Recommended Posts

با سلام این تنها منبع موجود است ولی منابع سیاسی زیاد است که میتوان به آن استناد کرد. من هم متقاعد شدم که این منبع یک نقل قول است که از طرف یک شبکه خبری انتشار یافته ولی به قولی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها در ان سال که همین 5 و 6 سال پیش است یکی از گزینه های نظامی امریکا لیبی بود که رهبر لیبی حاضر بود با هر بنی بشری متحد شود تا از این حمله در امان باشد,روزنامه ها درباره ان خیلی مانور دادند که اون سال یعنی سال 2002 قبل از 11 سپتامر گزینه های لیبی و کره شمالی برای حمله احتمالی خیلی زیاد مطرح میشدند دقیقا مانند الان که گزینه حمله نظامی درباره ما خیلی مطرح میشود . دقیقا بهمین علت رهبر لیبی به هر چه دوست و دشمن بود رو انداخت و فکر کنم غیر از اروپا همه جا رفت از جمله ایران و اگر ما این مشتری دست به نقد را ولمیکردیمدیوانگی کرده بودیم با توجه به شرایط بودجه. وجود شهاب3 برای ما فقط عامل باز دازنده با حجم تبلیغ بالا بود نه دقت عمل این منابع در ان سال هم انتشار یافته بود ولی قاطعیت نداشت برای همین همه سرسری از ان میگذشتند. ولی حالا شهاب 3 یک سلاح استراتژیک با قابلیت و دقت بالا در حد متریک است ولی در سال 2002 برعکس تبلیغاتی که میشد. دقت شهاب 3 خیلی پایین بود فقط تبلیغاتش بالا بود ولی حالا فرق کرده هر موشکی که در ایران به اسم موشک زیر 2000 کیلومتر برد ساخته میشه دقت فوقالعاده ای نسبت به نمونه های اولیه ان که موشکهای شهاب 1و2و3 دارد. اینها منابع عقلی بودند که با استناد به واقعیت ان سال که هنوز 11 سپتامری نبود و بوش اینقدر وحشی نشده بود اتفاق افتاده بود و باعث شد تا من این منبع را باور کنم . البته مجلات برای خودشان قوانین دارند که اگر از ان سرپیچی کنند هر جقدر سابقه کاری داشته باشند بسته میشوند این خبر خبری نیست که بشود حتی به عنوان نقل قول ان را بروز داد اگر واقعیت نداشته باشد رئیس ان مجله را به سلابه میکشند بالاخره شما بهتر میدانید که اوضاع از چه قرار است در همه جا این حالت است هیچ مجله ای حق ندارد اخبار غلط نظامی را بروز دهد خود مجله هم این همه سال سوابق کاری را با درج یک خبر جعلی خراب نمیکند. مثلا سایت جینز را چقدر قبول دارید؟ من خودم که به این سایت شک دارم هنوز بعضی از اخبارش درباره ایران با عقل جور در نمیآید ولی در باره خریدهای نظامی ایران از روسیه در سال 99 خیلی شلوغ کرده بود در ان سال آقای خاتمی و شعمخانی به روسیه سفر کردند در اصل ان طوری که روزنامه اطلاعات و همین مجله صنایع هوایی نوشتند این بنده خدا ها رفتند زیردریایی ضد تشعشع و هلیکاپتر ka-50 و s-300pmv1 بخرند که درباره قیمت اس 300 و زیردریایی به تفاهم رسیدند ولی ka-50 را خیر ارزش قرار داد هم 7 میلیارد دلار بود که طبیعتا با عقل جور در نمیآید با 3 میلیارد دلار این دو قلم سلاح جور میشود میگوییم 100میلیون دلار هم هزینه آموزش و....پس 4 میلیارد دیگر چی؟ در ان سال سابت جینز نوشت از قول وزیر دفاع روسیه که ایران از ما هلیکوپتر ka-50 و جنگنده su-35 و تانک(نوعش را ننوشته بود یا من خاطرم نیست) و...خریداری کرده که خالی بندی بود. فقط شبکه چهار متخصصین ما را در حال برسی su-37و su35 وsu-47 نشان داد که در نماشگاه max که دقیقا یادم نیست کدام سالش بود چون فیلم زنده نبود و نوعش را مکس اعلام کرده بودند. ولی در باره خرید ان هواپیما ها چیزی اعلام نشد در صورتی که رسانه های ما از خرید سامانه های مذکور (زیردریاییو پدافند s-300pmv1)همه نوشتند و با خود وزیر دفاع هم مصاحبه شد حجم تبلیغات بالایی هم انجام شد که روی زیردریایی بیشتر بود اگر خاطرتان باشد. حالا من در هر کدام از این سایتها میروم همه این علامت سوال بزرگ را در سر دارند؟ ایا ایران s-300 دارد؟ جوابش را خودم میدهم مدرک هم دارم :بله در سال 99 دریادار شعمخانی به همراه رئیس جمهور ان را خریداری کردند همه هم میدانند عجیب هم نیست ان سال سوریه هم دنبال ان بود که بر سر نوع متحرک یا نیمه متحرک ان بحث بود روسیه نوع ؟ را پیشنهاد داده بود سوریه نوع s-300 pmv را میخواست که ما آخرش هم نفهمیدیم به نتیجه رسیدند یا خیر ؟ان سال خاطرتان باشد سوریه su-27 خرید. سال بعد از این ماجرا اسرائیل اعلام کرد که راه مقابله با سامانه s-300 را پیدا کرده و میتواند از ان بگریزد و در همان سال اسرائیل سفارش نوع خاصی از f-16 داد که مجلس سنای امریکا با ان مخالفت کرد و در سالهای بعد با نوع پایین تر ان موافقت شد که بلوک 50-52 اعلام شد که ان را هم در سال بعد اسرائیل رد کرد و خواستار بلوک 60 و 62 بود که خودش یک داستان دیگری است بگزریم این مدارک خودش یک تاپیک شد در هر صورت این واقعیت ماجرا نه همش چون فقط بخش هوایی ان یک کتاب ماجراست چه برسد به ...... ببخشید اینقدر طولانی شد. با تشکر از شما که از کاربران منبع میخواهید ولی دوست من اگر من بدون مدرک حرف بزنم یک خیانتکار واقعی هستم ویا اگر از اطلاعات محرمانه به بالا صحبت کنم یک مذدور واقعی و یک انسان بی شرم هستم و مدیون خون شهدا هستم پس من هم مثل شما سعی میکنم بدون مدرکی که به صورت عمومی پخش نشده صحبت نکنم چون خودمم نظامی بودم پس اصول حفاظت اطلاعات تو خون منه و جدای از سیاسی شدن ماجرا من خودم مدیون تک تک این این جوونایی میشم که در جنگ و... شهید شدن پس من و شما و همه جدای از اعتبار سایت باید سعی کنیم از روی مدرک و منبع مطلبی را بنویسیم. و واقعا به خاطر اعتبار شخصیت خودمم که شده از روی مدرک و منبع درست اطلاعات منتشر میکنم. :mrgreen: :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
seginem, دوست عزیز زیاد به این منابع غربی دقت نکن. مجله صنایع هوایی هم متعلق به وزارت دفاع هست و آن خبری را که گفتید اگر هم در این مجله باشد در بخش اخبار آن مجله است که خبرهای روز جهان را منعکس میکند تا خوانندگان از اوضاع خبری خارج از کشور باخبر شوند. این به معنی تائید خبر مذکور نیست. هرگاه دیدی از قول خودشون نوشتن یعنی تائید شده است. اصلا حتی مدل اولیه شهاب3 هم صادرات نشده است چون مساله دقت نیست بلکه مساله تسلیحات استراتژیک در میان است که چنین تسلیحاتی صادرات نمیشوند حتی به متحد درجه اول. شهاب3 در مدل اولیه سرعتی برابر با 6 کیلومتر بر ثانیه داشت که این عامل اصلی موضوع است که اگر این موشک صادر شده بود مطمئن باش الان موشکهای اسرائیلی به مراکز هسته ای ایران اصابت کرده بود و ما هم چند تا شهاب3 شلیک میکردیم که همشون منهدم میشدن! درباره خرید سوخو37 و ... هم که گفتید باز هم ممکن نیست و لطفا از این قبیل اخبار ارسال نکنید. سوخو47 یک طرح آزمایشی است اونوقت چطور میخواستن به ایران بفروشن؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ببخشید که این رو میگم ولی این چه ربطی به چاوز داره . یه مسال براتون می زنم : پوتین اومد با احمدی نژاد دیدار کرد همین یک هفته پیش بود که با بوش هم دیدار کرد . این سعنی سیاست . همین پادشاه عربستان هم با رئیس جمهور ایران دیدار داره و هم آمریکا . این که دلیل نمی شه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان درست می گه کشوری که تاسیسات هسته ای خودش رو بار کشتی کنه بفرسته آمریکا! به موشک های ما رحم می کنه؟! خودتون قضاوت کنید! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]آزمایش موشک بالستیک دوربرد در پاكستان[/align]
منابع خبري به نقل از ارتش پاكستان اعلام كردند اين كشور امروز يك موشك بالستيك دوربرد كه قابليت حمل كلاهك اتمي را دارد با موفقيت آزمايش كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، ژنرال "آثار عباس" سخنگوي ارتش پاكستان اعلام كرد امروز موشك "شاهين 2" (هاتف 5) را كه دو هزار كيلومتر برد دارد از محلي كه فاش نشده است با موفقيت آزمايش كرد.

وي افزود: «از فوريه سال گذشته اين دومين آزمايش موشكي پاكستان است.»

گفته مي‌شود شاهين دوربردترين موشكي است كه پاكستان تاكنون توليد كرده است.

عباس در ادامه تصريح كرد: «اين پرتاب بسيار موفقيت‌آميز بود.اين موشك با دقت كامل به هدف برخورد كرد.»

اين مقام ارتش پاكستان همچنين در ادامه گفت: «"يوسف رضا گيلاني" نخست‌وزير پاكستان شاهد اين پرتاب بوده است.»

زرادخانه موشكي پاكستان شامل موشك‌هاي با برد كوتاه، متوسط و بلند است.

منبع : سايت عصر ايران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام SAEID جان فرمایش شما کاملا درسته ما هم چیزی نگفتیم ... من فقط اخبار مجله رو انعکاس دادم و خالی بندی جینز رو در اوردم ...: برای اینکه از بحث خارج نشیم من یک جمله کوتاه بنویسم ....: دیگه اخبار ارسال نمیکنم ............ :mrgreen: icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سازندگان اولين هواپيماي سرنشين دار كه از سوخت هيدروژني استفاده مي كند، مي گويند آن را با موفقيت در آسمان اسپانيا آزمايش كرده اند.
http://usera.imagecave.com/samavat/1490851.jpg

بوئينگ اعلام كرده است اين هواپيما مي تواند به مدت 45 دقيقه پرواز كند

اين هواپيماي كوچك ملخي كه توسط شركت بوئينگ توليد شده است، به گفته اين شركت، سه پرواز كوتاه بر فراز يك ميدان هوايي در مادريد انجام داد.

موتور اين هواپيما از سلولهاي سوخت هيدروژني استفاده مي كند و از اگزوز آن تنها حرارت و آب خارج مي شود.

بوئينگ اعلام كرده است اين آزمايشها مي توانند راه را براي نسل جديد هواپيماهاي سبز هموار كنند.

آينده محدود

سه پرواز آزمايشي اين هواپيماي دو نفره درماه فوريه و مارس در جنوب مادريد انجام شد.

اين هواپيما به گونه اي تغيير داده شده بود كه در آن امكان نصب يك باتري هيبريد و سيستم سوخت هيدروژني ساخته شده توسط شركت بريتانيايي "اينتليجنت انرجي" فراهم شود.

سلولهاي سوخت كه با تركيب اكسيژن و هيدروژن الكتريسيته توليد مي كنند، به يك موتور الكتريكي متصل شده بودند كه ملخ توسط آن به گردش در مي آمد.

در هنگام از زمين بلند شدن، از باتري هاي هواپيما براي دستيابي به نيروي بيشتر استفاده شد، اما در هوا، تنها سلولهاي سوخت، نيروي اين هواپيما را تامين مي كرد.

بوئينگ اعلام كرده است كه اين هواپيما مي تواند به مدت 45 دقيقه پرواز كند اما در هر آزمايش، زمان پرواز، نصف اين ميزان بوده است.

هرچند آزمايشها موفقيت آميز بوده است اما اين شركت اعلام كرده است نمي توان به سلولهاي سوخت به عنوان تنها منبع تامين كننده انرژي هواپيماهاي بزرگ مسافربري اتكا كرد.

با اين وجود، آنطور كه نيه‌وس لاپنا، مهندس مسئول انجام پروازهاي آزمايشي مي گويد، اين سلولها را مي توان بعنوان يك منبع جنبي توليد انرژي در هواپيماهاي بزرگ تر بكار گرفت، هرچند ممكن است توليد كردن آنها براي مصارف تجاري به زمان نياز داشته باشد.

او گفت: "به نظر من، بايد وقفه اي حدودا 20 ساله را در نظر گرفت."

آسمان سبز

هواپيما هايي كه از سوخت هيدروژني استفاده مي كنند در گذشته هم بعه پرواز در آمده اند اما هرگز پرواز آنها با خلبان صورت نگرفته است.

در سال 2007 هواپماي خورشيدي "باد صبا"، ركورد طولاني ترين پرواز هواپيماهاي بدون سرنشين را شكست

در سال 2005، موسسه آئرووايرومنت
(AeroVironment) كه مقر آن در كاليفورنيا است، آزمايش هواپينماي بدون سرنشين خود، كه از هيدروژن مايع استفاده مي كرد و گلوبال آبزرور نام داشت، را با موفقيت به پايان برد.

نگراني ها از تغيير شرايط جوي كره زمين بخاطر آلودگي هاي توليد شده، شركتهاي ديگر را هم به تلاش براي ايجاد هواپيماهايي كه كمتر به محيط زيست آسيب مي رسانند، واداشته است.

در اوايل سال جاري، شركت هواپيمايي ويرجين آتلانتيك، اولين پرواز تجاري با هواپيمايي را انجام داد كه بخشي از نيروي آن توسط سوخت هاي زيستي تامين مي شد.

سال گذشته هم شركت توليد كننده تجهيزات نظامي كينه‌تيك (Qinetic) هواپيمايي را كه با انرژي خورشيدي كارمي كرد، به مدت 54 ساعت به پرواز درآورد.

اين هواپيما كه "باد صبا" (Zephyr) نام داشت، ركورد پيشين طولاني ترين پرواز هواپيماهاي بدون سرنشين را شكست.

برترند پيكارد، هوانورد سويسي، هم قصد دارد در سال 2010 هواپيمايي سرنشين دار را به پرواز در بياورد كه توسط انرژي خورشيدي حركت مي كند.

عرض بال اين هواپيما 80 متر است كه از بالهاي ايرباس A380، بزرگترين هواپيماي مسافربري جهان نيز عريض ترمحسوب مي شود، و هدف پرواز با اين هواپيما به دور دنيا است
منبعiranianuk.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی جت در پایگاه هوایی کولمبوس در ایالت می سی سی پی دو کشته برجا گذاشت. به گزارش پایگاه اینترنتی یو اس ای تودی ، بر اثر این حادثه که علت دقیق آن معلوم نشده است دو خلبان هواپیمای جت از نوع تی 38 سی (T38C) کشته شدند.شبکه تلویزیونی وی سی بی ای درکولمبوس تصاویر مربوط به این حادثه را پخش کرد. هم اکنون پروازی در این پایگاه انجام نمی شود و برخی از هواپیماهای این پایگاه هوایی به فرودگاه گولدن که معمولا پروازهای تبلیغاتی انجام می دهد منتقل شده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناتو در حال طراحی سیستم دفاع ضد موشکی برای خود است نمایندگان دائم کشورهای عضو ناتو در حال تهیه طرحی در خصوص ایجاد سیستم دفاع ضد موشکی خودی برای حفاظت از بخشهای شرقی اروپا در برابر حملات موشکی با برد کوتاه و متوسط است. به گزارش فارس به نقل از روزنامه «گازیه تا»، شورای ناتو در سطح نمایندگان دائم کشورهای عضو در این پیمان در حال تهیه طرحی برای بررسی درنشست سران آتی ناتو در سال 2009 در خصوص ایجاد سیستم دفاع ضد موشکی خودی برای تحت حفاظت قرار دادن بخشهای شرقی اروپا در برابر موشکهای بالستیک با برد کوتاه و متوسط است. یک مقام آگاه در مقر ناتو در بروکسل با اعلام این مطلب خاطر نشان ساخت: «صحبت بر سر ایجاد سیستمی به همراه سیستم جهانی ضد موشکی آمریکا است که امکان دفاع از بخش عظیمی از خاک اروپا را در برابر حملات احتمالی موشکهای بالستیک با برد کوتاه و متوسط فراهم سازد.» آمریکا قصد دارد برای ایجاد سپر ضد موشکی در شرق اروپا، ده موشک رهگیر در خاک لهستان و یک ایستگاه رادار در خاک چک مستقر نماید. روسیه دلایل آمریکا برای این اقدام را قانع کننده نمی داند و استقرار سامانه‌های سیستم دفاع ضد موشکی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه را تهدیدی برای امنیت ملی خویش تلقی می‌کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قابل توجه اونایی که میگن نیروی هوایی ایران ضعیفه حتی برای قویترین نیروی هوایی جهان هم سقوط پیش میآد ولی باید به تقویت نیروی هوایی خودمون دقت بیشتری بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك مقام وزارت امورخارجه بحرين ديروز اعلام كرد كشورش يك توافق همكاري و تبادل اطلاعات محرمانه و جاسوسي با سازمان پيمان آتلانتيك شمالي(ناتو) امضا كرد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، "شيخ عبدالعزيز بن مبارك آل خليفه" اعلام كرد اين قرارداد در حاشيه نشست ناتو با كشورهاي عربي خليج فارس كه در منامه پايتخت بحرين برگزار شد، به امضا مقامات دو طرف رسيد. بر اساس گزارش‌هاي رسيده اين نشست با هدف بررسي راه‌هاي بهبود امنيت منطقه‌اي برگزار شد. "ياپ دهوپ شفر" دبير كل ناتو كه در اين نشست شركت كرده بود با هشدار به شيوع چالش‌ها در جهان و با موضعگيري عليه برنامه هسته‌اي صلح‌آميز جمهوري اسلامي ايران گفت: «اين چالش‌ها نه تنها محدود به مباحث امنيتي در اروپاي شرقي، خليج فارس، عراق و افغانستان نيست بلكه شامل ايران علاقمند به ادامه برنامه غني‌سازي اورانيوم نيز هست.» اين در حالي است كه از سوي ديگر "شيخ خالد خليفه آل خليفه" سياستمدار بحريني به خبرنگاران گفت: «ما در خليج فارس فكر مي‌كنيم ايران حق دارد انرژي هسته‌اي براي مقاصد صلح‌آميز داشته باشد.» سازمان پيمان آتلانتيك شمالي كه هم‌ اكنون در مجموع 26 كشور اروپايي و آمريكاي شمالي عضو آن هستند به دنبال گسترش دامنه فعاليت خود با كشورهاي عربي خليج فارس است. بر اساس گزارش‌هاي رسيده بحرين، كويت، امارات متحده عربي و قطر با بررسي فرصت‌هاي همكاري با ناتو موافقت كرده‌اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عصر ایران – روزنامه "الاهرام" مصر ادعا کرد: حماس سرگرم ساخت هواپیماهای بدون سرنشین با قابلیت حمل بمب است. به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از روزنامه اسرائیلی جروزالم پست، روزنامه مصری افزود: نیروهای امنیتی مصر حین بازرسی از یکی از شعب تروریستی اخوت مسلمانان، این مسئله را کشف کرده اند. گزارش این روزنامه همچنین حاکی است: بازرسان دریافتند که کارگران در این شعبه به همراه حماس مشغول کار روی این پروژه بودند. "الاهرام" مدعی شد: نیروهای امنیتی پی بردند که در نتیجه همکاری بین دو گروه تروریستی، فوت و فن ساخت هواپیماهای بدون سرنشین فرا گرفته شده و تجهیزات مورد نیاز آن نیز به دست آمده است. این هواپیماها سپس به نوار غزه منتقل شده اند. "سامی ابو زهری" سخنگوی حماس این گزارش را "دروغ بزرگ" خواند. وی به مرکز اطلاعات فلسطین (PIC) گفت: ارائه چنین ادعایی با مبارزه ای به رهبریت "الاهرام" و روزنامه های متعدد دیگری علیه حماس و مردم فلسطین، بی تناقض نیست. در همین حال، یک سازمان پژوهشی اسرائیلی دهم آوریل در گزارشی ادعا کرد: حماس از زمان جدایی از نوار غزه در سال 2005 ، یک ارتش مهیب 20 هزار نفری را تشکیل داده است. این گزارش تحت عنوان "گسترش ارتش حماس در نوار غزه" افزود: شکستن گذرگاه "رفح" و انتقال به صحرای سینا در ماه ژانویه، به حماس امکان داد تا سلاح های بیشتری را گردآوری کند. همچنین در هفدهم آوریل، مقامات ارشد دفاعی اسرائیل در مصاحبه با روزنامه "جروزالم پست" ادعا کردند: ایران به تلاش های خود در زمینه قاچاق اسلحه به نوار غزه با استفاده از وسایل شناور افزوده است. در این گزارش ادعا شده بود: ایران این وسایل را به آب های نزدیک ساحل غزه می اندازد تا توسط ماهیگیران فلسطینی صید شود. طبق ادعای این مقامات دفاعی، ایران اکنون موشک و سلاح های پیشرفته دیگری را برای حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه از طریق دریا و تونل های حفر شده زیر دهلیز فیلادلفیا و با وصل کردن شبه جزیره سینا با رفح ارسال می کند. منبع : عصر ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اینها تماما شایعاتی است که برای خطرناک جلوه دادن حماس در سطح بین المللی به عنوان یک تروریست بکار میرود. ولی از کشوری مثل مصر بعید است. این کشور در زمان جنگهای صلیبی و قبل و بعد آن ستون و قدرت اول اسلام بود که متاسفانه اکنون توسط دستهای پلید استعمار به عنوان یک ... :mrgreen: :| اوج بدبختی مسلمانان همین است که تحت تاثیر افکار استعمار گران قرار گرفته اند. هیچ میدانید در کشورهای مصر و اردن و یک سری از کشورهای به ظاهر اسلامی روز یکشنبه به جای جمعه تعطیل رسمی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.