امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
با این دست گل هایی که جناب نهاوندیان و امثالهم به آب می دهند ، نیروهای مسلح مجبورند از خودشون مایه بزارند تا تیم مذاکره کننده پشتش قرص باشه ....
  • Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا من یه سوال دارم...
الان ارتش اگه بخواد می تونه از این موشک استفاده کنه؟
یعنی سپاه در اختیارش می زاره یا نه؟ ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا یک سوال دارم ! سپاه دقیقا چه شناوری درست حسابی داره که این موشک قراره ازش شلیک بشه ! چون تا جایی که من می دونم شناورهای سنگینمون در اختیاره ارتشه !

میشه یک نفر ما رو روشن کنه ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک با برد 350 کيلومتر همان کرم ابريشمهای قديمی خريداری شده در زمانهای دور است که به کمک مهندسان کره شمالی و چينی بازسازی و از روی طرح HY-4 يک موتور مينی جت (شايد طلوع) روی آن نصب شد و سالهاست (از زمان خاتمی) با اسم "رعد" و سکوی پرتاب ساخت کره شمالی وارد نيروی رزم سپاه شده است. البته تاکنون تصاوير همگی از زمين پرتاب بودن آن حکايت داشتند.

[CODE]
<http://www.youtube.com/watch?v=qk_yTjSmZeg>
[/CODE] ویرایش شده در توسط Brave_Heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1384885875' post='349465']
اصلا یک سوال دارم ! سپاه دقیقا چه شناوری درست حسابی داره که این موشک قراره ازش شلیک بشه ! چون تا جایی که من می دونم شناورهای سنگینمون در اختیاره ارتشه !

[/quote]
نیاز به شناور خیلی سنگین ندارن یا از ساحل می زنن یا از هواگردها و یا روی هر شناور کوچک یکی دو تا می زارن.

در مورد نوع موشک هم تو فکرش نرین الان رعدها خیلی بیشتر از این برد دارن. این موشک نوعی دیگه است غیر از رعد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوع موشک شاید غدیر باشه؛ موشک غدیر برای من یک معما شده چون این موشک چندماهی است که تست شده ولی رونمایی نشده! نسلهای قبلی رعد 300 تا 350 کیلومتر برد داشتند ولی نمونه جدیدتر آن ساخته شده ولی هنوز رونمایی نشده است که احتمالا سرعت و برد بالاتری دارد و در ضمن برای شلیک از ساحل مناسبه نه شناور.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1384885875' post='349465']

[/quote] تامین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بر عهده سپاه هست و دریای عمان و فراتر از آن بر عهده ی ارتش - از اینور ساحل ایران تا سواحل کشورهای شیخ نشید 350 کیلومتر نیست بهمین دلیل اصلا نیازی به شناور با پلتفرم سنگین نیست . این یک - دوم هم اینکه دریادار فدوی صراحتا گفتند که دنبال شناور با سایز بزرگ نخواهند رفت و عملا وارد میدان نبرد دشمن نخواهند شد . تندرو ، سبک و چابک در تعداد زیاد سیاست سپاه هست که بزرگ ترین پلتفرم سپاه به کلاس تندرها محدود شده . علی ایحال توان موشکی ، پهپادی و حتی قایق های تندرو مجهز به موشک و اژدر ، راهی را جز ترک منطقه حین مناقشه برای متجاوزان باقی نمیذاره .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][color=#ff0000]گروه امنیتی دفاعی [/color][url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url][/b]- اخیرا دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع تعدادی از فرماندهان و کارکنان این نیرو از نصب و بکارگیری انواع موشک‌های سنگین بر روی شناورها و بالگردهای کوچک سپاه خبر داده و گفته است: «ما به لحاظ نوع مأموریتی که داریم، توانستیم از اول تا آخر با باورمندی، طراحی، تولید و تجهیزات شناوری مانند نصب موشک‌های ضدناو بزرگ روی بالگردهای کوچک یا نصب و عملیاتی کردن موشک‌های سنگین روی شناورها و بالگردهای کوچک را خودمان انجام دهیم.»

منظور فرمانده نیروی دریایی سپاه از «موشک‌های سنگین» می‌تواند انواع موشک‌های کروز دریایی با بُردهای بلند باشد که «موشک نور» با برد بیش از 120 کیلومتر و موشک قادر با برد بیش از 200کیلومتر ازجمله مهمترین آنهاست.
علاوه بر این 2 نمونه مشهور، سردار سید مهدی فرحی رییس سازمان هوافضای وزارت دفاع نیز در ابتدای سال جاری، در گفتگو با خبرنگار فارس، از [url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920216000464"]موشکهای کروز 300کیلومتری[/url] خبر داد و گفت که این موشک‌ها هم اکنون در اختیار نیروی دریایی سپاه قرار دارند.
سردار فرحی البته در این گفتگو از موشک دیگری به نام «غدیر» نیز نام برد اما توضیحی درباره مشخصات، بُرد، قدرت تخریب و نیز تفاوت آن با موشک‌های کروز قبلی نگفت، البته بنا بر اخبار منتشره، این موشک در ماه‌های اخیر با موفقیت تست شده است.
اینها بیش از انواع موشک‌های کروزی است که بنا بر گفته فرماندهان و مسئولان عالیرتبه نیروهای مسلح در دست طراحی و ساخت است که در آینده می تواند توان یگانهای شناوری و پروازی سپاه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز را در مقابله با انواع تهدیدات دریاپایه به طرز چشمگیری افزایش دهد.
دریادار فدوی همچنین می‌گوید: «ما مدعی هستیم یکی از منحصر‌به‌فردترین مراکزی که در آن تولید علم صورت گرفته، نیروی دریایی سپاه بوده و در این رقابت از سایر نیروها پیش افتاده است.»
به گزارش فارس، نیروی دریایی سپاه با در اختیار داشتن انواع شناورهای تندروی موشک انداز در منطقه خلیج فارس و حفاظت از تنگه استراتژیک هرمز، یکی از قدرتمندترین نیروهای دریایی جهان در این حوزه محسوب می‌شود؛ شناورهایی که بنا بر گفته [url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920818001378"]دریادار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه [/url]می‌توانند با سرعتی معادل 50 نات (معادل 92.6 کیلومتر بر ساعت) موشک خود را به سمت هدف شلیک کنند.

لینک منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921001001233
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک کروز 300کیلومتری و موشک کروز غدیر به احتمال زیاد یکی هستن و نسل بعدی نور و قادر هست. و اما منظور از بالگرد کوچک چیه؟! تنها بالگرد سپاه که قابلیت نصب کروز سنگین را دارد میل هست که نمیشه بهش گفت: کوچک! نکنه روی شاهد285 موشک نصب کردن که این کار عملا غیر ممکن هست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روی شاهد قبلا در زمان رونماییش هم کوثر نصب بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالگرد کوچک رو درست میگه همون شاهد 285 باید باشه ولی منظور ایشان از موشک سنگین ، کوثر و ظفر یا نصر باید باشه ... درست هم میگن ، موشک های سبکی نیستند ، یادتون که نرفته 212 ها و موشک ها سرطلایی AS-12 !!! ویرایش شده در توسط AmirAzad

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه بیکارن ماکاپی با این ابعاد بسازند فقط به خاطر تست غرق کردن؟؟ به نظرم مدل در ابعاد واقعی بعد از طراحی کامپیوتری و مدل سازی کوچیک صورت میگیره ، خوب شایدم زیادی خوشبینانه فکر کردم ؛(آرزو بر ما جوونا مگه عیبه ؟؟؟!!!)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی برای شبیه سازی هدف گرفتن فرودگاه یک مدل فرودگاه در کویر ساختن بعید نیست برای تست غرق کردن هم یک مدل ناو هواپیمابر بسازن,
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.