nasirirani

نمایشگاه هوایی شیراز به مناسبت دهه فجر (بروز شد)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]اولی نوشته ایکس 58 ! به احتمال زیاد همون موشک اسپارو باید باشه ... و هوا به هواست (شاید)

دومین سومی چهارمی و پنجمی که مشابه هم هستند رو تا الان نشناختم ...

ولی چهارمی همون هدایت تلویزیونیه شباهت بسیار زیادی به موشک هوا به هوای آر 73 داره اما خیلی بزرگتره و دم اون کمی متفاوته !
[/quote]
دومی و سومی یکی هستند ....
چهارمی و پنجمی هم یکی ...

عکس اول هم اسپارو نیست .... به دلیل زاویه نامناسب عکس برداری نتونستی سایزشو تشخیص بدی ...
[/quote]
وافن اس اس ...
هر چند كه من هم در اسپارو بودنش شك دارم منتها بعيده كه آر 37 هم باشه ... ولي همچنان نا آشنا مونده براي من ...

اين موشك فينيكس

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_phoenix%7E0.jpg[/img]

اين يكي هم اسپارو

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/118-aim-7-sparrow-missile.jpg[/img]

و اين يكي هم آر 37 مشهور

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_r-37.gif[/img]

حالا خودت قضاوت كن برادر ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خودمم شک کردم وedit کردم .... البته هنوز این پست جدیدتو ندیده بودم
یه بار دیگه سر بزن
phonix رو که چرت گفتم :? به خاطر ساعت بد و تعطیلیه مغز ندیده بگیر :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البت من مغزم تازه شبها كار ميكنه يه چيزي تو مايه هاي جغد ولي نميدونم چرا در مورد اون موشك اول هرچي فكر ميكنم به جايي قد نميده ! ببين چيزي دستت مياد ... i_dont't_know

برادر انتظاري نيست يه وقت از من ناراحت نشي ها ... پست رو تصحيح كردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ايندفعه زدي تو خال از اول اين كار رو ميكردي !

منتها موشك بدي هم بهنظر نميرسه ! با برد 120 كيلومتر از ارتفاع بالا ! براي زدن رادار و تجهيزات پدافندي دشمن مناسبه ! موشك قديمي اي هم نيست اخرين بار مدل آ اون دهه 90 وارد شده !

ولي اين نمايشگاه شد كه همش چيزهاي خارجي و اكثرا روسي ! يا سر ملت كلاه گذاشتن يا همه رو خودشون ساختن ! كه اون موتوره از همشون بالاتره !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به این نکته توجه نکردند که حرف X در روسی صدای "خ"داره و در انگلیسی اون رو به صورت Kh می نویسن.مثلا به این [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Kh-25]صفحه در ویکی پدیا درباره Kh-25[/url] توجه کنید می بینید اسم روسی اون رو X-25 نوشته.بهتر بود قبل از به گاج دادن کلیه مسئولان لشکری و کشوری یه کم به اطلاعات موجود در اینترنت توجه می کردید.

حالا این نمایشگاه از کی تا کی هست؟من شاید رفتم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا این موشکها همه به رنگ آبی هستن، رنگ آبی در موشکهای روسی به معنی آموزشی بودن موشکهاست؟

در ضمن ایران این همه موشک و بمب هوا به سطح هدایت شونده میسازه، چرا از اونها به جای موشکهای روسی استفاده نکردن (البته بجز KH-58 که معادل ایرانی نداره).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار جالب بود. فقط موشکها را اگر زیباتر رنگ امیزی می کردندو محیط نمایشگاه رو زیباتر می کردند خیلی خوب می شد.

در مورد ان موتور فانتوم هم ساخته نشده است.بلکه تعمیرات اساسی روی ان صورت می گیرد.
تجهیزات و اشیانه و پیشرفت ایران در این زمینه جوری است که می شود گفت ایران دارای یک مکانیکی و تعمیرگاه بزرگ است. ولی هر چه قدر یک مکانیکی بزرگ باشد با خط تولید خیلی فرق می کند و در یک تعمیرگاه هیچ وقت نمی توان یک اتومبیل ساخت در مقیاس بالا.
امیدوارم یک روز بتوانیم خط تولید یک موتور جت را در ایران مونتاژ کنیم/ ان وقت ببین ان مکانیکی و تعمیر کاراش با ان موتور چه ها خواهند کرد... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بسیار جالب بود. فقط موشکها را اگر زیباتر رنگ امیزی می کردندو محیط نمایشگاه رو زیباتر می کردند خیلی خوب می شد.

در مورد ان موتور فانتوم هم ساخته نشده است.بلکه تعمیرات اساسی روی ان صورت می گیرد.
تجهیزات و اشیانه و پیشرفت ایران در این زمینه جوری است که می شود گفت ایران دارای یک مکانیکی و تعمیرگاه بزرگ است. ولی هر چه قدر یک مکانیکی بزرگ باشد با خط تولید خیلی فرق می کند و در یک تعمیرگاه هیچ وقت نمی توان یک اتومبیل ساخت در مقیاس بالا.
امیدوارم یک روز بتوانیم خط تولید یک موتور جت را در ایران مونتاژ کنیم/ ان وقت ببین ان مکانیکی و تعمیر کاراش با ان موتور چه ها خواهند کرد... :lol:[/quote]

اون قضيه موتور توربوجت ملي چه بلايي سرش اومده؟ به جايي رسيده؟
چند سال پيش گفتند يك موتور ميني جت طراحي و در حال ساخت دارند
همينطور فرار بود پنجاه دستگاه موتور توربوجت آردی –37 از روسيه براي صاعقه و آذرخش ها وارد بشه !
فكر كنم اونها چندتاش تحويل شده كه دارند خط توليد صاعقه راه مياندازند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]بسیار جالب بود. فقط موشکها را اگر زیباتر رنگ امیزی می کردندو محیط نمایشگاه رو زیباتر می کردند خیلی خوب می شد.

امیدوارم یک روز بتوانیم خط تولید یک موتور جت را در ایران مونتاژ کنیم/ ان وقت ببین ان مکانیکی و تعمیر کاراش با ان موتور چه ها خواهند کرد... :lol:[/quote]

اون قضيه موتور توربوجت ملي چه بلايي سرش اومده؟ به جايي رسيده؟
چند سال پيش گفتند يك موتور ميني جت طراحي و در حال ساخت دارند
همينطور فرار بود پنجاه دستگاه موتور توربوجت آردی –37 از روسيه براي صاعقه و آذرخش ها وارد بشه !
فكر كنم اونها چندتاش تحويل شده كه دارند خط توليد صاعقه راه مياندازند[/quote]

اون موتور که قرار بود خریداری بشه آردی-33 بود که بر روی میگ-29 ها هم قرار داره، شایعاتی مبنی بر خرید 50 موتور بود که البته تایید نشده، در ضمن با توجه به ابعاد، این موتور نمیتونه در صاعقه (اون صاعقه ای که قبلا به نمایش دراومده) استفاده بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون موتور ها موتور سوخو24 هست موتورهای j79 فانتوم دهنه ورودی کوچکتری دارن
اون موشکها هم فکر کنم ماکت موشکهای روسی باشه که در ایران موجود است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.