امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
خيلي واسم جالبه،فکر نکنم اتفاق عجیبی افتاده باشه افتاده؟؟؟ این یکی از تاکتیک های قدیمی ما در مورد نامگذاری موشک و حتی ساخت انواه مختلف اوناست. اگه یادتون باشه ما چندین سامانه موشکی با نام و شکل یکسان داشتیم در همین زمان فعلی غربی ها و خیلی ها در داخل هنوز نمیدانند شهاب3 با زلزال،قدر1،قدر،سجیل،عاشورا،ثامن و ... چه تفاوت هایی با هم دارند و کسی که بطور عادی به انها نگاه میکنه سر در نمیاره کلی گفتم وگرنه اینها با هم کلی فرق دارند و در یک دسته هم نیستن اما این یکی از استراتژی های ماست! مثال دیگه موشک شاهین،سامانه موشک مرصاد،هاوک و ... گاهی هم اشتباهات کاربران،خبرگزاری ها و ... یادتون رفته در مورد موشک ستار 1،2،3 چندین سال بجث های مختلفی بود تا معلوم شد تمامی حرف ها اشتباهه و ستار یک موشک هوا به زمینه...

اما در مورد اس-300 ایرانی به طور قطع میشه گفت یک کشور اعتبار خودش رو با نمایش اس-200 بحراج نمیذاره،حتی با نمایس اس-200 بروز شده!
فکر نکنم چیزی به اسم اس-200 کوچک شده وجمع و جور وجود داشته باشه اگه موشک جدیدی تولید شده و سیستم ها تغییر کردم مطمئنن دیگه اس-200 نیست! ما عادت داریم که همه چیز رو با محصولات خارجی نامدهی کنیم.
صحبت از یک سامانه موشکی با پرتاب سرد و عمودی به اسم مرصاد با برد 12 کیلومتر و ... بوده چرا داد نمیزنید که اس-15 یا تور ام خودمونه!! چرا گریه نمیکنید؟؟

قرار نیست از لپ لپ یا سک سک طلایی برامون اس-300 ایرانی تولید کنند،یک فرمانده نظامی اونم درجه دار اگر چنین حرفی زده یا اشتباه کرده،یا اشتباه متوجه شده و در اخر باید تسلیت گفت اگر این موضوع درست باشه.

کمی صبر و تحمل و اعتماد به مسئولین خوبه،یادمه میخوندم گفتن مدت زیادی روی این سامانه داره کار میشه،اسمی از اس-300 ایرانی بردن نه اس-200 ایرانی! گفتن از سیستم های شرقی و غربی بهترین ها رو جمع کردند و ... حالا اس-200 کدوم یکی از این مشخصات ور داره حتی نسخه بروز شدش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وحیدی در گفتگو با مهر:
ساخت موشک "اس 300" در مراحل طراحی قرار دارد
خرم آباد - خبرگزاری مهر: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور با اشاره به در دستور کار قرار داشتن ساخت موشک "اس 300" در داخل کشور گفت: ساخت این موشک در مراحل طراحی قرار دارد.

سردار احمد وحیدی در حاشیه مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای پاسدار لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد در مورد خلف وعده روسیه در زمینه تحویل موشکهای "اس 300" و پیگیری برای دریافت خسارات، اظهار داشت: پیگیریهای حقوقی در این زمینه از سوی ایران حتما انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر کار ساخت موشک "اس 300" توسط متخصصان داخلی نیز در دستور کار قرار گرفته و در حال پیگیری است.

دفاع خودمان را بدون موشک "اس 300" نیز به خوبی شکل داده ایم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ساخت این موشک در داخل کشور یک کار زمان بر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ساخت موشک "اس 300" در مراحل طراحی است و به تدریج سایر مراحل نیز طی خواهد شد.

سردار وحیدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ما دفاع خودمان را بدون موشک "اس 300" نیز به خوبی شکل داده ایم، یادآور شد: با این وجود همواره ما به دنبال محصولات جدیدتر و بهتر در این عرصه هستیم.

ساخت هواپیماهای مسافربری در نوع های بالاتر در حال بررسی است

وی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد ساخت هواپیماهای مسافربری در کشورمان نیز عنوان کرد: در حال حاضر هواپیمای ایران 140 در کشورمان در حال تولید است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تولید تعدادی از این هواپیماهای مسافربری در کشورمان، یادآور شد: در حال حاضر به دنبال طراحی انواع دیگر هواپیماهای مسافربری در کشور نیز هستیم.

سردار وحیدی با اشاره به پیگیری مذاکرات در این زمینه با وزارت راه، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ساخت انواع مختلف هواپیماهای مسافربری در حال بررسی است که هنوز به مراحل نهایی نرسیده است.

وی با اشاره به برنامه های وزارت دفاع برای طراحی هواپیماهای مسافربری در نوع های بالاتر از ایران 140، ابراز امیدواری کرد به زودی کار در این زمینه آغاز شود.

[size=18]ماهواره های جدید در آینده نزدیک پرتاب خواهد شد[/size]

وی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد برنامه های وزارت دفاع در مورد ارتقا صنعت هوا و فضا در کشورمان نیز عنوان کرد: در حال حاضر ماهواره های جدیدی در دست ساخت داریم که به زودی و در آینده نزدیک برخی از این ماهواره ها به فضا پرتاب خواهد شد.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1195541

----------------------------------------
ITNOG

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ساخت موشک "اس 300" در مراحل طراحی قرار دارد [/quote]
احتمالا می خاستن اسکیس طرح تست گرم کنن !!! این یعنی چندین سال فاصله تا ساخت اولین نمونه ازمایشی شایدم دهه!

به خاطر این اطلاع رسانی خیلی نا امید کننده بود ! امیدوارم تو جنگ واقعی این طوری عمل نکنند وگرنه وای به حال جایی که از اسمونش دفاع می کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا اینقدر تناقض یا ناهماهنگی،
تو روژه ماکت اس 300 نشون میدن، وزیر دفاع میاد میگن نه ما سامانه میانبرد ساختیم
خبر از تست گرم اس 300 میدن ، وزیر دفاع میگن در مرحله طراحی قرار داره.

از طرفی یکی از وعده های آزمایش اس 300 ایرانی به زودی توسط وزیر دفاع اعلام شد درست وقتی که صحبت از نسل جدید مرصاد کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باب دیونه شدیم اههههههههه .یکی میگه به زودی تست میشه یکی میگه تازه تو مراحل طراحی خداااااااااا at_wits'_end_new! at_wits'_end_new!بابا بیایین دوستان بی خیال این بحث بشیم :oops: قصد توهین ندارم یعنی ما هالوییم که نفهمیم icon_arrowdمن که مریض شدم از بث قاطی کردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين الان اخبار از قول وزير دفاع گفت كه سامانه برد بلند ايران داره روش كار ميشه و در اينده تست ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این یکی از تاکتیک های قدیمی ما در مورد نامگذاری موشک و حتی ساخت انواه مختلف اوناست. اگه یادتون باشه ما چندین سامانه موشکی با نام و شکل یکسان داشتیم در همین زمان فعلی غربی ها و خیلی ها در داخل هنوز نمیدانند شهاب3 با زلزال،قدر1،قدر،سجیل،عاشورا،ثامن و ... چه تفاوت هایی با هم دارند و کسی که بطور عادی به انها نگاه میکنه سر در نمیاره کلی گفتم وگرنه اینها با هم کلی فرق دارند و در یک دسته هم نیستن اما این یکی از استراتژی های ماست! مثال دیگه موشک شاهین،سامانه موشک مرصاد،هاوک و ... گاهی هم اشتباهات کاربران،خبرگزاری ها و ... یادتون رفته در مورد موشک ستار 1،2،3 چندین سال بجث های مختلفی بود تا معلوم شد تمامی حرف ها اشتباهه و ستار یک موشک هوا به زمینه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

میخواستم در بین کلامتون بگم که باور کنید ساختن یه سیستم پدافندی مثل S-300 واقعا پیچیده هست و برای ما خیلی پیچیده تر ، به نظر من بهینه سازی و سعی در دیجیتال نمودن سیستمهای قدمی هم خیلی پیچیده تر هست ، به این عکس توجه کنید :

http://www.img9.org/uploads/328a2672a7d3b38c587a3ddbfbfb50ad.jpg

این عکس مربوط به یکی از قسمتهای الکترونیکی رادار کنترل کننده S-200 هست ! واقعا پیچیده به نظر میاد ! حالا فکر کن شما بخواهی دونه دونه این سیم ها رو شناسایی کنید...

به نظر من عجله نکنید ، حتما از این قبیل سیستمها تو کشو ساخته خواهد شد و به موقع رونمایی میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين ديگه چيه ؟
اگه بازم از اين جور عكسها دارين بذارين كه خيلي حال كردم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی فیلمی که نصیر جان گذاشته بودند گفته شد که سیستم تست شده توی همین رزمایش و قراره در اختیار نیرو های مسلح قرار بگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیجیتال شدن خیلی مهمه، اگر بدانید چقدر مهمه! icon_arrowd

در مورد اس 300 بومی، کماکان باید منتظر باشیم. یقین دارم زمانی که رونمایی بشود، دنیا انگشت به دهان خواهد ماند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله ، اونها سیمهای ارتباطی هستند و کل این مجموعه قسمتی از کامپیوتر کنترل آتش هست !

اینم یه عکس از Seeker های موشکهای هوا به هوا مثل R-27

[img]http://www.img9.org/uploads/66f608d307ef2b5073d569ba2881f45d.jpg[/img]

فکر کنم توقعتون پایین اومده باشه ! icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود واقعا پیچیده هست! البته با پیشرفته تر شده و دیجیتالی تر شدن نیاز به این همه سیم کاری کمتر میشه!
عکس از قسمت الکترونیکی s300 ندارید (خودم هرچی گشتم پیدا نکردم!icon_arrowd )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.