Recommended Posts

وحیدی به مهر خبر داد:
آغاز پیگیری دریافت غرامت از روسیه/ [b]اس300 بومی بزودی تولید می‌شود[/b]
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه به لطف خدا و همت متخصصان داخلی به زودی سامانه موشکی اس 300 بومی را تولید خواهیم کرد، از آغاز پیگیری حقوقی پرونده کارشکنی روسها در تحویل سامانه موشکی اس 300 خبر داد.

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر ، در پاسخ به این پرسش که با توجه به کارشکنی روسها در تحویل سامانه موشکی اس 300 آیا وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح برنامه ای برای ساخت وتولید این سامانه آغاز کرد ه است ؟ اظهار داشت: ساخت و تولید سامانه موشکی برد بلند در دستور کار این وزارتخانه است.

وی تصریح کرد: به لطف خدا و همت متخصصان داخلی به زودی سامانه موشکی اس 300 بومی را تولید خواهیم کرد.

وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه درباره فسخ قرارداد خرید سامانه موشکی اس 300 از طرف روسیه خبرداد : هم اکنون درحال طی کردن مراحل حقوقی دریافت غرامت از روسیه هستیم.

گفتنی است که پیش از این سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح درباره برخی اخبار مبنی بر خرید سامانه موشکی S300 از چین و ونزوئلا گفته بود که برنامه‌ای برای خرید S300 از چین یا ونزوئلا نداریم.

به گزارش مهر ، پیش از این نمایندگان مجلس شورای اسلامی طبق قرارداد خرید اس 300 در سال 2007 خواستار شکایت از مقامات روسی و دریافت غرامت شده بودند.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1175492
-------------------

به نظرتون [b]نسل جدید مرصاد[/b] و [b]اس 300 بومی[/b] یکی هستند یا متفاوت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تبریک عرض می کنم :|

[quote]

به نظرتون [b]نسل جدید مرصاد[/b] و [b]اس 300 بومی[/b] یکی هستند یا متفاوت؟[/quote]

فکر نمی کنم که اینطور باشد.
مرصاد کلا یک سامانه پیشرفته برد متوسط است، در حالی که اس 300 بومی هر چه که باشد، برد بلند خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر خیلی خوبیست! فقط می شه از دوستان اهل فن بپرسم چرا هیچ تغییری در ظاهر این تسلیحات جدید دیده نمی شه؟! یعنی حتی موشک ها هم از بیرون شبیه همون هاوک خودمونه که! اگر این تسلیحات واقعا جواب می دن چرا کشور سازنده اینقدر تلاش می کنه که کلا طراحی رو عوض کنه؟! فقط خواهشا نگید کارتل های تسلیحاتی که دیگه قدیمی شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تبریک عرض می کنم :|

[quote]

به نظرتون [b]نسل جدید مرصاد[/b] و [b]اس 300 بومی[/b] یکی هستند یا متفاوت؟[/quote]

مرصاد کلا یک سامانه پیشرفته برد متوسط است، در حالی که اس 300 بومی هر چه که باشد، برد بلند خواهد بود.[/quote]

درسته سامانه مرصاد براي ارتفاع متوسط است ولی اس300 بومی بلند برد است

راستی مرصاد دست بچه های قرارگاه دفاع هوایی رسیده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تبریک عرض می کنم :|

[quote]

مرصاد کلا یک سامانه پیشرفته برد متوسط است، در حالی که اس 300 بومی هر چه که باشد، برد بلند خواهد بود.[/quote]

درسته سامانه مرصاد براي ارتفاع متوسط است ولی اس300 بومی بلند برد است

راستی مرصاد دست بچه های قرارگاه دفاع هوایی رسیده؟[/quote]

در اینکه مرصاد سامانه میانبرده شکی نیست، تولید انبوه و عملیاتی هم شده و تحویل نیروهای مربوطه شده

منتها من قبل از اینکه رسما خبر از نسل جدید مرصاد بشه صحبت هایی از مرصاد 2 و حتی در جایی مرصاد 1 تا 5 شنیده بودم که گفته شده بود مرصاد 2 دوربرد هست، گفتم شاید بازی نام هاست ، مسلما اس 300 بومی به همین نام معرفی نخواهد شد و نامی داخلی خواهد گرفت.

ضمن اینکه این اولین بار بود که وزیر دفاع از اس 300 بومی با این نام برد، وزیر دفاع همیشه اصرار داشتند که سامانه پدافند هوایی دوربرد ایران متفاوت از اس 300 هست و کپی اون نیست و به نوعی همیشه منکر کپی کردن اس 300 می شدن ( شاید به خاطر ملاحظات سیاسی)

ولی خوب با این حال بله به نظر میاد که نسل جدید مرصاد و اس 300 بومی باید با هم متفاوت باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مرصاد 1 تا 5 شنیده بودم که گفته شده بود مرصاد 2 دوربرد هست، [/quote]

چه چيزا بعيد هم نيست
از ايران هر چه بگوييد برمآيد اونم به بهترين شكل

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطلبتون
انشاءالله خبر ساخت پدافند برد بلند رو بشنویم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از دیروز تا الان این سومین تاپیکیه که این خبر داره توش منتشر میشه.
احتمالا همون صیاد 2 باید باشه دیگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اگه تحلیل کنند که مانور پذیری و متحرک بودن یا نبودن لانچرپرتاب و همچنین رادار قبلی و احتمال تغییرات در رادار جدید این موشک به چه صورت هست ممنون میشم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینهمه سال تو رژه نشونش میدادن،تازه میخواد وارد خدمت بشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته جناب نجف با عرض شرمندگی فکر کنم موشک زیر HQ7 چینی نیست ، بلکه موشک قدیمی و از رده خارج راپیر ساخت انگلستان است ( RAPIER )

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/35%7E4.jpg[/img]

تصویری دیگر از این موشک

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/rapier-launch.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اینهمه سال تو رژه نشونش میدادن،تازه میخواد وارد خدمت بشه؟[/quote]

همونطور که تو متن اشاره شده این نمونه ارتقا داده شده صیاد ( صیاد 2 ) هست نه صیاد 1 ،

[quote]ببخشيد برد نهاييش چقدره[/quote]
برد صیاد قبلی 50 کیلومتر بود، اینجا هم که اشاره به افزایش برد نشده و ارتقا بیشتر در سامانه های هدایتی و راداری بوده

[quote]دوستان اگه تحلیل کنند که مانور پذیری و متحرک بودن یا نبودن لانچرپرتاب و همچنین رادار قبلی و احتمال تغییرات در رادار جدید این موشک به چه صورت هست ممنون میشم.[/quote]
صیاد قبلی که متحرک نبود، این یکی هم که هنوز ندیدیم که از همون لانچر استفاده می کنه یا خیر.

در مورد رادار قدیما می گفتن که از سیستم های راداری و هدایتی هاوک و استاندارد در نمونه ارتقا یافته صیاد استفاده شده ولی خوب الان می بینیم که سیستم هدایتی و راداری موشک شاهین هم با هاوک متفاوت هست.

نکته جالب اشاره شده در متن توانایی مقابله با اهدافی با [b]سطح مقطع راداری کم[/b] هست که خوب اشاره نشده تا چه حد، این یعنی علاوه بر تغییر تجهیزات راداری و هدایتی خود موشک ، کلا سامانه های راداری جستجو گر و تعقیب اون هم تغییر پیدا کرده شاید هم در کنار رادارهای قبلی از رادارهای دیگری هم استفاده میشه. البته من در زمینه رادار و الکترونیک خیلی اطلاعات ندارم.

مشکل عمده این موشک مانور پذیری خود موشک هست، البته مانور پذیری خود موشک 12 جی ذکر شده ولی اینکه اهدافی با حداکثر مانورپذیری چند جی رو می تونه سرنگون کنه من جایی به چشم نخورده

اچ کیو 12 چینی مانور پذیری خودش تا 20 جی هست ولی اهدافی با مانورپذیری 4-5 جی رو می تونه هدف قرار بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][quote]مشکل عمده این موشک مانور پذیری خود موشک هست، البته مانور پذیری خود موشک 12 جی ذکر شده ولی اینکه اهدافی با حداکثر مانورپذیری چند جی رو می تونه سرنگون کنه من جایی به چشم نخورده

اچ کیو 12 چینی مانور پذیری خودش تا 20 جی هست ولی اهدافی با مانورپذیری 4-5 جی رو می تونه هدف قرار بده.[/quote]

علّت تفاوت این مقادیر رو باید در سامانه های الکترونیکی و رادری موشک جست و جو کنیم؟ به نظر من علّتش اینه که سامانه راداری موشک نمی تواند موشک را در محدوده مانورهای سنگین هدایت کند؛ در واقع نمی تواند هدف را با جزئیات کافی برای رصد مانور او ، رهگیری کند. دوستان کسی نظر کامل تر یا مستندی دارند؟

سر جنگی سنگین این موشک ها گمونم علّت برد کمشان باشد؟ واقعاً نمی شه یک سرجنگی مدرن تر و کارآمدتر بسازیم و عوضش با کاهش وزن سرجنگی، برد اون افزایش بدهیم؟! آخه 50 کیلومتر برای بمب افکن کمه؛ درسته سرعتشون کمه ولی خیلی راحت می نوانند از سلاح های دورایستا استفاده کنند...[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.