Recommended Posts

ارسالی امروز, 04:13 PM

باور اولین شلیکش رو داشته (امیر اسماعیلی)

ضمنا گفت سامانه سوم خرداد سپاه هم با موفقیت موشک بردبلند شو رو تست کرد

اولین شلیک موفق باور 373/انهدام پهپاد اسرائیلی در ارتفاع 3هزار 700 متری/ نقش رادار «شهاب» در کشف پهپاد متجاوز

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: پهپاد جاسوسی اسرائیل که یکی از بالاترین تکنولوژی های آنها بود، در ارتفاع 3هزار و 700 متری منهدم شد

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930607000595#sthash.IydCkj7Z.dpuf
ویرایش شده در توسط irahamidreza

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

بلاخره چی شد صیاد3  باور 373  سوم خرداد  سیستم محرمانه ای که سردار سلامی فرمودند  مگه یک کشور به چند تا سیستم  برد بلند نیاز دارد؟؟؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پروژه کوثر 88 نشون میده که دیگه طرح شفق اولیه (بدون پس سوز آموزشی) مختومه شده ولی احتمالا پروژه شفق فقط در قالب طرح MAT-F 2010 برای ساخت جنگنده رزمی پیگیری میشه! سردار وحیدی در مصاحبه با مشرق تداوم کار روی پروژه شفق رو تائید کرده بود و فکر میکنم با محقق شدن وعده هایی که داده بود(رونمایی از موشک های ضد هوایی-ضد کشتی - کوثر 88) میشه رو حرف هاش حساب باز کرد.

thumb_vityajh.jpgthumb_a07.jpgthumb_a06.jpg

البته هنوز تکلیف آذرخش جدید آموزشی که به عنوان جنگنده هم معرفی شده است مشخص نیست این احتمال را هنوز باید در نظر داشت که شاید آذرخش آموزشی مدل آموزشی پروژه M-ATF باشد، گرچه به قول شما شاید جنگنده خواندن آذرخش جدید، شاید یک اشتباه رسانه ای بوده و ممکن است آذرخش جدید آموزشی حتی یک هواپیمای ملخی باشد که در جای خودش دستاورد مهمی خواهد بود. اما فعلا تا خلاف این مطلب ثابت نشود باید آذرخش جدید را به عنوان جت آموزشی در نظر گرفت که در اینصورت این سوال پیش میاید که چرا کشور روی دو پروژه جت آموزشی سرمایه گذاری کرده است؟؟؟ توجیهی که به ذهنم میرسد این است که کوثر88 یک جت آموزشی پایه خواهد بود برای تمامی خلبانانی که تازه استخدام شده اند و قصد یادگیری پرواز را دارند درست مثل نقش F-5/B. و اما نقش آذرخش آموزشی چه خواهد بود؟؟؟ اگر آذرخش آموزشی نسخه آموزشی از پروژه M-ATF در نظر بگیریم، آنگاه نقش این جنگنده آموزش تخصصی خلبانانی خواهد بود که قصد یادگیری پرواز با محصول نهایی و در واقع مدل رزمی پروژه M-ATF و یا همان M-ATF 2010 دارند. البته اینها فقط یک احتمال است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
صداسیما شور در اورد فرمانده پدافند را دعوت کرده روی سخنان ایشان موشک کروز دریایی نشان می دهد .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و البته اون ماکتی که به FB-44 معروف هست قرار هست با همین موتور به پرواز در بیاد !!!

یک مسئله ای که پیش میاد این است که ، اگر جنگنده مربوط به ماکت مورد نظر ساخته بشود، به احتمال زیاد در رده نیمه سنگین خواهد بود، از سوی دیگر قبلا گفته شده بود که جنگنده  نیمه سنگینی که در حال طراحی هست رادارگریز خواهد بود (http://www.ettelaat.com/new/index.asp?fname=2012\12\12-23\13-17-29.htm&storytitle=%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%8A%D8%A7%D8%A8%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4%20%D8%A8%D9%87%20%D8%AA%D8%AC%D9%87%D9%8A%D8%B2%D8%A7%D8%AA%20%D9%86%D9%88%D9%8A%D9%86%20%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9%D9%8A) ، ولی در طراحی ماکت مذکور جنبه های رادارگریزی رعایت نشده است.

ویرایش شده در توسط MILAD110

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما پهپاد آلرت - اسکرامبل داریم ؟
راستی بحث پهپاد رهگیر شد ، یادی کنیم از پهپاد سریر با موشک های دوش پرتاب میثاق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

جناب سهیل ایا امکان استفاده از مدل های بهتر بهینه شده این موتور rd33 در قاهر وجود دارد ؟؟؟و وزیر دفاع در نشست خبری فرمودند جنگنده قاهر را امسال تحویل نمی دهیم ایا  شما از اخرین اخبار این جنگنده خبر دارید؟؟؟

اگر جواب دهید ممنون می شوم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصویر پایینی مربوط به همین دوتا هست که فکر می کنم مشخص می کنه سمت راستیه یک موشک کروز هست. من رو یاد موشک های کروز اکراینی رو روسی می ندازه:

78322_orig.jpg

ای خدا این عکاس های خبری رو دست من بدن تا پدرشون رو جلوی چشمشون بیارم مسخره ها ببین یه عکس درست و درمان می گیرن

من فکر میکنم برای عکس برداری محدودیت هایی وجود داره و البته به نظر میرسه یکی از پرسنل وزارت دفاع عکس برداری میکنه و تصاویر رو در اختیار خبرگذاری ها قرار میده! اگه به تصاویر رونمایی ها دقت کنید کاملا مشخصه!

روی بنر موشک نوشته موشک شفق ، اسم این یکی شهاب ثاقبه

نباید زیاد درگیر اسامی شد در اینصورت ممکنه نتایج  اشتباهی به دست بیاد!

تصویر موشک شهاب ثاقب رو قبلا قرار داده بودم .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فکر میکنم برای عکس برداری محدودیت هایی وجود داره و البته به نظر میرسه یکی از پرسنل وزارت دفاع عکس برداری میکنه و تصاویر رو در اختیار خبرگذاری ها قرار میده! اگه به تصاویر رونمایی ها دقت کنید کاملا مشخصه!

نباید زیاد درگیر اسامی شد در اینصورت ممکنه نتایج  اشتباهی به دست بیاد!

تصویر موشک شهاب ثاقب رو قبلا قرار داده بودم .

هیچ محدودیتی وجود نداره ، صرفا بخاطر اینکه عکس لاریجانی بیفته اونجا که به این خاطر زاویه دیدش محدودش میشه اینطور عکس گرفته ، این مسئله در مورد رژه ها هم میبینید که بیشتر از جایگاه عکس میگیرن تا تجهیزات ، دلیلش صرفا علائق خبرنگاران هست ، ...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچ محدودیتی وجود نداره ، صرفا بخاطر اینکه عکس لاریجانی بیفته اونجا که به این خاطر زاویه دیدش محدودش میشه اینطور عکس گرفته ، این مسئله در مورد رژه ها هم میبینید که بیشتر از جایگاه عکس میگیرن تا تجهیزات ، دلیلش صرفا علائق خبرنگاران هست ، ...

ابراهیم عزیز هیچ توجه کردی که چند روز پیش رئیس جمهور هم از این نمایشگاه دیدن کرد ولی نه باوری دیدیم و نه صیاد 3 و نه موتورجتی رو! اگه قرار بود اینها نمایش داده بشن حتما همون روز نمایش داده میشدن , حالا چی باعث شده که اینکارو انجام بدن جای بحث داره و تا حدودی هم مشخصه! 

این محصولات نظامی رونمایی شدن یا مسئولان ایرانی؟

باز شما فرصت سوءاستفاده پیدا کردی؟

ممنونم از لطفتون. :rose:

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله
جناب سهیل ایا امکان استفاده از مدل های بهتر بهینه شده این موتور rd33 در قاهر وجود دارد ؟؟؟و وزیر دفاع در نشست خبری فرمودند جنگنده قاهر را امسال تحویل نمی دهیم ایا  شما از اخرین اخبار این جنگنده خبر دارید؟؟؟
اگر جواب دهید ممنون می شوم

والا حفاظت اطلاعات نیروی هوایی اجازه ی فهمیدن این موضوع را تا الان نداده !!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک موردی رو بگم و اون اینکه قبل از انقلاب نیروی هوایی از نیروهایی بود که مورد اعتماد فراوان سیستم بود. کلا در سیستم ها و ساختارهای نظامی الگو برداری شده از آمریکا جایگاه نیروی هوایی بسیار حائز اهمیت و قوی هست. و بیشتر پروژه های فوق سری در همین نیرو طرحریزی میشه. یه نگاهی به ساختار ارتش آمریکا بندازین متوجه میشین.

قبل از انقلاب اهمیت حفاظت اطلاعات  نیروی هوایی چنان فراوان و قوی بود که بیشتر پروژه های فوق سری و حتی امنیت داخلی در همین نیرو نگهداری و پیگیری می شد. که اوایل انقلاب عده ای بخشی از اطلاعاتش رو بردن و آخرش کسی نفهمید از کجا سر در آوردن و چی شدن.

طبیعتا حفاظت اطلاعات فعلی باقیمانده همین سیستم هست به شکلی که کوچکترین نفوذ و درز اطلاعاتی را با شکست مواجهه می کنه و به همین دلیل هست که ما هیچ خبری نمی شنویم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

با این حرکتی که جناب worior  زد ، این بنده ی حقیر بر آن شدم که یکی از پیشنهادهای خودم رو در موضوع وزارت دفاع و دیگر مجموعه های دفاعی کشور بیان کنم.

این چیزی که بیان می شود در واقع تیغی دو دَم هستش ؛ اگر با لحاض مسائل امنیتی و حیطه بندی اطلاعاتی دقیق و به روز پیش بره، می تواند شتاب رشد علمی-فنی صنعت دفاعی مملکت رو با کمترین ریسک ممکن بیشتر از امروز کند! اما اگر مدیریت درستی بالای سرش نیاد و هر دَم بیل پیاده شود، سرمایه های مالی-انسانی کشور رو به هدر خواهد داد!

مدت هاست که جای خالی سرورهای طبقه بندی و ذخیره سازی اطلاعات مکانی، ظرفیتی، تحقیقاتی مراکز و نیز اطلاعات هویتی اشخاص مرتبط با وزارت دفاع و صنعتت دفاعی (و حتی تمام صنایع و مراکز علمی کشور) رو حس میکنم (مثلاً با عنوان بانک داده های علمی-فنی وزارت دفاع) ، البته امروز ما روش ها و حتی سرورهایی (در خود مجموعه ها) توی کشور داریم که به صورت پراکنده این کار رو انجام میدهند، اما من منظورم ساختاری یک پارچه شده هستش که محققان و صنعت گران مرتبط بتوانند تحت سیستم حیطه بندی شده در سطوح مختلف و در تمامی زیرمجموعه های دفاعی و یا مرتبط کشور به منظور کسب آگاهی و یا بهره برداری از نتایج تحقیقات دیگر همکاران در فعالیت های خود، به اطلاعاتش دست پیدا کنند...حتی شاید بشه این مورد رو به منظور رصد فعالیت های علمی-فنی دیگر کشورها گسترده تر کرد!...این فاز یکش بود.  :mrgreen:  ...یه چیز دیگه ای هم که به شدت غفلت نسبت بهش حس می شود ، مسئله ی پردازش های سنگین داده های کامپیوتری (به وسیله ی سوپر کامپیوترها) در صنعت دفاعی هستش ، به نظر میاد که در این سطح لنگش فراوانی داریم....نیاز به طیف وسیعی از پردازش داده در سطوح مختلف در مجموعه های دفاعی بر کسی پوشیده نیست...به نظرم وزارت دفاع این توانمندی رو دارد که با به کارگیری ظرفیت های  خودش چندین مرکز نگه داری و بهره برداری از ابر رایانه رو در کشور ایجاد کند!...اینم اگر فاز دوم این پیشنهاد در نظر بگیرید که موازی با هم انجام شوند (با این وجود که خودش پیشنهاد دیگری است) ، میشه همون یک پیشنهاد!...

............................................................................................

با اجازه یه چند مورد از برکات این کارها رو بیان کنم...

1-در موضوع ذخیره سازی:

بعد از گردآوری  داده ها ، به مثابه یک دفترچه یادداشت و یا کتاب علمی-فنی بزرگ خواهد بود که میشه در راستای گریز از موازی کاری و یا ابداع دوباره ی چرخ درش به جست و جو پرداخت و از یاری دیگر محققان بدون حضورشون بهره برد.

حتی شاید بشه تبدیلش کرد به یک شبکه ی ارتباطی امن.

2-در موضوع مراکز پردازش اطلاعات :

توجیه سرمایه گذاری گسترده در اموری چون R&D پردازش اطلاعات و کامپیوتر، تولید پردازنده ها و از این قبیل قضایا محکم تر و قابل قبول تر می شود.

برای وزارت دفاع از طریق قبول سفارشات غیر نظامی دانشگاه ها و مجموعه های تولیدی-تحقیقاتی غیر نظامی (شرکت های داروسازی وغیره) در باب پردازش داده های سنگین ، درآمدزایی خواهد شد.

............................................................................................

در پناه حق... :rose: 

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.