arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

كره شمالي كه موشك با برد 11 هزار كيلومتر هم داره !
اين يكي رو براي اين گفتن كه يعني ايران هم توان موشكي مشابهي داره و ميتونه موشكي رو به 6 هزار كيلومتري خودش پرتاب كنه البته كل اروپا تحت پوشش خواهد بود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كره شمالي كه موشك با برد 11 هزار كيلومتر هم داره !
اين يكي رو براي اين گفتن كه يعني ايران هم توان موشكي مشابهي داره و ميتونه موشكي رو به 6 هزار كيلومتري خودش پرتاب كنه البته كل اروپا تحت پوشش خواهد بود ![/quote]

از شما بعید بود کره هرگز موشکی با برد 11 هزار کیلومتر نداشته و ندارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام
مگه کره شمالی قبلا ماهواره نفرستاده بود یا این فناوری رو نداشت
توی تحلیل خبری که کره شمالی رو هم به عنوان یکی از 8 کشور نامبرده بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان سلام
مگه کره شمالی قبلا ماهواره نفرستاده بود یا این فناوری رو نداشت
توی تحلیل خبری که کره شمالی رو هم به عنوان یکی از 8 کشور نامبرده بودن[/quote]
با سلام خدمت دوستان ! من با توجه به اينكه در رابطه با فضا خيلي زياد مطالعه مي كنم و اطلاعات نسبتا خوبي دارم ابراز نظر ميكنم !
كره شمالي هنوز نتونسته ماهواره اي در مدار قرار بده و دقيقا داره راه شكست خورده كمونيست هاي شوروي رو ميره و سعي ميكنه اطلاعات رو وارونه بگه و هيچ وقت از شكستهاش حرف نميزنه ! دقيقا قضيه مثل پروژه موشك ان-1 شوروي سابق كه قرار بود اولين انسان رو به ماه بره ميمونه ! موشك ان-1 با توجه به مرگ ناگهاني سر مهندس موشكي شوروي (سر گي كاراليف ) نيمه كار ماند و در تمام آزمايش هايش شكست خورد ! روس ها به گونه تجهيزات اين موشك رو از بين بردن و اطلاعات رو پاك كردن كه تا قبل از فروپاشي شوروي هيچ كس در جهان از پروژه ان-1 خبر نداشت و همه فكر ميكردن كه شوروي در برنامه فضايي هيچ ناكامي نداشته و هميشه تمام پروژه هاش با موفقيت انجام ميشده !
كره شمالي در 31 آگوست 1998 و در ساعت 12:07 دقيقه از پايگاه پرتاب فضايي موسودان ري يك موشك ماهواره بر سه مرحله را به قصد قرار دادن اولين ماهواره بومي ساخت كره به نام كوانگ ميونگ سونگ (كه بسيار شبيه اولين ماهواره ساخت بشر يعني اسپوتنيك-1 است) در مدار پايين پرتاب كرد و اعلام كرد كه پس از 4 دقيقه و 50 ثانيه اين ماهواره با موفقيت در مدار قرار گرفت.مردم كره شمالي اين موفقيت را در كشورشان جشن گرفتن در صورتي به گفته آمريكايي ها و بعد ها روس ها اين ماهواره هرگز در مدار قرار نگرفته و كره شمالي قصد فريب مردم خود و جهان را داشته آنها حتي جزيات اين شكست را هم منشر كردند و اعلام كردند موشك حامل در مرحله سوم خود دچار نقص شده و موتور اين مرحله در كار خود ناموفق بوده ! روس ها در ابتدا اعلام كردند كه ماهواره در مدار قرار گرفته اما بعدها برخي از مقامات روسي گفتند كه واقعا ماهواره اي در مدار قرار نگرفته و آنها به دليل مسايل سياسي گفته بودند كه ماهواره كره اي در مدار قرار گرفته !
آمريكا رسما اعلام كرد كه كره شمالي در فناوري موشك هاي چند مرحله اي مشكل دارد در ضمن كارشناسان بر اين عقيده اند كه موشك هاي كره شمالي از لحاظ طراحي بسيار ضعيف هستند و با توجه به ابعاد و طراحيشان به راحتي توسط يك سيستم ضد موشك قوي از بين مي روند !
به نظر من كره شمالي كشور عقب مانده اي كه فقط ادعا هاي الكي ميكنه اما در عوض كره جنوبي خيلي سروصدا نميكنه ولي چنان داره پيش ميره كه دنيارو در دستش گرفته ! كره جنوبي اگر آمريكا بهش اجازه بده كه وارد برخي از فناوري هاي نظامي بشه مخصوصا ساخت موشك دوستان به يقين بدانيد كه در عرض چند سال يكي از قول هاي موشكي جهان ميشه اونوقت ميخوام ببينم كره شمالي با اين موشك ها ضعيف تاپودونگش چيكار ميخواد بكنه !
واقعا كره شمالي در برابر كره جنوبي و تكنولوژي كره جنوبي هيچي نيست !
تا آنجايي كه من ميدونم كشورهايي كه ميتونند ماهواره در مدار قرار بدهند عبارتند از
روسيه آمريكا فرانسه انگلستان (كه البته فرانسه و انگليس العان تحت آژانس فضايي اروپا دست به پرتاب ميزنند) ژاپن هند چين و رژيم صهيونيستي و ايران كه اخيرا به اين كشورها پيوست هستند.
[b]در جهان ميگوند كه ايران فناوري موشكي خود را از كره شمالي گرفته و كره اي ها استاد موشكي ايراني ها هستند اما العان ما ميتونيم اعلام كنيم كه شاگرد از استاد جلو زده ! ما العان به فناوري موشك هاي چند مرحله اي به طور كامل دست پيدا كرديم ولي كره نه ! ما العان ماهواره در مدار قرار داديم و كل دنيا تاييد كرده در صورتي كه كره كه به گفته جهانيان استاد ما بوده هنوز نتونسته ! واقعا درود بر كارشناسان موشكي و وزارت دفاع ايران ! يكي از معروف ترين سر طراحان موشك روسيه بعد از اعلام پرتاب ماهواره اميد گفت كه من جلوي مهندسين موشكي ايران سر تعظيم فرود مي آورم ! اين خبر را خبرگزاري روسيه منتشر كرد ! [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي من هم هميشه سوال بوده كره جنوبي كه يكي از غولهاي تكنولوژي الكترونيكي جهان هست چرا در عرصه فضايي وارد نميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کره شمالی به دلیل نداشتن پایه قوی ایدئولوژیک در نهایت مجبور است با آمریکا به سازشی دست یابد که به نوعی تسلیم شدن میتوان نامید در ازای برخی امتیازات اقتصادی و وامهای مالی. کره شمالی آخر سر یا تسلیم میشود یا در راه مقابله نظامی با آمریکا و ژاپن و کره جنوبی قرار گرفته و چون حکومتی مردمی ندارد پس از یک جنگ سنگین که تلفات بسیار به طرفین درگیر وارد خواهد آمد فرو میپاشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من احتمال شکست کره شمالی زیاد اما احتمال آسیب بسیار شدید دیدن آمریکا هم هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]براي من هم هميشه سوال بوده كره جنوبي كه يكي از غولهاي تكنولوژي الكترونيكي جهان هست چرا در عرصه فضايي وارد نميشه[/quote]

چون ارباب اجازه نمیده نوکرانش وارد منطقه ممنوعه بشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقاً کره جنوبی هم کم کم داره وارد این عرصه میشه و اولین ماهواره برش هم KSLV-1 هست که مرحله اول اون یه موشک آنگارای روسیه و مرحله دومش سوخت جامد و کره ای.[url=http://en.wikipedia.org/wiki/KSLV-1]KSLV-1 on Wikipedia[/url]
که این موضوع که حتی KSLV-3 هم مرحله اول و دومش روسی هست نشونه اینه که گنده تر ها خوششون نمیاد هر کشوری به این تکنولوژِی دست پیدا کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کره فهمیده باید مثل ایران رفتار کنه نه اینکه بشینه یا آمریکا مذاکرات بی فایده کنه که وقت تلف کردنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كره شمالي كه موشك با برد 11 هزار كيلومتر هم داره !
اين يكي رو براي اين گفتن كه يعني ايران هم توان موشكي مشابهي داره و ميتونه موشكي رو به 6 هزار كيلومتري خودش پرتاب كنه البته كل اروپا تحت پوشش خواهد بود ![/quote]

وريور خان از شما بعيد بود كه شايعات رو مجددا ذكر كنيد. مقامات كشور ما تاكيد دارند كه ايران موشكي با برد بيشتر از 2000 كيلومتر نداره و مرتبا اين خبر داره تكرار ميشه. در حاليكه دوستان ما اصرار دارن كه ما داريم.[color=red] اگر حرفي زده ميشه خواهشا مستند بوده و توسط يكي از مراجع ذيصلاح تائيد شده باشد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كي گفتم ايران داره !
گفتم وقتي به كره شمالي ميگن با موشك ماهواره برش ميتونه مسافت 6 هزار كيلومتري رو بزنه لابد ايران هم چنين تواني بايد داشته باشه !
من كه نگفتم موشك فلان اين كار رو ميكنه يا گفتم ما چنين آزمايشي انجام داديم ! منظور وجود چنين توانيه نه وجود موشك ! تازه اين رو من از قول مقامات ايراني كه نگفتم برادر احتمال دانشمندان روس و غربي بود ! و البته اگر در آينده پرتابهايي به مدارات بالاتر انجام بشه توان توليد موشك قاره پيما هم دور از امكان نيست ! اين نظر بنده است نه مقامات !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.