TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

[quote name='HIMLER' timestamp='1350313740' post='277146']
[right]بهترین راه روشی بود که هند برای مشارکت در سوخو و سیستم گلوناس بکار برد[/right]
[right]یعنی از مشکلات مالی روسیه بهترین استفاده رو برد[/right]
[/quote]

سلام
البته استفاده می کردیم .... تا قبل از اینکه به ازای هر چیزی که ما به روس ها پیشنهاد می دادیم ، اعراب و غربی ها منافعی 3-4 برابرش رو به روس ها پیشنهاد می دادند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید دوستان برای نوسازی نیروی هوایی کلا دو راه وجود داره :
1) تسلیم ذلت بار در برابر امریکا و به رسمیت شناختن موجودیت منحوس اسرائیل در کنار پرداخت یک چهارم درآمد نفتی 100 سال آینده کشور به عنوان غرامت جریحه دار کردن احساسات بازماندگان هولوکاست.
که البته در این صورت نه تنها به نیروی هوایی بلکه به کلاش و ژ-3 هم احتیاج نداریم همون طور که زمان شاه احتیاج نداشتیم مگر اینکه بخوایم باز ژاندارم و بهتر بگم سگ پاچه گیر عموسام بشیم!
2) باور خود و اعتماد به نفس و تلاش و پشتکار، که البته سخت و زمانبر و طاقت فرساست ولی قطعا نتیجه بخشه همون طور که تو سایر زمینه ها بوده.
حالا اتنخاب با خودتون.
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دمتون گرم اینقد به هواپیما پرداختید اصل کاری یعنی خلبانا رو یادتون رفت
برای شادی روحشون فاتحه با صلوات
اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1350327359' post='277215']
ببینید دوستان برای نوسازی نیروی هوایی کلا دو راه وجود داره :
1) تسلیم ذلت بار در برابر امریکا و به رسمیت شناختن موجودیت منحوس اسرائیل در کنار پرداخت یک چهارم درآمد نفتی 100 سال آینده کشور به عنوان غرامت جریحه دار کردن احساسات بازماندگان هولوکاست.
که البته در این صورت نه تنها به نیروی هوایی بلکه به کلاش و ژ-3 هم احتیاج نداریم همون طور که زمان شاه احتیاج نداشتیم مگر اینکه بخوایم باز ژاندارم و بهتر بگم سگ پاچه گیر عموسام بشیم!
2) باور خود و اعتماد به نفس و تلاش و پشتکار، که البته سخت و زمانبر و طاقت فرساست ولی قطعا نتیجه بخشه همون طور که تو سایر زمینه ها بوده.
حالا اتنخاب با خودتون.
[/quote]

متأسفانه در اين نكته كاملا با شما مخالفم ، ديدگاه صفر و يكي رو بيشتر مناسب بحث هاي نظامي ميدونم تا بحث سياست و سياسي كاري !!

خريد سلاح هم گرچه براي امور نظامي است ولي ماهيتي سياسي دارد ، مثال نقضي كه ميتونم بهتون بگم هم ، رابطه ايران و شوروي در دوران جنگ 8 ساله بود كه اگر در اون دوران ايران بنا و پايه مباحثات رو منافع خودش ميگذاشت و از افغان ها حمايت نميكرد ، مطمئنا تاريخ روابط دو كشور و مبادلات نظامي فيما بين به گونه ديگري رقم ميخورد ...

البته اشكالي كه به اين مورد ميشه گرفت مربوط بودن موضوع به زمان گذشته و تغييرات جبهه هاي سياسي در زمان حال است ، اما باز هم اگر ايران بيس مذاكراتي و اصول سياست هاي كلي خودش رو بر مبناي منافع شخصي ( و نه رهبري جهان اسلام و صدور انقلاب اسلامي و احياي اسلام در جهان و ... ) بگذاره ؛ خود به خود كشور هاي زيادي ( حتي همين چين و روسيه به قوط دوستان نامرد ... ) هم براي كسب منافعي به پاي ميز مذاكره كشانده ميشوند ....

ممكنه دوستان متذكر بشوند كه ما بر اساس اصول خود صحبت ميكنيم ، كه در چنين حالتي بايد گفت كه باز هم شرايط و آپشن هاي موجود نميتونه ديدگاه صفر و يكي رو توجيه بكنه ....

علي اي حال بايد گفت كه سرعت رشد تكلنوژي در دنيا به اندازه اي است كه بايد از سياست هاي بازسازي جهنده استفاده كرد ، بدين ترتيب كه ايران به جاي اينكه به توليد انبوه پرنده نسل چهارمي بينديشه ،بايد به توسعه و كسب دانش ساخت پرنده هاي نسل پنجمي بپردازه و در پي توليد اين نوع پرنده ها باشه ... گر چه همه چيز وابسته به توليد دانش و بومي سازي اون هست ، چون در علم نميشه بدون طي يك پله به پله هاي بالاتر رسيد ( حركت جهشي وجود نداره )

دوستان هم ببخشند چون به موضوع تايپك مربوط نبود .....
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ژنرال محمد عزیز بنده عرض می کنم نمی ارزه به خاطر نوسازی نیروی هوایی نوکر امریکا بشیم شما می فرمایید بریم نوکر روسیه و از اون بدتر چین بشیم !!!
درباره جهان بینی شما هم برای پیش گیری از انحراف تاپیک و به زحمت افتادن برادر رضا icon_cheesygrin فقط به ابراز تاسف بسنده می کنم.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1350417670' post='277387']
ژنرال محمد عزیز بنده عرض می کنم نمی ارزه به خاطر نوسازی نیروی هوایی نوکر امریکا بشیم شما می فرمایید بریم نوکر روسیه و از اون بدتر چین بشیم !!!
درباره جهان بینی شما هم برای پیش گیری از انحراف تاپیک و به زحمت افتادن برادر رضا icon_cheesygrin فقط به ابراز تاسف بسنده می کنم.
[/quote]

با تشكر از شما ، فكر نكنم برادر رضا بحث سازنده رو ناراحت كننده تلقي بكنه ، علي اي حال چون شما به جاي پاسخ به انتقادات بنده نسبت به نظري كه مطرح فرموده بوديد ، صرفا نسبت به شخصيت و منش و جهان بيني !! من اظهار تأسف فرموديد ! لذا بنده قائل به ادامه چنين بحثي نيستم .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1350419811' post='277388']
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1350417670' post='277387']
[/quote]

با تشكر از شما ، فكر نكنم برادر رضا بحث سازنده رو ناراحت كننده تلقي بكنه ، علي اي حال چون شما به جاي پاسخ به انتقادات بنده نسبت به نظري كه مطرح فرموده بوديد ، صرفا نسبت به شخصيت و منش و جهان بيني !! من اظهار تأسف فرموديد ! لذا بنده قائل به ادامه چنين بحثي نيستم .....
[/quote]

برادر عزیز میشه بفرمایید در کجای عرایض بنده کوچکترین اشاره ای به شخصیت و منش شما شده ؟؟؟ درباره جهان بینی تون هم وقتی تجویز می فرمایید از اشغال یک سرزمین اسلامی به کمونیست های ملحد حمایت و پشتیبانی کنیم تا مرحمت فرموده و چند اسکادران مستعمل و اضافی شون رو به چند برابر قیمت بهمون بفروشن و تازه اسم این کار رو منفعت سنجی می زارید جز اظهار تاسف چه کاری از این حقیر کمترین بر میاد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] درباره جهان بینی تون هم وقتی تجویز می فرمایید از اشغال یک سرزمین اسلامی به کمونیست های ملحد حمایت و پشتیبانی کنیم تا مرحمت فرموده و چند اسکادران مستعمل و اضافی شون رو به چند برابر قیمت بهمون بفروشن و تازه اسم این کار رو منفعت سنجی می زارید جز اظهار تاسف چه کاری از این حقیر کمترین بر میاد ؟[/quote]

[quote]ژنرال محمد عزیز بنده عرض می کنم نمی ارزه به خاطر نوسازی نیروی هوایی نوکر امریکا بشیم شما می فرمایید بریم نوکر روسیه و از اون بدتر چین بشیم !!![/quote]

برداشت شما بر اساس همون منطق صفر و يكي است ، سياه و سفيد ، خوب و بد ، نوكر و آزاد و ....

من در هيچ كجاي مطالبي كه عرض كردم نگفتم كه بريم نوكر كسي بشيم ، شما فرموديد :

[quote]
ببینید دوستان برای نوسازی نیروی هوایی[color=#ff0000] کلا دو راه[/color] وجود داره :

) [color=#ff0000]تسلیم ذلت بار در برابر امریکا[/color] و به رسمیت شناختن موجودیت منحوس اسرائیل در کنار پرداخت یک چهارم درآمد نفتی 100 سال آینده کشور به عنوان غرامت جریحه دار کردن احساسات بازماندگان هولوکاست.
2) [color=#ff0000]باور خود و اعتماد به نفس [/color]و تلاش و پشتکار، که البته سخت و زمانبر و طاقت فرساست ولی قطعا نتیجه بخشه همون طور که تو سایر زمینه ها بوده.
[/quote]
شما فرموه ايد كه كلا دو راه وجود دارد ، يكي كاملا بد و رفتن به سمت شر و پذيرش ذلت است ، و يكي صرفا متكي بودن به خود !!( همكاري با ديگران بد است و صرفا بايد كار را مانند برادران رايت انجام دهيم !! )
بنده هم صرفا مشكلات اين ديدگاه رو عرض كردم ، گفتم كه حداقل راه سومي هم وجود داره ، نبايد همه چيز رو در دست آمريكا و نوكرانش ديد !! اين ديگاه نه تنها پيشرفت ما رو كند ميكنه ، بلكه ما رو منزوي تر هم ميكنه !!
من تعدادي از راه هايي رو كه به ذهنم ميرسه بيان ميكنم :

1. همكاري با چين در ساخت و ارتقاء جنگنده هاي جديد ، همانند پاكستان !! ( شايد بفرماييد كه با ما كار نميكنند ، اما مسئله اينه كه آيا ما تا بحال خواستيم كه واقعا به پاي ميز مذاكره با اينها بريم ؟؟ ما تا بحال نياز چندان جدي رو حس نكرديم ، بهتره بگم سياست هاي ما همچين چيزي رو اجازه نميداد ، اما آيا نميشه صرفا با دادن امتياز هاي اقتصادي ( كه نمونه اش رو بارها در طي اين سال ها مشاهده كرده ايم ) چين رو به پاي ميز مذاكره كشوند ؟؟؟ )
2. ما در زمان جنگ با سوئد همكاري نظامي داشته ايم ، من نميدانم كجاي اين موضوع باعث پذيرش ذلت توسط ما شده ؟؟ همين موضوع ميتونه باز هم تكرار بشه ... حداقل در درياف برخي تكلنوژي ها ...
3. همكاري با برزيل و .... كه همانطور كه ميدانيد ، شركت ها ي برزيلي حداقل در زمينه پرنده هاي تجاري سابقه خوبي رو داره !! و ما نيز حداقل در همين عنوان با اونها همكاري داشته ايم و داريم !! چه بسا تعدادي از تكلنو‍ي هاي مورد نياز خودمون رو هم از اين كانال دريافت كرده ايم ...
4. همكاري با هوگو چاوز گرامي هم كه بر كسي پوشيده نيست ، همانطور F-16 هاي دريافتي ايران براي كسب تكلنو‍ژي ...
5. همنكاري با پاكستان ، كره شمالي ، اوكراين ( كشور هاي تازه مستقل شده از شوروي سابق ) و .. كه هر كدوم ميتونند بخشي از نياز هاي ما را تأمين بكنند ..
و......

اگر شما در اين موارد پذيرش ذلت رو ميبينيد به من بگيد !

در مورد اظهار فضل جناب عالي نسبت به جهان بيني بنده نياز به پاسخ رو نميبينم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این برادر مصطفی هم خیر نبینه ! عجب آتویی از ما داد دست بچه های سایت شدیم الگوریتم صفر و یک icon_cheesygrin(شوخی بودا)

اما ژنرال محمد عزیز :

1- برادر خوبم چه طور می فرمایید ما هیچ قدمی برای همکاری نظامی با سایر کشورها بر نداشتیم و ابتدا به ساکن دور خودمون دیوار کشیدیم ؟!
آیا ما برای خرید سوخو-27 و میگ-31 و تعداد بیشتری میگ-29 به سراغ روسیه نرفتیم ؟
آیا ما برای خرید جی-8 و جی-10 و همین جی اف-17 که فرمودید به سراغ چین نرفتیم ؟
آیا ما برای خرید میگ-29 های دست دوم به کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق هم رو ننداختیم ؟
جواب چه بود ؟ حتی به 3 برابر قیمت هم حاضر به فروش نشدند و گفتند اول مشکلاتتون رو با امریکا حل کنید بعد در خدمتیم، حالا این جواب کشورهایی بود که در بلوک بندی جهانی جزو نوکران امریکا طبقه بندی نمیشن و مثلا مستقل هستند؛ حساب دول اروپایی عضو ناتو که کاملا مشخصه.
دست آخر هم که با تصویب قطعنامه توی شورای امنیت فروش هرگونه سلاح به ایران رو برای همیشه ممنوع کردن.
پس می بینید که هیچ راهی جز پذیرش ذلت یا روی پای خود ایستادن پیش پامون نزاشتن و این دیگه مشکل عینک صفر و یک بین من نیست.
[b]2-چین تنها در صورتی با ما هم مثل پاکستان پروژه مشترک هواپیماسازی اجرا میکنه که هر روز ده ها نفر از هم وطنانمون قربانی تفریح اپراتورهای مست پهپادهای امریکایی بشن و دولتمون در مقابل تنها به اظهار تاسف بسنده کنه، حاضر به پرداخت این بهای گزاف هستید ؟[/b]
3-حساب تجهیزات محدودی مثل موشک دوش پرتاب که زمان جنگ با هزار و یک جور کلک سوار کردن از کشورهایی مثل سوئد و سوئیس تهیه می کردیم با سلاح استراتژیک هوایی جداست و ساب گریپن رو نمیشه توی کیسه شکر مخفی کرد و به ایران آورد !
4- همیشه برای معامله پایاپای محترمانه مثل مورد معاوضه پهپاد مهاجر با چند فروند اف-16 ونزوئلا تمام قد آماده بودیم و هستیم اما خودتون بهتر از من می دونید کشورهای مستقلی مثل ونزوئلا و کره شمالی که بی ترس از امریکا حاضر به همکاری با ما باشند، هم انگشت شمارن و هم چیز زیادی برای عرضه به ما ندارن.
پس باید روی پای خودمون باستیم و البته این به معنای شروع از نقطه آغاز برادران رایت نیست، همین پروژه تبدیل تایگر به صاعقه که هم خستگی سازه اون رو از بین می بره و هم موجب ارتقای موتور و رادارش میشه و هم برخی استاندارد های نسل چهارم رو روش اعمال میکنه خیلی خوبه و می تونه در آینده به جنگنده های سنگین تر ما مثل فانتوم و تامکت هم تسری پیدا کنه و عمر دوباره ای به اونها بده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

- برادر خوبم چه طور می فرمایید ما هیچ قدمی برای همکاری نظامی با سایر کشورها بر نداشتیم و ابتدا به ساکن دور خودمون دیوار کشیدیم ؟!
آیا ما برای خرید سوخو-27 و میگ-31 و تعداد بیشتری میگ-29 به سراغ روسیه نرفتیم ؟
آیا ما برای خرید جی-8 و جی-10 و همین جی اف-17 که فرمودید به سراغ چین نرفتیم ؟
آیا ما برای خرید میگ-29 های دست دوم به کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق هم رو ننداختیم ؟
جواب چه بود ؟ حتی به 3 برابر قیمت هم حاضر به فروش نشدند و گفتند اول مشکلاتتون رو با امریکا حل کنید بعد در خدمتیم، حالا این جواب کشورهایی بود که در بلوک بندی جهانی جزو نوکران امریکا طبقه بندی نمیشن و مثلا مستقل هستند؛ حساب دول اروپایی عضو ناتو که کاملا مشخصه.
[/quote]

آخه برادر عزيز چرا حرف تو دهن من ميذاريد من كي گفتم ما تابحال با كشور هاي خارجي همكاري نداشتيم ، خود من چند تا مثال هم از اين همكاري ها زدم !!
عرض من اين بود كه ايران ميتونست ولي با تطميع طرف هاي مقابل ، موفقيت هايي رو بدست بياره ، اما چون در اون زمان شرايط به گونه اي بود كه نياز هاي ما زياد بود ، اگر براي اين موارد يا حتي موضوعاتي ديگر امتياز هاييرو ميداديم ، ميبايست اين روند امتياز دادن بجاي معامله ي پاياپاي رو ادامه ميداديم ، بنا بر اين ما هيچ وقت با قصد خريد صد در صد به پاي ميز نرفتيم !!
همين چين و روسيه اي كه اين رو گفتند ، چرا همچين كاري كردند ؟؟
مگر منافع اونها اين رو نميخواست ؟
اگر فردا رو بشه كه ايران مثلا يك اسكادران جنگنده از چين دريافت كرده ( البته فعلا نياز ايران دريافت جنگنده نيست ، بلكه دريافت تكلنوژي هاي مربوط به اون است ) شما مياي و ميگي كه ما حتما مشكلاتمون رو با آمريكا حل كرديم كه اينها با ما معامله كرده اند ؟؟

[quote]2-چین تنها در صورتی با ما هم مثل پاکستان پروژه مشترک هواپیماسازی اجرا میکنه که هر روز ده ها نفر از هم وطنانمون قربانی تفریح اپراتورهای مست پهپادهای امریکایی بشن و دولتمون در مقابل تنها به اظهار تاسف بسنده کنه، حاضر به پرداخت این بهای گزاف هستید ؟[/quote]

اگر مقامات چيني چنين چيزي را به شما گفته اند ، خب پس من حرفم را پس ميگيرم !!

[quote]3-حساب تجهیزات محدودی مثل موشک دوش پرتاب که زمان جنگ با هزار و یک جور کلک سوار کردن از کشورهایی مثل سوئد و سوئیس تهیه می کردیم با سلاح استراتژیک هوایی جداست و ساب گریپن رو نمیشه توی کیسه شکر مخفی کرد و به ایران آورد !
[/quote]

كسي نميخواد گريپين NG رو بياره ايران ، شايد محققان ايراني به يك تكلنوژي دسترسي نداشته باشند ، به نظر شما نميشه با يك معامله با كشوري كه اصل رو منافع خودش داره ، چنين مواردي رو بدست آورد ؟؟

[quote]- همیشه برای معامله پایاپای محترمانه مثل مورد معاوضه پهپاد مهاجر با چند فروند اف-16 ونزوئلا تمام قد آماده بودیم و هستیم اما خودتون بهتر از من می دونید کشورهای مستقلی مثل ونزوئلا و کره شمالی که بی ترس از امریکا حاضر به همکاری با ما باشند هم انگشت شمارن و هم چیز زیادی برای عرضه به ما ندارن.[/quote]

فكر نكنم هيچ كدوم از اين كشور ها مبنا رو بر بي ترسي از آمريكا گذاشته باشند ، هر كشوري منافعي رو داره ، مگه ممكنه كه كره شمالي بياد بدون كسب منفعتي با ايران معامله بكنه ؟؟ يا ونزوئلا ؟؟

من كشوري رو نميبينم كه مانند ما بر مبناي اصول و اعتقاداتي سياست هاي خودش رو پايه ريزي بكنه ، درسته ما موظف به رعايت اصول خودمون هستيم ، اما مگه كشور ديگري هم همچين اصولي رو داره؟؟
مبناي ديگران كسب سود و منفعت است ، ما ميتونيم از اين فرصت ها مثل هميشه ( نمونه هاي موفق در گذشته ) استفاده بكنيم ف بدون اينكه سرمون رو مقابل كسي خم كنيم !!
رجوع بكنيد به علت معامله سوئد با ايران در طي جنگ ايران و عراق ( با وجود تحريم هاي سنگين اروپا عليه ايران ....)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام مجدد خدمت ژنرال محمد عزیز

1-از قضا برخلاف تصور شما ما همیشه با جیب پر پول و به قصد خرید صد در صد به مسکو و پکن رفتیم ولی چون بر بازار تسلیحات خصوصا سلاح های استراتژیک سیاست و امنیت حکمفرماست نه سود و منفعت ازمون ابتدا وابستگی سیاسی خواستن و بعد پول؛ و چون تن به ذلت ندادیم گفتن پولتون هم برای خودتون.
خصوصا بعد از فروپاشی بلوک شرق و یکه تاز شدن امریکا که آیتم جلب رضایت واشینگتون هم به محاسبات قبلیشون افزوده شد.(البته در دوره پوتین با بازگشت نسبی قدرت سابق این آیتم اندکی کمرنگ تر شده)
اتفاقا اگر شایعات مربوط به فروش مخفیانه سلاح های روسی و چینی به ایران صحت داشته باشه که درباره مورد تابلویی مثل جنگنده بعیده، نظر بنده درباره ترس این دولت ها از امریکا تایید میشه چون اگر تحریم ایران به نفع خودشون بود دلیلی نداشت که مخفیانه اون رو دور بزنن.
2-مقامات چینی به زبان دیپلماتیک گفتن اول برای جامعه جهانی اعتمادسازی کنید همون طور که پاکستان اعتماد جامعه جهانی رو جلب کرده ! ترجمه این حرف به فارسی سلیس همونی میشه که تو پست قبلی عرض کردم.
3-هیچ کدوم از دولت هایی که در تکنولوژی نظامی از ایران جلوترن ذره ای از این علمشون رو به هیچ قیمتی به ما نخواهند فروخت چون امریکا نمی گذاره دوست خوبم، پس اگر ناچار به کسب این علوم از خارج باشیم باید به راه هایی مثل غنیمت گرفتن اطلاعات فکر کنیم.
4-[b]اما بحث اصلی در اینجاست که امپریالیسم لیبرال دقیقا برخلاف دروغ بزرگ ایدئولوژی زدایی از سیاست و حکومت که برای استحمار و خلع سلاح فکری سایر ملل سر میده در عمل ایدئولوژیک ترین نظام طول تاریخ بشره و بنده حاضر به بحث مفصل در تاپیک مربوطه برای اثبات این مطلب هستم، علی الحساب و به عنوان یک مصداق بارز توجه بفرمایید که حمایت همه جانبه از غده بی مصرف صهیونیستی چه جور منفعتی برای رژیم حاکم برکاخ سفید داره ؟ نفع مالی ؟ نفع سیاسی ؟ نفع دیپلماتیک ؟ نفع اخلاقی ؟[/b]
[b]پس می بینیم جز دول ابلهی که فریب تبلیغات سراپا کذب ماشین پروپاگاند استکبار رو خوردن هیچ کشوری سیاست های خودش رو برمبنای موهومی به نام سود و منفعت تنظیم نمی کنه. [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام مجدد خدمت ژنرال محمد عزیز[/quote]

عليكم السلام
[quote]1-از قضا برخلاف تصور شما ما همیشه با جیب پر پول و به قصد خرید صد در صد به مسکو و پکن رفتیم ولی چون بر بازار تسلیحات خصوصا سلاح های استراتژیک سیاست و امنیت حکمفرماست نه سود و منفعت ازمون ابتدا وابستگی سیاسی خواستن و بعد پول؛ و چون تن به ذلت ندادیم گفتن پولتون هم برای خودتون.
خصوصا بعد از فروپاشی بلوک شرق و یکه تاز شدن امریکا که آیتم جلب رضایت واشینگتون هم به محاسبات قبلیشون افزوده شد.(البته در دوره پوتین با بازگشت نسبی قدرت سابق این آیتم اندکی کمرنگ تر شده)
اتفاقا اگر شایعات مربوط به فروش مخفیانه سلاح های روسی و چینی به ایران صحت داشته باشه که درباره مورد تابلویی مثل جنگنده بعیده، نظر بنده درباره ترس این دولت ها از امریکا تایید میشه چون اگر تحریم ایران به نفع خودشون بود دلیلی نداشت که مخفیانه اون رو دور بزنن.
2-مقامات چینی به زبان دیپلماتیک گفتن اول برای جامعه جهانی اعتمادسازی کنید همون طور که پاکستان اعتماد جامعه جهانی رو جلب کرده ! ترجمه این حرف به فارسی سلیس همونی میشه که تو پست قبلی عرض کردم.
3-[color=#ff0000]هیچ کدوم[/color] از دولت هایی که در تکنولوژی نظامی از ایران جلوترن ذره ای از این علمشون رو به هیچ قیمتی به ما نخواهند فروخت چون امریکا نمی گذاره دوست خوبم، پس اگر ناچار به کسب این علوم از خارج باشیم باید به راه هایی مثل غنیمت گرفتن اطلاعات فکر کنیم.[/quote]

نگرش بنده به سياست هاي اتخاذ شده به گونه اي ديگر است ، من هيچ كجا بيان نكردم كه ميتوان كشوري رو با خودمون دوست بكنيم ، يا اينكه به صورت عادي با اونها رابطه داشته باشيم ، من ميگم كه هميشه استثنا هايي هستند كه ميشه با اونها وارد معامله شد و استفاده كرد ، من صرفا مخالف خودم رو با [color=#000000]كلمه[/color][color=#ff0000] همه جهان [/color][color=#000000]و[/color][color=#ff0000] همه كشور ها[/color] بيان كردم ...

در مورد چين و روسيه هم بايد گفت كه تابحال همكاري هاي زيادي داشته اينم كه متأسفانه كفه سود اين همكاري ها به سمت اونهاست تا ما ....

چون اين بحث چين و روسيه ما رو مجبور ميكنه علاوه بر سياست هاي خودمون به سياست هاي كشور هاي ديگه هم به طور مفصل بپردازيم و موارد اختلاف زيادي چه در مورد منابع و چه در مورد برداشت ها وجود خواهد داشت و نيازمند بحثي طولاني خواهد بود ( كه از حوصله اين تايپك منحرف شده خارجه ... ) ، بهتر ميدونم كه اين موضوع رو همين جا تموم بكنم .

اما

[quote]4-اما بحث اصلی در اینجاست که امپریالیسم لیبرال دقیقا برخلاف دروغ بزرگ ایدئولوژی زدایی از سیاست و حکومت که برای استحمار و خلع سلاح فکری سایر ملل سر میده در عمل ایدئولوژیک ترین نظام طول تاریخ بشره و بنده حاضر به بحث مفصل در تاپیک مربوطه برای اثبات این مطلب هستم، علی الحساب و به عنوان یک مصداق بارز توجه بفرمایید که حمایت همه جانبه از غده بی مصرف صهیونیستی چه جور منفعتی برای رژیم حاکم برکاخ سفید داره ؟ نفع مالی ؟ نفع سیاسی ؟ نفع دیپلماتیک ؟ نفع اخلاقی ؟
پس می بینیم جز دول ابلهی که فریب تبلیغات سراپا کذب ماشین پروپاگاند استکبار رو خوردن هیچ کشوری سیاست های خودش رو برمبنای موهومی به نام سود و منفعت تنظیم نمی کنه.
[/quote]

ايدئولوژي زدائي ، خود ايدئولوژي غرب است اما براي كشور هاي ديگر تا با قرار دادن آنها در شرايط سود و ضرر عملا قدرت تأثير گذاري آنها را از بين ببرد و فكر نكنم نيازي به اثبات داشته باشد ( البته بر همين موضوع هم عده اي خرده ميگيرند، اما نه به آن اندازه كه اصل موضوع زير سوال برود )
مورد اختلاف بنده و شما در اين بند ، اين است كه تفاوت بين سياست هاي كلي و جزئي ( بلند مدت و كوتاه مدت ) ، ( هدف و مسير ) در اين بحث گنجانده نشده است !!
اصلا كشوري كه اساس رو ميخواهد سود بگذارد ، سود را چگونه تعريف ميكند ؟؟ جز با معيار ايدئولوژي ؟؟؟
اشتباه شما در اينجا است كه از صحبت هاي بنده نسبت اينكه اكثر كشور ها مبنا رو بر سود گذاشته اند اينگونه برداشت كرده ايد كه حتما اين كشور ها تهي از ايدئولوژي هستند !!
در واقع اين كشور ها هستند كه به خاطر رسيدن به ايدئولوژي هاشون و تحقق اهدافشون ، به كسب سود و منفعت رو مي آورند !
و صد البته فكر نكنم كه منظور بنده از منفعت رو صرفا مالي برداشت كرده باشيد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش مشرق دیروز یک فروند بالگرد «سیکورسکی اس-70 » در منطقه پروازی از توابع استان «سیرت» در جنوب شرق ترکیه بدون دلیل سقوط کرد و 17 سرنشین آن که همگی پرسنل ژاندارمری بودند جان خود را از دست دادند.

این سومین بالگرد «اس-70» متعلق به ژاندارمری ترکیه است که در سه ماه گذشته سقوط کرده اند.
اخیرا وزارت دفاع ترکیه با طرح این مطلب که شرکت های سازنده تجهیزات نظامی با قراردادن قطعاتی میکروسکوپی در مدارهای الکترونیکی این امکان را پیدا می کنند که هر وقت لازم بدانند از راه دور و با فشار یک دکمه آن تجهیزات را از کار بیاندازند، برای مقابله با این قطعات جاسوسی که گفته می شود در سیستم های الکترونیکی تجهیزات دفاعی بویژه جنگنده های اف-16 قرار داده می شود، از سازمان تحقیقات علمی و فناوری ، سازمان صنایع دفاع ، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دیگر خواست برای کشف و خنثی سازی این قطعات فعالیت آغاز کند.

بر اساس این طرح، مدارهای الکترونیکی تجهیزات مهم نظامی با میکروسکوپ های قوی بررسی و پس از کشف این قطعات راهکارهای مناسب برای خنثی سازی آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وزرات دفاع ترکیه برای آغاز این طرح زمانبر مبلغ 5 میلیون لیره ترکی معادل 2 میلیون و 777 هزار دلار هزینه در نظر گرفته است.
لينک خبر : http://www.mashreghnews.ir/fa/news/170178/سقوط-سه-بلک-هاوک-ترک-در-سه-ماه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینجاست که یک شاهد ساخت داخل به بالگردهای خارجی با فناوری دهها برابر برتر ارزش پیدا میکند
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][font=tahoma,geneva,sans-serif]وزیر کشور ترکیه : اشتباه خلبان و شرایط بد جوی علت سقوط بالگردنظامی این کشور بود

آنکارا- ˈ ادریس نعیم شاهینˈ وزیر کشور ترکیه پس از دو روز از حادثه سقوط بالگرد نظامی این کشور گفت:دلیل سقوط بالگرد نظامی ترکیه در شهرستان ˈسییرتˈ اشتباه خلبان و شرایط بد جوی بود.
شاهین امروز - دوشنبه - در گفت وگو با خبرنگاران در تشریح دلایل سقوط بالگرد سیکورسکی ترکیه که منجر به مرگ 17 نظامی شد با اشاره به اینکه از این بالگرد در بخش های مختلف برای حمل بار ، مسافر، بیمار و نیز نظامیان استفاده می شود، گفت: تعمیر و نگهداری این بالگردها مستلزم شرایطی دشوار است و تمامی قطعات آنها در زمان و ساعت مقرر تعویض می شود.

وی با رد این ادعا که این بالگرد نظامی به دلیل فرسودگی برخی قطعات آن سقوط کرده است ، اظهارداشت : اشتباه خلبان و شرایط نامناسب جوی دلیل سقوط این بالگرد بوده است.

برخی از منابع خبری ترکیه پس از سقوط این بالگرد دلیل آن را فرسودگی قطعات ذکر کردند و حزب حرکت ملی ترکیه نیز خواهان رسیدگی دقیق به این مساله شد.

درپی سقوط این بالگرد ستاد ارتش ترکیه اعلام کرد که دلیل سقوط این بالگرد در حال بررسی است. این نتایج هنوز اعلام نشده است.

استانداری استان کرد نشین ˈسییرتˈ در جنوب شرقی ترکیه روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد در سقوط یک بالگرد نظامی در حومه منطقه ˈپرواریˈ در این استان 17 سرنشین بالگرد جان باختند.

چهار تن از کشته شدگان در این سانحه مسوولان فنی بالگرد و 13 تن دیگر از افسران و درجه دارانی بودند که برای شرکت در عملیات نظامی عازم این منطقه بودند.

[url="http://irna.ir/fa/News/80411198/%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1_%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87___%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87_%D8%AE%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86_%D9%88_%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7_%D8%A8%D8%AF_%D8%AC%D9%88%DB%8C_%D8%B9%D9%84%D8%AA_%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7_%D8%A8%D8%A7%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D9%86_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1_%D8%A8%D9%88%D8%AF"]منبع[/url][/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.