Recommended Posts

جناب اديب ! ..

[quote]هه ه ه ه ه ه ه هه (تاسف)

من مقایسه اینطوریش رو بلد نیستم ولی یه چیزایی مینویسم قضاوت با کسانیکه توان درک مصباح و فرقش رو با فالانکس دارند !!! و اصلا از نظر ظاهری هم شده اونا رو به ساده ترین شکل ممکن مقایسه کنند ببینند کدوم پیشرفته تره ، هرچند ظاهر ملاک نیست ولی خوب جالبه دشمن ما از پیشرفته ترین تیربارهای جهان که طراحی نوینی داره استفاده میکنه و ما از سلاحی که در جنگهای قرن بوق استفاده شده و الانم فقط در برخی موارد کاربرد داره پیدایش یافته .... اما لابد یکسان سازی امکاناته ، بگذریم

من راجبه خوده مصباح صحبتی ندارم چون اطلاعات اصلی ازش درز نکرده هرچند همین خود نشانه بارز ضعف یه سلاح هست به نظر من چون امریکا وقتی سلاحی میسازه معمولا اطلاعات زیادی راجبش میده هرچند شایدم مهم نباشه اما اونقدر شجاعت داره قسمتای زیادی رو توضیح میده ولی ما به دلایلی چند کلا تو نخ این موارد نیستیم البته zu23 توضیح دادنم نداره ! چشمک
[/quote]

قبل از عشق ورزي با فالانكسي كه توي كتابها در موردش خونديد نگاهي به يه تست عملي در شرايط واقعيش هم بندازيد... با تشكر ! ...

[code]http://www.youtube.com/watch?v=d3A0is0pXUQ&feature=related[/code]

اضافه كنم : امثال مصباح رو نميشه با فالانكس مقايسه كرد ~ Sea Zenith يا Meroka براي اين كار مناسب تر هستند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مدل اسلحه : گاتلینگ 6 لول M61A1 (اگر ما تونستیم همچین چیزیرو بسازیم بدون اینکه لوله ش منفجر بشه خدایی کردیم در دنیای تسلیحات!!!!!)[/quote]

اگه منظورت اینه که ما نمی تونیم توپ بسازیم باید عرضتون برسونم که وزارت دفاع توپ 30 میلیمتری جنگنده میگ 29 رو میسازه !

دوم اینکه شما پیشرفته به چی میگی ؟ آیا این خلاقیت و ابتکار (مصباح1 ) بی ارزشه؟ این سیستم بسیار پیشرفته هست منتها شما نمی بینی! رادار جدید و سیستم هدف گیری الکترو اپتیکال و سیستم کنترل آتش دیجیتال!
مصباح1 (دقت کنید به یک) برتری ها و ضعف هایی نسبت به فلانکس داره مثلا کالیبر 23 مصباح در مقابل 20 ملیمتری فلانکس برتره! همچین یکی از ویژگی های مصباح1 8 لول بودنشه که میتونه سطح وسیعی را با گلوله هاش پوشش بده و احتمالا در اولین یا دومین شلیک چند تیر به هدف میخوره ( موشک کروز یا هوا پیمای بدون سرنشین یا هواپیمای بمب افکن (اگه مطالعات داشته باشید می دونید که هوا پیماهای بمب افکن هنگام بمباران هدف بابمب های سقوط آزاد اغلب از ارتفاع کم و با سرعت کمتر از یک ماخ به سمت هدف میان بعد در نزدیکی هدف ارتفاع میگیرن و بعد روی هدف شیرجه میرن و بمب هاشونو رها می کنن که در این شرایط مصباح 1 میتونه قدرتمند ظاهر بشه و با پخش گلوله زیاد هواپیما رو سوراخ سوراخ کنه!)) اما فلانکس هرچند تعداد گلوله هاش و شلیکش از مصباح 1 زیادتره اما ضعفی داره اینه که تمام گلوله هاش به صورت خطی شلیک میشن و البته احتمالا تعداد زیادی به هدر میرن در مقابل میشه به جای فرضا 20 سیستم شلیک مصباح1 از 50 تا استفاده کرد که مخوفترهم میشه !

در پایان من هم با ابراهیم عزیز موافقم icon_eek

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/1%7E183.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_1%7E183.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/1_8902140525_L600%7E2.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_1_8902140525_L600%7E2.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/535291_orig%7E1.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_535291_orig%7E1.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/535292_orig%7E1.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_535292_orig%7E1.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/m1%7E1%7E0.JPG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_m1%7E1%7E0.JPG[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/M2%7E0%7E0.JPG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_M2%7E0%7E0.JPG[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/M3_1%7E0.JPG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_M3_1%7E0.JPG[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت برادران.

به نظر بنده مقایسه این دو سلاح اصلا کار درستی نیست. (مثل مقایسه موتور کراس و خودروی مثلا بنز می مونه.)

درسته که هردوشون برای درگیری با موشک ساخته شدن (تو مثال قبلیمون هردو وسیله نقلیه هستند) اما هرکدوم کاربرد خاص خودش رو داره.

درضمن، یه تانک از یه دوش پرتاب ضد تانک خیلی پیشرفته تره اما دلیل نمیشه تانک بهتر از دوشپرتاب باشه! هرکدوم جایگاه و کاربرد خودش رو داره.

برادر ارنستو، من فکر می کنم شما به خاطر اون چیزایی که تو استان خودتون دیدین (درمورد مسائل نظامی) کمی بدبین شدین. اما توجه داشته باشین که تو کردستان، درگیری با اشراره و نیازی به سلاحهای پیشرفته نیست. مثلا برای درگیری با اشرار نمیان تانک تی 72 بهینه سازی شده بیارن. اما حجم آتش رو بالا می برن. برای نمونه، در یه درگیری در اوایل مهر امسال، درمجموع حدود 8000 راکت (از انواع مختلف) از طرف نیروهای سپاه شلیک شد. ولی نه اینکه بیان مثلا از فاتح 110 استفاده کنن. بلکه اکثرا از نوع مینی کاتیوشا استفاده میشه. اون چیزی که شما دیدین هیچ ربطی به کارهایی که صنایع دفاعی انجام داده برای مقابله با دشمنان اصلی (دول متخاصم) نداره.
پیشنهاد میکنم کمی در دیدگاهتون تجدید نظر بفرمایین. (البته تصمیم با خودتونه، اما لزومی نداره دید منفی خودتون رو به بقیه اعضا تزریق کنین.)

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه منظورت اینه که ما نمی تونیم توپ بسازیم باید عرضتون برسونم که وزارت دفاع توپ 30 میلیمتری جنگنده میگ 29 رو میسازه !

دوم اینکه شما پیشرفته به چی میگی ؟ آیا این خلاقیت و ابتکار (مصباح1 ) بی ارزشه؟ این سیستم بسیار پیشرفته هست منتها شما نمی بینی! رادار جدید و سیستم هدف گیری الکترو اپتیکال و سیستم کنترل آتش دیجیتال!
مصباح1 (دقت کنید به یک) برتری ها و ضعف هایی نسبت به فلانکس داره مثلا کالیبر 23 مصباح در مقابل 20 ملیمتری فلانکس برتره! همچین یکی از ویژگی های مصباح1 8 لول بودنشه که میتونه سطح وسیعی را با گلوله هاش پوشش بده و احتمالا در اولین یا دومین شلیک چند تیر به هدف ( موشک کروز یا هوا پیمای بدون سرنشین یا هواپیمای بمب افکن (اگه مطالعات داشته باشید می دونید که هوا پیماهای بمب افکن هنگام بمباران هدف بابمب های سقوط آزاد از ارتفاع کم و با سرعت کمتر از یک ماخ به سمت هدف میان بعد در نزدیکی هدف ارتفاع میگیرن و بعد روی هدف شیرجه میرن و بمب هاشونو رها می کنن که در این شرایط مصباح 1 میتونه قدرتمند ظاهر بشه و با پخش گلوله زیاد هواپیما رو سوراخ سوراخ کنه!)) اما فلانکس هرچند تعداد گلوله هاش و شلیکش از مصباح 1 زیادتره اما ضعفی داره اینه که تمام گلوله هاش به صورت خطی شلیک میشن و البته احتمالا تعداد زیادی به هدر میرن در مقابل[b] میشه به جای فرضا 20 سیستم شلیک مصباح1 از 50 تا استفاده کرد که مخوفترهم میشه ![/b] [/quote]

بطور مثالي 5 تا توپ مصباح و چندتا اورليكن شبكه شده در يك دفاع نقطه اي ضد موشك بهتر عمل ميكنند تا يك توپ فالانكس ...
تقريبا اين دو قابل مقايسه نيستند ! قطعا مصباح در دفاع زميني عليه موشكهاي كروز بهتر از فالانكس عمل خواهد كرد ! اما اينكه بتونه همانند فالانكس يا توپهاي مشابه عليه كاتيوشا خمپاره و گلوله هاي توپ هم بكار بره جواب نه هست ! ولي قطعا فالانكس هم در برابر 10 گلوله توپ خمپاره يا كاتيوشا كه با فاصله زماني كم شليك بشن موفق نخواهد بود ! ...

توي اين تصوير رادار و كنسول فالانكس هم ديده ميشه ! لطفا يه مقايسه اي با مصباح از لحاظ راداري هم بفرماييد ! ... :لااقل مصباح يك آنتن آرايه اي هم داره !! ..
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/CIWS_Radar.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:CIWS_LCP.jpg

توپ فالانكس همون ام 61 (ولكان)هست كه انواع مختلفش از اف 104 گرفته تا فانتوم و حتي نمونه سبكترش روي اف 22 نصب هست ! و تكنولوژيش متعلق به ابتداي دهه 60 ! ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم فکر می کنم مقایسه فلانکس با مصباح درست نباشه مصباح بیشتر برای ایجاد دیوار اتش در اسمان و زدن اهدافی که مانور پذیری بالایی ندارن مناسب باشه مثل موشک کروز که در ارتفاع پایین یه مسیر مستقیم به سمت هدفش میره حتی گروهی از کروزها که از یجا شلیک شدن و اهداف نزدیک بهم دارن معمولا با فاصله کمی از هم هستند اگر در مسیرشون یه شبکه مصباح قرار داده بشه می تونه به خوبی باهاشون در گیر بشه و تاثیر گذار به نظر میاد!
ولی فلانکس یه سیستم با دقت بیشتر و سرعت عمل بیشتر هست و برای اهداف با سرعت بیشر و مانورپذیری بیشتر مناسب هست ولی اصلا توان دیگری با حملات گروهی نداره یه جور نقطه زن هست! و دیوار اتشی ایجاد نمی کنه!
[quote]ما اينكه بتونه همانند فالانكس يا توپهاي مشابه عليه كاتيوشا خمپاره و گلوله هاي توپ هم بكار بره جواب نه هست ! [/quote]
جالب نمی دونستم فلانکس می تونه با گلوله خمپاره و کلا توپخانه هم در گیر بشه من فکر می کردم فقط لیزر می تونه این کار بکنه! قابلیت خفنی هست خداییش! icon_eek

[quote]اگه مطالعات داشته باشید می دونید که هوا پیماهای بمب افکن هنگام بمباران هدف بابمب های سقوط آزاد اغلب از ارتفاع کم و با سرعت کمتر از یک ماخ به سمت هدف میان بعد در نزدیکی هدف ارتفاع میگیرن و بعد روی هدف شیرجه میرن و بمب هاشونو رها می کنن که در این شرایط مصباح 1 میتونه قدرتمند ظاهر بشه و با پخش گلوله زیاد هواپیما رو سوراخ سوراخ کنه![/quote]
این روش که شما میگی بسیار قدیمی هست مال زمان جنگ جهانی دوم هست ! بمب افکن های امروز مثل b2 از ارتفاع زیاد بمب هدایت لیزری خودش رها می کنه نیاز به تغییر وضعیت شیرجه و هیچ جنگولگ بازی نداره! در نقطه که اصلا در برد مصباح نیست! شاید اصلا روی رادار هم رصدش نکنه! مصباح برای مقابله با بعضی از تهدیدات هوایی مفید هست بررسی مقابله مصباح با همه تهدیدات هوایی اصلا موضوعیت نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]پیشاپیش سپاس از حضور گرم دوستان در تایپیک ، امیدوارم در تمامی تایپیک ها اینطور باشید تا سایت میلیتاری رو مثل همیشه به نقد و تحلیل خوب بشناسند (نه فقط تحلیل یک سویه و اغلب ساده گانه ...!)
اگر در خلال بحث به کسی توهینی شده یا میشه یا فکر میکنه خواهد شد و میشه و اینا من معذرت میخوام ، اگر کسی فکر میکنه حوصله خوندن نداره بهتره این حوصله رو پیدا کنه ! چون دنیای میلیتاری یعنی دنیای تجزیه تحلیل و بحث نه خاله زنک بازی دو سه خطی و نظرات اقماری !
با تشکر از همه دوستان
[/color]

[quote]قبل از عشق ورزي با فالانكسي كه توي كتابها در موردش خونديد نگاهي به يه تست عملي در شرايط واقعيش هم بندازيد... با تشكر ! ... [/quote]

واریورعزیز ، بنده از قضای خداوند متعال عاشق چیزی نمیشم که نتونم بهش دست پیدا کنم ، بعدشم :

دوست عزیز ، تست عملی ؟؟؟؟؟؟؟ به هرحال شما تصدیق می فرمایید وقتی یک سلاح به این وسعت بر روی مهمترین ناوها و ناوشکن ها و... نصب میشه لابد چیزی برا گفتن داره ؟؟ درسته ؟

نکنه امپریالیسم پیر مغز خر را جویده و از زیر بوته فالانکس و فالانکسیون ! را به وجود اورده و این همه هزینه بابتش پرداخت کرده ؟

اما فرض بگیریم مغز خر جویده باشند

در ساده ترین نمونه اینکه فالانکس تحولی در اندیشه دفاعی در مقابل کروز و.. بود همین بس که همین کشور عزیز ما نیز دنبال ساخت نمونه مشابه بود ، هست و خواهد بود
کشور عزیز چین هم به همچنین

پس لطفا طرفداری بنده را جز عشق ورزی ننامید چون چشم بیدار خواهد دید که : بی دلیل سلاحی مورده توجه قرار نمی گیرد، بی دلیل سلاحی فروخته نمی شود و کپی از روی ان ساخته نمی شود

بنده در پست های قبلی هم اشاره کردم : ممکنه مثل قضیه پاتریوت باشه که اوج تکنولوژی هست ولی جوابگو نیست ....

شک نکنید نمی توانید کتمان کنید تکنولوژی پیشرفته دخیل بوده در ساخت هر سلاحی ، حال ایران سلاحی با عملکرد موازی با فلان سلاح را ساخته ، ما نباید به دنبال شباهت تکنولوژیکی باشیم ؟

خود بهتر میدانید منظورم چیست !
[quote]
اضافه كنم : امثال مصباح رو نميشه با فالانكس مقايسه كرد ~ Sea Zenith يا Meroka براي اين كار مناسب تر هستند ...[/quote]

دقیقا احسنت و افرین

کمابیش منظورم همین بود ، مضاف براینکه :

همیشه در مقایسه Ak 47 و M16 میگن مثل همیشه شوروی یه سلاح ارزون و ساده رو ساخت با کارایی مناسب و قابل قبول در مقایسه با سلاح امریکایی اما اگر سلاح امریکایی دست نیرو حرفه ای باشه فلان و بهمان

یا در قضیه موشکی هم همینطوره ، با وجود اینکه امریکا کم سلاح موشکی قدرتمند نساخته اما به دلیل ارزان تر بودن و نیز مکانیزم ساخت و زمان ساخت کمتر موشک های روسی بیشتر مورده توجه بودند به دلایلی

در کل منکر این نمیشم ممکنه سلاحی ارزان تر و ساده تر باشه با کارایی شبیه با فلان سلاح مدرن اما امکان نداره از حقایق چشم پوشید
[quote]
اگه منظورت اینه که ما نمی تونیم توپ بسازیم باید عرضتون برسونم که وزارت دفاع توپ 30 میلیمتری جنگنده میگ 29 رو میسازه !
[/quote]

دوست گلم رضا عزیز ، ساخت لوله سلاح 30 میلیمتری میگ 29 (عجب!) پیشکش ، بیان برای سلاح های تک تیراندازی که مهندسی معکوس اشتایر هست اگر میتونند لوله و فشارشکن مناسب بسازند

اونم پیشکش ، بیان برا سلاح خیبر کاری بکنند ....

در کل تا اونجایی که بنده مطلعم در ساخت لوله سلاح مقاوم با الیاژ مناسب مشکل داریم ...
[quote]
دوم اینکه شما پیشرفته به چی میگی ؟ آیا این خلاقیت و ابتکار (مصباح1 ) بی ارزشه؟ این سیستم بسیار پیشرفته هست منتها شما نمی بینی! رادار جدید و سیستم هدف گیری الکترو اپتیکال و سیستم کنترل آتش دیجیتال![/quote]

به هیچ عنوان دست کم نمی گیرم هیچ سلاحی رو حتی تیر و کمان دست یه بچه رو .... بلکه دارم میگم مقایسه باید درست و منطقی و به دور از هر نوع جوگیری باشه

مضاف براینکه ببخشید شما دقیقا میتونید پیشرفت های ما رو تو مصباح بگید ؟ از رو چه منبعی ؟ از کجا ؟ ما که چیزی به جز همین ضدکروز بودنش نشنیدیم !!! عکساشم که هست و یه راداری بید و....

ببین ، من خوشم میاد از نواوری اما : واقع بینی خوب چیزیه

مثل قضیه اتوماتیک کردن توپ های زمان جنگ جهانی دوم به اسم ابتکار نباشه!

ضمن اینکه هرگز فکر نکنید بزرگی کالیبر عامل برتری هست .... میتونید مراجعه کنید به تاریخچه کالیبرها و اثرات اونها ، از کالیبرهای پایین مثل 7.62 و 5.56 شروع کنید
خواستید مقالاتی هم بهتون معرفی میکنم
[quote]
همچین یکی از ویژگی های مصباح1 8 لول بودنشه که میتونه سطح وسیعی را با گلوله هاش پوشش بده و احتمالا در اولین یا دومین شلیک چند تیر به هدف میخوره ( موشک کروز یا هوا پیمای بدون سرنشین یا هواپیمای بمب افکن (اگه مطالعات داشته باشید می دونید که هوا پیماهای بمب افکن هنگام بمباران هدف بابمب های سقوط آزاد اغلب از ارتفاع کم و با سرعت کمتر از یک ماخ به سمت هدف میان بعد در نزدیکی هدف ارتفاع میگیرن و بعد روی هدف شیرجه میرن و بمب هاشونو رها می کنن که در این شرایط مصباح 1 میتونه قدرتمند ظاهر بشه و با پخش گلوله زیاد هواپیما رو سوراخ سوراخ کنه!)) اما فلانکس هرچند تعداد گلوله هاش و شلیکش از مصباح 1 زیادتره اما ضعفی داره اینه که تمام گلوله هاش به صورت خطی شلیک میشن و البته احتمالا تعداد زیادی به هدر میرن در مقابل میشه به جای فرضا 20 سیستم شلیک مصباح1 از 50 تا استفاده کرد که مخوفترهم میشه ! [/quote]

بله کاملا از نظر تئوریک درست هست ، مثل قضیه شات گان میمونه که ساچمه پرتاب میکنه و واقعا میشه این احتمال رو مدنظر قرار داد که از این جهات قابل تقدیر هست این سلاح اما کماکان شما نمیتونید از zu-23 انتظاری فراتر از زمان خودش داشته باشید
مضاف براینکه نشانه گیری فالانکس اونقدر دقیق هست که سیر حرکت موشک رو پیش بینی میکنه و در اون مسیر اتش رو قرار میده ، کروز هرچقدرم هوشمند باشه جلو گلوله که نمیتونه تغییر مسیر ان چنانی بده ، میتونید به مثال اژدر در نبردهای جهانی اول و دوم و مقابله به مثل با تیربار های انگلیسی رجوع کنید بهش

شک ندارم در طراحی این سلاح فکری بوده اما من میگم بی جاست برخی حرفا و انتظارات

در کل وقتی به قول جناب واریور عزیز ، فالانکس مون میشه اون !!!!! وامصیبتا به بقیه !!!!

دیگه خودتون میدونید منظورم چیه !

[quote]
به نظر بنده مقایسه این دو سلاح اصلا کار درستی نیست. (مثل مقایسه موتور کراس و خودروی مثلا بنز می مونه.) [/quote]

بازم دقیقا افرین، مضاف براینکه حتی بر فرض قابل مقایسه هم باشند مقایسه باید اصول کامل خودشو داشته باشه نه اینکه بگیم خوب فلانی 800 تا گلوله میخوره بعد اینا نوشتن 4500 تا گلوله !! اصلا این خشاب ش مگر اینقدر میخوره ؟ پس اینا دروغ میگن !
این نشد نقد ...

[quote]

درضمن، یه تانک از یه دوش پرتاب ضد تانک خیلی پیشرفته تره اما دلیل نمیشه تانک بهتر از دوشپرتاب باشه! هرکدوم جایگاه و کاربرد خودش رو داره. [/quote]

دقیقا یکی از مباحث مهم میلیتاری و استراتژی در عصر کنونی رو مطرح کردی که واقعا جای بحث داره ، یعنی قضیه تانک و ضدتانک و نمونه های مشابه دریایی و هوایی و زمینی ....
مثال جالبی بود

[quote]
برادر ارنستو، من فکر می کنم شما به خاطر اون چیزایی که تو استان خودتون دیدین (درمورد مسائل نظامی) کمی بدبین شدین. اما توجه داشته باشین که تو کردستان، درگیری با اشراره و نیازی به سلاحهای پیشرفته نیست[/quote]

من کردستان نیستم ..... ما دیار عاشقانیم .... اینورتر کردستانیم ...
تو کردستان فقط پیش مرگ میخواد و دل شیر و عقیده راسخ و امادگی رزمی و بدنی بالا به خصوص باید نبرد در کوه رو اشنایی کامل داشته باشند و نیز کمین و ضدکمین

سلاح اونجا کارا نیست که اگر بود ارتش سالها پیش میتونست اونجا رو اروم کنه ...
[quote]
پیشنهاد میکنم کمی در دیدگاهتون تجدید نظر بفرمایین. (البته تصمیم با خودتونه، اما لزومی نداره دید منفی خودتون رو به بقیه اعضا تزریق کنین.) [/quote]

و چه لزومی داره که شما فکر میکنید دیدگاه من منفی هست ؟

شاید از نظر من دیدگاه شما و دیگر دوستان منفی باشه یا خیلی مثبت الکی و خوش بینانه ؟

منفی از اون نظر که در مقاله ارتش رضاخانی که نگارشش رو نمودم گفتم : رضاخان به این باخت که خودشون به لاف و گزاف هایی که فرماندهان قزاقش میدونستند اشتباهه اما برا خالی نبودن عریضه میگن نیست ! باور پیدا کردند

دوست عزیز ، توهم توطئه از خوده توطئه بدتره ، توهم قدرت از نداشتن قدرت بدتره

شک نکنید من سعی میکنم واقع بین باشم که با گذاشتن مطالبی کاملا صحیح راجبه یه نمونه ساده مثل فالانکس اشاره بهش داشتم

میتونین رد بکنین نمی تونین یا در عقیده خودتون تجدید نظر کنید یا به دیگران القا نکنید

دوست گلم ، از من میشنوی چند سال که تو نت باشی تاثیر حرفا دوستانی رو که سالها پیش بهت میزدن رو کم کم درک میکنی و به تدریج میفهمی چی میگن

[quote]
بطور مثالي 5 تا توپ مصباح و چندتا اورليكن شبكه شده در يك دفاع نقطه اي ضد موشك بهتر عمل ميكنند تا يك توپ فالانكس ... [/quote]

من فقط ی دو سوال بپرسم ؟

وظیفه کنونی فالانکس در دنیای نظامی کجاست ؟> یعنی وقتی اسم فالانکس میاد کجاها یاده شما می افته ؟ (18 نمره)

اورلیکن شامل چه مکانیزم و راداری است ؟ سرنوشت ان در نبرد 8 ساله ایران عراق چه شد ؟

سعی کنید منطقی جواب بدید ، نگید بعله ما با هدفیابی چشمی فلان کردیم و بهمان بلکه واقع بینی رو پیشه کنید وگرنه بنده شک نکنید میتونم مقاله راجبه هر کدوم از اینا بنویسم و نوع شبکه نظامی که میشه ازشون استفاده کرد یا راجبه اورلیکن های زمان جنگ که چه [color=red]حماسه ها[/color] افریدن اما میخوام کمی خودتون راجبه دنیای واقع بینی تامل کنید
[quote]
تقريبا اين دو قابل مقايسه نيستند ! قطعا مصباح در دفاع زميني عليه موشكهاي كروز بهتر از فالانكس عمل خواهد كرد ! اما اينكه بتونه همانند فالانكس يا توپهاي مشابه عليه كاتيوشا خمپاره و گلوله هاي توپ هم بكار بره جواب نه هست ! ولي قطعا فالانكس هم در برابر 10 گلوله توپ خمپاره يا كاتيوشا كه با فاصله زماني كم شليك بشن موفق نخواهد بود ! ... [/quote]

با کلمه قطعا ، یاده یه خاطره ای افتادم ، یه زمانی تازه علنا وارد مباحث تحلیلی شده بودم ، به یکی گفتم قطعا امریکا در نبرد زمینی از ما شکست میخوره ....

میدونی چیه ؟ نه درست گفته بودم نه غلط ، فقط درکم از شکست چیز دیگری بود....

ولی خوب به هرحال انشالله که با همین قطعا های شما ما برنده ایم (از یوتیوبی که گذاشتید ممنون هرچند دسترسی ندارم ، ولی اگر همونی باشه که فکر میکنم ، بهتره کمی خود تامل کنید راجبه این سلاح پیشرفته و تست علمی ش و کمی شک کنید به سلاحی که نصف اونم نیست و هنوز تستی هم نشده ، بعد بگید قطعا)

شک نکنید تا ابد این بحث طول بکشه با همه بحث میکنم و تا میتونم از تجربیات شما عزیزان استفاده میکنم و تا میتونم سعی میکنم درست روی مطالبی که مطرح میکنید فکر کنم و سعی میکنم درست حرفام رو براتون بگم ، نه اینکه الان عقیده تون عوض بشه اما حداقل دو نفر بیرون سایت فردا نگن اینا چه مقایسه های توهمی به هم میزنند یا کسی نبود نقدی روشون وارد کنه

جناب محمد فرمودن بدون دلیل ایراد وارد کردم ، بهشون نشون دادم 4 سال پیش بنده مقاله کاملی راجبه فالانکس به زبان فارسی خوندم ، نگفتن دلیل ندونستن نیست ، خیلی جاها به خودم دیگه زحمت نشون دادن سواد و تحقیقاتی رو که کردیم نمیدم چون لزومی نمی بینم

من به خودی خود وقتی zu-23 رو میبینم و مقایسه میکنم با گاتلینگ خیلی چیزا میاد دستم

در کل " از دوستان کسی هست یکجا 20 سامانه اتشباری پدافندی و... دیده باشه ؟؟؟؟
اگر ندیدید میبرمتون جایی که نزدیک به 40 تا از انواع سامانه ها رو ببینید که همه شون یقه شون چسبیده به یقه zu-23 و چون برد محدود داره هرکدوم رو گذاشتند رو یه کوه یا تپه تا بردش بیشتر و بهتر بشه ....

ما ندید بدید نیستیم که هول کنیم دو تا سلاح رو میبینیم .....

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
تاپیک جالبیه و برای کسی که می خواندش کاملا مفید هستش.
من تمام اینها رو خواندم ولی متوجه علت مقایسه بین این دو سلاح نشدم.
تا جایی که من میدونم بیشترین کاربرد فالانکس دریاییه ، در صورتی که کاربرد این توپ ساخته شده ایرانی کاملا زمینی هستش .
فکر می کنم بهتر است بگوییم با شرایط اقلیمی ما و با توجه به سطح تکنولوژی خودمان ساختن این سامانه جدید یک خلاقیت برای مقابله با شرایط موجود است. شرایط هم دقیقا مشابه این است که بعضی کشورها ابر رایانه دارند ولی بعضی کشورها مثل ما توان ساخت یا امکان واردات آنها را نداریم بنابراین در بعضی مواقع میان و با موازی کردن تعداد زیادی pc اون ابر کامپیوتر رو شبیه سازی می کنند. نتیجه اش برابر با اون ابر رایانه نیست ولی برای شرایط ما بهترین امکان است .
اگر در مورد مصباح هم اینجوری فکر کنیم همه مون راحت تریم. مصباح یک جایگزین یا حتی مشابه برای سلاحی مثل فالانکس نیست ولی میتونه در شرایط فعلی ما مفید باشه و مقداری از کارهایی رو که انجامش از نظر تکنولوژی و امکان واردات موجود نیست برامون انجام بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا جایی که من میدونم بیشترین کاربرد فالانکس دریاییه ، در صورتی که کاربرد این توپ ساخته شده ایرانی کاملا زمینی هستش . [/quote]

افرین

18 نمره رو گرفتی شما !!!

نکته بسیار ریز و ملسی اشاره داشتید !

بیشترین کاربرد فالانکس در نبردهای دریایی هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا ادیب شما باز داری خیلی بسته و نا امیدانه برخورد می کنی یادم می اد یه زمانی توی یکی از تاپیکها فکر کنم در مورد پژاک بود به من گفتین یه مدتی توی نت باشی نظرت مثل من عوض میشه راستش بقیر از بودن در میلیتاری من مدتی هم بدون عضویت فقط می خوندم و خیلی قبلتر از اون هم میلیتاری رو پیگیری می رکردم ولی این در عقیده و نظر من تاثیر چندانی نداشته باور کنین شما خیلی همیشه مایوسانه برخوردمی کنین.
کی گفته این اطلاعاتی که غربیها میگن وحی منزله بعد شما رفتی چک کنی درسته یا نه .
اینکه نمیشه هر کسی ماست خودش رو شیرین می دونه ولی جناب واریور درست گفتن به هر حال باید مگاهی هم به عملکرد داشت و اگر این سلاح خوب جواب نداده خوب همین بهترینی هست که دارن عاقلانه نیست که اینم وردارن و اون موقع چی جاش بزارن.

شما متاسفانه فکر می کنین برای جنگیدن با دشمن باید حتما ما هم یک سلاح در همون رده ولی بهتر از دشمن بسازیم ولی این برای ما نشدنی هست.
به هر حال ما سلاحی ساختیم که نیاز ما رو بر طرف میکنه و همین کافیه و نیازی هم نیست بیشتر از این پول و هزینه صرف کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اپرا عزیز ، لطفا در این یک فقره بی خیال انحراف از ماجرا بشویم :
[quote]
robinhood جان ، چه نیازی هست شما این اطلاعات رو بدونی داداش گلم ؟

شما یه نگاه به مقایسه های کاملا بهت آور و تعجب آور و کف بر که تو همین صفحه 10 هست بندازی اصلا نظرت نسبت به موجودیت خودتونم عوض میشه شک نکنید !

خداوندا ، یعنی این منم الان داشتم این مقایسه ها رو بین مصباح و فالانکس میخوندم ؟

والا به خدا نه طرفدار فالانکسم نه خوشم ازش میاد ولی جدا کفمو بریدین با مقایسه هاتون

خیلی ممنون که لطف کردید به مصباح سخت گرفتید، باور کنید اگر آسون بهش میگرفتید الان رزمناو های به تاریخ دریانوری پیوسته نیز از خواب ابدی خویش به پا می خواستند و در محضر مبارک ما اقدام به نصب این سامانه می نمودند تا عصر رزمناوها مجددا طلوع بووووونماید !

حقیقتا قریحه و ذوق عالی در این تایپیک موج میزنه ، بهتره بریم پا منبر تو حوزه ....

یا حق

من حقیقتا اگر توهینی کسی به خودش احساس میکنه شده عذر میخوام ولی واقعا به شعور مخاطب گهگاه توهین میکنید عین باقلوا ...
بنده نه مصباحو دیدم نه فالانکس رو ولی مقایسه کردن این دو تا هم از اون چیزا باحال بود به خصوص که مثلا شما همین پست بالای سر من ماله واریور رو نگاه بندازید و یه نگاهیم به فالانکس و یه نگاهیم به مصباح ! [/quote]

این پست بنده تو صفحه قبل هست اینم جواب ممد :
[quote]
آقای ادیب! کیه که شما رو نشناسه! هیچ توضیح منطقی در مورد مقایسه این دو سامانه نداشتی اونوقت اومدی دست زدی به مسخره کردن، اگه می تونستی با عدد و رقم و توضیح علمی و منطقی بحث می کردی.

-----------

راستی یادم رفت، این شمایی که به شعور مخاطب توهین می کنی.
[/quote]

فکر نکنم کسی بتونه بپیچه کوچه علی چپ پس لطفا ترمز

[color=brown]
واضح و مشخص حرفامونو زدیم حالا هرکی دوس داره بیاد جواب بده ، جای بسی تعجب هست چرا وقتیکه این مقایسه در صفحات قبل انجام شد کسی از این حرفای بسیار دلنشین نمیزد ؟[/color]

حداقل صحبتای به ظاهر منفی من !!!! اینه که کمی واقع بینی تو جملات دوستان پدیدار میشه

اون قضیه پژاک رو هم یادم نیست لینک بزارید ببینم چی گفتیم و چی گفتید

در کل ، والا هرکی بخونه میفهمه چی به چی شد و چرا بنده مطالبی رو که شک ندارم حداقل از نظر چند میلیارد نفر انسان صحیح هست رو بزارم

دوستان عزیز برای یکی مثل من نگید امریکا فلان سلاح رو الکی بزرگ میکنه چون سالها قبل شما بنده در بحث با دیگر دوستان این افاضات رو داشتم و دارم و[color=red] واقعا هم جمله درستیه[/color] اما به واااااااااااااالله که ربطی به ماجرا نداره

[b]
من دارم چی میگم شماها چی میگین ؟ به درک که امریکا بزرگنمایی میکنه یا کوچک نمایی یا اشتباه نمایی میکنه تسلیحاتش رو ، شما بچسب به اصل قضیه که یه مقایسه عجیب غریب صورت گرفته و حالا که برخی مطالب صحیح تر جاش اومده دوستان صحبت شون شده چیز دیگری
[/b]
دوستان ، امریکا هرکاری میکنه بکنه به من و تو و ما و شما چه ؟ به خصوص وقتیکه خودمونم در مقیاس ضایع ترش اینکارو میکنیم

[color=red]
اگر مشکل تون اینه بنده رو تسلیحات ایرانی حرف دارم از رو سر عرق ملی من و شماست ، یکی دوست نداره اراجیف بگن یکی عشقش اینه هرچی لاف هست جای واقعیت قالب خون مون بکنیم تا حسرت سلاح های نداشته و قدرت تضعیف شده مون رو کمتر بخوریم ....
[/color]
[color=green]اما مشکل اونجا بدتر میشه بنده راجبه المان نازی هم نقد منفی میزارم راجبه خدا هم میزارم ولی دوستان چون متاسفانه از دیدگاه ناسیونالیستی موضوع رو میخونند فقط ایرانش رو می بینند ....

کمی ذهن هامونو باز کنیم بد نیست[/color]

قصد جسارت به کسی رو ندارم ولی خواستم شفاف کنم قضیه رو ، پس لطفا منحرف نکنید بحثا رو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واریورعزیز ، بنده از قضای خداوند متعال عاشق چیزی نمیشم که نتونم بهش دست پیدا کنم ، بعدشم : [/quote] خدا رو چه ديدي ناميد نشو ! حالا شايد يه فالانكس هم به تور شما خورد ! ...

[quote]دوست عزیز ، تست عملی ؟؟؟؟؟؟؟ به هرحال شما تصدیق می فرمایید وقتی یک سلاح به این وسعت بر روی مهمترین ناوها و ناوشکن ها و... نصب میشه لابد چیزی برا گفتن داره ؟؟ درسته ؟

نکنه امپریالیسم پیر مغز خر را جویده و از زیر بوته فالانکس و فالانکسیون ! را به وجود اورده و این همه هزینه بابتش پرداخت کرده ؟

اما فرض بگیریم مغز خر جویده باشند
[/quote] خير تصديق نميفرمايم !! بلكه ميگم اگر ميتونيد راه بهتري پيشنهاد بديد !! .

فالانكس تنها گزينه هست چون راه ديگري نيست ... (البته در مورد ناو ها شخصا كشتان رو به فالانكس ترجيح ميدم) ...

[quote]
در ساده ترین نمونه اینکه فالانکس تحولی در اندیشه دفاعی در مقابل کروز و.. بود همین بس که همین کشور عزیز ما نیز دنبال ساخت نمونه مشابه بود ، هست و خواهد بود
کشور عزیز چین هم به همچنین

پس لطفا طرفداری بنده را جز عشق ورزی ننامید چون چشم بیدار خواهد دید که : بی دلیل سلاحی مورده توجه قرار نمی گیرد، بی دلیل سلاحی فروخته نمی شود و کپی از روی ان ساخته نمی شود

بنده در پست های قبلی هم اشاره کردم : ممکنه مثل قضیه پاتریوت باشه که اوج تکنولوژی هست ولی جوابگو نیست ....

شک نکنید نمی توانید کتمان کنید تکنولوژی پیشرفته دخیل بوده در ساخت هر سلاحی ، حال ایران سلاحی با عملکرد موازی با فلان سلاح را ساخته ، ما نباید به دنبال شباهت تکنولوژیکی باشیم ؟
[/quote] شما متاسفانه بدون دقت به نوشته هاي ديگران حرف خودتون رو ميزنيد ... (از كلام افراد يك جمع بندي هم داشته باشيد لطفا ! )
كسي بحث تكنولوژي نميكنه ! بلكه كاربرد مطرح هست ... اصولا فالانكس گزينه ايده الي نيست ولي بودنش بهتر از نبودنش هست و اينكه سيستم آتشباري ديگري رو نميشه در فضاي محدود ناوها قرار داد ...
اگر روي صحبتهاي دوستان دقت ميكرديد همه روي اين نقطه كه اين دو بحثشون جداست اتفاق نظر دارند ولي شما باز هم براي اميال شخصيتون دوست داريد ارتباطي به لحاظ اينكه كدوم به لحاظ فناوري برتر هست برقرار كني تا بگي اين بالاتره اونم پايين تر ! ..
اما اشتباه شما اينجاست : نميشه بي 2 رو برداريم با اف 35 مقايسه كنيم و بگيم هر دو بمب مي افكنند ! و هر دو هم هواپيما هستند ! پس تكنولوژي اف 35 بالاتر است چون حالا مثلا جديدتره و اينكه عمود پروازه يا موشك AA داره ! ... به همین خاطر چنین مباحثی رو مطرح میکنید : icon_eek

[quote]
من فقط ی دو سوال بپرسم ؟

[b]وظیفه کنونی فالانکس در دنیای نظامی کجاست ؟> یعنی وقتی اسم فالانکس میاد کجاها یاده شما می افته ؟ (18 نمره)[/b]

[b]اورلیکن شامل چه مکانیزم و راداری است ؟ سرنوشت ان در نبرد 8 ساله ایران عراق چه شد ؟ [/b]

سعی کنید منطقی جواب بدید ، نگید بعله ما با هدفیابی چشمی فلان کردیم و بهمان بلکه واقع بینی رو پیشه کنید وگرنه بنده شک نکنید میتونم مقاله راجبه هر کدوم از اینا بنویسم و نوع شبکه نظامی که میشه ازشون استفاده کرد یا راجبه اورلیکن های زمان جنگ که چه حماسه ها افریدن اما میخوام کمی خودتون راجبه دنیای واقع بینی تامل کنید
[/quote]

حالا یه چند سوال که از این گفته های شما نشات میگریه:
مصباح اورلیکن هست ؟!
مصباح فالانکس هست ؟!
مصباح زمان جنگ ساخته شده ؟!
مصباح در عراق بوده ؟!
فرق مصباح با اورلیکن در چی هست ؟!!
مصباح از رادار و شبکه کنترل آتش اورلکین استفاده میکنه ؟؟!!

---

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من ادیب جان شما می خوای بگی بله تعدادی از اورلیکن ها رو توی جنگ زدن و یا رادارش فلان شد و بهمان برادر من یه هر حال ما هم همین کار رو می تونیم بکنیم و قرار نیست خودمون رو ببازیم که ای وای نمی شه کالیور من می دونستم.
اورلیکن و مصباح هر دو مجهز به دوربین اپتیکی هستن و این برای این شامانه بسیار عالی هست و هم می تونه با شبکه راداری کشور یکپارچه بشه و چیزی که از ظواهر امر پیداست اینکه نوعی رادار جدید در اون استفاده شده که برخی دوستان نظر دادن (فکر می کنم جناب واریور) که این رادار در واقع چند رادار روی هم هست برای پوشش فضای بیشتر و.... خوب این سامانه عالیترین از نوع خودش در دنیا نیست ولی کار مارو راه می اندازه و خوبیش هم اینه که مال خودمونه و تعمیر و نگهداری اون هم راحتتر هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد ولي تكنولوژي حزب الله از اسرا‌‌ئيل بالاتر بود ؟ مسلما نه ولي كي پيروز نبرد بود ؟ كي تلفات بيشتري داد ؟ چرا ؟ چون حزب الله از سلاح هاي ارزون و مؤثر استفاده ميكرد و اسرائيل از سلاح هاي پيشرفته و گرون .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فالانكس تنها گزينه هست چون راه ديگري نيست ... (البته در مورد ناو ها شخصا كشتان رو به فالانكس ترجيح ميدم) ... [/quote]

دقیقا افرین
این ابراهیمی هست که ما سراغ داریم
[color=brown]
ببین در حال حاضر گزینه بهترترترترتر از فالانکس وجود نداره و اگر میبود میرفتند دنبالش
حالا این برا کیاست ؟ برا اروپا و امریکا که حقیقتا از حق نگذریم یه کوچولو (فقط یه کوچولو!) از ایران پیشرفته تر هستند ....[/color]

وقتی اونا این هست وضع شون .... ببین ایران .... بی خیال !

[quote]اگر روي صحبتهاي دوستان دقت ميكرديد همه روي اين نقطه كه اين دو بحثشون جداست اتفاق نظر دارند ولي شما باز هم براي اميال شخصيتون دوست داريد ارتباطي به لحاظ اينكه كدوم به لحاظ فناوري برتر هست برقرار كني تا بگي اين بالاتره اونم پايين تر ! .. [/quote]

لطفا صفحه قبل رو در ساعت بیش از 6 بار مطالعه نمایید تا بفهمید من اشتباه به نکته ای اشاره نمیکنم و وقت خودم رو پاش نمیزارم

[color=red]تو صفحه قبل من چیز دیگری برداشت کردم به خصوص از مقایسه ها[/color]

هرچی دوست دارید بگید اما نمیتونید صفحه 10 رو پاک کنید ... !

خودتم خوب میدونی ابراهیم منظورم چیه ! همین برام کافیه !
[quote]
اما اشتباه شما اينجاست : نميشه بي 2 رو برداريم با اف 35 مقايسه كنيم و بگيم هر دو بمب مي افكنند ! و هر دو هم هواپيما هستند ! پس تكنولوژي اف 35 بالاتر است چون حالا مثلا جديدتره و اينكه عمود پروازه يا موشك AA داره ! ... به همین خاطر چنین مباحثی رو مطرح میکنید : icon_eek [/quote]

ابراااااااااااااااااااهیم داداش ، بابا صفحه ده صفحه ده صفحه ده رو مطالعه کن

وای مردم خدا وای ترکیدم

بابا صفحه ده صفحه صفحه ده

علنا و عینا مقایسه شده بین این دو تا که به قول شما بی 2 و اف35 هست ! و از اون بدتر نتیجه گیری اعجوبه ش هست !
[color=red]
البته بماند در تمام این صفحات تایپیک دم به دقیقه دوستان مثال از فالانکس زدن و اینکه کم میاره جلو مصباح !!! حالا که من اطلاعات درست رو گذاشتم و نقد کردم همه شدند این وری ..
[/color]
عجبا !

[quote]
مصباح اورلیکن هست ؟!
مصباح فالانکس هست ؟!
مصباح زمان جنگ ساخته شده ؟!
مصباح در عراق بوده ؟!
فرق مصباح با اورلیکن در چی هست ؟!!
مصباح از رادار و شبکه کنترل آتش اورلکین استفاده میکنه ؟؟!! [/quote]

یه نگاه به پست کسی که من این جواب رو بهش دادم بندازید ، تا بفهمید چرا اورلیکن رو اشاره داشتم

از نبرد الکترونیک و امثالهم هم بگذریم

من برداشتم اینه چون بحثا طولانیه کامل نمیخونیدشون برا همین اکثرا به دشت کربلا میزنند دوستان
[quote]
دوست من ادیب جان شما می خوای بگی بله تعدادی از اورلیکن ها رو توی جنگ زدن و یا رادارش فلان شد و بهمان برادر من یه هر حال ما هم همین کار رو می تونیم بکنیم و قرار نیست خودمون رو ببازیم که ای وای نمی شه کالیور من می دونستم.
[/quote]

بی خیال پس معلومه درست حسابی راجبه اورلیکن و تاریخچه ساخت و رادار و نیز خدمتش تو ایران به خصوص در دوران اوجش یعنی نبرد ایران عراق خبر ندارید

منظورم چیز دیگری بود[quote]

خوب این سامانه عالیترین از نوع خودش در دنیا نیست ولی کار مارو راه می اندازه و خوبیش هم اینه که مال خودمونه و تعمیر و نگهداری اون هم راحتتر هست.
[/quote]

آاااااااااافرین دقیقا همینو منم قبول دارم

بابا میگم، ما بهتره به جا اینکه جفتک بندازیم برا سلاح دیگری بچسبیم به همین سلاح خودمون و کمتر لاف بزنیم

بابا وقتی ما حتی نمیدونیم نوع رادار و.. چیه چطور میاییم مقایسه میکنیم ؟ اونم نه با هم رده خودش بلکه با رده دیگری در عرصه دریایی
[quote]
ببخشيد ولي تكنولوژي حزب الله از اسرا‌‌ئيل بالاتر بود ؟ مسلما نه ولي كي پيروز نبرد بود ؟ كي تلفات بيشتري داد ؟ چرا ؟ چون حزب الله از سلاح هاي ارزون و مؤثر استفاده ميكرد و اسرائيل از سلاح هاي پيشرفته و گرون .
[/quote]

هه ، دنیا میگن همیشه رو یه پاشنه نمی چرخه ....

خدا یه زمانی قبل جنگ 33 روزه من سنگ حزب اللهی رو سینه زدم با همین حرفا که الان دوستان با همونا به من نقد وارد میکنند

یاللعجب دنیا دو روزه واقعا ....

دوست گلم ، صدالبته درسته حرف شما اما ببخشید که کلا حزب الله یه گروهک هست و لبنان یه کشور ، ببخشید که حزب الله موشک اندازهاش خیلی ارزون قیمت تر از تانک مرکاوا هست (همینجا هم میشه فرق استراتژی رو فهمید) ببخشید که حزب الله چند هزار نفر نیرو اموزش دیده مجرب هست به صورت چریکی می جنگه و.....

همه اینا کاملا درسته و ما هم قبولش داریم اما الان دقیقا ربطش به این تایپیک چیه ؟
حزب الله که تمام زیرساخت های کشورش توسط اسراییل پودر شد و اگر ما نبودیم هنوزم ویرانه بود .....

حزب الله نه اینکه نتونه سرمایه گزاری کنه بلکه میدونه نمیتونه کار چندانی پیش ببره و بازنده خواهد بود اگر بخواد شاخه به شاخه بپره و خودش رو از حالت چریکی دربیاره .....

بگذریم

[color=red]
من دقیقا حرفامو گفتم و میدونم خیلیا هم گرفتند منظورم چیه اما مثل همیشه میخوان برن دشت کربلا .... باشه برید ولی خوشحالم که خیلیا فهمیدن مقایسه کردن این دو تا درست نیست و اگرم مقایسه میکنیم باید درست مقایسه کنیم نه با لاف و گزاف و گفتن : سخت گرفتیم به فلان سلاح و به فالانکس اسون گرفتیم[/color]

خداوندا سپاس که عمر قد داد و تونستیم به این تایپیک ها برگردیم و خون دل خیلی ها رو که ریخته شده بود جمع کنیم ! چشمک

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] ببخشید که حزب الله موشک اندازهاش خیلی ارزون قیمت تر از تانک مرکاوا هست[/quote]
من هم دارم همينو ميگم كه ميشه با سلاحي ساده و موثر به جنگ يك سلاح گران و پيشرفته رفت دقيقا مثل مركاوايي كه جلو اين موشك اندازهاي ارزون افتضاح به بار اورد تا جايي كه كارخونه اون تعتيل شد .
[quote] ببخشید که حزب الله چند هزار نفر نیرو اموزش دیده مجرب هست به صورت چریکی می جنگه[/quote]

ولي در يه جنگ كاملا چريكي تيپ گولاني با چريك هاي حزب الله درگير شد و نتيجش نابودي كامل اين تيپ بود . !!!!!!!!![color=blue] با استفاده از يه سلاح ارزون و موثر[/color]

[quote] همه اینا کاملا درسته و ما هم قبولش داریم اما الان دقیقا ربطش به این تایپیک چیه ؟[/quote]

اين كه يه سلاح ارزون و موثر ميتونه كاراييه يه سلاح گرون و پيشرفته رو داشته باشه

[quote] حزب الله که تمام زیرساخت های کشورش توسط اسراییل پودر شد [/quote]

لبنان كه زيرساختي نداره جز چند تا هتل زيبا و مجلل كه در شمال بيروت ( قسمت مسيحي نشين) قرار داره و اون قسمت از بيروت هيچ حمله اي بهش نشد

بمب ريختن رو يه سري زن و بچه كه هنر نيست داداش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.