Recommended Posts

اقا تبر يك بگيم يا نگيم چيكار كنيم؟ :mrgreen:
ولي اين رادارمون با اين گنبدهاي زيباشون فكر كنم هدف جالب براي موشك هاي ضد رادار باشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر واريور كبير
سوال فني علماي اسلام رو زمين موند انگار !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تو رادارهاي كثير الاضلاع يا كروي شكل ديگه هيچ قطعه ي چرخاني وجود نداره؟
اونوقت امواج در آن واحد در همه ي جهات پخش ميشن يا سازوكار ديگه اي داره؟[/quote] رادار کروی نداریم که ؟!

احتمالا منظورتون رادوم هست ... پوشش کروی روی رادار RADAR DOME ...

از این سازه بعنوان یک حفاظ برای آنتن های بزرگ استفاده میکنند دلیلش هم این هست که باد تاثیر زیادی روی حرکت آنتن میزاره و همچنین از طوفان و باران حفظ بشن و تاثیری در ارسال و دریافت امواج ندارند ... ...

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/radar_dome.jpg[/img]

http://image07.webshots.com/7/8/19/12/90081912NMouUk_fs.jpg

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gordon-wiltsie-decommissioned-nato-radar-dome-in-use-at-earths-northernmost-town.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ها ! خيلي ممنون .شرمنده مثل اين كه ما خيلي پياده ايم در اين زمينه !
به هر صورت امكان اينكه رادار ي در همه ي جهات در آن واحد امواج منتشر كنه وجود داره ؟ يا به اصطلاح اسكن 360 درجه داشته باشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به هر صورت امكان اينكه رادار ي در همه ي جهات در آن واحد امواج منتشر كنه وجود داره ؟ يا به اصطلاح اسكن 360 درجه داشته باشه؟[/quote]

انتشار امواج در همه جهات کار راحتی هست ولی هیچ راداری نمیتونه در همه جهات دید داشته باشه و باید بچرخه مگر یک سری رادار آرایه فازی جدید که من تصویرش رو ندارم ولی بصورت مکعب هستند و میتونند در چهار جهت افق روبروشون رو جستجو کنند رادار آواکس پرنده چینی ها هم به همین صورت هست که اون رادوم بالای هواپیما نمیچرخه و با نصب سه انتن مشکل رو حل کردند ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]...مگر یک سری رادار آرایه فازی جدید که من تصویرش رو ندارم ولی بصورت مکعب هستند و میتونند در چهار جهت افق روبروشون رو جستجو کنند.[/quote]

منظورتون اینه؟

[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/PAVE_PAWS_Radar_Clear_AFS_Alaska.jpg[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]...مگر یک سری رادار آرایه فازی جدید که من تصویرش رو ندارم ولی بصورت مکعب هستند و میتونند در چهار جهت افق روبروشون رو جستجو کنند.[/quote]

منظورتون اینه؟

[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/PAVE_PAWS_Radar_Clear_AFS_Alaska.jpg[/url][/quote]

بله این هم یکی از همون رادارهاست ...
ممنون ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تبریک که دارد، چون طبق خبر رادارهای جدیدی اضافه شده اند.
اما خوب ای کاش عکس آن هم بود. البته قدیمها می گفتند عکس برداری از رادار ها ممنوع است، الان هم شاید همینطور باشد، لاندا چهارم و حدس زدن فرکانس کاری و.... البته شاید الان این روش ها منسوخ شده باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:mrgreen: :lol: :lol: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol:

[color=red]گذاشتن شکل بدون توضیح خلاف قوانین هست .
مراعات کنید.
00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان.بعضی سایت ها رادار این سامانه رو یک کپی از رادار type120چین دونستند .نظر دوستان متخصص چیه ایا این مقایسه درسته؟بعضی هم ان را با رادارmeads سیستم پاتریوت مقایسه کردند.در این مورد دوستان چه نظری دارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب worior عزیز این ها را لازم دارم.اگر می خواهید می توانید جواب ندهید.با تشکر از شما.[/quote]
هنوز هيچ مشخصاتي در مورد اين رادار منتشر نشده نه برد نه طول موج و ... خوب ما چي بگيم حالا ؟! تنها چيزي كه ميدونيم اين هست كه راداره اسمش رادار هست ! icon_eek
اميدوارم اين مقدار اطلاعات بدردتون بخوره ! ... آها يه چيز ديگه : اين رادار متعلق با سامانه ضد كروز هست پس بايد اين خواص رو داشته باشه ...

چون ميچرخه و با توجه به ظاهر سه بعدي هست ميتونه همزمان تا ارتفاع مشخصي از خط افق رو روييت كنه و بعنوان ناظر مسول كشف اهدافي هست كه در ارتفاع پايين سير ميكنند . و چون در يك سامانه ضد كروز هست بايد قابليت كشف موشكهاي كروز و يا اهداف با سطح مقطع كم رو داشته باشه .. تا بتونه واحد هاي پدافندي رو مديريت كنه چون اين سامانه ها براي دفاع نقطه اي ساخته ميشن و واحد آتش توپخانه و تيربار هست فكر نميكنم بردي بيش از پهنه افق يعني حدود 12 تا 20 كيلومتر براش مورد نياز بوده باشه البته شايد خيلي بيش از اين برد داشته باشه اما نيازي بهش نداره چون نميتونه يك موشك مثل تاماهاوككه مثلا 10 متري زمين حركت ميكنه رو از 60 كيلومتري كشف ... (اينها اطلاعات اجباري بودن ! يعني ملزومات سيستم)

موفق باشيد.

[quote]سلام دوستان.بعضی سایت ها رادار این سامانه رو یک کپی از رادار type120چین دونستند .نظر دوستان متخصص چیه ایا این مقایسه درسته؟بعضی هم ان را با رادارmeads سیستم پاتریوت مقایسه کردند.در این مورد دوستان چه نظری دارند.[/quote]البته هيچ كدوم نيست ولي خوب شبيه هست ... هر چي هست چيز خوبيه ! ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
robinhood جان ، چه نیازی هست شما این اطلاعات رو بدونی داداش گلم ؟

شما یه نگاه به مقایسه های کاملا بهت آور و تعجب آور و کف بر که تو همین صفحه 10 هست بندازی اصلا نظرت نسبت به موجودیت خودتونم عوض میشه شک نکنید !

خداوندا ، یعنی این منم الان داشتم این مقایسه ها رو بین مصباح و فالانکس میخوندم ؟

والا به خدا نه طرفدار فالانکسم نه خوشم ازش میاد ولی جدا کفمو بریدین با مقایسه هاتون

خیلی ممنون که لطف کردید به مصباح سخت گرفتید، باور کنید اگر آسون بهش میگرفتید الان رزمناو های به تاریخ دریانوری پیوسته نیز از خواب ابدی خویش به پا می خواستند و در محضر مبارک ما اقدام به نصب این سامانه می نمودند تا عصر رزمناوها مجددا طلوع بووووونماید !

حقیقتا قریحه و ذوق عالی در این تایپیک موج میزنه ، بهتره بریم پا منبر تو حوزه ....

یا حق

من حقیقتا اگر توهینی کسی به خودش احساس میکنه شده عذر میخوام ولی واقعا به شعور مخاطب گهگاه توهین میکنید عین باقلوا ...
بنده نه مصباحو دیدم نه فالانکس رو ولی مقایسه کردن این دو تا هم از اون چیزا باحال بود به خصوص که مثلا شما همین پست بالای سر من ماله واریور رو نگاه بندازید و یه نگاهیم به فالانکس و یه نگاهیم به مصباح !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای ادیب! کیه که شما رو نشناسه! هیچ توضیح منطقی در مورد مقایسه این دو سامانه نداشتی اونوقت اومدی دست زدی به مسخره کردن، اگه می تونستی با عدد و رقم و توضیح علمی و منطقی بحث می کردی.

-----------

راستی یادم رفت، این شمایی که به شعور مخاطب توهین می کنی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هه ه ه ه ه ه ه هه (تاسف)

من مقایسه اینطوریش رو بلد نیستم ولی یه چیزایی مینویسم قضاوت با کسانیکه توان درک مصباح و فرقش رو با فالانکس دارند !!! و اصلا از نظر ظاهری هم شده اونا رو به ساده ترین شکل ممکن مقایسه کنند ببینند کدوم پیشرفته تره ، هرچند ظاهر ملاک نیست ولی خوب جالبه دشمن ما از پیشرفته ترین تیربارهای جهان که طراحی نوینی داره استفاده میکنه و ما از سلاحی که در جنگهای قرن بوق استفاده شده و الانم فقط در برخی موارد کاربرد داره پیدایش یافته .... اما لابد یکسان سازی امکاناته ، بگذریم

من راجبه خوده مصباح صحبتی ندارم چون اطلاعات اصلی ازش درز نکرده هرچند همین خود نشانه بارز ضعف یه سلاح هست به نظر من چون امریکا وقتی سلاحی میسازه معمولا اطلاعات زیادی راجبش میده هرچند شایدم مهم نباشه اما اونقدر شجاعت داره قسمتای زیادی رو توضیح میده ولی ما به دلایلی چند کلا تو نخ این موارد نیستیم البته zu23 توضیح دادنم نداره ! چشمک

ولی مشخصات فالانکس :

قدرت آتش کالیبر 20 میلی متری با گلوله های 15 میلی متری (هسته ثاقب از فلز سنگین) فراهم میکنه و قادر به شلیک گلوله های تنگستنی یا اورانیوم تهی شده جهت نفوذپذیری بیشتر هست ، این سلاح میتونه هر دو نوع مهمات رو تو اتشبارها در 3000 و 4500 تیر در دقیقه شلیک کنه با یک قطار فشنگ 60 و 100 تیری

فالانکس مدل بلوک 1 :
این مدل جهت کشف موشک های ارتفاع بالا با یک انتن جستجوگر جدید با حساسیت بهینه شده و مهمات در دسترس 50 درصد افزایش یافته که نواخت تیر رو بیشتر میکنه
از مهمترین خواص این بلوک همون رادارش هست که توانایی جستجوی ارتفاع بالا روبهش میده مضاف برخشابش که قابلیت های مضاعف بهش داده

فالانکس مدل A1: نصب یک کامپیوتر با پردازش بالاتر اطلاعات که از نکات جذابش سخنگو بودنش بید !

این نسل برای به عرصه اوردن کامپیوترهای دیجیتالی نسل جدید بنیانگزاری شد که دقت و نرخ اتش و رهگیری ش رو افزایش میده

فالانکس مدل بلوک B1 »: قابلیت درگیری در ارتفاع پست با جستجوگر مادئون قرمز که قابلیت تطبیق روی جستجوگر راداری در رهگیری موشکهای ضدکشتی باعث افزایش احتمال برخورد با هدف شده

یک تصویرگر حرارتی فروسرخ اتوماتیک جهت هدفیابی ویدئویی و به دلیل سیستم تعادل سلاح در زاویه های مختلف توانایی کشف و درگیری به صورت الکترو اپتیکی و سطحی رو داره

فالانکس مدل بلوک C2: کنترل سیستم فرماندهی و حسگرهای گزارش هدف
حسگرهای مورده استفاده در صورت دریافت داده های رادار رهگیر دفاع پوششی و رهگیری تا زاویه 360 درجه رو میده

وزن : 12500 پوند یا 5625 کیلوگرم ، در مدل های اخر 13600 یا 6120 کیلوگرم
مدل اسلحه : گاتلینگ 6 لول M61A1 (اگر ما تونستیم همچین چیزیرو بسازیم بدون اینکه لوله ش منفجر بشه خدایی کردیم در دنیای تسلیحات!!!!!)

ظرفیت خشاب : 989 تیر و در مدل های جدید 1550 تیر

کالیبر : 20 میلی متر

نوع مهمات : تقویت شونده ضدزره با هسته گلوله ثاقب از نوع اورانیوم تهی شده یا تنگستن کروم

حسگرها : از نوع جستجوگر تمام فعال و رادار رهگیر ، رادار جستجو گر کوباند دیجیتالی مدل MTI
رادار رهگیر : کوباند پالس داپلر از نوع پالس مورنو، حسگرهای رادار مراقبتی: تصویرگر ماون قرمز فلیر ، اتوماتیک با هدایت کننده رهگیری
کنترل آتش : سیستم تشخیص و تنظیم تیربا قرار دادن هدف در محدوده بسته
گرداننده توپ : نیروی محرکه پنوماتیکی یا گازی هوایی
نیروی محرکه توپ : الکتریکی

فکر کنم همینا فعلا کافی باشه برا اطلاعات بیشتر راجبه این سلاح میتونید به مجله شماره 16 جنگ افزار مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر راجبه سلاحی که گفته میشه چینی هست و ایران از روش ساخته به شماره 15 فکر کنم

دوست گلم این مطلب ماله فروردین ماه 85 بوده !!!!

حساب کن من کی این چیزا رو خوندم و چند سال وقت داشتم روش فکر کنم ..... ببینم مالی محسوب میشه یا نه ؟

اصلا و ابدا بحثی رو این ندارم که مثل قضیه پاتریوت موفق هست یا نه اما عمرا تکنولوژی به کار رفته توش و نیز توانایی هاش رو بشه با برخی چیزا برابری داد

موفق باشید و موید

در مورده نرخ اتش هم بهتره بیشتر دقت کنید چون ما علمی داریم و عملی

در مورده ظرفیت خشاب هم بهتره بیشتر تحقیق کنید

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.