Recommended Posts

[quote name='farokhkhan' timestamp='1355419847' post='288252']
[quote name='rpg7' timestamp='1355419419' post='288250']
[quote name='farokhkhan' timestamp='1355419264' post='288249']
هیچ کدوم از اینها توسط ایرانیان ساخته نشده اند!
من از شما یک سوال دارم! ما در تعمیر و نگهداری رادار داپلر اف-14 مشکل داریم... چجور میتونیم سیستم تور بسازیم؟؟؟؟
[/quote]
این (( ما )) شما منظورتون کیا هستن؟؟؟
[/quote]

اقا هم رای منفی بدن.... رای منفی میدین بدون اینکه بخوان واقعیت رو قبول کنند!
اقا آر پی جی 7 .. خیلی ها شما که نیستید؟!!! من هستم اقا!
[/quote]

چرا قاطی میکنی!
یک سوال پرسیدم فقط ... بنده هیچ کاره ای جز یک دانشجو شبانه نیستم!
ولی این ضمیر (( ما )) شما نفهمیدم که خطاب به چه کسی بود
یک سوال دیگه .. به نظرت این موشک سجیل کاغذی؟ یا روسیه به ما فروخته؟ یا از زیر زمین پیدا شده؟
و هزاران سوال دیگه ...
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سبک نتیجه گیری رونمیشه پذیرفت(البته ببخشید لپتو بیار یه ماچت کنم :kiss: ) اما به دلایل مختلف ما دیر یازود[size=5] [color=#ff0000]باید[/color][/size] به فکر ساخت بخش اعظم اون یا حداقل موشک اون باشیم
اینم چندتا تصویر مشابه از رزمایش مدافعان آسمان ولایت3:
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/T-2.JPG"]http://gallery.milit...serpics/T-2.JPG[/url]
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/T-1.JPG"]http://gallery.milit...serpics/T-1.JPG[/url]
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/T-1.JPG"]http://gallery.milit...serpics/T-1.JPG[/url] ویرایش شده در توسط mjb
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رضا جان مثل اینکه شما در باغ مغان خاتم الانبیا تشریف ندارید..... تور های ام یک در زمان اقای خاتمی در سال 2005 خریداری شدند و اس-200 ها در سال 2007 شروع به کار کردند![/quote]
با اجازه رضوی هستم نه رضا!
قرارداد تور ها سال 2005 به امضا رسید و در اواخر 2007 تحویل ایران شدند!!!
[url="http://www.defense-update.com/products/t/tor.htm"]http://www.defense-u...ducts/t/tor.htm[/url]
شما می فرمودید اشکالی ا از سیستم های تور برطرف می‌کردند که خب یعنی قبل از آن تاریخ باید سیستم ها تحویل داده شده باشند. پس قطعا بعد از 2007 قضیه (احتمالی) شما رخ داده!!
در ضمن ایران بلافاصله بعد از تولید یک سامانه در این حد اون رو به اطلاع نمی رسونه و مدتی از قضیه باید گذشته باشه که قطعا ساخت S-200 قبل از 2007 بوده
به هر حال خود دانید ما وظیفه نداریم شما را معتقد به اعتقادات خود کنیم!
این بحث هم همین جا تمام. انشالله پیگیری نشود
[quote]ار پی جی جان... شما میدونستید حتی موشک های اس-400 و اس-300 پی او یو های خود روسیه رو هم چین براش میزنه ؟؟؟؟؟
الان لایسنس ساخت موشک روسیه رو چین اداره میکنه و تمام موشک های ساخته شده برای سیستم های دفاعی چه برای ایران و چه برای روسیه همه و همه از چین میاد[/quote]
برای صحبت خود منبع قرار دهید!!! حتما!!!

خوش دارم که غیر از جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/8838-mjb/"]mjb[/url] کسی در مورد تاپیک صحبتی به اون صورت نکرده!

[center][size=5][b][color=#FF0000]چرا این تصاویر در این مستند است؟؟؟!!![/color][/b][/size][/center] ویرایش شده در توسط razavisw

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ار پی جی جان... شما میدونستید حتی موشک های اس-400 و اس-300 پی او یو های خود روسیه رو هم چین براش میزنه ؟؟؟؟؟
الان لایسنس ساخت موشک روسیه رو چین اداره میکنه و تمام موشک های ساخته شده برای سیستم های دفاعی چه برای ایران و چه برای روسیه همه و همه از چین میاد

تنها دلیلش هم صرفه اقتصادی است و بس[/quote]
انصافاً این نمیدونستم!
ولی از وقتی یک کلیپ اس 300 چینی دیدم که بالا سر خودش منفجر شد کلی ترسیدم تا نکنه ما هم خریده باشیم!
فکر نکنم در تولید سلاح استراتژیک دفاعی روسیه همچین ریسکی انجام بده .. باز نمیدونم! ویرایش شده در توسط rpg7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1355422803' post='288269']
الان لایسنس ساخت موشک روسیه رو چین اداره میکنه و تمام موشک های ساخته شده برای سیستم های دفاعی چه برای ایران و چه برای روسیه همه و همه از چین میاد

تنها دلیلش هم صرفه اقتصادی است و بس[/quote]
انصافاً این نمیدونستم!
ولی از وقتی یک کلیپ اس 300 چینی دیدم که بالا سر خودش منفجر شد کلی ترسیدم تا نکنه ما هم خریده باشیم!
فکر نکنم در تولید سلاح استراتژیک دفاعی روسیه همچین ریسکی انجام بده .. باز نمیدونم!
[/quote]
اشکال در سیستم های دفاعی ممکن است پیش بیاید
تو تیراندازی نمونه بارز عدم شلیک گلوله است و گیر کردن است

ولی کفش چینی در ایران با کفش چینی در امریکا دو کیفیت مجزا دارد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان متوجه هستن که ما تحریم هستیم و بعضی تسلیحات نه که نیاد ... با قیمت چند برابر میاد

به همین دلیل تولید داخل صرفه ی اقتصادی پیدا می کنه ...

کسانی که از فلان کس که فلان فامیل دورشان هست نقل مطلب می کنن بهتر تا با چشم خودشون ندیدن حرف نزنن

این حرف ها رو به کسی بزنین که خط تولید اینها رو ندیده باشه ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='razavisw' timestamp='1355422615' post='288268']
[quote]رضا جان مثل اینکه شما در باغ مغان خاتم الانبیا تشریف ندارید..... تور های ام یک در زمان اقای خاتمی در سال 2005 خریداری شدند و اس-200 ها در سال 2007 شروع به کار کردند![/quote]
با اجازه رضوی هستم نه رضا!
قرارداد تور ها سال 2005 به امضا رسید و در اواخر 2007 تحویل ایران شدند!!!
[url="http://www.defense-update.com/products/t/tor.htm"]http://www.defense-u...ducts/t/tor.htm[/url]
شما می فرمودید اشکالی ا از سیستم های تور برطرف می‌کردند که خب یعنی قبل از آن تاریخ باید سیستم ها تحویل داده شده باشند. پس قطعا بعد از 2007 قضیه (احتمالی) شما رخ داده!!
در ضمن ایران بلافاصله بعد از تولید یک سامانه در این حد اون رو به اطلاع نمی رسونه و مدتی از قضیه باید گذشته باشه که قطعا ساخت S-200 قبل از 2007 بوده
به هر حال خود دانید ما وظیفه نداریم شما را معتقد به اعتقادات خود کنیم!
این بحث هم همین جا تمام. انشالله پیگیری نشود
الان لایسنس ساخت موشک روسیه رو چین اداره میکنه و تمام موشک های ساخته شده برای سیستم های دفاعی چه برای ایران و چه برای روسیه همه و همه از چین میاد[/quote]
برای صحبت خود منبع قرار دهید!!! حتما!!!

خوش دارم که غیر از جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/8838-mjb/"]mjb[/url] کسی در مورد تاپیک صحبتی به اون صورت نکرده!

[center][size=5][b][color=#FF0000]چرا این تصاویر در این مستند است؟؟؟!!![/color][/b][/size][/center]
[/quote]

قای رضوی عزیز... اگر خاطر شما رو مکدر کردم من غذرر خواهی میطلبم....
ببینید دوست گرامی من 23 سالم هست و 3 ساله پیا پی هست که طبق علاقه ام به دنبال ناگفته ها و نا دیدنی های پدافند ها هستم
تا الان هم چنید بار به قرارگاه های پدافند خاتم مراجعه کردم و با لگد به بیرون پرتاب شدم!

اصولا تا الان پیش نیومده که حرف و حدیث هام غلط از اب در بیاد به جز چند مورد که خودم اطلاع رسانی کردم

ببینید... ایران دقیقا حدودهای سال-2003 تا 2004 از سوریه تعدادی سام-5 خرید اما هیچ کدوم از اونها قابلیت شلیک رو نداشتند که با کمک روس ها سال 2007 اماده شدند
تور-ام 1 ها رو هم که شما باور نداشتید و من تاریخ دقیقش رو گفتم.... حالا واقعا نمیدونم مشکل کجاست؟ داپلر های اف 14 یا تور های ملی؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب به جاي اينكه چند سال الکی وقت و سرمایه تلف کنیم تا موشک s200 و تور را از صفر بسازیم، متخصص های روسی آوردیم تا این کار را برای ما انجام بدهند و ما هم یاد بگیریم. یعنی میانبر زدیم. برای موشک های بالیستیک هم در ابتدا همین کار انجام شد و ببینید الان کجا هستیم. به نظر من به کار گیری متخصصین روسی در صورت صحت کار بسیار هوشمندانه ای است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]این حرف ها رو به کسی بزنین که خط تولید اینها رو ندیده باشه ...[/font][/color][/right]
[/quote]

منم خط تولید f35 و s400 را دیدم . و همچنین s300 را تو ایران ! icon_cheesygrin
برا حرف زدن که مالیات نمیگیرن راحت باشید
انشالله دفعه بعد رفتم میخوام خط تولید بمب افکن B2 را حفظ کنم بیام ایران خط تولیدشو راه بندازیم ویرایش شده در توسط IR-Craft
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][size="4"][color="#ff0000"]6- خیلی مهم: از ارائه آمار و اطلاعات طبقه بندی شده درباره نیروهای مسلح کشور جدا اجتناب کنید.
اگر مطلب یا مقاله ای در این باره دارید قبل از ارسال در انجمن آنرا به یکی از اعضای شورای سایت در pm ارسال کنید تا بررسی شود.
ارسال سرخود آمار و اطلاعات نظامی و مخصوصا آمار جدید (مثلا من میدونم ده تا آذرخش گذاشتن تو مشهد! ، یا یه سوخو27 تو اصفهان دیدم فردا عکسش رو میزارم!) درباره ایران ممنوع است.[/color][/size][/b]
لطفا این بحث رو همینجا تموم کنید!
باتشکر!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببیند حضور این تور ام در این فیلم تبلیغی هر دلیلی میتونه داشته باشه

ولی بنظرم ایران قطعا برنامه بومیسازی و صدالبته بهسازی اساسی تور ام رو دنبال می کنه در این موضوع هیچ شکی نیست چون باور373 در حلقه پایین نیاز به محافظت داره یعنی نمونه بومی تور ام حالا با هر اسمی قطعا یکی از اجزای اساسی سامانه باور373 خواهد بود دقیقیا مثل اس300 و اس400 روسی که تور ام وظیفه محافظت شون رو عهدار است
اما اینکه نمونه تورام ایرانی چه مشخصات داره بنظرم موارد زیر حتمی بنظر میرسه
1-اسستفاده از خودروی مخصوص پدافند رعد نه نمونه شنی دار روسی چون گویا نسل جدید تور ام هم بر پایه همین خودروها سوار شده
2- بهسازی و ارتقا اساسی سیستم رادار این سامانه بخصوص در حوزه کشف و درگیری و مقاومت در برابر جمینگ دشمن
3-بهسازی موشک و افزایش قابلیت های اون بخصوص در حوزه مانور پذیری و شتاب جی
تمامی موارد بالا رو اگه دقت کرده باشین در نمونه بومی بوک یعنی رعد لحاظ شده بنابراین بنظر میرسه که انجام موارد بالا در سامانه بومی تور هم پیشاپیش قابل پیش بینی باشه

منتظر نظر دوستانم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma, geneva, sans-serif]بنده اصلا وارد این بحث ها نمی شم اما دیگه بعضی از افراد واقعا روی اعصاب هستند.
ما S-200 را در داخل تولید نکردیم؟!
ما سام 6 را در داخل تولید نکردیم؟!
ما رعد یا همان بوک را در داخل تولید نکردیم؟!
ما از اسکاد به شهاب 3 نرسیدیم؟!
ما خلیج فارس تولید نکردیم؟!
ما موتور سوخت جامد درست نکردیم؟!
ما سجیل نساختیم؟!
ما ماهواره بر نساختیم؟![/font]

[font=tahoma, geneva, sans-serif]واقعا از شهدایی مثل شهید تهرانی مقدم، شخصا خجالت می کشم!...[/font]
[/quote]

دوست عزیزم مدرکت واسه تولید اس 200 در ایران چیه ؟

شما از کجا میدونید که رعد واقعا ساخت ایرانه ؟
آیا به صرف شلیک یکی دو تیر موشک توانایی ساخت داخل آن اثبات میشود ؟

بقیه هم راه های رسیدن بهشون چی بوده ؟

دوست عزیزم یا چیزی میدونی بگو و گرنه با حرف زدن چیزی اثبات نمیشه ..... حالا فلان فرمانده بیاد و بگه ما فلان کردیم ولی فاصله حرف تا عمل زیاده ......!

در ضمن دوست عزیز نحوه تاپیک زدن این نیست که آدم چهارتا عکس بذاره و بگه چرا اینا فلان جورین ......!!!!!!

باید به صورت علمی تحلیل بشه که مثلا این سامانه از فلان رادار استفاده میکنه که ........ یا موشکش n مرحله ای سوخته x هست و ......!!!!!
بعدشم بیایید با کارهای قبلی که در مملکت انجام شده و توان علمی صنعتی مقایسه کنید .....! :mrgreen:

خدا شهید تهرانی مقدم رو بیامرزه که ........ ویرایش شده در توسط komando59
  • Upvote 5
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='farokhkhan' timestamp='1355419264' post='288249']
هیچ کدوم از اینها توسط ایرانیان ساخته نشده اند!
من از شما یک سوال دارم! ما در تعمیر و نگهداری رادار داپلر اف-14 مشکل داریم... چجور میتونیم سیستم تور بسازیم؟؟؟؟
[/quote]

ببین برادر بعضی وقتها یک انتقاد و یک کلام مخالف میتونه طوری بیان بشه که نتیجش فهم درست مطلب و حتی برخورد متقابل معقول باشه.
اما وقتی شما یک دفعه و با اون لحن توانایی های ایران رو در حده راداری که کم کم داره تبدیل به تز دانشگاهی میشه زیر سوال میبرید خب معلومه با
حجمه ای از منفی ها ی رنگارنگ روبرو میشید.کاش کمی بیشتر در مورد رادار پالس داپلر F 14 توضیح میدادید تا دوستان هم متوجه عرایض شما بشن.
امکان داره شما هنوز در همون رادار پالس داپلر-پالس که اهداف رو باید در خط دید خودش داشته باشه (حالا چه دور شونده چه نزدیک شونده) تا اونها رو ببینه موندید.
اما باور کنید الان اورهال تامکت ها به عملی روتین برای یگان تعمیر نیروی هوایی ما تبدیل شده.
دیگه تا این حد دستکم گرفتن نیروهای ما به همان اندازه که دسته بالا گرفتنشون زننده و مضر هست میتونه مشکلات زیادی بوجود بیاره.
یا حق
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببین برادر بعضی وقتها یک انتقاد و یک کلام مخالف میتونه طوری بیان بشه که نتیجش فهم درست مطلب و حتی برخورد متقابل معقول باشه.
اما وقتی شما یک دفعه و با اون لحن توانایی های ایران رو در حده راداری که کم کم داره تبدیل به تز دانشگاهی میشه زیر سوال میبرید خب معلومه با
حجمه ای از منفی ها ی رنگارنگ روبرو میشید.کاش کمی بیشتر در مورد رادار پالس داپلر F 14 توضیح میدادید تا دوستان هم متوجه عرایض شما بشن.
امکان داره شما هنوز در همون رادار پالس داپلر-پالس که اهداف رو باید در خط دید خودش داشته باشه (حالا چه دور شونده چه نزدیک شونده) تا اونها رو ببینه موندید.
اما باور کنید الان اورهال تامکت ها به عملی روتین برای یگان تعمیر نیروی هوایی ما تبدیل شده.
دیگه تا این حد دستکم گرفتن نیروهای ما به همان اندازه که دسته بالا گرفتنشون زننده و مضر هست میتونه مشکلات زیادی بوجود بیاره.[/quote]
ببخشید من هم مثل دوستمون برام سوال هست
یکی از دوستانی که در یک شرکت الکترونیک کار میکرد میگفت ایران مقاومت! وارد میکنه ، نمیتونه بسازه
خب یهو بیان بگن فلان چیز رو ساختیم یه کم سخت میشه

مثلا ساخت دوربین های دید در شب یا دوش پرتاب یا ...

زیادی خودمون رو دست بالا نگرفتیم؟
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا همین که میگید ایران مقاومت وارد میکنه یعنی خط آخر پست قبلی من!!!
شما هم دارید از اینوره پشت بام می افتید.برادر خودتون در خلوت فکر کنید که یک مقاومت چه اجزایی داره؟؟
آیا ساختش برای یک دانشجوی الکترونیک کاری داره؟؟حالا چه برسه به یک کشور که شما اون رو در ساختش ناتوان میدونید!!
ببینید اپل هنوز پردازنده هایی رو که برای آی پاد لازم داره از سامسونگ میخره.با این جنگی که در دادگاه بین این دو پادشاه صنایع الکترونیک
بود اما میبینید که هنوز دارن با هم کار میکنن.میدونید چرا؟شاید ساخت اون پردازنده ها در داخل اپل به صرفه نباشه و اپل ترجیح میده برای سود بیشتر اون
رو از دشمنش بخره تا خودش تولید کنه و تمرکزش رو در تولید A6 و ...قرار بده.
بله بنده هم در مورد سنجاق و پونز شنیده بودم که ایران وارد میکنه اما آیا این دلیل بر ناتوانی تولید داخلیست یا صرفه اقتصادی؟؟
بگذریم اینها مثال هایی بود که خدمتتون عرض کردم و در مثال هم مناقشه نیست اما باید با عقل آزاد این موضوعات رو بررسی کرد نه عقلی که درگیر بازی های سیاسیست.
موفق باشید.
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.