Recommended Posts

بحث در مورد ایران و عربستان هستش نه ایران و آمریکا شما اول دقت کنید بحث چیه بعد بگید.

در ضمن من هند رو هم مثال زدم چرا اون داره یه ابرقدرت میشه ولی ما...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بحث در مورد ایران و عربستان هستش نه ایران و آمریکا شما اول دقت کنید بحث چیه بعد بگید.

در ضمن من هند رو هم مثال زدم چرا اون داره یه ابرقدرت میشه ولی ما...[/quote]
آقاي fardinstst
شما بحثتون قدرت نظامي عربستان در مقابل ايرانه ٬ ما بحثمون قدرت نظامي آمريكاست . [b]چون اصولآ كشور عربستانو به عنوان يك تهديد مهم تلقي نميكنيم[/b]. وقتي ما بتونيم نيروي دريايي كشوري مثل آمريكا رو شكست بديم نابود كردن چند تا كشتي جنگي عربستاني كه واسمون كاري نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بحث در مورد ایران و عربستان هستش نه ایران و آمریکا شما اول دقت کنید بحث چیه بعد بگید.

در ضمن من هند رو هم مثال زدم چرا اون داره یه ابرقدرت میشه ولی ما...[/quote]
شما فرمودین جنگ کلاسیک برای ما خوب نیست بنده هم عرض کردم با توجه به دشمن شماره یک ما کلاسیک جنگیدن مفهومی ندارد ( بماند اینکه در همین تاپیک هم فکران شما بیش از صد بار این جمله را تکرار کرده اند که " در صورت جنگ با عربستان امریکا حتما مداخله می کند" )
در کل عربستان به تنهایی در برابر ما اسیب پذیر هست و جنگ با ایران برای ال سعود یک فاجعه است .( همان طور که ما هم به شدت متضرر خواهیم شد )
در مورد هند... عرض کردم که قیاس مع الفارق میکنید هند یک قدرت اتمی است با هشتصد میلیون جمعیت و جزء اقتصاد های نو ظهور با یک سرزمین پهن اور و بزرگ با اسرائیل و روسیه روابط نظامی نزدیک دارد و امریکا به خاطر چین هم که شده هوای هند را خواهد داشت ( فقط بررسی کنید که هند در موضوع خط لوله صلح چقدر امریکا را تیغ زد )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث به مقایسه قدرت نظامی رسیده از آقا سعید میخوام قفل اون تاپیک رو باز کنن تا بتونیم بحث رو ادامه بدیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیزم
با سلام و احترام

بحث این تاپیک که بسیار واضح و برجسته در سر خط صفحه تایپ شده:
خریدهای نظامی عربستان از آمریکا+سند
پس نه بحث مقایسه قدرت نظامی ما و عربستانه و نه موضوع بحث ما درگیری احتمالی نظامی با عربستان و یا آمریکاست
این رو عرض کردم در مقدمه که مساله بطور اصولی روشن باشه و تاکید کرده باشم رو این قضیه که از بحث اصلی خارج نشیم

اما بحث بر سر «تاثیر این چنین خریدهایی بر موازنه نظامی در منطقه» است که دوستان عزیزمون به تفصیل در باب این موازنه سخن گفتن، دوستان بجای بحث از حواشی بیان بر این وجه مساله تمرکز کنن که اصولا فارغ از بحث این خریدهای تازه یعنی با فرض وضعیت پیش از این خریدهای نظامی سعودی ها از آمریکا،
وضعیت موازنه نظامی رو در منطقه قلب خاورمیانه چطور می بینن؟
من از دوستان دعوت می کنم نظرات خودشون رو در این مورد بیان بفرماین که بحث جان تازه ای بگیره ای.
بعد از اینکه عزیزان و سروران صحبت کردن در این مورد بیایم و خبر خریدهای تازه رو در تحلیل های خودمون بگنجونیم. البته در تاپیک مقایسه قدرت نظامی ایران و عربستان دوستان و سروران به تفصیل در این مورد سخن گفتن اما در اینجا می تونیم چکیده ای از نظرات رو ارائه بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یادمون باشه 90 درصد همون قایق هایی هم که ایرانیا استفاده میکنند ساخت خارج از کشور هست که قاچاقی وارد میشه ... [/quote]
چي ؟ 90 درصد ؟ :mrgreen:
داداش كدوم قايق رو ميگي ؟ icon_cheesygrin
90 درصد قايقهاي ما ساخت داخل هستند . عزيزم محل سكونت من بندرعباسه . بيا بندر ببرمت سمت كشتي سازي تا بهت نشون بدم ساخت كجاست . icon_cheesygrin
بنده خدا ما شايد چند تا قايق وارد كرده باشيم اما فقط براي كپي برداري يا انتقال تكنولوژي بوده و بس .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاثیر این خرید های بر موارنه قوا در خاورمیانه به نظر من چون هرچی خرید عربستان میکنه واسه اینه که جلوی ایران عرض اندام کنه کفه ترازوی نیروی هوایی رو که به نفع عربستان بود سنگین تر میکنه
و همینطور مقام اول پوشش راداری منطقه رو برای خودش تثبیت میکنه و همینطور عربستان رو به انباری بزرگ از مهمات برای نیروی هوایی خودش میرسونه که من نمیدونم این همه مهمات میخواد چیکار؟ و همینطور تمرکز زیادی بر روی آموزش خلباناش گذاشته که خبر خوبی واسه ما نیست در امسال از این خرید ها زیاد خواهیم داشت هربار یه رزمایش برگزار میکنیم میترسنو میرن دمه بقالی آمریکا(پنتاگون) یه چیزی میخرن که بگن ما هم هستیم.ولی بدون این که خارج بشم از موضوع داریم خیلی در زمینه نیروی هوایی عقب میمونیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بيشتر ضعف ما در نيروي هوايي هستش و متاسفانه متحدان ما بيشتر دنبال منافع اقتصادي خودشون هستن .
اميدوارم بتونيم از چين جنگنده بخريم از هيچي بهتره icon_eek
ولي عربستان تا قيامت هم هيچ پخي نميشه خدا ميدونه كي امريكا از نفتشون بي نياز خواهد شد اونوقت ميبينيد جنگهاي قومي مذهبي تو كشورشون به پا ميشه icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هادی جان خداییشو بگم من حال بحث کردن الکی ندارم و بارها قبلا راجبه مباحث تخصصی استراتژیک و تاکتیکی صحبت کردم

رک و راست میگم : اگر شما با چیزایی که میگید تونستید در یک نبرد نتیجه کسب کنید من جونمو فدای شما میکنم !

دوست عزیز ، تاریخ نشان دهنده همه چیز هست ، من از توهمات و فرضیات نتیجه نمیگیرم از واقعیات زمان که اتفاق افتادن استفاده میکنم

من هیچوقت اما و اگر اینکه امریکا بمب اتم میزنه یا نمیزنه رو قبول نمیکنم بلکه میبینم امریکا در یک لحظه تصمیم گرفته ژآپن را به فنا بدهد ! تمام

واقعیت این هست

مباحث جنگ هم مطرح کردم برای اینه که من واقعیات اتفاق افتاده رو مثال میزنم نه چیزایی که احتمالشون هست و کاملا واضح هست منظورم

یه مثال واقعی دیگه : پیشرو طرح های موشکی و اتشبار موشکی شوروی بود ، برید استراتژی نظامی مبتنی بر اون رو مطالعه کنید ببینید کجاش شما با فجر ها و امثالهم میتونی پشتیبانی هوایی بگیری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شايد ارنستو جان در برخي جنبه ها حق با شما باشه اما اينطور كه مباحث شما رو مطالعه مي كنم البته بخش عمده استدلال ها و استنتاج هاي شما رو شايد شما تو برخي جنبه هاي مربوط به قابليت هاي نظامي در دريا و همينطور پدافند هوايي يه مقدار طرف ايراني رو دست كم گرفتيد
اشتباه مي كنم يا اينكه اين ايده حقيقي شماست؟
حاضرم در اين مورد مبسوط صحبت كنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اه خداییش اگه ادم بگه نه ، اینطور نیست به نظر من دروغ گفته
هر انسانی تاکید میکنم هرانسانی گرایشاتی داره که خواه ناخواه توش تاثیرمیگزاره
این گرایشات یه سری مبناها و دلایل دارند
مثلا میگم ، خیلی از دوستان سرهنگ جهانبخش مرادی رو شاید نشناسند و ندونند چرا شهید شد ولی من میدونم و همون موقع هم تو فیس بوک بی چون و چرا نوشتم هرکی بگه ایران تجهیزاتش فسیل نیست و با اینا جلو امریکا رو میگیریم حالشو جا میارم چون معلومه هیچی بارش نیست و واقعیات رو نمیبینه

این موارد رو نظریات من تاثیرمیزاره و ممکنه گهگاه به دلیل شدت تاکید بعضی رفقا رو موهومات باعث بشه منم از خط خارج بشم

چیزی نیست بخوام بترسم از گفتنش اتفاقا حقیقت هستی همینطوره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جان
اینکه ایالات متحده بنحوی بر دنیای صنایع نظامی و فناوری نظامی فوق پیشرفته حکمرانی می کنه و صد البته در دنیای تئوری های نظامی و جنگی هم برای خودش مولفه خوب شکی نیست که این حقیقت داره شما داری با کسی حرف می زنی که از نزدیک این غول صنایع نظامی رو تجربه کرده و واقعیت هایی رو هم کمابیش دیده

با این حال، و برغم این واقعیت انکارناپذیر، مایل ام موقعیت «برخورد نظامی دو کشور» رو مورد بحث قرار بدیم، بر فرض مثال شما در یک پست دیگه بیان کردید که صهیونیست ها دیوانه هستن ولی این دیوانگیشون در اغلب موارد جواب میده (حسب اهدافشون) ... آیا برای خود شما این موضوع تا حدودی قابل تردید نیست ... برای مثال در جنگ 33 روزه لبنان حالا اگر از تمام بزرگنمایی ها و کوچک نمایی ها هم بگذریم دست کم اونا در مدیریت ماشین جنگیشون به اعتراف خودشون مشکلات جدی داشتن، به گمان شما نداشتن؟ و آیا آمریکایی ها هم چنین مشکلاتی نداشتن و یا ندارن و یا در برخوردی احتمالی با ما با چنین چالش هایی مواجه نمی شن؟ یعنی به نظر شما این یک فرض محاله؟ از این هم که بگذریم، باز خود شما در یک تاپیک دیگه تاکید داشتید که ما توانایی وارد آوردن تلفات معنادار رو به آمریکایی ها داریم (شاید بعلت تغییر ساختار ماشین جنگیمون) هر چند که اصرار داشتید این هزینه اونا متقاعد به پس کشیدن از درگیری نمی کنه ... با اینحال حدود یک هفته پیش باز هم فرماندهان نیروی دریایی آمریکا اینو گفتن که با نیروی دریایی سپاه به لحاظ غیرقابل پیش بینی بودن واکنش هاش تا حدودی مشکل دارن، دوست دارم در این موارد هم صحبت کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبلا تو یه تایپیک که فکر کنم داش رضا و میثم و سعید و مصطفی همه یادشون هست بحث مفصلی راجبش داشتیم و تک تک مسایل مرتبط با عملیات رو قرار شد بررسی کنیم که من خیلی قسمتاشو نوشتم و دوستانم ادامه دادند ولی نتیجه حاصل نشد همونطور که حدس زده میشد

من رسما اقا تسلیم !

دیگه عملا و علنا وارد همچین مباحث بی پایانی نمیشم فقط میگم : من برپایه مسایل نظامی شامل استراتژی و تحلیل نظامی منطبق بر تاریخ نظامی عقایدمو ابراز میکنم و گهگاه مسایل جامعه شناسی مذهبی و .... واردش میکنم و به غیر اون به هیچ معجزه و این چیزای اعتقاد ندارم به عبارت بهتر دیگه اعتقاد ندارم !

اگه کسی میخواد حرفای منو رد بکنه مثلا بره از حزب الله مثال بیاره و بگه این واقعیت نظامی هست تا باهاش بحث کنم وگرنه سر چیزایی که نه من میدونم نه شما میدونی وقت بحث کردن ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جان
اون بحث ها رو خوندم و اتفاقا نکات جالبی در صحبت های همه دوستانی که نام بردید دیده میشه دست کم برای من که جالب توجه بود و آموزنده

اتفاقا من اکیدا قصدم رد کردن حرف کسی نیست من خیلی دوست دارم بدونم آیا این محاسبه ای که شما دارید انجام می دید صرفا بر پایه اعداد و ارقام و تجهیزات و یا عوامل دیگه ای رو هم در نظر می گیرید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطفا به اين بحث ادامه نديد . خواهش ميكنم .
يك طرف از تجهيزات و كارايي اونها حرف ميزنه . طرف ديگه از تاكتيكها و استراتژيها و توكل بخدا .
در كل حرف هر دو طرف يجورايي درسته ولي هر دو بايد اينو در نظر بگيرين هر دو بايد با هم باشه .
كلا بيخيال .
در كل ارنستو معروفه به بحث كردن در حدود بالاي ده صفحه . اما خواهشا ديگه بسه . icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.