور به شکل الزام آور منع شده بود، به شکل یک محدودیت غیرالزام آور و صرفا در رابطه با موشکهای طراحی شده برای حمل کلاهکهای هسته ای که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال آن نبوده و نخواهد بود، در یک بازه زمانی معین تعدیل خواهد گردید

این قسمت در بخش تحریم های شورای امنیت بود که قبلا وضع شده بود و برای لغو آن بحث بود

http://www.mfa.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2013&newsview=349036

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/441345/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

به گزارش مشرق، پس از مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 که امروز در وین به پایان رسد، خبرگزاری فارس، متن برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و 1+5 (برجام) را به زبان انگلیسی منتشر کرد که در بخشی از این متن به افراد و شرکتهایی اشاره شده که با اجرای توافقنامه از لیست تحریم ها بیرون خواهند آمد.

نیروهای ارتش هم رفع تحریم شدن؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشخصا منظور رهبری از همه تحریم ها تحریم های مربوط به هسته ای بوده. ولی مشخصا عدم ربط دادنشون به انتظار تایید آژانس هم یکی از خطوط قرمز بود. به هر حال حالا قطعا رهبری هم به نظرم این جا به جایی خطوط قرمز را به عاملی برای آتو دادن به دست دشمن با رد این توافق تبدیل نخواهند کرد. باید منتظر حسن نیت! آژانس بمونیم.

فکر کنم صورت صحیح تر مطلب مربوط به موشک این باشد

توسعه برنامه دفاعی موشکی کشور که قبلا در قالب ماده 41 از فصل هفتم منشور به شکل الزام آور منع شده بود، به شکل یک محدودیت غیرالزام آور و صرفا در رابطه با موشکهای طراحی شده برای حمل کلاهکهای هسته ای که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال آن نبوده و نخواهد بود، در یک بازه زمانی معین تعدیل خواهد گردید

این قسمت در بخش تحریم های شورای امنیت بود که قبلا وضع شده بود و برای لغو آن بحث بود

این قسمت فکت شیت ایرانی خیلی نگران کرد همه را ولی از اونجا که ما به ازایی درون متن تا بدین لحظه! براش یافت نشده میشه اینطور تعبیرش کرد. نه اونطور که در نگاه اول به ذهن متبادر می کرد. ( ولی باز هم عبارت موشک های طراحی شده برای کلاهک هسته ای تفسیر پذیر هست و محل تردید، یعنی شاید لااقل تا دوره ای ما تست موشک جدید در یک توافق نانوشته نداشته باشیم مثلا؟!)

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما برو این حرف رو به رهبری بزن اگه واقعا به نظرتون این حرفشون اشتباهه !

استفاده از بمب هسته ای کیلویی نیست ، کلی راهکار برای مقابله بازم وجود داره ... . بمب هسته ای تو ویترینه ولی بقیه تسلیحات یک واقعیت عملی ... .

دوست عزیز شما صحبتهای منو از اول نخوندی عرض کردم رهبری مگه نفرمودن هر کشوری به ما حمله کنه در همون سطح جوابش رو خواهیم داد؟

شاید برداشت بنده اشتباه باشه ولی وقتی میفرمایند همون سطح یعنی چی؟

در ضمن رهبری رهبر ما هستن هر چیزی بگن انجام میدیم ولی بنده هم میتونم نظری برخلاف ایشون داشته باشم ایشون معصوم که نیستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز شما صحبتهای منو از اول نخوندی عرض کردم رهبری مگه نفرمودن هر کشوری به ما حمله کنه در همون سطح جوابش رو خواهیم داد؟

شاید برداشت بنده اشتباه باشه ولی وقتی میفرمایند همون سطح یعنی چی؟

در ضمن رهبری رهبر ما هستن هر چیزی بگن انجام میدیم ولی بنده هم میتونم نظری برخلاف ایشون داشته باشم ایشون معصوم که نیستن

سطح میتونه وسعت باشه ! جنگ محدود ، جنگ محدود و ....

اگرم میخواهید نظری جز ایشون داشته باشید حرف از خط قرمز رهبری و ... هم نباید بزنید ...

بگید این نظر منه نه اینکه نصف حرفتون رهبری باشه و نصفی نظر خودتون ....

این بحثم صدبار تو سایت شده ناپیکو در این مورد نیاز نیست به قهقرا ببریم ... چون مواضع ایشون کاملا مشخصه

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروهای ارتش هم رفع تحریم شدن؟

فکر کنم بیشتر تحریم های نیرو های مسلح مربوط به سپاه هست و بعد وزارت دفاع و شرکت های مربوطه مثل صا ایران .... بیشتر هم در بحث موشکی و هسته ای بوده  . نمیدونم از صنایع ارتش یا افراد حقیقی  حقوقی ان کسی تحریم هست یا نه ......

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل همینه خیلی راحت میتونست بگه هر گونه تحقیق یا توسعه بر روی کلاهک ها یا سیستم های انفجاری مشکوک به کاربرد دوگانه یا کلا هسته ای و اسمی از خود موشک یا حامل نیاره.

ولی از خود موشک ( حامل ) اسم برده. نگرانی من از تفسیر به مطلوب طرف مقابل هست که با این متن امکانش مفتوحه.

کدوم قسمت از موشک ها اسم برده؟ من فکر می کردم چیزی در این مورد گفته نشده یا شاید ترجمه درستی نداشتم. میشه دقیقتر نقلش کنید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما چیزی برای مذاکره نداشتیم. مسخره است توقع برد داشته باشی. اون هم وقتی روی حیثیتت معامله میکنی.

این بازی هرچی هست فقط یه ننگه...ما محدود میشویم شما ما را اذیت نکنید...پای میز مذاکره رفتن با شیطان عاقبتش بهتر از این نیست

خدا رحمت کند خمینی کبیر را وقتی ازش پرسیدند آقا چه کنیم. فرمود اگر من بودم میزدم
  • Upvote 7
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سطح میتونه وسعت باشه ! جنگ محدود ، جنگ محدود و ....

اگرم میخواهید نظری جز ایشون داشته باشید حرف از خط قرمز رهبری و ... هم نباید بزنید ...

بگید این نظر منه نه اینکه نصف حرفتون رهبری باشه و نصفی نظر خودتون ....

این بحثم صدبار تو سایت شده ناپیکو در این مورد نیاز نیست به قهقرا ببریم ... چون مواضع ایشون کاملا مشخصه

حق با شماس کمی بحث منحرف شد منم دیگه ادامه نمیدم چون اهل کش دادن بحث نیستم ولی در کل میشه با هم بهتر صحبت کنیم کلا لحن صحبتها کمی تند هست آدم کمی ناراحت میشه اما در هر صورت من سوالمو عرض کردم و جواب نگرفتم امیدوارم هیچوقت از هیچ سلاح هسته ای در دنیا استفاده نشه و همه کشورهای دنیا سلاحهای هسته ایشونو کنار بزارن چون من معتقدم روزی بر علیه خودشون توسط خودشون استفاده خواهد شد و بزرگترین بازنده ملتها خواهند بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کدوم قسمت از موشک ها اسم برده؟ من فکر می کردم چیزی در این مورد گفته نشده یا شاید ترجمه درستی نداشتم. میشه دقیقتر نقلش کنید؟

این قسمت:

الزام بر ممنوعیت فعالیت موشکی کشورمان از جمله در حوزه موشک های بالیستیک به محدودیت هایی در حوزه موشک های طراحی شده برای سلاح هسته ای که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال آن نبوده و نخواهد بود، تبدیل خواهد شد؛

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

توافقی که امروز امضاء شد ، شاید در حوزه بازدارندگی ، به شکل ذیل تحلیل شود :

4-6-2015_6-36-25_PM.jpg

ظاهراً از چهار اِلمان بازدارندگی ، دولت فعلی ، گزینه سوم را پر اهمیت تر از سایر گزینه ها ( در عین حفظ گزینه دوم  ) بعنوان خط مشی برگزیده است . با این تفاوت که با توجه  تجربه قبلی همین تیم در جریان مذاکرات سعد آباد (1382) در حوزه اعتماد سازی ، این بار فریب ظاهر سازی 1+5 کارگر نیافتاد و حداقل بر اساس سند منتشر شده ، کفه ترازو در حوزه  داد و ستد دیپلماتیک ، تقریباً برابر هست 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.