Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

[quote]درسته بیاین برگردیم سر موضوع اصلی - تلفات شینوک هم در افغانستان بالای ! من تو چند تا ویدئو دیدم که مثل اب خوردن با ای جی شکارش می کردن !!!!!! الان تلفات بالای طالبان رو بزارین به پای همکاری ارتش پاکستان با امریکایی ها برای از بین بردن این نیرو ! وگرنه طالبان با وضعیت جدیدی که داره ( البته نه به استعداد نیروهای متخصص قبلی ) ولی اگر تجهیزات کافی - جلیغه های ضد گلوله و چند نمونه موشک دوش پرتاب جدید اگر به اونها برسه واقعا توانایی این رو داره که از امریکایی ها نلفات بالایی بگیره !!!![/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="ColonelShak"]درسته بیاین برگردیم سر موضوع اصلی - تلفات شینوک هم در افغانستان [color=red]بالای[/color] !quote]
خب اينطوري طالبان با يه تير چنتا نشون ميزنه.هم يه شينوك ميتركونه هم كلي سربازاي توشو و هم تجهيزاتي كه احتمالا حمل ميكرده

كلنل جان منظورت از [color=red]بالاي[/color] از اون بالا شينوك ميايه بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالای = بالایه !!! icon_wink :oops: اره از اون بالا شینوک میایه - توش 40 تا نفله میایه - طالبان پایین مسلحه - می خواد بزنه شینوک بندازه :cry: rolling_on_the_floor خوب بید ؟ rolling_on_the_floor :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بالای = بالایه !!! icon_wink :oops: اره از اون بالا شینوک میایه - توش 40 تا نفله میایه - طالبان پایین مسلحه - می خواد بزنه شینوک بندازه :cry: rolling_on_the_floor خوب بید ؟ rolling_on_the_floor :mrgreen:[/quote]

:mrgreen: :mrgreen: برادر دمت گرم روحمون رو شاد کردی! :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
افشاگري‌هاي يك مقام افغان از فرودگاه‌هاي نظامي آمريكا در مرزهاي ايران
[b]خبرگزاري فارس: يك مقام آگاه افغان از تحركات نظامي از جمله ساخت فرودگاه‌هاي زير زميني، انبارها و چاه‌هاي بتني توسط نظاميان آمريكايي و انگليسي در ولايت هلمند خبر داد.[/b]
يك منبع آگاه كه به دلايل امنيتي خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، ولايت هلمند را پروژه‌اي براي انگليس و آمريكا دانست و اظهار داشت: كشورهاي خارجي كه در ولايت هلمند حضور دارند تصوير غير واقعي از اين ولايت به جهانيان و مردم افغانستان ارائه كرده‌اند.
به گفته اين منبع كه مدت چهار سال در اين ولايت مشغول به كار بوده است، تصويري كه از ولايت هلمند ارائه شده يك تصوير سياسي برگرفته از اهدافي است كه اين كشورها براي فراتر از مزرهاي افغانستان دارند.

[b]* استقرار 9 هزار سرباز انگليسي و 12 هزار آمريكايي در برابر 2000 شبه نظامي در هلمند [/b]
وي گفت: بر اساس بررسي و تحقيقاتي كه در ولايت هلمند از سوي ارگان‌هاي مختلف صورت گرفته است، كل نيروهاي طالبان 128 گروه 10 نفري هستند و در مجموع از 2000 شبه نظامي تجاوز نمي‌كنند كه سلاح‌هاي آنها اغلب از نوع سبك مانند "كلاشينكوف " و "دوشكا " است.
اين منبع آگاه تصريح كرد: در برابر اين تعداد نيروي طالبان، 9هزار نظامي انگليسي و 12 هزار نظامي آمريكايي با پيشرفته ترين سلاح و امكانات نظامي در هلمند مستقر هستند.
به گفته وي، با اين حال كسي باور نخواهد كرد كه نيروهاي انگليسي و آمريكايي از مقابله با طالبان عاجز مانده‌اند، زيرا طالبان در مقايسه با نظاميان آمريكايي و انگليسي هيچ امكاناتي در اختيار ندارد.
وي در مورد منابع مالي طالبان در هلمند گفت: منابع مالي طالبان در اين ولايت عبارتند از جمع آوري "عشر " از محصولاتي مانند ترياك، جمع آوري ماليات و نيروگاه برق "كجكي ".
وي سد كجكي را با توانايي توليد 60 مگاوات برق، منبع مهم مالي طالبان بيان كرد و گفت: مخارج اين نيروگاه برق توسط دولت افغانستان تامين مي شود اما پول برق مصرفي مردم توسط طالبان جمع آوري مي شود كه اين پول مبلغ هنگفتي مي شود.
به باور وي اين نيروگاه برق تبديل به يك منبع پر درآمد براي طالبان شده است.

[b]* مارجه روزانه در كنترل نيروهاي دولتي و شبانه در كنترل طالبان است [/b]
اين مقام آگاه افغان در ادامه با اشاره به عمليات "مارجه " گفت: عمليات مارجه يك حمله نمايشي بيش نبود و اين حمله در تباني با طالبان صورت گرفت، زيرا قبل از عمليات نيروهاي خارجي به آنان خبر دادند كه بايد آنچه را كه در مارجه دارند به مناطق ديگري از ولايت هلمند منتقل كنند و اين منطقه را براي مدتي ترك كنند.
وي تصريح كرد: در حين اين عمليات، بارها مردم مشاده كرده‌اند كه نيروهاي خارجي همراه با فرماندهان طالبان يك جا در كوچه پس كوچه هاي مارجه گشت و گذار مي‌كنند.
وي اظهار داشت: در زماني كه گفته مي شد عمليات جريان دارد، نه جنگي وجود داشت و نه طالبان مورد حمله قرار مي گرفتند، فقط تعدادي بالگرد نيروهاي خارجي با پروازهاي نمايشي به مردم چنين وانمود مي كردند كه گويا در صحنه جنگ قرار دارند و تعدادي از تانك هاي آنان گرد و خاك به پا مي كردند.
وي اذعان كرد: مارجه روزانه در كنترل نيروهاي دولتي و شبانه در كنترل طالبان است و طالبان كساني را كه در طول روز با مقامات دولتي در تماس باشند در شب مواخذه مي كنند.

[b]*تباني طالبان و نيروهاي خارجي در ولايت هلمند [/b]
به باور وي اوضاع در مارجه و در مجموع در ولايت هلمند چنين نشان مي‌دهد كه طالبان و نيروهاي خارجي در اين ولايت در تباني با هم كار مي‌كنند و زماني هم كه جنگي ميان آنان رخ مي دهد به دليل عدم توافق در مورد برخي مسائل است.
اين منبع آگاه افزود: مردم در كل ولايت هلمند و به خصوص مارجه بر اين باروند كه نيروهاي خارجي براي تامين امينت هلمند در اين ولايت حضور ندارند بلكه براي اهداف و مقاصد ديگري به اين منطقه وارد شده‌اند.
وي معتقد است: هلمند از آن جهت براي آمريكا و انگليس اهميت دارد كه اين منطقه در نزديكي دو كشور ايران و پاكستان قرار دارد و هدف اصلي اين نيروها نه هلمند و طالبان بلكه نزديك شدن به ايران و تحت كنترل گرفتن مناطق مرزي پاكستان است.

[b]* ساخت فرودگاهها و انبارهاي بتني زيرزميني در ولايت هلمند توسط انگليس و آمريكا [/b]
وي در مورد پايگاه هاي نظامي مستقر در اين ولايت گفت: در ولايت هلمند منطقه اي است بنام "شورابك " كه پايگاه نيروهاي انگليسي در آن قرار دارد و مساحت آن نزديك به 1200 كليومتر مربع است كه در زمان احداث آن كه چهار ماه طول كشيد، در مجموع 60 هزار نيروي انساني مشغول به كار بودند.
وي افزود: نيروهاي انگليسي در اين منطقه چاه هايي عميقي به عمق 60 متر حفر كرده اند و آنها را بتون ريزي كرده اند.
وي به وجود فرودگاه نظامي در اين پايگاه اشاره كرد و گفت: در اين پايگاه هواپيماهاي نظامي فرودگاه هاي زير زميني دارند و در زمان فرود به فرودگاه زير زميني وارد مي شوند.
اين منبع آگاه در توضيح بيشتر افزود: يك بار وارد اين پايگاه شده ام و شاهد بودم كه هواپيماهاي نظامي از زير زمين خارج مي شدند و بعد از طي مسافت كوتاهي روي خط "ران وي " به پرواز در مي آمدند و همچنين در زمان فرود اين هواپيماها به زير زمين مي رفتند.
اين منبع آگاه در ادامه از انبارهاي بتني اين پايگاه خبر داد كه در اعماق زمين ساخته شده‌اند و اظهار داشت: اين انبارها در عمق حدوداً 30 متر احداث شده‌اند و روي آنها كانتينر و چادر قرار داده شده تا وانمود شود كه چيزي در محل نيست.
وي تحركات در ولايت هلمند را حيران كننده توصيف كرد و گفت: فعاليت هاي نظامي و زير بناهاي نظامي كه امروز در هلمند احداث شده اند و يا در حال احداث هستند دو هدف عمده انگليس و آمريكا را مي رساند، اول اين كه نيروهاي خارجي با چنين مصارف هنگفتي هيچ گاه قصد خارج شدن از افغانستان را ندارند و دوم اين كه هدف از احداث چنين ساختارها و دژهاي نظامي، عده اي محدود به نام طالبان نيست، بلكه آنان مقاصد ديگري از اين ساخت و سازها دارند.

[b]* پروژه‌ ولايت هلمند براي فعاليت برون مرزي بويژه ايران كليد خورده است [/b]
اين مقام آگاه افغان خاطرنشان كرد: نيروهاي آمريكايي نيز در منطقه‌اي به نام "گرمسير " در ولايت هلمند در حال ايجاد چنين پايگاهي هستند.
وي گفت: هلمند در حالي كه يك ولايت درجه 2 است، ماهانه 100 هزار دلار بودجه عملياتي دارد در حالي كه اين بودجه براي ديگر ولايات مانند غزني فقط 30 هزار دلار است.
به گفته وي، هلمند يك پروژه است نه يك ولايت نا آرام و با ولايت هلمند مانند يك دولت معامله مي شود.
اين منبع آگاه افغان معقتد است كه جنگي در هلمند وجود ندارد بلكه اين ولايت از امنيت كامل برخوردار است و پروژه هلمند براي فعاليت برون مرزي به خصوص ايران راه اندازي شده است و تمامي جنگ ها ساختگي و براي توجيه حضور آنان است.
وي تاكيد كرد: خارجي‌ها تبليغات دروغين و تصويري غير واقعي از وحشيگري‌هاي طالبان در هلمند را منتشر مي‌كنند تا هيچ خبرنگاري جرئت رفتن به هلمند را نداشته باشد.
وي در مورد كشته شدن "اجمل نقش بندي " خبرنگار افغان در اين ولايت گفت: اجمل نقش بندي به جرم دست يافتن به يك سلسله حقايق كه بين طالبان و نيروهاي خارجي وجود داشت كشته شد.
اين منبع به نقل از كساني كه در آن محل زندگي مي‌كنند، گفت: اجمل نقش بندي پس از اين كه در نشست ميان طالبان و نيروهاي انگليسي حضور يافت و نظاميان انگليسي دريافتند كه ممكن است وي دست به افشاگري بزند، توسط طالبان سربريده شد.
فرودگاه شورابك در هلمند كه پيشتر توسط انگليسي ها به منظور ماموريت هاي لجستيكي ساخته شده بود تدريجا در انتقال مواد مخدر از افغانستان به اروپا مورد استفاده قرار گرفته است. پس از عمليات مارجه اين فرودگاه در اختيار نيروهاي آمريكايي قرار گرفته كه ممكن است ماموريتهاي عملياتي و امنيتي نيز به آن داده شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8901230815

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر این دو پایگاه رو برای مقابله با ایران احداث میکنند اشتباه بزرگی هست چون به سادگی وارد یک جنگ کلاسیک میشوند و این پایگاهها در تیررس کم بردترین موشکهای تاکتیکی ایران قرار دارد. بجای چنین کاری بهتر است از افغانستان و عراق خارج شوند چرا که ما هرگز در منطقه خویش شکست نخواهیم خورد و اگر ما شکست نخوریم قضیه طرف مقابل مشخص است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اینکه ناوهواپیمابر آمریکایی از کنار سواحل ما عبور کرده که میشه حدس زد یکی از سواحل تنب بزرگ و کوچک و فرور بزرگ و کوچک باشه که هر دو مسیر کشتیرانی ورودی خروجی از تنگه هرمز هر کدام به پهنای سه کیلومتر و عمق پنجاه متر از آبهای ساحلی ایران و کنار این جزایر رد میشود[/quote]

سلام

بغير ازاين مساله در يكي دو تا تاپيك ديگه خوندم كه نويسنده رگ غيرتش بيرون زده بود و از پرواز هواپيماها بروي اسمان شلمچه و خرمشهر و در جاي ديگه پروازهايي در مناطق شرقي داد سخن سر داده بود.
جهت اطلاع تمامي عزيزان عرض كنم كه اكثريت اين پروازها از قبل با هماهنگي ستاد مرزباني مناطق جنوبي و شرقي انجام ميگيره. در اين زمينه خط ارتباطي مستقيمي وجود داره.
اين مساله حتي به وزارت امور خارجه كشيده بود و دولت انگليس تقاضا كرده بود كه بعلت گشت زني هوايي در مناطق مرزي امكان عبور از خطوط ميره لذا اجازه پرواز و عدم تعرض گرفته بود.
مجددا عرض ميكنم سواي اختلافات سياسي ، روزانه چندين تماس توسط طرفين گرفته و تقاضاهايي مطرح ميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا متاسفانه؟ اگر باعث تاسف بود که نباید نقل قول میکردید!

ببین امین جان این دوست سرباز شما یا خودش خیلی سطح پائین بود که به فرض صحت ماجرا اون رو ضرب در ده کرده یا شما رو سطح پائین تصور کرده.

اینکه ناوهواپیمابر آمریکایی از کنار سواحل ما عبور کرده که میشه حدس زد یکی از سواحل تنب بزرگ و کوچک و فرور بزرگ و کوچک باشه که هر دو مسیر کشتیرانی ورودی خروجی از تنگه هرمز هر کدام به پهنای سه کیلومتر و عمق پنجاه متر از آبهای ساحلی ایران و کنار این جزایر رد میشود و نه تنها ناوهواپیمابر بلکه یک کشتی تفریحی نیز باید از این مسیر و از سواحل ایران عبور کند. پس اینکه از این موضوع قدرت تراشی کنیم برای آمریکا که ناوشون از کنار جزیره ایران رد شد و ما هیچ کاری نکردیم یکم کوته فکرانه هست.

درباره عبور بالگرد و به لرزش افتادن زمین و شیشه های ساختمان باز به نظر میرسه این فرد گوینده ماجرا رو ضرب در یک عدد رویایی کرده باشه! چرا که بنده دیدم بالگرد 214 از بالا سرم رد بشه و زیر پام نلرزیده باشه! چند سال قبل هنگام سفر هیات دولت بالگرد رئیس جمهوری با دو اسکورت از پنجاه متری ساختمونی که درش بودم رد شد و شیشه ها نلرزید!

در ثانی عبور کشتیهای دیگر کشورها از آبهای ایران که در حکم عبور هست یک مساله و اینکه بالگرد بیگانه بخاد از این منطقه عبور کند این در حکم تجاوز محسوب میشود چرا که ما با هیچ کشوری در خصوص عبور هوایی از این کریدور نداریم. چه رسد به اینکه بالگردی بخواهد از روی جزیره و در ارتفاع زیر پنجاه متر (که باعث لرزیدن شیشه بشه) پرواز کند که در اینصورت طبق قوانین بین المللی مجاز به ساقط کردن آن هستیم.

* البته توهینی که به برادر گریپن کردید به نظرم در شان شما نبود!
[/quote]
اول برادر سعید سلام من اسمی از زمین نیاوردم فقط یک اسم شیشه رو جا انداختم واقعا اون بنده خدا این رو گفت آدم بی سوادی هم نیست
دوما اون فرمانده ی محترم عقل رسیده که دستور شلیک نداده چون جون مردم در خطر بوده این یانکی ها کم دیونه ندارن یاد هواپیمای مسافربری عزیزان از دست رفته بخیر
تو این مملکت همه مثل هم فکر نمی کنن
بعد خانه ی ما در تهران نوساز هست این رو جدی به شما می گم همین الان خط ویژه ی بالگرد های ارتش در آسمان تهران به خاطر رژه افتتاح شده مدام در حال پروازند سال گذشته یک دسته کبری از روی خانه ما رد می شدند کمی ارتفاشون کم بود یکی از شیشه های رفلکس ما می لرزید حالا من نمی دونم شما چی می گید که نمی لرزه بستگی به موج قدرت موتورشون داره
کاری نداره ۲۸ فروردین بالگردهای ارتش تعدادیشون به خصوص شنوک ها . کبری ها از مهر آباد و بلند می شن اول میان از روی شهر رد می شن بعد می رن به طرف جنوب تهران در یک پایگاه بالگرد می شینن برو داخل یک ساختمون ببین متوجه لرزیدن شیشه می شید یانه
تازه شیشه های پادگان که معلوم وعضشون چی هست
گفتم حالا دوست ندارید باور نکنید اصلا نمی دونم برای چی باید دروغ داده باشم مگر ما عقل نداریم تفاوت دو قوا رو نمی بینیم حداقل چند ده فناوریشون از ما جلوتره ؟
می بینی که ماالان داریم جنگنده ی شصت سال پیش اونها رو تولید می کنیم حالا کاری به دلایلش ندارم پس اگر جنگ الکترونیکشون خیلی قوی باشه جای تعجب نداره ( اینو برای آقا محمد گفتم)
این مشکل می دونی از کجا هست من اشتباه کردم لابلای دوستان هم وطن از مشکلات بگم چیزی اتفاق نمی افته من که شما رو بی سواد فرض نکردم گفتم این اتفاق افتاده شما بگو من باور نمی کنم ختم کلام هر کسی خواست فکر کنه نیروهای ما رویینتن هستند من به عقاید شما احترام می زارم
فقط یک پیشنهادی بهت میدم یک بلیط بگیر برو تایباد خوب برو پیش مرزدارها بگو بعضی از هم رزمهای چه شکلی کشته می شن اگر گفت بعضی اوقات با بیل تکه های بدنشون رو جمع می کنیم به اون هم به گو درغگو
پسر همسایمون می گفت در شمال غرب که بودم سر چند تا از هم خدمتیهام رو بریدند مادرش همش دلنگران بود سالم برگرده برو به اون هم بگو دروغگو
کمین دسته دسته سپاهی می کشن اون که دیگه نزدیک برو بپرس باز گفتن آره بگو دروغگو

شبکه ی تهران سر بریدن سرباز این مملکت رو نشون داد اونهم دروغ می گه ؟ خوب این سرباز ها رو چه طوری می دزدند؟

حالا مگه چی شده می گم اینها چند تا بالگرد محافظ از رو ی جزیره رد شدن نگفتم زدن که منهی حرفم اینه اون فرمانده ی مرزبان می دونه دشمن کیه بچه های میلیتاری خیلی هاشون دشمن رو از دریچه ی اخبار می شناسن
بله می تونستیم بزنیم بد اون ناو هم چند تا f18 بلند می کرد درگیری شروع می شد دوباره یک ۱۰۰ سال عقب می افتادیم من که نگفتم فرمانده ترسیده گفتم دشمن رو می شناسه
جواب این سوال رو بده اگر شلیک می کرد بهتر بود یا همون کاری که کرده یعندم شلیک و احتمالا یک هشدار دادن از طریق بیسیم به ناو
من می گم عقل کرده شما بگو نه

[quote]البته توهینی که به برادر گریپن کردید به نظرم در شان شما نبود![/quote]

اما در مورد این دوست عزیز اولا من نظرم رو خیلی زود پاک کردم اما اول ایشون به من هر چی خواست گفت که از کینه های قبلی هست با شما هم اگر عدالت داشته باشی به ایشونهم می گفتی برادر باز از ایشون عذر می خوام

اما در مورد حرف سیاسی مگر حرفی بخوام بزنم شهامت دارم می گم اما من با گروه راست و چپ نبودم اگر به طرف خودتون برداشت کردید یک سر به سایت کلمه بزن بعد یک بد بیراه به چپی ها یزن تا همونجا هر چی دلشون خواست بهت بگن فدایی حزب هر دو طرف هست اامرو دلسوز وطن کم شده کسی که چشم هاش با نگرانی وطنش باز کنه کم داره می شه
این سایت یک ماه تغییر کاربری بده بکن فروم تفریحی ببین چند نفر با نماد فلان و فلان میان عضو می شن
خدانگهدار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]می بینی که ماالان داریم جنگنده ی شصت سال پیش اونها رو تولید می کنیم حالا کاری به دلایلش ندارم پس اگر جنگ الکترونیکشون خیلی قوی باشه جای تعجب نداره ( اینو برای آقا محمد گفتم)[/quote]

امین جان شما یک کم داری پیاز داغش رو زیاد می کنی، الان پروژه هایی در کشور [b]د[color=cyan]ر حال تولید و تحویل[/color][/b] به نیروهای مسلح هست که هیچ اسمی ازشون در رسانه ها منتشر نشده و هیچ کس بغیر از افراد مسئول از وجود اونها خبر نداره، افراد ذی ربط هم مدام در حال آموزش و کار کردن با اون تجهیرات هستند، در نمایشگاهها و دید عموم هم [b][color=orange]عمدا[/color][/b] تجهیزات داون گرید و قدیمی رو به نمایش می ذارن که این خودش قسمتی از [b]عملیات فریب [/b]هست. نمیشه خیلی از مسائل رو در اینجا که عمومی هست و متأسفانه دشمنان ما به راحتی به اون دسترسی دارن بیان کرد اما همینو بدون که در زمینه الکترونیک ما خیلی پیشرفت کردیم چون بیشتر زمینه کاریش تئوری هست و دانشمندان ما واقعا تونستن گامهای مهمی بردارن. تحریم هم خیلی کارساز نبوده چون هر قطعه و هر وسیله ای که خواستیم رو از هر جای دنیا حتی خود آمریکا به دست آوردیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا بحت اصلی چی بود چی شد !!! سرباز اسمش روشه !! ضد گلوله و خون قفل که نیستن ! مملکت هم دورو برش و پر از دشمنه ! دیگه اگر قرار نباشه خون از دماغ کسی نیاد که نمیشه ! سرباز برای محافظت از مرز و مرزبانی وظیفش مشخصه - خطرش رو هم همه می دونن ! واسه محافظت از کشور تلفات رو در همه جای دنیا دارن !!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اول برادر سعید سلام من اسمی از زمین نیاوردم فقط یک اسم شیشه رو جا انداختم واقعا اون بنده خدا این رو گفت آدم بی سوادی هم نیست
دوما اون فرمانده ی محترم عقل رسیده که دستور شلیک نداده چون جون مردم در خطر بوده این یانکی ها کم دیونه ندارن یاد هواپیمای مسافربری عزیزان از دست رفته بخیر
تو این مملکت همه مثل هم فکر نمی کنن
بعد خانه ی ما در تهران نوساز هست این رو جدی به شما می گم همین الان خط ویژه ی بالگرد های ارتش در آسمان تهران به خاطر رژه افتتاح شده مدام در حال پروازند سال گذشته یک دسته کبری از روی خانه ما رد می شدند کمی ارتفاشون کم بود یکی از شیشه های رفلکس ما می لرزید حالا من نمی دونم شما چی می گید که نمی لرزه بستگی به موج قدرت موتورشون داره
کاری نداره ۲۸ فروردین بالگردهای ارتش تعدادیشون به خصوص شنوک ها . کبری ها از مهر آباد و بلند می شن اول میان از روی شهر رد می شن بعد می رن به طرف جنوب تهران در یک پایگاه بالگرد می شینن برو داخل یک ساختمون ببین متوجه لرزیدن شیشه می شید یانه
تازه شیشه های پادگان که معلوم وعضشون چی هست
گفتم حالا دوست ندارید باور نکنید اصلا نمی دونم برای چی باید دروغ داده باشم مگر ما عقل نداریم تفاوت دو قوا رو نمی بینیم حداقل چند ده فناوریشون از ما جلوتره ؟
می بینی که ماالان داریم جنگنده ی شصت سال پیش اونها رو تولید می کنیم حالا کاری به دلایلش ندارم پس اگر جنگ الکترونیکشون خیلی قوی باشه جای تعجب نداره ( اینو برای آقا محمد گفتم)
این مشکل می دونی از کجا هست من اشتباه کردم لابلای دوستان هم وطن از مشکلات بگم چیزی اتفاق نمی افته من که شما رو بی سواد فرض نکردم گفتم این اتفاق افتاده شما بگو من باور نمی کنم ختم کلام هر کسی خواست فکر کنه نیروهای ما رویینتن هستند من به عقاید شما احترام می زارم
فقط یک پیشنهادی بهت میدم یک بلیط بگیر برو تایباد خوب برو پیش مرزدارها بگو بعضی از هم رزمهای چه شکلی کشته می شن اگر گفت بعضی اوقات با بیل تکه های بدنشون رو جمع می کنیم به اون هم به گو درغگو
پسر همسایمون می گفت در شمال غرب که بودم سر چند تا از هم خدمتیهام رو بریدند مادرش همش دلنگران بود سالم برگرده برو به اون هم بگو دروغگو
کمین دسته دسته سپاهی می کشن اون که دیگه نزدیک برو بپرس باز گفتن آره بگو دروغگو

شبکه ی تهران سر بریدن سرباز این مملکت رو نشون داد اونهم دروغ می گه ؟ خوب این سرباز ها رو چه طوری می دزدند؟

حالا مگه چی شده می گم اینها چند تا بالگرد محافظ از رو ی جزیره رد شدن نگفتم زدن که منهی حرفم اینه اون فرمانده ی مرزبان می دونه دشمن کیه بچه های میلیتاری خیلی هاشون دشمن رو از دریچه ی اخبار می شناسن
بله می تونستیم بزنیم بد اون ناو هم چند تا f18 بلند می کرد درگیری شروع می شد دوباره یک ۱۰۰ سال عقب می افتادیم من که نگفتم فرمانده ترسیده گفتم دشمن رو می شناسه
جواب این سوال رو بده اگر شلیک می کرد بهتر بود یا همون کاری که کرده یعندم شلیک و احتمالا یک هشدار دادن از طریق بیسیم به ناو
من می گم عقل کرده شما بگو نه[/quote]

حالا قضیه زمین رو فراموش میکنیم و شیشه هم زیاد مهم نیست چون در پست قبلی توضیح دادم که برای این مورد (به لرزش در اومدن شیشه ها) باید بالگرد در ارتفاع پائین کمتر از 100 و حتی 50 متر و در نزدیکی سازه پرواز کنه که این یعنی ورود به حریم هوایی ایران که تجاوز محسوب میشود و تاکنون آمریکائیها چنین جراتی به خود نداده اند. شاید از نزدیکی جزیره گذشته باشه اما اینکه از روی آن بگذرد ... هنوز پهپادهای آمریکایی جرات نکردن چنین کاری انجام دهند چه رسد به هواگرد سرنشیندار.

اما درباره اون فرمانده که دستور عدم آتش داده این به خودش مربوط نیست و دستور از بالا هست که نیروها سرخود کاری انجام ندهند نه فقط به طرف ایرانی بلکه نیروهای آمریکایی و انگلیسی مستقر در منطقه نیز از طرف مافوق خود چنین دستوری دارند. اگر هم به فرض درگیری رخ میداد در اون موقعیت خاص ناوهواپیمابر آمریکایی کار خاصی نمیتوانست انجام دهد و جزیره بر ناو مشرف بود و از طرف شمال نیز واحدهای موشکی ساحل به دریا در برد داشتند ناو رو که در صورت بروز درگیری و شلیک موشک به سمت بالگردها به احتمال قوی ناو عکس العمل جدی جز به پرواز در آوردن چند هواپیما برای اسکورت جهت خروج از منطقه از خود بروز نمیداد.

سایر سخنان شما عزیز نیز به نظرم به موضوع مربوط نمیشه و اینکه جنگ الکترونیک ما در چه سطحی هست یا کدام هواپیماها رو داریم اینها خارج از بحث عبور ناو بیگانه از محدوده ساحلی ایران میباشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا از بحث دور شديم!‌ فقط يك چيزي تا دوستان مشغول بحث بودند يك بالگرد ظاهرا سقوط كرد و سه نفر از آمريكايي ها هم به درك واصل شدند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حیف ما با همین طالبان مشکل داریم وگرنه بعضی از این دوستان کم لطف می دیدن با حمایت و اموزش ایران همین گروه گور امریکا رو در یک سال می کندن.
اما در مورد خود این بالگرد هواپیما این هواپیما بالگرد هم مثل تمام هواگردها مشکلات خاص خودش رو داره مثل سرعت کم در حدود 300 متر و این یعنی تابوت پرنده .و مشکل موتورها در صورت خرابی یکی توانش رو از دست می ده این چرنده رو با چند موشک دوش پرتاب هم می شه نابود کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا مگه ما ميگيم بدون تلفات پدر امريكا رو در مي ياريم در جنگ به هر دوطرف خسارت وارد ميشه ولي به ما بيشتر چون در كشور خودمون مي جنگيم از طرفي هم روحيه ما بيشتر چون از كشور مون دفاع مي كنيم و امريكايي ها بيروحيه چون اصلا نمي دونن براي چي مي جنگن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا قضیه زمین رو فراموش میکنیم و شیشه هم زیاد مهم نیست چون در پست قبلی توضیح دادم که برای این مورد (به لرزش در اومدن شیشه ها) باید بالگرد در ارتفاع پائین کمتر از 100 و حتی 50 متر و در نزدیکی سازه پرواز کنه که این یعنی ورود به حریم هوایی ایران که تجاوز محسوب میشود و تاکنون آمریکائیها چنین جراتی به خود نداده اند. شاید از نزدیکی جزیره گذشته باشه اما اینکه از روی آن بگذرد ... هنوز پهپادهای آمریکایی جرات نکردن چنین کاری انجام دهند چه رسد به هواگرد سرنشیندار.

اما درباره اون فرمانده که دستور عدم آتش داده این به خودش مربوط نیست و دستور از بالا هست که نیروها سرخود کاری انجام ندهند نه فقط به طرف ایرانی بلکه نیروهای آمریکایی و انگلیسی مستقر در منطقه نیز از طرف مافوق خود چنین دستوری دارند. اگر هم به فرض درگیری رخ میداد در اون موقعیت خاص ناوهواپیمابر آمریکایی کار خاصی نمیتوانست انجام دهد و جزیره بر ناو مشرف بود و از طرف شمال نیز واحدهای موشکی ساحل به دریا در برد داشتند ناو رو که در صورت بروز درگیری و شلیک موشک به سمت بالگردها به احتمال قوی ناو عکس العمل جدی جز به پرواز در آوردن چند هواپیما برای اسکورت جهت خروج از منطقه از خود بروز نمیداد.

سایر سخنان شما عزیز نیز به نظرم به موضوع مربوط نمیشه و اینکه جنگ الکترونیک ما در چه سطحی هست یا کدام هواپیماها رو داریم اینها خارج از بحث عبور ناو بیگانه از محدوده ساحلی ایران میباشد.[/quote]

برادر سعید اون مثالهایی از مرزهای کشور بود این تعجب نداره برادر یک نگاه به کشور بنداز ببین کجا قرار گرفته یک طرف که کارخانه ی تولید مواد مخدر و تروریست شده یک طرف انبار تسلیحات اتمی یک طرف لنگرگاه نیروی دریایی پنجم آمریکا شده همه طرف هم که پایگاه نظامی دشمن هست
[quote]

امین جان شما یک کم داری پیاز داغش رو زیاد می کنی، الان پروژه هایی در کشور در حال تولید و تحویل به نیروهای مسلح هست که هیچ اسمی ازشون در رسانه ها منتشر نشده و هیچ کس بغیر از افراد مسئول از وجود اونها خبر نداره، افراد ذی ربط هم مدام در حال آموزش و کار کردن با اون تجهیرات هستند، در نمایشگاهها و دید عموم هم عمدا تجهیزات داون گرید و قدیمی رو به نمایش می ذارن که این خودش قسمتی از عملیات فریب هست. نمیشه خیلی از مسائل رو در اینجا که عمومی هست و متأسفانه دشمنان ما به راحتی به اون دسترسی دارن بیان کرد اما همینو بدون که در زمینه الکترونیک ما خیلی پیشرفت کردیم چون بیشتر زمینه کاریش تئوری هست و دانشمندان ما واقعا تونستن گامهای مهمی بردارن. تحریم هم خیلی کارساز نبوده چون هر قطعه و هر وسیله ای که خواستیم رو از هر جای دنیا حتی خود آمریکا به دست آوردیم.[/quote]

ببین برادر من که در مورد الکترونیک تعیین سطح نکردم ولی مطمئنن عقب تریم و این هم چیز عجیبی نیست
اما قرار هست رادارهای ایرانی جایگیزین رادارهای روسی بشن اون هم از نزدیک های خلیج فارس شروع می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.