Recommended Posts

چند ماه پيش تويه نمايشگاه كه تو دانشگاهمون برگذار شده بود دوتا دانشجوي مكانيك به قول خودشون يه هواپيماي اف 22 مدل ساخته بودن كه پرواز ميكرد و فقط موتورهاي ايروجت رو خريده بودن و بقيه شو ساخته بودن............و مسولين دانشگاه خيلي ازشون تمجيد كردن.......كسي نمي دونست كه كل هواپيما رو از يه مغازه خريدن اخه مغازههه تو يه جاي پرته و كمتر كسي ديدتش ولي من هميشه سر ميزدم و هواپيماهاشو ميشناختم.........وقتي باشون صحبت كردم فهميدم كه هيچي بارشون نيست........فقط به دوستم گفتم و كلي خنديديم ....خلاصه كس ديگه اي نفهميد و ازشونم كلي تعريف كردن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر مياد اين موشك توانايي قفل كردن روي هدف رو داره حتي اگر سامانه زميني مورد هدف قرار گرفته باشه و نابود شده باشه ![/quote]

دوست عزيز به نظر اومدني كه نيست icon_cheesygrin چه دليلي دارين براي اين نتيجه گيري ؟؟؟

[quote]ببخشید دوستان ولی فکر نمی کنید این رادار آرایه فازی باشه
این رادار با آنتن تخته که رادار تامکت ها و فالکروم های ما از این نوعه
رادار آرایه فازی آنتن ثابت داره و جهت گیری پرتو با تغییر فاز آن انجام می گیره ولی آنتن های تخت مثل آنتن های بشقابی رادارهای قدیمی تر از موتور الکترومکانیکی برای چرخش آنتن و ارسال و دریافت پرتو استفاده می کنه (پایه چرخش آنتن کاملا مشخصه)
من تاحالا هیچ موشکی رو ندیدم که رادار آرایه فازی داشته باشه حتی امرام و پاتریوت
چون رادارهای آرایه فازی پیچیده و گرانقیمتند و معمولا برتری اونا چابکی پرتو و توانایی ارسال چندین پرتو برای ردگیری چند هدفه که یک موشک معمولا رو یه هدف قفل می کنه
[/quote]

منم بايد بگم درباره آرايه فازي بودن يا نبودنش حسابي به شك افتادم . شايد يه دليله اينه كه شايد رادار ها و آنتن هاي آرايه فازي انواع خيلي زياد و متنوعي داره و آدمو حسابي گيج ميكنه . ولي دليل چرخيدنو نچرخيدن چيزي رو اثبات نميكنه ... به نظر من اين رادار هم ثابته و فقط ميشه گفت پايه رادار مشخصه نه پايه چرخش رادار ( طبق گفته شما ) انواع متحرك رادار آرايه فازي هم موجود هست ...

و براي اثبات هم اين كافيه كه در چنين سايتي كه لينكش اين زير اومده اين جور رادار هارو هم آرايه فازي ناميده ...
http://www.radartutorial.eu/15.weather/wx12.en.html زير عكس رادار ذكر شده ... !

و در عين حال چنين رادارهايي هم آرايه فازي ناميده ميشه ... ولي حتما تفاوتهايي هست !!!

http://www.bharat-rakshak.com/media/AeroIndia2007/Static/MiG-35+Nose+Radar+02.jpg.html
http://www.bharat-rakshak.com/media/AeroIndia2007/Static/MiG-35+Nose+Radar+04.jpg.html
رادار بسيار پیشرفته آرايه فازي ميگ - 35 !!!

من فكر ميكنم اين آنتن روي موشك ثابته . حتي انتن موشك قديمي هم كه عكسش رو ميبينين ثابته !!! اصلا دليلي براي چرخشش وجود نداره شايد بشه گفت در محفظه رادار جايي براي حركت آنتن نيست !!! چون همون طوري كه گفته بودم اين يه آنتن غيره فعاله و اصلا احتياجي به حركت نداره ... چون در نوك موشك قرار داره و هدفي رو كه از قبل توسط سيستم زميني كشف شده در ديد خود داره ... و قرار نيست دنباله هدف بگرده و هدف رو پيدا كنه و عمل اسكن انجام نميده . به همين دليله كه قبل از شليك ... لانچر زميني موشك رو به سمت هدف ميچرخونه... تا آنتن موشك بازتابش امواج رادار كنترل آتش ( تركينگ ) زميني رو از روي هدف ببينه ...

http://i39.tinypic.com/muiy6c.jpg <<=== رادار كنترل آتش موشك هاوك ( Tracking )

و بعد از شليك هم تا زماني كه هدف در محدوده ديد آنتن باشه موشك به سمتش حركت ميكنه ولي اگه هدف از زاويه ديد خارج بشه يا امواج رادار تركينگ زميني قطع بشه ... قفل ميشكنه و هدف گم ميشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
لطفا يه نفر فرق رادار هاي قديمي را با رادار هاي آرايه ي فازي بگه تا من تو خماريش نمونم icon_cheesygrin
همون طور كه تا حالا چند بار گفتم منتظر تاپيك مفايسه ي پدافند هدايي عراق و ويتنام باشيد. تا اون موقع

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چند ماه پيش تويه نمايشگاه كه تو دانشگاهمون برگذار شده بود دوتا دانشجوي مكانيك به قول خودشون يه هواپيماي اف 22 مدل ساخته بودن كه پرواز ميكرد و فقط موتورهاي ايروجت رو خريده بودن و بقيه شو ساخته بودن............و مسولين دانشگاه خيلي ازشون تمجيد كردن.......كسي نمي دونست كه كل هواپيما رو از يه مغازه خريدن اخه مغازههه تو يه جاي پرته و كمتر كسي ديدتش ولي من هميشه سر ميزدم و هواپيماهاشو ميشناختم.........وقتي باشون صحبت كردم فهميدم كه هيچي بارشون نيست........فقط به دوستم گفتم و كلي خنديديم ....خلاصه كس ديگه اي نفهميد و ازشونم كلي تعريف كردن icon_cheesygrin[/quote]

متوجه هدف شما از بیان این جوک خنده دار در تاپیکی به این مهمی نمشیم! نکنه میخاید بگید این رادار رو هم از مغازه مورد نظر خریداری کردن!

[quote]بخشید دوستان ولی فکر نمی کنید این رادار آرایه فازی نباشه
این رادار با آنتن تخته که رادار تامکت ها و فالکروم های ما از این نوعه
رادار آرایه فازی آنتن ثابت داره و جهت گیری پرتو با تغییر فاز آن انجام می گیره ولی آنتن های تخت مثل آنتن های بشقابی رادارهای قدیمی تر از موتور الکترومکانیکی برای چرخش آنتن و ارسال و دریافت پرتو استفاده می کنه (پایه چرخش آنتن کاملا مشخصه)
من تاحالا هیچ موشکی رو ندیدم که رادار آرایه فازی داشته باشه حتی امرام و پاتریوت
چون رادارهای آرایه فازی پیچیده و گرانقیمتند و معمولا برتری اونا چابکی پرتو و توانایی ارسال چندین پرتو برای ردگیری چند هدفه که یک موشک معمولا رو یه هدف قفل می کنه[/quote]

توضیحات خوبی وافن اس اس بیان کرد و تائید میشه و باید بگم رادارهای این شکلی رو میگن آرایه فازی چون رادار غیر فازی رو به این صورت نمیسازن!

درباره چرخش رادار هم ممکنه ولی نه در موشک ضد هوایی چون لزومی نداره! اما در هواپیمایی که وافن مثال زد میگ35 با رادار ژوک فازی فعال اون رادار میتونه به اطراف بچرخه تا محدوده پوشش عوض بشه بالاخره درسته رادار فازی هست و امواج میچرخن و تغییر جهت میدن ولی تا یه حد برای اینکه این محدودیت حذف بشه اجبارا آنتن رادار رو طوری طراحی میکنن که به اطراف چرخش کنه.

[quote]سلام
لطفا يه نفر فرق رادار هاي قديمي را با رادار هاي آرايه ي فازي بگه تا من تو خماريش نمونم Embarassed
همون طور كه تا حالا چند بار گفتم منتظر تاپيك مفايسه ي پدافند هدايي عراق و ويتنام باشيد. تا اون موقع[/quote]

یه سر به بخش الکترونیک هوایی بزن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من شک ندارم که راداری که در تصویر است رادار آرایه فازی نیست
اگه اینطور باشه پس نصف جنگنده های ما رادار آرایه فازی دارند
تنها رادار آرایه فازی که من در ایران دیدم ( به طور رسمی ) رادار سیستم تور ام-1 است
معمولا این رادارها گرانقیمتند و برای پردازش نیاز به کامپیوترهای سریع دارند که کاربرد اونا رو در موشک ها خیلی محدود کرده
رادارهای تخت آرایه ای هستند اما فازی فکر نکنم باشند چون کماکان برای دریافت پرتو باید به سمت آن چرخیده بشند مثال هاش هم زیادن
همین چرخش آنتن برای یک جنگنده در حال مانور دردسر سازه و نیاز به سیستم های الکترومکانیکی دقیق و کارامد داره به همین خاطر دار رادارهای فازی آنتن معمولا ثابته و چرخش پرتو به صورت الکترونیکیه مزیتش اینه که رادار میتونه در کسری از ثانیه جهت های مختلف را کاوش کنه و مشکلش اینه از نظر الکترونیکی امکان جهت دهی پرتو بیش از 70-80 درجه نیست به همین خاطر کل آنتن ثابت در بعضی از این رادارها در صورت نیاز به سمت مورد نظر متمایل می شه
در ضمن جناب وافن بابت سایتی که معرفی کردید خیلی متشکر. خیلی وقت بود دنبال یه همچین مطالبی می گشتم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب نظر شما محترم ولی همانطور که گفته شد اگر رادار فازی نبود این گونه ساخته نمیشد!

به این رادار فازی نگاه و آنرا با رادار موشک شاهین مقایسه کنید از نظر ساختمان سلولها.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/42/MAKS-2007-Radar.jpg

اگر این رادار از نوع رادارهای قدیمی پالس داپلر بود به نظرم نمی تونست این اندازه کوچک طراحی بشه حتی اگر غیر فعال بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امير ميقاني:
[b]سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد[/b]

خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) گفت: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شده است.

امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) صبح امروز يكشنبه با حضور در دومين ويژه برنامه دفاع مقدس راديو ايران با اشاره به كسب تجارب ارزشمند نيروهاي مسلح در 30 سال اخير اظهار داشت: علي رغم تحريم هاي 30 ساله دشمن در بعد نظامي، نيروهاي مسلح در بعد خودكفايي قدمهاي خوبي برداشته و توانسته اند نه تنها امكانات خود را به روز كنند بلكه پيشرفتهاي گسترده اي را در بخش نظامي و حوزه هوافضا به دست بياورند.

وي بهينه سازي مستمر سامانه هاي موجود، تعامل خوب با دانشگاهها و منابع صنعتي، ساخت دهها آتش‌بار بومي تا جايي كه قابل رقابت با سامانه روز دنيا داشته باشد، ساخت موشك هاي ضد هوايي و رادارهاي اكتيو عامل و غير عامل را از مهمترين فعاليت قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء دانست و تصريح كرد: امروز نه تنها قادر به شناسايي موشك كروز رادارگريز دشمن هستيم، بلكه مي‌توانيم آنها را منهدم كنيم.

ميقاني همچنين به فعاليتهاي پدافند هوايي و نقش آن در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: پدافند هوايي توانست با اقتدار در دوران هشت سال جنگ تحميلي با انهدام صدها فروند از هواپيماها و بالگرد دشمن بعثي حفاظت از مناطق اساسي و حساس كشور را برعهده داشته باشد و كارنامه درخشاني را از خود به نمايش بگذارد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) تصريح كرد: در حال حاضر قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) نه تنها حفاظت از قلمرو هوايي كشور را برعهده دارد بلكه ضمن رصد كردن تمام تحركات دشمن در خارج از مرزها از غافلگيرشدن نيروهاي خودي نيز جلوگيري مي كند

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8806150967

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم امروز زيرنويس شبكه خبر رو در اين باره خوندم. ولى مثل هميشه بدون هيچ گونه توضيح٬ تصوير٬ آمار اوليه٬ ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم یکی قبل از پرشین پست داد؟!؟!؟!!

پستش البته یه خورده تند و بی ادبانه بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_cheesygrin مثل هواپيماي رادار كريز ساخته شده است يا واقعا ساخته شده يا به قول دوستان ساخت روسيه است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين خبر معني و ارزشي ندارد !
بر اساس كدام تست چه چيزي ساخته شده ... اصلا مگه ايران موشك كروز رادار گريز داره كه بخواد اين سيستم رو روش تست كنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميدونم چرا اين مسايل تا اين حد كلي و مبهم به اطلاع عموم ميرسه كلمه سيستم ابهام زيادي داره لطفا دوستان اگر اطلاعات بيشتري دارند درباره اين طرح توضيحات بيشتري بدهند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ساخت موشك هاي ضد هوايي و رادارهاي اكتيو عامل و غير عامل را از مهمترين فعاليت قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء دانست[/quote]
منظور از رادار عامل و غیر عامل چیه؟

[quote]حالا رادار گریزیش بماند شاید روی خا-55 تست کردن.[/quote]
اگر هم خا-55 داشته باشیم فکر نمی کنم برای تست حرومشون کنیم C-802 ها دم دست تر هستند

البته من فکر می کنم کلمه رادارگریز را باید یه بار دیگه معنی کرد ظاهرا اون چیزی که مد نظر ماست با اون چیزی که مسئولین می دونن یه کم فرق می کنه مثلا می شه این طوری معنی کرد
رادارخودمون گریز icon_cheesygrin چون ما هنوز از رادارهای روسی و چینی و غربی قدیمی استفاده می کنیم و این رادارها بعضی وقتها هواپیمای تانکر آمریکایی رو که اشتباها 20 دقیقه تو حریم هوایی ما
ایرانگردی می کنند رو هم کشف نمی کنه
امیدوارم منظور مسئولین راداردشمن گریز باشه که از داخل خاک عربستان جنگنده های مارو تو خاک خودمون ردگیری می کنند.
از شوخی گذشته امیدوارم تو بخش پدافند هوایی بتونیم رو پای خودمون وایسیم چون آمریکا با نیروی هوایی قدرتمندی که داره از جنگنده های ما نمی ترسه این پدافند ماست که براش ترسناکه icon_question

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شايد منظور از رادار عامل و غير عامل٬ همون فعال و غير فعال بوده؟! البتّه اين رو بيشتر براى سامانه هدايتى تسليحات شنيدم و اصلاً اشرافى روش ندارم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.