امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با نظر جناب ووريور موافقم.قبلا هم خيلي در اين مورد بحث شد و با عدم رونمايي سامانه مورد انتظار. خيلي توي ذوق بچه ها خورد.بهتره هروقت رو نكمايي شد حسابي روش بحث بشه و ببينيم كه واقعا با چه دستاوردي مواجه ميشيم.ما هم اميدواريم ا اوني كه در فكرمون هست بهتر و برتر باشه .اين بار بگيم ايران توانست روسيه و امريكا نتوانستند..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سامانه پیشرفته تر!؟ من احساس می کنم با بعضی مصاحبه ها دیگه گندش در اوردیم![/quote]

بیست کیلو متن رو نقل قول کردی که یه خط بنویسی؟!

خب همون یه خط رو نقل قول می کردی!

حالا کجای متن منظورت بود؟! icon_arrowd

راستی این که با تکنولوژی فعلی مون موشکی پیشرفته تر از اس 300 با تکنولوژی 20 سال قبل بسازیم، واقعا اینقدر برات عجیبه؟![/quote]

خاستم کامل باشه ایرادی داره؟ همون یه خط منظورم بود دیگه!
من اصلا صحبتم سر می تونیم یا نمی تونیم نیست! حرفم اینکه بهتر اول یک تست ازش نشون بدیم مشخصاتش اعلام کنیم بعد بگیم تو این پارامتر ها از اس 300 روسی بهتر است نه اینکه مصاحبه کنیم فقط بگیم پیشرفته تر باشه حتی اگر پیشرفته تر هم باشه این روش اعلا اشتباه است!

در ضمن اس 300 کم چیزی نیست همون cold launch ابهتی مال خودش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خاستم کامل باشه ایرادی داره؟ همون یه خط منظورم بود دیگه![/quote]

دوست عزیز، خب همون یه خط رو «نقل قول» می کردید و بی خودی حجم مطالب صفحه رو بالا نمی بردید، خودتون هم که اذعان دارید که منظورتون همون یه خط بوده.

[quote]من اصلا صحبتم سر می تونیم یا نمی تونیم نیست! حرفم اینکه بهتر اول یک تست ازش نشون بدیم مشخصاتش اعلام کنیم بعد بگیم تو این پارامتر ها از اس 300 روسی بهتر است نه اینکه مصاحبه کنیم فقط بگیم پیشرفته تر باشه حتی اگر پیشرفته تر هم باشه این روش اعلا اشتباه است![/quote]

فعلا شاید نشون دادنش صلاح نباشه، چون یک متخصص نظامی می تونه حتی با دیدم یک فیلم تست بظاهر معمولی، نکاتی رو ازش استخراج کنه که از دید من و شما مغفول هست. به عنوان مثال متخصصین بحث شمی می تونن با دیدن نوع شعله و رنگ دود اون با تقریب بالایی نوع سوخت موشک رو حدس بزنن، از اونجا و با توجه به ابعاد موشک میشه برد حدودی موشک رو هم به دست آورد، سرعت اون رو هم حدس زد، میزان رویت پذیری موشک در روز و شب و شرایط مختلف جوی رو هم سنجید، امکان کشف موشک از روی بازتاب احتمالی دود اون بر روی صفحه رادار رو هم بدست آورد و . . .

پس می بینید که حتی یک فیلم تست معمولی هم می تونه حاوی نکات زیادی باشه که هنوز وقت دونستن اونها توسط دشمن نیست!

اما این اطمینان رو بنده به عنوان برادر کوچکتر به شما میدم که اگه اس 300 ( به فرض مدل پی ام یو -1 ) در ایران حتی « مهندسی معکوس [b]صرف[/b]» هم شده باشه، از نمونه روسی و چینی اون بهتر خواهد بود، بگذریم از تغییراتی که در آویونیک و الکترونیک و رادار و مخابرات اجتناب ناپذیر خواهند بود . . . و حتی شاید موتور، که توان طراحی و تولید خوبی در بحث پیشرانش در کشور داریم.

حالا فکر کنم متوجه شدید که این روش اعلام شاید اشتباه نباشه!

[quote]همون cold launch ابهتی مال خودش![/quote]

در پروسه مهندسی معکوس و یا تولید این ژنوم، شاید کلد لانچ از ساده ترین سیستمها باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محمد جان.اگر مهندسی معکوس صرف باشه که میشه همون و فرقی باهاشون نمیکنه.
من هم معتقدم بهتره بعد از اینکه وارد خدمت شد راجع بهش اظهار نظر بکنن.الان اگر چیزی بگن خیلیها میگن حرفشون الکیه.اما اگر اون موقع با دادن بخشی از مشخصات و با دلیل و مدرک ثابت کنن از S-300 بهتره،اونوقت هم دهان دشمن بسته میشه و هم مخالفین نمیتونن چیزی بگن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]محمد جان.اگر مهندسی معکوس صرف باشه که میشه همون و فرقی باهاشون نمیکنه.
من هم معتقدم بهتره بعد از اینکه وارد خدمت شد راجع بهش اظهار نظر بکنن.الان اگر چیزی بگن خیلیها میگن حرفشون الکیه.اما اگر اون موقع با دادن بخشی از مشخصات و با دلیل و مدرک ثابت کنن از S-300 بهتره،اونوقت هم دهان دشمن بسته میشه و هم مخالفین نمیتونن چیزی بگن.[/quote]
مخالفين مثلا ميخوان چي بگن ؟
ما اگه با اين سامانه 10تا اف35 هم شكار كنيم اونا بازم دهنشون بسته نميشه .
اصلا مگه ما هر كاري ميكنيم كه واسه بستن دهن دشمنامونه ؟
اينهمه پروژه نظامي خوب رو تكميل و توليد كرديم بازم اونا از ادبيات زور استفاده ميكنن و آدم نميشن .
من ميگم اين مسايل رو بسپاريم به دست خود نظاميان چون خودشون بهتر از هر كسي به اين قضايا اشراف دارن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مسکو، 27 آبان، خبرگزاری« ریا نووستی»/ مشابه ایرانی سیستم پدافند هوایی "اس ـ 300" که با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته ، سیستم بهینه سازی شده "اس ـ 200 "از آب در آمد. این مطلب را شبکه تلویزیونی Press TV ایران با استناد به فرماندهی ارتش این کشور اطلاع می دهد.

بر اساس این گزارش، سرتیپ "محمد حسن منصوریان" گفت: "ما این سیستم را با تکمیل سیستم مشابه "اس ـ 200" ساخته و آنرا با موفقیت آزمایش کردیم".

ساختن چنین سیستمی به خاطر لغو قرارداد تحویل سیستم "اس ـ 300 "به جمهوری اسلامی از سوی روسیه آغاز شد.

قابل ذکر است که چندی پیش "دمیتری مدودف" رئیس جمهوری روسیه فرمانی را امضا کرده که طبق آن بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برقراری تحریم های تکمیلی علیه تهران بخاطر امتناع آن از قطع غنی سازی اورانیوم، نمی توان سیستم های "اس ـ 300" را به ایران تحویل داد.

سیستم های "اس-300" ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. تازه ترین مدل سیستم "اس-300" می تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند.

[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اخبار اعلام شده از منابع رسمی هنوز اسمی از اس300 یا مشابه داخلی اون نیومده و وفقط تست اس 200 بهینه شده اعلام شده.

ارادت ریانوستی به ایران هم سابقه دیرینه داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم امیدوارم این خبر اشتباه باشه و اس 300 در کار باشه !
و این اینده نزدیک زودی برسه icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالاخره HQ-9 شد یا S-300 ؟؟

اگر ما می تونیم اینارو تولید کنیم پس چرا دنبال خرید هستیم؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز که چيزي نديديم پس نميشه با اطمينان قضاوت کرد که چي هست. ولي هرچي هست s-300 نيست .همون s-200 يا صياد آپ گريد شده يا HQ-9چيني خودمون هست . اگر هم s-300 واقعي باشه يعني از يه جايي مثل بلاروس يا يه جاي ديگه رسيده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما از طرفی میگی [color=red]هنوز نمیشه بااطمينان قضاوت کرد[/color]

و از طرفی دیگه میگید
[color=red]
ولي هرچي هست s-300 نيست .همون s-200 يا صياد آپ گريد شده يا HQ-9چيني خودمون هست . اگر هم s-300 واقعي باشه يعني از يه جايي مثل بلاروس يا يه جاي ديگه رسيده !
[/color]

کدوم طرفی هستی icon_arrowd[/quote]
منظورم اين هست که يکي از گزينه هاي بالاست ولي اينکه کدوم هست نمي دونم تا زمان ديدن فيلم تست بايد صبر کرد .
s-300 روسي خريداري شده از بلاروس يا هرجاي ديگه اي !!!????.
HQ-9 برادران چيني.
آپگريد شده s-200 يا صياد يا هاک !!!
گزينه بعدي هم نداره ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]انشاءالله که تمام فرضیات شما با نمایش پدافند دوربرد وطنی باطل خواهد شد. icon_arrowd[/quote]
انشالله, اين تنها موردي هست که دوست دارم فرضم صد در صد غلط از آب دربياد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نمیشه به ریانووستی خرده گرفت ایراد از کار خودمون، حالا ریانووستی روس هست، 20 وسی که داخلی هست نمی دونید امروز در معرفی مرصاد چه چرت و پرت ها و اراجیفی به هم بافت ، من هنوز موندم اینارو از کجا در آورد گفت آخه مرصاد چه ربطی به اس 200 و اس 300 داره.

علت این اشکالات از عدم اطلاع رسانی صحیح هست. متاسفانه یک سخنگوی رسمی و مشخص هم که ندارند فقط این نهاد به صورت رسمی و واضح اطلاع رسانی کنه.

وقتی قراره یه خبری بشه از شونصد ماه قبل ، شونصد نفر به شونصد شکل متفاوت اظهار نظر می کنن، اون هم آخرش معلوم نیست اون وعده علنی بشه یا نشه یا کلی تاخیر بهش بخوره، و نتیجشم مثل الان اینه که همه چی با هم قاطی میشه.

معاون اجرایی قرارگاه میاد صحبت از صیاد کوتاه برد سوخت جامد 12 کیلومتر برد می کنه باز یه جا دیگه میاد میگه صیاد دو مرحله ای با کلاهک 200 کیلوئی بعدشم میگه عمود پرتاب.

خلاصه هزار جور حرف به هزار شکل مطرح میشه جوریکه همه گیج میزنن. بعد ریانووستی هم میاد اینجوری میگه. خوب اگه یک سخنگوی مشخص اگه لازم به اطلاع رسانی پیش از موعد بود میومد رسما مثلا میگفت تو این رزمایش تست گرم اس 300 ایرانی، اس 200 بهسازی شده، صیاد بهسازی شده ، مرصاد 2 و یا یک یا چند مورد مشخص از اون ها انجام میشه(اگرم مثلا به فرض به خاطر مسائل امنیتی نباید گفته بشه که خوب نگن)، امکان سو استفاده به شکلی که ریانووستی انجام داده فراهم نمی شد، هر چند من فکر نمی کنم ریانووستی سو استفاده کرده باشه فکر می کنم اونها واقعا دریافت و برداشتشون این بوده که قرار بوده اس 300 آزمایش بشه حالا اس 200 آزمایش شده اون هم به شکل جملاتی که از سردار منصوریان نقل شده.

خبرنگارای حوزه صنایع دفاعیمونم که ماشا ا... نوبرن ، نمی دنم اینارو از کجا پیدا کردن.

بعید هم میدونم این نحو اطلاع رسانی فاجعه به عمد و برای گیج کردن نیروهای اطلاعاتی دشمن باشه.

مثلا برداشت خود من از صحبت های مطرح شده اینه که بعید می دونم تو این رزمایش اس 300 علنی آزمایش بشه ، اگه آزمایش هم بشه احتمالا علنی نشه(امیدوارم در این مورد برداشت من اشتباه باشه). و دیگه برداشت من اینه که احتمالا اس 300 ایرانی، اس 200 بهسازی شده، صیاد بهسازی شده و مرصاد 2 همه احتمالا با هم متفاوت و متمایز از هم هستند.

-----------------

علت اینکه ما با وجود داشتن برنامه ساخت چیزی مشابه اس 300 ، باز هم حتی هنوز اصرار به اجرایی شدن قرارداد خرید اس 300 داریم اولا اینه که تا ما بخوایم تولید انبوه اس 300 های خودمون رو به انجام برسونیم به تعداد کافی تولید و عملیاتی کنیم، هنوز کلی زمان لازم هست در حالی که با توجه به نوع تهدیدات ما یک روز هم یک روزه.

دلیل دوم هم می تونه دستیابی به تکنولوژی باشه. اگه ما در حال ساخت اس 300 ایرانی باشیم احتمالا بر پایه اس 300 های قدیمی روسی و با مدرنیزاسیون و بهسازی های ایرانی ، در حال ساخت این موشک ها هستیم، پس به همون دلیلی که احتمالا در اختیار داشتن اس 300 های قدیمی این امکان رو به ما داده که الان برنامه ساخت مشابه اس 300 خودمون رو داشته باشیم داشتن نمونه های جدید تر اس 300 روسی امکان دستیابی به تکنولوژی های متفاوت تر رو به ما میده که شاید بتونیم بر مبنای اون به سطوح جدیدتری از فن آوری برسیم.

چین هم نمونه های قدیمی تر اس 300 رو در اختیار و عملیاتی داشت، اچ کیو 9 خودش رو هم تولید انبوه و عملیاتی کرد ولی باز هم اومد نمونه های جدید تر اس 300 روسی رو خرید، حالا ما که فقط برنامه ساخت رو داریم هنوز خبری از تولید و عملیاتی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمی دونم مسئولین مارو چی فرض کردند؟! آقا رفتین هاوک رو ورداشتین می گین اس-300 ایرانی ساختین؟! آخه هاوک کجاش از پرتاب سرد استفاده می کنه؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.