Recommended Posts

من به آینده نیروی هوایی خوشبینم اما نیروی زمینی ارتش نه !

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با دوتا ارس بعدی تفاوت داره و بنظر نظامی تر میاد !

54545.jpg

حسم می کنم که این از لحاظ طول کوتاه تره و دو در هست !

با پائینی مقایسه کنید !

65656.jpg

شاید .... شاید گزینه ای برای جایگزینی سفیر باشه !

ارس برای جایگزینی سفیر توسعه داده نشده ، هر دوشون در حال خدمت هستن ، اگه یه سر به مناطق عملیاتی بزنین ، به وفور مشاهده می کنین ، توی انزلی حتما باید دیده باشین

شخصا به سفیر علاقه ی خاصی دارم ، ظاهر زشتی داره ولی اگر بدونین چه هندلینگی داره ... !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کویران رو دیدم ولی ارس رو نه !

من اینو بر این اساس گفتم که سفیر  اولین کار انبوه سازی شده ما در این بخش بوده و  بلاخره ضعف هایی داره  و این ضعف ها نیاز به برطرف شدن داره و از دیگر گزینه هایی بعد سفیر توسعه پیدا کرده ( مثل همین خانواده کویران ) که شاید تمرکز و سرمایه گذاری بر روی آنها بهتر از برطرف کردن ضعف های سفیر باشه !

بر عکس شما من عاشق خانواده کویران به ویژه ارسشون هستم !

خدا کنه وارد بازار بشه !

همین ارس که پلاک 16182 داره ، بنظرم خیلی خوشگله  big_grin

ویرایش شده در توسط Sami1993
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام،دقیقا نمیدونم اما فکر کنم سلاحی که شما نشان دادید شباهت خیلی زیادی به سلاح سیاوش 5 یا نبی دارد.به این سایت برید فکر کنم متوجه حرفم بشید

http://worldarmy.mihanblog.com/post/2196

شبیه m4a4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کویران رو دیدم ولی ارس رو نه !

من اینو بر این اساس گفتم که سفیر  اولین کار انبوه سازی شده ما در این بخش بوده و  بلاخره ضعف هایی داره  و این ضعف ها نیاز به برطرف شدن داره و از دیگر گزینه هایی بعد سفیر توسعه پیدا کرده ( مثل همین خانواده کویران ) که شاید تمرکز و سرمایه گذاری بر روی آنها بهتر از برطرف کردن ضعف های سفیر باشه !

بر عکس شما من عاشق خانواده کویران به ویژه ارشون هستم !

خدا کنه وارد بازار بشه !

مطمئین نیستم ولی طبق مشاهداتم احساس میکنم که در این یکی دو سال اخیر کویران یا طوفان جای سفیر را در سفارشات نیروهای مسلح گرفته، یا حداقل در مورد نیروی زمینی ارتش اینگونه است چون اکثر مواردی که به یگانهای نزاجا تحویل شده کویران یا طوفان بوده و فکر میکنم در رزمایشهای نزاجا هم میشه این نکته را احساس کرد.

ابن فقط یک احتمال است، شاید خط تولید سفیر را میخواهند به ارس تغییر دهند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام،میخواستم از استاد بزرگوار مون جناب fath بپرسم شما گفتید موشک باور دارای بردار رانشه،چطور به این نتیجه رسیدید؟البته این سوال رو از روی کنجکاوی دارم می پرسم،باتشکر :rose:

اگر به تصاویر نگاه کنید موشک فقط دارای 4 بالک هست که نقش بالک های متعادل کننده رو دارند و برای هدایت استفاه نمی شوند.

این سیستم tvs هست که نقش هدایتی موشک رو بر عهده داره. از طرفی موشک هایی که قصد استفاده به عنوان موشک شد موشک بالستیک رو دارن بید به این سیستم به طور حتم مسلح باشن چون در ورای جو هوایی وجود نداره که موشک بخواد با باله اون رو کنار بزنه و جهت موشک رو عوض کنه.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم اگر قرار هست که پروژه صاعقه به محصولی منتهی شود که در سازمان رزم نهاجا به معنای واقعی کلمه نقش ایفاکند، باید به همچنین محصولی تبدیل شود، در غیر اینصورت سرمایه گذاری روی جنگنده ای، صرفا با قابلیت پشتیبانی نزدیک هوایی کاری گزاف است، آن هم در حالیکه در حال حاضر دو پروژه در زمینه جتهای آموزشی در کشور وجود دارد که یکی از آنها که کوثر88 بود و در نمایشگاه دیدیم که به نظر میرسد دارای قابلیتهای نسبتا خوبی براش ایفای نقش پشتیبانی نزدیک هوایی است و به احتمال زیاد پروژه دوم که آذرخش آموزشی خواهد بود و از آن به عنوان جنگنده نیز یاد شده است، نیز چنین قابلیتی را خواهد داشت، پس ما نیاز داریم مقداری جلوتر رفته و بسوی یک جنگنده چندمنظوره با قابلیتهای شکاری - بمب افکن پیش برویم.
یک مورد دیگر علاوه بر مواردی که ذکر کردید این است که مکان ارابه فرود هم در این طرح بجای زیربال به زیربدنه منتقل شده که تغییر بسیار مهمی خواهد بود.

البته این طرح مربوط به چندین سال پیشه و به نظر میرسه که باید در برخی قسمت ها (مثل دوکابینه شدن) تغییراتی ایجاد شده باشه ! در واقع این طرح رو میشه میگ 29 تک موتوره نامید!

به هر حال هواپیمای کوثر 88 و نسل جدید صاعقه و هواپیمای نیمه سنگین (شاید نمونه بروز شده M-ATF 2010 یا نمونه واقعی و بزرگ قاهر) نشان از پیگیری نوسازی ناوگان نیروی هوایی داره , چیزی که یک عده تو فضای وب اون رو چماقی بر سر برنامه موشکی کشور کرده بودن ولی ما امروز میبینیم با استراتژی درستی که پیاده شده ما نیروی تهاجمی موشکی کارآمدی داریم و هم پدافند هوایی و رادارهامون در لبه تکنولوژی جهان قرار دارن و هم اینکه طرح های نوسازی ناوگان هواییمون در حال اجراست و چند سال بعد هم این مشکل برطرف میشه.

اما اگه تفکر این افراد اجرا میشد نهایتا یه چند تا هواپیمای داونگرید شده خارجی و یه طرح ساخت هواپیما (که تکنولوژی ساختش رو هم به صورت کامل نداشتیم به خصوص در بخش موتور و رادار و اویونیک) داشتیم که با حمله دشمن همشون به سادگی از دست رفته بودن و از طرح ساخت جنگندمون هم بعد ها مثل novi avion  یوگوسلاوی  یاد میشد!

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب لطف کنید بگید که باید به کجاش توجه کنیم....؟

1_28129.jpg

دو سال پیش که یکی از بچه های سنترال در نمایشگاه هوایی تهران با  سرهنگ  خلبانی که در نمایشگاه حضور داشت صحبت می کرد بهش گفته بود موتور RD33 که در ایران ساخته میشه کمی از نسخه اصلی کوچیک تره دوستان اگر می تونن اندازه بگیرن ببینن اندازه این نسخه از موتور RD33  که در نمایشگاه حضور داره با نسخه  رفرنس یکی هست یا کمی کوچکتره؟

S60qh-2~2.JPG

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من این امکان وجود داره ( در واقع امید وارم  ) با توجه به اینکه طرحهایی که به M-ATF 2010 و fb-44  معروف شده اند نیروی پیش رانش هر دو توسط یک دستگاه موتور rd-33  یا مشابه ان تامین میشوند و از نظر ابعاد و ظرفیت تقریبا در یک کلاس قرار می گیرند و از طرفی طرح fb-44 طرحی به ظاهر قدیمی تر است که به نظر می رسد با توجه به شکل بدنه  ار سی اس قابل توجهی داشته باشد این 2 پروژه ی به نظر مترادف در هم ادغام شده باشند و ما شاهد طرحی به روز تر با پنهان کاری نسبی بیشتری باشیم 

44444~1.jpg

vityajh.jpg                    a07.jpg

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

m-atf-2010 رو میشه توسعه داد و حتی دو موتوره اش کرد(مثل میگ 29) ولی اف بی 44 همونطور که عرض کردم طرح جدیدی نیست و انتظار میره ظاهرش هم تغییر کرده باشه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا با وجود طرح شفق طرح اف بی 44 غیر لازم به نظر می رسه. مگر در یک صورت که سنگین تر باشه تا جای اف4 رو بگیره که اونم باز غیر محتمل هست چون با حل مشکل موتور میشه شفق رو در سایز بزرگتر تولید کرد.

این شفق بد جوری دل من رو گرفته و چند ساله هی آزارم میده...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته این طرح مربوط به چندین سال پیشه و به نظر میرسه که باید در برخی قسمت ها (مثل دوکابینه شدن) تغییراتی ایجاد شده باشه ! در واقع این طرح رو میشه میگ 29 تک موتوره نامید!

به هر حال هواپیمای کوثر 88 و نسل جدید صاعقه و هواپیمای نیمه سنگین (شاید نمونه بروز شده M-ATF 2010 یا نمونه واقعی و بزرگ قاهر) نشان از پیگیری نوسازی ناوگان نیروی هوایی داره , چیزی که یک عده تو فضای وب اون رو چماقی بر سر برنامه موشکی کشور کرده بودن ولی ما امروز میبینیم با استراتژی درستی که پیاده شده ما نیروی تهاجمی موشکی کارآمدی داریم و هم پدافند هوایی و رادارهامون در لبه تکنولوژی جهان قرار دارن و هم اینکه طرح های نوسازی ناوگان هواییمون در حال اجراست و چند سال بعد هم این مشکل برطرف میشه.

اما اگه تفکر این افراد اجرا میشد نهایتا یه چند تا هواپیمای داونگرید شده خارجی و یه طرح ساخت هواپیما (که تکنولوژی ساختش رو هم به صورت کامل نداشتیم به خصوص در بخش موتور و رادار و اویونیک) داشتیم که با حمله دشمن همشون به سادگی از دست رفته بودن و از طرح ساخت جنگندمون هم بعد ها مثل novi avion  یوگوسلاوی  یاد میشد!

میشه خلاصه بگید چطوری به این نقطه رسیدیم؟یعنی واقعا در رده رادار الان در کنار فرانسه هستیم؟

ویرایش شده در توسط Maldini

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه خلاصه بگید چطوری به این نقطه رسیدیم؟یعنی واقعا در رده رادار الان در کنار فرانسه هستیم؟

با تلاش و کوشش  icon_cheesygrin

کافیه یه نگاه به سیستم های راداری سامانه سوم خرداد و سیستم های جدید داشته باشید , اینها چیز کوچیکی نیستن و پیش از این دوستان ما با شک و تردید به این مسئله نگاه میکردن و رسیدن به توانایی ساخت رادارهای آرایه فازی پسیو و خصوصا اکتیو تقریبا یه رویا به حساب میومد! حتی رادار ملی معروف رو برای باور 373 پیشنهاد میدادن !

مثلا تو همین سیستم اچ کیو 9 چینی ظاهرا از رادار پسیو استفاده شده ولی ما تو سامانه سوم خرداد از سیستم اکتیو استفاده کردیم!

HQ-9_LR-SAM___HT-233_passive_phased-arra

normal_36168_736.JPG

ویرایش:

ظاهر اچ کیو 9 در کنار رادار پسیو از رادار اکتیو هم بهره میبره.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

وزارت دفاع و صنایع دفاعی (به گفته ی جناب دهقان): 6 سازمان صنعتی ... 31 گروه ... حدود 130 صنعت. (جدای از بخش خصوصی و غیر رسمی) ... 4900 فقره مواد اولیه (فلزی و غیر فلزی) لازم که بیش از 4000 موردش کاملاً از داخل تامین میشه. (در خود مجموعه ی صنعت دفاع و یا بخش خصوصی) ... بیش از 9400 فناوری برای تولید محصولات در جریانه که بیشتر از 6000 موردش از توانمندی های داخلی ساپورتِ علمی-فنی میشه (این موارد مستند و قابل اثبات هستش).

بهتره کلی تر مطرح کنیم. در موضوع صنعت دفاعی سال 1357 در چه جایگاهی قرار داشتیم و میزان عقب ماندگیمون چقدر بود؟ الان در چه جایگاهی قرار داریم و میزان عقب ماندگیمون چقدره؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.