امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دم شاه گرم اون دیگه خیلی آرمانگرا بوده ،اسرائیل که دردونشونه کفیر رو در بیش از 5 سال ساخت اون وقت شاه می خواسته همراه با دور شدن از اون ها این چنین تکنولوژی رو هم وارد کنه و در 5 سال جنگنده در حد F-16 و F-15 بسازه!!! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علم به دست اوردنیه نه خریدنی. هیچ وقت امریکا طریقه ی ساخت این جنگنده ها رو به ما نمی داد. کی دوست داره یکی از مشتریاش و از دست بده و با دست خودش به قدرت تبدیل شدن یک کشور دیگه کمک کنه. بی خود نیست که میگن شاه بدون اجازه امریکا اب هم نمی خورد. بنده خدا امریکا و حرفاشون کعبه ارزوهاش بوده و هر چی اونها می گفتندو قبول می کرده. این قدر ساده بوده که فکر می کرده اونا طریقه ی ساخت هواپیماهای پیشرفته رو بهش می فروشن :cry: luftwaffe icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بحث جالبی شده میشه قضیه ی جهانبانی رو بگید تا همه بدونن چی شده ممنون icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از دوستان عزیز خواهش می کنم فقط در مورد نیروی هوایی شاهنشاهی حرف بزنید .

علم به دست اوردنیه نه خریدنی. هیچ وقت امریکا طریقه ی ساخت این جنگنده ها رو به ما نمی داد.

آمریکا با داشتن ایران دیگه نیازی به حمله به هیچ جایی و خرج کردن پول در خوارمیانه نداشت . مثل اسرائیل . من شنیدم بعضی از جنگنده ها رو اصلا اسرائیل پولی براش نمی پردازه . آمریکا می تونست با داشتن ایران خیلی شربه ی بزرگی به شوروی بزنه . آمریکا این تکنولوژی رو می داد چون می دونست که با قدرتمند تر شدن ایران امنیت خودش تامینه .. مخصوصا در خاورمیانه .

از امریکا دور شدن نه به معنی روابط امریکا و ایرانی که الان داریم . بلکه فقط از لحاظ نظامی دیگه ازشون کمک نمی گرفتیم و مثل همین الان .
ما نیازی به علم ساخت بمب اتم نداریم ولی هنوز به اون میزان سوخت نرسیدیم و درست هم نمی کنیم .

علم به دست اوردنیه درست ولی خیلی زود این علم رو بدست اوردن مهمه . ما تونستیم بعد از انقلاب جنگنده بمب افکن صاعقه که تقریبا شبیه به اف-5 است البته ارتقاع داده شده رو تولید کنیم . شاه می خواست چنین دانشی رو 26 سال پیش به صورت بومی تولید کنه .

شاه بدون اجازه امریکا اب هم نمی خورد. بنده خدا امریکا و حرفاشون کعبه ارزوهاش بوده و هر چی اونها می گفتندو قبول می کرده. این قدر ساده بوده که فکر می کرده اونا طریقه ی ساخت هواپیماهای پیشرفته رو بهش می فروشن

بحث رو لطفا سیاسی نکنید ولی یک جواب کوتاه بدم .

درست می گی . شاه انقدر احمق بود که نمی دونست انگلا ساکسون ها چقدر آدم های کثیفی هستند . نمی دونست که همه از یک نژاد کثیف هستند . همین نژاد یعنی انگلاساکسون ها بودند که در بیرون انداختن رضا شاه دست داشتند و این تجربه رو بدست نیورد که نباید تمام امور مملکتی رو بده به این احمق ها .

ولی شاه در کتابش می گه از ترس شوروی چاره ای جز به قدرت رسوندن آمریکا در ایران نداشتم تا شوروی به خاک ایران حجوم نیاره .

البته دوستی به آمریکا هم زیاد به ضرر ایران نبود اون سودش فقط برای شاه تموم نمی شد بلکه برای مردم هم بود .

همین جنگنده هایی که الان از دوران ممد رضا شاه icon_frown به ارث مونده حاصل همون دوستی با آمریکا است .

شدن از اون ها این چنین تکنولوژی رو هم وارد کنه و در 5 سال جنگنده در حد F-16 و F-15 بسازه

ببین دوست عزیز

ساختن جنگنده برای محققان ایرانی کاری نداره . ما علم ساخت جنگنده صاعقه رو از کجا اوردیم . ما بدون علم غربی تونستیم جنگنده ای بهتر از اف-5 بسازیم . چه برسه به اون موقع .

شاه در کتاب 8 پاسخ می گه : ( البته به نثر خودم نوشتم )

با گرفتن علم و دانش و ساخت کارخانجات ایرانی در این زمینه می تونستیم بعد از 5 سال تمام جنگنده ها در نوع های غربی رو به صورت بومی تولید کنیم . یعنی دیگه نیازی به آمریکا نداشتیم . نه اینکه برای همیشه دور می شدیم . یعنی با کمک اون ها اول کار خودمون رو درست می کردیم بعد از اون از نظر نظامی خودمون می افتادیم رو کار و نیازی به اون ها نداشتیم .

مثل همون قولی که انگلستان برای ساخت بمب اتمی به ایران داد . یعنی ایران تا 10 سال دیگه بتونه به صورت بومی بمب اتم تولید کنه .

تاپیکش هم خوندیم . پس وقتی که اجازه بمب اتم ساختن رو شاه داشته دیگه دادن علم ساخت جنگنده چیزی نبوده . :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hans عزيز كاملا با حرفهاي اوليت موافقم درست زدي وسط هدف :cry: بابا اينهايي كه شما ميگيد چه ميدونم خاين و چي و چي به جز چند نفرشون كه يا فرار كردن يا اعدام شدن بقيه اونها كه موندن اينها يي كه تو نيروي هوايي در زمان جنگ خدمت كردند از كره ماه كه نبودند همون پرسنلي بودند كه در زمان محمد رضا تربيت شده بودند . ما مخلص هرچي فرمانده و رزمنده نيروي زميني هم هست هستيم . ولي براي تربيت يه خلبان خوب و ماهر چقدر بايد وقت و بودجه هزينه بشه و براي تربيت يه افسر زمين خوب چقدر من منكر رشادتهاي هيچ كس تو جنگ نيستم ولي اگه مثلا آقاي متوسليان اومد يه تيپ درست كرد و در عرض يه مدت كوتاهي به اون مدارج ترقي در مراتب نظامي رسيد يا شهيد همت همينطور آيا ميشه تو همين مدت كوتاه خلباناني با اون ويژگيهايي كه در زمان جنگ داشتيم مثلا زنده ياد ياسيني خلعتبري عباس دوران بابايي كشور شيرودي و خيلي كسهاي ديگه تربيت كرد . تازه شاه هم كه اين منابع مادي كه از خونه باباش نياورده بوده پول نفت همين مردم بود بعد هم گيريم كه به نرخ بالاتر خريديم ( ديگه كسي نميتونه منكر تواناييهاي گربه در سي سال پيش بشه ) از كجا مي خواستيم يه همچين چيزي با اين توانايي و تكنولوژي تهيه كنيم icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب آمریکایی ها باید چه دلیلی می دیدند که این توانایی رو به ایران بفروشند یا در بدست آوردنش به ایران کمک کنند یا اصلا ایران رو از بدست آوردنش باز ندارند.قدرت های بزرگ همواره سعی دارند کشور های طرفدرا خودشون رو وابسته نگه دارند تا مجبور به پیروی از سیاست های اون ها باشن.بله من هم قبول دارم چیزی در حد اف-5 رو شاید می تونستیم بسازیم ولی در حد جنگنده های پیشرفته اون زمان که F-14,F-15,F-16 بودن رو نمی شد ساخت در حالی که می خواستیم از نظر تولیدات نظامی استقلال هم پیدا کنیم(بالاخره این تجهیزات در زمان خودشون و حتی همین حالا هم از فناوری بالایی برخوردار هستن).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروی هوایی شاهنشاهی ، نیرویی که قوی بود ولی!

من با يك جنبه حرف شما موافقم اما از يك جنبه مشكل دارم . به جرات ميگم 60 تا 70 درصد از نيروي هوايي ما هنوز امريكاييه ! ( سند = رژه روز 29 فروردين) بعد از جنگ ما خيلي تلاش كرديم نهايتا تونستيم هواپيماهاي خودمونو كه ساخت امريكا بودن سر پا نگه داريم . اگر هم كاري كرديم رو هواپيماهاي ساخت امريكا كرديم . ميشه بفرمايين غير از دستكاري روي تكنونولوژي اونا چه شاهكاري كرديم ؟؟؟ نه اينكه الان ما نميريم زير چتر تكنولوژي روسيه نامرد كه در تاريخ و حال بيشترين ضررها رو ما تو معامله با روسيه كرديم !!!
آقا سعيد ما هنوز هو وابسته ايم اما متاسفانه وابسته شرق كمونيست كثيف !!! يك تار موي گنديده غرب به 100 تا شرق ميرزه !!!
ممنون ميشم اگه جواب بدي !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب آمریکایی ها باید چه دلیلی می دیدند که این توانایی رو به ایران بفروشند یا در بدست آوردنش به ایران کمک کنند

ببین FeldMarshall عزیز

من برات یک مسال می زنم .

فرض کن شما برادر و یا خواهرت از شما چند سالی کوچک تر هستند و نزدیک به امتحانات و شما هم بزرگ تر از اون ها هستی و البته سوادتون هم بالا تر . شما برای اینکه اون ها در این امتحان قبلو بشند می ری و کمکشون می کنی . اون ها کوچک تر هستند و نیاز دارند به شما .
وقتی شما در درست ها کمکشون کردی رابطه شما باهاشون قطع نمی شه .

این تقریبا در این مورد صدق می کنه .

آمریکا با کمک به ایران منافع خودش رو تامین می کرد .

توی همین روز گذشته من تاپیکی رو مطالعه کردم مبنی بر پافشاری اسرائیل بر تجهیز ایران به سلاح اتمی .

خوب وقتی که امریکا مشکلی با این نداشت که ایران سلاح اتمی تولید کنه دیگه ساختن چند تا جنگنده در حد بومی کاری براش نبود .

نکنه می خواید بگید ساخت جنگنده خطرناک تر از بمب اتم بوده .

الان به رابطه امریکا و اسرائیل نگاه کنید .

اسرائیل از لحاظ نیروی هوایی چقدر قدرتمند است و تقریبا چقدر در دنیا نفوذ داره .

اسرائیل هم اکنون به سلاح هسته ای تجهیز است . امریکا هم هیچ کاری بهش نداره و هر چقدر موشک دوست داره می سازه و امریکا کاری بهش نداره و کاری که بهش نداره هیچ تازه کمک مالی و نظامی هم بهش می کنه .

آمریکا نمی یاد یک قدرتی مثل امریکا بسازه ولی به استعداد های ایران نگاه کن .

ما بدون کمک از غرب تونستیم جنگنده ، تانک ، نفربر ، ناوشکن ، ماواره فضایی ، توپ های خودکششی ، انواع موشک ها .

وابستگی به غرب به هیچ وجه خوب نیست و یکی از دلایل و فواید انقلاب این بود که ما تونستیم در بلیشتر زمینه ها خودکفا بشیم .
ولی هم اکنون ما داریم تاریخ نیروی هوایی رو بررسی می کنیم .

من به این مسئله کاری ندارم که وابستگی که ما در زمان شاه به غرب داشتیم خوب بود یا نبود ولی باید گفت که همون وابستگی و همون خریدات نظامی بود که تونسته هم اکنون نیروی هوایی را بعد از 30 سال نگه داره .

تلاش صنعت گران داخلی در عرصه نظامی بعد از انقلاب واقعا شگفت انگیز بوده و قابل تحصین .

ولی شما درست می گی آمریکا قدرتی مثل خودش رو نمی ساخت که بعدا بخواد برای خودش در منطقه قلم سر کنه .

ممد رضا شاه پهلوی در کتاب هشت پاسخ از امریکا یک خیانتکار یاد می کنه .

در کتاب این چنین اومده که شاه در خطاب به امریکا می گه : ( التبه به نثر خودم )

آمریکایی ها به ایران جز خیانت نکردند . شاه در این کتاب به خیانات آمریکا هم اعتراف می کنه .

می گه :

آمریکایی ا با بدست گرفتن منابع نفتی خلیج فارس هر 8 بشکه نفت را به قیمت یک بشکه می پرداختند و به دلیل انکه اگر امریکایی ها نبودند ارتش تضعیف می شد و اقتصاد هم در هم می شکست مجبور به سکوت می شد .
شاه در این قسمت ابراز پشیمانی از دوستی با امریکا تا اون حد می کنه و می گه تنها عاملی که من را از سلطنت بر کنار کرد دوستی بیش از اندازه و رابطه بیش از حد با آمریکا بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين نيرو همون نيرويي كه عراق جرات نداشت نيم وجب از خاكش ايورتر بياد هموني كه باعث شد فرانسه نيروهاشو از خليجه فارس خارج كنه icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_cool باز هم ميگم ايران بدون امكاناتي كه شاه براش خريد و پولي كه درست خرج كرد هيچي نبود.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول از همه Arashsport جان لطفا از ارسال پست متوالی خودداری کن چراکه بر خلاف قوانین سایته /. فکر کنم یکم بحث سیاسی شد :!: به هر حال نیروی هوایی شاهنشاهی نیروی قدرتمندی بود ولی آمریکا اگر بهش قطعه نمی رسوند جنگندهاش می خوابیدن . مثل همین الان که جنگنده های اف-14 بعضی هاشون اوراق شدن / ببینید شاه چند مشکل به وجود اورد که سرانجام انقلاب شد اول از همه دادن همه چیز دست آمریکایی ها بود که این بیشتر خون مردم ما رو به جوش اورد . فشار های بیش از حد و شکنجه های ساواک فیلم های سینمایی که اکثر با صحنه های زشت همراه بودند این مسئله فشار روحانیون رو زیاد کرد و خیلی چیز های دیگه از شما دوستان خواهش می کنم از اون شاه بی عرضه ترسو دفاع نکنید . اگر هم دفاع کنید معلومه که اصلا چیزی ....... بقیش رو می دونید اگر به قول شما دوستان شاه دونست چطوری پوا خرج کنه و نیروی هوایی رو قوی کرده بود چرا پدران شما زدن انقلاب کردن ؟؟؟؟؟ پس لطفا ساکت . جالب اینه که بعد از گذشت 30 سال همون پدرانی که توی خیابون ها شعار می دادند حالا اینور شعار می دن . icon_cool شد مثل جریان اون نامرد بنی صدر که اولش با شاه بد بود و با امام بود و بعد از اون با امام بد شد و رفت با منافقین و بعد هم از منافقین جدا شد . :oops: خاک بر سر اون ممد رضا شاه ترسو بی عرضه لطفا اسم پسر دیوونش رو به زبون نیارید . بعضی ها می گن رضا شاه دوم :x :lol: آخه این مردک کی شاه بوده که اسمش رو گذاشتید شاه دوم . :| ان شا ان الله خدا شفاش بده :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا مهم این نیست که خریدهای شاه به داد ما رسید یا نه؟! اگر هم خریدهای شاه به نفع ما در جنگ تمام شد چیز عجیبی نیست. یکی از وظایف خود را به عنوان رهبر کشور انجام داده بود و دستش درد نکند. وظیفه اش بود و باید انجام میداد. البته این وظیفه بیشتر درباره آمریکائیها و سدی در برابر شوروی بود نه مردم و کشور! ولی به هر حال به قول معروف عدو شود سبب خیر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کار شاقی هم نکرده بود و از جیب مبارک پول هواپیماها رو نداده بود.

مگه الان دولت با جیب خودش میگ و تاسیسات انرژی هسته ای رو خریده؟؟ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کار شاقی هم نکرده بود و از جیب مبارک پول هواپیماها رو نداده بود.

مگه الان دولت با جیب خودش میگ و تاسیسات انرژی هسته ای رو خریده؟؟ icon_cheesygrin

چرا بحث رو منحرف میکنی؟

اصلا چه ربطی داشت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا بحث رو منحرف میکنی؟

اصلا چه ربطی داشت؟

بابا سعید چرا جوش میاری!!!کی حرف سیاسی زد!من گفتم اون موقع از درامد نفت می خریدیم و الان هم همینطور!!بعدشم لحن کلام من(اگر به شکلک نگاه می کردی)بیشتر طنز امیز بود تا سیاسی!!! :lol: به هر حال اگه مشکلی داشت شرمنده. :oops: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.