TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

[quote][quote]شهادت مبارکشون باشه هم تبریک و هم تسلیت راستی تسلیت به خاطر از دست دادن یکی دیگه از سلاح های استراتژیکمون :mrgreen:[/quote]
شهادت چی!این یه سانحه بوده پس الکی ربط شهادت به این بنده خداها ندید اینها مردن در یک سانحه هوایی[/quote]

عزیزم کشته شدن با تیر دشمن - یا نقص فنی در حین خدمت شهادت محسوب میشه.

خلبان ها از اف 14 که برای رفت و آمدهای خانوادگی استفاده نمی کنند!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قضیه بسیار عجیب هست

اینکه متاسفانه شایعه شده به دستور مقامات نظامی برای اینکه تضعیف روحیه مردم و نیروهای خودی نشه خبر از روی خبرگزاری ها برداشته بشه به خودی خودش جای تعجب بسیار داره

هنوز چند ماهی از شهادت جانگداز شهید والا مقام تهرانی مقدم نمیگذره که با اقدام تحسین برانگیز روابط عمومی سپاه پاسداران که نشون داد فرهنگ نظامی ما بسیار بالاتر از قبل رفته و به خوبی اطلاع رسانی کردند (هرچند به دلایل مختلف امنیتی و ... فیلم و گزارش گرفته نشد) و الان با این قضیه برخورد کردیم

فارغ از اینکه سانحه دیدن یا خدای ناکرده زدن شون ، باید این انتقاد رو به نیروهای مسلح داشت ، که ما برا اینکه بگیم مرد میدانیم نباید بیاییم سانسور بکنیم مگر اخباری رو که بر طبق دستورات قران هم گفته شده باید بین عموم بیان نشه تا قوای خودی ضعیف نشه (حالا شاید اینا هم جزشون شده خبر نداریم)

ولی اصولا سقوط جنگنده های ایرانی چیز غریبی نیست هرچقدرم بگیم که در همه جهان رخ میده میدونیم در کشور ما تازه با وصف کلی تعمیرات و مجاهدت ها بازم امار تلفات هوایی نظامی مون بسیار بالاست به نسبت توان هوایی مون که اینم تقصیر کسی نیست جز تحریم ها و ...

ولی اصولا جالبه واسه من ! که چطوریاست اعراب رو مسخره میکنیم ! و اونها هم بسیار خوب و با اب و تاب گزارش سانحه هوایی شونو میدند ولی ما .... این خودش از نظر من یک ضعف هست مگراینکه تابع قانون قرانی باشه

با وصف تمام این قضایا ، بازم تسلیت میگم شهادت جانسوز و غریبانه این عزیزان رو که مثل پیشینیان خودشون ، ارتش عزیز قابل ندونست شون خبر شهادتشونو با افتخار اعلام کنه مثل پروازهای سیاه دیگر ....

یا حق

پی نوشت :

http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=45730

مثل همیشه دوستان بامطالعه و متخصص هوانوردی ایران دقیق تر از بقیه نظر میدن ، بسیارقابل توجه هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]شهادت مبارکشون باشه هم تبریک و هم تسلیت راستی تسلیت به خاطر از دست دادن یکی دیگه از سلاح های استراتژیکمون :mrgreen:[/quote]
شهادت چی!این یه سانحه بوده پس الکی ربط شهادت به این بنده خداها ندید اینها مردن در یک سانحه هوایی[/quote]
برادر شما اول معنای شهادت را درک کن و بعد ... ( ببخشید اینجوری گفتم چون حرف مسخره ای زدید )

شهادت به تفکر است نه به این که کجا و چطوری به رحمت خدا رفته ای !
البته شرط حین انجام وظیفه در راه نظام هم شرط اصلی است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداوند این خلبانها رو رحین رحمت خودش کنه شهدا الحی.....

باز هم خدا رو شاکر هستم که برخی اوقات گوشه چشمی هم به برخی افراد داره و بهانه عقده گشایی اونها رو هم باز می کنه خدا رو شکر .به این میگن خدای عادل خوب خدای همه بنی آدم هست حتی.....

باز شاهد قیاس مع الفارغ هستیم برخورد به دلیل اشتباه ۱۰۰ درصد خلبانهای دو جنگنده نسل چهارو نیم دنیا رو با سقوط یک جنگنده ۴۰ ساله مقایسه می کنن.باید به این عقل فلسفی و ماورا فلسفی و مافوق تصور فلسفی تبریک گفت عجب قیاسی عجب.

حداقل صبر کنین ببینیم قضیه چی بوده بعد بحث کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند که تمسخر خلبانان عربستانی تا اون حد شاید درست نبوده باشه.

اما اینکه بخواهیم این سانحه رو با سقوط اف 15 مقایسه کنیم اصلا عاقلانه نیست.

اف 14 های ما تولید 40 سال پیش هست و اف 15 های اونها صفر کیلومتر

خلبانان ما هم هر چقدر که ماهر و ورزیده باشند نمی تونند از بعضی مشکلاتی که به واسطه ی سن بالای این هواپیماها رخ میده جلوگیری کنند یا مواجهه ی موفقی داشته باشند.

متاسفم که این دو خلبان عزیز رو از دست دادیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا خبر سقوط یه جنگنده که بیش از 40 سال عمر کرده ، چندان عجیب نیست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]شهادت مبارکشون باشه هم تبریک و هم تسلیت راستی تسلیت به خاطر از دست دادن یکی دیگه از سلاح های استراتژیکمون :mrgreen:[/quote]
برادر شما اول معنای شهادت را درک کن و بعد ... ( ببخشید اینجوری گفتم چون حرف مسخره ای زدید )

شهادت به تفکر است نه به این که کجا و چطوری به رحمت خدا رفته ای !
البته شرط حین انجام وظیفه در راه نظام هم شرط اصلی است .[/quote]

این شهادت گفته نمیشه که این یک سانحه بوده. اگه در جنگ کشته میشدن یا کسی به ناحق میکشتنشون اونوقت شهید حساب میشدن! اینجوری باشه که اونهایی که تو تصادفات کشته میشن هم شهید حساب میشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] این شهادت گفته نمیشه که این یک سانحه بوده. اگه در جنگ کشته میشدن یا کسی به ناحق میکشتنشون اونوقت شهید حساب میشدن! اینجوری باشه که اونهایی که تو تصادفات کشته میشن هم شهید حساب میشن![/quote]
دوست عزيز اونها در حين خدمت به كشور و نظام اسلامي كشته شدند و شهيد بحساب مي ياند، در يك سانحه غير نظامي و يا شخصي كشته نشدند كه بگيم بله در يك حادثه غير كاري و شخصي فوت كردند و شهيد محسوب نميشند ........ اميدوارم كه تونسته باشم منظورم رو برسونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شهید حساب نمیشن؟؟؟

حتما 4 و نیم صبح داشته میرفته تا آش ته نگرفته کشکو برسونه دست خانومش؟؟؟؟

یا شایدم احساس خفقان بهش دست داده گفته یک جل بپرم یک نفسی تو آسمون تازه کنم و برگردم...؟؟؟

بیخیال...............

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شهید حساب نمیشن؟؟؟

حتما 4 و نیم صبح داشته میرفته تا آش ته نگرفته کشکو برسونه دست خانومش؟؟؟؟

یا شایدم احساس خفقان بهش دست داده گفته یک جل بپرم یک نفسی تو آسمون تازه کنم و برگردم...؟؟؟

بیخیال...............[/quote]

[quote]اقا یبارم تسلیت بگیم ... من که دیروز تو پست اقا مهدوی تسلیت گفتم ... ولی باشه یبارم تسلیت میگیم ...
خدایا شهدا مون رو با چهارده معصوم مهشور کن و خدا یا مارو بعد از شهادتشون از کمک های معنویشون محروم نکن ...
الان چه تعدا اف 14 داریم ؟ (بعد از جنگ و سقوط )
ممکن نیست اونموقع برا تمرین شبانه رفته باشن ؟( اقا دوستان راهنمایی کنن ما یکم بی سوادیم دیگه )[/quote]

[b]این چیزها اصلا شوخی بردار نیست کاربران محترم این بحث رو تموم کنن تایپیک داره منحرف میشه
گزارش دو پست بالا نیز به مدیران ارشد داده میشه [/b]

ممکنه کسی در میدان نبرد کشته بشه ولی شهید محسوب نشه ولی کسی در راه رفتن به منزلش بمیره و شهید محسوب بشه قضاوت با خداست نه شما و من بنده خدا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا ناراحت کننده بود.. :mrgreen: شهادتشون مبارک..
البته من توی وبسایتهای خبری , خبر مربوط به سقوط اف-14 رو چک کردم و خبرها موجود بودند..
نمیدونم منظورتون از حذف این خبر مربوط به کدوم سایتها هستش؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ravabetاز آيرواسپيس تالك

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/xqjwd047oa7zli9tgsk.jpg[/img][/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ravabetاز آيرواسپيس تالك

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/xqjwd047oa7zli9tgsk.jpg[/img][/quote][/quote]

نصیر جان اون تصویر جعلی هست ؛ و مربوط میشه به نیروی دریایی آمریکا بخصوص اینکه مشخصا تامکته نصف شده یعنی با عرشه ناو هواپیمابر برخورد کرده ..

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/f14crete5es.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_f14crete5es.jpg[/img][/url]

آمار سقوط تامکت های آمریکا (کشور سازنده) ... ؛

http://www.anft.net/f-14/f14-serial.htm

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پست های غیر مرتبط با موضوع پاکسازی شدند.

در صورتی که دوباره مطالب انحرافی و یا خلاف قوانین مطرح بشه، فرد خاطی از تاپیک اخراج میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی دوستان

من شنیدم این هواپیما از زمان جمگ تا الان به دلیل نقص فنی تو پایگاه بوشهر خاک می خورد که با کمی تعمیر اولیه می خواست برسوننش به اصفهان تا اورهال کامل بشه که این اتفاق افتاد

اگه این دورست باشه چرا باید تو شب بره ؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.