Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

افقانيا هموناپي هستند كه نونو اب ايران رو مي خورن اون وقت برامون شاخ و شونه هم مي كشن مثلا {قضيه درياچه هيرمند و درگيري هاي مرزي و.........} خيانت از اين بزرگتر؟؟؟؟؟؟ :mrgreen:

این قبیل مسائل بین بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و نباید باعث اختلاف بین دو ملت شوند.

یه لحظه فکر کن ببین کدوم یک از کشورها میتونن برای ما دوستانی خوب باشن؟ البته در بلند مدت که آمریکا از این منطقه رفته است.

ما هستیم و افغانستان و عربستان و ترکیه و عراق و ... و چه خوشمون بیاد یا نه مجبور به گسترش روابط با کشورهای منطقه هستیم.

حتی اگر کشورهای منطقه بطور مثال عربستان به خون ما تشنه باشن باز هم این ما هستیم که تا قیام قیامت با آنها در این منطقه هستیم و همیشه که نمیتوان چشمان خود را بست تا صحنه زشت را ندید!

به قول اینشتین اگر حقایق مطابق میل تو نیست آنها را عوض کن!

ما هم باید با اتخاذ سیاست دوستی و برادری و گسترش مراودات فرهنگی بین ملت ایران با ملتهای دیگر کاری کنیم که ان شاء ا... چند دهه دیگر کشوری مثل عربستان دشمن ما نباشد.

وگرنه اگر شکاف موجود بین خود و همسایگان را بزرگتر کنیم تنها خود ما متضرر خواهیم شد.

یک نگاهی به تاریخ اروپا بندازید. تا قبل از جنگ جهانی دوم کشورهای اروپایی با هر دلیلی میپریدن به سر و کله همدیگه! اما نتیجه اش چه شد؟ نتیجه نهایی کشته شدن 60 میلیون انسان شد! تا اینکه سر عقل اومدن و فهمیدن که میتوان با یکسان سازی منافع سود بیشتری کسب کنند تا اینکه همیشه دشمن یکدیگر باشند.

آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، اسپانیا ، هلند و ... تمام اینها کشورهایی هستند که جنگهای خونین بسیاری با یکدیگر انجام داده اند اما الان آلمان و فرانسه اونقدر منافع مشترک دارن که اصلا ارزش ایجاد درگیری بین خود رو نمیبینن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افقانيا هموناپي هستند كه نونو اب ايران رو مي خورن اون وقت برامون شاخ و شونه هم مي كشن مثلا {قضيه درياچه هيرمند و درگيري هاي مرزي و.........} خيانت از اين بزرگتر؟؟؟؟؟؟ :mrgreen:

این قبیل مسائل بین بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و نباید باعث اختلاف بین دو ملت شوند.

یه لحظه فکر کن ببین کدوم یک از کشورها میتونن برای ما دوستانی خوب باشن؟ البته در بلند مدت که آمریکا از این منطقه رفته است.

ما هستیم و افغانستان و عربستان و ترکیه و عراق و ... و چه خوشمون بیاد یا نه مجبور به گسترش روابط با کشورهای منطقه هستیم.

حتی اگر کشورهای منطقه بطور مثال عربستان به خون ما تشنه باشن باز هم این ما هستیم که تا قیام قیامت با آنها در این منطقه هستیم و همیشه که .

ببين اقا سعيد سخنان گهر بار شما درست در مورد افقانستان بايد بگم اين كشور تا 200 سال اينده هيچ پيشرفتي نخواهد داشت تا اون موقع هم كه قيامت شده دنيا تموم شده رفته در ضمن تا همون 200 سال اينده حاكمانشان امريكاپي بوده و خواهد بود وهيچ موقع به ما كمك نخواهند كرد
الانش شاخو شونه مي كشن چهار روزه ديگه كه امريكا چهار تا اف 16 بهشون داد اون موقع هم ديدنيه
در مورد عربستان هم بايد بگم كه تنها فرقي كه اين كشور با افقانستان داره اينكه به اندازه افقانيا عقب مونده نيست مي شه گفت پيشرفته هست
بقيه كشور ها هم سرو ته يك عرباسند من نميگم فردا بشون حمله كنيم نه بايد روابط ديپلماتيكمونو باهاشون گسترش بديم
من مي گم كه اگر مثلا يه روزي عرباي موش خور اومدن از زاپر هاي ما انگشت نگاري كردن ما هم جوابشونو بديم
شما مطمپن باش كه اگه يه لحظه زور اين عربا از ما بيشتر بشه يه لحظه به ما رحم نمي كنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این خیلی جالبه بعضیها اینجا میخوان همه چی و حرفشون را با زور و فحش و ناسیوناِ لیسم پیش ببرند icon_cheesygrin . دوست من تنها راه برا حیات، بقا و پیشرفت ایران احترام گذاشتن به و قبول کردن شرایط دولتها ی همسایه در منطقه است. نه ما خیلی بهتر از آنهاییم نه آنها بهتر از ما. چون ما با 99٪ از این کشورها یا ملتها سابقه مشترک مذهبی، فرهنگی، زبانی ( بدون واژه های عربی زبان فارسی بی استفاده خواهد بود) تاریخی ووووووووو. بقول سعید ما باید از اروپا یها یاد بگیریم ( اتحادیه اروپا) در دنیای امروز و معدلات سیاسی تنها محکوم به فناست. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این خیلی جالبه بعضیها اینجا میخوان همه چی و حرفشون را با زور و فحش و ناسیوناِ لیسم پیش ببرند icon_cheesygrin . دوست من تنها راه برا حیات، بقا و پیشرفت ایران احترام گذاشتن به و قبول کردن شرایط دولتها ی همسایه در منطقه است. نه ما خیلی بهتر از آنهاییم نه آنها بهتر از ما. چون ما با 99٪ از این کشورها یا ملتها سابقه مشترک مذهبی، فرهنگی، زبانی ( بدون واژه های عربی زبان فارسی بی استفاده خواهد بود) تاریخی ووووووووو. بقول سعید ما باید از اروپا یها یاد بگیریم ( اتحادیه اروپا) در دنیای امروز و معدلات سیاسی تنها محکوم به فناست. :mrgreen:

اقاي محترم اولا من ياد ندارم حرفمو با زور و فحش بيان كرده باشم از اين كه به عربا گفتم موش خور خيلي ناراحت شدي نظر من اينه حالا شما رو نمي دونم ولي همين كه گفتم شما اگر يه كم تو تاريخ كشورت نگاه كني اونوقت مي فهمي كه قديما ما چي بوديم و عرباي موش خور چي بودن زماني كه دختراشونو زنده به گور مي كردن ما چي بوديم قطعا زبان فارسيه ما بدون واژه هاي عربي بي استفاده نخواهد بود در ضمن ايني رو كه شما مي گي بازم
بر مي گرده به عرباي موش خور كه اينقدر تو ايران موندن كه اگه شاهنامه فردوسي نبود الان زبون مادريمون يادمون رفته بود ما از نظر فرهنگي يك ذره با
اين عرباي موشخور سابقه مشترك نداريم اگر به جامعه ما و اونا نيگاه كني مي فهمي از نظر مذهبي هم هيچ سابقه مشترك با عرباي موشخور نداريم
ما شيعه هستيم اونا كه اسلامو برا ما اوردن وهابين و نظرشون اينه كه با كشتن يه شيعه بهشت براتون واجب مي شه فقط با يه مقدار كم از عربا كه شيعه هستن مذهب مشترك داريم و اينو با اطمينان مي گم كه ما بهتر از عرباي موششش خور هستيم بازم بگم يا بسه؟؟؟؟؟ :mrgreen: :lol: icon_cheesygrin :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين صد هزار بار!!! دوستان! سايت ميليتاري، جاي صحبت‌هاي نژادپرستانه نيست!!!! عرب‌هاي موش خور!!! واقعاً خجالت بكشيد!! مثل بچه‌ها نظر مي‌دين!! به جاي پايين كشيدن ديگرون، سعي كنين خودتون رو بالا بكشين!! چون بالا رفتن، نه با حرف، كه با عمل محقق مي‌شه!! حالا بازم بياين بگين موش خور موش خور، ببينم تغييري ايجاد مي‌شه!!! ------------------------------------- درصورت تكراري تخطي از قوانين (توسط هر كدوم از دوستان محترم)، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمی دونم چرا هر تاپیکی می زنم یا به بحث نژاد پرستانه کشیده می شه یا به جدایی طلبی؟! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي دوست شدن با هر كشوري نه اصلا هر آدمي 2 تا رابطه بايد برقرار باشه اول كه شما بخواين (كه ضاهرا 100٪ بر قراره ) دوم اين كه اونا بخوان خيلي جاي بحث داره : چطوري مي خواين با تبادل فرهنگي دين عوض كنين (من تا حالا يادم نمياد به غير از پيغمبران كسي تونسطه باشه همچين كاري كنه ) به غير از پيغمبرا بقيه با زور شمشير دين عوض كردن اين نشون مي ده اين طرح مبتكرانه ايه (نيان بگين دينمون يكه ها فقط پيغمبرمون يكيه قران يكيه نمازمون هم يه شباهتهايي داره ) رفتار منش ارزش زن در جامعه و....شديد فرق داريم (البته در نظر داشته باشيد ما س... يا وهابي بكشيم ميريم جهنم .) آقا سعيد جات خالي عيد داشتم يه فيلم ميديدم مال 10 يا 20 سال پيش(بعد از انقلاب شكوهمند) چندتا از زوار ايراني رفته بودن عربستان بعد از اين كه به طور متوسط هر كدون 20 سال تو نوبت حج بودن به نظرم تو مرحله براعت از مشركين بود : خلاصه كاش مي ديدي چه تبادل فرهنگي مي كردن با اين عربا و ماموران عرب مي كردن آى مغز بود كه مي باشيد رو در و ديوار (فكر كنم اون سال 100 - 150 نفر شهيد داديم)من كه حالم بد شد شما رو نمي دونم از اين فرهنگ اينا چي ديدي كه انقدر مهرشون افتاده تو دلت اينا رفتن اونجا كلي پول ريختن تو جيب اونا اين برادرايي كه مشتركات فرهنگي بسيار زيادي باهاشون داريم!!!! با گلوله و بلوك سيماني و.... انواع آلات فرهنگي ازشون استقبال مي كردن برام جالبه اين ترز فكر ما با اينا دوستيم يه مشكلايي هم بعضي وقت پيش مياد ولي حاضريم براي اينكه دوستي خدمون رو ثابت كنيم هر كاري كنيم 100:000 برادراي عراقي ايراني ميكشن 150از برادري عربستان كليد بهشت و ميزارن تو جيبشون همينطوري رفاقتي خليج فارس و ميكنيم خليج عربي واسه اينكه عربستان خوشش بياد خوزستان رو اسمشو مي زاريم عربستان (راحت ادعاي مالكيت كنه) سه تا جزيره تنب بزرگ و .... ميديم امارات ديگه بلاخره همسايس ديگه زشته؛ برادريم آب هيرمند هم كه 100٪ مال برادري افغان مونه بلا خره بدونه اب كه نمي شه خشخاش كاشت (داريوش براي مرگ7 تا بازرگان ايراني تا كارتاژ لشگر ميكشه حالا ما نمگيم لشگر بكشيد بعضي وقت ها اخم كنيد دل ما خوش باشه) بحث ديگه اي كه هست اينه كه حالا شما (منظورم مسعولين مملكته) كه از خدا تونه عربا هم خواستن تبادل فرهنگي كنن . تبادل يعني بده بستون ديگه حالا فرهنگ و دادي حالا فكر مي كنيد چي دارن ازشون بگيريد (قول ميدن ديگه زوار ايراني رو نكشن) مي دونين ديگه هرچي داشته باشن فرهنگ ندارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين صد هزار بار!!!
دوستان! سايت ميليتاري، جاي صحبت‌هاي نژادپرستانه نيست!!!!

عرب‌هاي موش خور!!! واقعاً خجالت بكشيد!! مثل بچه‌ها نظر مي‌دين!!

به جاي پايين كشيدن ديگرون، سعي كنين خودتون رو بالا بكشين!! چون بالا رفتن، نه با حرف، كه با عمل محقق مي‌شه!!

حالا بازم بياين بگين موش خور موش خور، ببينم تغييري ايجاد مي‌شه!!!

-------------------------------------

درصورت تكراري تخطي از قوانين (توسط هر كدوم از دوستان محترم)، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.

جناب سرلشكر
سايت وزين ميليتاري جاي صحبت هاي نژژاد پرستانه نيست من اين حرف هاپي رو كه زدم در جواب اقاپي بود كه در پست هاي قبلي
گفته بود اگه عربا {.......} نبودن تا حالا ايراني ها و زبان فارسي منقرض شده بودن و اين سايت ايراني رو با سايت عربي اشتباه گرفته بودند
به نظر من شما اول بايد يقه ايشان رو بچسبيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند موضوع رو ديدم گفتم منم يه نظري بدم -------------------------- 1.قضيه به قول دوستمون درياچه هيرمند - اين قضيه ي سياسي نميدونم چه ربطي داره سلاخي كردن همسايه هاي افغاني - سياست خيلي عميقه شما خبر نداري از اصل قضيه فك ميكني دارن بهمون ظلم ميكنن بعد اين طور داغ ميكني --------------------------- 2.قضيه برتري ايرانيان بر اعراب يا بر عكس - من نميدونم گذشته ما چه ربطي به الان داره كه شما تا چشمتون به اعراب ميفته ياد گذشته ميفتيد--- ما شهر داشتيم يا روستا چه دخلي داره به زمان حال --- من بابام مثلا مهندس هست بايد برم همه جا جار بزنم و هي پز بدم كه بابام مهندسه در حالي كه خودم حمال هم نيستم (مثال) - اگه من بيام هي پز بدم كه پدر پدر بزرگم ثروت مند بوده بعد يه نگاه به خودم بندازي ببيني هيچ كاره هستم فك نميكني كه من مشكل روحي رواني دارم - حتي اگه پول دار هم باشم شما باز به روان من شك ميكني اگر هم شك نكني زياد از من خوشت نمياد يا احساس بدي بهت دست ميده ( فك كنم در اكثر موارد اين طور هست) --------------------------- 3.سايت ايراني هست يا عربي به نظر من سايت انساني هست ما اومديم داريم نظر ميديم خواهشن اين اخلاق عجيب رو بزاريد كنار كه تا يكي نظرش با شما يكي نبود دنبال يه سوراخ تو حرفاش بگرديد كه خفش كنيد --------------------------- 4.چرا تاپيك ليچ خيلي وقت ها به بحث هاي نژاد پرستانه كشيده ميشه: چون تاپيك هات نژاد پرستانه هست يه نگاه به تاپيك هات بنداز كه چطور تو اكثرش يه قوم يا نژاد يا گروه سياسي رو از دايره انسانيت يا ... خارج ميكني (البته تو لايه اول مطالبت خيلي وقت ها چيزي ديده نميشه اما تو لايه هاي بعدي چيز هايي ديده مشه كه شايد زياد خوب نباشه) البته اين نظر منه ---------------------------

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي هز 1ـخيلي از موضوعاتي رو كه شما فكر مي كني ربطي به هم ندارن خيليم به هم ربط دارن فقط چشم بصيرت مي خواد 2ـ اين هم مثل قبل خيلي ربط دراه گذشته هست كه اينده رو مي سازه و بايد از گذشته هامون عبرت بگيريم در ضمن اينم چشم بصيرت مي خواد 3ـاين سايت قطعا ايراني {انساني } هست نه عربي {انساني}در ضمن هميشه بقيه دنبال يه سوراخ تو حرفاي ما مي گردن تا ما رو خفه كنن نه ما اينم چشم بصيرت مي خواد البته كمتر 4ـاين يكي به من ربط نداره به اقاي ليچ ربط داره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمی دونم چرا هر تاپیکی می زنم یا به بحث نژاد پرستانه کشیده می شه یا به جدایی طلبی؟! :|

خوب شما مي تونيد در مسايل نظامي تاپيك ايجاد كنيد و قوميت ها رو هم بسپاريد به اهلش.
اطلاعات نظامي شما خيلي جالبتر به نظر مي آد. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي mamadاشتراكات ما با عربها بسيار است مخصوصا از نظر مذهبي .بسياري از عربها شيعه هستند مانند عراق و لبنان و بحرين و منطقه نفت خيزظهران در شرق عربستان و يمن و ..... و بساري از فارس ها هم سني مذهب هستند مانند فارسهاي خراسان(خاف و تايباد و تربت جام و بيرجند و فارسهاي افغانستان و تاجيكستان و ازبكستان) در ضمن تا قرن نهم و دهم هجري بيشتر ايرانيان سني بودند و امامهاي اهل سنت و بزرگان اهل سنت مانند ابو حنيفه و احمد حنبل ايراني و فارس بودند. ازنويسندگان كتابهاي حديث اهل سنت كه 6تا هستند 5تاي انها ايراني هستند(بخاري .ابن ماجه قزويني.مسلم نبشابوري. ترمذي. نسايي) و بسياري از مفاخر ادب فارسي نيز سني بودند مانند سعدي و حافظ و عطار و عمر خيام و مولوي.ودر عوض بيشتر عربها هم شيعه بودند كما اينكه مولفان كتابهاي حديث شيعه اكثرا عرب بودند . حكومت فاطميان مصر شيعه بود و تمام شمال افريقا .شام و عراق شيعه بودند . خلاصه چنين است رسم سراي درشت گهي پشت به زين و گي زين به پشت. ما ايرانيان به لطف شمشير قزلباشان و شاه اسماعيل شيعه شديم و عربها نيز به لطف قهرمان كرد جنگهاي صليبي( صلاح الدين ايوبي )و همچنين تركهاي عثماني سني.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي ايراني بوي خيلي جالب بود دست روزگارو مي بيني گهي زين به پشت و گهي پشت به زين اقاي ايراني بوي اين نقاط مشترك رو كه گفتي خيلي كمتر از نقاط تناقض هست :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محمد جان 1.بهتره باكنايه حرف نزنيد منطقي و بدون فوش حرف بزنيد تا اين بحث به آخر برسه و بتونيم به نتيجه برسونيمش ----------------- 2.از گذشته بركينافاسو - چين و آمريكاي لاتين هم ميشه درس گرفت ايني كه شما ميگي فرق داره با از گذشته درس گرفتن ----------------- 3. منظورت از ايراني انساني رو متوجه نميشم منظور شما اينه كه هر كي ايراني باشه بايد مثل شما فك كنه مگه يه ايراني نميتونه از اعراب دفاع كنه مگه ما ايرانيه عرب نداريم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.