hamed_713

پرواز خلبان عراقي ميراژ F-1 با F-16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/2mq711g.jpg[/img][/align]

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/x3yhqr.jpg[/img][/align]

10 سال پیش ژنرال عراقی Ali al-Aaragy با جنگنده میراژ F-1 برای کشورش پرواز میکرد اما در 15 دسامبر 2008 وی با یک فروند F-16Falcon نیروی هوائی آمریکا برفراز آریزونا به پرواز درامد. وی که مشاور وزارت دفاع عراق است این دیدار را به منظور گسترش روابط و همکاریهای مابین نیرو های هوائی دو کشور عراق و آمریکا به انجام رساند. وی پس از پرواز با F-16 به خلبانی Jack Maixner, اظهار داشت که : پرواز با F-16 رویائی بود که به حقیقت پیوست.

ژنرال عراقی به مدت 10 روز در آمریکا اقامت داشت و برای بار اول از پایگاه هوائی Randolph AFB, Texas, بازدید کرد. وی در این دیدار با هواپیماهای T-6 Texan و T-38 Talon پرواز داشت. این ژنرال عراقی امیدوار است تا این دو هواپیما به لیست دارائیهای نیروی هوائی عراق اظافه شوند. وی امیدوار است تا بازدید از پایگاههای عراقی باعث تجربه اندوزی در زمینه جدیدترین روشها و توسعه های صورت گرفته در نیروی هوائی آمریکا در زمینه آموزش خلبانان و الگو برداری و پیاده سازی در عراق شود.
یکی از مهمترین آموخته های وی در آمریکا چگونگی سازمان یافتگی- مدیریت و عملیات یک پایگاه نظامی هوائیست.

ژنرال Ali al-Aaragy : من مایل هستم تفاوت بین پایگاهها را بدانم و همچنین از نحوه مدیریت آنها اطلاعات کسب کرده و عین انها را در پایگاههای عراق پیاده سازم.

ژنرال علی 2000 ساعت پرواز با جنگنده فرانسوی میراژ F-1 را در سابقه خود دارد. وی هنگام مراجعه به عراق فیلمها و عکسهای بسیاری از یافته های خود در آمریکا را برای دولت عراق به همراه خواهد داشت.

[size=12]19 دسامبر 2008 - نیروی هوائی امریکا
با كسب اجازه از مترجمShahryar عزيز از انجمن هاي تخصصي[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بردن یک ژنرال که در دولت عراق نقش مشاور عالی وزارت دفاع رو داره احتمالا برای توجیهات بعدی است.
امریکا سعی میکنه روی گزینه هایی که احتمال گرفتن پست در دولتهای بعدی (چه با انتخابات، چه با کودتا) رو دارن از الان کارهای اساسی و توجیهات ضروری انجام بشه.

در جریان اموزش نیروهای ما در امریکا در رژیم گذشته نیز بارها روی افراد خاص با رتبه های بالا زوم بیشتری میشد.
احتمالا قبل از سفر نیز فرمی از ارزوها و خواسته ها هم پر کرده که در کنار توجیه ، هدیه ای (پرواز با این هواپیما ) دریافت کند.

خداوند شر دشمنان ما را از سر ما کوتاه بگرداند.انشاالله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين ژنرال با 2000 ساعت پرواز كه احتمالا بخش زيادي از اون بر عليه ما بوده فقط يه ابزاره.اين سياست اصلي اشغالگران است كه كشور عراق را به بازار تسليحاتي و غير نظامي خود تبديل كنند.

كشور عراق هيچ گزينه ديگري ندارد و به احتمال زياد تسليحات دان گريد آمريكايي را بايد با قيمت خون مردم عراق خريداري كند.

اما يه نكته راجع به خريدهاي شاه جا افتاد و اون اينه كه اف 16 هايي كه با پول ما و براي كشور ما خريداري شد در اختيار اسراييل قرار گرفت و جنايات فراواني را براي اين رژيم رغم زد.

اي كاش حالا كه پول اين تسليحات رو داديم حداقل تحويل مي گرفتيم تا بعدها بر عليه منافع ما و اسلام مورد استفاده قرار نگيرند.همين آواكسهاي ما رو كه دادن به عربستان چقدر در جنگ با عراق عليه ما كار كردند.
الان هم پول ما رو بلوكه كردند و هم هواپيمايي ندادند.ضمن اينكه هزينه انبارداري هواپيماهاي ما رو هم تا زمان تحويل به اسراييل(هديه براي جنايت) از همون پول كم كردند. :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آیا آمریکا میخواد به عراق اف 16 بده؟
اگه اینطوره، نمیترسه که فردا روزی اگه مثل ایران انقلاب شد، همین اف 16ها بلای جون خودشون بشه؟

در تکمیل متن جناب کرکس؛
بیشتر (تقریبا تمام) حملاتی که با جنگنده الان داره در غزه میشه با اف 16 هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hightech_speed
شرایط عراق با ایران بسیار متفاوت است ( لااقل تاریخ اینگونه نشان داده ) لذا آمریکا ابایی برای فروش جنگنده اف 16 به عراق ندارد. هنوز هم در عراق کسانی هستند که مانند صدام سر پر سودایی دارند و اگر به قدرت برسند بدون چون و چرا در خدمت سیاست های آمریکا باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درباره سفارش اف16های ایران هم قبلا در سایت توضیحات لازم داده شد. آمریکا ایران را تحریم کرده بود ولی جنگنده ها متعلق به ایران بود. شرکت فروشنده میگفت بیائید و تحویل بگیرید اما امکان خارج کردن آنها از آمریکا وجود نداشت!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب سینا ممنون از توجهتون
اما من این حرف رو بر اساس سابقه عراقیها گفتم:
1- انقلاب 1920 هر چند حرف و حدیث در موردش زیاده
2- انتفاضه شیعیان 91-1990 که با کمک آمریکا و کشورهای عربی از جمله عربستان به شدت هرچه تمامتر سرکوب شد (البته این انتفاضه به کردستان و سایر نقاط سنی نشین و .. رسید)

شاید به این زودیها عراقیا هوس نکنن انقلاب یا کار دیگه ای بکنن اما احتمال اون هم هر چند ضعیف وجود داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اگه اینطوره، نمیترسه که فردا روزی اگه مثل ایران انقلاب شد، همین اف 16ها بلای جون خودشون بشه؟

در تکمیل متن جناب کرکس؛
بیشتر (تقریبا تمام) حملاتی که با جنگنده الان داره در غزه میشه با اف 16 هست[/quote]
مدل قوی تر همین جنگنده دست خودشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببیند دوستان .

به نظر من هم اکنون ارتش عراق نیاز به یک باسازی کلی داره . توان نظامی عراق تا قبل از اشغال آمریکا ، به قدری بود که می تونست به آمریکا ده ها میلیارد دلار ضرر بزنه . مطمئنا تکنولوژی و قدرت آمریکایی ها چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی بهتر از عراق بود ولی عراق هم آنچنان دست خالی نبود .

عراق می تونست خیلی راحت می تونست پایگاه های امریکا در منطقه رو نابود کنه و ضربات هولناکی به نیرو های ائتلاف بزنه ولی با وجود رهبری بی عرضه مثل صدام اینطور شد . بعد از جنگ هم که همه ی دوستان اطلاع دارند که ارتش عراق چه ضربات سهمگینی رو دید . و چقدر پست رفت کرد .

به نظر من هر طوری شده باید عراق اف-16 رو خریداری کنه . چراکه واقعا جنگنده سالم در عراق نمونده . کشوری است که نا ارامی ها درش زیاد هست . البته نا گفته نماند که اکثر نا ارامی ها بخاطر نیرو های اشغال گر هست ولی باید بگم که نبود آرامش در خیابان های عراق به خاطر وجود چند عراقی با غیرت هست که آمریکایی ها بهشون می گن شورشی که این هم با رفتن اشغالگران باید درست بشه .

به نظر من عراق نه تنها نیاز به اف-16 داره بلکه به نظر من نیاز داره هر طوری که شده ارتش خودش رو بسیار قوی کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تشکر
یه سوال دارم:

در تکمیل متن جناب کرکس؛
بیشتر (تقریبا تمام) حملاتی که با جنگنده الان داره در غزه میشه با اف 16 هست[/quote]

دوست عزیز

فعلا هیچگونه سلاح استراتزیکی که توازن قوا بین کشورهای منطقه و اسرائیل رو به هم بزنه فروخته نخواهد شد. حتی عراق . احتمالا اگر هم قرار داد فروش این جنگنده با عراق بسته بشه تحویل اون موکول میشه به زمانیکه که مثلا اف-35 رو تحویل رژیم غاصب بدن. همیشه اینطور بوده و هست و خواهد بود.

(در رابطه با کشورهای عربی هم که این جنگنده رو تحویل گرفتند هنوز خلبانان امریکایی در این پایگاهها حضور دارند )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببیند دوستان .
به نظر من هم اکنون ارتش عراق نیاز به یک باسازی کلی داره . توان نظامی عراق تا قبل از اشغال آمریکا ، به قدری بود که می تونست به آمریکا ده ها میلیارد دلار ضرر بزنه . مطمئنا تکنولوژی و قدرت آمریکایی ها چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی بهتر از عراق بود ولی عراق هم آنچنان دست خالی نبود .
عراق می تونست خیلی راحت می تونست پایگاه های امریکا در منطقه رو نابود کنه و ضربات هولناکی به نیرو های ائتلاف بزنه ولی با وجود رهبری بی عرضه مثل صدام اینطور شد . بعد از جنگ هم که همه ی دوستان اطلاع دارند که ارتش عراق چه ضربات سهمگینی رو دید . و چقدر پست رفت کرد .
به نظر من هر طوری شده باید عراق اف-16 رو خریداری کنه . چراکه واقعا جنگنده سالم در عراق نمونده . کشوری است که نا ارامی ها درش زیاد هست . البته نا گفته نماند که اکثر نا ارامی ها بخاطر نیرو های اشغال گر هست ولی باید بگم که نبود آرامش در خیابان های عراق به خاطر وجود چند عراقی با غیرت هست که آمریکایی ها بهشون می گن شورشی که این هم با رفتن اشغالگران باید درست بشه .
به نظر من عراق نه تنها نیاز به اف-16 داره بلکه به نظر من نیاز داره هر طوری که شده ارتش خودش رو بسیار قوی کنه .[/quote]

آرش جان من از شما یک سوال دارم؟

این توان نظامی مافوق تصوری عراق رو کی بهش داد و برای چه منظوری داد و به چه علت نابودش کرد و حالا چرا باید دوباره این قدرت رو بهش داد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ببیند دوستان .
به نظر من عراق نه تنها نیاز به اف-16 داره بلکه به نظر من نیاز داره هر طوری که شده ارتش خودش رو بسیار قوی کنه .[/quote]

آرش جان من از شما یک سوال دارم؟

این توان نظامی مافوق تصوری عراق رو کی بهش داد و برای چه منظوری داد و به چه علت نابودش کرد و حالا چرا باید دوباره این قدرت رو بهش داد؟[/quote]

تا اونجايي كه من اطلاع دارم در زمان جنگ ايران و عراق عمده سلاحهاي عراق ساخت شوروي بودند اعم از انواع هواپيماهاي جنگي و هليكوپتر و تانك و توپ و حتي سلاحهاي انفرادي ارتش عراق ساخت شوروي بودند.بعدش هم كه فرانسه به عراق ميراژ فروخت و سلاحهاي شيمياي صدام هم عمدتا از آلمان ميومد.

كسي اطلاع داره كه عراق در زمان جنگ با ايران ايا از تسليحات آمريكايي هم عليه ما استفاده ميكرد يا نه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این توان نظامی مافوق تصوری عراق رو کی بهش داد و برای چه منظوری داد و به چه علت نابودش کرد و حالا چرا باید دوباره این قدرت رو بهش داد؟

[/quote]

اگر منظورتون عراق زمان صدام هست ، فکر کنم اکثر تجهیزات نظامی عراق یا ساخت شوروی بود یا ساخت اروپا . از کمک های نظامی و تسلیحاتی آمریکا در اون زمان خبری ندارم . تانک ها که ساخت شوروی بود و جنگنده ها که دیگه الا ما شا الله :oops:

حالا نمی دونم اگر شما اطلاعی از کمک تسلیحاتی آمریکا دارید بگید ما هم با خبر بشیم . :oops:

علت نابودیش اکثرا سیاست های جورج بوش بود . برای پکسازی منطقه از رژیم های مخالف خودش ، ایجاد امنیت برای اسرائیل ، نزدیکی با ایران که دیگه خودتون می دونید چقدر فایده داره ، به جیب زدن نفت و گاز عراق ، ایجاد یک پایگاه مطمئن برای خود در خاورمیانه و ...

حالا هم یک دولتی که تقریبا زیر نظر خودش هست . حالا دولتی که زیر نظر خودش هست ...

راستش د رجواب سؤال آخر باید بگم از اوضاع جهان الان کاملا معلومه چرا . الان اگر نگاه کنی بیشتر از هر موقع دیگری آمریکا داره همسایگان ایران رو مجهز می کنه . ببینید چقدر داره با عربستان قرارداد تسلیحاتی می بنده . و با همین کشور های عربی قرار داد های بزرگ تسلیحاتی تاریخی می بنده . و احتمالا دلیل این کار هاش از کم رنگ تر کردن قدرت ایران در منطقه هست . الان می شه گفت که ایران بین 1 تا 3 قدرت بزرگ نظامی منطقه هست و با وجود منابع عظیم نفت و گاز دیگه :?

با چنین کار هایی می خواد قدرت بزرگ نظامی ایران رو پس بزنه و کشور هایی که خودش برش نظارت داره رو قدرتمند تر کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.