Recommended Posts

باید مراقب اعراب حاشیه خلیج فارس بود و هرگز قدرت نظامی هیچ کشوری را دستکم نگرفت ...

باید روی این موضوع بحث شود که چه موضعی را در برابر اینها اتخاذ کرد که تمام این هزینه های هنگفت از بین برود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول اینکه رافایل واقعا" یه جنگنده بینظیره ایکاش ما هم چندتایی داشتم. خلبانهای ایرانی لیاقتش رودارند
دوم اینکه طبق اعلام وزارت بازرگانی امارات متحده عربی در سال 2010 وابستگی اقتصاد این کشور به نفت 28 در صد بوده راست ودروغش با خودشون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=18]اول يه انتقاد به آقاي اپرا[/size]
[size=12][/size]دوست خوب من چرا اينقدر پستهايي كه ميدي طولاني هستند ؟ من چند جاي ديگه هم از اين پستهاي طولاني از شما ديدم . اگه ميخواي حس خود باوري رو در بچه ها تقويت كني يكم خلاصه تر تا بچه ها خسته نشن .

اين مطلبي رو هم كه ميخوام بگم با آقاي اپرا نيستم . سو تفاهم ي پيش نياد يه وقت .
دوما هزار بار گفتم دشمن رو دست كم نگيريد . من كاري ندارم كه 80 سال ديگه نفت تموم ميشه . من ميگم اين عربستان الان براي ما خطرناكه . تو اين زمان هم كه نفتش تموم نميشه .

قبول كنيد نيروي هواييمون ضعيف تر از اوناست .

ادامه بحث رو لطفا منطقي تر ادامه بديم و اينقدر بيخودي غيرتي نشيم .[/quote]

ضعف در چه زمینه ای؟قبول دارم که از لحاظ تجهیزات از اونها ضعیفتریم.البته دلیل این ضعف نبود پشتیبانی از طرف شرکت سازنده هست.اگه تجهیزات ما بطور 100% عملیاتی بودن فرق میکرد.اما از لحاظ مهارت ما خیلی از اونها جلوتریم.نیروی هوایی ما تجربه 8 سال جنگ رو داره.ما در بعد آموزشی اشخاصی مثل سرتیپ براتپور و امثال ایشون رو داریم که جزو بهترینها بودن و هستن.همینطور خیلی های دیگه که منو شما نمیشناسیم.یقینا نیروی هوایی از همچین افرادی برای آموزش افرادش استفاده میکنه.اما اونا تجربه ی جنگی ندارن.

در جواب دوست عزیزمون،gava هم باید بگم رافائل هواپیمای قابلی هست.اما نه انقدری که روش مانور میدنو تبلیغشو میکنن.وگرنه چندتا مشتری درستو حسابی پیدا میکرد.این هواپیما توسط برزیل رد شد.با اینکه با تخفیف خیلی خوبی به اونها پیشنهاد شده بود اما توفیقی نداشت.فکر میکنم تو همین سایت خبرش رو خوندم یا شایدم تو مجله جنگ افزار.
دوما،امارات متحده عربی از کجا بغیر از نفت پول در میاره؟با یه جستجوی کوچیک تو اینترنت به راحتی میشه فهمید که کشورهای عربی قسمت اعظم درآمدشون از راه فروش نفته.همین امارات 16 میلیارد بدهی داره به کشورهای خارجی.این حرفو زدن تا نشون بدن دارن به سمت تولید میرن و پیشرفت کردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا به قول يكي از دوستامون مگه عراق توي جنگ با ما خلبان شجاع و با تجربه نداشت ؟؟؟

چرا داشت اما با همه تجربه و شجاعتي كه داشتن نموتونستن جلوي اف 14 كاري بكنن چون اف 14 با موشكهاي هوا به هوايي كه داشت از 100 كيلومتري ميزدشون .

حالا هي بگو تجربه و آموزش و مهارت . عزيز دلم كسي منكر اين نيست كه خلبانهاي ما از اونها خيلي بهتر و شجاعتر هستند اما خدا وكيلي خودت بشين و قضاوت كن ببين آيا با چندتا اف 14 و فانتوم كه تسليهات قديمي هم دارن ميشه رفت به نبرد اف 15 و اف 16 و اف 18 اف 22 و ميگ 31 و سوخو 35 ؟؟؟؟؟

ما كم كم داريم جنگنده هاي خوبي ميسازيم اما خيلي سطحشون پايينه . من ميگم الان بايد چيكار كرد كه در موضع ضعيفتري از نظر هوايي قرار داريم ؟؟؟

بحث من الانه نه 5 سال يا 10 سال ديگه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا چرا شاکی میشی مرد مومن.اما اینجورم که شما میگین نیست.دنیای غرب هنوز موشکی بهتر از ققنوس برای نبرد هوایی نساخته.تو کلاس تامکت هم هنوز چیز بهتری تولید نکردن.فانتوم هنوز هم یکی از بهترینهاست.تعداد اینها همچینم کم نیست.خیلی از سلاح های این هواپیماها هنوز هم به صورت گسترده داره تو دنیا استفاده میشه.یه چیز دیگه که شما بهش اشاره نکردین اینه که هواپیماهای ما از پشتیبانی پدافند هوایی بسیار کارایی برخوردارن که خود این میتونه خیلی بهشون کمک کنه.شما فقط به جدید بودن تجهیزات اونها نگاه میکنین.اما بعضی از همین سلاح هایی که به قول شما تو نبرد امروز کاری ازشون ساخته نیست،میتونن کارهایی رو بکنن که از دست تولیدات جدید خارجه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تو کلاس تامکت هم هنوز چیز بهتری تولید نکردن[/quote]

عجبا . پس نمودونم چرا اين آمريكاييهاي نادان اف14 (تامكت) رو بازنشستش كردن ؟؟؟

[quote]فانتوم هنوز هم یکی از بهترینهاست[/quote]

icon_cheesygrin icon_arrowd :mrgreen: فانتوم خوب بود و بايد بهش احترام گذاشت اما الان ديگه توانش بسيار كمتر از رقباي جديدشه .

[quote]یه چیز دیگه که شما بهش اشاره نکردین اینه که هواپیماهای ما از پشتیبانی پدافند هوایی بسیار کارایی برخوردارن که خود این میتونه خیلی بهشون کمک کنه[/quote]

در اين مورد كاملا با شما موافقم اما بنظر من هنوز خيلي جاي كار داره و ضعفهاي اون كم نيست .

[quote]شما فقط به جدید بودن تجهیزات اونها نگاه میکنین[/quote]

اين چه حرفيه . من هرگز توان نظامي خودمون رو دستكم نگرفتم . من ميگم توسعه نظامي بايد همه جانبه باشه . درسته خيلي هزينه ميبره اما از واجباته .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عجبا . پس نمودونم چرا اين آمريكاييهاي نادان اف14 (تامكت) رو بازنشستش كردن ؟؟؟ [/quote]

دلیل برکناری این هواپیما در ارتش آمریکا عدم کارایی آن نبود

تنها دلیل که حتی رسانه های آمریکایی به اشاره کردند این است که شرکت های آمریکایی باید اسلحه می فروختند icon_arrowd پس هواپیمایی که هنوز، از هم رده های خود برتر بود را بازنشسته کردند و به جای آن پول تجهیزات جدیدی را از جیب مالیات دهندگانشان برداشتند

در مورد نادان بودن یانکی ها هم که شکی نیست

آمریکاییها جز معدود ملت هایی هستند که دم آنها برایشان تصمیم می گیرد icon_cheesygrin نه آن کله پوکشان که تنها گردنشان را خسته کرده :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد نوشته هام باز دوستانی تذکر دادن ولی فکر می کنم ما با این همه نوشته هم نمی تونیم مسیله رو به راحتی تبیین کنیم چه برسد به.... و مورد دیگه اینه که فرد با مراجعه به این سایت یک تحلیل کامل ببینه نه همه یا به به و چه چه کنن و یه عده هم هی بزنن توی سر و عده ای هم عامل روانی دشمن باشن.

برادر توجه و احساس مسیولیت شما قابل تقدیره و نشان از نگرانی شما داره اما باید عرض کنم ما برای این به طرف ساخت موشک رفتیم چون می دونستیم برای ساخت جنگنده برای نیروی هوایی نیاز به دهه ها کار و تحقیق هست و تازه اگر هم بسازیم سالی چند ده تا بیشتر نمی تونیم تولید کنیم نهایتا اینکه ما شاید ۳ دهه لازم باشه تا نیروی هوایی خودمون رو به شرایط خداقل اگر ایده ال نباشه قابل قبول برسونیم اما موشک برای ما راه میانبری بود و این راه میانبر جواب هم داده به شکلی که این کشورها در صورتی که بخوان کاری بکنن چیزی از مراکز تجاری و اقتصادی نفتی و نظامی اونها باقی نمی مونه اونم با موشکهایی که موجهه با اونها خیلی سختتر از هواپیما هست و عملا جز نگاه کردن به موشک خوردنشون نمی تونن کاری بکنن.
اما منکر اینم نیستم که این کشورها می تونن و در صورت جنگ به ما ضربه می زنن اما چه باید کرد جز اینکه توان موشکی و پدافندی خودمون رو تا رسیدن به جنگنده درست و حسابی ادامه بدیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا امارت خريد اين خريدا به چه دردش مي خوره كشوري كه براي دفاع از خودش متكي به كشور هاي خارجي هست حالا هي بخره انبار كنه اگرم جنگي بين امارات و هر كشوري ديگه در به گيره براي هر هواپيما يي كه از مارت بلند ميشه چند هواپيما از كشور هاي خارجي با ان هواپيما ها هم بلند ميشن اگرم نباشن از ترس سقوط ميكنن داخل خليج هميشه فارس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله دوستان درست ميگن . آقاي اپرا هم خوب توضيح داد .

اما نيرويه هواي نقش تعيين كننده اي تو جنگ ايفا ميكنه .

خلاصه از ما گفتن بو . بعد نگي نگفتي ؟؟؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی هوایی نیرویی تاثیر گذار در جنگ هست اما تعیین کننده نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]فرمانده نیروی دریایی قزاقستان اعلام كرد كه این كشور تا پایان سال جاری میلادی شش فروند ناو برای تقویت ناوگان نظامی خود در دریای خزر خریداری خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاری اینوسمی روسیه، ژانداربك زانزاكوف افزود: قزاقستان قصد امضای قرارداد با كارخانه كشتی‌سازی زنیت در شهر اورالسك روسیه را دارد و ‪ ۳‬فروند ناو دیگر نیز می‌خواهد خریداری كند كه مذاكرات با كنسرسیوم فرانسوی-كره جنوبی STX در این زمینه جریان دارد.

بنابراین گزارش، این ناوها به موشك‌های اگزوست ضدناو مجهز خواهند شد. ناوهایی كه قزاقستان خریداری می‌كند از توانمندی بیشتری در مقایسه با ناوهای لازم برای مبارزه با تروریسم برخوردارند.

گفتنی است، پیش از این تركمنستان هم قصد خود برای تأسیس ناوگان نظامی در دریای خزر را اعلام كرده بود و قربان‌قلی بردی محمداف، رییس جمهوری تركمنستان، گفته بود كه پایگاه نیروی دریایی این كشور در بندر تركمن باشی مستقر می‌شود.

لينك خبر : http://marinenews.ir/?show=news&maj=news&type2=showz&catid=6199[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه بهانه ی قشنگی! مگه توی کاسپین هم دزد دریایی و تروریست داریم؟! اگر می خوان از توپخانه دریایی هم برای هدف قرار دادن اهداف زمینی استفاده کنند که توپخانه زمینی بهتره! حداقل یک بهانه قشنگتر میاوردن! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دریای کاسپین (یا طبرستان ، از اسامی ایرانی استفاده کنیم نه نام ملتی که از قضا دشمن ایران بودند) چون یک محیط بسته هست سرمایه گذاری زیاد دریایی در اون اتلاف بودجه هست و فقط کشور روسیه هست که بواسطه اتصال رود ولگا به این دریا تونسته از اون به عنوان محیط امنی برای نگهداری بعضی شناورهاش استفاده کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز در دریای مازندران ناوهایی در کلاس موج بشدت احساس می شود . یادمان باشد اران و ترکمنستان بشدت به تقویت نیروی دریایی خود مشغول هستند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.