Recommended Posts

البته فيلم شليک چيزي از واقعيت ماکت بودن موشک ها در رژه کم نميکنه!

اصل مطلب رادار اين سامانه هست که به دلايلي نشون داده نميشه...

شايد کلا طرح رادار با نمونه هاي روسي فرق مي کنه.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]فرمانده نیروی هوا فضای سپاه اظهار داشت: هواپیمای بدون سرنشین شاهد ۱۲۹ می‌تواند در فاصله ۱۷۰۰تا ۲هزار کیلومتری پایگاه خود به انجام مأموریت بپردازد.

به گزارش فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به عملیاتی شدن جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین سپاه به نام شاهد 129 گفت: این هواپیما می‌تواند بسیاری از نیازهای ما را با کمترین هزینه برآورده کند.

وی در ادامه با بیان اینکه این هواپیما از قابلیت نصب بمب و موشک نیز برخوردار است تصریح کرد: شاهد 129 می‌تواند در فاصله 1700 تا 2هزارکیلومتری پایگاه خود به انجام مأموریت بپردازد.[/right]
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10245/195190_999.jpg[/img][/center]
[right]
حاجی زاده تاکید کرد: عرصه پهپادی یکی از حوزه‌هایی است که می‌توان گفت ما در طول سال‌های پس از انقلاب به صورت کامل در آن تحریم بودیم.

بنا براین گزارش این هواپیمای راهبردی قابلیت مداومت پردازی 24 ساعته، قادر به اجرای ماموریت‌های مراقبت، شناسایی و انحراف اهداف با بمب و موشک است.

با بکارگیری این هواپیما جمهوری اسلامی ایران با کمترین هزینه، اشراف اطلاعاتی خود بر مناطق مرزی، کویر مرکزی، خلیج فارس و دریای عمان را گسترش داده و امنیت تروریست‌ها و قاچاقچیان را با تهدید جدی مواجه می‌سازد.

این پرنده به گونه‌ای طراحی شده است که انواع تجهیزات بر روی آن قابل نصب بوده و در کنترل ترافیک جاده‌ای، مراقبت جنگلها و منابع طبیعی نیز می‌تواند مورد استفاده مؤثر قرار گیرد.

بنابر این گزارش، این هواپیمای راهبردی از محصولات جدید، در شرایط تهدید و تحریم دشمنان علیه ملت ایران به شمار می‌رود.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به رصد شناورهای آمریکا در منطقه توسط هواپیماهای بدون سرنشین سپاه گفت: ما از هواپیماهای معمولی خود در این مأموریت‌ها استفاده می‌کنیم و این حق ماست که به رصد آنها در آب‌های منطقه خودمان بپردازیم.

حاجی‌زاده همچنین با اشاره به توانمندی‌های جنگ الکترونیک نیروی هوا و فضای سپاه و نیز به زمین نشاندن هواپیمای بدون سرنشین فوق‌پیشرفته آمریکایی گفت: از آنجایی که این هواپیما یک هواپیمای جاسوسی بود در منابع اینترنتی تنها چند سطر اطلاعات محدود درباره آن وجود داشت و بر روی این هواپیما سنسورهایی نصب است که فقط ما و آمریکایی‌ها از آن مقطعیم.

وی خاطرنشان کرد: البته در گذشته نیز چنین مقابله‌هایی با هواپیمایی بدون سرنشین بیگانه داشته‌ایم و البته چندان رسانه‌ای نشده‌اند.

فرمانده نیروی هوا فضا سپاه در پایان با بیان اینکه ما با کشورهای همسایه خود هیچ مشکلی نداشته و احساس خطر از آنها نمی‌کنیم اظهار داشت: اما پایگاه‌های آمریکا در کشورهای اطراف را خاک این کشور می‌دانیم و در روز نبرد تمامی آنها زیر برد موشک‌های ما خواهند بود[/right]

[right][url="http://www.tabnak.ir/fa/news/274606/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87"]http://www.tabnak.ir/fa/news/274606/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87[/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یادتونه برادر مهدی در مورد پهپاد اسرائیلی چی میگفت!؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاهد 129 سپاه رونمایی شد
http://www.sepahnews.com/files/pahbad.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان داشتم دوباره فیلم مربوط به تست سامانه رعد رو نگاه میکردم که متوجه اون دو تا خودرویی که با علامت قرمز مشخص کردم، شدم به نظر شما اون دو خودرو پرتابگرهای دیگه ای هستن که اول فیلم می بینم یا نه ممکنه حامل

تجهیزات مربوط به رادار باشند یا هیچکدوم؟؟؟

این پستو تو تاپیک اخبار هفته دفاع مقدس گذاشتم ولی خوب اینجا هم میزارم

[img]http://up.vatandownload.com/images2/rcoi3pnuzlsigoxd918b.jpg[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/21092012267.jpg[/IMG]
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1348582440' post='273835']
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/21092012267.jpg[/img]
[/quote]
استاد واریور اگر خودتون تو نمایشگاه بودین و سامانه رو از نزدیک دیدین لطفا یه گزارشی بدین، نکته ای توضیحی چیزی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در چند ثانيه آخر برخورد به هدف موشك بدجوري مانور داد و انگار كه سرعتش در يك لحظه بيشتر شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]استاد واریور اگر خودتون تو نمایشگاه بودین و سامانه رو از نزدیک دیدین لطفا یه گزارشی بدین، نکته ای توضیحی چیزی ![/quote]
سلام ...
نکته خاصی وجود نداشت جز کشنده ! که برام جالبتر از موشک ها بودن ،

منتظر ورود رادار و الباقی تجهیزات این سامانه بودم که نیومدند "شاید بخاطر کم کردن زمان رژه چرا که خیلی طولانی شده بود و ... " و با فاصله کمی بعد از اون چند تا سام 6 وارد شد ؛ ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس زیر باید نمونه کوچیکتر شاهد 129 باشه که قاعدتا به وسیله بوستر پرتاب میشه.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10246/180934_451.jpg[/img]
مهندسی معکوس «پهپادهای آمریکایی و اسرائیلی» توسط سپاه + عکس
http://www.military.ir/forums/topic/22009-مهندسی-معکوس-«پهپادهای-آمریکایی-و-اسرائیلی»-تو/page__hl__180934_451

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چند نکته در مورد شاهد جلب توجه می کنه[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بدنه پهپاد به طور کامل از الیاف کربن ساخته شده[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]دهانه بال چیزی بین 10 تا 15 متره (می دونم اختلاف اعداد زیاده چون فیلم برداری یه مقدار گیج کنندست) [/font][/color][img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif] پوزش[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]من فکر می کنم از رنگ خاصی در این پهپاد استفاده شده . اگه دقت کنید نیمه ی بالایی مایل به کرم و نیمه ی پایین مایل به آبی آسمانی رنگ شده[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در قسمت زیر دماغه پهپاد یه سیستم اوپتیکی با دو درجه آزادی نصب شده که به پایدار کننده مجهزه[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]پهپاد با این سیستم می تونه از ارتفاع بالا روی یک هدف قفل کنه و تصاویر با کیفیتی رو مخابره کنه[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]این سیستم قابلیت دید در شب رو هم دارد[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در قسمت پشت ارابه فرود جلو چند برامدگی دیده میشه که به احتمال بسیار زیاد سنسور های فوق پیشرفته جاسوسی هست که امکان شنود از ارتفاع بسیار بالا رو فراهم می کنه[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]از جمله شنود صوتی و مخابراتی و ارتباطات با سیم و بی سیم[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اگه به قسمت بالای محل اتصال بال دقت کنید دو بر آمدگی دیگه می بینید[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]که نظر شخصی من اینه که اینها سیستم اتصال به ماهواره هستن[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]من چندین بار شنیدم که یک ماهواره بر نیمه سنگین (سیمرغ) پرتاب شده و هیچ خبری ازش نیست[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]همش به این فکر می کنم که این پرتاب ها اگه واقعیت باشه به چه هدفیه[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بهش فکر کنید [/font][/color][img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/talk%20to%20the%20hand.gif[/img][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif] [/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از دوستان مطلع درخواست میکنم در صورت امکان سرعت موشک طائر2 رو تخمین بزنن و با نمونه مشابه روسی مقایسه کن.

من ویدئوهایی مربوط به شلیک سام-17 ام1و2 رودیدم بنظر سرعت نمونه ایرانی با روسی متفاوت هست، البته زاویه فیلم برداری در ویدئوها مختلف هست و نمیشه به درستی قضاوت کرد.

یک سوال دیگه، آیا مانور پذیری فوق العاده موشک میتونه بر سرعت موشک تاثیر بذاره، یعنی اصلاً در فاز طراحی و تولید سرعت رو در حدی تنظیم کنن که بیشترین مانور پذیری مقدور باشه؟

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته می تواند نقش های مهمتری مثل گول زدن سیستم دفاع موشکی را هم بازی کنه![/quote]

فکر کنم چند جای دیگه این مساله رو تمام و کمال توضیح داده بودم که چیزی به اسم گول زدن اجزا سپر دفاع موشکی (که مثلا در منطقه اطراف ما شامل PAC-3 و THAAD و ناوهای AEGIS میشه) هیچ معنا و مفهومی نداره. بهتره بگیم برای بیشتر شلوغ کردن سر سیستم ها و در نتیجه خرج کردن موشکهای بیشتر از طرف اونا و نهایتا بالا بردن هزینه درگیری برای طرف مقابل کاربرد داره.

البته گول زدن به اون معنی حقیقی خودش در کلاهک های موشکهای دوربرد(میانبرد تا قاره پیما) کاربرد داره اون هم با استفاده از سرجنگی هم شکل و اندازه با اصلی و استفاده از مواد جاذب رادار یا بازتابنده شدید رادار مانند دکوی بالن فلزی گرم و چف و آت و اشغال حاصل از سوختن پیشرانه و تکه های مراحل موشک و....

ببینید به محض پرتاب هر گونه تهدید بالستیک در هر نقطه زمین اولین سنسورهای اونا برای تشخیص لانچ و سرعت و نوع هدف ماهواره های فروسرخ از نوع SBIRS و DSP در مدار زمین هستن که اولین اطلاعات رو به پایگاه های سپر دفاع موشکی زمین ارسال میکنند و با دقت زیادی در همون 10 ثانیه اول لانچ نوع هدف تشخیص داده میشه و بعد از اون و دوباره از منطقه خودمون یعنی اطراف ایران مثال میزنم، رادارهای AN/TPY-2 مستقر در صحرای نگب در اسراییل و ترکیه و به زودی در امارات و قطر و همچنین رادار شناور USNS INVINCIBLE مستقر در خلیج فارس اطلاعات تله متری(شامل همه پارامترهای فیزیکی از سرعت و شتاب و مکان و تراجکتوری و RCS و....) رو بررسی میکنن و نوع هدف رو با احتمال 99.99999 مشخص میکنن.

همه این داستانا برای چیه؟؟ برای اینه که یه موشک 8 تا 10 میلیون دلاری تاد رو برای یه دونه زلزال ارزون قیمت حروم نکنن و به جاش یه دونه PAC-3 با قیمت 3 میلیون دلار خرجش کنن و بهش بکوبونن. و یا اصلا یه دونه PAC-2 GEM-2 با قیمت پانصد هزار دلار براش بذارن کنار.این در بعد حمله به اهداف واقع در خشکی بود.

آپشن های ارزون دیگه هم هست.

مثلا اگر قرار باشه اهداف ما در اون ور آبهای خایج فارس باشه همون طور که شونصدهزار بار خودم قبلا گفتم اونا موشکهای ما از خلیج فارس بگیرید تا شهاب-2 رو با موشکهای هفتصدهزار دلاری RIM-156B یا همون
SM-2ER BLOCK IV A هدف خواهند گرفت و اگر بخوان یه خورده بیشتر محکم کاری کنن با RIM-174 یا همون SM-6 و موشکهای ما با برد و سرعت کمتر رو با موشکهای ارزانتر RIM-66M-5 میزنن.

میبینید که اون ابرکامپیوترهای توی مراکز کنترل دفاع موشکی اونقدرها که عزیزان فکر میکنن خنگ و بی خاصیت نیستن و اهداف با توجه به اهمیت و مسیرشون به دقت طبقه بندی میشن و به تناسب اونها باهاشون مقابله میشه.
مثلا هرگز این جوری نیست که سیستمشون گول یا فریب یا هر چیز دیگه بخوره و مثلا یه دونه SM-3 ده پونزده میلیون دلاری رو خرج یه دونه زلزال خدا میدونه چند دلاری بکنن که مثلا داره یه مسیر انحرافی و گول زننده رو میره و از یه دونه خلیج فارس یا سجیل که وسط شکم یه ناو هواپیمابر رو هدف گرفته و داره به سمت اون میره غافل بشن و کوفت هم خرجش نکنن.

همه این توضیحات به خاطر این بود که قضیه کاملا برای دوستان روشن بشه. در ابتدای عرایضم هم گفتم پرتاب موشکهای ارزان قیمت ولی با برد یکسان با موشکهای اصلی ما فقط تعداد موشکهای دفاعی طرف مقابل رو افزایش میده و بحث گول زدن منتفیه.
مثلا اگر ما گله ناوگروه رو با 20 تا خلیج فارس مورد حمله قرار بدیم و به همراهش 100 تا زلزال به سمت اون ناوگروه وسط دریا شلیک کنیم این هرگز و هرگز باعث نمیشه که رادارها و کامپیوترهای اونا هنگ بکنه و از تشخیص تک تک اهداف مهاجم عاجز بمونه و فکر کنه همشون یه اندازه خطر رو دارن پس یا علی مشد ما هم هر چی SM-3 خداتومنی داریم ول بدیم طرفشون.

بلکه به سمت اون 20 تا خلیج فارس 40 تا RIM-156B شلیک میشه (یعنی برای هر خلیج فارس 2 تا موشک برای محکم کاری) و شاید مقابله دندون گیری با زلزال ها نکنن به دلیل عدم دقت در حد خلیج فارس و.... و مقابله با اونارو به RIM-162 ESSM و یا RIM-116 رولینگ ایرفریم واگذار کنن.

حالا ببینم بازم دوستان میان بگن سیستمهای دفاعی اونا رو گول بزنیم و این حرفا!!! البته میدونم که این صحبتا بازم ادامه پیدا میکنه و پس فردا بچه های دیگه میان میگن چند تا کاتیوشا هم قاطیش میکنیم میفرستیم تا بیشتر گول بخورن.

از خبر پهپاد هم بسیار سورپرایز و خوشحال شدم ولی کیفیت ساخت و ناوبریش خیلی مهمه که جای بحث زیادی داره.

درباره سیستم رعد هم فعلا هیچ نظری نمیتونم بدم. البته بازم از هیچی بهتره.

درباره موشک سدید هم بازم میگم به خودی خود خیلی خوبه ولی پلتفورم پرتاب برای ما مهمه و [size=4]کیفیت ساخت سیستم هدایت.[/size]

در مورد پرتابگر سوخت جامد هم آقا مهدوی توضیح داد و این موارد رو هم از من داشته باشین. پرتابگر MINOTAUR از نسل اولش تا همین نسل اخری یعنی مینوتاور5 همگی در تمامی مراحل حتی آخرین استیج که محموله دقیقا در مدار قرار میگیره از سوخت جامد استفاده میکنن که این مساله به دلیل اینکه سوخت جامد قابلیت خاموش شدن و روشن کردن مجدد رو نداره و نیروی پیشرانش اون به یکنواختی و تمیزی مایع نیست، پیچیدگی فوق العاده بالای این نوع پرتابگرها رو اثبات میکنه.

پرتابگر TAURUS و PEGASUS هم هر دو تماما سوخت جامد هستن.
البته لازم به ذکره که مینوتاور1 و 2 ازطبقات موشک بالستیک مینتمنII استفاده میکنن و مینوتاور3 و 4 و 5 از طبقات موشک بالستیک پیس کیپر ولی نه اینکه عینا همون موشکهای بالستیک رو تبدیل به ماهواره بر کرده باشن.
TAURUS هم از طبقه اول پیس کیپر بهره میبره که یه دونه پگاسوس گذاشتن روی کله اش.

شما هم اون داستان ماهواره بر با سوخت جامد رو کلا فراموش کنید چون که هیچ نیازی بهش نیست و وجودش توجیه پذیر نیست(حالا میگفتن بوستر سوخت جامد برای پروژه های بعدی باز قابل هضم تر بود) ولی در عین حال معتقد هستم که ICBM هنوز زوده و IRBM قدم بعدی ماست.
  • Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ز دوستان مطلع درخواست میکنم در صورت امکان سرعت موشک طائر2 رو تخمین بزنن[/quote]

در گزارش مشرق سرعت 980 متر بر ثانیه تخمین زده شده است.

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/157608/%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%86%D9%87-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%B1%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1"]http://www.mashreghnews.ir/fa/news/157608/%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%86%D9%87-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%B1%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.