Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 7 شهریور 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط worior، 7 شهریور 1393 - دلیلی ارایه نشده است

من فکر کنم رو نمایی باور ..... با وجود آقای لاریجانی و عدم رونمایی آن در زمان بازدید آقای روحانی یک مسئله سیاسی باشه که خدای نکرده به اسم و زمان ایشان در آینده  معرفی نشه !

• Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستان دقت کنید تنها چیزی که رونمایی شد 4 محصولی بود که با حضور رییس جمهور رونمایی شدند و بقیه موارد در آینده بطور رسمی و عمومی رونمایی خواهند شد؛ این محصولات فقط در نمایشگاه حضور داشتند تا مسئولین از اقدامات و برنامه های آتی وزارت دفاع مطلع شوند.در واقع برای مسئولین رونمایی شدند. یک نکته هم داخل پرانتز بگم و اون هم اینکه نمایش کوثر88 به این معنی نیست که جت آموزشی که وعده تحویل آن تا پایان امسال داده شده حتما کوثر88 خواهد بود؛ شاید یک محصول دیگر باشد.

ویرایش شده در توسط MILAD110

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز جان زمان بازدید آقای روحانی هم رونمایی شد ولی بعد از پهباد جاسوسی زمان بازدید لاریجانی رسانه ای شد

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان کسی خبری از خودروهای نظامی و اسلحه های هجومی جدید نداره...؟

راستی دوستان اطلاعی در مورد این اسلحه جدید ایران ندارین..؟

36647140933120129604_66.jpg

ویرایش شده در توسط Northrop

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام،میخواستم از استاد بزرگوار مون جناب fath بپرسم شما گفتید موشک باور دارای بردار رانشه،چطور به این نتیجه رسیدید؟البته این سوال رو از روی کنجکاوی دارم می پرسم،باتشکر :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این فقط یک نظر بود !

پستتون رو پاک کردم تا بیشتر از 7 تا منفی نخوره ! ، اینجا یه انجمن نظامی هست دست کم گیوه های بد بوی جبهه گیری سیاسی رو پشت درب تاپیک های نظامی در بیارین ، ...

ضمنا اتفاق مورد نظرتون معمولا در انتهای عمر هر دولت رخ میده نه ابتدای اون ، این پروژه ها از پیش از زمان شمخانی کلید خوردن و همه دولت ها از اون موقع در پیشبردشون سهیم هستن البته صرفا در حد و اندازه پول دادن ، ...

به نام خدا

سلام...

با این حرکتی که جناب worior  زد ، این بنده ی حقیر بر آن شدم که یکی از پیشنهادهای خودم رو در موضوع وزارت دفاع و دیگر مجموعه های دفاعی کشور بیان کنم.

این چیزی که بیان می شود در واقع تیغی دو دَم هستش ؛ اگر با لحاض مسائل امنیتی و حیطه بندی اطلاعاتی دقیق و به روز پیش بره، می تواند شتاب رشد علمی-فنی صنعت دفاعی مملکت رو با کمترین ریسک ممکن بیشتر از امروز کند! اما اگر مدیریت درستی بالای سرش نیاد و هر دَم بیل پیاده شود، سرمایه های مالی-انسانی کشور رو به هدر خواهد داد!

مدت هاست که جای خالی سرورهای طبقه بندی و ذخیره سازی اطلاعات مکانی، ظرفیتی، تحقیقاتی مراکز و نیز اطلاعات هویتی اشخاص مرتبط با وزارت دفاع و صنعتت دفاعی (و حتی تمام صنایع و مراکز علمی کشور) رو حس میکنم (مثلاً با عنوان بانک داده های علمی-فنی وزارت دفاع) ، البته امروز ما روش ها و حتی سرورهایی (در خود مجموعه ها) توی کشور داریم که به صورت پراکنده این کار رو انجام میدهند، اما من منظورم ساختاری یک پارچه شده هستش که محققان و صنعت گران مرتبط بتوانند تحت سیستم حیطه بندی شده در سطوح مختلف و در تمامی زیرمجموعه های دفاعی و یا مرتبط کشور به منظور کسب آگاهی و یا بهره برداری از نتایج تحقیقات دیگر همکاران در فعالیت های خود، به اطلاعاتش دست پیدا کنند...حتی شاید بشه این مورد رو به منظور رصد فعالیت های علمی-فنی دیگر کشورها گسترده تر کرد!...این فاز یکش بود.  :mrgreen:  ...یه چیز دیگه ای هم که به شدت غفلت نسبت بهش حس می شود ، مسئله ی پردازش های سنگین داده های کامپیوتری (به وسیله ی سوپر کامپیوترها) در صنعت دفاعی هستش ، به نظر میاد که در این سطح لنگش فراوانی داریم....نیاز به طیف وسیعی از پردازش داده در سطوح مختلف در مجموعه های دفاعی بر کسی پوشیده نیست...به نظرم وزارت دفاع این توانمندی رو دارد که با به کارگیری ظرفیت های  خودش چندین مرکز نگه داری و بهره برداری از ابر رایانه رو در کشور ایجاد کند!...اینم اگر فاز دوم این پیشنهاد در نظر بگیرید که موازی با هم انجام شوند (با این وجود که خودش پیشنهاد دیگری است) ، میشه همون یک پیشنهاد!...

............................................................................................

با اجازه یه چند مورد از برکات این کارها رو بیان کنم...

1-در موضوع ذخیره سازی:

بعد از گردآوری  داده ها ، به مثابه یک دفترچه یادداشت و یا کتاب علمی-فنی بزرگ خواهد بود که میشه در راستای گریز از موازی کاری و یا ابداع دوباره ی چرخ درش به جست و جو پرداخت و از یاری دیگر محققان بدون حضورشون بهره برد.

حتی شاید بشه تبدیلش کرد به یک شبکه ی ارتباطی امن.

2-در موضوع مراکز پردازش اطلاعات :

توجیه سرمایه گذاری گسترده در اموری چون R&D پردازش اطلاعات و کامپیوتر، تولید پردازنده ها و از این قبیل قضایا محکم تر و قابل قبول تر می شود.

برای وزارت دفاع از طریق قبول سفارشات غیر نظامی دانشگاه ها و مجموعه های تولیدی-تحقیقاتی غیر نظامی (شرکت های داروسازی وغیره) در باب پردازش داده های سنگین ، درآمدزایی خواهد شد.

............................................................................................

در پناه حق... :rose: 

همین میلیتاری  که فقط  اخبار رو جمع میکنه و مطالب خارجی رو تحلیل با کلی سلام و صلوات و چشم غره و ابرو خم کردن پذیرفتن ! چه برسه چنین کاری که خودشون هم توش سهیم باشن ، ...

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پروژه کوثر 88 نشون میده که دیگه طرح شفق اولیه (بدون پس سوز آموزشی) مختومه شده ولی احتمالا پروژه شفق فقط در قالب طرح MAT-F 2010 برای ساخت جنگنده رزمی پیگیری میشه! سردار وحیدی در مصاحبه با مشرق تداوم کار روی پروژه شفق رو تائید کرده بود و فکر میکنم با محقق شدن وعده هایی که داده بود(رونمایی از موشک های ضد هوایی-ضد کشتی - کوثر 88) میشه رو حرف هاش حساب باز کرد.

thumb_vityajh.jpgthumb_a07.jpgthumb_a06.jpg

گمان نکنم چون از اونجا که حدث میزنم کوثر آموزشی مادون صوت هست و ما به آموزشی مافوق صوت هم احتیاج داریم

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرار هست از اون جت آموزشی به عنوان هواپیمای پشتیبانی نزدیک هم استفاده بشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گمان نکنم چون از اونجا که حدث میزنم کوثر آموزش مادون صوت هس و ما به آموزشی مافوق صوت هم احتیاج داریم

به نکته خوبی اشاره کردید، با توجه به این نکته میتوان قضیه آذرخش آموزشی و اینکه چرا همزمان روی دو جت آموزشی سرمایه گذاری شده است را توجیه کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مدت هاست که جای خالی سرورهای طبقه بندی و ذخیره سازی اطلاعات مکانی، ظرفیتی، تحقیقاتی مراکز و نیز اطلاعات هویتی اشخاص مرتبط با وزارت دفاع و صنعتت دفاعی (و حتی تمام صنایع و مراکز علمی کشور) رو حس میکنم (مثلاً با عنوان بانک داده های علمی-فنی وزارت دفاع) ، البته امروز ما روش ها و حتی سرورهایی (در خود مجموعه ها) توی کشور داریم که به صورت پراکنده این کار رو انجام میدهند، اما من منظورم ساختاری یک پارچه شده هستش که محققان و صنعت گران مرتبط بتوانند تحت سیستم حیطه بندی شده در سطوح مختلف و در تمامی زیرمجموعه های دفاعی و یا مرتبط کشور به منظور کسب آگاهی و یا بهره برداری از نتایج تحقیقات دیگر همکاران در فعالیت های خود، به اطلاعاتش دست پیدا کنند...

چیزی که شما میفرمایید یک شبکه ی یکپارچه ی اطلاعاتی برای اطلاعات وزارت دفاع در سطح کشور و ارتباط دهی این سرورها به کلاینت ها (متخصصان و ...) هست ، علت مهم توسعه نیافتن چنین سیستمی نگرانی های امنیتی از نفوذ به این شبکه اطلاعاتی هست

بهمین دلیل هست که سرورها و دیتاسنترهای کشور چه در زمینه دفاعی و چه در دیگر زمینه های حساس (از جمله در زمینه انرژی) علی رغم وجود ، برای افزایش امنیت اطلاعات از شبکه جدا (اصطلاحا Air Gapped) هستند

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قرار هست از اون جت آموزشی به عنوان هواپیمای پشتیبانی نزدیک هم استفاده بشه !

اگر تسلیحاتی که حمل خواهد کرد مطابق ماکت تصویر پایین باشد، به نظر میاد توان خوبی برای انجام این ماموریت داشته باشه.

thumb_khwthr88.jpg

ویرایش شده در توسط MILAD110

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

ولی این ماکت خیلی شبیه سوخو 25 است دهانه موتور دماغه بال ها احتمالا خیلی از سوخو 25 الگو گرفتن و سوخو 25 هم زیر صوت است البته تفاوت هایی نیز در ظاهر دارد مثل محل نصب بال به بدنه

ویرایش شده در توسط bavar

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا حفاظت اطلاعات نیروی هوایی اجازه ی فهمیدن این موضوع را تا الان نداده !!!

قبلا هم بهت گفتم یا اون موتور روسی ا ال 31 اف که حالا روسی بودن یا چینی بودنش رو نمیدونم که از رو چه مدلیش کپی میزنن. یا هم با این عکس هایی که دیدیم موتور ار دی 33 بهینه...فقط نمیدونم اون موتوری که از اسراییل کش رفتیم کجای کاره...

حالا بعد یک سال تازه همه فهمیدن ما موتور هایی داریم تا  طرح هامون رو به سرانجام برسونیم مثل قاهر... خدایی یادش بخیر چقدر قاهر مسخره شد...

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.