Recommended Posts

دوستان کسی خبری از خودروهای نظامی و اسلحه های هجومی جدید نداره...؟

راستی دوستان اطلاعی در مورد این اسلحه جدید ایران ندارین..؟

36647140933120129604_66.jpg

با سلام،دقیقا نمیدونم اما فکر کنم سلاحی که شما نشان دادید شباهت خیلی زیادی به سلاح سیاوش 5 یا نبی دارد.به این سایت برید فکر کنم متوجه حرفم بشید

http://worldarmy.mihanblog.com/post/2196

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من هم این پروژه ادامه پروزه یا حسین ( تذرو ) هست و یا حداقل از تجارب آن پروژه استفاده شده !

یادم میاد که یکی از اهداف آن پروزه پشتیبانی نزدیک بود که مثل اینکه آن پرنده های ساخته شده وارد مرحله نصب و آزمایش تسلیحات نشدن !

شاید دلیل اصلی گذشت سپاه از سوخوهای 25 با ارزش خود این پرنده باشد ، چون با اینکه از لحاظ حجم تسلیحات به پای فراگفوت نمی رسه ، اما سپاه می تونه تعداد قابل توجهی ازش سفارش بده و این ضعف رو با تعداد بیشتر و استفاده از تسلیحات هوشمند پوشش بده !

درباره موتورش ، به نظر من جی 85 یا نمونه بومیش نیست و موتور بکار رفته کوچکتر هست !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان احتمال داره یکی از سه موتور جی-90، طلوع-10 و طلوع-14 به عنوان توربوشفت توسعه داده شده باشه و در بالگردهای بومی استفاده بشه؟؟؟

ویرایش شده در توسط MILAD110

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبلا هم بهت گفتم یا اون موتور روسی ا ال 31 اف که حالا روسی بودن یا چینی بودنش رو نمیدونم که از رو چه مدلیش کپی میزنن. یا هم با این عکس هایی که دیدیم موتور ار دی 33 بهینه...فقط نمیدونم اون موتوری که از اسراییل کش رفتیم کجای کاره...

حالا بعد یک سال تازه همه فهمیدن ما موتور هایی داریم تا  طرح هامون رو به سرانجام برسونیم مثل قاهر... خدایی یادش بخیر چقدر قاهر مسخره شد...

اون قاهری که نشون دادند و نحوه ی رونمایی از اون واقعا جا داشت که مسخره بشه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمانده قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء (صلی الله علیه و آله) در برنامه  رویداد شبکه خبر گفتن که اگه سامانه موشکی یکی از کشورها (نمیخواست نام ببره) رو بدون دغدغه به ما پیشنهاد بدن من سامانه باور 373 تولید داخل رو که اولین شلیک موشک موفق خودش رو داشته بدون اینکه از هیچ کشوری کمک بگیریم و سامانه موشکی برد متوسط و بالای راهبردی سپاه رو با نام سوم خرداد که به تازگی تست شد از اون سامانه خارجی بهتر میدونم!

حالا اینو بذارید کنار وعده تولید موشک ضد هوایی 100 و 200 کیلومتری سپاه! نتیجه اینکه سپاه هم پدافند مشابه باور 373 رو با سه نوع موشک(50-100-200) طراحی کرده و توسعه میده!

رونمایی محرمانه سامانه پدافند هوایی پیشرفته سپاه در حضور رهبری

http://www.military.ir/forums/topic/27758-رونمایی-محرمانه-سامانه-پدافند-هوایی-پیشرفته-سپ/

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

همین میلیتاری  که فقط  اخبار رو جمع میکنه و مطالب خارجی رو تحلیل با کلی سلام و صلوات و چشم غره و ابرو خم کردن پذیرفتن ! چه برسه چنین کاری که خودشون هم توش سهیم باشن ، ...

اوضاع اینقدر ها هم بد نیست... :)

نمی خوام یه جوری حرف بزنم که مثل نصیحت و یا امید دادن خشک و خالی به نظر بیاد...

بی مدیریتی هست ، بی کفایتی هست ، در به دری هست ، ترس از چیزها و مجال های جدید هست ، سو استفاده هست ، غفلت هست ووو...

اما می خوام در اینجا قولی رو به شما و جامعه ی میلیتاری بدهم ، مطمئناً و باز هم مطمئناً روزی خواهد آمد که دوباره تولید علم در این مملکت رنگ و بوی شغل به خودش میگیره و ارزشمند میشه...برخورد با این قضیه اجتناب ناپذیر هستش ، مثل بلوغ میمونه...دیر و زود داره ، اما سوخت و سوز خیر...این سرنوشتمونه...کند و یا تند، ما توی مسیر قرار گرفتیم...

البته مباحث پیرامون کار علمی و درآمد از اون ، رابطه ی تنگاتنگی با اقتصاد کلان مملکتی و میزان رشد صنعت داره که به گمانم بهتره بی خیالش بشم.

چیزی که شما میفرمایید یک شبکه ی یکپارچه ی اطلاعاتی برای اطلاعات وزارت دفاع در سطح کشور و ارتباط دهی این سرورها به کلاینت ها (متخصصان و ...) هست ، علت مهم توسعه نیافتن چنین سیستمی نگرانی های امنیتی از نفوذ به این شبکه اطلاعاتی هست

بهمین دلیل هست که سرورها و دیتاسنترهای کشور چه در زمینه دفاعی و چه در دیگر زمینه های حساس (از جمله در زمینه انرژی) علی رغم وجود ، برای افزایش امنیت اطلاعات از شبکه جدا (اصطلاحا Air Gapped) هستند

ممنون از توجه شما...

من هم به موضوع امنیت توجه کردم ، هم در حوزه رادیویی (شنود شدنش) و هم در حوزه فیبر (و باز هم شنود شدنش)...به کررات در موارد مختلف تجربه ی تلاش های فنی برای شنود ارتباطات رادیویی و فیبر نوری (حفاری و کار گذاشتن تجهیزات شنود) در داخل کشور موجوده...ولی از اون طرف هم در چنین سطح گسترده ای ما تجارب اجرایی قابل قبولی داریم...مثلاً ارتباطات رادیویی دیجیتال وزارت اطلاعات و یا شبکه های امنی که برای تبادل اطلاعات و نیز نظارت بر تبادل اطلاعات در گستره کشور داره ؛ مثلاً کاری که در موضوع پدافند هوایی و یکپارچگی اش شده و میشه (در جریان هستیم که در آینده ی نزدیک مرکزی با عنوان مغز متفکر پدافند هوایی عملیاتی خواهد شد و این مرکز بدون دخالت انسان قراره اطلاعات ارسالی از سوی واحد ها که دیگه داره کاملاً تبدیل به 0 و 1 راصد32 و اینها میشه رو پردازش کنه)...خُب اینها رو کی برای ما انجام داده؟ چین؟ روسیه؟ آمریکا؟ چه کسی؟ خودمون! ...این نکته رو هم اضافه کنم که در واقع ما دو نوع اطلاعات رو در موضوع صنعت دفاعی خواهیم داشت؛ یکی اون مواردی که در بین مراکز صنعت دفاع و بخش خصوصی رد و بدل میشه؛ و دیگری اون که به امنیت ملی ما گره خورده و باید در مراکز دفاعی ما محصور بمونه! با توجه به این قضیه فکر کنم منظورم رو بهتر درک کنید. :)

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

با توجه به شکل موتور ها به نظرم اگر بخواهد  از  این موتور ها در بالگرد استفاده بشه  طلوع 10 رو محتمل تر می دونم 

یادم میاد  یک جا خونده بودم  سردار سلامی  خبر از ساخت یک سامانه راهبردی  برای مقابله با موشک های بالستیک داده بودند 

این کلمه راهبردی  ذهنم رو به خودش مشغول کرده اخه به هر چیزی راهبردی نمیگن و امیر اسماعیلی هم  از این کلمه برای سوم خرداد استفاده کردند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من تو اینترنت عکسهای کامز رو سرچ کردم ، چیزی که شبیه این باشه رو پیدا نکردم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من تو اینترنت عکسهای کامز رو سرچ کردم ، چیزی که شبیه این باشه رو پیدا نکردم !

من هم نکردم ! منتهی قاب جلو و سبک کار متعلق به کاماز هست 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

دوستان اگر به نسل جدید خودروی سنگین زوالجناح نگاه کنند می بینند اتاقش تقریبا مثل این کامیون شده و رنگش هم دقیقا مثل همین کامیون شده احتمالا از زوالجناح برای حمل موشک استراتژیک باور ((صیاد 4)) استفاده میشه

دوستان چه طوری تصویر بزارم؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادم میاد  یک جا خونده بودم  سردار سلامی  خبر از ساخت یک سامانه راهبردی  برای مقابله با موشک های بالستیک داده بودند 

icon_arrowd

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: می توانیم اهداف ثابت، متحرک و موشک های بالستیک را که مسیر حرکت آنها منحنی است و چند برابرسرعت صوت سرعت دارند، با دقت صد در صد مورد اصابت قرار دهیم و این در حالیست که موشک های بالستیک را به ندرت می توان بوسیله موشک های ضد موشک، رهگیری و منهدم کرد.وی گفت: باتردید می گویم که امریکا و روسیه ممکن است به این فناوری دست یافته باشند اما در مورد خودمان با قاطعیت می گویم که به این فناوری دست یافته ایم.

http://nahadsbmu.ir/detail.aspx?content=news&gidview=6478

به نام الله

دوستان اگر به نسل جدید خودروی سنگین زوالجناح نگاه کنند می بینند اتاقش تقریبا مثل این کامیون شده و رنگش هم دقیقا مثل همین کامیون شده احتمالا از زوالجناح برای حمل موشک استراتژیک باور ((صیاد 4)) استفاده میشه

احتمالا نه، قطعا!

ویرایش شده در توسط MILAD110
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.