Recommended Posts

اميدوارم اين خبر صحت داشته باشد, همين كه حزب ا... مسئول حفظ , نگهداري و كنترل از تاسيسات راداري فوق باشد نگراني هاي ما را از احتمال كارشكني سوري ها به صفر مي رساند.با وجود چنين رادارهايي اسراييلي ها مجبور هستند براي يك حمله غافلگيرانه هوايي از كشور هايي كه خارج از ديد سيستم هاي راداري ايران هستند استفاده كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام امید اسراییل برای حمله به ایران استفاده از اصل غافلگیری است و این رو هم در مورد سوریه بیان کنم که در جنگهای گذشته شاید تنها کشور عربی که واقعا شجاعانه جنگید و به اسراییل هم ضرباتی زد سوریه بود ولی خیانت دیگر اعراب بویژه مصر و عربستان کمک اطلاعاتی اردن به اسراییل و .... باعث عدم موفقیت سوریه در جنگ ها شد.

اما در مورد خود این خبر این خبر به نظر من دو جنبه بیشتر نداره یکی اینکه دروغه و فقط باز در جهت همون پروژه ایران هراسی نوشته و منتشر شده و یا اینکه واقعیت داره اگر هم واقعیت داشته باشه باید گفت ایران و سوریه به عنوان دو کشور مستقل این اجازه قانونی رو دارن که به راحتی و طبق قوانین بین الملل(البته قوانین بین امریکا ی ارباب و بقیه رعیت) محصولات دفاعی بخرن و بفرشون و به هیچ کس ربط نداره به قول دوستمون امریکا اجازه داره از اون ور دنیا بیاد توی خاورمیانه و اروپا سیستم پدافندی بزاره و ما نمی تونیم .
و به فرض که ایران این کار رو کرده باشه تا چشمشون در بیاد تازه باید منتظر این هم باشن ما یه پایگاه توی سوریه برپا کنیم تا بفهمن یک من ماست چقدر کره دار.

و بعد اینکه اگر این خبر واقعیت داشته باشه یعنی ما عنصر غافلگیری رو از اسراییل گرفته و حتی با داشتن اشراف اطلاعاتی بر نیروی هوایی اونها ضربات مهلکی هم به اونها بزنیم .

من به شخصه خوشحال میشم این اتفاق افتاده باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سردار وحيدي در گفتگو با فارس:
[b]هرگونه پرواز شناسايي خارجي در آسمان ايران با پاسخ محكم پدافند مواجه مي‌شود[/b]

خبرگزاري فارس: وزير دفاع با اشاره به تلاش دشمن براي شناسايي و كشف اطلاعات از داخل جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد: نيروهاي پدافند هوايي با تمام قدرت با هرگونه پرواز نابحقي در اين خصوص برخورد مي‌كنند.

سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس در خصوص انتشار برخي اخبار مبني بر انجام طرحي از سوي آمريكا براي انجام پروازهاي شناسايي در آسمان كشورمان، اظهار داشت: بدون شك آنها همواره به دنبال جمع‌آوري اطلاعات از منطقه هستند و بيشترين تمركز را نيز بر روي ايران گذاشته‌اند اما بايد بدانند كه قرارگاه پدافند هوايي و نيز نيروي هوايي قدرتمند جمهوري اسلامي ايران اين آمادگي را دارند تا با هر تجاوزي با حداكثر قدرت برخورد كرده و مانع انجام چنين پروازهاي نابحقي شوند.
وحيدي در خصوص ساخت جنگنده‌ جديد ساخت داخل نيز گفت: بايد توجه داشت كه ساخت جنگنده كار زمان‌بري است كه در برخي كشورها 10 تا 15 سال طول مي‌كشد اما ما اين كار را شروع كرديم و اميدواريم [b]در سال‌هاي آينده [color=red]جنگنده جديد ساخت[/color] داخل را به پرواز درآورده[/b] و به نيروهاي مسلح ارائه دهيم.

* خروج صنايع دفاعي از تهران آغاز شده است

وي در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود با فارس در خصوص خروج صنايع مرتبط با وزارت دفاع از پايتخت خاطرنشان كرد: خروج يك صنعت از پايتخت كار مشكلي است چرا كه مسئولين آن مي‌بايست در عين حال كه مسئوليت خود را در جهت توليد محصولات ادامه مي‌دهند، به فكر مهندسين، تكنسين‌ها، پژوهشگران و كاركنان خود نيز باشند و انتقال ابزار و ساختن زيرساخت‌ها نيز كار زمان‌بري است.
وزير دفاع تصريح كرد: ‌البته ما اين كار را شروع كرديم و قصد داريم با حداكثر سرعت در خصوص خارج كردن صنايع مرتبط با وزارت دفاع از پايتخت اقدام كنيم. [size=18][/size]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8905160720]فارس[/url]
---------------

اندک امیدی داشتم شاید این 31 مرداد خبری از جنگنده جدیدی بشه، ولی گویا هنوز چند سالی دیگر باید صبر کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم همش منتظر بودم تا يه خبري از جنگنده هاي ايراني بشنوم... icon_wink
عيب نداره.منتظريم ببينيم ايندفعه چجوري فك دنيا رو ميارن پايين.. icon_cheesygrin
بدون شك ما ميتوانيم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=green]منتقل شد به اخبار نظامی
[/color]
مثل اینکه قصد دارند یه چیزایی رو کنن ... !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته در صورتی که هواپیمای بدون سرنشین دشمن شناسایی بشه!
که با توجه به رادارگریز بودنشون اکثرا قضیه سالبه به انتفاء موضوع هست! یعنی هواپیمایی شناسایی نمیشه تا پدافند هوایی وارد عمل بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صبر براى چى؟ دارند مى گويند سعى مى كنيم آن را سال ديگر به پرواز در بياوريم ديگه؟! خوب يعنى كارهايش انجام شده. تحليل بچّه ها مبنى بر امتحانى بودن پروژه هاى صاعقه و آذرخش داره معلوم مى شه.

البتّه يك چيز مورد سؤال هست. فاصله بين به پرواز درآمدن(براى اولين بار) و رفع اشكالات احتمالى و عملياتى شدن طرح و سپس تويد اون و واگذارى به ارتش معمولاً نزديك ده سال(كمتر و بيشتر) طول مى كشه. حالا چرا ايشون مرحله اوّل و آخر(پرواز اوّل و واگذارى به نيروى هوايى) رو همزمان اعلام كرده؟! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگفتند سال آینده گفتند سال های آینده. و البته وقتی زمان مشخصی رو اعلام نکردند، این بیشتر به این معنیست که این آینده نزدیک نیست.

من به شخصه نسبت به آقای وحیدی احساس بهتری نسبت به دیگر مقامات دفاعی دارم. ایشون معمولا منطقی تر اظهار نظر می کنند.

یادمه وقتی صاعقه در رزمایش ضربت ذولفقار شرکت کرد ، فرمانده ارتش اعلام کردن که صاعقه هم کلاس اف 18 ولی از اون پیشرفته تر هست!، که این جمله متاسفانه همچنان در بسیاری از سایت های بین المللی پر بازدید از جمله ویکی پدیا دیده میشه.

یا در سال 86 فکر کنم یکی از فرماندهان رده بالای نیروی هوایی بود صحبت از ساخت جنگنده رادار گریز طی 2 سال کرد. اون هم از طراحی تا ساخت!

خود آقای میقانی فرمانده وقت نیروی هوایی هم وعده ساخت جنگنده جدید در سال 88 رو فکر کنم داده بودند.

آقای نجار هم فکر می کنم سه سال پیش بود صحبت از ساخت جنگنده سبک پیشرفته کردند که به نظر میرسید شاید پروژه m-atf باشه. البته زمانی برای رونمایی اون اعلام نکردند،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من یه سوالی برام پیش اومده اگر ممکن هست من روشن کنید!

زمانی که ما با همین بضاعت خودمون هواپیمای بدون سرنشینی رادار گریزی می سازیم که از بالای ناو های امریکایی خیلی راحت رد میشه و فیلم میگیره و اونها با تمام رادار های پیشرفته مستقر روی ناو نمی تونن اون شناسایی کنند و با در نظر گرفتن بالاتر بودن توان هوایی انها و پایین تر بودن توان راداری و اکتشافی ما !
میشه با این استدلال نتیجه گرفت حرف جناب وزیر اشتباه هست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب دکسون تجهیزات ایرانی متناسب با نیروهای خودی و دشمن هستن پس نمیشه گفت تجهیزات راداری ما ضعیفند توان نظامی ایران به آمریکا مثل اف ۱۵ میمونه به رپتور حالا ۱سری به تاپیک ۱۰جنگنده برتر بزن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) از تحويل سامانه پدافند ميان‌برد مرصاد به يگانهاي اين قرارگاه خبر داد.

امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به توليد سامانه‌هاي موشكي پدافندي جديد اظهار داشت: طي سالهاي اخير سامانه‌هاي پدافندي، كشف هدف و راداري چه به صورت اكتيو و چه پسيو را توليد كرده‌ايم و خيلي از اين سامانه‌ها تحويل يگانهاي پدافند شده است و هم‌اكنون از آنها استفاده مي‌شود.
ميقاني همچنين اعلام كرد: آتشبارهاي جديد پدافند موشكي، سامانه‌هاي راداري و جمع‌آوري اطلاعات در حال توليد است كه به زودي تحويل يگانهاي پدافند خواهد شد.

* "مرصاد " در اختيار يگانهاي پدافندي قرار گرفت

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) در ادامه در خصوص سامانه‌ موشكي مرصاد تصريح كرد: سامانه موشكي مرصاد نيز توليد شده و در اختيار نيروهاي پدافند قرار گرفته و اكنون در حالت عملياتي است.
به گزارش فارس، سامانه پدافندي مرصاد يك سامانه موشكي ميان‌برد بوده و قادر است هواپيماهاي مدرن را در ارتفاع پست و متوسط منهدم كند. سامانه مرصاد نسبت به سامانه‌هاي پدافندي برد متوسط هاگ، از ويژگي‌هاي برتر و بالاتري برخوردار بوده و با تحرك بالا از قابليت مقابله با جنگ الكترونيك و شبكه شدن با ساير سامانه‌هاي راداري و پدافندي نيز برخوردار است.
رادارهاي جستجو و تعقيب هدف، شبكه‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري، سكوهاي پرتاب موشك‌هاي شاهين و مركز كنترل و فرماندهي اجزاي اصلي اين سامانه را تشكيل مي‌دهد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) در پايان خاطرنشان كرد: به همه ملت عزيز ايران اطمينان مي‌دهيم كه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) به سرعت در حال ارتقاي خود در همه ابعاد است.
انتهاي پيام/
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8905160829

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاش یه اشاره به بردش هم می کردند.

ولی هر چی باشه با توجه به اینکه یک سامانه پدافندی جدید به تجهیزات موجود اضافه میشه ، جای خوشحالی داره.حالا چه کوتاه برد چه میانبرد چه دوربرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.