امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='IR-Craft' timestamp='1357146554' post='291973']
خب دوست عزیز جناب تندر کاش میگفتین از کجا به سه موشکه بودن باور پی بردین.

البته اگه مثل برخی از دوستان ترجیح میدین سکوت کنین در این مورد حرفی نیست.
[/quote]
مسولین قرارگاه سال قبل به صراحت گفتن باور از 2 یا3 موشک در لایه های مختلف استفاده می کنه که بنظر بنده احتمالا همون3 موشک درسته که میتونه موشکهایی با یرد120 کیلومتر در لایه کوتاه برد 250 کیلومتر در برد متوسط و شاید 400 کیلومتر در بردبلند باشه یعنی همون اس400 ایرانی
البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه ولی یادم هست حتی همون روزی که فرمانده سپاه گفت رعد از بوک بهتره درجا تو سایت گفتم مسولین بوک رو کپی و ارتقا دادن که حتی خدایی با دیدن تصویر رعد به این نتیجه رسیدم که اصلا به زور میشه رعد رو کپی بوک دونست یعنی فاکتور طراحی پایه بومی درش لحاظ شده که واقعا جای شکر داشت
در مورد باور373 هم مسولین به کرات گفتن از اس300 روسی بسیار بهتره از طرفی مدل بسیار بروز اس300 هم سامانه اس400 هستش یعنی بنظرم مسولین امر تا روز رونمایی رسمی اساسا نمی خوان برابری یا حداقل رقابت پایاپای باور373 رو با اس400 بیان کنن تا باعث تولید جو رسانه ای نشه و فقط به ذکر این نکته بسنده می کنن که باور بسیار پیشرفته تر از اس300 هست
البته شاید خیلی از کاربران سایت اصلا به خوردشون نره که ایران بتونه سامانه ای در حد رقابت با اس400 تولید کنه ولی بنده به شخصه به این موضوع بسیار امیدوارم
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باور373 فقط 3تا موشک داره؟ خد ای من[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]

من راجب سیستم های وطنی نظری خاصی ندارم اما تا جایی که علم پدافند من حکم میکنه برای هر هدف معمولا باید یک سامانه بین 2 تا 3 موشک شلیک کنه! پشت سر هم یا همزمان
خوب پس ما نتیجه میگیریم که..... باور بعد از حمله به یک هدف باید reload کنه که حتما زمان قابل توجهی رو نیاز داره!

دوستان توجه داشته باشند که درصد قبولی هر موشک زمین به هوای راداری تنها 33 درصد است!
یعنی موشک اول 33 درصد احتمال برخورد / موشک دوم 66 درصد / و موشک سوم 99 درصد احتمال برخورد رو بالا میبره!

درمورد سام های 5 ایران یا همان اس-200 حرف خاصی ندارم چراکه همه این سامانه رو میشناسند ! در نبرد اخیر لیبی ! همونطور که میدونید هیچ اس-200 یی نه شلیک شد و نه گذاشتند که شلیک بشه! ویرایش شده در توسط farokhkhan
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='farokhkhan' timestamp='1357202542' post='292042']
باور373 فقط 3تا موشک داره؟ خد ای من[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]

من راجب سیستم های وطنی نظری خاصی ندارم اما تا جایی که علم پدافند من حکم میکنه برای هر هدف معمولا باید یک سامانه بین 2 تا 3 موشک شلیک کنه! پشت سر هم یا همزمان
خوب پس ما نتیجه میگیریم که..... باور بعد از حمله به یک هدف باید reload کنه که حتما زمان قابل توجهی رو نیاز داره!

دوستان توجه داشته باشند که درصد قبولی هر موشک هوا به هوای راداری تنها 33 درصد است!
یعنی موشک اول 33 درصد احتمال برخورد / موشک دوم 66 درصد / و موشک سوم 99 درصد احتمال برخورد رو بالا میبره!

درمورد سام های 5 ایران یا همان اس-200 حرف خاصی ندارم چراکه همه این سامانه رو میشناسند ! در نبرد اخیر لیبی ! همونطور که میدونید هیچ اس-200 یی نه شلیک شد و نه گذاشتند که شلیک بشه!
[/quote]

نه برادر اگر لطف کنید و یکبار دیگر از اول به دقت بخونید خواهید فهمید که منظورش اینه از 3 نوع مختلف موشک در انواع برد استفاده میکنه نه اینکه همش 3 تا موشک داشته باشه!!!

در ضمن اون درصد 33 هم برام خیلی جالب بود والبته بدیع!!!

البته فک کنم این آمار از سام 2 باشه نه سیستمی مثل بوک یا اس 300 یا پاتریوت...!

چون تا جایی که بنده در حافظه دارم مصر با شلیک حدود 97 موشک 65 تا هواپیمای اسرائیلی رو سرنگون کرد!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب فرخ خان منظور Thundar اینه که این پدافند مانند اس 400 از چند نوع موشک استفاده میکنه ! البته اگه اینطور باشه دیگه کسی نمیتونه ادعا کنه این پدافند چینیه!
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/S-400.jpg[/IMG]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1357203901' post='292045']
[quote name='farokhkhan' timestamp='1357202542' post='292042']

دوستان توجه داشته باشند که درصد قبولی هر موشک هوا به هوای راداری تنها 33 درصد است!

درمورد سام های 5 ایران یا همان اس-200 حرف خاصی ندارم چراکه همه این سامانه رو میشناسند ! در نبرد اخیر لیبی ! همونطور که میدونید هیچ اس-200 یی نه شلیک شد و نه گذاشتند که شلیک بشه!
[/quote]

نه برادر اگر لطف کنید و یکبار دیگر از اول به دقت بخونید خواهید فهمید که منظورش اینه از 3 نوع مختلف موشک در انواع برد استفاده میکنه نه اینکه همش 3 تا موشک داشته باشه!!!

در ضمن اون درصد 33 هم برام خیلی جالب بود والبته بدیع!!!

البته فک کنم این آمار از سام 2 باشه نه سیستمی مثل بوک یا اس 300 یا پاتریوت...!

چون تا جایی که بنده در حافظه دارم مصر با شلیک حدود 97 موشک 65 تا هواپیمای اسرائیلی رو سرنگون کرد!!!
[/quote]

این 33 درصد برای تمامی سامانه ها حکم فرماست دوست نسبتا عزیز!
شما اگر لطف کنید برید یوتوب و فیلم تمام رزمایش هارو ببینید متوجه خواهید شد که بین 2 تا 3 موشک پشت سر هم به یک هدف شلیک میکنند!
کی میتونه تضمین بده که با یک موشک هواپیمایی سرنگون میشه؟[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img] شما فکر میکنید موشک موقع برخورد با بدنه هواپیما تماس پیدا میکنه ایا؟
ممکنه موشک اول در 90 متری و موشک دوم در 50 متری منفجر بشه! هیچ تضمینی وجود نداره که موشک اول حتما میخوره !

[color=#ff0000]البته فک کنم این آمار از سام 2 باشه نه سیستمی مثل بوک یا اس 300 یا پاتریوت...![/color]
ج: شما راجب بوک یا اس-300 چقدر اطلاعات دارید؟ ضریب خطای موشکش رو میدونید؟ میدونید که بوک از چه متد حرکتی تلفیقی استفاده میکنه؟
واللا من هم نمیدونم .
اتفاقا سام-2 به دلیل سنگین بودن کلاهک حدود 200 کیلویی بعد از انفجار + 8600 ترکش میتونه در محیطی به شعاع 150 متر شاستی هر هواپیمایی رو از جا دربیاره!

[color=#ff0000]چون تا جایی که بنده در حافظه دارم مصر با شلیک حدود 97 موشک 65 تا هواپیمای اسرائیلی رو سرنگون کرد!!![/color]
تا جایی که من مطالعه کردم / دولت اسراییل سرنگونی 40 فروند رو تایید کرده و گفته شده 65 فروند مورد حمله قرار گرفتند!
هیچ منبع معتبری نیست که سرنگونی 65 هواپیمای اسراییلی رو تایید کرده باشه....
[b]منبع معرفی کنید[/b] ویرایش شده در توسط farokhkhan
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی مثلا سامانه رعد برای انهدام یک هدف باید 2 موشک شلیک کنه بعد مجدد بارگذاری کنن بره سراغ هدف بعدی؟
در مورد S 200 چطور؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1357205262' post='292050']
یعنی مثلا سامانه رعد برای انهدام یک هدف باید 2 موشک شلیک کنه بعد مجدد بارگذاری کنن بره سراغ هدف بعدی؟
در مورد S 200 چطور؟
[/quote]

حاج عباس عزیز / توجه داشته باشید که نمام سامانه های دفاعی در هر محور شمال/جنوب/شرق/غرب دارای لانچر های شبیه به هم هستند!

که به ترتیب بیان میکنم
سام-2 دارای 6 لانچر است که توان هدایت 3 موشک رو به سمت هدف داره
سام-3 دارای 4 لانچر 4 تایی یعنی 16 موشک است که قدرت هوایت 2 موشک رو بر هر هدف داره
سام-4 دارای 3 لانچر 2 تایی که فقط میتونه یک موشک به هدف شلیک کنه
سام-5 اس-200 دارای 6 لانچر تکی هست که بنا به نیاز میتونه 1 تا 6 موشک رو به سمت هدف هدایت کنه
سام-6 دارای 4 لانچر 3 تایی یعنی 12 موشک که میتونه 3 موشک رو همزمان به سمت هدف شلیک کنه!
سامانه رعد هم دارای 4 لانچر 3 تایی هست که که من ازش چیزی نمیدونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این حساب پدافند زمینی حد اکثر میتونه در مقابل تهاجم پنج یا شش فروندی از پرنده های مهاجم جواب گو باشه.اگر مثلا 30 فروند قصد انجام ماموریتی رو داشته باشند پدافند نمیتونه کار زیادی انجام بده و مهاجمین قطعا اهداف رو منهدم میکنن.درست میگم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1357206979' post='292054']
با این حساب پدافند زمینی حد اکثر میتونه در مقابل تهاجم پنج یا شش فروندی از پرنده های مهاجم جواب گو باشه.اگر مثلا 30 فروند قصد انجام ماموریتی رو داشته باشند پدافند نمیتونه کار زیادی انجام بده و مهاجمین قطعا اهداف رو منهدم میکنن.درست میگم؟
[/quote]

حاج عباس عزیز تقریبا دست میفرمایید اما.......... یک نکته!

تمامی کشور ها و از جمله ایران ...... از استراتژی چند لایه استفاه میکنند که به ترتیب زیر است

اس-200 در لای اول (طبق گفته ویکی ایران حدود 7 واحد سام-5 در اختیار داره)
لایه دوم سام-2 (تعداد نا معلوم)
لایه سوم بوک (رعد)
لایه چهارم هاوک / مرصاد / شاهین
لایه پنجم سام-6 (به گفته ویکی حدود 8 واحد)
لایه ششم تورم-ام یک (به گفته ویکی +20 واحد)
و لایه غیر قابل نفوذ که از سامانه های اف ام جی / راپیر / شیلکا 23 ام ام (به گفته ویکی 100 واحد) / اورکلین / به تعداد نسبتا زیاد توپ 100 ام ام استفاده میشه

[color=#ff0000]من گمان نمیکنم وارد شدن به این همه لایه کار آسونی باشه البته این رو هم بگم که پیروزی در دفاع هوایی به معنی انهدام نیست! همینکه شما بتونید مهاجمین رو فراری بدید هم یک پیروزی حساب میشه[/color] ویرایش شده در توسط farokhkhan
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
فکر کنم برای همین نوع حمله از دفاع حلقه ای استفاده می کنند که شانس موفقیت را بالا ببرند
ولی اگر تعداد خیلی بالا تر از حد پدافند باشد حتما باید نیروی هوایی دست بکار شود و کمک کند

البته فکر کنم شناسایی هواپیماهای سنگین که حامل بمب هستند ، امکان پذیر باشد، کسی از دوستان می داند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1357208178' post='292060']
[/quote]
فکر کنم برای همین نوع حمله از دفاع حلقه ای استفاده می کنند که شانس موفقیت را بالا ببرند
ولی اگر تعداد خیلی بالا تر از حد پدافند باشد حتما باید نیروی هوایی دست بکار شود و کمک کند

البته فکر کنم شناسایی هواپیماهای سنگین که حامل بمب هستند ، امکان پذیر باشد، کسی از دوستان می داند؟
[/quote]

معمولا شناسایی هواپیما های سنگین برای مثال بی-52 راحت تر از یک جنگنده است! اما درکل بستگی به مهارت خدمه داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='farokhkhan' timestamp='1357210633' post='292072']
[/quote]

[/quote]

معمولا شناسایی هواپیما های سنگین برای مثال بی-52 راحت تر از یک جنگنده است! اما درکل بستگی به مهارت خدمه داره
[/quote]

منظور تشخیص یک اف 4 مسلح و سنگین از یک اف 4 سبک و شکاری
بحث تخمین حجم تسلیحات حمل شده توسط جنگنده با توجه به سرعت و ارتفاع

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشکر از همه دوستان
موضوع مهمی که کمتر توسط دوستان مورد بحث قرار گرفت و درخبر آمده بود امکان شلیک کور موشک هست
اینکه دراین حالت چه نوع تکنیکهائی به کار رفته و مثلا موشک دراین شرایط عملا امکان بقاء و شکار اهداف را در حملات نامتقارن و انهدام رادار اصلی شناسائی و هدایت خود دارد!!! و مثلا نوع هدایت و شناسائی پسیو تا نزدیک هدف و بعد قفل راداری فعال خود موشک میسر است یک حرکت بسیار مهم است
با توجه به اینکه موضوع مورد اشاره به همون قضیه شکار پهپاد در مانور توسط این موشک برمیگردد من دوست داشتم دوستان رو به نوع شکار هدف جلب کنم که دقیقا روش شکار مثل روش بکار رفته توسط موشک رعد (بوک ایرانی) بود
البته این موضوع خودش یک بحث مفصلی داره که مثلا روش نزدیک شدن موشک به هدف توسط سامانه های غربی مثل پاتریوت براساس هدایت موشک به نقطه تقاطع باهدف از کنار است به طوری که نیاز نباشد موشک دریک مرحله درفاصله کم از هدف و بدلیل محدودیت تحمل شتاب جی و بدلیل سرعت بالای هدف- ناچارا برای مدتی آن را گم کند تا دوباره با تغییر مسیر از پشت به آن برسد
باید گفت متاسفانه چنین سیستم دقیق محاسبه ای در سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری فعلی سامانه های ما وجود ندارد و این به این معنی است که مثلا امکان شکار اهداف با سرعت بالا مانند موشک ها درفاز ترمینال و یا پرنده ها و موشک های با سرعت هایپر سونیک - اصولا در سیستمهای فعلی ما و بصورت فوق وجود ندارد چون بدلیل محدودیت تحمل شتاب جی در فاصله مشخصی (مانند دو مورد تست صورت گرفته) امکان شکار فراهم نیست و موشک مجبور است با یک مانور لوپ مجددا هدفیابی از پشت را انجام دهد
ظاهرا حتی در زمینه شکار پرنده های نه چندان سریع یعنی 0.9 سرعت صوت هم این اتفاق افتاد اما پس از ان بدلیل بالا بودن سرعت نسبی موشک ما نسبت به هدف - شکار صورت گرفت
این موضوع برای شکار اسکادها در اسرائیل یک مشکل اساسی بود چون بدلیل مشکل نرم افزاری تنها کسری از ثانیه کافی بود که موشک پاتریوت بجای برخورد مستقیم - آن را از دست داده و بعد برای شکار آن بدنبال موشک راه بیوفتد که بدلیل سرعت بالای موشکها - امکان شکار آنها فراهم نشد و خود آنها هم پشت موشک به اهداف میخوردند که گاها تا 5 موشک پاتریوت علاوه بر موشک اسکاد به هدف میخورد

باید دید آیا برای مشکل فوق فکری شده است یا نه چون در نبرد اتی ما باید اهداف پرنده بسار سریع را شکار کنیم - اما بهر حال این امکان پرتاب کور برای موشکی با سرعت 8 ماخ بسیار جالب بود
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1357211353' post='292075']
[quote name='farokhkhan' timestamp='1357210633' post='292072']
[/quote]

[/quote]

[/quote]

منظور تشخیص یک اف 4 مسلح و سنگین از یک اف 4 سبک و شکاری
بحث تخمین حجم تسلیحات حمل شده توسط جنگنده با توجه به سرعت و ارتفاع
[/quote]

من شنیدم بعضی از رادار های جدید هستند که حتی نوع و تعداد تسلیحات رو مشخص میکنند! اما اطلاع دقیقی از این نوع رادار ها دردست نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اقا اصلا شلیک کور یعنی چی کسی لطفا توصیح بده[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.