arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

به قول آقا سعيد فعلا بايد صبر كرد و منتظر گذر بيشتر زمان باشيم
در هر صورت من فكر نمي كنم هيچ حمله اتمي در كار باشه و كره شمالي به دنبال قدرت بيشتر جهت ايفاي نقش بيتشر و يا بزرگتر در دنياست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان و برادران بزرگوار

به نظر من کل قضیه کره شمالی کمی مشکوک میاد. کره‌ای‌ها دارن از گرسنگی می‌میرن و حاظرن در مقابل کمی نفت و عدم تهدید نظامی همه چیز رو بدن. به نظرم آمریکا داره با کره شمالی به عنوان یه برگ بازی می‌کنه و هدف اصلی کنترل تهدید موشکی روسیه و چینه وگرنه مگه کره شمالی توانایی شلیک چند تا موشک داره؟!

ضمنا کره‌ای‌ها نشون دادن که در مقابل کمکهای مالی سریعا نرمش نشون می‌دن. به نظر من کره شمالی آینه عبرت خیلی خوبیه برای همه کشورهایی که یک بعدی رشد می‌کنند (رشد نظامی بدون رشد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ...)

تازه در صورت درگیری هم فکر نمی‌کنم کره خیلی دوام بیاره چون از جهت جبهه داخلی و لجستیک و ظلم بسیار به مردمش تو این ساله وضعش خرابه.

خلاصه امر احتمالا آمریکا می‌خواد یه سپر موشکی اونور درست کنه ولی چون دروغ شاخدار نمی‌تنه بگه که موشکهای ایرانی از انور تهدیدش می‌کنن (!!) از برگ کره استفاده می‌کنه. باید دید واکنش روسیه و چین به این قضیه چطور خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]كره شمالي تمام تلاشش اينه كه قدرت اتمي خودشو رسمي كنه و بتونه در تحولات جهاني نقشي تاثير گذار داشته باشه و آمريكا و ژاپن و كره جنوبي نميتونن با همچين چيزي كنار بيان

دعواهاي اخير و تهديد اتمي نيز يك بازي سياسي بيش نيست و هيچ حمله اتمي صورت نخواهد گرفت ولي پيشبيني من اينه كه كره شمالي به حمله احتمالي آمريكا جواب دردناكي خواهد داد[/quote]

یعنی شما فکر می کنی پاسخ کره شمالی متناسب با حمله نخواهد بود؟
اینطوری باشه که جنگ اتمی تو سراسر دنیا راه می افته امریکا نمی زاره خودش مورد حمله اتمی واقع بشه و باقیه نظاره گر[/quote]

خب من نظرم رو گفتم كره شمالي چيزي نداره كه از دست بده فقر و بدبختي اين كشور رو فرا گرفته ولي جنگي درنخواهد گرفت اون هم بدليل داشتن كلاهك هسته اي هست كه بزرگترين بازدارندگي رو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام خدمت دوستان و برادران بزرگوار

به نظر من کل قضیه کره شمالی کمی مشکوک میاد. کره‌ای‌ها دارن از گرسنگی می‌میرن و حاظرن در مقابل کمی نفت و عدم تهدید نظامی همه چیز رو بدن. به نظرم آمریکا داره با کره شمالی به عنوان یه برگ بازی می‌کنه و هدف اصلی کنترل تهدید موشکی روسیه و چینه وگرنه مگه کره شمالی توانایی شلیک چند تا موشک داره؟!

ضمنا کره‌ای‌ها نشون دادن که در مقابل کمکهای مالی سریعا نرمش نشون می‌دن. به نظر من کره شمالی آینه عبرت خیلی خوبیه برای همه کشورهایی که یک بعدی رشد می‌کنند (رشد نظامی بدون رشد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ...)

تازه در صورت درگیری هم فکر نمی‌کنم کره خیلی دوام بیاره چون از جهت جبهه داخلی و لجستیک و ظلم بسیار به مردمش تو این ساله وضعش خرابه.

خلاصه امر احتمالا آمریکا می‌خواد یه سپر موشکی اونور درست کنه ولی چون دروغ شاخدار نمی‌تنه بگه که موشکهای ایرانی از انور تهدیدش می‌کنن (!!) از برگ کره استفاده می‌کنه. باید دید واکنش روسیه و چین به این قضیه چطور خواهد بود.[/quote]
شایدم برای تیغ زدن کره جنوبی باشه و البته وابسته کردن هر چه بیشتر کره جنوبی و ژاپن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر مهم ترین قسمت خبر فوق رو "اجرای قطعنامه شورای امنیت در باره کره شمالی و اون هم توسط نیروی نظامی آمریکا فرض کنیم که به نوعی میشه گفت باعث محاصره دریایی کامل کره شمالی خواهد شد"، شاید این اقدام جنبه یک محیط آزمایشی برای تمرین محاصره دریایی کامل یک کشور دیگه باشه، و در صورت موفقیت احتمالا سعی میکنن در مورد کشورهای دیگه هم اقدام مشابهی انجام بدن، نمیدونم شایدم من دارم خیلی بد بینانه به قضیه نگاه میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کره شمالی با اقتصاد بیماری که داره میدونه اگه وارد همچین جنگی بشه مثل عراق کاملا اشغال میشه چون هیچ شانسی نداره!
شلیک بمب اتم به هاوایی که از بزرگترین و پر سودترین مناطق جهانگردی آمریکاست یک رویا بیشتر نیست! قبل از اینکه بمبشونو از آشیانه بیارن بیرون منهدم میکنن! فکر نکنید که سرمایه گذاری نجومی در ماهواره های جاسوسی بیخود بوده!
باید منتظر موند اما چیزی که قابل پیش بینی هست اینه که کره همچین حماقتی نمیکنه!
یادتون نره مردم این کشور پشتیبانی محکمی از نظامشون نمیکنن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک ناو جنگی کره جنوبی با یکصد سرنشین در سواحل غربی کره شمالی به طور کامل غرق شد

گفته می شود ٥۸ نفر از سرنشینان این کشتی از آب بیرون آورده شده اند و تلاش برای نجات سایر افراد ادامه دارد.

بنا به گزارشهای اولیه که هنوز تأیید نشده اند تعدادی از پرسنل این کشتی جان باخته اند.

هنوز درباره علت این حادثه خبری تأیید شده منتشر نشده است.

"کیم ایون هی" سخنگوی نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد هنوز اسنادی دال بر تأیید ادعاها در زمینه غرق این کشتی در اثر حمله کره شمالی در دست نمی باشد.

به دنبال این حادثه هیأت دولت کره جنوبی جلسه اضطراری تشکیل داد.

طی چند روز گذشته روابط بین کره شمالی با آمریکا و کره جنوبی به شدت متشنج شده بود.

http://www.trtpersian.com/trtinternational/fa/newsDetail.aspx?HaberKodu=645bf0a6-e394-4a01-80c1-ff1a44d8d25e

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچیزی که عوض داره گله نداره! کره جنوبی باید بدونی در حدی نیست که با کره شمالی دست و پنجه نرم کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هرچیزی که عوض داره گله نداره! کره جنوبی باید بدونی در حدی نیست که با کره شمالی دست و پنجه نرم کنه![/quote]
سلام بر لیچ عزیز

اتفاقا قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی کره جنوبی خیلی بیشتر از همسایه شمالیشه!
به نظر من اگر کره شمالی سلاح اتمی نداشت در یک جنگ شانس چندانی در مقابل جنوبی ها نمیشد براش قائل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اتفاقا قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی کره جنوبی خیلی بیشتر از همسایه شمالیشه!
به نظر من اگر کره شمالی سلاح اتمی نداشت در یک جنگ شانس چندانی در مقابل جنوبی ها نمیشد براش قائل شد.[/quote] من با شما مخالفم !
مردم کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارند ! اما جنوبی ها اقتصاد تجارت امنیت سرمایه گذاری و خیلی چیز های دیگه رو از دست میدن .
اونها توی این جنگ نمیتونند چیزی از کره شمالی بگیرند جز اینکه خرابش کنند و البته شمالی ها جنوبی ها رو با موشک در هم میکوبند و خراب میکنند که این خسارت بسیار بیشتری در بر خواهد داشت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیش بینی این جنگ خیلی سخت هست چون یک طرف اتمی هست یک طرف سلاح های بهتری داره البته به نظرم هیچ کدوم از سلاح اتمی استفاده نمی کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر جنگي بين اين دو كره در بگيره كره شمالي با سطح فناوري پايين كه امريكاييها مي گن اطلاعات ما از عاشوريهاي 2700 سال پيش بيشتره از كره كنوني ضربات خيلي سنگيني مي خوره و تمام زير ساختهاي نيمه نصفش نابود مي شن اما كره جنوبي ممكنه ديگه تا ابد هم نتونه دوباره كره جنوبي بشه دلايلش هم روشنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] مردم کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارند ! [/quote]
ممکنه ولی خیلی چیزها برای بدست اوردن دارن!
این حکومت فعلی کره شمالی چیزی شبیه جمهوری اسلامی ما نیست که پشتوانه مردمیش خیلی زیاد باشه و مردمش مثل ما به سمت جبهه ها یورش ببرند!
کره شمالی حالتی مثل کوبا داره متوجه منظورم هستید؟ یکجورایی ایزوله است!
به محض اینکه مردمش بخواهند که از این ایزوله بودن خارج شن حکومتش هیچ کاری نمیتونه انجام بده!
همین الانش خیلی ها به جرم های سیاسی درون زندان های این کشور به سر میبرند خوب به نظر شما خانواده اینها نمیتونه نقش محرک و کاتالیزور رو در بر اندازی حکومت ایفا کنه؟
مخلص کلام اینکه خیلی روی حمایت مردمی در جنگ احتمالی حساب باز نکنید.

[quote] اما جنوبی ها اقتصاد تجارت امنیت سرمایه گذاری و خیلی چیز های دیگه رو از دست میدن . [/quote]
درسته البته تا حدودی.
طبق بررسی های انجام گرفته توسط پنتاگون اگر آمریکا بتونه در 36 ساعت اولیه جنگ توپخانه کره شمالی رو کنترل کنه (نزاره شلیک کنند) کره جنوبی هیچ صدمه ای در جنگ نمیبیه!
این یعنی اینکه نیروی هوایی دریایی شمالی ها کشک!!(البته از بعد کلاسیک همینطوره چون تجهیزات متعارف شمالی ها به هیچ وجه نمیتونه جلوی تجهیزات به روز جنوبی ها دوام بیاره!) و فقط ارتش کره شمالی میتونه با توپخانه خودش (اعم از خمپاره انداز ها و راکت اندازها به همراه موشک های برد کوتاه) شهره های کره جنوبی رو هدف قرار بده و باعث تحمیل آتش بس بشه.
(البته گویا به همین دلیل هم بوده که تا کنون جنگی بعد از اون جنگ معروف دهه 50 صورت نگرفته)

اما در مورد استفاده از سلاح اتمی مطمئن باشید که این امر میسر نخواهد شد چون اگر درست یادم مونده باشه فاصله سئول تا مرز کره شمالی 36 کیلومتره این یعنی سنگ بزرگ علامت نزدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کره شمالی حالتی مثل کوبا داره متوجه منظورم هستید؟ یکجورایی ایزوله است![/quote]
خیر ! حالتی مثل افغانستان داره ! مردم افغانستان هم ایزوله هستند !! ... اینا مردمشون بر خلاف کره جنوبی توی شهر با لباس محلی راه میرن و خیلی بیشتر از مردم کرده جنوبی وطن پرست خشن هستند ...
[quote]همین الانش خیلی ها به جرم های سیاسی درون زندان های این کشور به سر میبرند خوب به نظر شما خانواده اینها نمیتونه نقش محرک و کاتالیزور رو در بر اندازی حکومت ایفا کنه؟[/quote] شما آمارش رو داری ؟ یا اماری که ایالات متحده در میاره ! فکر نکنم هیچ جای دنیا بیشتر از آمریکا چین و بعدش کشورهای خاورمیانه زندانی سیاسی داشته این دلیل مشخصی برای عدم حمایت مردمی در جنگ نخواهد شد ...

همونطور که در ایران جنزده هایی مثل میرفلان و ... وجود دارند هر چقدر که بقول شما کاتالیزور باشند در صورت حمله آمریکا کاری رو نمیتونند از پیش ببرند ! ...
[quote]طبق بررسی های انجام گرفته توسط پنتاگون اگر آمریکا بتونه در 36 ساعت اولیه جنگ توپخانه کره شمالی رو کنترل کنه (نزاره شلیک کنند) کره جنوبی هیچ صدمه ای در جنگ نمیبیه![/quote] ارواح عمه ایالات متحده !
فکر کنم جنگ 33 روزه یک انقلاب خیلی خیلی جدی در زمینه جنگ های متقارن و نا متقارن بود ! که برای همیشه توی دل جنگجویان دنیا وحشت به پا کرد ! ... این حرفها بر روی کاغذ با کلی اما و اگر روبرو هستند اما در عمل هیچ اند ! ...
بعید میدونم حتی یک توپ رو هم بشه مورد هدف قرار داد !!! آب و هوا و ساختار سرزمینی کره شمالی و جنوبی و نقاط مرزی بسیار سر سبز و جنگلی هست و کمتر در اون دشت و صحرا دیده میشه میشه گفت یک منطقه نیمه کوهستانی پر از تپه ها و ارتفاعات هست ! ...
توی این شرایط جنگل ها استتار بسیار خوبی برای تبدیل شده به توپخانه علیه کره جنوبی و آمریکا هستند ! تحریم تسلیحاتی این کشور هم بواسطه مرز با چین هم هیچ معنی ای نمیده ... و جنگ زمینی بی پایان خواهد بود .

[quote]اما در مورد استفاده از سلاح اتمی مطمئن باشید که این امر میسر نخواهد شد چون اگر درست یادم مونده باشه فاصله سئول تا مرز کره شمالی 36 کیلومتره این یعنی سنگ بزرگ علامت نزدن[/quote]

بمبی که کره شمالی تست کرده بود فکر کنم 20 کیلوتن وزن داشت ! و هم اندازه بمبی بود که در ژاپن انداخته شده بود . که قدرت تخریب اون منتهی به یک شهر کوچک یا متوسط خواهد شد و حتی تاثیری در 30 کیلومتر اونطرف تر نخواهد داشت ! ..

علاوه بر اون مگر قرار که با کیلوتن بالا بهش حمله بشه ! یک بمب 5 کیلوتن میدونی چه بلایی سرشون میاره !

اما مشکل واقعی بمب اتمی کره شمالی حمله به کره جنوبی نیست ! کافیه سر موشکهای کروزشون چند تا از این بمب ها ببندند و به سمت ناوهای بادبادک بر آمریکا شلیک کنند ! پدافند ناوهای امریکایی فقط از 10 کیلومتری میتونه مقابله کنه ! و در صورت انفجار اول در اون فاصله انرژی حاصله ناوها رو وارون خواهد کرد ! ... چه رسد به اینکه سر اژدر هاشون بزارند ! همین ناوی که غرق شده رو نمیشه از یاد برد ...

در بعد سیاسی مردم کرده جنوبی پیوند های خانوادگی با ملت کره شمالی دارند و همگی از یک قماش هستند ! به راحتی قبول نمیکنند که بخاطر منافع آمریکا وارد جنگ با همسایه ای از جنس خودشون بشوند و کلی کشته بدن ! ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.